b w Kinderpakjes. 0 Blouse-model. Norlolk. Suffolk. Albion. büTte iV l a ,v'd. m m H STADSNIEUWS. Heden Beursvacantïe. Colbertcostumes t 7.50 Colbertcostumes f 10. Colbertcostumes f 12. Colbertcostumes t 14. Colbertcostumes t 16. Colbertcostumes f 20. Colbertcostumes f 23. Colbertcostumes f 25. Colbertcostumes f 28. Colbertcostumes Colbertcostumes Colbertcostumes Colbertcostumes Colbertcostumes Colbertcostumes 6 50 8.50 t 10. f 14. f 16. 1 18 AI) VERTENTIEN. I. PRINS Az., Oudegraeht 285b. Heeren H 3 O M ft O N- Ui «i Jongeheeren f t OISTDEJ RWIJS In BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor practijk en examens. AAAAA4AA4A4A4&4A4&A4AA4AAA4A&A.4AA4tf ECHTSCHEIDING, le Aankondiging. EEN BOOT OMGESLAGEN. J>e nieuwe stoomboot Stanfries 0, van Groningen naar Edam, is op haar eerste reis omgeslagen. Alle binden van de schroef zijn gebroken. INTERNUNTIUS TE VGRAVENTIAGE. Belgische bladen melden, dat, Mgr. Tacci rorcelli, pauselijk nuntius te Brussel, door den Paus is be noemd tot Internuntius te 's-Gravenhage. „De Tijd" heeft naar de juistheid van het bericht ter bevoegder plaatse geïnformeerd en er de volkomen bi-vestiging van vernomen. .Mgr. Tacci Porcelli zal te Brussel blijven wonen en van daar uit den H. Stoel bij het Nederlandsche Hof vertegenwoordigen. ZEVENTIGJARIG HUWLIJKSFEEST. Het echtpaar J. Luchies en A. Huisjes te nooge- veen, heeft gisteren zijn 70-jarige echtvereeniging her- daeht. De man is 90, de vrouw 92 jaren. ZE VENT IG JARIGE DIENSTVERVULLING. De heer H. van Ileurden te Dordrecht herdacht 13 April don dag, waarop hij vóór 70 jaren in dienst trad bij de firma A. Singels Azn., waar hij thans nog werkzaam is. Als steenhouwersleerling begonnen, werkte hij sedert 1874 o-p het kantoor. TSAAR PETER-STANDBEELD. Het standbeeld van Tsaar Peter de Groote wordt dezer dagen te Zaandam verwacht. De of'ficieele onthulling en overdracht aan de ge meente zullen plaats hebben op 2 Mei. VOGELWET. Een wetsontwerp is ingediend, houdende bepalingen tot in hot wild levende vogels. Blijkens de memorie van toelichting heeft de wet van 25 Mei 1S80 (Staatsblad: No. 89), gewijzigd bij de wet van 15 April 1886 (Staatsblad) No. 64), waarbij de Nederlandsche wetgever zich heeft bezig gehouden met de regeling van dit onderwerp, niet aan de ge koesterde verwaehtingen beantwoord. In het leven geroepen o mden achteruitgang van de voor den landbouw nuttige vogels te keeren, is zij daartoe on machtig gebleken. In die mate zelfs, is de volgelstand sedert verminderd, dat van alle zijden, speciaal van den kant van den practisehen landbouw, wordt aange drongen op een ingrijpen van den wetgever nu het nog tijd Ls. Principieel is het onjuist gebleken, een onderschei ding' te maken tusschen nuttige en schadelijke of lie ver niet nuttige vogels. Het wetsvoorstel is gebouwd op aigeméene vogelbe scherming en toetreding van Nederland tot de con ventie van Parijs. De erkenning van het feit, dat alle vogels voordeel aanbrengen e.n dat de schade, door hen veroorzaakt, afhankelijk is van plaats en tijd, moet leiden tot de gevolgtrekking, dat de wet hare bescher ming moet verleenen aan alle in het wild levende vo gels, met openstelling van de mogelijkheid om, waar en wanneer schade voorkomt, deze te keeren. Op de zen grondslag is dan ook het onderhavig wetsontwerp opgetrokken. Alle in het wild levende vogels, voor zoover althans in Europa inheemsch, deelen met hun ne eieren en nesten in de door de wet verleende be scherming. Behoudens andere uitzonderingen worden door het jubliek gezag vergunningen, om vogels te dooden met vuurwapenen en zoo noodig hunne nesten te verstoren, verleend, telkens als en waar vogels scha de toebrengen of overlast- veroorzaken. Bij de toelichting der artikelen wordt o.a. medege deeld, dat het rapen, vervoeren en verhandelen van kievitseieren uit- de Jachtwet is gelicht en gei'egeld in het onderhavige ont.wea-p. De eindtermijn voor liet rapen van kievitseieren is vervroegd tot 16 April. Door dit rapen toe te staan tot 1 Mei gaat het eerste broed sel dezer vogels verloren en vermindert deze voor den land- en tuinbouw zoo bij uitstek nuttige vogelsoort in sommige streken op onrustbarende wijze. Bovendien is het wenschelijk, den raaptijd van kievitseieren te beperken, daar het maaien en hooien vervroegd zijn en als gevolg daarvan de jonge kieviten, afkomstig uit eer. later broedsel, zich niet meer in liet lange gras kunnen verbergen togen hunne natuurlijke vijanden. Het rapen van meeuweneieren wordt gebonden aan een bepaalden tijd (10 Mei tot 15 Juni) en aan een door hef. publiek gezag afgegeven vergunning. liet. houden van bepaalde soorten van vogels in de kooi moet naar het stellig oordeel van den minister ge oorloofd blijven. In vele gezinnen, ook van de nrm- sten, maakt de aanwezigheid van een merel of een sijsje de woning vroolijker. Het houden van vogels in de kooi is een der primitieve vormen, waarin dé liefde voor de vogels zich openbaart. Deze liefde nu moet in het belang van den landbouw worden aange kweekt. De vergunningen tot lu-t dooden van vogels en tot het verstoren hunner nesten, indien deze schade toe breng-en of overlast veroorzaken, worden verleend door den burgemeester; die tot liet vangen, vervoeren en verhandelen van kooivogels door den commissaris der Koningin. Door een algemeenen maatregel van bestuur zal het vangen en dooden van vogels in massa en het dooden door gemeengevaarlijke stoffen worden tegengegaan. Het ligt. in 's ministers bedoeling-, zoo spoedig mo gelijk een wetsontwerp tot bescherming van. andere voor den landbouw nuttige diersoorten te, doen samen stellen, waardoor de wet van .1880 in haar geheel zal komen te vervallen. De ganzen worden als wild beschouwd en voorge steld, deze in art. 17 der Jachtwet op te nemen. UIT SOJIERMERHORN. Woensdagavond werd in de Ned. Hen', kerk door Ds. Broekema en gezin van Heer-Hugowaard een zangavond gegeven, ten bate van de. Ned. Herv. kerk te Heer-llugowaard, ter verkrijging van een kerkor gel. De verschillende nummers werden keiu-ig gezon gen, en was het bepaald jamnier dat zoo weinig pu bliek aanwezig was. UIT WINKEL. At'geloopen nacht- ontstond brand in de woning van A. Ploeger aan de Strook te Winkel. Het geheele per ceel met inboedel is afgebrand. Verzekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door het over waaien van vonken van een hooischelf die achter het perceel in brand stond. FRANKRIJK. De onrustbarende berichten uit het Cha'mpaguegebied duren voort. Het. aantal gebroken fleeschen te Ay wordt geschat op 5 a 6 millioen, wijnpersen, fusten, stroomatten alles werd vernield, kantoren en kelders werden in brand gestoken. Te Epernay werden vijfhonderd vaten wijn ingeslagen. De ministerraad besloot troepen te zenden. Ook werden er telegraaf- en telefoondraden afgesneden. De wijnbouwers, die erkennen dat zij geweld hebben gepleegd, werpen de verantwoordelijkheid) voor de plundering en brandstichting op buitenlandsehe anar chisten die zich in de streek bevinden. BALKANSCHIEREILAND. Te Smyrna neemt de boycot, tegen de Grieken weer toe. Er liggen, nog al tijd Grieksche schepen in de haven, die niet kunnen lossen. Grieksche lijnen staken den dienst op Smyr na. Men boycott ook Grieksche dokters en onderwij zers. AFRIKA. Naar do Times uit Tandger verneemt, blijft de toestand in Fez erbarmelijk. Men heeft er ge brek aan munitie en de opstandelingen krijgen voort durend versterking. CHINA. Er heerscht weer hongersnood. Hier en daar roeden de menschen zich met boomschors en boomwortelen. Er vormen zich rooverbenden, tegen welke de regeering gruwelijk streng optreedt de gouverneur van Sotsj bijv. liet tweehonderd gevangen roovers levend verbranden. Vrouwen en kinderen wor den voor brood verkocht, maar de slavenhandelaren willen zelfs dezen lagen prijs niet meer betalen. Gemengde niededeelingen. EEN RARE GAST. Een zich noemende J. N. van den Burg, zich uitge vende voor reiziger in granen, heeft in verschillende steden diefstal gepleegd, nadat hij eerst z. g. n. kamers had gehuurd. ITij is 45 jaar, niet groot, heeft een hoog voorhoofd, tamelijk zwaren, blonden knevel, blee- ke gelaatskleur, is kaalhoofdig, draagt een zwart col bert, lichtgrijze demisai3on, grijze jockeypet, zwarte rijgbottines, zandkleurige guttapercha regenjas, para- pluic met. gebogen knop en groen lederen hnndtnsch, Men passé op dit personaadje! KORTE BERICHTEN. Bouwmeester zal 23 en 26 Maart de Shylock spe len in het koninklijk theater te Berlijn. De koren en katoenkoning James Potten, wiens broeder aan tuberculose overleed zal zijn vermogen van 48 millioen .gulden aan de bestrijding van deze ge vreesde ziekte schenken. Het heet dat goudstaven ter waarde van 72 mil lioen gulden, „spaarduitjes" van de overleden keizerin weduwe van China in het geheim naar Engeland zijn verzonden. Door den storm braken nabij Kiel eenige palen, waaraan draden voor electrische geleiding. Twee man nen die den draad grepen bleven op de plaats dood, en een meisje, dat eetn hunner bij de hand* pakte werd eveneens onmiddellijk gedood. Te Bruckenau had een boer, die een nieuwe boer derij zou betalen, 25000 mark in. de kachel gelegd. Het personeel legde de kachel aan, zoodat het bankpa pier verbrandde. De eer9te vrouwelijke politic-commissaris is ie lleinnewell (Kansas), waar ook het ninbt van burge meester door een vrouw wordt bekleed, in functie ge steld. Zij heeft onmiddellijk een inval laten doen in café's waar zonder vergunning getapt werd. In verschillende deelen van Engeland vliegen groote koppels spreeuwen als bezeten rond, luid krij- sehend, den geheelen nacht door. 's Ochtends vindt men bij honderden de vogels dood, die zich tegen mu ren, vensters, gaslampen, telegraaflijnen te pletter ge vlogen hebben. De politie heeft te Berlijn een 39-jarig man in banden gekregen, die reeds 21 jaar als koteldief werk zaam was en sinds langen tijd gezocht werd. EEN VLIEG SUCCES. Een jonge, vlieger, Pierre Prier, 25 jaar oud, heeft van Londen naar Parijs gevlogen, 380 kilometer zon der te landen3 uur 35 minuten is hij achtereen in de lucht geweest. De tocht- van Prier was feitelijk een wedstrijd tusschen de aeroplane en haar bouwer Bléri- ot, die om 9 uur 's ochtends Charing Cross verliet, om naar Parijs terug te keeren met den gewonen express- trein, die om 4 u. 45 min. de Fransche hoofdstad be reikt, Hoewel Prier meer dan 3 uur later startte, land de hij bij Parijs één uur nadat Blériot het Gare 'du Nord binnenstoomde. LAATSTE BERICHTE». EEN AANHOUDING. AMSTERDAM, 14 April. Gisteravond heeft er een huiszoeking plaats gehad bij den heer v. d. H., direc teur-administrateur van de familiebegraafplaats Rust oord te Diemerbrug. Beweerd wordt dat hij zich de Iaat.te jaren schuldig gemaakt heeft aan onregelma tigheden. Er waren termen aanwezig, om hem naar het huis van bewaring over te brengen. EEN NIJVERHE1DSTEN TOON STELLING. GRONINGEN, 14 April. Het Dngelijkseli Bestuur der Nijverheidstentoonstelling 1903 richt heden een circulaire aan de financieele ondersteuners der ten toonstelling met voorstellen om in 1913 een tentoon stelling te Groningen te houden op ruimere schaal dan die van 1903, die toen maand geduurd en winst opgeleverd heeft. DE ITULLEBROEÜK-AVOND. I. it de inwisseling der bons bleek gisteren en lie den, gelijk trouwens ook wel te verwachten was, dat er zeer groote animo bestaat voor den Hullebroeck- avond door de Alkmaarsche Courant voor haar abon- né's georganiseerd. Op dit oogenblik zijn er nog wel kaarten te ver krijgen. maar vermoedelijk zullen zeer spoedig allo beschikbare plaatsen reeds zijn genomen. Men haaste zich dus! DE AMBACHTSSCHOOL. Veer wappert uit het gebouw der ambachtsschool de vlag ten teeken, dat daar de jaarlijksche tentoonstel ling van de werkstukken der leerlingen van de am bachtsschool en van de burgeravondschool voor de vi orlaatste maal wordt gehouden. Ja men zal onder die werkstukken reed» eenige vinden, welke in het nieuwe gebouw een blijvende plaats indien vinden. We noemen een ke-urigen gas motor en een ferme brandkast, voorwerpen, welke be wijzen hoe practisch het onderwijs is ingericht. Een wandeling- door de lokalen met de teekeningen en de werkstukken schenkt ook nu weer genot. Duidelijk valt het op te merken, dat er op het gebied der nieuwe vakken bijv. metselen, kleermaken, schoenmaken grooten vooruitgang is en dat door samenwerking van meubelmakers en stoffeerders vaak een aardig re sultaat wordt verkregen, dat natuurlijk ook de verlo ting te goede komt er zijn tal van voorwerpen, die tot het wagen van een kansje uitnoodigen. Nieuw zijn de teekeningen van de Typografen-stu- dieclub. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de typografen slechts twee uur les per week ontvangen en dat de meesten tevoren nimmer teekenden, dan zal men de resultaten zeker bevredigend noemen en gaar ne verklaren dat zij, zoo de typo's maar voet bij stuk houden, een belofte inhouden voor de toekomst. Wij raden vooral hen, die nog niet den cursus volgden, ten sterkste aan eens een kijkje te nemen, temeer, daar er uitzicht bestaat, dat een volgend jaar niet slechts de gemeente, maar ook het rijk subsidie zal verleenen, zoodat voortzetting en uitbreiding van dit onderwijs dan verzekerd zou zijn. Den loden, 17den en 18 April van 1—4 uur kan de tentoonstelling gratis bezichtigd worden. AANBESTEDING. Bij de op Donderdag ten stadliuize gehouden aanbe steding van het hoefbeslag der paarden van den ge meentelijken reinigingsdienst voor den tijd van 2 jaar, hebben B. en W. uit de 3 inschrijvers de werkzaamhe den opgedragen aan den laagsten inschrijver A. F. Buijs, hoefsmid alhier, voor de door hem ingeschreven prijzen: per paard voor de volle 24 maanden 30; voor balkijzers 0.25 per paard en per maand hoo- ger; voor gutta-pereha of Engelsche hoefzolen 2 per paard en per maand hooger; voor geharde ringkalkoenen, zoowel scherpe als stompe, por 100 stuks 2.80. „EVANGELISCHE UNIE." Het Bestuur der vereeniging van Vrijzinnige Her vormden verzoekt ons te willen mededeeleu, dat a. s. Zondagavond te 7 uur, in de Groote Kerk eene gods dienstige bijeenkomst zal worden gehouden, en als spreker hoopt op te treden de WelEerw. heer Ds. H. Visser van Heerenveen. Op deze bijeenkomst zullen eenige viool-solo's worden uitgevoerd met orgel-bege leiding. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 16 en 17 April 1911. Groote Kerk, Eerste Paaschdag, 10 uur, Ds. Vinke. Evangelische Unie. Avond 7 uur, Ds. H. Visser, van Heerenveen. Tweede Paaschdag, 10 uur, Ds. de Pree. Kapel, Eeiste Paaschdag, 10 uur, Ds. Kloosterman. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Tweede Paasch dag, 10 uur, Ds. Vinke. Evang.-Luth. Kerk, Eerste Paaschdag, 10 uur, prof dr. H. A. van Bakel, Hoogleeraar te Amsterdam. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. H. Westra, Rem.-Ger. Kerk, Eerste Paaschdag, 10 uur, Ds. de Regt. Tweede Paaschdag geen dienst. Te begins nen met Paschen zal de dienst om 10 uur aanvangen. Geref. Kerk, Eerste Paaschdag, voormiddag 10 urn en avond 6 uur, de heer Impeta, van Katwijk. Tweede Paaschdag, 0l/2 uur, dezelfde. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht I) 83, Woens dagavond uur, vergadering van de Jongelings- vereenlging „Paulus". Consistorie Ger9f. Kerk, Oudegraeht D 88. Zondag- raiddag van 3l/s5 uur, vergadering van de knapen- vereeniging „Samuel." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, Eerste Paaschdag, 10 uur en avond 6 uur, godsdienst oefening. Tweede Paaschdag, 10 uur, godsdienst oefening. Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 8l/a tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, Eerste Paaschdag, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. 2e Paaschdag, 10 uur, ds. H. W. Bosch van Eg- mondbinnen. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, le Paaschdag, 10 uur, Ds. Visser, van Enkhuizen. 2e Paaschdag, 10 uur, Ds. A. Verwaal, van Alkmaar. Herv. Gem. te Stompetoron, 9t/2 urn-, Ds. P. Groot, Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, Ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Schermerhorn, le Paaschdag, 9!/o uur, Ds. v. Tricht te Graft. Ger. Kerk, beide dagen 9'/2 uur, preeklezen. Herv. Gem. te de Rijp, 10 uur, Ds. Kater. Doopsgez. Gem., 10 uur, Ds. G. Fopma. Evang. Luth. Gem., 10 uur, Ds. Neideck. 2e Paaschdag, nergens dienst. Herv. Gem te Graft, le Paaschdag geen dienst. 2e Paaschdag, 10 uur, Ds. van Tricht. Doopsgez. Gem., le Paaschdag, 10 uur, Ds. Nijdam. 2e Paaschdag geen dienst. BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. Men schrijft ons De afdeeiing Alkmaar van den Bond van Nederl. Onderw. hield een vergadering in Café Central. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat na d onlangs gehouden propaganda-vergadering zich twee nieuwe leden hadden aangemeld, dat het bestuur hoopt voor den volgenden winter een krachtige actie te voeren voor kindervoeding, en binnenkort ook stappen zal doen tot oprichting van een school voor achterlijken. Door de vergadering werd het bestuur opgedragen de adresseering voor een verbetering der salarisrege ling voor te bereiden, zoodat het adres den raad kan hereiken vóór de gemeento-begrooting voor 1912. Nog werd medegedeeld, dat bij het bestuur het plan bestaat, om tegen het najaar cursussen voor volwas senen op te richten. Door den heer Beijneveld werd in deze vergadering een inleiding gehouden over „De Nieuw - School, het tijdschrift voor praktische paedagogiek, onderredactie van Bol en Thijssen, welke voordracht door de ver gadering met groote belangstelling werd gevolgd. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Aegidius David Johannes Hendrieus Pekelharing en Helena Johanna Ter Berg. Johannes Welagen te Wijk aan Zee en Duin en Keeltje van Diepen alhier. Johannes Engeringh te Castricum en Guurtje Schoen alhier. Adrianus Pe trus Peperkamp en Petronella Delver. Co-rnelis Pe perkamp en Marg-aretha Meute. Mattbijs Kloet en Maria Gerarda Peperkamp. Hendrik Petrus Ibink Meienbrink en Cornelia Adriana Ruiter. Johannes van Beekum en Guurtje Ilelmig. A-rie Johannes Kool eu Engelina Hoole. Cornells Klitsie en Aga tha Margaretha Pieternella Boonekamp. Geboren: 13 April. Aagje, d. v. Albertus de Rooij en Wlmke Siegers. 14 April. Pictcr, z. v. Cornells Alexander Olij en Aagje Molenaar. Overleden: 14 April. Hendrik Sellemans, 51 j. OP DEN 2dén PAASCHDAG VAN 12—1 UUR GELEGENHEID TOT HET DOEN VAN AAN GIFTE VAN GEBOORTEN EN OVERLIJDEN. Ingezonden Stukken VERVOLGONDERWIJS. Van verschillende kanten is ons gevraagd of het voor de leerlingen, die 1 Mei a.s. de zesde klasse heb ben doorloopen niet even goed is als zij die dan nog eens doormaken in plaats van de vervolgklasse aan de 4e Gemeenteschool, ook in verband met bezwaren als gevolg van de verschillende leermethoden, die aan de scholen werden gebruikt. Nu mag dit laatste wezenlijk moeilijkheden ople veren toch zullen deze in een klasse, waar hoofdza kelijk herhalings- en vervolgonderwijs gegeven wordt niet zoo sterk spreken en althans niet opwegen tegen de voordeelen, verbonden aan een speciale vervolg klasse. Daarom blijven we bij onze opwekkingGeeft uw kinderen aan voor de 7e klasse aan de 4e Gemeente school, zoo mogelijk vóór 15 April. Het Bestuur van ds Afd. Alkmaar- van den Bond v. Ned. Onderwijzers. Marktberichten. A r ypOELOOPIG KAASBERIOHT. ALKMAAR14 April. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk f kleine fabriekskaas f 81.50, kleine boerenkaas f 33.—, commissie f 80.—, middelbare f 29.50. Aangevoerd 230 stapels, wegende 150000 Kilogram, waaronder KG. volvette kaas. Handel goed. ALKMAAR, 14 April. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 433 H.L. Tarwe f 7,50 a 8,60, rogge I 0. a f 0. gerst f 4.50 a f 0.gerst chev. f 5,60 a t 7,50, haver f 4,a f 4,60, bruine boonen f lo,o0 a 16, paarde id. f 7,25 a f 7.30, citroen id. f 13,— a duiven id. f 8.60 a f 0,—, witte id. f 17.50 a f 18. rood mosterdzaad f a f geel id. f 0,a f karwijzaad faf blauwmaanzaad f 0,— a erwten groene f a 28,—, grauwe f 25,— a vale f—af— BROEK OP LANGEDIJK14 Apr. Heden werd aangevoerd en besteed voorRoode kool f 0— a 4500 gele kool f 8.— a 12,— 3200 witter kool f 0.75 a f 1.30, zak roode kool f 0,,— a 0.—31 baal uien f 4.40 a 4.70 per baal, t u i 15 April a.s. hopen onze geliefde Oom en Tante W. SCHERMERHORN en A. RUS hunne 35-jarige Eclitvereeniging te her- denkon. Namens hunne dankbare neven en nichten, W. SCHERMERHORN Dz. Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde echt genoot en vader, de heer HENDRIK SELLEMANS in den ouderdom van ruim 51 jaar. F. SELLEMANS—De Croes. BETSY SELLEMANS. A. SELLEMANS. Alkmaar, 14 April 1911. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 18 April, n.m. Dj? uur. Voor de vele blijken van belangstelling den 13en dezer ontvangen, betuigen wij onzen liartelijken dank, in 't bijzonder aan de WelEdelen Heeren P. DE LANGE en S. DE LANGE en de Heeren Bestuurders dei- Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, alsmede aan de kameraden. AlkmaarC. SCHOEMAKER 14 April 1911. Echtgenoote en Kinderen. Bij vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, dd. 23 Maart 1911, is het huw»'lijk tus schen PIETER LAFARGUE, boerenarbeider, en ROE- LOFJE LEEGWATER, zonder beroep, beiden wo nende te Noord- en Zuidschermer, ten verzoeke van laatstgenoemde, ontbonden verklaard door echtschei ding. Voor de eischeresse, A. J. M. LEESBERG, procureur. Alkmaar, 14 April 1911.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2