BINNENLAND. STAGSNIEU W S. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND AAN DE H. IJ. S. M. DE KONINGIN NAAR AMSTERDAM EN BRUSSEL wel, dat hij geen tegenstanders zal overtuigen. Als men uitgaat van het standpunt men moet nemen wat het minst kost, dan vindt men altijd ook wel iets, waarom het minder kan. Maar hij zou er dit nog wil len bijvoegen. Als er in een stad als AJkmaar meor vreemden komen, als er over do stad elders gesproken wordt, dan kan dat niet anders dan voordeelig zijn Dat is nis een advertentie, en dan kan het niet kwaad zijn als Alkmaar bekend staat, als een mooie stad, waar blijkt dat men liefde heeft voor het sehoone. Purmerend heeft ook wel besloten tot den bouw van een stadhuis voor 60.000. (De heer de Groot: Voor 40.000 is 't aanbe steed; de raming was 60.000). De beer Van den Bosch: Als de raming van Jan Stuijt daar dus te hoog was, zal het hier ook nog wel kunnen meevallen. Maar spreker gelooft, dat de tegenstanders in den raad te Ptirmerend dankbaar zullen zijn, als het er eenmaal staat. En dat zal ook hier later het geval zijn en spreker gelooft dat dan de stem van den heer Dorbeck hier niet meer zal zijn die van een roepende in de woestijn, maar in een heerlijke oase. Wat spreker zelf betreft, bij zou nog verder willen gaan dan dit voorstel van B. en W. Het spijt hem, dat een gedeelte der plannen is geschrapt, waardoor hij vreest, dat het half werk zal worden. B. en W. zeg gen, dat er tegen het eerste plan overwegende bezwa ren van financieelen aard bestonden, doch dat is niet juist, overwegend acht spr. althans die bezwaren niet. Daarom zou spreker indien hij steun kon vinden in den raad, wel een voorstel willen doen, om het oor spronkelijke plan van 80.000 te aanvaarden. De. heer Zaadnoor dijk zegt, dat- hij indien de heer Van den Bosch dat voorstel doet, hem daarbij zal steunen. Van den beginno af heeft, spreker zich de vraag gesteld, of de zaak urgent was, en toen hij daarvan overtuigd was, kon hij meegaan met het groote plan, omdat zijn gevoel hem zei, dat het daar heen moest. Daarbij vraagt spreker niet, wat de kie zt-rs zullen zeg-gen, of naar de finaneieele gevolgen als deze tenminste niet overwegend zijn, en omdat hij het finaneieele bezwaar niet overwegend acht, spijt het hem dat B. en W. het grootere plan hebben laten va ren, en zal hij met dit voorstel van B. en W. meegaan De heer de Groot heeft van de verschillende sprekers veel gehoord, allerlei gedachten, die men al kon raden, als de sprekers begonnen. Gewezen is op de groote uitgaven, waarvoor de raad reeds zal komen te staan voor vele urgente zaken, reeds genoemd, waarbij spreker nog zou willen noemen een nieuwe la gere school. Daarom dringt spr. nogmaals er op aan, dat de raad zal me eg-a an met zijn voorstel, om de zaak uit te stellen, en eens te onderzoeken, of het door spreker aangegeven plan niet mogelijk is. Behalve de ver plaatsing der secretarie zou daarbij kom art de verbe tering van do woning van den concierge enz., werk, dat hij hoogstens schat op 20.000. De voorzitter wil dat voorstel wel in stem ming brengen, maar niet overnemen. De heer Van den Bosch doet het voorstel om het groote plan te nemen, met een voorbehoud ten opzichte van de charterkamer en de raadszaal, doch anders overeenkomstig de plannen van de heeren Looman en Stuijt. De heer Boelmans ter Spill steunt dit voorstel en wel om deze reden, dat het verstandiger is alles ineens te doen, en dit uit een financieel oogpunt Gaat men later nog weer nu dit, dan dat doen, dan kost dat veel meer. En voor zoo'n kleine verandering als bijv. die van den toren, die op 5000 is beraamd daarvoor kan men dan later niet gaan leenen; dat be drag is te gering. Dat zal dan op de gewone begroo tmg moeten komen en die is gewoonlijk wel zoo, dat het bedrag er moeieüjk op gebracht kan worden. Nu is het niet onmogelijk een annuïteitsleening te sluiten, of een gewone leening in 50 jaar af te lossen. Daar door wordt het jaarlijksch verschil op het geheele be drag niet zoo groot, of men kan daar wel overheen stappen. Dat is een reden te meer om de voorkeur te geven aan het voorstel Van den Bosch, dat spreker met liefde ondersteunt. De voorzitter brengt thans de verschillener voorstellen in stemming. liet voorstel van den heer de Groot (uitstel en ee: onderzoek naar een beknopter plan) wordt met 8 tegen 6 stemmen verworpen. Voor stemden de hee ren Meienbrink, Van der Feen de Lille, Dorbeck, For tuin, de Groot en Luiting. Tegen de heeren de Lange, Zaadnoordijk, Wanna, Van den Bosch, Govers, Hitenbosch, de Wit en Boel mans ter Spill. Het voorstel-V an den Bosch wordt vorv pen met 10 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Zaadnoordijk, Van den Bosch, de Wit en Boelmans ter Spill. Tegen de heeren de Groot, Wanna, Govers, Uiten boseh, Luiting, Meienbrink, van der Feen de Lille, Dorbeck, de Lange en Fortuin. Alvorens thans het voorstel van B. en W. in stem ming wordt gebracht, vraagt de lieer de Groot of bet de bedoeling is, dat B. en W. niet hooger zullen gaan, dan het voorgestelde bedrag, anders zou bij het woord „hoogstens" willen inlasscben. De voorzitter: I kunt tegen stemmen. De heer de Groot: Dat doe ik toch. De heer Dorbeck acht de vraag wel juist. Er waren op de oorspronkelijke begrooting memoriepos- ten, er is gezegd dat. er bij de 80.000- nog wel J 20.000 zouden bijkomen. A u is de begrooting' met kunst en vliegwerk in een onder-onsje met. 20 mille verminderd, maar hoe is bet met die memorieposten. De voorzitter zegt, dat die er niet opkomen, die muurschilderingen enz. vervallen ook allemaal. I itdrukkelijk is daarbij gezegd: Als men het heel mooi wil maken, dan kan men nog dit en dat doen. (De heer Glinderman komt ter vergadering). De heer B o elm a n s ter Spill wenscht- er ook nog éven tegen op te komen, dat er door den heer Dorbeck telkens gesproken wordt van onder-onsjes. Daardoor wordt aan die vergaderingen van den raad een verkeerde beteekenis gegeven. Zoolang de gemeen tewet niet veranderd wordt, en de deskundigen in een openbare zitting van den raad kunnen worden ge hoord, kan het niet anders gebeuren, dan in een ver gadering, die niet openbaar is, doch dan is het gek kenwerk om van onder-onsjes te spreken. De heer Dorbeck heeft van onder-onsjes ge sproken, omdat er in die zittingen staande de verga deringen besluiten werden genomen, waartegen hij toen ook krachtig heeft geprotesteerd. De voorzitter moet daartegen opkomen. Er is eenvoudig de meening van den raad gevraagd, wat of men wilde: de mindere verbouwing of het verdere plan. Omdat de heer Dorbeck tegen de zaak was, en in de minderheid moet hij er geen verkeerdè voor stelling van geven. De zaak is volkomen eerlijk ge gaan en was geheel en règle, anders zou ook de heer Van der Feen de Lille dat zeker niet zoo hebben laten passeeren. Ih? heer Van der Feea de Lille zegt het juist te hebben toegejuicht, dat B. en W. eerst ge tracht hebben de stemming van den raad te leeren kennen. De heer Van deu Bosch herinnert er aan, dat meermalen in den raad de wensch geuit is, dat bij belangrijke zaken een bespreking en comité, in de secties of een gecombineerde sectievergadering werd gehouden. Men neemt daar geen besluiten waaraan men ge bonden is, en daarom zijn het geen onder-onsjes. Een onder-onsje is als drie of zes raadsleden buiten den raad bij elkaar komen en afspreken.hoe ze deze of ge ne zaak zullen tegenhouden. De heer Boelmans ter Spill: Juist, juist De heer Dorbeck: Men was alleen uitgenoodïgd om van den deskundige inlichtingen te vragen en werd verplicht daar besluiten te nemen. De heer Van den Boseh: Niet verplicht 1 En men verhond zich tot niets. •Daarna wordt het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht en aangenomen met 9 tegen 6 stem men. Voor stemden de heeren de Lange, Zaadnoordijk, Wanna, Van den Boseh, Govers, Uitenboseh, de Wit, Boelmans ter Spill en Glinderman. Tegen de heeren Luiting, Meienbrink, Van der Feen de Lille, Dorbeck, Fortuin en de Groot. AANKOOP VAN EEN STUKJE GROND. Een dezer dagen is in veiling geweest een driehoe kig stukje grond grenzende aan de plantsoenen der gemeente, gelegen bij de molonkluft achter het Ritse voort, ter grootte van omstreeks 31 c.a., met. het recht van uitgang in de steeg uitkomende aan het Ritse voort. Bedoeld stukje grond heeft bij opbod kannen g'chlfut 95 en is bij den daarop gevolgden afslag niet ver hoogd. Waar het wenschelijk werd geacht, dat de gemeente zich den eigendom van dit perceeltje verzekerde, ten einde ook in de toekomst alle moeilijkheden, welke om trent het bepalen van de grenzen van de gemeente- eigendommen ter plaatse zouden kunnen ontstaan, te voorko-men, hebben B. en W. zich in verbinding ge steld met den lasthebber van de eigenares en zijn er in geslaagd het perceeltje voor den prijs van 95 voor de gemeente aan te koopep. Zij stellen den raad voor tot den aankoop over te gaan. De Voorzitter zegt, dat het van belang is dit stukje grond te koopen om later ter plaatse een ge schikte ruiling van grond te kunnen aangaan. De heer Uitenboseh vraagt, of men de zeker heid heeft, dat er later een ruiling kan plaats hebben. De heer Boelmans ter Spill zegt, dat men die zekerheid thans niet heeft, doch in de toekomst die wel krijgen zal. De V oorzitter gelooft ook, dat er geen bezwaar tegen zal bestaan. Het voorstel wordt daarop aangenomen. RUILING VAN GROND AAN DE WILHELMINA- LAAN HOEK VERLENGDE KRUTSLAAN. B. en W, stellen den Raad voor te besluiten: Gezien een verzoek, gedagteekend 8 Februari j.l., van den heer A. van Leeuwen te Katwijk aan Zee, om met deze gemeente eene ruiling van grond aan tö gaan, ten einde te geraken tot eene bebouwing van zijn terrein op dep hoek van de Wil'helminalaan en de Verlengde Kruislaan, kadastraal bekendi in sectie E der gemeente Alkmaar, No. 961, volgens een daarbij overgelegd plan; Gelet op de artt. 137 en 194 sub c en e der Gemeen tewet Besluit I. met den heer A. van Leeuwen voornoemd, de vol gende ruiling van grond en overeenkomst van buur en verhuur aan te gaan A. de gemeente Alkmaar 9taat bij wijze van ruiling ïr, vollen en vrijen eigendom aan den beer A. van Leeuwen af de op den hierbij behoorenden lichtdruk ruitvormig gearceerde gedeelten grond, liggende tus- schen de roode lijn en de letters A, D, E, K, H, ter groote van omstreeks 202 M2, welke stukken deel uit maken van de kadastrale peroeelen sectie E der ge meente Alkmaar Nos. 2699 en 2700, ter geheele groot te van respectievelijk 111 en 102 M2. benevens van de ongenummerde wegen dier gemeente; B. de heer A. van Leeuwen voornoemdi staat, bij wijze van ruiling in vollen en vrijen eigendom aan de gemeente Alkmaar af de op den hierbij behoorenden lichtdruk schuin gearceerde strook grond, aangeduid met de letters K, L, M, N en O, groot omstreeks 156 M deel uitmakende van het kadastraal perceel sectie E der gemeente Alkmaar, No. 661, ter geheel grootte van 835 M2. O. de gemeente Alkmaar staat aan den- heer A. van Leeuwen voornoemd in huur af een strook grond gelogen ten noordoosten van zijn perceel en begrensd door de op den hierbij ovargelegden lichtdruk aange geven roode lijn en de letters B, O, G en F, ter grootte van omstreeks 28 M2, welke strook een deel uitmaakt van de kadastrale perceelen sectie E Nos. 2699 700 voornoemd. Geschiedende deze ruiling en verhuring onder na gegeven voorwaarden. Conform besloten. VASTSTELLING VAN HET PRIMITIEF KOIIIER OP DE GEBOUWDE EIGENDOM MEN, DIENST 1911. B. en W. bieden ter vaststelling aan bet voljaarsch kohier der belasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1911, zooals dat door lien is opgemaakt tot een invorderbaar bedrag van 14566.87%. Conform besloten. EERSTE SUPPLETOIRE BEGROOTING DIENST 1911. Goedgekeurd. ONDERHANDSCHE VERHURING VAN GEMEENTEGROND. B. en W. stellen voor aan de firma Last en Zn.Jte verhuren een stuk gemeentegrond ter grootte van 120 M2. voor den prijs van f 240 per jaar. De Voorzitter deelt mede, dat een nader schrij ven van de firma is ingekomen, waarin wordt ver zocht den huurprijs te verminderen tot f 160 k f 180 en ofschoon de Voorzitter den prijs van f 240 niet te hoog acht, zou er misschien aanleiding kunnen bt - staan, om dien te brengen op het middenbedrag van f 200. De firma legt zich toe op vervaardiging van beton en het is wenschelijk hare vestiging ter plaatse te bevorderen. De heer d e AV i t meent, dat daarover met de firma te praten zou zijn, doch is ook van oordeel, dat de prijs van f 2 per meter niet te hoog is. Mocht even tueel later een grooter stuk in huur gevraagd worden, dan zou men nog kunnen zien. Thans zou hij den prijs willen handhaven. De heer van den Bosch is het daarmede eens. Bovendien, als weiland zal het land verminderen in waarde. Indien de firma een ernstig reflectant is, door geen f 40 per jaar worden afgeschrikt. De heeren Boelmans ter Spill en Govers achten den prijs geenszins te hoog. Daarna wordt conform het voorstel besloten. GEBRUIK VAN GEMEENTEGROND. In de vergadering van 1 Februari 1.1. werd, in ver band mot het maken en bobben van beerputten, beslo ten tot vaststelling eener Verordening, regelende bet heffen van rechten voor diensten, door den gemeente reinigingsdienst bewezen (beerputten-belasting) en tot wijziging der Verordeningen op het heffen en in vorderen van gelden woor het gebruik van openbare gemeentewerken, bezittingen of inrichtingen. Het is B. en W. gebleken dat het wenschelijk is, ten einde elk oponthoud met betrekking tot zijne goedkeu ring te voorkomen, laatstbedoeld besluit in te trekken en do Verordening, gewijzigd, in haar geheel op nieuw vast te stellen. Zij doen daartoe een voorstel. Conform besloten. De Raad van administratie van de Hollandsche IJ zeren Spoorwegmaatschappij heeft zich bij adres Ld. 5 Januari 1.1. tot den Raad gewend met de mededee- ling, dat hij, ten behoeve van den bouw van een loco- motievenloods met kolenparken enz. de beschikking wenscht te hebben over een aan deze gemeente behoo- rende strook grond tusschen den Bergerweg en de Eg- mondervaart, ten zuiden van de spoorbaan, ter plaatse nader uitgebakend, ter oppervlakte van ongeveer 8260 vick. Meter, zich bereid verklarende voor deze strook grond te betalen, behalve de kosten van opmeting en overdracht, een prijs van 1.25 per vierk. Meter. Waar deze aangelegenheid, waarbij zich enkele be zwaren voordeden, naar genoegen van B. en W. is op gelost en ter zake ook in de toekomst geenerlei moei lijkbeden meer zijn te wachten, bestaat hunnerzijds langer geen bezwaar voor te stellen het verzoek in te willigen en stellen zij voor te besluiten den bedoelden grond in koop af te stgag aap de flollandsche IJzereg Spoorwegmaatschappij, tegen een koopprijs van 1.25 per vierk. Meter, o. a. onder voorwaarde dat de kooper zich verbindt op den overblijyenden en eventueel la ter door hem oyer te nemen gemeentegrond, welke yalt onder het bepaa}do bij art. 36 der wet yan 9 April 1875, Staatsblad No. 67, tot regeling van den dienst en het gebruik der spoorwegen, nimmer een spoorweg te leggen. Goedgekeurd. BENOEMING VAN EENE ONDERWIJZERES IN DE NUTTIGE HANDWERKEN AAN DE GEM. NORMAALLESSEN. In verband met het door Mej. J. Kijlstra gevraagde ontslag als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de gemeentelijke normaallessen, hetwelk B. en W. den Raad voorstellen haar eervol te verleenen, heeft de directeur der bedoelde lessen, naar aanlei ding van art. 5 der verordening tot regeling der gemeen telijke normaallessen (Gemeenteblad No. 104) verzocht over te gaan tot benoeming van eene onderwijzeres in deze vacature, tot welk einde de volgende voor dracht, door B. en W. opgemaakt in overleg met den Arrondjssements-schoolopziener, den Raad wordt aan geboden 1. Mej. N. Hekket2. Mej. M. A. Nierop. Aan mej. Kijlstra wordt eervol ontslag verleend. Daarpa wordt benoemd mej. M. A. Nierop met 9 stemmen. Op mej. Hekket waren 6 stemmen uitgebracht. De openbare zitting werd thans gesloten, en de raad ging over tot een zitting met gesloten deuren ter be handeling van belastingreclames. woord van orde bevonden en gaarne bracht hij een hulde aan den kassier en het bestuur. Vervolgens werd door den heer Akkerman de reke ning voorgelezen over het afgeloopen jaar. We stip- pen hieruit het volgende aan. De ontvangsten bedroe- gen: Spaargelden J 67391.30, terugbetaalde voorschot ten J 12594 loopende rekening 42100.22%, diver sen, rente enz. 1639.15, totaal 123.724.67y2.' Hier tegenover stonden de volgende uitgaven: terug betaal- 30.987.69, verstrekte voorschotten J 55.96a loopende rekening 31.841.83. Diversen, rente enz. 1593.16, in kas op 31 Dec. 3.336 99% totaal 123.724.67V2. Over 1910 was een winst gemaakt van 278 55% het reservefonds bedroeg 530.73, zoodat het totaal der gemaakte winsten 809.28y2 bedroeg. Door de heeren A \olkers, A. Volkers en P. Lodder was de rekening nagezien en in volmaakte orde bevonden zoodat ze onder dankzegging door de vergadering werd goedgekeurd. Door den heer PWonder werd vervolgens verslag uitgebracht over den toestand der Bank. Hoewel do instelling meer en meer ingang vindt bij de burgerij', acht spreker het toch wel jammer, dat niet meer door gegoede ingezetenen gebruik wordt gemaakt, van de Bank voor liet tijdelijk plaatsen van geld. Het aantal leden was met 17 toegenomen en gestegen tot 93. Het aantal posten was gestegen met 60, de ingebrachte spaargelden met ongeveer 16.000. Bij de Centrale was 19mnal geld geleend, doch 32maal geld geplaatst, bijna alle verzoeken om voorschotten konden worden ingewilligd. Het jaar 1910 mag wederom wijzen op gunstige resultaten. Door den voorzitter wórd een woord van dank gesproken voor dit opgewekte verslag. Met bijna algemeene stemmen werd tot bestuurslid herkozen de heer W. van Slooten, tot lid yam den raad van toezicht de heer Je. Met. Voor spaargelden werd d© rente 3V4 voor voorschotten op 4% Op voorstel van het bestuur werd het salaris den kassier van 150 op 200 gebracht. Bepaald werd, dat aan 1 lid 1000, aan meerdere leden uit één gezin hoogstens 5000 in voorschot mag worden verstrekt. Door het bestuur zal worden getracht door middel van een circulaire de gegoeden in de gemeente op te wekken de Bank te gebruiken voor het tijdelijk plaat sen van gelden. Door den voorzitter werd daarna de der gewone plichtpleging gesloten. vastgesteld op van vergadering on- DE VERJAARDAG VAN PRINS HENDRIK. Op 's Prinsen verjaardag werden de felicitatieregis- ters ten paleize Het Loo druk geteekend. De arbei ders in het Koninklijk park kregen vrijaf en het per soneel aan het paleis en stallen had Zondagschen dienst. Den Prins werden verschillende bloemstukken aan geboden, 0. a. door bet gemeentebestuur van Apel doorn en de Oranje-vereeniging. Van alle openbare en zeer veel particuliere gebou wen wapperden de Nederlandscko of Meeklenburgscbe vlaggen. De trams waren ook met de nationale kleu ren versierd. De Koninklijke Familie maakte gistermiddag een rijtoer door het met vlaggen versierde Apeldoorn. Een talrijke menigte wachtte voor het paleis op het uitrijden, en begroette Koningin, Prins en Prinses met een geestdriftig hoera, minzaam door het Ko ninklijk Echtpaar beantwoord, terwijl Prinses Juliana niet ophield met wuiven. Des morgens maakte de Prinses een rijtoer door het Koninklijk park. zal zij Als datum van aanvang van het gebruikelijke be zoek der Koninklijke Familie aan Amsterdam wordt genoemd Dinsdag 6 Juni a. s. De vaststelling van bet tijdstip van bet bezoek der Koningin aan den Ko ning en de Koningin van België te Brussel kan eerst verwacht worden, nadat het Koninklijk Echtpaar van hun reis naar het oosten tegen het einde dezer maand te Brussel zal zijn teruggekeerd. Het bezoek zal ech ter voorafgaan aan de komst in de eerste dagen van Juli a. s. van den President van de Fransche bliek hier te lande. repu- N EDE ELAN DSCHE MISSIE NAAR ROME. Uit Rome wordt gemeld, dat 'onder de buitenland- sehe bijzondere missiën, welke namens de door hen vertegenwoordigende staatshoofden den Koning van Italië zullen gaan gelukwenschen met het feit der 50-jarige eenheid van het Koninkrijk, ook zal benoe men een buitengewone Nederlandsche zending. gëi«mgü nieuws. UIT OUDKARSPEL. In de gisteren gehouden vergadering van Notabelen Ned. Ilerv. Kerk alhier, zijn tot Kerkvoogden be- A.. Kroon Pz. en S. Berkhout. Te VAN TEXEL. de Koog is opgericht een voreeniging voor Vreemdelingenverkeer, 't Bestuur bestaat uit de hee ren: W. F. Schumaker, voorz.; K. Dikstaal, vice- voorz.A. Epe, secretaris; J. Mak, penningm. en J. Flens Pz. commissaris. UIT BROEK OP LANGENDIJG. Terwijl lijnwachters hedenmorgen bezig waren het nieuwe hulptelegraafkantoor te monteeren, brak door eene spirituslamp, welke in aanraking kwam met een flesch benzine, brand uit. Poor spoedig toegesnelde hulp bleef het bij eenige gebroken glazen en een paar verbrande stoelen. CURSUS-MELKONDERZOEK. De cursus in melkonderzoek ter opleiding van con troleurs voor rundveefokvereenigingen en kaasfabrie- ken, welke van October 1910 tot Maart 1911 vanwego het Zuivelconsulentsehap voor de provincie Noord- Holland te Hoorn is gegeven, werd gevolgd door 23 leerlingen. Na afgelegd examen kon aan 22 deelne mers bet diploma van bekwaamheid worden uitgereikt, terwijl één moest worden afgewezen. De namen der- geslaagden zijn: (in alphabetische volgorde). W. Bakker, Purmer-Edam. Tb. J. Borgers, Hoorn. C. Bouwman, Zwaag. J. D. Donker, Zaandam. H. P. Fel- linga, Schagerbrug. J. ter Hofstede, Wijdenes. C. Hop, Warder. J. Hopman, Amsterdam. Jb. Huiberts, Mid- dehe. C. Klaij Gbz., Berkhout. E. Koster Dz., Berk hout ILaan, Beemster. A. Leegwater, Schagerbrug. Leegwater, Wijde-Wormer. G. Ligtenberg, Berk hout. J. G. Potgiesser, Hensbroek. J. Ruijter, Ooster- Blokker. II. Rijswijk, Warder. F. Schoenmaker Kz Beemster. M. Sehoone Kz., Assendelft, C. Siewertsem Hoorn. K. Zilver, Binnenwijzend, Sta- eene aan ge- der noemd de heeren UIT OUDE NIEDORP. Woensdag werd er een algemeene vergadering ge houden van de banne Oude Niedorp, waarin de reke ning' over 1910 werd vastgesteld met een voordeelig saldo groot 530,25. De ontvangsten bedroegen J 6084.72%, de uitgaven 5554.47%. De begrooting werd voor dit jaar vastgesteld in ontvang en uitgaaf op I 6472.67. De leverantie van 200 kubieke Meter grint zal worden opgedragen aan de firma Stoel te Alkmaar voor 2.96 per kubieke Meter. Het UIT BERGEN, ruim 2-jarig' zoontje van E. van Veen, wonende aan den Kanaaldijk alhier, is gistermorgen in een on bewaakt oogenblik in een ierkuil geraakt en onmid dellijk aan verstikking overleden. De moeder, die zich slechts een paar minuten van het kind verwijderd had, vond bij bare terugkomst de kleine in dezen diep treurigen toestand. KORTE BERICHTEN. Op 18 December 1886 werd uit Tholen naar enisse, een- afstand van ruim 4 uur loopens, briefkaart verzonden. Deze is vóór eenige dagen zijn adres bezorgd, ruim 24 jaar na afzending! Een geldschieter te Rotterdam stuurde een pensionneerd soldaat uit, om bij den Rijksbetaalmees ter o pensioenen te innen tot een bedrag van 270. Di gepensionneerde ontving het geld en verdween. hr is een groot tekort men spreekt van «-OOG - ontdekt in de boeken van den directeur der Coöperatieve Veevoederfabriek te Uitwellingerga (Fr.) De directeur is spoorloos verdwenen. Speculatie moet de oorzaak zijn. Op den Osdorperweg bij Halfweg is de bejaarde schillenephaler 11. Lakeman uit Haarlemmermeer aoor een auto aangereden; hij overleed aan de gen. De kar was zeer gehavend, de honden kwetst. hesNederlandsche toeristen zijn te Hampton Court in Engeland door een vallende iep getroffen. De bankier Hogerzeil uit den Haag brak zijn been, zijn echtgenoote een been en een arm. hij onderzoek is gebleken, dat de aanvaring bij Slikkereer, waarbij acht mensehen het leven verloren, geheel aan den verdronken kapitein te wijten is. gevol- zijn ge- UIT HEERHUGOWAARD. Gisteren werd in het lokaal van den heer Pijper al hier de algemeene vergadering gehouden van de Co öperatieve Boerenleenbank, welke vergadering door 50 leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer Je. Met-, ojrende de vergade ring, in de flinke opkomst meende hij een gurnstig teeken te mogen zien voor de zoo nuttige instelling in deze gemeente, hij sprak de beste wenschen uit voor het weislagen der algemeene vergadering. Medege deeld werd, dat de heer van Slooten verhinderd was ter vergadering te verschijnen, weshalve door den waarnemenden secretaris, den heer J. Akkerman, de notulen der voorgaande vergadering werden gelezen. Van de Centrale te Utrecht was mededeeling ont vangen, dat de verhooging van crediet tot 30.000 zonder bezwaar was geaccepteerd. Uit het voorgele zen verslag van den inspecteur bleek, dat deze in alle opzichten zijn tevredenheid kon betuigen over den gang van zaken. De boekhouding werd uitstekoud in ALBERT VOGEL. Gisteravond trad in de groote zaal van de Harmonie de beer Albert Vogel op met een viertal voordrachten. Was het de schuld van 't zachte weer, dat het publiek in zoo kleinen getale opgekomen was? Een zoo goed als leege zaal wachtte den heei' Vogel, die om onge veer kwart over acht het tooneei betrad en zijn pro gramma begon met een extra-nummer „de Prins der Zee," een gedicht vervaardigd door J. van der Mey naar aanleiding van het optreden van Prins Hendrik bij bet redden der slachtoffers van de Berlinramp aan Z. K. H. opgedragen. Als Multatuli-voordracht gekozen „de toespraak van de hoofden van Lebak" uit spraak volgens Indische uitgesproken. Vervolgens Romeinsch gewaad om door Shakespeare, weer te en was door den heer Vogel den assistent-resident tot Mux Jlavelaar, welke toe gewoonte zittende werd verscheen de declamator in ,de dood van Julius Caesar" (vertaling van Edward Koster) geven. In dit nummer, dat meermalen ver heffing van stem vraagt, kwam het nog meer dan in de voorafgaande nummers uit, hoeveel afbreuk een leege, holle zaal doet aan een mooie voordracht. Tot slot werd een monodrama gegeven, „de Maece nas" door Johan de Meester. Dat de heer Vogel een dankbaar publiek had, be wees de aandacht, waarmede men luisterde en het har telijk applaus, dat na elke voordracht den declamator terugriep.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2