STADSNIEUWS. I. PRINS Az., Oudegracht 285b. f% 2* ill"" OIVDESRWIJS in BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor practUk en examens. NACHTEGALEN. 11°3% I "0% 674% 489% |240 65 1404 1499% 260 890 471 161 223 176% 108 120 167 247 1769 06 61 28% 27% 75 51% 157 5%» 17% 66 1 47% 988/m 88 99% 87% 100 1184 162% 120 189 699 861 480 55 110 te dit echter geen bezwaar, met het beken.de gevolg. De toestand van den man en der beide kinderen in het Wilhehninagastkuis was gistermiddag redelijk wel. OM 'n VETTE KOE. Op de gisteren gehouden verloting, verbonden aaii do Paaschtentoonstelling te Purmerend, viel een meu- bolmakersbediende aldaar, op zhi nummer een vette koe ten deel. Maar, o ramp, hij had dit verloren, doch hiervan aangifte gedaan bij de politie, 't Werd ech ter gevonden door een knecht van een paardenhande laar aldaar, die hiervan mede aangifte deed, doch 't zoolang bewaarde, tot de eigenaar opdaagde. Toen gisteren nu de prijs op dit lot viel, was laatst genoemde ter paardenmarkt te Alkmaar en kwam 's avonds laat met zijn beest thuis. Men wachtte den knecht op en verzocht hem 't lot af te geven. Men bood hem 10 voor het vinden, doch deze wil 't aan vankelijk niet. afgeven, dan tegen de helft der waarde van de koe, waartoe de eigenaar echter niet genegen ia- (Tel.) Kader verneemt de Tel. dat de knecht, die 'n lot van de Paaschtentoonstelling te Purm-erend gevonden had, en wien J 10 door den eigenaar als fooi gegeven werd, deze ten slotte toch heeft aangenomen. BLOEDDORSTIGE HONDEN. Gisternacht heeft in een weide bij Beilen een twee tal honden vreeselijk huisgehouden. Een 17-tal scha pen en lammeren werden zoodanig gebeten, dat zij s morgens gedeeltelijk dood in het land werden ge vonden. De overige moesten worden afgemaakt. De bloeddorstige honden zijn onmiddellijk afgemaakt. ZACHT WEER. In Friesland, waar tot dusver de kieviten nog sohaarseli waren, zijn in de laatste dagen geheele groepen dier vogels overgekomen; ook vele tureluurs, pluvieren, kemphanen, scholeksters en andere vogel soorten zijn teruggekeerd. Deze terugkeer is volgens eierzoekers en natuurlief hebbers een vrij zeker teeken, dat er zacht weer iu aantocht is. B;j de rondvraag vestigde de heer Ruis de aandacht op den stand van den lantaarnpaal hij het postkantoor. De voorzitter beloofde een onderzoek en sloot de openbare vergadering. DE STRANDKYVEST1E TE KOORD WIJK. De onlangs opgerichte maatschappij Zeebad Noord- wijk aan zee wendde zich tot den minister van finan ciën met het verzoek, het voor het dorp gelegen strand rechtstreeks van de regeering te mogen pach ten, als het contract, dat hieromtrent met de gemeen te loopt, geëindigd is. Op dit verzoek heeft de mi nister afwijzend beschikt, in een schrijven, waarvan o. a. afschrift gezonden is aan het dagclijksch bestuur, en waarin de minister op advies van den landsadvo caat tevens mededeelt, dat het strand over de volle breedte aan het rijk behoort. Volgens dit ministerieel schrijven strekken de duingronden, die de gemeente in 1881 van het rijk kocht, en later weer verkocht aan de Duinexploitatie-maatschappij Do Toekomst, niet verder dan tot den duinvoet. Uit dit schrijven van den minister valt dus op te maken, dat niet de hoogwaterlijn, doch de duinvoet de grens vormt tusschen rijksgrond en particulier bezit, Aangezien deze grens het hart was van de strand- kwestie, zal dus volgens bovengenoemd ministerieel schrijven de onaangename kwestie van de baan zijn. Of de eigenaren van duingronden er zich hij zullen neerleggen, is een andere vraag. Het Bestuur der banne Sint,-Pancras had in begin sel besloten een brug te leggen ter verbinding van den Twuyverweg met het toegangspad naar den Heerhu- gowaard en Butterhuizen. Door staking der stemmen van de Ingelanden is het voorstel van het bestuur, oin tot dien bouw over te gaan, verworpen. Aangenomen werd de verhooging van het salaris van den secretaris van 80 op 100. UIT HARENKARSPEL. Gistermiddag- vergaderde de Raad. Tegenwoordig waren alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter en lezing en goedkeuring der notulen van de vorige ver gadering, werd gelezen een heden ingekomen schrijven van het comité voor de Westfriesche waterleiding, meldende dat Z. E. de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft toegezegd te zullen voorstellen een bedrag van 40.000 en van regeeringswege beschikbaar te stellen voor een voorloopig onderzoek terzake. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aange nomen. Daarna komt aan de orde een verzoek van Dr. A. H. de Boer om hem zoo spoedig mogelijk ontslag te verleenen uit zijne betrekking van gemeente-genees heer. De voorzitter stelde voor alvorens dit verzoek te be handelen in comité te gaan en Dr. de Boer, die daar toe het verzoek heeft gedaan, gelegenheid te geven zijlij verzoek toe te lichten. Daartoe werd' besloten. Na heropening der vergadering werd aan adressant met ingang van 1 Mei a,s. eervol ontslag verleend en voorts besloten zoo spoedig mogelijk eene oproeping te doen plaatsen in het Naaml. tijdschrift voor genees kunde, op de bestaande jaarwedde van 800 met vrije woning. Het jaarlijksch verslag van den toestand der ge meente wordt voorgelezen en voor kennisgeving aan genomen. Bij de rondvraag vestigde de heer Weel de aandacht op een phar brugjes in het voetpad, die noodzakelijk herstelling behoeven. De voorzitter zal hierin laten voorzien en sloot daar na de vergadering. er van DE VERGIFTIGINGSZAAK IN NIEUWE MEER. AMSTERDAM, 21 April. Omtrent de vergiftigings zaak in de N ieuwe Meer is bij deskundig onderzoek \astgesteld, dat ook vrouw van Exter aan arsenicum vergiftiging is gestorven. TSAAR PETER-STANDBEELD. De onthulling van het standbeeld van Tsaar Peter te Zaandam is bepaald op 2 Mei. DE BLOEMKOLLEN. Nog dagelijks komen er velen de bloembollenstreek bezoeken, om zich in den aanblik van de kleurige vel den te verlustigen, 't Is daarvoor nu een zeer gunsti- gen tijdde bloemen staan er nog mooier voor dan met de Paaschdagen. De late hyacinthen, welke in 't geheel niet van de vorst geleden hebben, staan thans in vollen bloei, en het mooie weer van de laat- ste dagen heeft overal de tulpen zeer snel doen ko men, zoodat nu het landschap een prachtige afwisse ling van heldere en zachte tinten biedt. UIT STOMPETOREN. In de gisteren gehouden vergadering van Directeu ren van Schermeer's Brandcontract vooi* gehouwen is, wegens bedanken van den heer I). Glijnis, als mede directeur gekozen de heer D. de Jong alhier. Na in do voormiddag*godsdienstoefening (op 23 dezer) bevestigd te zijn geworden door den consulent Ds. van Meurs, hoopt Ds. Heep dien dag 's namiddags Juut twee zijn intreerede te houden. UIT St. PANCRAS. Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting, voor het eerst onder leiding van ach burgemeester, den heer J. Kroonenburg, die bij do opening de leden welkom heette en hunne welwil lende medewerking' verzocht bij de beraadslagingen en besluiten, die in dezen raad zullen worden gehouden en genomen; want, zoo zeide spr., sjechts door deze algemeene samenwerking zal de bloei dezer gemeente kunnen worden bevorderd. Spr. vertrouwde op deze samenwerking ten volle en verklaarde de vergadering voor geopend. De notulen der beide laatste vergaderingen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling werd gedaandat is ingekomen het proces-verbaal van kasopname, aangevende een saldo ui kas van 153.323; de staat der ingekomen tele grammen over Maart aangevende een aantal van 25; berichten van aan den gemeente-ontvanger gedane be talingen; een verslag van den cursus vau het herha- hngsonderwijs (9 jongens en 8 meisjes volgden den cursus). Deze stukken wei-den alle voor kennisgeving aange nomen. Daarna werd aan de orde gesteld de vaststelling van den ligger der wegen. Medegedeeld werd dat geene bezwaren zijn ingeko men, zoodat B. en W. voorstellen hem conform het ontwerp vast te stellen, waartoe de raad zonder be spreking besloot. De heeren Ruys, Bakker en Duyf werden vervolgens aangewezen om de geloofsbrieven van het nieuw ge kozen raadslid, den heer D. Kloosterboer, na te zien. Deze stukken werden in orde bevonden, waarna de raad tot toelating van den heer Kloosterboer besloot. 6 heer A- Gutker verzocht een stuk straat voor zqn woning op te mogen breken, ten einde daarin een riool te leggen. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen onder bepaling dat de uitvoering zal geschieden onder t-oezicht van B. en W. en onder verschillende bepalin gen. A a eemge besprekingen werd dit verzoek toege staan. De voorzitter deelde daarna nog mede, dat de be graafplaats vergroot is geworden, ten genoegen van burgemeester en wethouders en zeker ook van de leden van den raad, die er een kijkje namen. Noodzakelijk werd het geacht op liet nieuwe ge deelte paaltjes te plaatsen. B. en stellen voor 32 hardsteenen paaltjes te ne men, deze te nummeren en de oude paaltjes op te knappen. Na zeer weinige discussies besloot men het voorstel van B. en YY. aan te nemen. DE HULLEBROECK-AVOND VOOR ONZE ABONNé's. Stampvol was gisteravond de groote Harmonie-zaal met een dankbaar gestemd publiek dat niet moe werd den zanger-componist luide toe te juichen, na elk lied schier dat hij zong, dat door een Vlaamscben geest scheen bezield, dat Vlaamsche „leute" had. Sprak de heer Hullebroeck in zijn voordracht, over het valsche aroom dat in de hoogere standen in zijn land uit het zuiden was doorgedrongen, wij mogen gerust zeggen dat er in de Harmoniezaal gisteren een aroom uit het zuiden was gekomen, dat aangenaam aandeed en pret tig stemde. En zooals de Vlamingen zingen als ze bijeen zijn, zoo hebben ook de Alkmaarders gister avond in de Harmoniezaal gezongen, ja, in de Koor straat hoorden we in den stillen avond na afloop lui de het refrein weerklinken van het studentenlied de Gilde viert: Het beste biertje lust hem niet, Het liefste liedje sust hem niet, Het mooiste meisje kust hem niet, Hoog het glasHoog het hart Hoog het lied Dit refrein ligt dan ook zoo in het gehoor, dat vele aanwezigen het toen de heer Hullebroeck het de eerste maal gaf, uit zich zelf al meezongen, en toen hij na de pauze daartoe meer in het bijzonder de gelegenheid bood, klonk het steeds luider, vaster en zekerder. Een lang verslag behoeven we van deze bijeenkomst niet to maken, niet uitvoerig hebben we den spreker na te vertellen van de ronde, gulle Vlaamsche vreugde van de luidruchtige blijdschap der Vlamingen, hun juichen en jubelen, hun feesten en optochten, hun kermissen en jaarmarkten, al die onderwerpen, welke de heer Hullebroeck behandelde en die hij zoo grappig door jolige liederen opluisterde. Was vroolijklieid de grondtoon, ook het meer aandoenlijke ontbrak voor de pauze niet en met name de brief uit Vlaanderen van een meisje aan haar „Franschman" (iemand uit zuid- laanderen, welke naar Frankrijk trekt om daar ge durende zes maanden te werken) en de brief van den „I ransehman" aan zijn vrouw" bewezen, dat er bij al de vroolijklieid ook onder het Vlaamsche volk droef geestigheid schuilt. Na de pauze kregen we een snelle wisseling van stemmingen, maar elk lied, van welke strekking het ook was, pakte en ontlokte een daverend applaus, dat zoowel den zanger als den componist gold. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen jaloersch geweest zijn op de mooie volksliederen der Vlamingen, hun deze juweeltjes van den volkszang benijden. En evenmin twijfelen we er aan, dat velen gaarne deze liedjes zouden willen kennen, om ze ook te zin gen. Welnu, wij zouden Maar neen, liet seizoen loopt ten einde. Misschien willen de lezers, die voor het denkbeeld, om deze aardige liedjes meer algemeen te maken, ge voelen er wel eens over denken, hoe dit doel het best bereikt zou kunnen worden en ons hun meening eens mededeelen! En intusschen kunnen zij, die de liederen willen lee- ren, zich de muziek aanschaffen, welke bij de N. V. v' 'l'. Herm. Coster en Zn. verkrijgbaar is. Niet onaardig schreef eens de Prov. Overijs. en Zwolsche Courant: „Gewis, vrouwtjes die bij het kopje thee een „Hul- „lebroeckje" kunnen voorzetten, houden haar mannen „vast aan den haard, ook al hebben ze niet dadelijk „den slag zoo te pakken ah de guitige Vlaming." De Niendorffvleugel, welke de heer Hullebroeck gisteravond bespeelde en ten zeerste prees, was af komstig uit het magazijn van Gebr. Spanjaard. De heer Rijnders begon zijne rede met een herinne ring aan het Internationaal Congres in 1872 te s-Gravenhage gehouden, waarin Buquine en zijne vrienden geroyeerd werden, omdat zij de arbeiders waarschuwden voor hun strijd in de verovering van den politieken macht. Loefde de oude internationale met lang meer,' genoegzaam is het bekend dat overal afdeelingen van de S. D. A. P. werden opgericht op den grondslag der beginselen van Marx en Engels. De beantwoording van de vraag: is het optreden van Buquine c. a. goed geweest, werd door de sedert opge dane ondervinding bevestigend beantwoord, hoewel kend moet worden dat er ook in bet streven Marxs en Engels wel wat goeds heeft gelegen. Het verkrijgen van de politieke macht door de S. wcrd door spreker veroordeeld, omdat die partij die macht meent te vinden in de Tweede Ka mer, hetgeen de vrije socialisten verkeerd achten Breedvoerig werden geschetst de resultaten van den strijd der S. D. A. P. in het verkrijgen der poli tieke macht, waaruit bleek dat het oplappen van dit regeeringssysteen geen afdoend werk zal zijn. Onder de middelen die daartoe moeten worden aangewend noemde spreker de strijd tegen de uitbuiterij, waarna spr. een beschrijving gaf van den strijd tegen de leu gen en het geweld van het kapitalisme, waaruit bleek, dat de kapitalisten -desnoods gebruik maken van het geweld der bourgoisie. Om deze reden noemde spr. een dusdanige strijd' gestreden door de S. D. A. P doelloos. En mocht het gelukken het hart van den kapitalist, den uitbuiter te vermurwen en er een ver- andering in de verhouding van kapitaal en arbeid worden erkend, n.l. dat bij een 8-urigen werkdag 20 op t platteland en 30 in dé steden moest worden verdiend, dan is het noodig dat achter de dap verkre gen papieren wet een macht stapt die zorgt voor de uitvoering, beter dan de macht der klasse-justitie die voor de uitvoering der tegenwoordige wetten waakt. Daarnaast twijfelde spreker er niet. aan of indien de b. D. A. P.-maatschappij er eenmaal zal zijn, dat dan de groote voorstanders mimjer socialistisch zullen worden. Spr. haalde hiervan voorbeelden aan, zoowel uit t binnen- als uit t buitenland. Begrepen moet worden, zoo vervolgde spr., dat de wijzen waarop de S. 1). A. I strijdt, nooit tot eenig resultaat zullen lei- den, want buiten het parlementair terrein zal z. i. de S. D. A. P. nooit iets veroveren. Gewezen werd op de weinige handelingen van ge meenteraden, waarin de S. D. A. P. de meerderheid had. Spreker haalde vervolgens de eens gesproken woor den aan: „wanneer de arbeider regeerder wordt, dan is hij grooter hond dan zijn voorganger", en deze om standigheid is niet. te verwonderen, omdat de S. D. A. r dan te veel zal leven en opgaan in het milieu, waarin hij dan zal verkeeren. Wij waarschuwen de ar beiders voor de gevolgen indien zij zich scharen blij ven onder de banieren der S. D. A. P. in hun strijd in de vervoeripg van de politieke macht. De door de S. D. A. P. bij den verkiezingsstrijd ge voerde propaganda werd door spr. afgekeurd Het orgaan dor S. D. A. P., „het Volk", is, zoo zei- de spr., schaamteloos genoeg om dit zelf te bekennen. YV ij, de anarchisten, moeten macht hebben om in deze water- en wijntoestanden verandering te bren gen, zoo bijv. door den strijd tegen den godsdienst, om zoolang de mensch nog gelooft aan God en daar aan zijn diensten leent, hij verre van de vrijheid staat. Dit noodig van de hand wijzen van God en gods dienst doen de sociaal-democraten niet. Het coqueteeren van de S. D. A. P. met den gods dienst noemde spr. ten nadeele van de arbeiders. Ook omtrent het militairisme nam de S. D. A. P. volgens spreker geen standpunt aan, dat voor het geheele verdwijnen daarvan bevorderlijk kan zijn. Spr. besloot zijne rede met te zeggen, dat wanneer de b. I). A. P. eenmaal met behulp der liberalen en vrijzinnigen de macht in handen zullen verkrijgen, dat dan het belang der arbeidets niet voldoende zai worden behartigd. Het devies der anarchisten: „geeft wat ge kunt ge ven, maar neemt wat ge noodig hebt", moet meer en meer doordringen in de kern der maatschappijhet volk dient meer en meer daarvan te worden doordron gen, waartoe spr. een ieder krachtdadig aanspoorde, opdat er een oppositie-partij der vrije socialisten zal komen, om de arbeiders te bevrijden en hun te geven een leven waarop ieder mensch nis lid der maatschap pij recht heeft, een leven in vrijheid en welvaart (Ap plaus.) De heer Oudes bedankte daarna den spreker en be treurde het, dat van wege de S. D. A. P. geen debater w as gezonden en hij gaf Lij liet sluiten der vergadering de b. 1). A. P. alhier in overweging op zich zelf toe te, passen de door haar jegens andere zoo vank gebezigde woorden: schitteren door afwezigheid. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. n j- gehouden gewone vergadering nersnn t 1 ?aar Verm°gen", voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 26.61. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 23 April 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. de^Pree' 10 DS' VerWaal' Avond 6 uur, Ds. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. J. L. F. de Meijere, Evang. Luth. Pred. te Haarlem. Bevestigingvan nieuwe ledematen. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. H. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. H van Assendelft, rem. pred. te Gouda. Geref Kerk, Voorbereiding tot het H. Avondmaal, Makkum UU' ®n aVOnd 6 uur' ds-Termaat, van Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Woens dagavond 7y2 uur, vergadering van de Jongeüngs- vereemging „Paulus". Consistorie Gersf. Kerk, Oudegracht D 88. Zondag middag van 3%—5 uur, vergadering van de knapen- vereemging „Samuel." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg 10 uur en avond 6 uur, godsdienstoefening. ,i ''Ak)UW Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- ungsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5tot 7 uw, "vergade" ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Tirno theus voor knapen van 12 tot 16 jaar. Hersteld Apostolische voormiddag 10 uur Gemeente, Schoolstraat, - 611 namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, .godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds, Eilerte de Haan. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds A J Montijn, van Haarlem. tt Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Ds H. W. Bosch. Hei v, Gem, te Stompetoren, 9i/2 uur, bevestiging en om H/2 uur intrede van den nieuwen leeraar Ds. Heep. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSOH LANDBOUWOREDLET. Vosrdam, O 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding u Mexico binnenl. u Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. (wang Dombr. fJ Finano. en Industr ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrcdiet 4 Ned. Handelmaatschappij resc. dir. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. aand, 20 Apr. 21 Apr. pCt. 2y, 71% 71% 5 S 5 4 4 4 4 5 4 4% pref. DILIGBNTIA. In Diligentia zal a. s. Zondagavond ter sluiting van het seizoen optreden het operettengezelschap, directie Van Laar en Orvan. Onder meer zullen zich dan doen hooren het duo van Laar, Henri Orvan en Mau- pie Staal, terwijl o. a. de klucht „Holland's kust in gevaaropgevoerd zal worden. Haarlem's Dagblad schrijft o.a. over het optreden van den heer Staal, dat hij verbazend veel succes had en donderend de lach opklonk, die den vloer trillen deed. De Rotterdamsche straatslijper was een pracht tjpe. „Later gaf de heer Staal weer een andere humoruiting, hij speelde op twee driecents-fluitjes met verbluffende handigheid. VERBETERING. Abusievelijk is in het raadsverslag gemeld dat de heer Uitenbosch stemde tegen het adres van J. Hel ms, YV. Burger en D. Schuitemaker, dat de gemeente de kosten betale van royement van hypotheek, rusten- oP stukjes grond1 door hen aan de gemeente iu de eigendom overgedragen. De heer Uitenbosch stemde voor. De heer \ran den Bosch, mcdedeelendc dat wij de raadsleden een courant met zijn stuk hadden zonden, voegde er bij dat dit geschiedde zoek. op zijn aan ge- ver- I ter is een DE VRIJE SO Cl A LI S TEN-VEREENIG ING fn de sociëteitszaal der Harmonie trad Woensdag avond voor de afdeeling Alkmaar der vrije-socialisten- vereeniging op de heer G. Rijnders te Amsterdam behandeling van het onderwerp „de S. D. A. I gevaar voor de arbeiders-organisatie. De matig bezochte vergadering werd geleid dooi den heer J. Oudes, die bij de opening meedeelde dat aan het bestuur der afdeeling van de S. D. A. P. al hier een uitnoodiging tot het zenden van een debater was gezonden, doch dat dit berichtte deze uitnoodi ging voor kennisgeving te hebben aangenomen. Na het gebruikelijke welkom aan de aanwezigen gaf de heer Oudes het woord aan den spreker. ,.®e, nachtegalen, zoo schrijft men ons, hebben zich blijkbaar niet van de wijs laten brengen door den guren wind en de strenge koude in de eerste helft van April, want zij zijn op tijd van hun winterreis teruggekeerd. Hedenmorgen 21 April door den j Hout wandelende, hoorden wij er reeds een paar lustig zingen. Zoo men weet, zijn 19 en 20 April de dagen, waarop men deze gevierde zangers gewoonlijk voor het eerst hoort. 1 Westersuiker A'dam Deli Langkat Idem A'dam Serdang Bindjey Deli Bata ia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomr.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Peru Preferent Spoorwegleeningen. Hoii. ij. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg YMERIKA, Atch. Top. Cert. v. n Convert pCt. 4 Deny, en R. Gr. Cert. Aand.div Erie n n Kansas City South. TT If, Pr6^- Mibs K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. M Southern Pacific n Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. YYladikawkas 1885 pCt, 2 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. fl00 Ge meente-cred. Antwerpen 1887 Hongaarsche Hyp. Idem Staatsleening 1860 1864 pCt. 4% aand. dir. 98 47% 91% 98'/m 88 88% 99% 87% 94% 100 98 184% 120 [158 119. 1139 694 868 1484 55 485% 240 68 897% 492% 260 887% 471 162 228% 176% 42% 80 90 107% 106% 80 29 83 66% 82% 417hn 1105% 28u/u| I U2% 26% 174% 16% 224% 89% 169 248 760 100 61% 28 5 17 66% 11% 42% 80 90% 107 106% 80% 2813In 82% 66% 32 41 287/* !'8% 26 178% 16% 224% BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 3 3 2% 4 8 5 5 1083/m 1' 2% 9W/w; 124 114% 170% 1468 108 101»/* 91ii/* Gelijk REMBRANDT BIJBEL, ten vorigen jaren van den Rembrandt-bijbel de platen behoorende tot het Nieuwe Testament, zijn nu die van het Oude Testament op de bovenzaal van het Stedelijk Museum ter bezichtiging gelegd. Zij zul len wel weder, evenals in 1910, de belangstelling wek ken, niet het minst beloond door de buitenlandsche bezoekers. Voor den Rembrandt-bijbel zijn de repro ducties verkregen van alle in de musea en particu liere verzamelingen der wereld berustende werken van den meester, welke aan bijbelsche onderwerpen ge- wjjd zijn. Ex-clasin. Koers van het geld. Prolongatie ZV2 pCt. Mededeelingeu. De Amerikaa.nsche markt was we derom lusteloos, bijna alle soorten bewogen zich op de laagste koersen van gisteron. Ook in Olieaandeelen ging weinig om, uitgezonderd Taraban, waarvoor nogal belangstelling bestond. Noteering 139141% slot 139%. Tabakkou wegens gebrek aan affaire flauwer. Op de Mijnmarkt werden Great Oobars gevraagd. Ook Keta hoen vast. Culturen vrijwel onveranderd. Rubbers zon- doT affair*.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2