büTtenland. STADSNIEUWS. J. Dekker en. D. Kansen. Het bestuurslid J. Bakker lichtte nog eens toe waarom de art. 55 en 56 uit het reglement geschrapt waren, daar het nog dikwijls voorkwam dat de leden er niet mee bekend waren wat nog al eens moeite veroorzaakte. Bij rondvraag werd een middel gevraagd om meer leden ter vergadering te krijgen (32 van de 260). De raad werd gegeven om 1 of 2 rijksdaalders te verloten. Daar er echter geen voorstel van gemaakt werd, sloot de voorzitter de vergadering'. CHOLERA TE BATAVIA. Van overheidswege is Batavia besmet verklaard met cholera. Volgens de N. R. Ct. zijn er 28 geval len den 21 dezer. BRAND. Te Deil is hedennacht, aldus wordt uit Arnhem ge meld, de stoommolen en het huis van De Ileus afge brand. De inboedel, het paard, de kippen, de geit, de hond en 100 mud graan verbrandden. De bewoners zijn ternauwernood gered. Alles was laag verzekerd. De oorzaak moet gezocht worden in heetloopen. UIT DE EC.MONDEN. 't Was. gister in ons dorp, of liever in onze dorpen, Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee, werkelijk oen feest- en vreug'dedag'. Een feestdag was het be paald voor vele burgers van de dorpen en een vreugde dag voor vele schutters van uit den omtrek. Nadat dan gistermorgen om 9 uur de voorzitter den schietwedstrijd geopend had verklaard en de bescherm- heeren, Mr. van Sonsbeeck, burgemeester van Eg- moud-Binnen, en de heer Eijma, burgemeester van Egmond aan Zee, de eerste serie verschoten hadden, werd er op 7 banen gestreden n.l. voor Korps-, Perso neel en Vrije baan met geweer M. 95 en 6 banen voor Buks en Cylinder; ook Korps en Vrijebaan. Uitslag van dezen wedstrijd was als volgt le prijs Korps M. 95 de vereeniging Gen. Joub. van Overveen met 242 punten. 2c prijs Scherpschutters- vei'. „Hoorn" te Hoorn met 239 punten. 3e prijs de ver. voor Vaderland en Koning, Haarlem, met 220 punten, 4e prijs Scherpschutters-ver. Egmond met 236 punten doch 24 treffers. 5e prijs Bloemendaals Co- mando te Bloemendaal met 214 punten doch 23 tref fers. Korps Buks: le prijs Gen. Joub., Overveen, 205 punten. 2e prijs Bloemendaals Com. 200 punten. 3e prijs „Hoorn" te Hoorn 198 punten. Roozenprijs de heer J. Viets te Haarlem. Personeel M. 95: le prijs de heer K. Rol te Uitgeest. 2e prijs de heer J. Viets te Haarlem. 3e prijs de heer C. Dekker te Eg-mond aan' Zee. 4e prijs de heer J. L. Koolhoven te Overveen. 5e prijs de heer D. Teekens te Haarlem. 6e prijs de heer A. Jansen te Overveen. 7c prijs de heer D. Kroon te Hoorn. 8e prijs de heer C. v. Zalen te Haarlem. 9e prijs de heer J. O. Woestenburg te Hoorn. 10e prijs de heer G. Snoeks te Egmond aan Zee. He prijs de heer J. Bonarius te Overveen, 12e prijs de heer P. Jansen te Overveen. De prijzen der Vrijebaan zullen den winners worden toegezonden. Gnder gezellige feestmarschen van het muziekgezel schap „Lamoraal van Egmond werden de schutters door het dorp geleid, naar Hotel Zeezicht. In het hotel aangekomen onder begeleiding van een drom van mensehen was het eerst poetsen en schuieren alvorens aan tafel gegaan werd. De eetzaal was uit stekend ingericht met groen en bloemen en het diner liet niets te wenschen over. Verschillende hoeren hebben het woord gevoerd on der het diner, vele woorden van sympathie werden er gebezigd aan de beide besehermheeren en ook door hen beantwoord. Nadat door den voorzitter der ver. Egmond een woord van dank werd gebracht aan de schutters die zeer goed zijn uitgekomen en steeds hun best moesten doen nog beter uit te komen, kon de heer Eijma, burgemeester, een woord van hulde niet achter wege laten en wel in 't bijzonder aan de „poedelaars" en, zoo zeide hij, mochten uwe zenuwen maar niet rus tig willen worden, dan is ook hier plaats voor u aan ons heerlijk strand en gezellige omgeving. Na een verblijf in onze badplaats kunnen de grootste „poede laars" 'weder flinke schutters worden (applaus). Om 9 uur gingen de schutters naar hunne haard stede terug. KORTE BERICHTEN. Te Heeg is de 53-jarige Dieuwke A., wonende bij de familie PierSma, in een bermsloot verdronken. Sedert eenige dagen staat het veen van Haaks bergen en Buurse in brand. Door boeren in' Trijuwouden (Fr.) is eene onder linge vëeverzekêring opgericht tegen onteigening door het rijk, in geval van mond- en klauwzeer. Te Zundert is een sehaarbosch (akkermaals hout), ruim U/2 hectare groot, afgebrand. Het bran den van dennenbosschen is aan de orde van den dag; van schaarbosschen hoort men dit echter zelden. Te Oudenbosch is Zaterdag-middag het ander- halfjarig kindje van M. Mouwen, terwijl de moeder voor aan de straat stond te „buurten," in de woning in een waschkuip verdronken. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 24 April. 3e Klasse, le Lijst. No. 12953 2000. No. 1952 1500 No. 308. 8535 elk 1000. No. 8766 400. No. 2700, 5800, 9037, 14307, 18338 elk 100. ASSAUT. In de feestelijk versierde llarmoniezaal waren Za terdagavond velen de gasten van het Alkmaarsche Ca- dettencorps, dat een goedgeslaagd1 assaut gaf en velen tot bijwoning daarvan had uitgenoodigd. Dank zij mede de door de jeugdige gastheeren stellig zeer gewaardeerde aanwezigheid van de jongedames, in fraaie toiletten, bood de zaal een fleurigen aanblik en heerschte er den geheelen' avond een prettige stem ming. Nadat de praeses van den senaat een woord van welkom had gesproken, dank had gebracht aan den overste en den kapitein voor hun medewerking en den wensch had geuit, dat deze avond een goed denkbeeld zou geven van wat het eadettencorps wil en doet, werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Niet minder dan 13 nummers stonden er in het programma. Gelukkig was de ongelukkige mili tair op den omslag geen maatstaf voor de militaire prestaties van het corps dan toch zou het een uit voering zijn geweest, die zich niet kon laten zien. Uitdo verscheidenheid der nummers bleek de veelzijdigheid der lichamelijke en geestelijke ont wikkeling, welke wordt nagestreefd: het muziek korps speelde, een solo-viool werd gespeeld, een mandolinenclub deed zich hooren, een cakewalk werd gedanst, oefeningen werden er gedaan' aan rek, ringen en brug, standen werden vertoond, partijen flo ret, stok en sabel werden gegeven, een opmarseh en standen ten uitvoer gebracht, een •„panopticum" nage bootst en tenslotte een blijspelletje opgevoerd. Het spreekt wel van zelf, dat het een beter slaagde dan bet ander, maar over het geheel waren de aanwezigen ten zeerste voldaan, hetgeen ze herhaaldelijk door luid applaus te kc-nnen gaven. Tusschen de verschillende nummers door werden er namens de zustervereenigin- gen uit Amsterdam, Breda, den Helder en Kampen fraaie kransen aangeboden, hetgeen ook telkens den aanwezigen een daverend handgeklap ontlokte. Aan het slot van het programma sprak de directeur der Cadettenschool, overste Grevinck, een sluitings- woord. Hij bracht hulde en dank aan den Senaat van het corps en aan den beschermheer en eindigde met de aanwezigen uit te noodigeu door applaus hun erken telijkheid te toonen, waaraan gereede werd voldaan. Toen volgde het hoofdnummer het bal, dat zeer gezellig was, tot vroeg in den morgen duurde en on getwijfeld niet de minst aangename herinneringen aan dezen avond zal hebben geschonken. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET. Aan het door den directeur uit te brengen verslag in de op 1 Mei e. k. te houden algemeene vergadering van aandeelhouders wordt het volgende ontleend: Het jaar 1910 mag een voor de vennootschap gun stig jaar genoemd worden. Door de raden van admissie werden behandeld 2012 aanvragen ten bedrage van 3.476.675.30, waarvan werden toegestaan 1632 aanvragen ten bedrage van 2.868.385.30. Het loopende erediet bedraagt ouder ultimo Decem ber 1910 5.332.389.35 (vorig jaar 4.743.913.21). Het saldo der deposito-rekening bedraagt 1.763.059.90% tegen 1.493.206.07 onder 31 Decem ber 1909. De gemaakte rente en provisie bedraagt met het saldo Ao. Po. ad 12.37 een som van 265.676.46, de onkosten bedragen 101.260.95%. Op dubieuse debi teuren wordt afgeschreven 20.000, op meubilair 823.55% en op gebouwen J 22.191.87%. Na deze afschrijvingen van totaal 43.015.43 kan worden voorgesteld een dividend van 6 procent uit te keeren over het volgestorte kapitaal van 1.500.000. De gebouwenrekening, die op 31 December 1909 op de balans met 204.548.36% voorkwam, vermeerderde in den loop van 1910 tot 231.740.24. Deze vermeer dering was hoofdzakelijk het gevolg van de verbou wing van het hoofdkantoor, dat daardoor een groote verbetering onderging. Het naast het kantoorgebouw liggende perceel werd bij het kantoor getrokken en de hierdoor verkregen ruimte voor een groot deel ingeno men door een volgens de allerlaatste en hoogste ei- schen gebouwde kluis, inwendig groot ruim 4 bij 5 M., waarin een aantal safeloketten werden geplaatst. Voorts werd het geheele kantoor voorzien van centrale verwarming. Bovendien onderging het kantoorge bouw te Rotterdam een verandering, terwijl ten slotte onder deze kosten is hegiepen de aankoop van nieuwe safes voor het kantoor te Den Haag. Na de afschrij ving van 22.191.87% komt het hoofd gebouwen thans op de balans voor met 209.548.36%. De meubilair-rekening, die in 1909 tot op 1 was afgeschreven en thans weer met 1 op de balans ver schijnt, heeft voor het afgeloopen jaar een afschrij ving aan 823.55% gevorderd. De reserve klimt tot 227.537.92 tegen 217.853.92 in 1909. Het saldo van het pensioen- en ondersteuningsfonds wijst een bedrag aan van 14.354.17yz tegen J 11.428.54y2 onder 31 December 1909. Als commissaris is aan de beurt van aftreding de heer F. X. M. II. Keiler, doch als zoodanig herkies baar. Behalve het hoofdkantoor te Alkmaar bezit de Ven nootschap thans 6 bijkantoren (agentschappen), n.l. te Hoorn, Enkhuizen, Leiden, 's-Gravenhage, Delft en Rotterdam en 29 correspondentschappen op verschil lende plaatsen in Noord- en Zuidholland. NOORDHOLLANDSCH GRONDCREDIET, Hypotheekbank te Alkmaar. Aan het door den directeur uit te brengen verslag over het boekjaar 1910 wordt het volgende ontleend: Van de 79 aanvragen tot een1 bedrag van 615.050 werden 50 aanvragen aangenomen tot een bedrag van 289.850. De onderpanden betrekking hebbende op de in 1910 afgesloten hypothecaire leeningen werden getaxeerd op 479.135, zoodat ruim 60 der getaxeerde waarde werd verleend. Het totaal der op 31 December 1910 uitstaande hy pothecaire leeningen bedraagt 2.293.563.50, verdeeld over 564 posten, terwijl de getaxeerde waarde der on derpanden 4.175.983 bedraagt, zoodat gemiddeld on geveer 55 daarop loopt. Aan 3% en 4 pandbrieven waren op 31 De cember 1910 in omloop voor 'n bedrag van 2.184.000, terwijl de zuivere vermeerdering over 1910 53.600 bedroeg. In 1910 werden aan pandbrieven geplaatst 145.200, terwijl werd ingekocht voor een bedrag van 91.600. Het totaal der reserven, na goedkeuring van de ba lans en winst- en verliesrekening, bedraagt 37.362.94%. I)oor hoeren commissarissen wordt voorgesteld uit de netto-winst ad 10.032.50% aan aandeelhouders uit te keeren 6 over hunne stortingen. VOETBAL. Wedstrijden om den Begeerkrans. Het Leidsche elftal wint. 't Was gisteren een drukke voetbaldag. Jammer dat de koude wind het verblijf op het terrein niet zoo aan genaam maakte, als men wel gewenscht had De tent op het terrein aanwezig bewees goede diensten. Er werd dan ook een druk gebruik van gemaakt. Ongeveer 10 uur ving de eerste wedstrijd aan, onder leiding van den heer Kappenburg. Het Haagsche elf tal speelde tegen het Ilaarlemsche. Met rust hadden de Hagenaars de leiding met 1—0. Toch leek ons toen reeds het spel der Haarlemmers beter, vooral het technisch spel en het combineeren. De rechtshalf, een II. F. C. speler uit Haarlem, toonde vooral over goede speelqualiteiten. Na de rust maakte Haarlem gelijk, terwijl zij een halve minuut voor tijd de winnende goal wisten te maken en zich door deze 21 overwinning in de finale plaatsten. Onderwijl was op het andere veld reeds de tweede wedstrijd aangevangen onder lei ding van den heer Moonen. Het Utrechtsche en Leid sche elftal bestreden daar elkaar. Leiden toonde zich beslist de meerdere. Met rust had zij de leiding met 10, terwijl zij kort daarna een tweede goal maakte en dus won met 20. Vooral de Leidsche verdediging met de keeper aan 't hoofd weerde zich kranig. Op 't eerste veld was onderwijl de wedstrijd begon nen tusschen het elftal van de N. II. V. B. en dat van den Amsterd. V. B., onder leiding van den heer Ver beek. Het Amsterd. elftal toonde zich sterker, doch do N. II. verdediging bestaande uit Van Duin, Schou ten en keeper Bakker, was in uitstekende conditie. Na twee maal een half uur spelen, was de stand nog 0—0, vlak voor tijd hield de keeper van het N. II. elftal kranig- een strafschop. Daarna werd tot driemaal toe met 10 minuten verlengd, doch zonder resultaat. De stand bleef 00. Toen werd geloot en Noord-Holland was de gelukkige. Om half twee werd opnieuw begon nen met spelen. De eerste wedstrijd ging tusschen het Haarlemscli elftal en Alcmaria Victrix I. Dit was voor het Haarl. elftal een afmattingswedstrijd. Zij spanden zich dus weiuig in en Alcmaria, dat vooral na de pauze haar spelers raar opstelde, kon gemakkelijk met 30 winnen. Stand met rust 3—0, Onmiddellijk hierna begon de demi-finale tusschen het Leidsehc elftal en dat van den N. H. V. B. onder leiding van den heer de Haan. Op het kantje af wist Leiden dezen wedstrijd in den bepaalden tijd vrij ge lukkig te winnen. Ook nu hield Bakker vlak voor rust keurig een strafschop, doch in de tweede helft liethij, jammer genoeg een tamelijk gemakkelijke bal, tus schen zijn boenen doorrollen. Na een korte rustpoos floot de heer Kappenburg het Haarlemsche en het Leidsche elftal tegenover elkaar voor de finale. Met 't oog op de vermoeidheid van beide partijen zou ook deze wedstrijd een uur duren. Leiden verschc-en met 10 man. Een der spelers, die in den vorigen wedstrijd zijn knie duchtig bezeerd had, doch toén ondanks dat, dapper tot het einde meedeed, kon dezen laatsten wedstrijd niet meespelen. Algemeen verwachtte men een Ilaarlemsche overwinning en wat spelqualiteit be treft, had Haarlem de overwinning ook verdiend. De half-back linie en de voorhoede speelden uitstekend, doch vele kansen gingen_ door buitenspel verloren. Leiden hield echter dapper vol en toen in de tweede helft de Haarlemsche keeper een bal al vallende langs 't doel sloeg, was de kleine Indische rechtsbinnen van Leiden er dadelijk bij om den bal in 't net te deponee- ren. Tot het einde bleef de stand 10, hoeveel moeite Haarlem ook deed cm gelijk te maken. In deze wedstrijden werd weinig gescoord, het beste bewijs, dat de verdedigingen' de voorhoeden verre de baas waren. De leiding der verschillende scheidsrech ters was zeer goed. Vrij veel publiek was tot het ein de van deze wedstrijden getuige. Na afloop vereenigden vele spelers en officials zich aan een gemeenschappelijk diner in hotel de Toelast, waar ook de prijzen werden uitgereikt. le prijs, Begeerkrans: Leidsche Voetbalbond; 2e pr. zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door A V.: Haarlem sche Voetbalbond; 3e prijs, verguld zilveren medaille, (beste doelgem.), L. V. B. Bond. Ajax heeft gisteren in Utrecht haar eerste promo tie-wedstrijd gespeeld tegen Hercules on verloreu met 21. Ajax' s keeper heeft beide goals door grove fouten op zijn geweten. 't Is daar anders in Utrecht weer verbazend toege gaan. Van af de eerste minuut werd er op den man gespeeld, waarbij het soms zeer rauw toeging. De partijen stonden elkaar op dit gebied volkomen, doch het werd te bar en bij het geduw en gestomp werden er door eenige Ajaciden woorden gebezigd, die op een voetbalveld niet te pas komen. Er was n.l. weer een zeer onbedreven scheidsrechter, waarvan duchtig ge profiteerd werd. Nadat Utrecht de tweede goal gemaakt had, werd het hard tegen hard al maar erger en toen van der Lee een trap kreeg en eigen rechter werd,ontstond daarover op de tribune zelfs een tweegevecht, dat ge lukkig zonder ongelukken afliep." (Aldus de Telegr.) Ook in Utrecht heeft dus geen propaganda-match plaats gehad. Wat wij schreven, na het spelen van Ajax hier in Alkmaar, was dus blijkbaar niet overdre ven. BUITENSOCIëTEIT. Door het Bestuur der Buitensociëteit is de exploi tatie van het buffet gegund aan C. A. Witte en Co., alhier. PORTRETTEN GEëTALEERD. Bij den heer K. de Heer in de Boterstraat zijn en kele portretten en een figuurstudie van den heer S. de Heer, Leeraar m. o. handteekenen en studeerende aan de Academie voor Beeldende kunsten te Amster dam geëtaleerd. Deze schilder die zich hoofdzakelijk op portretschilderen toelegt, behoort, naar men ons mededeelt, tot de weinigen welke door het bestuur der Academie ter voltooiing hunner verdere studiën een Loge ten gebruike is afgestaan. ALKMAARSOHE KEGELBOND. Op de banen van het gebouw „De Unie" zullen van Woensdag 26 tot en met Zondag 30 April a.s. vanwe ge den Alkmanrschcn Kegelbond onderlinge kegelwed strijden worden gehouden bestaande uit Korpswed strijd (om den wisselbeker, en voorts 3 medailles), Personeele- en Vrijebaan wedstrijd. Als eereprijs wordt uitgeloofd een verguld zilveren eereteeken voor den hoogsten korpswerper, behoudens het i-echt voor de Bondsleden, die niet in een vijftal uitkomen, om eveneens naar dezen prijs mede te din gen. De Bond heeft zich aangesloten bij den Nederland- schen Kegelbond, en de heer H. van den Berg is ge kozen om in het Algemeen Bestuur van dien Bond zitting te nemen. IN DILIGENTIA. Tot sluiting van het winterseizoen in Diligentia trad gisteravond aldaar op het voordracht- en operet te-ensemble Directie van Laar en Orvan, Amsterdam. Het voor den tijd van het jaar nog talrijke publiek heeft blijkbaar goed genoten, het applaus was vaak oorverdoovend, vooral na het optreden van den heer Maupie Staal. Wat gegeven was, was echter al te gepeperd. Het gezelschap zal dan ook wel doen, met bij een herha ling van zijn optreden in 't volgend seizoen meer re kening te houden met het feit dat al te veel kruiden de spijzen bederven en schaden. AANHOUDING. Door den inspecteur van politie te Enkhuizen is Za terdagavond aan het postkantoor aldaar in hechtenis genomen de klerk der posterijen en telegrafie W. J. O., verdacht van diefstal aan het kantoor gepleegd. Hij is naar hier overgebracht ter beschikking van den officier van justitie. INLIJVING MILITIE. De inlijving' van de tot den dienst bij de militie aangewezen jongelingen, die in het tijdvak van 16 tot 31 Mei a.s. tot korte oefening moeten worden in gelijfd en van hen bedoeld in art. 99 der Militiewet 1901 die in bedoeld tijdvak voor volledige oefe ning moeten worden ingelijfd is als volgt bepaald: Te HELDER, in het „Casino-gebouw", DINSDAG 23 MEI .1911, des voormiddags 9% uur, de manschappen behoorende tot de gemeenten Aker sloot, ALKMAAR, Anna Paulowna, Barsingerhorn, Bergen, Broek op Langendijk, Callantsoog, Egmond aan Zee, Egmond-binnen, Harenkarspel, Heerhugo- waard, Heiloo, Helder, Koedijk, Limmen, St. Maarten, Noord-Scharwoude, Oterleek, Oude-Niedorp, Oudkar spel, Oudorp, St.-Pancrns, Schagen, Schoorl, Petten, Texel, Warmenhuizen, Wieringen, Wieringerwaard, Zuid-Scharwoude en Zijpe. Te HOORN, in het lokaal „het Park," VRIJDAG 26 A1EI 1911, des voormiddags 10 uur, de manschappen behoorende tot de gemeenten Abbe- kerk, Andijk, Avenhorn, Beemster, Beets cn Ouden dijk, Berkhout, Blokker, Bovenkarspel, Ed'am, Enkhui- zen, Graft, Grootebroek, Hensbroek, Hoogkarspel, Hoogwoud, Hoorn, Jisp, Kwadijk, Medemblik, Mid- delie en Kwadijk, Midwoud, Nibbixwoud, Nieuwe-Nie- dorp, Obdam, Oosthuizen, Opperdoes, Purmerend, de Rijp, Schermerhorn, Spanbroek en Opmeer, Sijbekar- spel, rersehelliug, Twisk, Urk, Ursem, Venhuizen, Vlieland, Warder, Wervershoof, Westwoud, Winkel, Wognum, Wormer, Wijdenes en Schellinkhout. Wijde- wormer, Zuid- en Noord schermer en Zwang. TWEE DRENKELINGEN. Hedenmorgen geraakten op den Voordam twee zware varkens te water. Met behulp van het reddingsvaar tuig waren ze spoedig op het droge gebracht. Het eerste scheen van het bad weinig last te hebben ge had. Het tweede echter werd zoo goed als levenloos opgenomen, doch met toepassing van de voorschriften van eerste luilp bij drenkelingen weer tot bewustzijn gebracht. AGENDA. MAANDAG: „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor dames, 8 uur, gebouw de Unie. Gymn.-ver. „De Halter," van 78 uur jongensafdee- ling van 9—12 jaar; van1 89 uur jongensafd.vanl2r— 16 jaar; van 9-10 uur ledenafd. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies," ingang Lindengracht. Danscursus Gebr. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Repetitie Kerkkoor 8 uur, Diligentia. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 8974 mannen-afd., lokaal R. H. B. S. DINSDAG: •„Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor heeren, 8 uur, Diligentia. Gemengde mededeelingen. EEN MISNOEGDE KOK. De heer Tesche, de beroemde Fransche kok, die tij dens het bewind van drie Presidenten der Fransche republiek zijn verantwoordelijk ambt als keukenchef van het Elysée waargenomen heeft, heeft thans zeer ontevreden deze betrekking neergelegd en zal voortaan zijn diensten wijden aan een nieuw hotel in Londen. Hij is gevlucht voor heb knoflook, dat sinds de heer Fallières president is, in het Elysée hoogtij viert. „Een weinig knoflook is goed, maar overmatig ge bruik ervan is een ware ramp," verklaarde de heer Tesche aan een verslaggever van de „Daily Mail" en wijdde verder uit over den smaak van de drie presi denten, voor wie onder zijn toezicht gekookt is. Over Felix Faure spreekt hij met grooten lof. Ilij was een lekkerbek van de eerste soort, een geraffi neerde fijnproever. Bijzonder veel hield hij van schaal dieren, zij prijkten dan ook iederen dag op het menue en werden onder het genot van een fijn) glaasje wijn verorberd. President Loubet kon ook bogen op een goeden smaak en liet zich eveneens uitverkoren gerechten voordienen. Maar met den intocht van president Fal lières in het Elysée werd volgens den heer Tesche de zoo hooggeroemde keuken onrecht aangedaan en wer den de uitgezochte gerechten in den ban gedaan, wat ten gevolge had, dat een langer verblijf met de waar digheid van den beleedigden keukenchef niet overeen kwam. „Er kwam geen gerecht meer op tafel," zoo klaagde de heer Tesche, „of er moest knoflook in zijn. Knoflook in de soep, knoflook in het hors d'oeuvre, knoflook in het vleesch en knoflook in de. groenten. En bovendien werd alles in olie gekookt." Dat is de reden, waarom de eerste kok van Frankrijk besloot zijn diensten in Engeland aan te bieden. IEMAND, DIE TERECHTGESTELD WIL WORDEN. Een man uit Hanau, die, zijn meisje vermoordde was niet tevreden met de hem opgelegde 15 jaren tucht huisstraf en werd in hooger beroep tot den dood ver oordeeld. Toen men hem aanraadde een veTzoek om gratie bij den Keizer in te dienen, antwoordde hij: „Ik wil geen gratie hebben, maar terechtgesteld wor den. Het duurt mij reeds veel te lang, voordat het doodsvonnis voltrokken wordt." EEN TREIN IN EEN BERGKLOOF GESTORT. Een telegram uit Grahamstown bericht, dat een trein gestort is door de Blauwkrantzbrug, die een die pe bergkloof bij Port Alfred overspant. Officieel wordt medegedeeld, dat twintig personen gedood en twintig gewond1 zijn. EEN FABRIEK SON GEVAL. Door het springen van een ketel zijn Zaterdagmid dag in een distilleerderij te Allennes-les-M.arais vier arbeiders gedood en drie gewond, één van dezen zeer ernstig. De materieele schade bedraagt 100.000 francs. Ingezonden Stokken. AANVULLINGSVERKIEZING. Aan de Redactie! Naar aanleiding van de discussiën in den Raad be treffende de aanvullingsverkiezingen, meen ik, dat de nieuwe leden door bepaalde distrieten moeten worden gekozen (Ie lid art. 5 gemeentewet). Het 5e lid van dit artikel geeft m. i. duidelijk aan, dat vooraf moet worden vastgesteld, tot welk kiesdistrict de nieuw ge kozen leden moeten behooren, terwijl Ged. Staten vóór de stemming alles regelen na den raad gehoord te hebben. Mijne meening baseerde hierop omdat in art, 5 o. a. de zin voorkomt: Zij (Ged;. St.) zorgen hierbij, dat in de kiesdistricten zooveel mogelijk een gelijk getal leden gekozen worde en dit getal in be hoorlijke evenredigheid sta tot de bevolking van ieder district. Is het noodig dat in een der districten een lid meer of minder gekozen worde dan in de andere, zoo wordt hiervoor het district aangewezen, waarvan de bevolking het meest of het minst talrijk is. Wat de tweede vraag betreft, kan reeds nu een roos ter tot aanvulling van aftreding* van de leden worden opgemaakt, ik geloof, dat dit niet mogelijk is, gezien het rondschrijven van Ged. Staten van Utrecht-, waar uit blijkt dat dit college de opvatting van den minis ter Thorbecke (de ontwerpen der Gemeentewet) heeft overgenomen en het dus hoogstwaarschijnlijk is, dat Ged. St. van N. II. geen andere opvatting hebben. Mi nister Thorbecke zond 8 Maart 1862 de volgende mis sive 8 Maart 1862. Missive van den Minister van Bin- neulandsche Zaken houdende inlichting omtrent de vermeerdering van het getal raadsleden en wethou ders tengevolge der uitkomst van de jongste volkstel ling. In verband met de uitkomsten der jongste volkstel ling-, met de mededëeling waarvan in de Nederland- sche Staatscourant sedert eenigen tijd een aanvang is gemaakt, zal wellicht, ingevolge de bepalingen der gemeentewet, in sommige gemeenten uwer provincie een vermeerdering moeten plaats hebben van het getal der raadsleden en mogelijk ook van dat der wethou ders. De vraag heeft zich voorgedaan, wanneer tot de nieuwe verkiezing of benoeming zal moeten wor den overgegaan. Het is mij voorgekomen, dat, daar het hier geene vervulling van door ontslag, overlijden of om eene andere reden opengevallen plaatsen geldt, het meest in den geest der wet gehandeld zal worden, wanneer de bedoelde verkiezingen en benoemingen plaats hebben op den- gewonen tijd, daarvoor bij de artt. 7 en 83 der gemeentewet voorgeschreven. U Hoog Edel Gestr. gelieve de gemeentebesturen in uwe provincie, wien de zaak mocht aangaan, in den zin van het bovenstaande voor te lichten en hen tevens te doen opmerken, dat na afloop der verkiezingen van de nieuwe raadsleden, nieuwe roosters van aftreding zullen moeten worden vastgesteld en vervolgens door het lot te bepalen zal zijn, tot welke aftreding elk der nieuw optredende leden zal behooren. De Minister van Binn. Zaken (w. g.) THORBECKE,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2