BUIT L m I. A S S>7 STADSNIEUWS. V EEN VOETBAL VERTOONING TE UTRECHT. AANGEHOUDEN. Spoorwegleeningen. April TELEGRAFISCH WEERBERICHT. marktberichten. In de „Telegraaf" schrijft D. B. naar aanleiding van den voetbalwedstrijd 1.1. Zondag te Utrecht ge houden Tooneel: het prachtige. Hercules-veld te Utrecht. Aan vier zijden omzoomd door eeni dichte schare be langstellenden, waarvan velen op stoelen. De tribune gevuld. Alles uitmuntend ingericht, een contrast van hetgeen te Watergraafsmeer de vorige week bij den grooten wedstrijd te aanschouwen gaf. Het. bestuur komt een woord van grooten lof toe. Op het veld, onmiddellijk na 2 uur: elf Ajaciden 'èlf Ueraeliden, mitsgaders scheidsrechter en grens rechters. Het publiek venvacht een spannenden strijd. Hoopt op oen fair spel. Wat het te zien kreeg was wederom een volkomen contrast met hetgeen Enge land Holland te genieten gaf. Te Watergraafsmeer een allerkeurigst spel, hier geen spel! Of moet ren nen, stompen, stooten, vasthouden, schelden, schoppen ook al voor spel doorgaan? Het was eenvoudig be droevend; het was schande! De geheele wedstrijd was een doorloopende propaganda.... tegen de voetbal sport. Misschien waren er onder de 22 ook wel „fat soenlijke spelers", maar zij violen niet op, omdat- van weerskanten het aantal woeste spelers, die niets ont zagen, verreweg in de meerderheid was. Is het wonder, dat sommige ouders hun kinderen verbieden, deze sport te beoefenen? Neen, immers. Wie zooiets ziet, is schier verplicht, dat verbod uit te spreken. Ik schrijf dit niet, om tot dat verbod' aan te moedi gen. maar om de vraag te stellenkan zoo'n vertoo- ning op de voetbalvelden niet verboden worden? Mag bet bestuur van den N. V. B. toestaan, dat woestelin- lingen, die geen hoofd, geen borst, geen rug, geen bee- nen.... die niets ontzien, en.... het spel jn diserediet brengen? de praetijk noodig zal blijken te zijn en dan zal wer ken in het belang dor gemeente die, zoo zeide hij, allen zoo lief is. BLOEMENFEESTEN TE UITGEEST. 't Is nu nog maar een paar dagen te doen en we aldus schrijft men ons staan aan den vooravond van do veel besproken en lang verwachte Bloemen- feesten. Reeds nu kan men al best nagaan in welken bloemenpracht Uitgeest tegen dien tijd getooid zal zijn. Ondanks de koude, die vooral de vorige weken de groei van de tulpen en andere gewassen heeft belem merd, zijn thans de verschillende kleuren goed in hun ne knoppen waar te nemen. De aangiften komen nog steeds in. Vooral het tentoonstellingsgebouw zal alle verwachtingen overtreffen; dank zij de goede inzich ten der commissie worden hier ook van elders wonende firma's prachtige collecties geëxposeerd. Het terrein voó het gebouw wordt volgens een daartoe opgemaakte teekening van een tuin-architect, met losse bloemen in perken opgemaakt, in de muziektent gezet en te vens' een gelegenheid om te wandelen in het leven ge-- roepen. De toegang tot het tentoonstellingsgebouw en dit afgesloten terrein is zóó laag gesteld, dat iedereen hier van kan profiteeren. Des Zaterdags vóór de feesten zullen de keuringen plaats hebben. Op dien dag worden enkele tuinen voor het publiek toegankelijk gesteld en wanneer er voldoende medewerking van het publiek wordt be toond, wellicht ook des Zondags gedurende eenig'en tijd, niet zonder voorbehoud. Voor het bezoek van andere plaatsen zullen door de directie der Hollandsche Spoor eenige maatregelen worden getroffen. DE AMSTERDAMSCHE VLIEGWEER. Naar de Tel. verneemt, zullen de vliegers, die aan de Amsterdamsche vliegweek komen deelnemen, er bij het comité op aandringen, met het oog op de windsterkte, de meetings niet te doeni aanvangen voor 4 uur s middags. Tegen den avond vooral ié het dikwijls windstil, waardoor het mogelijk is, geruimen tijd en met veel succes in het luchtruim te manoeu vreeren. En daar het zoowel de bedoeling van Hanri- ot als Legagneux is om tijdens de Amsterdamsche vliegweek verschillende hoogte- en duur-vluchten te maken, zoo-wel boven Amsterdam als op en rond het vliegterrein, wordt thans overwogen het aanvangsuur later te stellen, dan aanvankelijk bedoeld was. Hanriot en Legagneux zullen, naar aan het blad uit Reims bericht wordtt, zeer waarschijnlijk reeds heden avond, anders zeker morgenochtend te Amsterdam aankomen. De beide toestellen zullen heden, na een ommegang door de stad, naar het thans geheel in orde zijnde vliegterrein worden vervoerd. UIT SCHOORL. In de heden gehouden raadsvergadering, waarop we morgen terug komen, werd ter tafel gebracht het uit breidingsplan der gemeente. Bij de uitvoerige, teekening, aangevende den toe stand zooals Schoorl er na verloop van jaren kan uit zien hadden de heeren Heineke en Kuipers te Amster dam een beschrijving gegeven, welke aldus luidt: Daar Schoorl binnenkort aani het spoorwegnet ver bonden zal worden is een belangrijke, vermeerdering van het aantal bezoekers, welke zich tijdelijk of met terwoon te Schoorl zullen vestigen, meer dan waar- sehij nlijk. Het. is dus te verwachten dat. waar Schoorl op het Oogenblik geen pensions en woonhuizen bezit die aan de eischen des tijds beantwoorden, dezen daar ter 'plaatse spoedig zullen verrijzen om de talrijke bezoe kers en bewoners die van Schoorl's natuurschoon wil len genieten te herbergen. Het doel van het uitbreidingsplan, is nu te trach ten eenerzijds het natuurschoon van Schoorl met zijn prachtige duinen, zijne uitzichten en zijn mooi Hol- landsch landschap te behouden, en anderzijds een doel- matige ruime bebouwing te verkrijgen welke tevens den bloei van het dorp ten zeerste zal bevorderen. Hierdoor wordt voorkomen dat Schoorl als zoo vele andere mooie dorpen in korten tijd verandere, in een slordige opeenhooping van meest leelijke huizen ver oorzaakt door slechte verkaveling der terreinen en on oordeelkundige bebouwing. Het mag een gelukkig feit genoemd worden dat het station zich op een afstand van circa 1 K.M. van het eigenlijke dorp bevindt en zich tusschen station en dorp slechts enkele huisjes bevinden. Want juist hier door staat niets een mooi en ruim bebouwingsplan in deu^ weg, kan het landelijk karakter behouden blijven en inbouw en op elkander dringen der huizen verme den worden. Groötendeels zijn in het plan de bestaande wegen verbreed tot 13 M., terwijl slechts hier en daar nieuwe wegen van dczelfdo breedte zijn aangebracht. De rooilijnen langs deze wegen zijn bepaald op 5 Af. uit den grens van den weg, zoodat de afstand tus schen do voorgevels der gebouwen minstens 23 M. be draagt. De breedte der voetpaden is vastgesteld op 3.75 Al Tusschen de wegen waarlangs aan een of beide zij den gebouwd kan worden, blijven de landerijen en tuingronden bestaan, waardoor het boerenbedrijf niet wordt, verdrongen en juist het landelijk karakter be houden blijft. Daar niet te const-ateeren is aan welke wegen wel en aan welke wegen niet gebouwd zal worden, zijn langs alle wegen nieuwe rooilijnen vastgesteld, zoodnt- nim mer, welke uitbreiding Schoorl ook in de toe komst moge nemen, huizen op ongewensehte plaatsen gebouwd kunnen worden. oor. het station is een cireelvormig pleintje gepro jecteerd en van hieruit gaat een directe verbindings weg door de zoogenaamde nollen (binnenduinen) naar het dorp. Het is^ de bedoeling met het aanleggen van dezen weg te beginnen. Do binnenduinen, nollen genaamd, behooren aan de gemeente en blijven groot endeels onbebouwd, zoodat deze onbebouwde gedeelten tot wandelplaatsen be stemd kunnen worden. Hier en daar zijn kleine plant enen aangelegd om eentonigheid te vermijden. Wat de bebouwing zelve betreft, is het de bedoeling grootendeels een open bebouwing te verkrijgen, zooals op de toelichtende bebouwing-teekening is aangege- Slechts een klein gedeelte in de nabijheid: van het station is bestemd voor eventueele gesloten bebouwing b.v. voor winkels, stalhouderijen enz. De voorzitter gaf naar aanleiding van het monde linge onderhoud dat hij met de heeren Heineke en Kuyper had gehad, nog eenige toelichtingen De heer Zoetmulder berichtte dat hij zich over 't al gemeen zeer goed met het plan kon vereemigeu, voor de verwezenlijking van de plannen gaf hij eenige wen ken zooals het vaststellen der rooilijnen, het wijzigen der bouwverordening, onteigening ten alrgemeene nut- te. het leggen van bouwverbod op sommig-e gedeelten Het uitbreidingsplan werd zonder eenige bespreking met algemeen© stemmen aangenomen. De voorzitter wenschte de gemeente geluk met dit genomen besluit, waardoor voorkomen wordt, dat de- gemeente m handen zal vallen van de eenc of andere bouwmaatschappij, hij hoopte dat dit besluit, niet al- een op t papier behoefde genomen to werden doch in UIT WIER! NGERW AARD. Onze vorige plaatsgenoote, mej. A. P. Stadt, thans tijdelijk werkzaam te Velseroord, is benoemd tot derwijzeres te Santpoort. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden, 3d Klasse, Se Lijst. Nr. 14673 f 25.000nr. 16573 f 5000ns. 1833, 7462, 13194 en 14154 elk f 200ns. 278, 4344, 471v, 7280 en 20619 elk f 100. Laatste Berichten. PEST OP JAVA. DEN HAAG, 26 April. Een regeeringstelegram van 25 dezer betreffende de pest op Java meldt, dat één koortsgeval op eergisteren (23 dezer) bleek pest te zijn. Gisteren (24 dezer) kwamen negen gevallen voor, vijf dooden. Eenige verdachte gevallen ter hoofdplaats Kediri zijn onderzocht door den inspecteur dr. Ter- burgh. Hoewel het Bactorologisch onderzoek negatief was, valt aan de diagnose van pest niet te twijfelen. Drie sterfgevallen zijn bekend. Den resident is heden opgedragen om Kediri besmet te verklaren. Dr. Ter- burgh blijft te Kediri. MIJNONGELUK. AMSTERDAM, 26 April. Te Heerlen is. in de mijn 'Emma' de lift ingestort met een aantal mijnwerkers. Het aantal slachtoffers is nog niet vast te stellen. De dooden en gewonden zijn reeds bovengebracht. AMSTERDAM, 26 April. (Later telegram). Te Heerlen is de pompinstallatie in de mijn „Emma" naar beneden gestort, hedenmorgen, om elf uur, met 35 man er onder aan het werk. Vast staat dat er 4 dooden en 16 gewonden zijn. ZT IPILEN, 26 April. De dader van den moord aanslag te Epse is te Amsterdam aangehouden. Hij wordt naar Zutphen overgebracht. ENGELAND. In antwoord op een interpellatie betreffende den toestand in Fez, heeft de heer Mc Kinnon Wood verklaard, dat de regeering' niet van plan is in te grijpen, omdat zij van meeninig is, dat de I schikkingen, die onder Fransch toezicht getroffen wor den, don Engelschen onderdanen voldoende bescher ming verzekeren. ITALIë. De Koning en de Koningin van Zweden zijn gisteren te Home aangekomen en aan den trein begroet door den Koning en de Koningin van Italië, de ministers en andere, autoriteiten. De juichte de vorstelijke personen toe. behandelt en zelf opereert. Alet gunstig resultaat plakt men tegenwoordig zelfs gedeelten van andere vleugels aan de stompjes van een geschonden vlinder. Dagvlinders worden 's avonds en nachtvlinders 's ochtends geopereerd, zoodat de vischlijm goed droogt, voordat het diertje zijn vleugels openvouwt HET HOOGSTE HUIS. Te Nieuw-York is goedkeuring gevraagd voor het bouwen van het hoogste huis, dat tot dusver in deze stad bestaat. Het zal 225 meter hoog worden. Het eigenlijke gebouw zal 30 verdiepingen hebben, maar de toren nog 25 meter meer. EEN OPZIENBAREND PROCES. Voor de rechtbank te Afoabit is het proees-AIargolin begonnen, waarbij de makelaar Alargolin en zijn ver loofde, een weduwe Fröhlich, die in Praag geboren en langen tijd aan een operette-gezelschap verbonden was, beschuldigd worden van vervalsehing en bedrog. Margolin vertelde bij zijn verhoor, hoe hij met graaf Ra mee de ex-kellner, die in den Haag werd aange houden in kennis is gekomen, die op het testament van zijn schoonmoeder, mevrouw Henriet-te Hecht geld wilde hebben. Ramée verlangde 500.000 mark en beloofde Margolin 10 Na eenigen tijd met Ramée en zijn echtgenoote over deze zaak onderhandeld te hebben, was hij met de wed. Fröhlich naar een notaris gegaan en had deze daar als mevrouw Hecht voorge steld. De notaris, die geen achterdocht koesterde, had, nadat de pseudo-mevrouw Hecht zich borg ver klaard had voor 20.000 mark en het stuk daarvoor on- derteekend had, de som uitbetaald. Op verscheidene vragen van den president aan de wed. Fröhlich, hoe zij er toch toe kwa-m zich voor me vrouw Hecht uit te geven en. te teekenen, verklaarde zij steeds geen oogenblik aan bedrog gedacht te heb ben, niet gelezen te hebben wat- zij teekende en Alar golin geloofd te hebben, die verklaarde, dat het noodig was voor zijn zaken. Ook ontkende zij zich geoefend te hebben om de handteekening van mevrouw Hecht na te maken. Margolin verklaarde eveneens, dat zijn verloofde niets van de zaak) afwist en uit liefde voor hem teekende. ervolgens was Margolin met haar naar een nota- ris gegaan, waar haar een wissel werd voorgelegd waarin de wed Hecht zich bereid verklaarde een borg- stelling ten bedrage van meer dan 50.000 mark over te nemen. verklaarde, dat de onderteekening de hare was. Hij had zich daarna met den koopman Casper in ver binding- gesteld, die eerst met hem in onderhandeling wilde treden, maar zich nadat hij een artikel in „de balon over „graat' Ramée had gelezen, terugtrok. Margolin verklaarde, dat het echtpaar Ramée met den geheelen toestand op de hoogte was en ook van de vervalsohingen afwist. Margolin, die door de Rumée's vernomen had, dat mevrouw Hecht een duur stuk grond bezat, dat slechts weinig belast was, wist zich vervolgens met iemand in verbinding te stellen, die hem 100.000 mark als hypo theek wilde geven. Nadat de wed. Fröhlich de notari- oele akte wederom met den naam van mevrouw Hecht had geteekend, kreeg Margolin 48000 mark in baar 50;000 mark in Papieren, die hij verkocht voor 15500 mark. Ten slotte had Alargolin zijn meisje nogmaals voor het echtpaar Ramée een wissel laten onderteekenen, waarmee hij eveneens bedrog pleegde. Beklaagde verklaarde op een vraag, waar hij al het geld gelaten had, veel schulden te hebben betaald. Dr. Hoffmann, die op last van de verdediging een onderzoek naar beklaagde's geestvermogens had inge steld, had geconstateerd, dat zich bjj Margolin symp- tonen van zenuwzwakte voordeden, van ontoereken baarheid was echter geen sprake. Beklaagde's familie heeft reeds eenmaal getracht beklaagde in een ge sticht, waarin ook zijn broer verblijf houdt, te krijgen dit mislukte evenwel. De behandeling, welke een groote belangstelling trekt, duurt voort. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies,'' ingang Linden- gracht. Kinderkoor 1V2 6 uur, sociëteitszaal Harmonie. Zang en Vriendschap 7%9 uur, Tuinsaal Harmo- DONDERDAG. Ledenvergadering S. D. A. P., 8V2 uur „Voor waarts." „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor dames, 8 uur, gebouw „de Unie." Vergadering der Ned. Herv. Gem alhier, 8 uur, Harmonie. Alg. verg. afd. Alkmaar tot Nut van 't Algemeen, 8 uur, Spaarbankgebouw. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 25 April. Christina Alargaretha, d. v. Carel Gustaaf de Vries en Josephine Anna Terbrack. 26 Hendrik, z. v. Reijer Lodder en Alida Rosetta Dikkeboom. GETROUWD: 25 April. Aegidius Pekelharing en Helena Johanna Ter Berg. Adrianus Petrus Peperkamp en Pe- tronella Deloer. -Cornelis Peperkamp en Alargaretha Mente. Alatthijs Kloet en Maria Gerard a Peperkamp. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOU WCREDEET. Koers van Staatsleeningen 25 Apr. 26 Apr. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli „4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Finano. en Industr ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4 Ned. Handelmaatschappij resc. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. aand. pref. menigte PORTUGAL. De correspondent van de „N. Rot-t. Ct.' bespreekt de wet op scheiding van kerk en Staat uitvoerig: De algemeene meening, ook te Lissabon, zoo zegt de correspondent o. a., is voorshands, dat Alfonso Costa met zijn wet had behooren te wachten tot de Kamer bijeenkwam, opdat het geheele land had kun nen oordeelen over de wet van zoo ingrijpenden ij houd. Het blijft echter een feit, dat die scheidingswet te vroeg kwam en schadelijk zal werken op de republi- keinsche verkiezingen. Affonco Costa, hoe bekwaam rechtsgeleerde ook, had zulk een wet niet op eigen goeddunken mogen samenstellen; een wet, waar de Kamer misschien een jaar of langer over beraadslaagd zou hebben, heeft- hij in enkele weken opgesteld en, 11a enkele, wijzigingen door de andere leden van het voorloopige bewind, de wereld ingestuurd. Das is meer dan een koning van Portugal ooit heeft gedurfd! „KRACHT EN VLUGHEID." Door het bedanken van den heer J. A. van Midden dorp als directeur van de gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid," heeft de dames-afdeeling zich afgescheiden. Voortaan zal zij een zelfstandige ver eeniging zijn, waaraan een meisjes- en een jongens cursus verhonden zal worden. De vereeniging', die den naam „Hygiea dragen zal, zal werken onder lei ding van den heer Van Middendorp. De leiding van de cursussen van „Kracht en Vlug heid is tijdelijk opgedragen aan den heer van den Berg, die tevens tijdelijk als directeur van de heeren-a f deel i ng van „Kracht en Vlugheid" zal fun- geeren. Binnenkort- zullen sollicitanten opgeroepen worden voor de functie van directeur van „Kracht en 1 lugheid." Westersuiier A'dam Deli Langkat Idem A'dam Serdaug Bindjey Deli Bata ia Deli-Maatschapi Medan tab&l N. Asakan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Gobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik, Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Peru Preferent HoU. IJ. Sp.-Mij. Mjj. tot expl. van Staataapoorw. Deü spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div Erie n n Kansas City South. t> pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v Rock Island gew. n Southern Pacific n n Southern Railway n n Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND, Wiadikawkas 1886 pCt. 4% aand. div. pCt. 4 dat de dooden Gemengde mededeelingen. DE PEST. Een edict te Peking uitgevaardigd meldt, pestepidemie is geëindigd. Het totaal aantal wordt geschat op ongeveer 60.000. DE MAAGD VAN MEXICO. Zevenhonderd mannelijke opstandelingen in Mexico hebben tot hun aanvoerster gekozen de dochter van een generaal, die eenige jaren geleden bij een opstand tegen president Diaz den dood vond. Deze Mexikaan- sche Jeanne d Are heeft een Indiaansche moedor en is buitengewoon schoon. Ofschoon zij pas 18 jaar is, spreekt zij vlot Fransch en Engelsch, schiet zij als een Nimrod en rijdt zjj als een tweede Buffalo Bill. Zij beschikt over een aanzienlijk vermogen en wordt door haar troep, welken gevechten zjj persoonlijk leidt, ver afgood. EEN POGROOM? Te Kazow aan de oostgrens van Galicië zijn bui tensporigheden jegens de Joodsche bevolking voor- gekomen. De bevolking bestaat uit 1500 Boethenen, 100 polen en 47 joden. De huizen der laatsten werden overvallen en de bewoners mishandeld, vier ernstig. Een aantal Roethenen werden ook gearresteerd. Met de verkiezing houdt dit geval geen verband. NOG EENS CHéDANNE. De dakgoot van het Fransche gezantschap te Berlijn was lek. De gezant schreef naar Parijs en dacht niet anders ot hij zou gemachtigd worden een loodgieter te doen komen. Maar jawel, de architect Chédanne van buitenlandsche zaken wilde het anders. Hij kende een specialiteit voor gaten in dakgoten te München en de ze man moest naar Berlijn reizen om daar het lekje te herstellen! GEOPEREERDE VLINDERS. Er zijn onder de vlinders exemplaren, welke bijster kostbaar zijn en een geheele waarde vertegenwoordi gen. Geen wonder, dat men deze diertjes zorgvuldig TUBERCÜLOSE-MUSEUM. Naar wij vernemen zal er op initiatief van het co mité tot bestrijding der tuberculose, onderafdeeling van liet Witte Kruis alhier, van den 3den tot den Jdeu Mei in de Sociëteitszaal der Harmonie tentoon gesteld worden liet Tuberculose-musoum van de Pro vinciale vereeniging Het Groene Kruis in Zuid-Hol land. -Doel van deze tentoonstelling, welke tegen betaling van 25 ets., 10 ets., 5 ets. en gratis toegankelijk is, is net publiek bekend te maken met de tuberculose en hare bestrijding. De be teekenis en de omvang van de- ze vreeselijke ziekte worden gedemonstreerd, o. a. met behulp van statistieken en duidelijk wordt aangegeven hoe het kwaad) kan worden beperkt. Zoo zal bijv. ge toond worden hoe een kamer van een tuberculose-pa- hent er vóór en na het bezoek van de huisbezoeksters er uit zaet. Den Vrijdag der tentoonstelling zal dr. Idenburg van Delft in de Harmonie over het onderwerp Tuber- goeden invloed culose een lezing houden. Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Ge meente-cred. BELGIE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND. "1864 Koers van het geld. 3 3 2% 4 8 6 6 Prolongatie 3s/4 71V8 1081/4 47»/s 911/4 93% 88 88% 99% 87% 95 100 98 188% 120 151% 118 139 69» 854 429% 58% 108% 661 482 285 68% 386% 491% 240 375 458% 169V* 228 171% 106'/* 119% 168 283 '65 99 68 22*/* 27% 78% 61V* 156% 5 16% 66 1 42% 80% 90% 224»/* 107 */m 106% 80 28*/* 82s/g 66% 819/ig 40% 105% 28% 118% 26% 178 16% 226% 89% 108 71% 103 47% 88 88% 997/m 87 100 182% 119% 150 118 188 688 848% 424% 68% 108 660 480 890 491 285% 858 447% 158 220 166% 106% 118% 161 280 760 98 6,8% 22% 27% 72 V* 51% 5 16% 66 11% 42% 81 90% 228 107 Vu 29% 28% 82% 66% 81% 40% 28% 112»/b 25 ,4 178 16% 102 118 beurze 91V* 122% 114% 164 483 - -o,4 PCt. iVtededeelingen. De meeste aandacht ter werd heden geschonken aan de petroleumwaarden. Reeds flauw geopend'. Koninklijke 451 en Geconsoli deerde 366 zakte de koers spoedig nog verder in. Hierna had weer eene verbetering plaats, Het slot was echter weer slecht voor Koninklijke 447V2 en voor Geconsolideerde 353. In Tabakken was niet veel bij zonders. Alleen nieuwe Asahan bewogen zich op hoo- geren koers. Amerika met weinig variatie, alleen els 1 lager. Mijnen voor Ketahoen in flauwere stemming. Ook Culturen iets minder. Het bericht dat iveain door pest besmet verklaard is, was van geen DE FOKVEEDAG. Tengevolge van het hier en daar voorkomen van mond-en klauwzeer is het noodzakelijk gebleken den fokveedag niet verloting die door de vereeniging tot het houden van fokveedagen in Noordholland op 29 April a.s. alhier zou worden gehouden, uit- te stellen en is besloten ze te doen plaats hebben op Zaterdag 30 September 1911. a.s. STEDELIJK MUSEUM. Kostelooze bezichtiging op Zondag, 30 s middags van 1 tot 3 uur. Ingang Breed4traat. Kinderen beneden de 12 jaren worden niet toegela ten, van 12 tot 16 jaren slechts onder geleide. Het is niet geoorloofd te rooken. Gelijktijdig mogen niet meer dan 50 personen in de lokalen zijn. Kaar waarnemingen verricht in den morgen van 26 April. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsen Meteorologisch Instituut te De Bilt OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 27 April.). In het gebied van de waarneming is de hoogste be- kendo stand van den barometer 769.0 te Coruna. De laagste stand van den barometer 745.4 te Thors- havn. VERWACHTEN G. Meest matige westelijke tot zuidwestelijken wind halt bewolkt tot betrokken, weinig of geen regen zelf- fle temperatuur. AGENDA. WOENSDAG. Comité van Aktie voor 't Volkspetitionnement, ur, „Voorwaarts." Ingehouden Mededeelingen. jQe jonge moeder is dikwjjls in twijfel, welk voedsel zij het kind na het spenen zal geven De toevoeging van „KUFJEKE" aan de melk verhoogt hare voedingswaarde en de „KUFEKE" soep wordt door kinderen gaarne genomen en goed verdragen. BROEK OP LANGEDIJK, 26 Apr. Heden werd aimgevoer<^«n besteed voor: 3000 Roode kool f 2.- 81 „E?.erai,.ti8,t?",Vere6ni»in«_»A1kmara Stelo," a 6,60, 6400 gele kool f 2.- a 5,204500 witte 2 ui" in een der lokalen van het Burger Weeshuis. kool f 1. Gymn.-ver. „De Halter," van 8—10 uur ledenafd. 0.—, 40 bi a f 3.60, 0 zak roode kool f 0. baal uien f 3.36 a 3.45 per baal.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2