(Gemeenteraad van Alkmaar, STAD8NIEU1\Vs7 BUITENLAND. VOORSTEL VAN B. TOT DEN EERSTEN MEENTEWERKEN. heeren J. Bijman en P. Oouwenhoven, en tot 3e lid de heer J. Buis. Do vergadering' werd daarna opgeheven. UIT HEER HUGOWAARD. Meidag werd door den Bisschop van Haarlem de nieuwe R. Katli. kerk alhier officieel gewijd. Zondag was Z. H. Eerw. daartoe naar hier gekomen. De paro chianen staken de vlaggen uit, schaarden zich langs den weg, terwijl velen zich in optocht op versierde paarden en fietsen hadden vereenigd om Z. H. Eerw. naar de pastorie van Pastoor Heiwig te geleiden. Maandagmorgen had de wijding plaats in tegen woordigheid van vele geestelijken. Te 5.15 vertrok de Bisschop weder naar Haarlem. VOGEL WET. Te Sneek hebben gistermiddag tal van eierzoekers en eierhandelaars vergaderd. Eenstemmig v as men van oordeel dat het artikel in 't ontwerp Vogelwet, hetwelk het eierzoeken na 16 April verbiedt, aller minst in 't belang van den kievit is. Met algemeene stemmen besloot de vergadering, zich met een adres tot den minister en de Tweede Kamer te wenden, waarin ten sterkste zal worden geprotesteerd tegen het bewuste artikel, en de wensch zal worden geuit, in den datum van 1 Mei geen verandering te brengen. Het comité voor deze adresbeweging werd staande de vergadering met eenige personen aangevuld. VAN STAMPES NAAR BREDA. Lütge, onze landgenoot, wil van Stampes naar Breda vliegen. Hij is den weg aan 't verkennen en hoopt Zaterdag of Zondag te vertrekken. ONEERLIJKHEID In zake de aanhoouding van den klerk der registra tie te Arnhem, die reeds zijn 40-jarige ambtsvervul ling achter den rug' had, meldt de „A. C.", dat de aangehoudene verdacht wordt, uit de verzegelde pak ketten zegels, welke in grooten getale van het ministerie naar de registratiekantoren worden gezonden, zegels te hebben ontvreemd en daarvoor ander papier in de plaats te hebben gelegd. Het schijnt, dat dit reeds ge durende geruimen tijd gedaan werdde onlangs be noemde ontvanger heeft, deze pakketten onderzoe kende, de fraude ontdekt, wat aanleiding gaf tot de arrestatie. AMSTERDAM6CHE VLIEGWEER. Half vier ging gisteren de loods van Legagneux open, en werd zijn toestel buiten gebracht. Hij deed daarna een mooi geslaagde vlucht van drie ronden, telkens boven het paddock zijn motor •stil zettend, zoodat hij rakelings langs het grasveld scheerde, om dan weer statig op te stijgen. Deze vlucht heeft 6 minuten geduurd. Hanriot deed 14 minuten voor vijf e^j vlucht van 6 minute nover het terrein, en volbracht een uitmuntend gelukte daling. Koolhoven volbracht een vlucht van 6 minuten. Ter wijl hij in de lucht was steeg Legagneux opnieuw op, cn maakte weder een zeer langdurige hoogtevlucht. Inmiddels werd het vliegtuig van Hanriot, nadat Koolhoven met zijn tweedekker was gedaald, in ge reedheid gebracht en steeg ook hij op, zoodat de beide Franschen nu gelijktijdig in de lucht waren. Legag neux vloog 15, Hanriot 9 minuten. Ten besluit is Legagneux nog omstreeks 6 uur de hoogte ingegaan. Dit was weder een vlucht, waarin de bijna roekelooze vlieger allerlei stoute kunststukjes uithaalde, en wrelke de eenigszins vreesachtigen van natuur zich wel eens het hart deed vasthouden niet alleen voor het leven van Legagneux, maar ook voor eigen welzijn. Het was dan ook wel om iemand den angst in de leden te jagen, als het vlieggevaarte hoog achter de directietent omlaag ging duiken, terwijl de schroef na het stilzetten van den motor met een flui tend geluid uitdraaide, om dan omniddellijk, vlak bo ven de hoofden, weer aangezet te worden. Dan veran derde het toestel zijn dreigende richting recht naar het publiek, vloog een tiental meters boven de hoof den horizontaal over het veld, en steeg dan weer sta tig naar de wolken, om ten slotte van een duizeling wekkende hoogte in een wijde spiraal te dalen. Het waren sensationeele oogenblikken, waarin op liet terrein bijna volkomen stilte heerschte, totdat de meesterlijke landing volbracht was, en met toejuichin gen en handgeklap de stoutmoedige vlieger gehuldigd werd. TE UIT HARENKARSPEL. Den lsten dezer vergaderde het Bestuur van het Onderling Veefonds alhier voor het opmaken der reke ning over de afgeloopen drie maanden. In dat tijdvak waren verzekerd 1367 runderen. De schade, voor 6 gestorven dieren, beliep f 820.zoodat moet worden omgeslagen 60 cent per rund. UIT HOORN. De totale opbrengst van den verkoop der Tubercu- losebloem bedraagt f 356.64. Hiervan moet 18 0'0 wor den afgedragen aan de Centrale Vereen. UIT LIMMEN. Ter gelegenheid van de bloemententoonstelling te Uitgeest werden door den gemeente-veldwachter alhier j.l. Zondagavond in een kort tijdsverloop niet minder dan 10 bekeuringen gedaan wegens wielrijden zonder licht. De 8 jonge meisjes, die in deze gemeente zich verdienstelijk maakten door den verkoop van de „Tu- berculose-bloem", waarvan 200 stuks over 4 wijken verdeeld werden, hebben succes gehad, daar bij de opening der busjes ten huize van den Afdeelings- Voorzittar van het „Witte Kruis", deze een bedrag van f 33.25 bleken te bevatten. Een woord van dank aan de belanglooze medewer king voor het goede doel door die jonge meisjes, ge naamd A. Kieft, C. Beekman, K. Dekker, J. Groot, C. A. Kooy, A. Dekker, A. Duijn en J. Gerding is hier zeker van pas. UIT HENSBROEK. De groote Turndag, die hier in 't laatst van Mei zal worden gehouden door den Westfrieschen Turn bond, belooft zeer grandioos te zullen worden. Naar we vernemen, zullen ongeveer driehonderd gvmnasten, waaronder een vijftigtal turnsters, daaraan deelnemen. Een zeer geschikt terrein is reeds afgehuurd, een Re gelingscommissie, bestaande uit de heeren J. Groot, A. Guilder, J. v. d. Molen, D. Kort en Mej. I. A. Havinga is al druk in de weer, terwijl als Terrein commissie zijn gekozen de heeren J. G. Potgieser, J. Stammes en J. Schotsman De Technische commissie van het gewest Noord- Holland heeft hare medewerking toegezegd. De afdeeling Hetisbroek en Omgeving van de Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland heeft een tentoonstelling in Heerhu- gowaard geopend. Een groot aantal teekeningen, ruim 150, zijn geëxposeerd bij den heer Pijper in „De Zwaan." De keurig uitgevoerde bouwkundige con structies, de fraaie teekeningen naar voorbeelden uit het Rijksmuseum, o.a. het schilderwerk naar motieven uit vroegere eeuwen, allerlei werk van metselaars, timmerlieden en schilders stellen thans de daar wo nende vaklieden, de ouders van leerlingen en de leden in de gelegenheid over het werk en 't nut der Vak school te oordeelen, opdat ook dakr de Raadsleden te eeniger tijd gunstig gestemd zullen zijn om te bewer ken dat het voor den ambachtsman hoogst nuttiger onderricht finantieel wordt gesteund. TSAAR PETER-STANDBEELD ZAANDAM. In verband met de onthulling' van het Tsaar Peter standbeeld kwamen gistermiddag om half drie per motorboot te Zaandam aan verschillende autoriteiten, waaronder den Russischen gezant hij ons Hof, graaf Pahlen. Ontvangen door den burgemeester van Zaan dam, met den gemeente-secretaris en de drie wethou ders, werden de hooge gasten geleid naar het terrein van de plechtigheid, dat evenals het raadhuis versierd was met de Russische en Nedexlandsche vlag gen, en waar reeds honderden wachtten. De plechtigheid werd geopend met het spelen van het Russische volkslied, door Znandam's Muziekkorps, onmiddellijk gevolgd door het „Wien Neerlandsch Bloed". Daarop had de onthulling plaats. Terwijl de kapel fanfares blies, viel het omhulsel, en werd het standbeeld zichtbaar. Het stelt den Tsaar voor als timmerman, zittend op den rand van een in aanbouw zijnd schip, een bijl in de eene, en een stuk hout in de andere hand. 't Beeld is in groen brons uitgevoerd, en rust op een eenvoudig voetstuk van grijs Frnnsch graniet. Met een korte toespraak droeg de Russische gezant namens den vorstelijken gever, Keizer Nicolaas II van Rusland, het standbeeld officieel aan Zaandam over. Een koor van 250 zangers en zangeressen vele dames droegen de oude Zaansche kap! zong daarop eene cantate, waarna een allerliefst tafereeltje volg de. Dertien meisjes, gekleed in historisch Zaansch costuum twee ervan droegen zeer zeldzame en kost bare costuums traden naar voren, strooiden losse bloemen en legden een krans en palmtak neer. Eene korte godsdienstige handeling werd daarna verricht door de geestelijkheid van de Grieksche kapel te. 's-Gravenhage, onder leiding van den aartspriester Rozanof, en met medewerking van het koor dier ka pel, en de plechtigheid werd besloten met het spelen van het „Wilhelmus". Vóór hun vertrek ontving het. gemeentebestuur de Russische gasten ten gemeentehuize. Daar was in de raadzaal eene kleine tentoonstelling ingericht van herinneringen in woord en beeld aan het verblijf van Tsaar Peter te Zaandam. In het midden stond het zilveren miniatuur Tsaar-Peterhuisje, een getrou we wedergave van het origineel, dat door den burge meester en een wethouder persoonlijk aan Keizer Ni colaas II zal worden aangeboden. Daarnaast prijkte een zilveren beker, die behoort aan de familie Zwik- ker te Zaandam. Vier leden van die familie scheeps timmerlieden natuurlijk! zijn met Peter den Groq- te naar Rusland gegaan, en zij ontvingen, toen ze we der naar het vaderland zouden terugkeeren, als bewijs van zijne tevredenheid, elk een zilveren beker. Onder de portretten vindt men die van Nicolaas Kalff, koop man te Zaandam, bevriend met Tsaar Peter, en van Adam Silo, zijn leermeester in den scheepsbouw. Ver der is er ook een plaat, voorstellend den molen „de Grootvorst", vroeger geheeten „de Czaar van Mosco- vië", aan den bouw waarvan (in 1697) Tsaar Peter nog heeft meegewerkt. De Zaandammers waren in feeststemming en dui zenden bij duizenden bewogen zich 's avonds, ondanks regen, op straat. AGENDA. WOENSDAG. Gemengd Koor „Zanglust," 8 uur, Graanhandel. Alkm. Esperantisten-Vereeniging „Alkmara Stelo," SV2 uur in een der lokalen van het Burger Weeshuis. Gymn.-ver. „De Halter," van 810 uur ledenafd. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies," ingang Linden- gracht. Kinderkoor 4%6 uur, sociëteitszaal Harmonie. Zang en Vviendsohap 7Vz9 uur, Tuinzaal Harmo- DONDERDAG.' Zangschool „Zanglust," 79 uur, Harmonie. Kegelclub „Onze Club", Kegelavond 8 uur, „de Unie" Gymn.ver. „Turnluet," oefeningsavond van 71/481/1 mannelijk adspiranten, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van 87491/* mannen-afd., lokaal R. H. B. S. Reciteer- en Voordraehtenver. „Kunst naar Kracht", repetitie 9—101/2 uur, Wapen van Munster. VRIJDAG. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 67 Jongensafd. III; van 78V2 uur Damesafd. 8%10 uur Heeren a fd., Harmonie. uur van ZATERDAG: Mannenkoor „Excelsior," 8V2 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 4% uur Meisjesafd. II, van 6—7 uur Meisjesafd. I, van 78 Jongensafd. II, Harmonie. Gymn.-ver. „De Halter," van 89 uur, jongensafd van 1216 jaar; van 910 uur ledenafd. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies," ingang Lindengracht. VEKOAOIÜtlNG van den op Woensdag 3 Mei 1911, 'gn.ni. 1 unr. Voorzitter de burgemeester G. RIPPING. Secretaris de heer O. D. Donath. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren J. Pot, van den Bosch, van Buijsen, Dorbeck en de Groot. De notulen der vorige vergadering' werden goedge keurd. Aan de vergadering wordt medegedeeld dat is gekomen: een adres d.d. 27 April 1.1. houdende' het verzoek met grond aan te gaan; Gesteld in handen van B. raad. van hem den d. EEN GEVAARLIJK ONDERWIJZER. Men meldt uit Exloo aan de Asser Ct. Maandagnamiddag vervoegde zich bij den burge meester de onderwijzer B., van Valthermond. Hij vroeg overplaatsing, en zoo de burgemeester hem dat niet schriftelijk beloofde, zou hij wijzende op een revolver in zijn zak eerst dezen en daarna zichzelf dooden. De burgemeester wist hem met een mooi praatje weg te krijgen en liet hem daarna door den gemeenteveldwachter Pruim aanhouden, die bij onder zoek werkelijk een revolver met zes scherpe patronen aanwezig vond. B. is vooreerst in vrijheid gesteld. PRESIDENT PROV. KERKBESTUUR. In de plaats van ds. Dreux is ds. A. J. Adriani, te Warmenhuizen, president van het provinciaal kerkbe stuur van Noord-IIolland geworden. laatste Berichten. f. DE PARSEVAL V. AMSTERDAM, 3 Mei. Tengevolge van den hevigen wind, die op 100 meter hoogte wel 12 meter sterk is, is er weinig kans dat het luchtschip de Parseval V heden nog opstijgt. Ook het meteorologisch insti tuut durft geen optimistische voorspellingen doen HET „ZWITSERSCIIE HOTEL" TE DIEMER- BRUG INGESTORT. AMSTERDAM, 3 Mei. Hedenochtend te ongeveer zes uur is aan den Hartsvelder weg te Diemerbrug het „Zwitsersche hötel," eigenaar de heer P. J. Benard te Watergraafsmeer, gedeeltelijk ingestort. De acht ge zinnen, die dit deel van het gebouw bewoonden, hebben zich intijds in veiligheid weten te stellen. liet gebouw werd tijdens de tentoonstelling- van 1883 gebouwd en voor hotel ingericht. Nadien kreec het verschillende bestemmingen. Het benedengedeelte stond in den laatsten tijd leeg'. De twee bovenverdie pingen waren bij een achttal gezinnen in gebruik. Gisteren werd bemerkt dat er in het midden van den achtergevel van het aan den Amsterdamsche kant gelegen deel van het hotel een breede was, gelijk met. den grond. Dte eigenaar was mens daarin heden te doen voorzien. Je gezinnen werden in de leegstaande vroegere pendance achter het hotel ondergebracht. DE BELGISCHE KONINGIN. BRUSSEL (V. D) 8 Mei. De Koningin is heden van Londen te Brussel teruggekomen. Zjj is nog steeds lijdende aan oorontsteking. Men vermoedt dat de ongesteldheid van tijdelijken aard zal zijn. Denkelijk zal zij de feesten bjj gelegenheid van de komst van President Faillieres niet kunnen bijwonen. da te verzoek van mej. Boyenga, onderwijzeres aan de 4e Gemeenteschool, om haar tegen 1 Aug. a.s. een eer vol ontslag uit hare betrekking te verleenen. Eervol verleend met ingang van genoemde tuin. De voorzitter stelt daarna voor, om over gaan in een zitting met gesloten deuren, daar hij kele mededeelingen heeft te doen in zake het voorstel betreffende den opzichter van gemeentewerken. Er wordt door den voorzitter nadrukkelijk bijge voeg'd, dat het niet de bedoeling deze zaak in een onder onsje te behandelen, of dat hij zou wenschen, dat het debat over dit pun't in openbare zitting ook maar eenigszins zou worden bekort, doch waar het hier een persoon betreft, zijn er enkelé mededeelingen, die beter in een geheime zitting kunnen worden g'edaan. De deuren worden daarop voor eenigen tijd gesloten. De openbare vergadering wordt te kwart voor drie hervat. (De heer Dorbeck is thans ook aanwezig.) Aan de orde is: n scheur voorne- de- EN W. IN BETREKKING OPZICHTER BIJ GE- ONGEOORLOOFDE HANDELINGEN. Gisteren werden P. A. de B., J. J. de B. en W. A. M. alhier, wegens het plegen van ongeoorloofde han delingen door de Arrondissements-Rechtbank veroor. deeld tot respectievelijk 6 maanden, 6 maanden en 9 maanden gevangenisstraf. De eisch was voor ieder 9 maanden. Tegen D. K. te Harenkarspel, die wegens het plegen van hetzelfde feit terecht stond, werd 1 jaar gevange nisstraf geëischt. HET CIRCUS WILKE. Naar wjj vernemen zal het circus Wilke in 't laatst dezer of in 't begin der volgende maand voor den tijd van 6 dagen onze stad bezoeken. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. In de maand April bezochten de zusters 37 patiën ten, waarvan 14 gratis. Zij brachten 583 bezoeken, waarvan 248 gratis. Vier maal stonden zij H.H. Doctoren bij óf bij patiënten aan huis. De voorzitter stelt voor het schrijven van de heer J romp (zie ingekomen stukkeu) voor kennisge ving aan te nemen. Conform besloten. Daarna komt aan de orde het adres van den heer Tromp, gedateerd 27 April, waarin hij verzoekt ont slag uit zijn betrekking met ingang van 1 Mei 1911. Niemand verlangt het woord of stemming, waarna het ontslag met ingang van '1 Mei wordt verleend. AANVULLINGSVERKIEZINGEN. B. en W. stellen den raad voor het volgende besluit I te nemen: de Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat blijkens de uitkomsten der negen de tienjaarlijksche volkstelling het zielental dezer ge meente het cijfer 20000 heeft overschreden, in verband waarmede, volgens art. 4 der Gemeentewet, de gemeente laad moet bestaan uit 19 leden, zoodat deze met 2 leden behoort te worden vermeerderd dat deze vermeerdering, iDgevolge artikel SObis der genoemde wet, zal behooren te geschieden bij de eerst volgende, volgens art. 7, te houden verkiezing, zulks na aanvulling van den rooster, bedoeld in art. 27 dier wet; dat de bedoelde rooster thans bepaalt, dat iu 1911 6, in 1913 6 en in 1915 5 leden zullen aftreden; dat alzoo in 1915 in elk gevaj 6 leden (jsijnde een derde gedeelte) zullen moeten aftreden en dat de Raad dus slechts heeft uit te maken of het andere der twee nieuw te ktezen leden zal aftreden in 1913, 1915 of 1917; dat er alle aanleiding bestaat om dit lid den vollen zittingstijd van 6 jaar toe te kennen; Besluit: vast te stellen een verordening, tot aanvul ling van den rooster van aftreding van de leden van den Baad der gemeente Alkmaar. den heer J. Lind, eene ruiling van en W. om bericht en b. een adres d.d. 27 April 1.1. van de vakafdeelingen van den Ned. R. C. Volksbond alhier om art. 1638 c. en d. van hef Burgerlijk Wetboek in de bestek ken van gemeentewerken, op te nemen; ALsvoren. een adres d.d. 25 April 1.1. van de Typografische studieclub „Alkmaar," om subsidie aan een winter- cursus voor typografisch vakteekenen; De voorzitter stelt voor, om 55 toe te staan on der voorwaarde, dat de provincie 30 en het rijk J 100 toestaat. Goedgekeurd. een schrijven d,d- 2 Mei 1.1. van P. N. Tromp,'hou dende het verzoek hem geen ontslag te geven als opzichter bij de gemeentewerken 5 Te behandelen bij het desbetreffende punt der agenda. een schrijven A.d. 26 April 1.1. No. 131 van de Gede puteerde Staten, krachtens hetwelk machtiging wordt verleend tot het aangaan van gemeenschap pelijke regelingen met de volgende gemeenten Barsingerhom, Beemster, Bergen, Bloemendaal, Broek op Langendijk, Castricum, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee, Harenkarspel, Heerhugowaard, Ileiloo, Koedijk, Noord-Scharwoude, Oterleek, Oud karspel, Oudorp, Schermerhorn, Schoorl, Uitgeest, Ursem en Zuidischarwoude, tot toelating van kin deren uit die gemeenten op de openbare lagere scholen te ALKMAAR. Voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter zegt, dat B. en W. hetzelfde voorstel van .cle vorige zitting handhaven. De voorzit ter beeft, nog eens de zaak nagegaan, doch meent dat B. en W. in dezen correct gehandeld hebben, ook na een bespreking met den heer Dorbeck bleek deze van dezelfde opvatting. De heer Boel mans ter Spill zegt, dat hij toch meent, dat de loting zal moeten plaats hebben na de verkiezing. De voorzitter merkt op, dat dit ook de be doeling is. De heer Van der Feen de Lille wijst nog op art. 30, waarin ook gezegd wordt, dat de geko zen leden worden verdeeld over de districten. De heer Boel mans ter Spill brengt nog eens in herinnering het ter sprake gebracht bericht in zake het schrijven van Ged. Staten, waaruit blijkt, dat dat geheel in overeenstemming is met de wet. De verordening wordt daarna vastgesteld. UITBREIDING VAN DE WAAG. Bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor het loopende dienstjaar werd in de 3e Sectie de wen- schelijkheid uitgesproken tot het inrichten van eene weeggelegenheid op het door onteigening verkregen nieuwe gedeelte van het Waagplein. Het was bij do memorie van antwoord dat B. en W. de toezegging de den spoedig een eenvoudig plan tot het indienen van eene tijdelijke weeggelegenheid bij wijze van proef in te dienen. Sinds dien tijd heeft dit onderwerp herhaaldelijk een punt van ernstige bespreking in het college uitge maakt. erschillende plannen werden overwogen, ambtena ren en direct belanghebbenden gehoord, teneinde een juist denkbeeld te verkrijgen omtrent de wijze, waarop het best zal kunnen worden voorzien in de steeds drin gender behoefte om de kaasmarkt en vooral de drukke markten spoediger te doen eindigen. 1 wee zaken traden daarbij op den voorgrond. In de eerste plaats uitbreiding van het aantal schalen en in de tweede plaats het vlugger laden door de schippers, opdat niet door de kaasdragers zal moeten worden ge wacht op vrijkomende berries. Aan uitbreiding van weeggelegenheid zal kunnen worden voldaan, hetzij door het maken van een vijfde schaal in het bestaande waaggebouw, hetzij door het stichten van een hulp- waag tegen de kaaspakhuizen van den heer Kool, at B. en W. aangaat, zij meenen dat in het markt belang' aan het bouwen van een hulpwaag de voorkeur moet worden gegeven. En wat nu betreft het laden der schippers, het is hun niet mogen gelukken het middel te vinden, om dit te bespoedigen. Opdat evenwel de dragers in hun werk zoo min mogelijk belemmering zullen ondervin den is bereids opdracht verstrekt om het aantal ber ries, bij elk der vier veemen in gebruik, uit te breiden en tevens voor het vervoer van kaas naar meer verwij derde pakhuizen eenige handwagens te doen aanschaf fen. Aan den Directeur der Gemeentewerken is op gedragen zoowel een plan voor het maken van een vijfde weegschaal in het bestaande pand van de waag als voor een hulpwaag te ontwerpen en tevens voor liet maken van een muur tegen de kaaspakhuizen van den heer Kool, teneinde deze eventueel te kunnen aan wenden voor verhuring van reclame-oppervlakte en tevens te voorkomen dat eventueele verdere onteige ning' met zich zoude brengen vergoeding van schade tengevolge van het derven van reclame-muurvlakte. Inmiddels is onder dagteekening van 14 April 1.1. bij B. en W. ingekomen een adres van het bestuur van den Bond van Zuivelfabrieken, in N. Holland, ge vestigd te Winkel, dat, ingevolge opdracht van du laatstgehouden algemeens vergadering om middelen te beramen die kunnen strekken tot eene vluggere afwer king van het kaasvervoer op de Alkmaarsche markt, verzoekt naar aanleiding van de door een drietal afgevaardigden met B. en W. gehouden besprekin gen zoo spoedig mogelijk over te willen gaan tot het oprichten van een weeggelegenheid op heb ver ruimde deel der markt, aan welk verzoek bij een adres van dezelfde dagteekening door kaashandelaren adhaesie wordt betuigd. Nu door het maken van,een nieuwe weeggelegenheid dus zal worden voldaan aan het verlangen van aan voerders en koopers, meenen B. en W. dat daartoe zoo spoedig mogelijk moet worden overgegaan, opdat nog dezen zomer daarvan zal kunnen worden geprofiteerd. Daartoe verdient het overweging den bouw in eigen beheer te doen uitvoeren, opdat aanstonds met het werk kan worden aangevangen. De kosten van een en ander worden door don recteur der gemeentewerken geraamd als volgt: Voor een hulpwaaggebouw in steen 2995,40. V001* het maken van een bekleedingsmuur tegen pakhuizen van den heer Kool 2086.75. Voor aanschaffing van een balans met gewichten 635. Te zamen 5717.15. B. en W. vragen machtiging tot de uitvoering van dit werk. De heer G 1 i n d e r m a 11 vraagt of het de bedoe ling is, het te laten doen door werklieden der ge meente. De voorzitter deelt mede, dat het de bedoe ling is, het werk aan te besteden onder leiding va a den heer Looman, De heer Meienbrink vraagt inlichtingen om trent de plaatsing van de vijfde schaal. De voorzitter wijst er op dat het wenschelijk wordt geacht, dat een tweede plaats voor weging aan de overzijde wordt gemaakt. Dat is dan tevens in het belang van de varkensmarkt. Daarna wordt conform het besloten. Di do stel B. W. Niets meer gesloten. aan de orde zijnde, wordt de vergadering FRANKRIJK. Te Etienne, het kiesdistrict van Briand, is, ter eere van 1 Mei, een betooging' tegen de wet op de ouderdomspensioenen gehouden. Voor het gemeentehuis is een lijkkist verbrand, waarin men een exemplaar van de wet had gelegd. Het kwam herhaal delijk tot botsingen met de troepen, waardoor ver schillende personen zijn gewond. Een aantal belhamels zijn achter slot en grendel gezet. Aan het station Saint-Lazare te Parijs heeft men getracht, met een dynamietpatroon de lijn naar Orleans te vernielen. Langs de lijn van St. Nazaire naar Orosic zijn drie telegraafpalen omgehouwen, - Te E'pernay hebben de wijnkoopers en hun on dergeschikten besloten een schutterij te vormen, ten einde de wijnboeren, zoo deze eens weer de stad willen plunderen, een minder aangename ontvangst te berei den, hun een welkom van kogels toe te roepen. DUITSCHLAND. Prinses Frjedrich Wilhelm van Pruisen is bevallen van een dochter. Moeder en kind zijn welvarend. 1 rins l'riedrich Wilhelm is do derde zoon van prins riedr ich Heinrich van Pruisen en de kleinzoon van prins Albrecht vau, Pruisen en prinses Marianne def

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2