De Lange de Moraaz, Bouwterrein Leesgezelschap, Om de 14 daten wordt een roman verstrekt. Egb. Broers, Mient. -Af TïïvE R T E N TI B N. Ned.Ind. Escompto-Maatschappij aan den Westerweg, Nassaulaan en Egmonderstraat VioolMandoline, Fluit, Clarinet, enz. böTkhandel zijn eenige plaatsen vacant. HOUTTIL 17, ALKMAAR. STADSNIEUWS. Belangrijke Ontdekking. Van Nieuwkuijk's SchoenmagazIjD Stokpaardjes- lelienotÉ-Zeep SIGARENMAGAZIJN van eene ets. bij uitnemendheid, Oa VERHEÏD'S" UURWERKMAKER Achterstraat 56. repai^afle-iiirichfing®» W. Correspondenten der Te bevragen bij A. G. DEN BOESTERD, Toussaintsfr.9. GRONDIG en BILLIJK ONDERWIJS op IIST VIJEÏR TALBJV h f 3.— per kwartaal, TELEFOON 59. MEISJESSCHOEISEL KINDERSCHOEISEL CONCERT IN DE GROOTE KERK. EERSTE KLAS Accurate regeling. -- Degelijke garantie. J. H. WILLERS, Alkmaar. Mej» W, S. SCHILLING, Steeds onderwierp zij zich, aan haar berijdster, die haar met haar ijzeren wil, maar zonder een spier te vertrekken, dwong over iedere sloot heen te springen. „Wonderlijk flink door en door volbloed". Met een gevoel van I rui sell zag Max Wildung zijn nicht na. Do vos was gevangen, de jacht was afgeloopen. De vroolijke jagerskreet: Hallali! hallali! weerklonk door de lucht. Ieder der overwinnaars van alle hindernis sen hechtte vol trots de groene eikenbladeren met ont- bloote hand aan jas of pet. Met stralende oogen kwam Edeltrant haren neef te gemoet. „Gewonnen!" riep zij met een vroolijk ge zicht, dat zonder verhit te wezen van inspanning, niets dan reine vreugde en wellust uitdrukte over het verrukkelijk jagen over velden en weiden, over het al les overtreffende genot van de jacht, in galop over de groene weide naar den herfst, wanneer de natuur zich tot ontvangst van den winter tooit met haar fraaien, bonten bladerdos. „Was het niet heerlijk?" juichte zij hem toe. Te genover dezen stralenden blik scheen alle bitterheid van zijn hart in het niet te verzinken. „Er is toch niets ter wereld dat zulk een genot over treft een jacht op een volbloed paard vindt je dat ook niet? Ach ik houd toch zoo veel van mijn lie veling." „Ik ook?" lachte hij, zijn blik borend in den hare. „Ik houd toch nog meer van volbloed ras in vrouwen gedaante. Edel geloof je wel dat ik niets ter we reld zoo zeer liefheb? Kan je je niet voorstellen dat wij als menschen van denzelfden smaak, echte volbloed menschen, vurig van aard, een heerlijken genotvollen rit door het gansche leven zouden kunnen wagen? Ik meet nu met een andere maat dan vroeger. Een vol bloed paard staat toch veel hooger en kan niet met een alledaagsch dier vergeleken worden." „Als een zachte en toch sterke hand een edel ras paard bestuurt, gehoorzaamt het zonder eenige twij fel antwoordde Edeltrant met een ondeugenden blik. „Dan springt hij zelfs over de breedste slooten en geeft zich gaarne zelfs levenslang over aan een fieren ruiter, zooals de heer Max Wildung is." En meer nog dan haar woorden, spraken haar stra lende oogen, die nu niet koel meer waren toen zij hem aanzag. Zij had in hem haar meester erkend. EEK DRIETAL BLADGROENTEN. Onze landbouwkundige correspondent schrijft: Zomerspinazie is wel het eerste, wat op den kouden grond in onze tuinen wordt uitgezaaid. Verstandig doet men een flinke laag versche paardemest onder te brengen. Dicht zaaion is een vereischte en tevens moet er voor gezorgd zijn, dat de grond in een uitste kende bemestingstoestand verkeert. Vooral stikstof vraagt spinazie zeer veel, zelfs 3 maal zooveel stikstof als phosphorzuur en 2 deelen stikstof op één deel kali. Staat de spinazie eenmaal boven en wil men den gToei in sterke mate_ bevorderen, dan helpt niets beter dan een overbemesting met. chili. lijn verdeeld strooit men 2 K.G. per A. Ka het uitstrooien doet men verstandig het bed te begieten om, mocht hier en daar nog wat chili op het blad zijn blijven liggen, het met regenwa ter weg te spoelen. De jonge plant kan direct van de aangewende mest profiteeren, wat zij dan ook duide lijk toont aan de donkergroene kleur en de weelderige bladontwikkeling. Ka eenigen tijd moet men „deze overbemesting herhalen en men kan er van verzekerd zijn eerder zijn spinazie te kunnen snijden dan wan neer de plant zijn stikstof moet putten uit de aange wende stalmest. Een gelijk succes verkrijgt men, als men zijn raapstelen, die vooral dicht gezaaid moeten worden chili geeft. Door de snelle groei wint dit ge was in malschheid. Wanneer® de plant voor gebruik gereed is, trekt men ze uit. Afsnijden om later nog eens weer te kunnen plukken verdient geen aanbeve ling. De tweede snee wordt te grof; het malsche, dat we bij het eerste jonge groen aantreffen is verdwenen. Kropsla is zeker wel een van onze heerlijkste blad groenten. oor eerste opbrengst in vollen grond ver dient. „de roodrand en do bonte chili aanbeveling. Het bed1, dat voor sla zal dienen moet een vruchtbaar plekje zijn, daar sla vlug moet groeien. Wordt de plant in haar groei gestoord, hetzij door slecht weer of on voldoende voeding, zoo schiet de plant gemakkelijk in zaad. ooral kali en stikstof moet in ruime mate in den grond aanwezig zijn. Men doet dan ook goed bij zijn mest wat patentkali te geven. Heeft men zijn planten verspeend en beginnen ze zich weer verder te ontwikkelen, dan doet men goed om bij elke slaplant 5 gram chili te strooien. Ook kan men ze opgelost toe dienen maar dan naspoelen, opdat de oplossing de bla deren niet zal verbijten. Is de sla eenmaal gekropt, dan is er soms geen eten tegen. Dikwijls hoort men klagen over het doorschieten. Toch kan men een tijd lang het in t zaad schieten tegengaan, zoo men den penwortel onder den grond doorsnijdt, die in dienst is bij Bertus Brandenburg aldaar deelde mede, dat den 13en Februari zekere Stolpen bij zijn patroon een rijwiel kwam huren voor een dag en een gulden vooruit betaalde. Het rijwiel werd echter niet teruggebracht. Johannes Jacobus Spaans te Purmerend kreeg den 13en Februari beklaagde met een rijwiel aan zijn wo ning. Voor 7 verkocht beklaagde een rijwiel, dat hij bij zich had aan getuige's compagnon, die het later weer verkocht in bijzijn van getuige. Jacob Ileinis, schipper te Alkmaar verklaart in het laatst van Februari met zijn schip in Purmerend ge weest te zijn, waar hij een rijwiel kocht in bijzijn van Spaans. Eenigen tijd later werd het rijwiel in beslag genomen. De Officier eischte wegens verduistering tweemaal gc-plecgd tegen beklaagde, die reeds een deel van zijn leven heeft doorgebracht in gevangenis en krankzin nigengesticht en die op z'n tiende jaar reeds in het I rijksopvoedingsgesticht „de Kruisberg" werd ge plaatst, 6 maanden gevangenisstraf. Mr. A. Dorbeck, verdediger, wees er op, dat de ambtenaar van het O. M. beklaagde een crimineel aan gelegd mensch heeft genoemd, die geen sympathie ver dient. PI. denkt evenwel anders over beklaagde. Be klaagde, die verpleegde in „Duin en Bosch" is ge weest, wist daar wel zeker de handen uit de mouwen te steken en genoot daar de grootst mogelijke vrijheid. Verder bracht pl. o. a. onder het oog, dat bekl. een zeer droeve jeugd heeft gehad en toen in een onge lukkig milieu heeft geleefd, waarvan vooral z'n moe der oorzaak was. Op lateren leeftijd werd beklaagde naar Medemblik gezonden, daarna naar Venraay en eindelijk naar „Duin en Bosch." Beklaagde heeft op pl. den indruk gemaakt, dat er van hem nog wel iets goeds kan groeien. Pl. acht de geëischte straf zoo ondoelmatig mogelijk en vroeg een zeer geringe straf voor beklaagde. Pl. heeft beklaagde steun beloofd en zal hem helpen zooveel als hem mogelijk is om een bruikbaar lid van de maatschappij van hem te ma ken. Pl. heeft alle hoop, dat dit gelukken zal, daar een broer van bekl. die zich aan een zelfde feit heeft schuldig gemaakt als beklaagde, thans een bruikbaar man is geworden. De Officier haalde daarna uit de stukken nog eeni ge passages aan, waaruit z. i. duidelijk bleek, dat be- klaagde's droeve jeugd niet alleen de schuld is van de feiten, waaraan hij zich schuldig gemaakt heeft. Ka dupliek van den verdediger, schetste beklaagde zelve nog eenmaal de droeve omstandigheden, waarin hij was groot gebracht en zijn verder treurig leven. BELEEDIGIHG EK MISHAKDELIKG. Christiaan R„ 64 jaar, wonende te Uitgeest, had den gemeente-veldwachter Dirk Schouten te Uitgeest de beleedigende woorden toegevoegd: „Je bent een I snotneus, je bent te lui om te werken en je deugt nergens anders voor dan om andere menschen onge lukkig te maken." Dirk Schouten, als getuige gehoord, verklaart, dat de bcleediging geschiedde, terwijl hij een onderzoek instelde naar een zaak, waarbij beklaagde betrokken was. Beklaagde bekent de woorden gebezigd te hebben, maar zeer zenuwachtig te zijn geweest. De eisch tegen beklaagde luidde 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Geradus R., boerenarbeider te 't Kalf, was mishan deling ten laste gelegd. Hij had, terwijl zijn broeder Schouten beleedigde, dezen op het hoofd geslagen en tegen het onderlijf geschopt. Beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde, „hij had de politie niet gesproken noch geschopt of ge slagen." Tegen dezen beklaagde, die al 4 maal is veroordeeld, gewoonlijk voor wederspannigheid, werd wegens mis handeling 14 dagen gevangenisstraf geëischt. GEVESTIGDE PERSOKEK. L. van Meurs, n.h., slagersknecht, Middenstraat 20. J. Kuiper, d.g., dienstbode, Wilhelminalaan 7. K. de Haan, n.h., smid, 1ste Tuindwarsstraat 5. G. van den Heuvel, n.h., sigarenmaker, 2de Kabelstraat 17. A. Koopman, n.h., huishoudster, Kieuwlandersingel 49. CS. van Es, n.h., zonder beroep, Geestersingel 30. Vde V os, n.h., zonder beroep, Langestraat 44. J. Jonker, n.h., barbier, Oudegracht 90. P. Vergaaij, n.h., machinist, Luttik-Oudorp 32. II. Klink, n.h., kellner, Koorstraat 20. A. J. Timmermans, r.k., zonder be roep, Landstraat 1. C. M. Menkens, geref., zonder be roep, Achterstraat 56. J. Baas, n.h., rijwielhersteller, Westerkolkstraat 8. E. van der Wal-Hoijer, r.k., zon der beroep, Klein Kieuwland 2. J. Olie, n.h., bouw kundige, Metiusgr. 1. H. G. van der Bijl, n.h., zonder beroep, Baanstraat 10b. G. Jansen, r.k., kinderjuf frouw, Verdronkenoord 78. O. Hoogeboom, r.k., win keljuffrouw, Ilouttil 21. A. J. M. Delemarre, r.k. huishoudster, Luttikoudorp 33a. G. Knook, r.k.! broodbakker, Oudegraeht 281. VERTROKKEN PERSOKEK. A. M. Gilles, strijkster, r.k., Oudegracht 62, Rotter dam. J. D. G. Balder, Opz. teekenaar n.h. Fnidsen 80, Arnhem. Wed. J. F. W. Snijdewind-van der Werk, n. h„ Wilhelminalaan 19, Amsterdam, A. M. C. Schiffer, fabr. arbeider, n.h., Kinlieimstraat 28, Baarn. A. Luijt! dienstbode, n.h., Kennemerstraat 30, Assendelft. P. Eecen, zonder beroep, n.h., Stationsweg 13, Oudkar spel. G. C. Morsch, zonder beroep, r.k., Fabrieksweg 2 Haarlem. J. Kleipoel, pakhuisknecht, n.h., Alverspad 1, Texel. jM. JHoutkooper, bloemist, n.h., Burger weeshuis Kapelle Zeeland. Ch. R. O. Herckenrath leeraar Gym. Laat 171, Zurich Zwitserland. T. Lute! dienstbode, n.h., Oudegracht 178, Amsterdam. IJ. a! van der Werf, klerk Rijks Belasting, n.h., Kennemer- straatwegJM, Haarlem. J. Koorn, arbeider, r.k., Lin- denlana 47, Ileer-Hugowaard. J. Berlijn, kleermaker. Isr., St. Annastraat 39, Amsterdam. T. C. Govers, zonder beroep, n.h., Kieuwlandersingel 54, Heiloo. Groet, dienstbode, n.h., Kerkplein 9, Schagen. D. J. van der Erf, dienstbode, r.k., Kennemerpark 23, Haar lem. J. Wit, dienstbode, n.h., Kieuwesloot 30a, Scha- gen. J. G. II. Heitzberger, schilder, r.k,, Koningsweg 27, Lastricum. J. J. Heimans, dienstbode, n.h., Oude gracht 297, Haarlem. J. Schoon, dienstbode, r.k., Lut tikoudorp 1, Zuidscharwoude. G. P. Levert, slager e.l., Forestusstraat 7, Amsterdam. J. Mieldij'k, koet sier, n.h., Overdiestraat 2a, Helder. K. van Diepen, dienstbode, r. k., Heilooërdijk 2, Heemskerk, g! Schoen, dienstbode, r. k., Emmastraat 29, Limmen Wed. J. Heems-van Kelissen, zonder beroep, n.h., Ie Kabelstraat 8 Amsterdam. G. Heimig, dienstbode,' n. h„ 1ste Ivabelstraat 8, Amsterdam. J. van Beekum, vuurwerker, n. h„ Compagniestraat 8, Amsterdam! G. Martens, inspecteur Rijks Belastingen, n h Kennemerstraatweg 81, Heemstede. A. T. Jansen! winkeljuffrouw, r. k., Verdronkenoord 78a, Maas tricht. J. Muurling, bediende boekhandel, n.h., Spoor straat 53, Haskerland. D. Schriel-, zonder beroep, n. b-> Overdiestraat 31, Akersloot. D. Blootlioofd, bakker, n. h., Sliksteeg 13, Enschede. A. Kooger, muziekonder wijzer, n. h., Breedstraat 22, Heiloo. T. B. de Poel, dienstbode, n. li., Kennemerpark 22, Den Haag. P Zoontjes, r k., letterzetter, Klein Kieuwland' 17* Deemster. K. Wijker, gepensioneerd, n. h., St. Anna straat 6, Egmond aan Zee. J. P. Veth, opzichter sui kerplantage, n. h., Koorstraat 19, Ked. Indië. II. Mul der dienstbode, n. h., Wagenmakerstraat 4c, Bloemen- aaal. G. J. van Heijningen, dienstbode, r. k., Kenne- mersmgel 2 Amsterdam. E. M. v. Heijningen, dienst bode, r. k. Langestraat 60, Amsterdam. J. B. L Kamdle, kantoorbediende, r. k„ Kieuwesloot 73 Baarn. zerzijds onbetwist te geven debatgelegenheid, ong e twijfeld beter tot hun recht zullen komen. Dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw Dw„ Gr. W. MELCHERS. koopen en verkoopen wissels op Indië, maken telegra fisch gelden derwaarts over. door H. A. MAAS, Dir. Sted. Orkest en Muziekschool Spoorstraat 58. IV. t Ik Hi I Zm, VOÖHDAM C 9, ALKMAAR. In het bevattende GIDS, ELSEVIER's MAANDSCHRIFT, HOLLANDSCHE REVUE, - NEDERLAND, - BUITEN, OP DE HOOGTE, - EIGEN HAARD, - DE PRINS, GRAPHIC, - STRANDMAGAZINE - PUNCH, ILLUSTRIRTE ZEITUNG, - DIE WOCHE, GARTENLAUBE, - FLIEGENDE BLaTTER, ILLUSTRATION, - JE SAIS TOUT, Ingezonden medcdeelingen. HEEREN SCHOEIt» EL DAMESSCHOEISEL JONGEN SSCH0E1SEL RECHTZAKEN. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 2 Mei. DIEFSTAL. I ieter W., geboren te Hoogkarspel, thans gedetineerd in bet buis van bewaring alhier was ten laste gelegd, dat hij ten nadeele van zekeren Govers een sigaren kistje had weggenomen. Uit de verklaringen van Pieter Korstanje, agent an politic alhier, bleek, dat beklaagde den 30en Maart het kistje weggenomen had van de buiten-uit stalling van den winkel van den heer Govers in de Magdalenenstraat. Het kistje was echter leeg. Beklaagde zegt dit wel geweten te hebben, maar bet kistje weggenomen to hebben om onder dak te komen, daar hij hoopte, dat opzending naar een rijkswerkin richting het volg van zijn daad zou zijn. Villem Govers, winkelier te Alkmaar, verklaart dat er den 30en Maart op zijn buiten-uitstalling verschil lende leege sigarenkistjes stonden. Dieu dog ver dween een der kistjes. Do Officier, die het wettig en overtuigend bewijs geleverd achtte eischte wegens diefstal tegen beklaag de, die graag van de straat wil, 4 maanden gevange nisstraf. Mr. J. P. Bosman, verdediger, wees op de treurige omstandigheden, waarin beklaagde verkeert en op de geringe waarde, die het gestolene vertegenwoordigt. Pl. noopt dat de rechtbank beklaagde een geringe straf zal opleggen. RIJWIEL VERDUISTERING. Gerrit van Wzonder vaste woonplaats, thans gede tineerd in het buis van bewaring had zich te verant woorden wegens verduistering van een tweetal rijwie len. Beklaagde bekende te Castricum een fiets van Lute to hebben gehuurd, die hij te Amersfoort verkocht voor J 5. Ook liet hij door zekeren Stolpen een fiets vcor zich in Hoorn huren. Hierop reed hij naar Pur merend en verkocht daar liet rijwiel voor 7,50. Jacob Lute, rijwielhandelaar te Castricum ver klaarde dat beklaagde den 14en Februari bij hem kwam om een fiets te huren. Getuige gaf hem een oude zwartgelakte fiets, die bekl. echter niet terug- bracht. Johannes Bernardus Post, rijwielhersteller te Hoorn, VERDUISTERING EN DIEFSTAL. Adriana T., te Sehoorl, was ten laste gelegd, dat zij zich wederrechtelijk had toegeëigend een gulden en. eenige huishoudelijke artikelen. Beklaagde bekende. In Februari 1910 kwam zij als huishoudster in dienst bij Dirk van den Berg te Ber gen. Op een dag in den zomer van 1910 kreeg zij van dezen van den Berg een gulden om -belasting te gaan betalen, zij deed dit evenwel niet en besteedde het geld voor eigen gebruik. Toen van den Berg haar er eens naar vroeg, jokte zij maar wat. Bij bakker Roos, bij wien zij twee halve dagen in de week werkte, nam zij 3 eetlepoltjes, 3 koffielepeltjes een beenen eierlepeltje en een tafelmes weg. Zij verborg de voorwerpen in de woning van Van den Berg. Dirk van den Berg, arbeider te Bergen, verklaart beklaagde op een dag met een gulden uitgestuurd te hebben om belasting te betalen. Zij zeide, dat de ont vanger al weg was en dat mijnheer Punt het hem wel zou betalen. In beklaagde's kleerkast vond1 getuige do lepeltjes, terwijl zijn zoon later het mes vond. Al deze voorwerpen bleken bij Roos ontvreemd te zijn. Nicolaas Johannes Punt, ambtenaar ter secretarie te Bergen, verklaart, dat beklaagde nooit bij hem is geweest met een belastingbiljet en hij haar nooit aan geboden had de belasting te betalen. Johanna Jalink, huisvrouw van Hendricus Roos, te Bergen, kreeg van den winter Van den Berg hij zich met een aantal lepels, die, zooals bleek, bij haar ont vreemd waren. Getuige vermiste langzamerhand ver schillende lepeltjes. Op een keer werden zij echter door een klein meisje bij haar bezorgd. De Officier achtte het wettig- en overtuigend be wijs geleverd, zag af van het verhoor van Albert van den Berg, die niet verschijnen kon, en eischte wegens verduistering en diefstal 2 maanden gevangenisstraf. „De zwaarlijvigheid is niets anders dan ongebruik te kracht heeft een beroemd geneesheer gezegd. De man of de vrouw, die door zwaarlijvigheid is aange tast, de ziekelijkheid, die zoowel de intellectueele als de spierkracht verlamt, kunnen gemakkelijk van hun ne overmatige dikte afkomen, zoo zij dat wenschen. m daarvoor slechts de MARMOLA TA- ,77 nemen. eenvoudig huismiddel, veel vei kieshjker dan de gewoonlijk gecompliceerde in ge bruik zijnde middelen om de zwaarlijvigheid te bestrii- (len, werkt zeker en zonder gevaar. De hoofdbestanddeelen, waaruit het is samengesteld, zijn, ank hun versterkenden en bloedzuiverenden uiterst gunstig voor het lichaamsgestel. De MARMOLA TABLETTEN laten geen plooif geen merkbare sporen na, want hunne werking is natuur lijk en geleidelijk. Zij bewaren de Harmonie der lij nen en wat meer is, zij vereisehen geen lichaamsoefe ningen, geen leefregelzij verzekeren de beste resul taten, zonder dat men iets in zijne gewoonten behoeft te veranderenmen kan eten wat men wil, wanneer men wil en zooals men wil. Verkrijgbaar in alle apotheken. Prijs f 1.75 per flacon. Agent Henri San- af1?;. AP0th6ker, Rokin 8, Amsterdam, of Nierop en Slothouber, Langestraat 83, Alkmaar. Franco zending tegen inzending van postwissel of postzegels aan Henri Banders, Amsterdam. Ieder, die er naar streeft Schoenen te koopen tegen zeer concurreerende prij zen, gepaard aan fijne af werking en zeer moderne modellen, doet zijn in- koopen in bestaat in een teder vlelckenloos gelaat, frisch, roos kleurig uiterlijk en blanke fluweelzachte huid. Dit alles verkrijgt men door: Ingezonden Stokken. Geachte Redactie Over den heer W. Rijp, organist der Nieuwe kerk te Amsterdam en mejuffrouw Van Deun, sopraan te Amsterdam, die met den heer J. M. Otto (viool) in de Groote kerk alhier den lOen Mei een uitvoering zullen geven, ontvingen wij verscheidene recensies, waarvan wij er enkele willen aanhalen. De Amersfoortsche Courant van 19 Nov. 1910 schrijft o. a. over mej. Van Deun het'fijnge- schoolde, het groote gemak waarmede zelfs de moei lijkste passages werden genomen, waarlijk men weet niet wat het meest in haar te bewonderen is," eu spreekt, verder over „Sprito Santo," dat met zeldzaam gevoel gezongen werd" en over „de Holla ndsche liede ren, die in één woord superbe werden voorgedragen." De Harderwijksche courant van 5 April 1911 zegt o. m.: „Deze zangeres beschikt over een krachtige en f ink geschoolde stem" en verder „deze kunstenares roepen wij gaarne een spoedig' tot weerziens toe." Over den heer Rijp lezen we o.a. in de Prov. Geld. en, J'm* »Deze hoogbegaafde kunstenaar, die zelt helaas liet licht der oogen moet missen, heeft door zijn aangrijpend spel vanmiddag de honderden toe hoorders doen beseffen, dat een hooger Licht zijn deel is, het Licht dat de Muze hem schenkt en daardoor zonneglans doet kaatsen op zijn pad. De heer De Rijp heeft zijn werken op het Koninklijk orgel van onze kerk een meesterlijke vertolking bezorgd En het Vaderland schrijft over een concert van'den heer Rijp: al deze werken werden met groote virtuositeit en zekerheid, en welgekozen registreerin"- door den concertgever ten gehoore gebracht." Met veel belangstelling en waardeering heb ik ken nis genomen van het uitvoerig en in vele opzichten vrij nauwkeurig verslag der vergadering van Donder- Uwent, voorkomende in Uw nummer van Vnjdag jl. Er komt echter, tweede bladzijde, le kolom onder aan een zinsnede in voor, waaromtrent ik mij gaarne eenige opmerkingen zou willen veroorloven. Gij schrijft daar de woorden van Dr. Kromsigt, weergevende Paulus gevoelde zich wel degelijk als iemand, die gezag oefende en spreker beriep zich op een tekst, welke hem echter niet te binnen wilde schieten, wes halve, onder applaus, ds. Melchers den tekst gaf." In deze woorden komt de toedracht der zaak niet volkomen tot haar recht. Sta mij daarom toe U even mede te deelen wat, snel als het gebeurde en bij het ve;e 1D een forten tijd was waar te nemen, on getwijfeld aan uwe aandacht is ontgaan. Dr. Kromsigt dan zocht naar een tekst, waaruit zou moeten blijken dat Paulus wel degelijk gezag oefende. Niet echter om Dr. Kromsigt te helpen maar om hem te laten zien dat hij ongelijk had, gaf ik hem den tekst uit 2 Connthe 134. Niet dat wij heerschappij voeren over Uw geloof, maar wij zijn medewerkers L wer blijdschap.'' En toen deed zich het voor mij verrassende feit voor dat Dr. Kromsigt dezen tekst, die juist het tegenovergestelde bewees van wat hij beweerde, van mij accepteerde. Ik had, waar de tijd voor het debat mij zoo be twist werd en tijd voor regelmatige behandeling mijner aanteekeningen ontbrak, geen gelegenheid meer op deze zaak terug te komen. Ik hoop evenwel, wanneer ik binnenkort voor de vrijzinnig-hervormden te Alk maar hom spreken een der heeren der confessioneele minderheid in Alkmaar of van elders in het debat te ontmoeten, als wanneer punten al» deze, by de on- van Bergmann Co., Radebeul-Dresdeo Fabrieksmerk: „Stokpaardjes" alleen echt in rood-geele (hollandsche) verpakking 4 50 cents per stuk verkrijgbaar bij LEO BIJLOOS, Coiffeur LangestraatJ. SCHOU TEN Co., Huigbrouwerstraat, Alkmaar. tegenover VROOM en hBEKKJIAIL J Mantel- en StofTenmagazijn, JLaat 131, Telef.no. 247 77 voor Mantels en Costnmeg, direct aan de fabriek. Diploma N. T. V. - GEESTERSINGEL E 32. - beveelt zich aan tot het geven van PIANO-ONDERWIJS.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 6