BUITE^JLA JS 1). I. PRINS Az., Oudegracht 285b. STADSNIEUWS. liiiiii OJVDBRWIJS Ifk 52% GELDBOETE IX PLAATS VAN GEVANGENIS STRAF. Onlangs stond voor do rechtbank te Amsterdam een student, jonkheer S., terecht, die rustige bezoekers j van café „De Kroon" ouder het toevoegen van „Joden I hebben hier geen toegang," mishandeld had. Toen werd 7 dagen tegen hem geëischt, doch dc rechtbank i legde den jonkheer 50 boete op. Gisteren moest jhr. 8. zich voor het hof verant- I woorden wegens vernieling te Utrecht. De rechtbank j had hem 7 dagen gevangenisstraf opgelegd. De advo- I naast de kranige Fransche vliegers vendst figuur geslagen heeft. een allerbedroa- LIEFHEBBERS GENOEG Te Arnhem waar de examens voor commies bij de rijksbelastingen plaats hebben namen 1108 personen aan het onderzoek deel. De kansen zijn niet groot daar er slechts 115 commiezen noodig zijn. Kaapstad verliet tot een vertegenwoordiger van Reu- de heer A. Focke met 78, de heer P. Schuurman met ter: Ik meen dat het volk van de ITnie mag worden 72 punten, de serieprijs door den heer J. Lind. gelukgewenseht over de wijze, waarop het eerste par- De voorzitter, de lieer C. Slegtkamp, 'reikte' met een j toepasselijk woord de prijzen, bestaande uit fraaie kunstvoorwerpen aan de gelukkige winners uit. EEN PECHVOGEL. Een fietsrijder te Loosduinen viel, door het breken ccat-generaal, mr. baron Van der Feltz, vroeg thans der voorvork, zoo ongelukkig, dat zijn kunstgebit hem voor jonkheer S. oplegging van eene geldboete, groot 15, subs. 10 dagen hechtenis, daar hij geeu termen mnwezig achtte, de toekomst van den jongen man te vernietigen. Uitspraak over 14 dagen. EEN KINDJE INGEPAKT. In Schoterland moest eene familie verhuizen en druk was men bezig den inboedel in te pakken. Op eens vermist men het 2-jarig kindje. Overal in de buurt gezocht/zonder resultaat. Men vond het einde lijk terug in een inpakkorf onder papier en boeken! DE INSTORTING TE MEMERBRUG. Woensdag heeft men vruchteloos gepoogd het ge deelte van het „Zwitsersche Hotel" te Diemerbrug dat nog was blijven staan, omver te halen, 's Nachts is het echter vanzelf ingestort, waarschijnlijk door regen en wind. De voorgevel ligt gedeeltelijk over de rails van de Gooische Stoomtram. in de keel en het gehemelte drong. Toen men hem per rijtuig naar het Haagsche ziekenhuis bracht, werd dit rijtuig gegrepen door de stoomtram. Het paard werd vreeselijk verwond, het rijtuig vernield en de inzitten den op den weg geworpen. Te voet moest men den pechvogel toen naar het ziekenhuis brengen. DE WELDADIGHEIDSBLOEM. De totale opbrengst van den verkoop der tuberculo- sebloem op 1 Mei te 's-Gravenhage bedraagt 3600. Verleden jaar was de totaalopbrengst omstreeks 8500. IN HET HUIS VAN BEWARING OVERLE DEN. Dezer dagen is uit het Huis van Bewaring te Am- sterdam, waar hij overleed, op de begraafplaats St. Barbara ter aarde besteld het stoffelijk overschot van v. W., die ter zake van valsche munterij (zaak Tuin straat) door de rechtbank tot 1 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. EEN MENSCHENREDDER. De scheepskapitein Th. Rijkers te Helder, die reeds eenmaal voor betoonden moed en zelfopoffering' van den Duitschen Keizer een som geld en een gouden horloge heeft gekregen, heeft thans van keizer Wil helm een zeer kostbare doekspeld met brillanten gekre- OP AVONTUUR. Twee meisjes uit Breda, de 16-jarige O. E. en de 18-jarige P. J. M. M., waren verleden week stil de ouderlijke woning ontloopen en met een Teizend circus meegegaan. Woensdagavond kwamen beiden uit ar moede in Breda terug, doch daar zij niet thuis durf den komen, namen zij hun intrek in een volkslege ment, waar zij op verzoek der ouders Donderdagoch tend door de politie werden aangehouden. De oudste werd naar de ouderlijke woning gebracht; de jongste op verzoek der ouders naar een gesticht te Almelo. DIENSTDOENDE AGENTEN IN DE KERK. Zondag werd in de O. L. V. kerk te Maastricht tij dens de H. Mis vrouw R., uit Heer, de port-emonnaie ontrold met 3. Het komt herhaaldelijk voor, dat in genoemde kerk zakkenrollers hun slag weten te slaan. Een drietal agenten in burgerkleeding doen geregeld dienst in het kerkgebouw. (L. K.) UIT PURMEREND. In de gister gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Purmerender Voorschot- en Depositobank werd het dividend evenals het vorig jaar bepaald op 8 Aan de reserve werd toegevoegd J 992.50°, waardoor deze stijgt tot 13134.74° of 26 van het maatschappelijk kapitaal. Besloten werd het maatschappelijk kapitaal i 50.000 op 100.000 te brengen. Tot commissaris werd herkozen de heer B. H. Jur geus en tot directeur de heer J. H. van der Kolk. DE RAAD VAN SCHIPLUIDEN. Onlangs is aan Ged. Staten een schrijven gezonden, onderteekend door alle raadsleden van Schipluiden, waarin verschillende grieven tegen den burgemeester werden opgesomd, voornamelijk inzake de z. g. zegel kwestie en aan het slot waarvan het ontslag van den burgemeester, al dan niet op verzoek, gevraagd werd. De raad had zijn oppositie in de vergaderingen la ten varen, maar nu dezen weg gekozen, voornamelijk op aandrang van enkele anti-revolutionnaire voorman nen uit Delft, Gevolg van een en ander was, dat Ged. Staten den brief der raadsleden aan den burgemeester zonden, met verzoek, dien zoo volledig mogelijk te beantwoor den. De burgemeester schreef terug, dat hij op zulke va ge beschuldigingen, zonder jaartallen of data gebezigd, geen antwoord geven kon en verzocht Ged. Staten zelt' een administratief onderzoek te willen instellen. Hier aan is enkele dagen geleden gevolg gegeven. Twee hoeren van Ged. Staten hebben het onderzoek geleid. Naar aanleiding daarvan werd Woensdag in de raadsvergadering, naar de Res. bode meldt, het vol gende stuk voorgelezen van Ged. Staten: „Wij hebben de eer Uwen Raad mede te deelen, dat uit een onderzoek, naar aanleiding van een door alle leden onderteekend adres aan den commissaris der Koningin, door ons ingesteld, gebleken is, dat de gel den, voor zëgelkosten door particulieren of andere gemeenten terugbetaald, in de gemeentekas zijn te ruggestort, zij het ook, dat de wijze van boeking niet regelmatig was en voorts dat deze hoeking sedert 1 Januari 1911 naar de voorschriften plaats heeft." DE AMSTERDAMSCIIE VLIEG WEEK. 'n Magnifieke vliegdag was het gisteren te Amster dam. Drie keer zijn Legagneux en Hanriot opgeste gen; drie keer hebben ze de menigte in de hoogste ex tase gebracht, door hun-machtig durven, hun bewonde renswaardige onverschrokkenheid. Terwijl Legagneux en Hanriot om beurten hunne prestaties ten beste gaven, schrijft de „Tel.", ijs beert Koolhoven echter over het terreinkijkt naar de wapperende vlaggen, houdt dialogen met. zijn echtge- noote en zet een gezicht van „ik lap het hem niet." Het publiek is eenigszins teleurgesteld. Zoo gaar ne- zouden ze in de gelegenheid gesteld worden, ook de prestaties van den landgenoot te bewonderen, doch dat wordt hun vooralsnog niet gegund. Koolhoven is vol uitvluchten. Het terrein is te klein, zijn machine te groot, Hanriot en Legagneux hebben 't hem ook ontraden en meer van die aardigheden. Tegen 7 uur wordt evenwel de Nederlandsche vlag geheschen. Koolhoven gaat vliegen! Met gejubel wordt de tweedekker begroet. De Hollandsche vlieger neemt plaats in zijn toestel. Zeven passagiers lieten zich reeds voor een tocht inschrijven. Door twee hunner werd het verschuldigde bedrag reeds gestort; doch als Koolhoven pertinent verklaart, niemand te willen meenemen, oefent hot- bestuur niet de minste pressie op hem uit. Vol verwachting staart het talrijke publiek den bi- plan na. Zal de Hollander toonen, dat hij den vreem delingen ebenbürtig is? Twee ronden maakt. Koolho ven om het terrein en vier minuten na het opstijgen is de landing al weer geschied. De vrienden, op het terrein aanwezig, heffen een gejuich aan, dat zwakjes wegsterft, nu 't bij de groote massa geen weerklank vindt. Ten tweeden male bestijgt Koolhoven zijn machine. „Gelukkig", zegt een aardig juffertje in onze buurt, ,,'t was maar een verkenningstochtje; nou zullen we pas zien wat onze Frits vermag." 7.12. De motor komt in beweging. 7.16. Koolhoven zet voet aan land. Even heelt hij het terrein om- kruist. 'ii Vijf-en-veertig meter was de hoogste af stand van de aarde, die werd bereikt. Onder doodsche stilte is dit keer de „Heidevogel" op het terrein neer gestreken. Ten derde male maakt Koolhoven zich voor een tocht gereed; ten derden male hoopt het pu bliek, doch de spanning is kort slechts, want tusschen afzetten en uitstappen zijn nauwelijks drie minuten verloopeu. Irits Koolhoven heeft zijn geld verdiend, want- vol gens het contract moet dit na drie opstijgingen "wor den uitbetaald, doch wij, Hollanders, hebben weinig leden, trotseh te zijn op een landgenoot, die gisteren DUITSCHLAND. Het liberale Tageblatt klaagt er over, dat er in den tekst van de redevoeringen van Koning 1 ictor Emrfnuel en Koning Gustaaf V, welke tekst via het ministerie van buitenlandsche zaken het nieuwsbureau Wolff bereikt, gewijzigd is. Waar de Italiaansche Koning sprak over den triumf der libera le beginselen, werd het woordje „liberale" weggelaten, waar de Zweedsche Koning sprak over de proclamatie van Rome als hoofdstad heeft men hem in Duitsch- land laten zeggen: uitroeping van het koninkrijk Ita lië. Het blad noemt het een ongehoorde tactloosheid, de redevoeringen van twee bevriende monarchen tendenti eus weer te geven en wenscht te weten, wie verant woordelijk is voor deze wijziging. ENGELAND. De heer Lloyd George, de minister van financiën, is na een langdurige ziekte in het La gerhuis teruggekeerd om een nationale verzekerings wet in te dienen. Deze wet voorziet in verzekering te gen verlies van gezondheid en voorkoming en genezing van ziekte en in- verzekering tegen werkeloosheid. De minister verklaarde, dat zijn ontwerp in twee deelen verdeeld zal zijn, het eerste gedeelte loopt over ziekteverzekering, het tweede over werkeloosheidver zekering. Het ontwerp-ziekteverzekering zal weer in tweeën gedeeld zijn, te weten, gedwongen en vrijwillige ver zekering. De gedwongen verzekering verplicht hen, die minder dan 1920 gulden 's jaars verdienen, een gedeelte van hun weekloon af te staan. Werkgever en staat zullen eveneens bijdragen. Onder de personen, die niet onder deze bepalingen vallen, behooren onder wijzers en het personeel van leger en vloot. Voor hen zullen echter afzonderlijke bepalingen worden ge maakt. Van het weekloon van mannen van 4 stuiver, van dat van vrouwen 3 stuiver worden ingehouden. De leeftijd, waarop men tot bijdragen in de verze kering is verplicht, loopt van 16 tot 50 jaar. De werk gevers dragen per arbeider 3 stuiver in de week bij, de staat 2 stuiver. In het geheel vallen 14.700.000 mannen, vrouwen en jongelieden onder deze wet. teneinde plaatselijke autoriteiten, en ziekenhuizen bij de staan in de bestrijding van tuberculose, schenkt de staat een kapitaal van 138 millioen gulden voor het bouwen van sanatoria. De uitkeering in geval van ziekte zal voor mannen 0 gulden in de week gedurende de drie eerste maan den en drie gulden daarna bedragen. De werkloosheidverzekering zal verplicht zijn, maar zal voorloopig slechts toegepast worden in het machi nevak en in de bouwvakken. Wanneer de beide stelsels op 1 Mei 1912 worden in gevoerd, zullen zij 294.000.000 gulden kosten-, waarvan de staat 30.000.000 zal bijdragen. De heer Lloyd George heeft 2% uur gesproken. De wet is met algemeene stemmen in eerste lezing aangenomen. De instemming was algemeen. In de Rhonddavallei Zuid-Wales zijn weer onlusten uitgebroken naar aanleiding van de staking in de kolenmijnen. Verscheiden politiemannen zijn door steenen, verschillende oproermakers door stokken gewond. Gisteren zijn de onlusten uitgebroken tengevolge van een betooging, die gehouden werd, omdat een niet bij een vakvereeniging aangesloten werkman in een van de mijnen was aangenomen. AI RIKA. De Times, welks correspondent den toe stand in Marokko kritiek noemt verneemt dat sultan Moelai Hafid zeer opgewonden is over het feit dat zijn broer Moelai el Zin tot Sultan is uitgeroepen. Hij heeft onmiddellijk zijn broeders, die zich te Fez be vonden, achter slot en grendel laten zetten en het heeft ontzettende moeite gekost hom te beletten twee hunner te laten onthoofden. Do Lok. Anz. meldt, dat het Engelsche garnizoen van Gibraltar versterkt zal worden, hetgeen ook noo dig gemaakt wordt door den toestand in Marokko, omdat het in Engelands belang is te verhinderen, dat een mogendheid, welke ook, Tandzjer bezet. AMERIKA. Ondanks den voortgang der vredeson derhandelingen hebben de telegrammen, uit Mexico ontvangen, de grootste ongerustheid gewekt betreffen de den algomeeneu toestand, voornamelijk ten zuiden van de hoofdstad Mexico. Men vreest dat de hoofdstad spoedig ernstig zal worden bedreigd. De klaarblijkelijke militaire zwakte oer regeering van president Porfirio Diaz wekt in sommige kringen de_ vrees, dat mogelijkerwijze de Ver- eenigde Staten tot interventie zullen gedwongen zijn. I resident 1 aft is nog steeds vol hoop, dat die mo gelijkheid zal kunnen worden vermeden, en heeft her haaldelijk verzekerd, dat hij niet zal optreden tenzij het- Congres daartoe last geeft. Een telegram uit Presido (Texas) meldt, dat vijf tig man gedood zijn in een gevecht bij El Gato; de opstandelingen werden verslagen na een gevecht dat zes uren duurde. Hunne verliezen zijn onbekend. lement zijn werk heeft gedaan. Beslist is bewezen dat ons land rijp was voor eenheid. De geest, waarvan al le partijen in het Huis van Afgevaardigden bezield waren was zoo goed als men maar kon wenschen. Wat mij echter nog meer stemde tot dankbaarheid was dat de rasquaestie hoegenaamd geen rol speelde. Ik ga naar Engeland met een licht hart- want ik weet nu dat ik op de rijksconferentie alle partijen van onze ge nieenschap vertegenwoordig. Ik zeg tot Zuid-Afrika Volg het schitterend voorbeeld van uw parlement. Gemengde mededeel iugen. DON ALFONSO. In een buitenlandsche correspondentie lezen we dat Koning Alfonso de eenige monarch is, die niet met zijn naam, maar met de woorden Yo el Rey (ik, de Koning) teekent. Hij is uiterst vlijtig en vormt een uitzondering op den regel, dat een Spaansehe Koning niet werkt. Hij staat vroeg op, om 7 uur 's ochtends, en begint zijn dagtaak met het lezen van couranten; wel worden hem uitknipsels gegeven door de kanselarij, maar hij leest zoo veel mogelijk de couranten in hun geheel. Als hij op reis gaat, gaan er altijd verslaggevers mee en dan doet hij heel gewoontjes met hen, vraagt en geeft sigaretten, etc., zoodat zelfs bekende republikei nen onder de bekoring van zijn persoonlijkheid komen. Om negen uur ontbijt hij, koffie met melk, boter hammen, versche eitjes en gebraden kip worden snel verorberd. Na zijn officieel© bezigheden laat de Koning zich door zijn secretaris de ingekomen brieven voorleggen, ciie hij zelf beantwoordt. Dan volgt de audiëntie, waarbij alle sociale klassen toegang hebben. De lunch is om een uur, maar dikwijls komt de koning eerst om drie uur -aan tafel. Hij eet veel, maar is geeu lekkerbek. Wijn drinkt hij haast niet, maar veel houdt hij vau water en brood. __Na het ontbijt rijdt hij te paard of in een auto naar zijn tennis- of jachtveld, om vijf uur gaat hij met-' de Koningin naar de kinderkamer, om 8 uur wordt gege- ten. Hij gaat door voor den eersten handelsreiziger van zijn land en heeft bijv. te Cowes met Jerezwij getoast en 80 kisten daarvan onder de Engelsche offi cieren laten verdeden voor reclame 1 Het vreemdelingenverkeer bevorderi hij o. a. door buitenlandsche touristenvereenigingen en reisbureaux jaarlijks met Kerstmis prentbriefkaarten te zenden, welke de schoonheden van Spanje laten zien, tot een bezoek uitnoodigen en door den Koning zelf ondertee kend zijn. ONTPLOFFING IN EEN KRUITMAGAZIJN In Chelles, ten oosten van Parijs is een kruitmaga zijn in de lucht gevlogen. Eeu man werd gewond. Men vermoedt, dat er kwaadwilligheid in het spel is GE V ANGENISTOE STANDEN. Te Algiers zijn vier gevangenen tot 5 jaar celstraf veroordeeld omdat ze in de militaire gevangenis zich onledig hielden met het vervaardigen van valsche munten uit uniformknoope-n, die ze zooveel konden krijgen als ze maar wilden. EEN NIEUW PROCES VAN PRINSES LOUISE. Prinses Louise van België, die steeds maar proce deert om haar schuldeischers tevreden te stellen, heeft langs den weg van een aanklacht aanspraak gemaakt op een duur stuk grond, waarvan beweerd wordt, dat het niet behoort tot de particuliere nalatenschap Koning Leopold, maar tot de Congo-goederen. KRONINGSFEESTEN EN ZAKKENROLLERS. De Engelsche politie neemt zorgvuldig maatregelen met het oog op de aanstaande kroningsfeesten. Scot land Y ard houdt thans het oog gericht op de geheele Engelsche kust om te waken tegen de onwelkome inva sie van internationale dieven en pick-pockets, die in de maand Juni in het Britsche Rijk hun slag hopen te slaan en rekenen op een rijken oogst van goud en ju- weelen. Een groot aantal van die heeren zijn welbekend bij de Engelsche politie, die in alle havens een scherp toe zicht oefent. Bovendien is allen hotelhouders zocht voortdurend voeling te houden met de politi SPIONNAGE DOOR EEN VROUW'? Juffrouw Thirion, uit Parijs afkomstig maar in den matsten tijd leerares in het Fransch te Keulen, moet daar zijn gearresteerd wegens spionna-ge. Zij wordt beschuldigd te hebben beproefd zich te Wezel een mo bilisatieplan te verschaffen. Dank zij haar buitenge wone schoonheid zou zij een officier voor haar plannen hebben gewonnen. De zaak wordt in Duitschland zeer geheimzinnig behandeld. De arrestatie zou een tien dagen geleden hebben plaats gehad en de beschuldigde moet het moblisatie- plan, dat zij verlangde, niet hebben verkregen. Zij moet naar Leipzig zijn vervoerd, en zal daar binnen kort door het rijksgerechtshof worden gehoord. Een belangrijk dossier zou reeds zijn bijeengebracht door den rechter van instructie, die het onderzoek in deze zaak leidt. EEN VERDACHT ZIEKTEGEVAL. De Belgische minister vau binnenlandsche zaken verklaarde gisteren in de Kamer, dat onmiddellijk de noodige maatregelen zijn genomen, nadat het- verdach te ziektegeval te Antwerpen geconstateerd was. Het schip werd in quarantaine gelegd, de matro zen aan boord geconsigneerd en de zieke afgezonderd gehouden, ofschoon dé .geneesheeren van meening' zijn, dat hij niet aan pest lijdt. BENOEMD. 's-GRAVENHAGE, 5 Mei. Benoemd tot essaieur van den Waarborg en Belasting voor gouden en zilve ren werken te Arnhem, de heer K. N. Zur Muehlen Jr. thans te Allernaar. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 7 Mei 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal, bediening van den H. Doop. Avond 6 uur, Ds. Vinke, Heidelb. Cat. Zond. 48. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. H. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. C. Met. Herv. Pred, te Zaandam. Geref. Kerk, voormiddag 10 uur en avond 6 uur, ds. Buitenhuis, van Vreeswijk. Consistorie Geref. Kerk, Oudegraehk D 88, Woens dagavond 7% uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag van 3Vs—5 uur, vergadering van de knapen- vereeniging „Samuel." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, 10 uur en avond 6 uur. godsdienstoefening. Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/a tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Heiv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. AGENDA. VRIJDAG. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 07 uur Jongeusatd. Ill; van 8x/a10 uur Heerenafd., Harmo nie. Nieuw Leven en Orpheus, repetitie geheele koor, 8 uur, Diligentia. ZATERDAG: Mannenkoor „Excelsior," 8% uw, Diligentia. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van SV^4% uur Meisjesafd. II, van 6—7 uur Meisjesafd. I, van -8 Jongensafd. II, Harmonie. iu BOEKHODDEJT en aanverwante vakken ter opleiding voor practjjk en examen». ~AMSTERDAMSCHE BEUE1. Opgave van het NOORDIIOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Vovrdam, O 11, Alkmaar. ver- tie. Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 6 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Financ. en Industr ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4 Ned. Handelmaatschappij resc. div. Barge en Moorman M Cultuur Vorstenlanden Winstbew, aand. Koers van 4 Mei. 5 Mei. ZUID-AFRIKA. Generaal Botha zeide te EVANGELISCHE UNIE. In verband met de in het laatst dezer maand houden kerkelijke stemming, waarvan afhangt of voor de eerstvolgende tien jaren het recht van het beroe pen van predikanten en de verkiezing van kerkeraads- leden zul blijven in handen van den- kerkeraad dan wel ot zulks zal geschieden door eeu kiescollege, kondigt het bestuur der Vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den eene openbare lezing aan door den Eerw. Heer Ds. G. Aalbers, emeritus-predikant der Evangelische richting te Dieren, in de Harmonie, op Dinsdag 9 de zer, 's avonds te 8 uur. De toegang is vrij, terwijl na afloop der lezing gele genheid zal worden gegeven tot het stellen van vra gen en met den spreker van gedachten te wisselen. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. De gewijzigde statuten van de Alkmaarsche Espe- rantistenverèeniging „Alkmara Stelo" zijn koninklijk goedgekeurd. GESLAAGD. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde he den tot Semi-arts de heer J. Tijssen van Alkmaar. hij KOLFWEDSTRIJD. I11 den ouderlingen wedstrijd, welke er in „de Nachte gaal," door de Kolfvereenifiug „Recht door" werd ge houden, werd in 3 af deelingen gespeeld, waarin de prijzen in de le afdeeling werden gewonnen door de heereu C. Slegtkamp met 151, J. J. van der Sleesen met 148, J. Swaag met 147 punten en de serieprijs door den heer C. Hopman; in de 2e afdeeling door do heeren G. Bos met 130, R. Bakker met 125 en Cl. Eeeen met 121 punten, de serieprijs door den heer K. Raat; in de 3e afdeeling de heer C. van Stam met 86, Westersuiker A'darn Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Bata ia Deli-Maatschappij VI cd an tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Ceri, A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enini Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik, Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Pern Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div Erie n Kansas City South. S! pref- I, Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt, 4 pCt. 4% aand. div. 70% 98 108 48 91% 98»/]» 88 88% 99»/» 87% 95 100 98 188 122% 152% 119.5U 140 856 429»/. 53 110% 687 482 284% 60 899 506 237 347 448 159 216 167 106 120 165 223 773 94% 68»/» 23% 28 757/h 63% 156 5%» 16% 66% 11% 48% 82 89% 2'28 110% 109 29% 8116/u 84»/» 677/, 88 42% 106% 80»/» 1151%) 27% 1767/, 16% 225 89% 3 3 2% 4 8 5 5 108»/, 101% 92% Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Gemeente-cred. BËLGIE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND. 1864 Koers van het geld. Prolongatie 4T/a Mededeelingen. De Amerikaansche markt liet zich heden lusteloos aanzien met afbrokkelende koersen 70% 48 88 88% 99»/, 877/m 100 188 152% 120 695 879 51% 110% 683 482 230 60 285 848 448% 159 212% 168»/4 106 G9% 158 222 95 68% 28% 27 5 16% 67 11% 43/4 109% 29% 31 84% 67% 82»/» 41% 80% 26u/i» 175% 16% 877/i» 1077/h 1' 27/1, 91 u/m 122% 113 16 46 pCt

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2