STADSNIEUWS. BUITENLAND. EEN SMOKKELAAR ONTVLUCHT. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. In verband met bet gunstige werken der Ëlectrisehe Centrale, verwees spreker naar do onlangs benoemde S t u atscoinm issie. Door de heeren Oudt, wethouder van Purmerend, Ripping, burgemeester te Alkmaar, Kooijman, burge meester te Wormer, Ridder, secretaris te Winkel, Ro- mijn, burgemeester te De Rijp en baron Fridagh, bur gemeester te lammen, werden daarna eenige vragen gesteld, zoowel op financieel als op practisch gebied, welke allen door den lieer Van der Hegge Zijnen wei' den beantwoord in den meest gunstigen zin voor de Centrale, die daarbij den nadruk er op legde, dat er geen steekhoudende reden kan genoemd worden, waarom gas boven electrisclie verlichting en verwar ming moet worden gesteld en dat het hem bij de moest nauwkeurig-e onderzoekingen is gebleken dat d' electrische verlichting 42,2 goedkooper zal zijn dan gas en bij kracht gebruik is de electro-motor van 17 tot 23 goedkooper. Bij het verschaffen dezer inlichtingen werd nadruk kelijk verklaard dat niet het gasverbruik doch alles wat daarbij noodig is het verschil zoo groot maakt. De voorzitter deelde, daar niemand meer het woord verlangde, de vergadering mede dat de commissie van de nog niet toegetreden gemeenten gaarne een spoe dig antwoord op het door hen te ontvangen, adres te gemoet zag en sloot daarna onder dankzegging voor de betoonde belangstelling de vergadering. DE PARSEVAL V. Om uur 17 is gistermiddag de Parseval V Amsterdam vertrokken en via Aalsmeer, Leiden Wassenaar naar Duindigt gevaren, waar men kwart voor 7 aankwam; in ongeveer anderhalf uur is dus de afstand, een 60 K.M., afgelegd. Aanvankelijk de ballon last van tegenwind, maar spoedig tut en om had draaide deze en verminderde tegelijk in kracht. De gemiddelde hoogte die bereikt werd bedraagt 80 meter. De reizigers waren verrukt over den tocht, alleen hadden ze het boven wat koud gehad, en commandant Dinglinger glunderde; hij had met het kleinste schip dat de Pa rse v al - Maa t scha p pi j bezit, een schitterende vaart volbracht en zond dadelijk een telegram aan zijn vrouw om haar het succes te melden. Hij had zoo wei nig hoop gekoesterd den Haag te bereiken, dat op zijn verzoek te Leiden' alles in gereedheid gebracht was voor een landing, die gelukkig niet noodig gebleken was. Als bewijs van de snelheid waarmee gevaren is kan dienen dat een ferme auto, die tegelijk uit Amsterdam vertrok met benzine en reservedeelen, ver achterbleef en tegen half 8 nog niet op Duindigt aangekomen was. Het schip is in den afgeloopen nacht door soldaten bewaakt. Heden zullen tochtjes boven de stad gedaan worden, wind en weer dienende natuurlijk. NACHTVORST. Men schrijft uit Kaatsheuvel: De vorst van Donderdagnacht heeft veel schade veroorzaakt aan de fruitboomen hier en die van de naaste omgeving. Geheele boomg-aarden, die weinig beschut gelegen zijn, hebben er veel door geleden. ooral de perziken en abrikozen zijn aangetast- en schijnen weinig goeds meer te beloven. Ook in de tuinen heeft de vorst zeer nadeelig gewerkt. Wat flink boven den grond staat, is voor een goed deel weg. Door de veelvuldige regenbuien der laatste dagen is het ge vaar van afvallen natuurlijk veel grooter geworden dan voor één paar weken. Een sig-arensmokkelaar uit- Nijmegen, die reeds en kele maanden op den Zwanetoren te Kleef doorbracht, heeft gisteren de gelegenheid schoon gezien, om bij een overbrenging naar den rechter aldaar, in een voor hem gereed gehouden auto te springen en via de Pias- molen Nijmegen weer in veiligheid te bereiken. JULIANAFEEST. Men schrijft aan de Stand. Te Nijeveen (bij Meppel) heeft het geheele personeel der openbare SGhool (hoofd, twee hulponderwijzers en één onderwijzeres geweigerd, medewerking te verleenen hij het Julianafeest op 3 Mei j.l. Op verzoek van het feestcomité hebben toen het hoofd en de onderwijzers der bijzondere school het kinderfeest voor beide scholen geleid. De 230 kinderen kwamen daartoe samen in de Geref. kerk, voor dit doel door den kerkeraad welwil lend afgestaan. Het feest is zeer goed geslaagd. EEN LEGAAT VAN D/? TON. Naar De Ned verneemt, is aan de Vrije Universiteit te Ams'erdain gelegateerd een som van f 150.000 dooi den onlangs overleden predikant der Geref. kerken, ds. C. L. D. van Coeverden Adriani, laatstelijk em. pred. bij de Geref. kerk te Harlingen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. te Graft, geen dienst. Doopsgez. Gem., v.m 10 uur, Ds. Neijdam. Ned. Herv. Gem. de Rijp, v.m. 10 uur, Ds. Kater. Doopsgez. Gem., v.m 10 uur, Ds. Fopma. Evang. Luth. Gem., v.m. uur, Ds. Neideck. UIT DEN RAAD. I)e laatste raadsvergadering geeft ons geen aanlei ding een overzicht te schrijven. ter dc te TUBERCULOSE. anwege de Afdeeling Alkmaar der vereeniging bestrijding der tuberculose sprak gisteravond in groote zaal der Harmonie de heer Dr. Idenburg Delft over tuberculose en zijne bestrijding. De heer Straver, arts alhier, heette den aanwezigen bij de opening welkom en woes op het nuttige ervan om van een deskundige het woord te hooren over dat gene wat in de zaal hiernaast in het tuberculo.se-mu- seum is tentoongesteld. Dc heer Dr. Idenburg begon zijn redo met eene beschrijving van de kracht- der tuberculose, die een verlies van het nationaal vermogen kan genoemd worden, daar ze dagelijks pl. m. 25 offers eischt, meest allen in den vollen bloei van het leven. De bacil der tuberculose werd daarna aan een breed voerige beschrijving onderworpen, daarbij hulde bren gende aan de heeren Proff. Koch en Dr. van Leeuwen, en er op wijzende dat de voortplanting bijzonder vlug- gaat, waarvan voorbeelden werden aangehaald, en waaruit bleek dat dit vooral plaats heeft in zwakke lichamen. Niet alle baeterieën zijn schadelijk, zoo zeide spr. en staafde deze bewering door eenige verklaringen uit de practijk ontleend, want in zekeren zin zijn ze de straatreinigers der natuur. Kunnen alle liehaamsdeelen door de tuberkelbacil worden aangetast, de longen zijn het meest tastbaar, de longtuberculose is daarom voor de besmetting zoo gevaarlijk. Spr. kon niet genoeg waarschuwen tegen het vieze maar bovenal gevaarlijk spuwen. Het grootste gedeelte der runderen en paarden is besmet met tuberculose, daarom moet de melk ge kookt Worden, omdat hitte, zoowel als zonnewarmte de bacillen dooden. Ook het nagelvuil is volgens opgedane ervaringen zeer gevaarlijk voor de wording der lupus door de zoo kwade gewoonte van in de neus te wroeten. Om tu berculose te krijgen, moet de bacil er wezen, doch iteze is daarvoor uiet alleen voldoende, hij moet vallen op vruchtbare aarde. De werking van den bacil in ver band met de wording der tuberculose werd daarna breedvoerig' geschetst in verband met de werking der ademhalingsorganen, waarna gezegd werd dat de we tenschap zich onledig houdt met het zoeken van een tegengif tegen de tuberculose, zooals men dit ook tegen de diphteritis heeft gevonden. Breedvoerig stond spr. daarna stil bij de geneeswij ze der tuberculose; goede ligging, sterke voeding, fris sche lucht, licht, reinheid en geduld, werden als de beste geneesmiddelen genoemd, daarnaast ten sterkste afkeurende de kwakzalverij en allen en alles die deze, op welke wijze ook, maar in de hand werken, want de kwakzalverij is, zoo zeide spr., slechts ten nadeele van de reeds1 zoo te beklagen lijders. Door Bremer en anderen is bij de beproevingen met lighallen aangenomen, dat iedere lijder in eigen land en plaats kon genezen, waarna spr. den steun van de vereenigingen, dit dit zoo voorstaan en trachten te bereiken, inriep. (Applaus). In de pauze werden de op de tribune geplaatste por tretten en platen uitgelegd. Na de pauze verklaarde spr., dat het beste middel tegen de tuberculose is een gezond lichaam en om dit te verkrijgen en te behouden, wees hij er op dat- zui vere lucht het meest bevorderlijk daarvan is naast reinheid, goede voeding'. Breedvoerig ging spr. daarna na de middelen die leiden tot een gezonde frissche lucht, zooals het ver bod tot het bouwen van fabrieken in de steden of kom men van gemeenten, liet schrobben en vegen der stra ten aan bepalingen te onderwerpen; auto's en motor rijtuigen moesten hun eigen wegen berijden. Verder wees spr. op stinkende grachten, pakhuizen van lorren en der-gelijken, de vervanging van het tonnenstelsel door betere systemen, steenhouwerijen, sigarenfabrie ken, tabakskerVerijen e.d. moeteu met 't oog op de fris sche lucht aan bepalingen worden onderworpen, terwijl de daar werkende personen moeten voorzien worden van een respiratoren. De opvoeding der kinderen moet gegrondvest zijn op „slechts in een gezond lichaam huist een gezonde geest", stof moet worden geweerd en het aanstellen van schoolartsen, het plaatsen van clo sets verdient zeer veel aanbeveling. Door geleerden is vastgelegd dat de bacil, die reeds in de kinderjaren aanwezig is, het best tot ontwikke ling komt wanneer de jongen man, het meisje vrouw wordt en met nadruk wees spr. op de keuze van het vak, die moet geschieden in verband en in overleg met de afstamming en lichamelijke gesteldheid van het^ jonge individu. Het leven van het kind met het gezin in huis werd daarna ter sprake gebracht, waarbij andermaal gewezen werd op de reinheid en de frissche luchttoevoer;open haarden werden daarbij boven de kachels gesteld, omdat zij de afgewerkte lucht gemak keiijker afvoeren, het kooken en stoven in woonver trekken is slecht, terwijl alcoven, vooral de bedsteden, de pest voor de gezondheid werden genoemd. Daarom, maak van uw alcoof een kast en van uw salon een slaapvertrek, daar deze toch tot niets dient. Het verband van het tuberculosevraagstuk met het woningvraagstuk werd geschetst, waarbij spr. de aan dacht vestigde op Engeland, waar niettegenstaande de grootere industrie, veel minder gevallen' van tuber culose voorkomen, wat werd toegeschreven aan het feit, dat de woningen der arbeiders er veel beter zijn. Het aanleggen van plantsoenen, waarop veel hoornen en planten, werd zeer aanbevolen, omdat zij de adem haling der menschen worden genoemd. Als een derde factor noemde spr. de rust die hij niet alleen voor de bakkers, maar voor ieder aanbeval, om- da i de nachtrust als een der beste geneesmiddelen wordt genoemd. Hoe lang de arbeid zal zijn, zal spr. niet beantwoorden, doch voor geestesarbeid is meer rust noodig dan voor lichamelijken arbeid. Do voeding moet zijn matig en op geregelde tijden, een ieder kan dat voedsel gebruiken dat een gezond lichaam noodig heeft, daar het niet op het lekkere, maar bovenal op het degelijke en voedzame aankomt, daarnaast werd een flinke reiniging van het gebit en den mond ten zeerste aangeraden, terwijl de moeder voeding ook als een groote bestrijding der tuberculose werd geschetst. De vervalsching' der levensmiddelen werd aan een scherpe critiek onderworpen, van welke vervalschingen vooral van die in Amerika, vele voorbeelden werden aangehaald, en al mag het in Nederland niet zoo s'.ork zijn, zou spr. de invoering van'keuringsdiensten door de gemeenten zeer wensclielijk achten, waartoe ook Alkmaar, blijkens een door hem genoemde brochu re. zeer goed in staat is. Ten slotte zeide spr. betreffende de reinheid, dat, zoo men deze in alle opzichten en in alle omstandig- teden in acht neemt, dan is het gevaar voor tubereu lose zeer verminderd, vooral de reinheid van de huid is Jaarbij het voornaamste en benauwend noemde spr. het, dat in geheel Nederland niet zooveel volksbaden genomen worden dan in München alleen. Het instel len van schoolbaden achtte spr. een goede maatregel ter bestrijding der besproken ziekte. Met de reinheid der zeden hangt ten nauwste sa men het drankmisbruik, daarbij wees spr. op de onder vinding dat bij dronkaards en huil nageslacht de tu berculose het gemakkelijkst voortplant, daarom: strijdt tegen het drankmisbruik en gij strijdt togen de tuber culose! Na afloop werden ter verduidelijking van het ge sprokene verschillende statistieken getoond, waarbij spr. verwees naar het museum waar deze meer nauw keurig kunnen worden nagegaan. Ten slotte bracht spr. nog onder het oog, dat de le zingen en het museum geen vrees willen aanjagen, doch alleen beoogen een doelmatige bestrijding der tuberculose, in 't belang van ons en ons nageslacht (Applaus). De heer Looman de heer Straver was weg-ens ambtsbezigheden inmiddels vertrokken bedankte den heer Dr. Idenburg voor zijne populaire lezing, waarvan men genoten had, en waardoor de dames en heeren belangstellenden zeker goede pionniers op het pad der tuberculose-bestrijding zullen zijn geworden, wat zeker wel de schoonste belooning van de door spr' getroostte moeite mag heeten. (Applaus.) eemgszms toenemenden bloei verheugen, hoewel nieu we groote ondernemingen uiet tot stand kwamen. De kaasmarkt ging eenigszins terug, do graan markt had echter een niet onbelangrijke toename. De toename van da groentenmarkt- maakt verplaat sing wensclielijk. Het aantal faillissementen was in 1910 minder dan in vorige jaren. Het aantal telegrammen verminder de met 3.4 dat der verzond enen mot 0.64 dat iler doorgezondenen met 2.68, het aantal uitgaande en doorgaande telefoongesprekken vermeerderde daaren tegen met 26.2 Het aantal aangeslotenen aan het plaatselijk telefoonnet bedroeg op 31 December 1910 385 met 437 toestellen, tegen respectievelijk 332 376 op 31 December 1909. Na een opgave der in de gemeente aanwezige fa brieken meldde het verslag dat er 49 gasmotoren wer ken. De aanvoer der veemarkten verminderde met 9.1 Het gewicht van het op de kaasmarkt aangevoer- de verminderde met 4.54 het aantal aangevoerde stapels met 2.1 de aanvoer ter graan- -en zaadmarkt vermeerderde met 3.04 De handelingen der Kamer werden daarna breed voerig vermeld. Op de verdere gegevens komen we in het Maandag- nummer terug. Gyniri.-uef. ..Kracht, en Vlugheid," vau SYs uur Jongeusafd. 1, van 8Va- 10 uur Heerenafd., Har monie. Zangver. „God is mijn lied," repetitie; 8 uur, Chris telijke school. Arbeiders Dam- en Schaakclub, 8 uur, „Voor waarts" Oudegracht. Christel, zangv. „Halleluja," repetitie, 's avonds 8 uur, Nieuwe Doelen, Doelestraat. Burgerlijke GEBOREN Mei. Jacob, z Dekker. stand. van Maarten Klaver en .Tannetje MUZIEKUITVOERING door het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 7 Mei, vau 2Vz tot 4% uur in. den Stadsliout. Programma. 1. Triomfmarseh 2. Ouverture „Prinses Juliana" 3. „ITnauguration", gavotte G. K. 4. Fantasie uit de opera „Le postillon de Lonjumeau" Pauze. 5. Marsch naar melodieën der opera „Les Dragons de Villars 6. „Soiree d'Eté," Valse 7. Potpourri uit de Operette „Dei- fidele Bauer" Leo Fall. 8. „Ostende," Marche-Militaire Van de Maele. J. P. Groot. II. A. Maas. G. van Aaken. Adam. Maillard-M. Waldteufel GESLAAGD. Mejuffrouw A. Overduin, vroeger gisteren te Amsterdam voor het le gedeelte van arts-examen. alhier, slaagde het ALCMARIA-BAL. Hedenavond houdt de nog jeugdige vereeniging Alcmaria-club" haar slotbaL Deze „verlengavond," zoonis dergelijke avonden hier over t algemeen genoemd worden, belooft een waar dige sluiting te worden van het balseizoen. Ten eerste is de club uitstekend in staat eeu gezel- ligen avond te orgauiseeren, maar er is nog' een ande re attractie, een Wiener Dameskapel waarvan de da- mes( ?)leden allen in den officiëelen haremrok zullen verschijnen. Kortom, alles wat we er van hoorden, doet een zeer gezelligen avond voorspellen, die, men wete het wel, het is tot sluiting van het seizoen, een druk bezoek waard is. EEN NIEUWE ZAAK. Do heer Willers heeft, daar door een toenemende uitbreiding zijner zaak zijne magazijnen aan de Laat te klein werden, een deel dezer zaak verplaatst naar perceel 117 aan het Verdronkenoord, naast den winkel van de firma Eerwerda en Tieman. Deze zaak mag oen groote verbetering genoemd worden, want hetgeen verplaatst is de lingerie en bonneterie komt nu veel meer tot zijn recht. De beide uitstalkasten zijn smaakvol geëtaleerd, de eene bevat een keur van witte dames-onderkleeren, die wedijveren in fijne afwerking en garneering, de andere kast is gevuld met allerlei begeerenswaardige artikelen, waaronder tal van keu rige, a jour bewerkte dames-kousen en heoren-sokken in moderne kleuren, terwijl de achtergrond van deze étalage is gevormd door sierlijk uitgespreide rokken, waaronder enkele door hun chic dadelijk de aandacht tot zich trekken. Achter in den winkel, die geheel nieuw geschilderd is en er keurig uitziet, hangen aan koperen stangen verschillende soorten tafelgoederen; die de heer Wil lers vanaf eenvoudige tot zeer fijne damasten soorten in. voorraad heeft, In deze nieuwe zaak, die hedenavond om half acht geopend wordt, kan men zich alles aanschaffen, wat behoort tot het gebied vau dames-, heeren1- en kinder- onderkleeding, terwijl men te kust en te keur kan gaan in den voorraad tafelgoederen, lakens en sloopen, inndschoenen, corsotten, enz., die aanwezig is. Wij twijfelen er niet aan of de heer Willerst zal succes met deze zaak hebben. REM. KERK. Men verzoekt ons te melden, dat a.s. Zondag 7 Mei in de Rem. kerk te Alkmaar zal optreden ds. C. te Zaandam. Met MAGGI. De alom bekende firma Maggi doet weer eens van zich spreken. In verschillende kruideniers- en comes- tibleswinkels hier ter stede arrangeert zij tentoonstel lingen harer wereldvermaarde producten. Iedereen kan déze tentoonstellingen bezoeken en wordt over het juiste en veelzijdige gebruik van de Maggi-Producten ingelicht, terwijl er tevens gelegenheid bestaat, Mag gi s bouillon en soepen te proeven. Huisvrouwen mogen deze gelegenheid niet voorbij ia ten gaan, des te minder omdat er verschillende nut tige wenken voor de verrijking harer menu's worden gegeven. BELGIë. Men krijgt te Brussel veel koninklijk be zoek dit jaar o. a. ook koningin Wilhelmina zal men er ontvangen. Het eigenaardigste bezoek zal, volgens het Ilbld. v. Antw. misschien dit. zijn van de Begum van Bhopal, een Indische koningin, die, naar de legende vertelt, afstamt van de Indische godheid zelf, en zoo „gehei ligd" van aanzien, dat nooit een menschelijk oog 'har? wezentrekken mag' aanschouwen. Deze koningin, die de fabelachtige rijkdommen be zit waarvan Oostersche vertellers gewaagden, wanneer zij de schatten der Radjaha van Indië beschreven, re geert over een volk van 12 millioen zielen, verspreidt over een oppervlakte zoo groot als*Frankrijk. DUITSCHLAND. De sociaal-democratische partij te Stuttgart heeft voor de verkiezingen voor opper burgemeester dr. Lindemann candidaat gesteld. De revisionisten behaalden een zegepraal, daar hun voor stel om dr. Lindemann zonder eenig voorbehoud de Candida tuur aan te bieden, met tweederde der uitge brachte stemmen werd aangenomen, zoodat een ander voorstel, strekkende, dat de candidaat, zoo hij geko zen werd, zich in alle kwesties (representeeren etc.) moest schikken naar de besluiten der partij, niet in stemming kwam. Daar hij, die de meeste stemmen krijgt gekozen is, schijnen bij de verdeeling onder de kiezers de kansen voor den sociaal-democraat gunstig te zijn. Vrijdag heeft de verkiezing plaats. B ALK A NS O HIE RE I LANDMet de opruiming an ministers in Turkije, een gevolg van den gewijzig- den staatkundigen toestand is een begiu gemaakt. De minister van financiën heeft officieel ontslag- ge vraagd en gekregen. De ministers yan buitenlandsche zaken en van onderwijs en een groot aantal ambtena ren zullen volgen. AMERIKA. Ernstig zijn de berichten uit Mexiko. De regeering schijnt machteloos te zijn tegenover de opstandelingen. Over de vredesonderhandelingen van den leider Ma- dero met de regeering wordt gemeld, dat Madero den afgezant der regeering een door hemzelf onderteeken- de verklaring heeft voorgelegd, waarin verlangd wordt dat president Diaz een openlijke verklaring zal afleg gen, dat hij van het presidentschap afziet. De inmenging der Vereenigde Staten zal wel niet lang meer uitblijven. Gemeld wordt toch, dat presi dent Taft volkomen overeenstemming bereikt heeft met de comités voor Buitenlandsche Zaken van het Congres wat betreft de bescherming van de belangen van vreemdelingen in Mexico ingeval dit noodig mocht zijn. Men meent dat president Taft heeft te kennen ge geven, dat het beter is voor de Ver. Staten indien het noodig mocht zijn, tusschenbeide te komen, clan Euro peanen toe te staan zich in Amerikaansche zaken te brengen en daardoor de monroeleer te tarten. Het schijnt echter, dat een eventueele opmarsch van Amerikaansche troepen naar Mexico 20.000 man bij de grens zijn geconcentreerd, maar een Duitsch blad beweert, dat deze 20.000 man bij lange na niet aan wezig zijn. Een dergelijke troepenmacht zou ten eenenmale onvoldoende zijn en wanneer werkelijk tot inmenging besloten werd, zou men moeten beginnen met een behoorlijk leger te orgauiseeren. Gemengde Mededeelingen. PANIEK BIJ EEN BRAND. In een kleine fabriek te Broadway, bij Nieiiw-York, brak gisteren brand uit, welke een vreeselijke paniek tengevolge had. Vijfhonderd arbeidsters renden wan hopig de nauwe trappen af en vijftig kregen daarbij deels ernstige kwetsuren. Het snelle optreden van de brandweer voorkwam groot onheil. De meisjes la gen bij hoopjes op elkaar en politie en brandwegr moesten krachtdadig optreden om het kluwen te ont warren. Vele meisjes waren de kleeren yan het lichaam gescheurd. BRIEVEN VAN RUBENS. Te Leipzig zijn twee brieven van den Vlaamscheg schilder Rubens verkocht, welke resp. 1026 en 936 gulden opbracht. DE HOFROUW GEëINDIGD. Hedenmiddag eindigt met een godsdienstoefening de hofrouw^in Ingeland welke precies een jaar heeft geduurd. Na afloop van den dienst zou het koninklijk echtpaar voor het eerst in het openhaar zonder rouw verschijnen. ONDER VALS CHEN NAAM TER DOOD VER OORDEELD. Ie Posen is iemand wegens moord ter dood veroor deeld. Achterna is gebleken, dat hij een valschen naam heeft opgegeven en gebruik gemaakt heeft van ae papieren eens pachters, die thans in Zuid-West Afrika woont. Onder diens naam werd hij herhaalde lijk veroordeeld wegens diefstal. Het doodvonnis1 mag' nu niet worden voltrokken, de man weigert beslist zijn waren naam te zeggen en alle nasporingen waren tot dusverre vruchteloos. NIEUWE AANSLUITINGEN. A. Kossen, Geestersingel (huish.aansl.) 311. A. Winkelman, woning Pr. Hendr.str. DE 8 OCTOBER-VIERING. Door de vereeniging Floris van Teylingen werden gisteravond in het café van den heex* Kramer de vol gende plaatsen verpacht op oud-Alkmaarde Gevan genis aan den heer G. Vincken te Roermond de Kerk aan den heer G. Regter te Edam; het Zakkenhuis aan de Wed. Koppen te Amsterdam; het Ziekenhuis aan den heer J. Dirks te Edam; de Nougatwinkel aan den heer J. Louwers te Alkmaar; een Sigaren winkel aan den heer P. Waijboer Joh.z. te Alkmaar een Sigarenwinkel aan den heer H. C. Ligthart te Alk maar de Palingwinkel aan den heer Jn Smit Jr. te Alkmaar de Brood bakkerij aan den heer H. Eiokholt te Alkmaarde Banketbakkerij aan den heer Jb. Sta- venuiter te Alkmaarde Chocoladewinkel van den heer Jb. Stavenuiter te Alkmaarhet Wijn- en Bier huis aan den heer J. Harp te Alkmaar. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Aan het verslag der Kamer van Koophandel en Fa brieken over 1910 ontleenen we, dat de toestand van den handel en de industrie over het algemeen bevredi gend wordt genoemd, vooral de industrie kou zich in AGENDA. ZATERDAG: Mannènkoor „Excelsior,8V2 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 3%IY2 uur Meisjesafd. II, van 67 uur Meisjesafd. I, van I 8 Jongeusafd. II, Harmonie. Gymn.-ver. „De Halter," van 89 uur, jongensafd. van 12—16 jaar; van 9—10 uur ledenafd. boven 16 in het „Gulden Vlies," ingang Lindengracht. gjSehietoeteningeii tot verhooging van 's Lands weer kracht, 5—8 uur, Nieuwe Doelen. MAANDAG: Schaakclub V V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher merhor n, Waagplein. Gymn.-ver. „De Halter," van 78 uur jongensafdee- ling vas 9—12 jaar; van 8—9 uur jongensafd.van12— 16 jaar; van 910 uur ledenafd. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies," ingang Lindengracht. Gymn.ver, „Turnlust," oefeningsavond van 81/.91/. mannen-afd., lokaal R. H. B. S. „De Vereenigde Zangers," repetitie, kwart, voor acht, „Diligentia." Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor dames, 8 uur, gebouw de Unie. DINSDAG: „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor hoeren, 8 uur, gebouw de Unie, Naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 7 Mei.)' In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 773.7 te Horta. De laagste stand van den barometer 742.2 te Sey- disfjord. VERWACHTING. Meest matige westelijke tot zuidwestelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zelf de tempora tuur. Mark tberlchten. ALKMAAR5 Mei. Kaas. Kleine volvette met rijksmei'k f kleine fabriekskaas f 31.50, kleine boerenkaas f 33.—, commissie f 80.—, middelbare f 30.—. Aangevoerd 256 stapels, wegende 159698 Kilogram, waaronder KG. volvette kaas. Handel goed. ALKMAAR, 6 Mei. Aangevoerd 8 paarden f 100 h 400, 0 veulens f 0 d 85 koeien en ossen f 140 a 340, vette kalveren f 145 nuchtere kal veren f 8 20, ezels f 0 k 0, 668 magere scha pen f 20 a 32, vette id. f 0 k 0, 856 lammeren f 10 a 16,vette varkens, per ned. pond k ct., 170 magere id. f 18"k 34, 224 biggen f12.— k 17, 29 bokken en geiten f 3 k 10, 30 kleine bokjes 40 a

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2