STADSNIEUWS. Gemengde Mededeelingen. ONWEER IN SILEZLË. EEN PROTEST-VERGADERING. Te Dinxperlo is een door 200 personen bezochte ver gadering- van lidmaten der Ned. Herv. kerk gehouden om te protesteeren tegen den op 1 April vastgestelden kerkelijke hoofdelijken omslag. De stemming ge schiedde daartoe mondeling, omdat men vreesde, dat bij schriftelijke stemming het voorstel zou worden verworpen. Besloten werd thans aan kerkvoogden te verzoeken de stemming over den hoofdelijken omslag alsnog schriftelijk te houden. MOORD BIJ KOERANGE. lil verband met den drievoudigen moord te Koekan- gerveld (Dr.), op 2 September 1909, hebben de veld wachters Kragt en Pool aangehouden J. W., den vader van den vermoorden 16-jarigen schaapherder. De aanhouding van den vader van den schaapherder Jan Winters, die in September 1909 met den 00-jari- gen Hendrik Bakker en diens huishoudster te Ivoe- kangorveld (Dr.) werd vermoord, is geschied op een aanwijzing van een breeder van den vermoorden schaapherder, die op zijn sterfbed aan zijn stiefmoeder bekend heeft, dat hij met zijn vader den drievoudigen moord heeft bedreven. De stiefmoeder stelde den rijksveldwachter Kracht met deze bekentenis in ken nis, waarop Kracht met zijn collega Pool den ouden Winters in hechtenis nam. De verdachte ontkent; de vrouw blijft echter bij haar verklaring. DE TANDHEELKUNDIGE STUDENTEN EN DE LECTOR GREYERS. Na afloop eener druk bezochte wetenschappelijke vergadering der Tandheelk. Studenten te Utrecht d.d. 5 Mei werd o.a. ook het antwoord van het College van Curatoren door de aanwezigen besproken en overwo gen. De vergadering nam onder luide bijvalsbetuigingen, met algemeenc stemmen de volgende motie aan: „De vergadering van Tandheelkundige Studenten der Rijks-Universiteit te Utrecht, vernomen het ter kennis gebrachte antwoord van het College van Curatoren op hun request van 17 De cember 1910 en hare verwondering uitsprekende dat hunne uitvoerige, gegronde grieven zoo onbevredigend zijn beantwoord, overwegende dat zij niét langer dusdanig vruchte loos zal trachten te requestreeren, daar haar andere wettige middelen ten dienste staan, om de aangetaste academische vrijheid te heroveren en den strijd voor recht en billijkheid te doen zegevieren, spreekt als hare meening uit, dat zij zich dit niet anders zou kunnen verklaren dan dat gedurende het tijdsverloop van Dec. 1910 tot Mei 1911 door de betreffende autoriteiten ge zocht moet zijn naar de meest geschikte wijze om den heer Grevers alsnog een eervol aftreden mogelijk te maken en nu door genoemde autoriteiten gehoopt wordt dit door deze zwakke rehabilitatie gevonden te hebben." VOETBAL. Gisteren hadden een viertal belangrijke voetbalont moetingen plaats. Ajax speelde in Amsterdam haar derden promotie wedstrijd en wel voor de tweede maal tegen Hercules. De wedstrijd had dank zij de goede leiding van den heer Tromp een normaal verloop. Ajax won met 30, Hercules degradeert en 21 Mei moet de wedstrijd van Ajax tegen 't zesde de beslissing brengen. Alsdan brengt winnen of gelijk spel voor Ajax het eersteklas- seschap. Het Hollandsche militaire elftal won g-isteren van het Belgische in den Haag met 21, na tweemaal 7Va minuut verlenging. R. C. van der Nagel speelde als half-back aan Hollandsche zijde uitstekend. Sparta wist- gisteren op 't kantje af in Wageningen met 10 van G. V. C. te winnen voor 't kampioen schap van Nederland. Lauw, futloos spel van Sparta, vooral na de pauze enthousiast spel van G. V. O. In Haarlem werd de eindwedstrijd om den Beker gespeeld tusschen Haarlem en Quick. Quick won met 10. Vooral Otten speelde voor Quick schitterend. EEN REIS OM DE WERELD. Ten einde een voetreis om de wereld te maken zijn de heeren Van der Loo en Verkerk Zaterdag van Haarlem vertrokken. Zij blijven minstens zes jaren weg. DE AMSTERDAMSCHE VLIEGWEER, Zaterdag heeft alleen Legagneux gevlogen. Tot kwart over vijf bleven de drie loodsen gesloten. Wel was de wind niet zoo heel krachtig, eer minder dan meer dan de vorige dagen, doch vooral boven was hij niet betrouwbaar; daar heerschten de voor vliegers zoo gevaarlijke warrelwinden. De verwachtingen werden bevestigd toen Legagneux was opgestegen. Men zag zijn eendekker slingeren. Hij vloog tusschen kwart over vijf en half zes ongeveer zes minuten. Toen méést er weer gewacht worden tot de wind gunstiger zou worden. Om zeven uur - het was stiller geworden, maar bo ven was de wind toch nog slecht steeg Legagneux opnieuw op. Ilij bleef toen een minuut of acht boven. Toen de koene vlieger weer veilig op den beganen grond was teruggekeerd, werd hem een ovatie ge bracht. Het publiek juichttei geestdriftig, en op de toonen van de Marseillaise werd de Eranschman rond gedragen, omhangen met een lauwerkrans voorzien van de Amsterdamsehe kleuren en met een tuil bloe men in de hand. Te ruim kwart over zeven was voor gisteren de vliegvoorstelliug, die wederom door een talrijk pu bliek. werd bijgewoond, afgeloopen. AMSTERDAM—SOESTERBERG. Bij zevenen hedenochtend stegen Hanriot en Legag neux na elkander van het vliegterrein „Kozonoord op, om de vlucht naar het vliegkamp van Verwey en Lu- gard te Soes ter berg te aanvaarden. Hanriot daalde even over half acht, na een tocht van 55 minuten te Soesterberg. Zijn plan was geweest over Amersfoort te vliegen, doch hij geraakte de koers kwijt en vloog over Utrecht en Zeist. Legagneux die later was opgestegen kwam eerst te half negen in het vliegkamp neder. Te Zeist kwam hij neder in het genie-kamp, in de meening, dat dit het vliegkamp was. Met behulp dei- soldaten steeg hij daar weer op. Koolhoven had inmiddels op het vliegterrein „Ro- zenoord" nog een poging gedaan, om een vlucht naar Soesterberg te ondernemen, doch moest deze opgeven. EEN VERZOEK AAN LEGAGNEUX. Dat het Amsterdamsehe publiek enthusiast is over de kranige vluchten, door Hanriot en Legagneux vol bracht, wordt wel bewezen door het groot aantal tele grammen en brieven, die de beide vliegers dagelijks aan hun hotel ontvangen. Zoowel Legagneux als zijn vrouw zij hebben zelf een jongen van lVz jaar thuis waren vanochtend schrijft de Tel. gisteren, zeer getroffen door een aardig Fransch briefje, door den jeugdigen L. D. ge schreven „Waarde mijnheer Legagneux, Ik wilde u vragen of u van avond nog vliegen gaat. Zoudt u niet een klein tochtje willen maken naar ons huis, mama is zoo zwak en kan niet naar Rozen- oord gaan. Zij houdt zooveel van u omdat gij zoo moedig zijt en een landgenoot van ons lief moedertje. Zij zou u zoo dolgraag eens zien vliegen. En daarom ben ik het u komen vragen." Toen de kleine L. D. aan het hotel kwam, was Le gagneux afwezig, zoodat hij in zoover teleurgesteld moest worden, door geen onmiddellijk antwoord te ontvangen. Legagneux verzocht de Tel. echter te berichten, dat hij ook de zwakke moeder, die zulk een braven zoon heeft, niet teleur zal stellen. Op de kaart heeft hij toen naar het Willemsparkkwartier, het adres, dat de jonge man gaf, gezocht, en tevens de verzekering gegeven, weer en wind dienende, aan het verzoek zoo veel mogelijk gevolg te zullen geven. ONGEWENSOHTE HUURDERS. In den Foerijstuin, te Rottere!am, staat een huis, dat sedert jaren bewoond is geweest door verdachte gezelschappen. Trok de een er uit dan kwam de. ander er weder in. Nadat een week of zes geleden daar weder een be- rooving had plaats gehad, werd een politieagent voor de deur geplaatst, om de bewoners tot verhuizen te dwingen. Daarin hadden zij echter geen zin, maar evenmin om huur te betalen. Thans heeft de huisbaas alle deuren en ramen uit het huis laten nemen en hangen hier en daar lappen voor de gaten. Overdag is nu de politiepost ingetrokken, doch daar de bewoners nog geen plan hebben het huis te verla ten, staat deze er des nachts nog voor. EEN AVIATRICE IN ONS LAND. Te Helpman, in Groningen, gaat men, volgens de Prov. Gi-. Ct., een vliegweek inrichten. Reeds is ge contracteerd met mej. Helène Dutrieu, de Eransche vliegster, die het dames-wereldrecord heeft voor de langste vlucht. Met andere vliegers wordt nog onde^a handeld. EEN HERT GEVANGEN. Bij Haulerwijk (Er.) heeft de arbeider V. een hert •gevangen. Het dier liep in een veenput, V. sprong ook te water, pakte het beest bij de horens en kwam er mee op het droge. DE PARSEYAL V. Degenen, die Zaterdagmiddag naar Duindigt ge trokken waren, hebben hun moeite beloond gezien, schrijft de N. R. Ot.de Parseval is opgestegen, on danks den vrij krachtigen wind. Er moest echter ge duld geoefend worden voor het zoover kwam, maar het voorbeeld van de Koningin-Moeder, die bijna an derhalf uur bleef wachten, spoorde het blijven aan en zoo waren om 7 uur nog een paar honderd mensehen aanwezig op het terrein altijd, kant-publiek was er veel meer toen de Parseval de ruimte koos. De Koningin-Moeder, die tegen half zes op Duin digt aankwam, werd ontvangen door het bestuur van de Vereeniging voor Luchtvaart, H. M. begaf zich dadelijk naar het middenterrein, waar kommandant Dinglinger Haar het mechanisme van den ballon ver klaarde; met zichtbare belangstelling volgde de Ko ningin-Moeder deze uitleggingen. Hierna begaf het gezelschap zich naar het paviljoen waar gewacht werd of de wind zou gaan liggen. Tegen half 7 scheen dit te gebeuren; de soldaten maakten het schip van de touwen los, maar op het laatste oogenblik zag de Hauptman van opstijgen af en begon het wachten opnieuw. Na een twintig minu ten minderde de wind eindelijk; de Parseval werd ge draaid tot hij gunstig voor opstijgen lag- en om 5 mi nuten over 7 ging het gevaarte de lucht in, als passa giers meenemend majoor Schmidt en de heeren Elout en Kuiper. Duidelijk was het te bemerken hoe het schip het met den wind te kwaad had; soms werd het 90 graden uit zijn richting geblazen, maar het lukte toch twee malen rond te varen. De landing liep vlot van stapel; do tocht- had 16 minuten geduurd. De Koningin-moeder, die het schouwspel vanaf het terras van het paviljoen volgde, liet den heer Dinglin ger en de passagiers bij zich komen en onderhield zich eenige oo£enblikken met hen, waarna H. M. vertrok. Onder matige belangstelling op Duindicht, doch ten aanschouwe van duizenden daaromheen, die over al waar de weg maar een open vak laat, op de opstij ging wachtten, deed het luchtschip „Parseval V" gis termiddag een drietal tochten, telkens met een offi cier en een tweetal passagiers. De eerste reis duurde van 10.35 v.m. tot 11.10 u., en ging- naar Voorburg en Rijswijk, waarbij ook een reis over de stad werd ge maakt. De tweede van 11.30 u., tot vijf minuten over twaalven, toen over Stompwijk naar Zoetermeer werd gevaren. Te 2.35 werd voor de derde en laatste maal opgestegen en ging het in de richting Scheveningen. AANVOER EN VERZENDING. Gedurende de week van 1 tot en met 6 Mei werden aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk aange voerd 600 roode kool, 6800 gele kool, 12200 witte kool en 152V2 baal uien, terwijl van de laadplaats aldaar werden verzonden 8 wagons groenten of 5531 in 't ge- heele seizoen. UIT STOMPETOREN. Op de terugreis van de markt te Alkmaar geraakte van morgen de zoon van den heer Br. met paard en wagen aan de Noordervaart in de wegsloot. Aanvan kelijk scheen een medepassagier, een zoon van den heer H., een been gebroken te hebben doch bij onderzoek door dr. ten Veldhuijs bleek het een verstuiking of kneuzing te zijn. B. alsmede paard en wagen waren ongedeerd. Op het weiland in gebruik bij den heer W. de Geus Jbz. alhier, is onder het vee tongblaar gecon stateerd. UIT SCHOORL. Zaterdagavond vergaderde de Liberale Kiesvereeni- ging te Schoorl in het lokaal van D. Rus, aldaar. Van de 85 leden waren 34 tegenwoordig. Tot candi- daat voor lid van den Gemeenteraad werd gesteld de heer R. Wognum, terwyl tot voorzitter en secretaris der vereeniging respectievelijk werden gekozen de hee ren F. A. Rusch en S. Hoogvorst. De heer A. J. Peeck werd benoemd tot eere-voorzitter der vereeniging. UIT HENSBROEK. Aangaande het Turnfeest dat hier zal worden ge houden kunnen we nu de volgende bijzonderheden ver melden De datum is thans vastgesteld. De uitvoering- zal plaats hebben op Hemelvaartsdag (25 Mei). De wed strijden zullen beginnen des morgens om 10 uur. Door den Westfrieschen Turnbond zijn als vereeni- gingsprijzen uitgeloofd 2 groote zilveren medailles, 2 kleine zilveren en 2 bronzen, terwijl bovendien dooi den heer Jb. Groot Jzn., voorzitter van U. d. I. een groot zilveren medaille is beschikbaar gesteld, ook de heeren A. Guilder en L. Mantel hebben ieder een me daille uitgeloofd voor verschillende wedstrijden. Aan de dames-gymnasten zullen personeele prijzen worden toegekend, bestaande uit fraaie kunstvoorwer pen. Als jury bij de wedstrijden zal optreden de techni sche commissie van het Gewest Noord-Holland: Lei ders zijn de heeren J. G. Potgiescer, C. van Kleef en R. van der Oord. Het feest zal worden opgeluisterd door de muziek der Beiersche Kapel. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 4e Klasse. le Lijst. No. 20484 f 5000; No. 11540 f 2000 6396 f 1000; Nos. 5710, 12849 f 400; Nos. 2255, 4139, 10907,12919, 19111 f 100. Laatsteberlchten. DE MOORD TE KOERANGE. ASSEN, 8 Mei. De aangehouden vader van den in September 1909 vermoorden schaapherder is weer op vrije voeten gesteld. PEST OP JAVA. DEN HAAG, 8 Mei. Een regeeringstelegram van 7 dezer betreffende de pest op Java in de afdeeling Ma- lang, bericht van gisteren (6 Mei) negentien gevallen, waarvan veertien dooden, terwijl van de lijders van vorige dagen er nog zeven overleden. Te Soerabaja zijn et geen nieuwe gevallen bijgekomen, doch een der lijders is overleden. Te Kediri en te Sitoebondo zijn er eveneens geen nieuwe gevallen bijgekomen. Te Madioen één geval. INTERNATIONALE ZEELIEDENSTAKING. LONDEN (V.D.), 8 Mei. In de laatstgehouden ver gadering werd besloten indien er niets tusschenbeiden komt, den 29en Mei de internationale zeeliedenstaking te proclameeren. De Duitschers toonen genegenheid er ook aan deel te nemen. Een zwaar onweer heeft Zaterdag gewoed boven Grotthau, Neisze en Falkenberg. Sommige plaatsen werden geheel onder water gezet, in enkele dorpen moest men uittrekken om in allerijl het vee te redden. Een spoorbaan werd overstroomd, zoodat de trein niet. verder kon. Bij Freiwaldau lagen de ijsschotsen zoo dicht op elkaar, dat 't was of men een uitgestrekt ijsveld voor zich had. In Grotthau sloeg de bliksem in den toren van de Katholieke kerk. Telegraaf en telefoon had den verschrikkelijk van het onweer te lijden. In Fried- land zat men een oogenblik plotseling in volslagen donker, daarna hoorde men een geweldigen slag en brak er een hagelbui los als men in 40 jaar niet bij gewoond had. EEN HONGERKUUR. In een dorpstraat in Niew-Jersey heeft dezer dagen een dienstmeisje een vastenperiode van 60 dagen be ëindigd, waarover de doktoren verbluft zijn. De pres taties van vroegere honger-kunstenaressen, die het 30, 40, 45, ja 48 dagen uithielden zonder voedsel tot zich te nemen zijn kinderspel vergeleken bij hetgeen dit dienstmeisje heeft gedaan. Dit meisje, dat wegens rheumatiek den 7en Februari in een hospitaal werd opgenomen, gebruikte daar tijdens haar verblijf, dat 4 maanden duurde, niets anders dan een halve si naasappel en een paar glazen melk. Wanneer men haar vroeg, of zij geen honger had, zeide zij, dat er iederen morgen om 4 uur een engel voor haar ver scheen, die haar van brood en wijn voorzag. Men kon dit natuurlijk niet gelooven en dacht, dat dit meisje op de een of andere wijze van buiten het hospitaal eetwaren kreeg, daarom werd zij begin Maart naar een andere inrichting gebracht, waar men streng toe zicht uitoefende. Ook hier hield zij het vol niet te eten en vertelde zij van den engel, die 's morgens verscheen. Hoe het meisje dit zoo lang heeft kunnen volhouden, is den doktoren een raadsel, evenals het feit, dat deze hongerkuur totaal geen nadeeligen in vloed op haar heeft uitgeoefend. EEN SPEELBANK IN ROEMENIË. De Kamer van Roemenië heeft een wetsontwerp aangenomen waarbij de commissie voor de stadszie kenhuizen gemachtigd wordt tot vermeerdering der inkomsten een groote speelbank op te richten naar het voorbeeld van Monte Carlo en wel te Sinaja, de zomerresidentie. BLOEMENDAG TE WEENEN. Zaterdag was het bloemendag te Weenen, werden er ten bate van arme zieke kindertjes meer dan een millioen bloemen op straat verkocht. Ook de aarts hertogin Blanco verkocht bloemen. Voor een roosje werd 1200 gulden gegeven. PRESIDENT DIAZ ZWICHT Porfirio Diaz heeft bekend gemaakt, dat hjj zijn ontslag zal nemen, zoodra de vrede hersteld is en hij overtuigd is, dat zijn afstand niet door anarchie zal worden gevolgd. Groote vreugde heerscht er in heel Mexiko. GEHEIMZINNIG. In de buurt van Innsbruck woonde een opzichter Tilpski, om zijn voorkomendheid zeer gezien. Op een goeden dag zeide hij, dat hij als lid van een geheimen bond door het lot was aangewezen een opdracht uit te voeren, die hem tegen stond, zoodat hij maar liever een eind aan zijn leven wilde maken. Men liet hem bij het nemen van maatregelen, maar stilletje zijn gang gaan, denkend dat het gekheid was. Op het laatste oogenblik zond men hem een politieagent na, doch die kwam nog te laatde ongelukkige had zich reeds een kogel door het,hoofd geschoten. HET BRUILOFTJE WEL! In de welvarende streek Bacs Bodrag (Hongarije) waar schatrijke boeren wonen, heeft een trouwpaitij plaats gehad, welke vier dagen duurde. Meer dan 1400 gasten waren er verschenen, 3 ossen, 8 schapen, 6 kalveren, 650 ganzen, 425 kalkoenen, 1200 kippen, 600 duiven waren er voor deze gelegenheid geslacht, 3900 broodjes, 400 bussen beschuiten, bijna twee hon derd kilogram rijst werden er verorberd, terwijl er 1320 gallons wijn en 106 vaten bier werden leegge dronken. Vijf muziekkorpsen luisterden dag en nacht deze bruiloft op. HOE DE ENGELSCHE KONING GEKROOND WORDT. In aansluiting met hetgeen we Zaterdag- over deze kroningsplechtigheid reeds mededeelden, ontleenen we aan een Duitsch blad: Toen den 9en Augustus 1902 Eduard VII in West- minster abbey werd gekroond, waren er sedert den laatsten keer, dat deze ceremonie had plaats gehad 64 jaren verloopen. Den 22sten Juni van dit jaar, dén dag van de kroning van koning George V en koningin Mary zal het 9 jaar geleden zijn, dat de laatste kro ning plaats vond. Daarom zal het veel gemakkelijker zijn alles te regelen daar de herinnering aan de vorige plechtigheid nog frisch is. De kleeding-stukken, die de koninklijke waardigheid aanduiden, zijn een vierkant stuk linnen voor het hoofd, genaamd „amice," dan het „colobium sindonis", een wit linnen tunica zonder mouwen, verder het over kleed „supertunica" van goud-broraat, een lang ge waad bijeengehouden door een gordel, dat tot op de voeten afhangt, dan de „armilla" een smalle zijden streep, die veel overeenkomst heeft met de stola van een priester en die den koning over de schouders ge legd wordt en met zijden linteu aan de ellebogen be vestigd wordt, ten slotte één rijksmantel „cape," die eveneens uit goud-broeaat bestaat. Het kroningsdiner dat vroeger in de Westminster- hall plaats vond, is sinds langen tijd geen gebruik meer. Gedurende de beide kroningsweken hebben ver schillende feestelijkheden plaats en wordt een tocht gemaakt door het koninklijk echtpaar door de hoofd straten van Londen. Bijna alle koningen hebben na af loop van de kroning een bezoek gebracht aan Sint Paul's Cathedral, ook op het oorspronkelijk program ma voor de kroning- van Eduard VII heeft dit bezoek gestaan. Natuurlijk zijn voor de kroning verscheide- ne voorbereidingen noodig in Westminster abbey: vier of vijf maanden van te voren wordt de kerk afgestaan en worden er zooveel tribunes in opgericht als maar mogelijk is. Op deze tribunes worden voor ieder, die bij de kroning in de kerk mag zijn, plaatsen aange duid; de prinsessen en haar gevolg, zitten b. v. ten zuiden van het koor, bevoorrechte personen ten noor den daarvan. De bisschoppen nemen in twee rijen ten oosten van het koor plaats. Zes maanden voor de. kroning wordt in het St. Ja- mes-paleis een soort rechtbank geopend, waar alle aanspraken op de tallooze bijzondere waardigheden, die te bekleeden zijn bij de plechtigheid, behandeld worden. 1 BENOEMD. De minister van waterstaat heeft benoemd tot bui tengewoon opzichter bij het maken van werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holland, de heer ASchol, alhier. Tot hulptelefoniste alhier is benoemd mejuffrouw H. J. Er A. M. Schouten. MOND- EN KLAUWZEER. Onder het vee van Mej. de wed. de Koning aan den Westdijk alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. EEN JUBILEUM. Het was gister voor den heer B. J. M. Walter niet alleen een merkwaardige maar ook een zeer aangena me dag, n.l. de dag- waarop hij zijn 25-jarige werk zaamheid bij de firma Ansingh en Mesman, apotheker alhier mocht herdenken. Zeer verrast keek de jubilaris gistermorgen om on geveer 12 uur toen hij visite kreeg van Mej. Prins en van een deputatie van het departement Alkmaar, be staande uit de heeren J. A. Verkuyl, P. J. C. van Toornenburgh en Dr. van den Berg-, en eerstgenoemde hem met een hartelijke toespraak, getuigende van er kentelijkheid voor de aan de firma bewezen diensten een enveloppe overhandigde, daarbij de beste wen- schen uitende voor zijn verder leven in huis en maat schappij. De heer Verkuyl bood hem daarna namens het De partement het bekende getuigschrift aan, daarbij er den nadruk op leggende, dat de waarde daarvan een schoonere. beteekenis heeft gekregen, omdat de uitrei king plaats heeft op beleefd verzoek van de firma. Den g-eheelen dag- kreeg de heer Walter bezoek, we hoorden zelfs dat 70 personen hem persoonlijk hunne gelukwenschen aanboden, terwijl het aantal schrifte lijke bewijzen van sympathie legio was en de woning- prijkte met' een schat van bloemstukken en bouquetten, die allen getuigden van de sympathie die de jubilaris van verschillende zijden geniet. DE MOLEN VAN BANNING. Gelijk men zich zal herinneren, diende de heer Banning, die van meening was dat de molenkluft bij zijn molen in den loop der jaren' zijn bezit was gewor den, een vordering tegen de gemeente Alkmaar in, teneinde de vrije beschikking- over de kluft te krijgen en bovendien schadeloosstelling, daar door het graven in de kluft de molen verzakt en ontzet en dientenge volge onbruikbaar was geworden. De rechtbank besliste dat de kluft niet het eigen dom van den heer Banning is en liet door een com missie van deskundigen een onderzoek instellen, welke eenstemmig tot de slotsom kwam, dat de molen niet door het graafwerk van 1908 is verzakt en ontzet. De rechtbank heeft deze conclusie tot de hare ge maakt en dus den heer Banning- in het ongelijk ge steld. GESLAAGD. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor on derwijzer Stenografie-Pont (minimum snelheid 100 lettergrepen per minuut) slaagden de heeren P. Klomp, W. A. Levert en G. A. Greve alhier, allen leer lingen van.den heer D. A. Klomp. CONCERT IN DEN HOUT. Het eerste concert in de Hout of eigenlijk niet het eerste, want op Julianadag werd er ook een con cert gegeven dat gisteren plaats had en begunstigd werd door het heerlijkste Meiweder, had een talrijke schare hoorders en hoorderessen getrokken, die hebben kunnen constateeren, dat ons stedelijk muziekkorps steeds blijft vooruitgaan. ALCM ARIA-DANSCLUB. Nadat de voorzitter der feestcommissie van „Alcma- ria Dansclub" Zaterdagavond met een goed gekozen toespraak den avond opende, waarbij hij een woord van hulde bracht aan de oprichters en een woord van dank aan den directeur, den heer H. J. Kuymans, en tevens zijn verwondering er over uitte, dat men van at Harmoniezaal zulk iets moois had kunnen maken (dit was het werk van den heer J. W. Teerink alhier) deed hij een beroep op de introducées zoowel als op de leden, 0111 van dezen avond te maken een gezelligen feestelijken avond, Alcmaria waardig. Direct daarna werd het scherm voor de Winer Da- mcneapelle onder directie van Signora Ellonora de Tosca gehaald en spoedig stormde 'het publiek naar de tribune, zoo aardig bedacht en zoo mooi uitgevoerd werd deze vertooning gevonden, dank zij vooral de uit stekende grimage van den heer J. W. v. d. Meulen, de haremrak, vervaardigd voor het gezelschap door mevr. Franse Meijer en de waarlijk goede muziek die de kapel liet hooren en die ingestudeerd was onder lei ding van den heer W. Crefeld. liet applaus dat op deze vertooning volgde bewees hoezeer dit nummer in den smaak viel. De woorden van hulde gesproken bij de overhandi ging van een bouquet aan de Directrice, die naar men zegt, geen noot zoo groot als een1 kalf kent, en de eerewijn aan de leden, waren dan ook ten zeerste op hun plaats en vonden bij de talrijke belangstellenden den meest mogelijken bijval. Hoe het verdere van den avond verliep weten wo niet, doch daar de zon reeds lang aan den hemel stond toen men huiswaarts ging, mag men aannemen dat de wenschen van den voorzitter zijn verwezenlijkt en de Alcmaria Dansclub op een waardige wijze het balsei- zoen heeft gesloten. NOG EEN DUUR UURWERK. Maakten we onlangs melding van een duur uurwerk, hedenmorgen toonde de heer van de Graaf ons een fraai 18 kar. gouden horloge van de firma Erven Stam dat chronograaf a la minute heet en door een druk op een knopje, of, zoo het in het keurige bijbehoorende etui is gelegd, door een druk op het knopje van het sierlijke etui, elke minuut den tijd in uren en kwartie ren met helderen klank aangeeft. Het kostbare uur werk wordt gaarne ter bezichtiging gesteld,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2