BUITENLAND. STADSNIEUWS. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. der regeering, berust, zijnde vrije invoer van grond stoffen, in ruimen zin opgevat, en vrije invoer van eerste levensbehoeften; overwegende, dat deze beginselen dan ook zoowel ten behoeve van landbouw, veeteelt en groot-industrie in het tarief-ontwerp ruime toepassing vinden, dat af wijking hiervan bij de meest verbreide industrie van den middenstand t. w. de bakkerij, een achteruitzet ting van deze, groep; overwegende, dat 'n dergelijke achteruitzetting van de bakkerij den meelfabrieken bovenmatig groote winsten toewerpt, daarentegen de schatkist weinig in brengt, terwijl deze extra-winsten der meelfabrieken zoowel als opbrengst voor den schatkist door den grooteten broodverbruiker, dat is de economisch zwak ke, in hoofdzaak moeten worden betaald; overwegende, dat de bakkerij in het algemeen zal worden geschaad door kunstmatige beperking van haar inkoop-terrein, terwijl door de bevoorrechting van die broodfabrieken, welke hun eigen meel fabriceeren, het voortbestaan der particuliere bakkerijen ernstig wordt bedreigt zegt den Bakkersbond dank voor de begonnen actie, noodigt het bestuur uit, om het voorgestelde invoer recht. op meel, resp. bloem, met kracht te bestrijden, draagt genoemd bestuur op, deze motie, ter kennis te brengen van de regeering en de leden der Staten- Generaal." EEN" ENERGIEKE BLINDE. Met goed gevolg werd gister te Amsterdam door een blinden jongeman bet examen ter verkrijging van de akte lager onderwijs afgelegd. Deze jongeman,' de heer M. Jonker; verloor op 3-jarigeu leeftijd bet ge zichtsvermogen. Zijn eerste opleiding ontving hij in bet Instituut, tot Onderwijs van blinden, te Amster dam. Op 18-jarigen leeftijd verliet,hij deze inrichting en zette zijn studie voort, aan The Royal Normal Col lege for the Blind te Londen; ontving na zijn terug komst in Holland nog eenigen tijd les in de Engelstehe taal, om op 21-jarigen leeftijd de akte. Engelsch M. O. te balen. Met. die kennis was de energieke jongeman echter niet tevreden. In IV2 jaar wist bij zich te be kwamen voor de akte L. O. EEN RIJKSVELDWACHTER VERDWENEN. Sedert eeni.ge dagen wordt te Groningen vermist de rijksveldwachter J. K„ met achterlating van zijn vrouw en verscheidene kinderen. Vermoedelijk is hij er van door met een andere vrouw. KOLFWEDSTRTJD. Ten lokale van den heer D. Schuitemaker, te Span broek. is een groote kolfwedstrijd gehouden van de Kolfvereeniging Noord-Holland. Lit verschillende deelen van de provincie waren de vereenigingen en tal van personen vertegenwoordigd. De wedstrijd duurde 2 dagen. De uitslag was de volgende: I11 den corpswedstrijd behaalde de kolfclub Opmeer den eersten prijs met 420 punten (spelers waren de heeren D. Igesz te Opmeer, D. Kist te idem en P. ooren te Spanbroek)de tweede prijs werd behaald door de kolfclub „Op Maat." te 'Zuid-Scharwoude, met 400 punten (spelers: de heeren A. Kist Jr. te Zuid- Scharwoude, S. Opperdoes tc Noord-Scharwoude en W. Kostelijk te Oudkarspel). De serieprijzen vielen ten deel aan de heeren D. Bloemendaal' te Bovenkarspel, lo prijs, en P. Hoek' te Lutjebroek 2e prijs. In den personeelen wedstrijd worden de volgende prijzen behaald: D. Igez, te Opmeer, le prijs met: 162 punten; A. Kist- Jr., te Zuid-Schay woude, 2e prijs met 154 punten; W. Kostelijk te Oudkarspel, 3e prijs met 151 punten; P. Kuiper, te Krommenie, 4e prijs met 150 punten; II. Westerman, te Barsingerhorn, 5e prijs met 145 punten; J. N y. d. Woure, te Haarlem; 6e pr. met 143 punten, bij overkolyen met J. Hagenaar te Hensbroek. MISDAAD? Ter gerechtelijke Schouwing is gisternamiddag naai het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam ge bracht het lijk van vrouw E. d. K., die plotseling in haar woning" aan de Makeloinsteeg zonder geneeskun dige hulp is overleden. Het gerucht liep, dat de vrouw niet haar natuurlijken dood zou gestorven zijn. EEN BUITENKANSJE. De heer A. van 't Hof te Haarlem kocht onlangs het deurkozijn van het voormalige Luthersche Wees huis aldaar. Het kozijn sloopend, bemerkte hij, dat over het kalf een plank gespijkerd was. Toen deze was weggenomen kwam fraai beeldhouwwerk bloot. Twee springende herten met- de koppen naar elkan der en daar tussehen drie harten. In kapitale letters staat daaronder: OOI) KEN 'D HERTEN. EEN GEDENKTEEKEN VOOR P. LOUWERSE. In de Woensdag te Oost- en West-Souburg gehou den Gemeenteraadsvergadering kwam ter tafel het verzoek van de zich te 's-Gravenhage gevormd heb bende commissie voor een gedenkteeken ter herinne ring aan den bekenden kinderschrijver en dichter P. Louwerse, om dat gedenkteeken te Souburg, waar de heer Louwerse geboren werd, te mogen plaatsen. De raad besloot het pleintje voor het gemeentehuis hiervoor af te staan. Ontwerper voor het gedenkteeken is de beeldhou wer P. Puype, eveneens een oud Souburgenaar. UIT NOORD-ZIJPE. Te Roekanje is bij de Ned. Herv. Kerk (toez.) be roepen ds A. Groeneveld alhier. UIT HEILOO. Gisteren slaagde te Haarlem voor het acte-examen lager onderwijs de heer F. O. Wilbrink alhier. UIT BERGEN. De vereeniging „Voor Jong Nederland" te Am sterdam welke zich ten doel stelt zwakke kinderen van ouders, die een gedeelte van de verplegingskosten kunnen vergoeden, tijdelijk een sanatoriumverzorging te verschaffen, heeft te Bergen aan Zee in een prach tige duinvallei, naar plannen van de architecten Gebrs. Van Gendt een koloniehuis laten bouwen. Dit ge bouw, dat geheel naar de moderne eischen is inge richt, zal a.s. Zondag, 14 Mei, 's middags te half twee feestelijk worden geopend. Allen, die tot de stichting ervan hebben bijgedragen of daarin belang stellen, worden tot bijwoning der opening uitgenoodigd. UIT OUDKARSPEL. Bij de gisteren gehouden stemming- voor een lid van den Raad alhier, wegens de benoeming van den heer Jb. Slotemaker tot Gemeente-Ontvanger zijn uitgebracht 236 stemmen, waarvan op F. Bouwens 66, J. Glas 68, A. Swager Az. 43, J. Visser 53, van on waarde 6, zoodat herstemming moet plaats hebben tussehen F. Bouwens en Jasper Glas. Op een der van onwaarde verklaarde stembiljetten stond vermeld „geen candidaat naar mijn zin." UIT GRAFT. In gecombineerde vergadering van weesbestuur en kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, werd, be houdens hoogere goedkeuring, besloten het thans be staande weeshuis te laten sloopen en door een nieuw te vervangen. Een gevelsteen op dit weeshuis ver meldt het volgende „Kornelis Danzer, Vroedschap alh., heeft, van dit Weeshuys den eersten steen gelegd op den 14 Junij 1708." Van het nieuwe gebouw zullen bestek en teekening worden ontworpen door de firma Koppen Zn. te Wost-Graftdijk, terwijl de uitvoering zal worden opge dragen aan Grafter ambachtslieden. UIT STOMPETOREN. Bij de op 10 dezer gehoudene verkiezing voor een commissaris van Schenneer's Brand- contract, werden 39 stemmen uitgebracht, waar van de heer J. Braijn 6, W. de Geus Cz. 14 en O. Kra mer Glijnis 19 stemmen verkreeg. Tussehen 2 laatstgenoemden moet dus een herstem ming plaats hebben. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 11 Mei, 4e klasse. 4e lijst. Nos. 3664 en 10562 elk 200. No. 16497 100. BELGIë. De Koningin verzocht gister den Koning- om aan President Fallières mede to deelen, dat zij, ondanks haren nog niet- verbeterden gezondheidstoe stand en tegen het advies der geneesheeren, gelukkig- zou zijn hem te ontvangen. De heer Fallières bracht onmiddellijk daarna een bezoek aan de Koningin, die hem nog dankte voor zijn attenties tijdens haar bezoek te Parijs. 's Avonds had een groot diner plaats ter eere van den president en daarna was er receptie op het Stad huis, waarbij ook de Koning tegenwoordig- was. De stad was schitterend verlicht. De feestelijkheden eindigden met een militaire tap toe met fakkeloptocht!. Ia de redevoeringen op het Stadhuis constateerden de president en de burgemeester, dat beide landen ver bonden zijn door hartelijke eensgezindheid en vriend schap, De Parijsche bladen Temps en het Journ.al des De- bats bespreken m.et ingenomenheid de Brusselsche toosten, Beide wijzen in Ret bijzonder op de woor den van den Koning en den President oyer het vreed zaam verzoenen van de economische belangen en be hoeften der beide landen en spreken de hoop uit, dat het buitensporig- protectionisme aan banden gelegd, een tarievenoorlog vermeden en een goede economi sche verst,andhouding verkregen zal worden. Beide verheugen zich ook over warme hulde, door den Ko ning aan de Franstehe cultuur en aan Fransche den kers, schrijvers en kunstenaars gebracht. Het Journal des Debats vindt' gelegenheid zich over dc Vlaamsche taalbeweging zeef scherp uit te Jaten. FRANKRIJK. Bij een onderzoek van de uitgayen van, het ministerie van Landbouw in de jaren 1907, 1908 en 1909 moeten tal van onregelmatigheden zijn ontdekt, die in de manie}- waarop ze gepleegd werden, zeer veel overeenkomst hadden met die aa® Buiten- landsehe Zaken. Er moet ten naastenbij een millioen francs verduisterd zijn. De minister van Landbouw zeide tot een yerslaggeyer dat geen enkele der thans tot zijn ministerie behoorende ambtenaren bij de zaak betrokken zijn. DUTTSCHLAND. De landraad van Elzas-Lotha- ringen is naar huis gezonden. Op onbehoorlijke wijze werd door de afgevaardigden met de vertegenwoordi gers der ïegeering en de hoogste ambtenaren des lands omgesprongen, wat de maat. had doen overloo- pen. De afgevaardigde Blumenthal' hekelde bijv. zoo scherp het beleid van.den president der politie te Metz inzake de Lorraine Sportive, dat deze hem uitdaagde. De heer Blumenthal weigerde op grond van zijn parle mentaire onschendbaarheid, waarop de president der politie in een brief aan den voorzitter van den land dag klaagde, dat de voorzitter de afgevaardigden on gehinderd allerlei beleedigingen. liet uitspreken. Dinsdag antwoordde de voorzitter v. Jaumez in de vergadering van het parlement, dat hij geen aanlei ding had gehad, zich ten gunste van ambtenaren in de beraadslaging tc mengen en in het bijzondei niet, do aanvallen van de afgevaardigden op den president, van politie te wraken. Dadelijk nadat y, Jaumez dit gezegd had, stond staatssecretaris baron Zorn y. Bu- lach op, en las de keizerlijke boodschap voor, waarbij de zitting van den landdag gesloten werd. De sluiting is uitnemend in het- land opgenomen en de regeering schijnt het. volk aan hare zijde te hebben. Dertig a vijfendertig afgevaardigden evenwel, die tot afscheid in het hotel de France bijeenkwamen, hebben de volgende motie aangenomen „De tot afseheid samengekomen onderstaande leden van den landdag zijn overtuigd dat tegeno-ver de posi tie der regeering van Elzas-Lotharingen, welke aau de volksvertegenwoordiging het zwijgen oplegt, het be lang van Elzas-Lotharingen meer dan ooit eisoht, aan de door de regeering geëischte grondwet den krach tigsten tegenstand te bieden en te probeeren de Elzas- Lolharingschc afgevaardigden voor het welzijn van het land in dezen zin te bewerken." RUSLAND. In de Doema heeft de minister-presi dent Stolypin getracht de invoering van zemstwo's nadat de Rijksraad deze verworpen had1, in de westelij- kedistricten goed te praten. Zaal en loges waren stampvol. Het geheele mi nisterie en een groot aantal leden van het corps diplo matique waren tegenwoordig. De heer Stolypin verklaarde, dat- voor de regeering- drie wegen hadden opengestaan. Zij had le. het ont werp nogmaals bij de Doema kunnen indienen; dit zou echter een buitengewone demonstratie tegen den Rijksraad geweest zijn. 2e. had zij den Rijksraad kunnen ontbinden; dit zou echter geen practisch nut hebben opgeleverd, en 3e. had zij de noodKvet kunnen toepassen. Dit heeft zij het beste geacht. liet instituut der zemstwo's is, volgens de opvatting der regeering, beslist noodig ter verdediging van de rechten der Russische bevolking en van onderdruk king van niet-Russen is geen sprake. De regeering- zou, door het wetsontwerp opnieuw zonder succes bij de Doema in te dienen, op deze de verantwoordelijkheid hebben geschoven; door haar echter zelf op zich te nemen, heeft zij de nationale grondslagen harer politiek gehandhaafd. De rechterzijde juichte den spreker toe. Een wetsontwerp over de uitbreiding van de per soonlijke en vermogensrechten der gehuwde vrouw is door het ministerie van justitie bij den Rijksraad en de Doema ingediend. Het bepaalt, dat de gehuwde vrouw het recht heeft, onafhankelijk van de toestem ming van den man een zelfstandig biljet van verblijf kan bezitten. Op den pas van den man kan de naam der vrouw slechts met haar toestemming worden ge schreven, verder kunnen vrouwen, ook minderjarige, zonder toestemming van hun mannen betrekkingen in particuliere, gemeentelijke en staatsdienst en onder- wijs-betrekkingen aannemen. Teu opzichte van het uitgeven en aannemen van wissels vervallen alle tot dusverre geldende beperkende bepalingen voor de ge huwde vrouwen. - Verder is ingediend een wetsontwerp, waarhij zij, die in staats- of gemeentedienst staande personen door geld, geschenken of op andere: wijze omkoopen, gestraft worden. Zoo^n wet is in Rusland zeker niet overbodig. BALKAN SCHIEREILAND. De „Neue Freie Pre.sse" beweert, dat te Belglrado ernstige plannen worden gemaakt voor een huwelijk van den Servischen Kroonprins met een Russische Prinses, hoewel het be richt in officieele kringen zeer stellig wordt tegenge sproken. De Kroonprins gaat. dit najaar naar St. Pe tersburg. Gemengde mededeelt» gen. EEN COURANTENSTAKING. Te Kaapstad staken de courantendrukkers, omdat een niet bij een vakvereeniging aangesloten drukker in een zptterij is aangenomen. Gevolg hiervan was, dat Dinsdag geen enkele courant is verschenen. De eerste editie van de „Cape Argus" verscheen eerst in den namiddag, maar daarna heeft het personeel zich bij de stakers aangesloten. De „Cape Times" zou gisteren met 2 bladen verschijnen en de „African News" vandaag. Deze beide bladen zullen, totdat de toestand weer normaal is, om den anderen dag ver schijnen en elklaar op die manier afwisselen. MET Z'N DERTIENEN Gisterenmorgen begaf president Fallières zich naar Parijs in den offieieelen trein, waarin men de lunch zou gebruiken. Toen de president en de officieele personen, die mee zouden aanzitten zich voor de lunch gereed1 maakten, bleek het, dat er 13 personen aan ta fel zouden gaan. Een elepjit voorteeken voor de reis! Er werd daarom gezocht naar een veertienden per soon, die geyopden werd in een vertegenwoordiger van een groot agentaejiap, dat vaak een officieele rol vervult. De vertegenwoordigers der groote bladen en agentschappen bevonden zich n.l. in een anderen wa gen van den offieieelen harmonica-trein, De veer tiende persoon nam gaarne de invitatie aan en aldus was het gevaar afgewend. ËeiT teekenend staaltje van de goede verhouding tussehen de officieele wereld te Parijs en de. vertegen woordigers der pers! HET WELDADIGHEIDSBLOEMPJE TE WEENEN. Ook Weenen heeft zijn weldadigheidsdagen gehad, Zaterdag en Zondag n.l. boden daar dames uit de groote wereld, onder wie zelfs een aartshertogin, den voorbijgangers bloempjes aap, hageroosjes. JLoewel liet geweldig regende en de straten een én al modder Waren, lieten de dames, gewapend met regenmantels en overschoenen, zich niet afschrikken. Do bloempjes werden gretig gekocht en het. geld vloeide in de bus sen van de cavaliers, die de dapies vergezelden om haar zoo noodig tegen minder hoffelijke bejegeningen te beschermen, hetgeen evenwel nergens noodig is ge weest. In de drukke straten was er bijna geen door komen aan en vooral niet op plaatsen, waar men in automobielen bloemenstalletj.es had opgericht. In den namiddag waren de 800.000 bloempjes uitverkocht en begon mén andere te verkoopen, die evenwel niet zoo'11 aftrek hadden. Gezamenlijk is er een bedrag van 100.000 kronen ontvangen. Hoe groot zop het bedrag geweest zijn als in plaats van regen en kouden wind een heerlijk zonnetje geschenen had, zoodat de tuin feesten hadden kunnen doorgaan, de muziek op de pleinen had kunnen spelen en het feest in den Prater had kunnen doorgaan! OM IN DE GEVANGENIS^ TE KOMEN. Een armoedig gekleed man heeft in het Louvre een antiek marmeren beeldje yan Esculapius tegen den grond aap stukken gegooid, naar hij verklaarde, om in de gevangenis te komen. Ook had hij met een scheermes een portret yan Michelangelo beschadigd. Hij werd gea yr.es tperd, gaf op Èd. Vigouropx te }iee- ten en heeft rpeds jaephaaldelijk gevangen gezeten we gens bedelarij, beleediging van dp politip, enz. Hij schijnt niet wel bij het hoofd te zijn, SCHOUWBURGBRAND. Gisteren maakten we reeds kort melding van den brand in het. Empire Palace Theatre te Edinburg, wel ke aan tiep menschen het leven kostte. Onder de doo- den is de bekende goochelaar Laz Lafayette, die reeds buiten >vas, maar weer 111 de ylajnmen ging om zijn leeuw, zijn paard en een hond; yan welke beesten hij veel hipld, 'te redden- Mep vond de verkoolde over blijfselen van dezen dierenvriend tussehen die dieren. Toen de directeur der inrichting den brand, welke op het tooneel tegen het einde der voorstelling was ontstaan, had gemerkt, liet hij het God save the king spelen en het ijzeren brandscherm zakken. Het publiek verliet in 4 minuten ordelijk de zaal, velen hadden wel rook gezien maar dachten, dat het afkomstig was van I.afayettes vuurwerk. Het scherm, waaronder eenige draperieën waren geraakt, kon niet tot den grond zak ken, er ontstond een geweldige tocht, die het vuur aanwakkerde. De leeuw, die in „de leeuwenbruid" was gebruikt, werd bij het zien der vlammen dol en ver sperde den uitgang van het tooneel. Vreeselijke scènes speelden zich af. Alles liep door elkaar, brand weermannen, artiesten, van wie sommigen in hun tooneelcostumes de straat oprenden, anderen in de kleedkamers in den rook stikten. De schouwburg-, die in Juli door den Koning zou worden bezocht, is totaal vernietigd. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. TREKHONDEN-CONCOURS. Wij ontvingen het programma van het eerste pro vinciale trekhonden-concours, te Alkmaar op Donder dag „5 Mei (Hemelvaartsdag) door de afdeeling van den Bond tot bescherming van den trekhond in Ne- derland te houden. Het boekje, dat met zijn aardige illustraties en toe passelijke versjes in woord en beeld laat zien, hoe de bespanning yan trekhonden al en hoe ze niet moet zijn, vermeldt dat er aan prijzen f 450 wordt uitge- loola en dat er een groote verscheidenheid van klas sen (prov. winners-, open-, nieuwelingen-, aanmoedi- gings-, jeugd- en nutklassen) bestaat. Nieuw voor on* land is de trekproefklasse, welke bijzonder aantrek- kelijk moet zijn, en waarbij een baan met een geladen en ongeladen bespannen kar met verschillende hin dernissen (plaatsen, waar de wielen inzakken, kar sporen etc.) moet worden afgelegd, de leider het dier noch de kar mag aanraken, moet sturen met zyn teu gels en slechts met behulp van deze en zijn stem den hond tot staan moet brengen, binnen een 'afstand van 2 meter, wanneer de keurmeester dit gebiedt. AGENDA. DONDERDAG. Alkmaarsche Konijnenfokkersvereenig-ing, vergade ring, 8 uur, lokaal Hazes, Zaadmarkt. Zangschool „Zan'glust," 79 uur, Harmonie Kegelelub „Onze Club", Kegelayond 8 uur, „de Unie" Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond yan 77.—81/ mannelijk ad$pirant$m, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van 87,-97. mannen-afd., lokaal R. H. B. S. „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie, yoor dairies, 8 uur, gebopw de Unie. BENOEMD. De raad van Delft heeft benoemd tof adjunct-di recteur van d'e gasfabriek en water-leiding- onzen oud- stadgenoot, den heer J. W. Blaauw, thans adjunct-di recteur diei bedrijven te Enschedé. BEDR1EGELIJKE BANKBREUK, Een 36-jarige broodbakker te Zwaag- (Zwaagdijk) was door de rechtbank alhier wegens bedriegelijke bankbreuk veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Op 1 December was hij failliet verklaard. Toch had hij, hoewel zijn faillissement in 't vooruitzicht was, ter bedrieglijke verkorting van de rechten zijner senuldeischers, verschillende schuldeischers wederrech telijk bevoordeeld. In November verkocht hij aan een landbouwer te Westerblokker, dien hij 480 a 380 schuldig- was, vier koeien voor 785. Een tuinman, dien hij 80 schuldig was, kreeg een deel van den in boedel en 3 biggen. Zijn moeder te Zwaag, die hij 140 schuldig was, bedeelde hij dit bedrag ten volle. Voorts heeft hij in de tweede plaats in December ver zwegen, dat zijn schoonmoeder voor hem in bewaring had 2 zeugen, waarvan 1 met jongen. Gisteren voor het Hof te Amsterdam werd het von nis vernietigd, wegens vormgebrek. Opnieuw recht doende werd beid. vrijgesproken van het in de tweede plaats ten laste gelegde, schuldig verklaard aan het eerste en veroordeeld' tot 4 maanden gevangenisstraf. POSTDUIF. Op de Stadswerf alhier is aan komen vliegen een Postduif, alliminium ring fion Lille 10,9980" en con cours-ring Federation lille. EEN ONDERSCHEIDING. Aan deu sergeant le klas O. J. Krans, dienstdoend fourier, werd1 op plechtige, wijze door den Directeur der Cadettenschool heden, de zilveren medaille voor 24-jarigen dienst uitgereikt. WEEKBLADEN. >|D° Revue der Sporten" bevat eeu aantal zeer goed geslaagde opnamen van de Parseval-ballon en van de. vliegweek te Amsterdam; veel kiekjes van voetbal- en paardensport, bij de laatste o.a. van het welgeslaagde hippisch feest, Zaterdag en Zondag 1.1. op de vroegere renbaan Woudesteyn te Rotterdam ge houden en ten slotte een tweetal alleraardigste foto's van teckels met een bijbehoorend artikel over het fok- keu van dit typisch hondenras. Laatste berichten, PEST OP JAVA. DEN HAAG, 11 Mei. Het regeeringstelegram d.d. 10 Mei betreffende pesrgevallen op Java. Afdeeling Malang luidt van de koortsgevallen zeven en acht dezer bjeken respectievelijk twee en drie pest, waaronder een longenpest. Gisteren (9 Mei) vier-en-twintig geval len waarvan elf doodenvan de pestlijders der vorige dagen zijn er nog vier overleden. Te Kediri Pasoeroean Sitoerondo zijn geen nieuwe gevallen geconstateerd. Te Soerabaja een geval, deze lijder was reeds zeven dagen in observatie. Alle over zee vertrekkenden, uit gezonderd voor Madoera, worden geneeskundig onder zocht en de bagage ontsmet. Aan Oedjoeng wordteen desinfectie-inrichting opgericht. Volgens medisch oor deel zijn de getroffen maatregelen voldoende, alles wordt voorbereid voor toepassing desnoodig voor stren gere maatregelen. KILLINGER. AMSTERDAM, 11 Mei. Met hpt s.s. „Prins Mau- rits" van den Koninklijken West-Indischen Maildienst is hedenmorgen de ex-politie-inspecteur E. Killinger uit Paramaribo hier aangekomen tot liet oudergaan vap de hem opgelegde gevangenisstraf wegens samen zwering tegen de régeering. Korten tijd nadat de boot aangelegd had verschenen twee veldwachters, met, den gevangene geboeid tus sehen hen in. Killinger, een rijzige jonge man van militair voorkomen, met gebruind gelaat en zwart snorretje, en gekleed! met lichtbruinen slappen hoen en bruine winterjas, schreed met opgeheven hoofde tussehen zijn bewakers ill oyer dpn steiger naar den celwagen, die op de De Ruyterkade wachtte, en waar omheen zich een groepje nieuwsgierigen verzameld had. De celwagen reed naar het Paleis van Justitie, om vandaar te gaan naar de strafgevangenis aan den Amstelveenschen weg, waar de avonturier zijn straf moet ondergaan. NIETIGHEID VAN DAGVAARDING. AMSTERDAM, 11 Mei. Het Gerechtshof ajhier heeft heden in hooger beroep op grond van nietigheid van de dagvaarding A. G. A- Verstegen, redacteur van het Meldersche Matrozenblad „Hét Anker" ontslagen van rechtsvervolging 111 zake het hem ten laste gelegde smaadschrift tegen den officier van gezondheid' le k!. W. A. Stark, In eersten aanleg, voor de rechtbank te Alkmaar, werd hij vrijgesproken, nadat door liet O. M. aldaar 14 dagen gevangenisstraf was geëischt, welke eisch ook door den advocaat-generaal van den Hove werd gesteld'. Verdediger in deze zaak was Mr. Mondeis. Deze had in zijn pleidooi op 27 April j.l. vooropgesteld de nietigheid der dagvaarding, op grond dat niet daarin (wat art. 143 strafvord. eischt) doch in een aanhangsel ervan het tenlaste gelegde was op genomen. Met die opvatting vereeni'gde zich dus het Hof bij zijn arrest. PRINS HENDRIK IN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 11 Mei. Mei den trein van 11.22 arriveerde hedenmorgen hief tpr stede uit de Residen tie Z. K. IT. Prins Hendrik. Z. K. H- was vergezeld van zijn adjudant jhr. Van, Suehtelen van de liaare en van Baron van Asbeck, lid van het hoofdbestuur der vereeniging „Het Oranje Kruis." In een gereed staande auto begaven de Prins en de beide hem verge zellende heeren zich naar de woning van dr. O. B. Ti- la r, us op de Heerengracht waar de lunch gebruikt werd, In de Luthersche Diaconesseninrichting op den Koninginneweg had hedenmiddag een hoofdbestuurs vergadering plaats der Vereeniging „Het Oranje Kruis,' welke door Prins Hendrik werd gepresideerd, Om 5.10 hedenmiddag zal de Prins de hoofdstad verlaten om zich naar het Loo te begeven. Bnrgcrltfbe stand. GEBOREN: 10 Mei. Jan, z. v. Nicolaas Gerardus Meijroos en Trijnje Brand, 11 Gerritdina, d. v. Herman van Brummen en Klaasje Rempt. GETROUWD: 11 Mei. Pieter van der Berg en Maartje Groot. Cornelis de Vries en Wijntje Zwart. Ja cobus Petrus Johannes Vennik en Elizabeth Ott, wed. Klaas Moeijes. Simon Lourens de Ruiter, wedn. van Elisabeth Boot en René Susanna Winterstein. Naar waarnemingen verricht in den morgen -van 11 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldjg tot den avond van 12 Mei.) In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 773.2 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 754.3 te Coru- na. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind in oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, meest droog weer met kans op onweer, zelfde temperatuur.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2