BUITENLAND. STADSNIEUWS. DINSDAG: AANVOER TER BROEKER MARKT. ding ijii bij da vereeniging van R.-E. herstellingsoor den voor longlijders en zwakke kinderen, om met afge vaardigden uit do verschillende steden, waar de veree niging afdeelingen bezit, een dag, liefst een katholie ken feestdag, te bepalen en een bloempje of een ander zinnebeeldig' voorwerp te kiezen, ten einde ook van katholieke zijde, ter bestrijding der tuberculose, een algemeenen nntionalen propagandadag' in te stellen. VERGIFTIGING. Te Eindhoven en Woensel zijn 2 gevallen van vleeschvergiftiging voorgekomen. Beide personen had den rookvleesch gegeten, van de markt te Eindhoven afkomstig. Een reeds bejaarde vrouw te Nieuw Weerdinge is in hechtenis genomen als verdacht van een poging om een bij haar inwonenden jongeman, met wien zij in onmin leefde, te vergiftigen. In melk, die door hem zou worden gedronken, werden geschrapte luci ferskoppen gevonden. FIT DE BEEMSTER. Mejuffrouw A. de Bruin alhier slaagde te Haarleu! voor de akte Lager onderwijs. TE VEEL MEIKEVERS. Het gemeentebestuur van Tegelen heeft een post van 50 gulden uitgetrokken voor het verdelgen van meikevers. Dit bruine gedierte is dit jaar daar zoo bijzonder talrijk, dat men ze 's: avonds hoort gonzen als een bijenzwerm en in boom en struik hij honder den krioelen. Voor iederen liter meikevers ten raad- huize gebracht wordt 12 ets. uitbetaald. Een menigte jongens zijn nu natuurlijk op de meikeversvangst ge togen. (N. Venl. Ct.) RIJWIELDIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL. Te Haarlem werd Vrijdag van een loopjongen een rijwiel ontvreemd. Hij gaf daarvan kennis aan de politie, doch nog vóór deze aan het speuren ging, kwam aan het- bureau de rijwielhandelaar E. uit de Begijnestraat, die mededeelde, dat er twee jongens bij hem waren geweest om een rijwiel te verkoopen, ver onder den prijs, en dat dit rijwiel nu bij hem stond. De recherche ging er op uit en hield aan den 16-ja- rigen P. ,T. B., die bekende het rijwiel te hebben gesto len met W. Sn., ook 16 jaar. Deze laatste bekende nog veel meer. Met B. had hij deze week ontvreemd: het rijwiel van den plantsoenopzichter Baardse, dan dat van den boekhandelaar Van Brederode en ook dat van den onderwijzer v. d. Sterk en al die rijwielen hadden zij verkocht bij den handelaar E. Deze iaatste -ontkent, doch de jongens houden vol. móest degradeeren tot de functie van ^Uitsmijter." Toen er na de bel door een der huisgenooten was opengedaan, stond op de stoep iemand', die verzocht voor 'n nogal dringende zaak meheer te mogen spreken en zich middelerwijl, ofschoon ongenood, in de gang- drong. Ja, meheer at maar als 't dringend was, Meneer kwam. De bezoeker pufte dapper en niet zonder elegance 'n cigarette, die, naar meneers reuk zintuig ondervond, van inferieure hoedanigheid was. U wenschte. voor 'n dringende?.... Ja, meheer. Ja. Of dringend? Dringend? Ziet u eens. Ik heb tot m'n verwondering, meheer, gehoord, dat u niet op 'fc leven is verzekerd, en ik geloof, meheer, ik geloof, dat ik daaraan juist heb gehoord Ongetwijfeld', vriend. Onze maatschappij, meheer. Ja juist. Uwe maatschappij biedt bijzonder voordeelige voorwaarden, niet waar.... O-h 1Ik zie dat u op de hoogte bent Ja, spaar u de moeite. Ik wil werkelijk geen kwaad er van zeggen. Maar ik wensch mij absoluut niet bij haar te verzekerenen toen u mij vroeg, voor die dringende zaak, was ik aan 't ,eten. Maar, meheer, jndie» u yolkomen op de hoogte was van de geweldig lage tarieyen, die onze. Goed, goed, vriend, maar ik Was a»n 'tpten. U zou er zeker direct toe overgaan.,,, Zeker. Maar ik denk niet aan doodgaan, inaar wel aan m'n eten, dat koud wordt, 't Is immers 'n eisch van dezen tijd, dat men zich verzekert. 't Eten En bepaald .onverantwoordelijk voor vrouw en kinderen, Meneer (De deur stond' noodend open.) De ongewoon lage tarieyen, die onze maatschap pij heeft, kunnen u immers niet terughouden,,.. Ik verzeker u, Ja-ja..:, Dat zeggen ze allemaal. Als u op vijf-en-veertigjarigen leeftijd bij onze maatschappij 'n verzekering sluit, betaalt u voor Maar de hand van meheer, wiens eten koud werd, deed 'n vervaarlijken gre.ep in 's bezoekers kraag, en de man stond op straat, •Toen meneer weer aan tafel zat, was er 'n benau wende stilte in de kamer, „Pa" keek zoo dreigend. Het. bedrag, door .teaii Thiery bij zijn dood nagela ten, bedroeg 56 millioen. Met eenig geldstuk werd dit bedrag niet nader omschreven. Het lijdt geen twij fel, zegt de lieer J„ dat de' Thiry's te Amsterdam af stammen van den erflater Jean Thiery. UIT BERGEN. Ds. F. W. v. d. Kieboom te Zalt-Bommel heeft het beroep bij de Ned. Herv. Gemeente alhier aange nomen. INGETROKKEN. De minister van Justitie heeft het uitzettingsbevel ten opzichte van den Engelschman den heer Tinsley, vertegenwoordiger van de „Uranium Steamship Com pany," ingetrokken met ingang van 1 Juni a.s. SCHOOLOPZIENERS. In de „Bode" was critiek uitgeoefend op de benoe ming van den 69-jarigen heer Korver als schoolopzie ner in het arr. Den Helder. Men vond in den benoem- I vangst van dezen brief is de hoofd-inspecteur van po- 1-— li tie dadelijk naar Berlijn gereisd' om zich in verbin- DE MOORD IN DEN HAAG. Omtrent den Griek, die in dienst was van den ver moorden Pers in den ITang, en die van den moord ver dacht wordt, daar hij plotseling verdwenen is, lezen wij in de Dultsche bladen het volgende: Den 12en dezer meldde zich bij den commissaris van politie in den Haag een welbekende Griek aan en deelde mede, dat hij van een broer uit Berlijn pen brief ontvangen had, wnarin deze hem meldde, dat hun broer George den 4den Mei plotseling in Berlijn ver schenen was en waarin hij hem vroeg, waarom George uit. zijn betrekking in den Haag geraakt was, of er daar geen werk meer voor Grieken was, enz. Na ont- de geen bekwaamheid of verdienste in onderwijs-zaken, tnaar slechts „een man van rechts." De benoemde heeft op deze critiek geantwoord en de redactie van de „Bode" is ondeugend genoeg, het briefje af te drukken zonder er iets aan te verande ren. Het. luidt: Mijne Heeren. Mij werd toegezonden een Es van uw blad. waar in eene critiek was opgenomen over mijne benoe ming tot schoolopziener, die critiek is nu niet in de vriendelijkste bewoordingen neer geschreven, even wel de naamlooze inzender kan gerust zijn. en alhoe wel ik een strijd' met open vizier nooit zal ontwijken zoo hoop ik veel in de gelegenheid te zijn de belan gen van het onderwijs ,wat ik liefheb" met al mijne krachten te dienen, het terrein is mij niet geheel vreemd, en verder! wacht mijne arbeid af. Hoogachtend) Helder 6 Mei 1911 T. KORVER. Gaarne nemen wij zegt het blad van den heer Korver de verklaring aan, dat hij het onderwijs met al zijn krachten zal wenschen to dienen, wij hebben daar trouwens niet aan getwijfeld, maar dat hij niet de aangewezen persoon is voor de taak van arrondis- sements-sehoolopziener, zooals die bij de wet. is om schreven, daarvoor is zijn ingezonden stuk voldoende bewijs. Dit zal de heer Korver waarschijnlijk niet in zien, en dat kunnen wij volkomen begrijpen ding te stellen met den commissaris van politie al daar. Bij het onderzoek, dat ingesteld werd, is geble ken, dat de volle naam van den Griek is Georg' Andre- los en dat hij in 1889 in Arachowa geboren is. Den 4en en öen Mei is hij in Berlijn gebleven, had daar om werk gevraagd aan een sigarettenfabriek, waar echter geen plaats voor hem open was. Zijn landslie den was het opgevallen, dat hij er zoo schuw en ang stig uitzag. Zijn elegante kleeding, die hij van den Pei's gestolen had, bracht zijn Berlijnsche kennissen er toe hem te vragen, waar deze kleeren vandaan kwd- rnen. Waarschijnlijk is dit de reden geweest, waarom hij Berlijn weer zoo gauw verlaten heeft. Men ver moedt dat Andrelos naar Breslau is gereisd om te trachten van daar de Russische grens te bereiken, daar in Moskou een broer van hem woont, hij zelf ook enigen tijd in Rusland1 heeft doorgebracht en de Rus sische taal machtig' is. Aan de Russische douanen is last gegeven op den Griek te letten. UIT BERGEN AAN ZEE. Gistermiddag om half twee is alhier geopend het koloniehuis „Voor Jong Nederland." In de eetzaal van dit koloniehuis, dat in een beschutte duinvallei is verrezen, vereenigden zich de genoodigden, waaronder de schenker van het terrein, de heer J. van Reenpn met mevrouw Van Reenen-Völter, de heer A- O. Bos, afgevaardigde van het Centraal Genootschap van Herstellings- en Vacantlekolonies, dr. P, J. Barnouw, voorzitter van de Amsterdamsche Vereeniging van Vacantiekolonies, dr. Schipper, afgevaardigde van de Hendrica-stichting te Egmond aan Zee, juffrouw Do- na, directrice van het herstellingsoord van het Burger weeshuis te Amsterdam en dr. Van Pelt van Bergen, medisch adviseur. Verder de architecten en de uit voerders dpr werkep. De voorzitter yan de vereeniging, de heer E' Qtto, van ^msterd'am, spralj dg openingsrede uit, wees in het bijzonder op hét doel der vereeniging, het uitzen dep van kinderen, wier ouders een gedeelte van verpleegkosten kunnen betalen, bracht dank aan de commissie van bijstand, welker voorzitter hij een oor konde aanbood, en bracht dank voor den steun van ve le personen ondervonden. In 't bijzonder werd 'een woord van dank gebracht aan den heer en mevrouw Van Reenen yoor hun schenking. Ten slotte sprak dg beer Otto een woord van opwekking aan het perso neel, dai sijn jVófk onder leiding' van mejuffrouw de Raadt zal verrichte». Vervolgens dankte de heer Van Reenen voor de waardeerende woorden, bracht de heer A. C, Bosch de beste wenschen over van het „Centraal Genootschap" en dankte de heer Minkenhoff voor de woorden tot de commissie yan bijstand gesproken. 't Gebouw, dat 28 M. breed en 12 M. diep is, out vongt bede» de egrste 32 kinderen ter verpleging. UIT LIMMEN. Ernstige gevolgen heeft de bruiloft gehad welke bij de huwelijksvoltrekking yan een zekeren Kraak man met mej. van der Peet plaats had- Twintig gasten toch zijn na afloop van het bruiloftsmaal min of meer ernstig ongesteld geworden. Bij alle patiënten deden zich vergiftigingsverschijnselen voor en het schijnt, dat de ziekte moet worden toegeschreven aan koper- vergiftiging. Het vleesch dat gegeten werd, moet n.l. in een groote koperen geschuurde waschketel eerst ge kookt ,en daarna nog eens weer opgewarmd geworden zijn. De toestand van de» bruidegom moet ernstig zijn. UIT St.-PANÖRAS. Evenals het vorige jaar, ook om dezen tijd, is de heer JKraaijer, tuinbouwer alhier, wederom de eer ste, die de eerste aardappelen van den vollen grond rooide. De hoeveelheid, uit slechts enkele koppen bestaande, is door hem verkocht aan den groentehandelaar A. Boerse te Alkmaar, ter aanpakte en met rust den stand op 4—2 in baar voordeel had gebracht, N a de rust maakte de regen den bal verbazend glad. Die gladheid speelde vooral den Alcmaria-keeperleelijk parten. Hoorn maakte tenminste vrij gelukkig de stand gelijk 44. Alhoewel Alcmaria nog een vijfde goal maakte, kon zij toch met geen overwinning huis waarts keeren, want kort voor het einde maakte Hoom weer gelijk, doordat Alcmaria's keeper een gladden bal door zijn handen in 't doel liet rollen, t Einde kwam dus met gelijken stand 55. NIEUWE AARDAPPELEN. Meldden we dezer dagen dat de eerste aardappelen door den heer Sweekhorst aan H. M. de Koningin waren aangeboden, geheel juist was dat niet, immers deze aanbieding, dooi' Gebr. Sweekhorst, is eerst heden geschted PRIJS BEHAALD. De heer Johan W. Govers, bediende bij den heer W. Burger, Laat-, behaalde in den internationalen wed strijd te Amsterdam, uitgeschreven door de vereeni ging van banketbakkersbedienden, waargan ook pa troons deelnamen, met een bloemstuk (dat. inmiddels aan bovengenoemd adres is te bezichtigen) een diplo ma 2den prijs met bronzen medaille. AGENDA. MAANDAG: „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor dames, 8 uur, gebouw „de Unie." Schaakclub V V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher- merhorn, Waagplein. Gymn.-ver. „De Halter," van 78 uur jongensafdee- ling van 9—12 jaar; van 89 uur jongensafd.vanl9— 16 jaar; van 9 10 uur ledenafd. boven 16 jaar, in hel „Gulden Vlies," ingang Lindengracht, Gymu.ver. „Turnlust," oefeningsavond van g1!—9'A mgïvngg-afd,, lokaal E. H. B. S. „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor heeren, 8 uur, gebouw Diligentia. Laatste Berichten. werd witte Gedurende de week van 8 tot en met 13 Mei aangevoerd 100 stuks roode kool, 2200 stuks hooi cn 16 baal uien. Door te geringen aanvoer is de markt op Zaterdag 13 Mei na de veiling van de aangevoerde uien voor dit seizoen gesloten. Doch lang zal de sluiting niet duren, daar met dit groeizame weer aardappelen en groenten flik wassen. UIT OFDK AR SPEL. Door stemgerechtigden van de Ned. LIerv. kerk te Oudkarspel is gisteren bij stemming besloten, om de benoeming van Ouderlingen en Diakenen alsmede het beroepen van den predikant niet aan een kiescollege op te dragen, maar aan den kerkeraad, zooals het dus was zal het blijven. UIT ILEER-HUGOWAARD. Zaterdagnamiddag had hier een ongeval plaats, dat betrekkelijk goed afgeloopen is. Bij den heer A. Won der, tegenover den Rustenburgerweg, had men de gaskroon hersteld en de zaak weer in elkaar gezet. De vrouw des huizes meende, toen ze naderhand) de deur dei kamer opende, een min of meer ong*ewonen reuk te ontdekken, wat haar aanleiding gaf een lucifer te ontsteken. Met een hevigen knal sloeg het blijkbaar- uitgestroomde gas in brand. Deuren vlogen open, tot M>lfs de dorschdeuren toe. De- vrouw des huizes be hield gelukkig hare tegenwoordigheid) van geest en snelde onmiddellijk naar de hoofdkraan om die af te sluiten. Toen men naderhand de kamer inspecteerde, bleek daar een groote verwoesting- te zyn aangericht, terwijl overal de verf was opgeblaard. ONWEDER. Bij het zware onweer, dat Zaterdagnamiddag boven Edam cn omstreken woedde, sloeg" de bliksem in een stal, bahoorende bij de uitstalling van café de Koop handel. Het begin van brand wist men te blusschen. Een in de weide loopend paard van den heer Doets aan den Zeedijk, werd dood geslagen, en bootnen aan de stadsyestingen getroffen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Voor. lijdens het hevige onweder, dat Zaterdag boven een groot- deel van West-Friesland woedde, zijn te Berkhout 2 koeien doodgeslagen, in Blokker 2 koeien en 1 paard, terwijl in Oostwoud een en te Opmeer twee boerenplaatsen zijn verbrand. UIT EGMOND AAN ZEE. Zaterdag arriveerden dijk" te Egmond' in koloniehuis „Zwarten- aan Zee (ook van het Centraal Ge nootschap) 125 kinderen uit de afdeelingenAlmelo Amsterdam I, Beverwijk, Dantumadeel, Dragten Fra- neker, 's-Gravenhage II, Groningen, Hellevbetsluis, l\oog aan de Zaan, Sneek en Tietjerksteradeel. EEN ZEPPELIN NAAR AMSTERDAM. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zoo meldt ons de Hamburg-Amerika-Linie, afdeeling „Lucht vaart, zoomede met goedvinden der betrokken autori teiten in Nederland, bestaat het voornemen in de eer ste weken van Juni een vaart, met het Zeppelin lucht schip „Deutschland" van Dusseldorf naar Amsterdam en weder terug te ondernemen. „ACTIEVE AGENT." De Opr. Haarlemsche Crt. vertelt: Deze geschiedenis wordt geschreven, opdat 'n iege lijk wete, hoe een onzer kalmste stadgenooten zich EEN ERFENIS VAN 75 MILLIOEN. Vaar aanleiding van het artikel, voorkomende in ons blad van Donderdag 11 Mei onder den titel! „Een erfenis van 75 millioen" schrijft het II b 1 d. ontvangen wij een schrijven van den heer Jagerman. Deze deelt mede, dat hij een afstammeling der Thief- ry's is en zendt ons een uittreksel van het testament van Jean Thiery, wiens naam te Mons in 1734 werd veranderd' in Thiry: Wij ontleenen aan dit uittreksel het volgende: „Den lOden Februari van het jaar 1654 verscheen te mijnen kantore te Corfu Jean Thiery, geboortig uit het bisdom Rheims, gedoopt in de parochie van Cha teau Thiery in Champagne. Hij vertelde het volgende: Ik weet niet mijn juisten leeftijd, daar ik al mijn papieren heb verloren. Honderd twintig- jaar geleden vond ons geslacht zijn oorsprong in Lotharingen. Mijn grootvader, Robert Thiery, gendarme van den koning' van Frankrijk, had drie zoons: Pierre, Claude en Frangois. Ik heet Jean en ben een natuurlijke zoon van Frangoise Briscot en Frangois Thiery. Om mijn geluk te beproeven ben ik naar Italië gegaan en heb er te Brescia dienst genomen als huisknecht in de herberg „De roode Toren". Daar maakte ik kennis met een Grieksch koopman Athaiiase Tripoldi, die mij bij zich in dienst nam en mij zijn gansche vermogen naliet, o. a. bestaande uit drie koopvaardijschepen en acht honderd diiizend croizades, welke op rente waren gezet. Dit testament werd gemaakt te Corfu den lsten Augustus 1636. Daar ik thans den leeftijd van 75 jaar bereikt heb, wil ik mijn laatste dagen gaan slijten in Venetië. Ik benoem tot mijn erfgenamen de Thiery's in Champagne, namelijk de kinderen van mijn vader ge raamd I rangois Thiery en van mijn moeder genaamd Irangoise Brisot of mijn broeders en zusters, zoo zij van het zelfde bed zijn. Wanneer mijn vader of moe der voor de tweede maal gehuwd' zijn, komen geen kin deren in aanmerking, welke uit een tweede huwelijk gesproten zijn. Zoo mijn vader en moeder geen kin deren nalaten, beroep ik kinderen van Pierre en Clan- de Thiery." Tot zoover het testament van den heer Jean Thiery. De schrijver van deze mededeelingen, de heer G. F. H. Jagerman, Bloemgracht 66, verzocht ons mede té deelen, dat hij gaarne nadere bijzonderheden zal ver nemen van hen, die nog iets kunnen mededeelen over deze quaestie. DE PEST OP JAVA. DEN HAAG, 15 Mei. Een regeeringstelegram van 14 Mei betreffende de pest op Java in de afdeeling' Malang meldt: drie koortsgevallen, respectievelijk op 6, 8 en 11 dezer, bleken pest te zijn. Eergisteren (12 Mei) waren er 28 gevallen, waarvan 14 dooden. Van de lijders van de vorige dagen overleden er nog 8. Het besmet inlandsche logement te Madioen is verbrand geworden. Geen nieuwe gevallen werden geconstateerd. Wel zijn drie dwangarbeiders in observatie genomen, waarvan er twee zeer verdacht zijn, ofschoon het bac teriologisch onderzoek negatief is. Te Soerabaia drie gevallen, het aantal lijders beloopt zes. Te Tasikmala- ja één g-eval, de lijder was 4 dezer van Kediri vertrok ken en bleef onder medisch toezicht. Na dagelijksch onderzoek is 10 dezer verdenking gerezen, zij vertoon den toenemende klierzweljing maar geen andere ziek teverschijnselen. Het onderzoek van bloed en klier vocht was negatief. Eerst na het. uitsnijden van een klier konden bacillen aangetoond worden. Tot dusver zijn drie Europeanen aangetast, namelijk één in Ma- lang. eén in Sitoebendo en één in Tasikmalaja. De pest is vermoedelijk door Chineesche wangkangs bin nen gebracht. TWEE LIJKEN OPGEHAALD. ROTTERDAM, 15 Mei. Gisteren is uit de rivier opgehaald het lijk van den koopman Nederhof, den 22en October en den varensgezel Klaassen den 24en December verdronken. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. ROTTERDAM, 15 Mei. Gisteren is een 65-jarige weduwe door een auto gegrepen en onder een electri- sche tram geworpen. Hersenschudding en schedel breuk waren het gevolg'. VERZET TEGEN DE POLITIE. ROT1ERDAM, 15 Mei. Zaterdagnacht is in de Gouvernestraat hoog verzet tegen de politie gepleegd. Men wierp met dakpannen, steenen en hout en dreig de met vuurwapenen. Twee politieagenten kregen kwetsuren, vier belhamels zijn gearresteerd. VLIEGEN. Blijkens l'Auto heeft de heer Schuurman Zaterdag- te Issy les Moulineaux gevlogen op zijn Blériot 50 II. P. met Anzani-motor. VERPLAATST. De heer P. J. Bröerken is verplaatst van het tele graafkantoor te Amsterdam naar het telegraafkantoor alhier. VOETBAL. Ondanks het warme weer, hadden gisteren toch nog voetbalwedstrijden plaats. Zelfs drie internationale. Het Amsterdamsch elftal, waarin g-een Ajax-speler- uitkwamen, verloor van het Brusselsche met 20. In Antwerpen verloor het Ned. Mil. elftal van liet Belgische met 63. Keeper Dijxhoorn had zijn dag niet. In Dusseldorf verloor Oost-Nederland van West- Duitschlandl met 31. Göbel' was afwezig en werd ver vangen door Ledeboer. Alzoo dus drie nederlagen voor Nederland. Door 't warme weer stond de spelqualiteit laag. Sparta won in Rotterdam met 30 van Haarlem, terwijl O. O. aldaar het arme Hercules met ee 61 nederlaag naar huis zond. Een combinatie van Alcmaria I en II trok gis teren naar Hoorn tot het spelen van een vriendschap- I pelijken wedstrijd' tegen een Sport-Hollandia combi natie. Ei werd gespeeld op een veld, waar de bal soms in bet hooge gras verdween. Hoorn nam direct de lei ding, waarop Alcmaria spoedig gelijkmaakte. IJoorn maakte echter een tweede goal, waarna Alcmaria be- ENGELAND. De Duitsche Jteizer en keizerin en princes Victoria Louis» kwamen gister te Port Victo ria aan boqrd van de „Ilohenzollern," begeleid door de „Königsberg" en de „Sleipner," Toen de „Ilohen- zojlei-n" dp territprjale waterpn binnenvoer, kwam een divisip Britschp torpedojagers haar tegemoet, die het schip naar de ankerplaats geleidden. Alle oorlogs schepen bij Sheerness voerden den Duitschen stan daard en losten saluutschoten. De Keizerlijke familie zal den nacht aan boord doorbrengen en morgen naar Londen vertrekken. ITALIë. Aan het galadiner ter eere van grootvorst Boris van Rusland hield koning Victor Emanuel een toespraak, waarin hij den keizer der Russen dank 3eP de, wijl deze aan grootvorst Boris dp opdracht gegeven had Italië de gevoplens van vriendschap yan Rusland over tp brengen. De koning voegde erbij, dat Italië, als vredelievende staat, zich gelukkig' gevoelt de ge- lukwensclien te kunnen aanvaarden van den machti gen heerscher, wiens initiatief den volkeren de gele genheid opende om hunne internationale geschillen op vriendschappelijke wijze tp regelpn. SPANJE. De Kamer heeft het wetsontwerp op den militairen dienstplicht aangenomen, RUSLAND. Te St. Petersburg is voor den Senaat, het proces begonnen tegen generanl-majoor Reinbott, gewezen prefect van Moskau. Bij het onderzoek, inge steld door senator Garin, zijn allerlei oneerlijkheden, dooi' Reinbott gepleegd, aan het licht gekomen. Hij wordt thans beschuldigd van: verduistering- van staatsgelden, omkoopbaarheid, afpersing, misbruik van ambtsgezag. Dit alles moet hij misdreven hebben in de nog geen twee jaren van Januari 1906 tot November 1907 dat hij prefect van Moskau is ge weest. Er is veel publiek hij de zittingen. De beklaagde vroeg twintig toegangskaarten voor zijn vrienden. De man is zeer opgeruimd ondanks het tegen hem inge brachte materiaal. Hij heeft een boek in den handel gebracht, dat 18 gulden kost, en heet: „A. Reinbott's antwoord" en tegen senator Garin gericht is.Nogalop- zien baarde de verklaring" van Reinbott, dat hij inder tijd van het ministerie van binnenlandsche zaken geld voor de yerkiezgings-agitatie had' gekregen, AMERIKA. In de hoofdstad Mexiko schijnt het ook oproerig te zijn. In verhand met een aanval, die ver wacht werd, werd het tuighuis en het nationale paleis door artillerie beschermd en werden de straten met troepen bezet. Gemengde mededeelingen. EEN VAN DIJCK GESTOLEN. In het paleis van de gestorven millionaire Massone, in Genua, is ingebroken en een kostbaar schilderij ge stolen van Van Dijck, voorstellende een vrouwenpor tret. Het schilderij is van onschatbare waarde. BLOEMENDAG IN DRESDEN. Zaterdag heeft Dresden zijn bloemendag gehad, be- uustigd door het heerlijkste weer. De margrieten die verkocht zijn, hebben 100.000 opgebracht, SLACHTOFFERS VAN GASVERGIFTIGING. In de dienstkamer van den stationsdokter van het station te Praag, werden Zaterdag drie personen ge vonden, die door gas bedwelmd' waren. Het waren de dokter en een assistent, die reeds overleden waren en een beambte die bewusteloos was. DIENSTEN VAN EEN POLITIEHOND. Dat politiehonden niet alleen inbrekers opsporen, maar ook andere goede diensten bewijzen, blijkt uit een voorval, dat Zaterdag te Berlijn plaats had'. Een oude man, die het plan opgevat had het tijdelijke met het eeuwige leven te verwisselen, wilde zich in een haven verdrinken. Op het oogenblik, dat hij in 't water wilde springen, kwam een politiehond, die met een agent de rondte deed, aangerend en begon tegen n man te blaffen. De agent schoot toe, trok den levensmoede van den waterkant af, en bracht hem naar een politie-bureau. PROF. VAN 'T IIOFF'S NAGEDACHTENIS GEHULDIGD. Tn de aula van de universiteit te Berlijn werd huldo gebracht aan de nagedachtenis van professor van 't Hoff, in tegenwoordigheid' van den minister van eere- dienst, een vertegenwoordiger van 't Nederlandseh ge zantschap, prof. E. Cohen, uit Utrecht, prof. Holle- man, uit Amsterdam, vertegenwoordigers van de Ber- ijnsche universiteit en afgevaardigden uit de schei kundige wereld. Professor Wilhelm Ostwald hield een rede, waarin hij het leven en den arbeid van prof. van 't Hoff schilderde. De plechtige samenkomst werd met koraalgezang geopend en geëindigd. Burgerlijke stand. GEBOREN. 13 Mei. .Tan, z. van Koenraad Kaaij en Maartje Bets, Gerritje, d. van Hendrik Lodder en Jannetje van der Kroef. Margaretha Afra, d. van Willem Johannes Stoop en Elisabeth Maria van der Putte. OVERLEDEN. 13 Mei. Bouke Ronner 66 j. Gerarda Sara Bolk, wed. Arent Siebert Coster, 85 j. Martinus Jonges 86 j. 14

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2