BUITEN LAND. STADSNIEUWS. VAN TEXEL. 100 97* 182* 122* 152 120.- 140 722 859 485* 50 118 692 497 229 64 426 546 227 861* 468V» 159* 219* 175V* 108V* 120* 149 208 752 92 VERBETERING POSITIE OFFICIEREN. Aan het departement van oorlog ia het ontwerp tot verbetering van de positie der officieren gereed komen. ge ONTWERP MUITIEWET. Het Voorlöopig Verslag der Tweede Kamer betref fende het onderzoek van het ontwerp-Militiewet is da afdeelingen omstreeks 25 dezer te verwachten. Gemengd Mlenw», DE ZAAK-BEISHUIZEN. Zooals men zich herinneren zal, vernietigde de Ko ningin het besluit van den Gemeenteraad van Stedum waarbij de onderwijzer G. Th. Beishuizen (lid van Prov. Staten) ontslagen werd, omdat hij niet te Garsthuizen, waar zijn school staat, maar te Lopper sum, buiten de gemeente, woonde. Het Gemeentebe stuur had den heer B. verzocht van woonplaats te ver anderen, doch hij had daaraan geen gevolg gegeven omdat hij geen geschikte woning te Garsthuizen kon krijgen. Ged. Staten stelden hem ook in 't gelijk. Thans verzocht de heer Beishuizen aan genoemden Raad om ontheffing van het bepaalde bij art, 19 der instructie voor het onderwijzend personeel (om buite Garsthuizen te wonen). B. en W. stelden voor afwijzend1 op dat verzoek te beschikken, doch de genoemde ontheffing tot 1 Mei 1912 te verleenen. Dit voorstel werd met op een na algemeene stemmen aangenomen. DE MOORD TE 's-GRAVENHAGE. De justitie te 's-Gravenbage heeft gisteren ander maal een onderzoek gehouden in het huis van den vennoorden Perzischen koopman, in de Wagenstraat Het voorwerp waarmede de misdaad bedreven is, gevonden in een loozing, die van boven naar beneden loopt en vroeger als privaat gebruikt werd. Het moord tuig is het dolkmes, dat aan den vermoorde zelf toe behoorde en is in beslag genomen. POSTWISSEL VERVALSCHING. Omtrent de postwisselvervalsching te Overveen wordt gemeld, dat. de verdachte L. drie jaar in dienst was en de handteekening van den klerk buitengewoon bedriegelijk wist na te maken. L. had ook een stem peltje laten maken van den naam van den man, aan wien hij wissels adresseerde. Deze drukte dat. stem peltje dan aan de achterzijde af en teekende daaron der. De uitbetalende ambtenaar had clan heelemaal geen achterdocht. Hoe L. kans zag de wissels verzonden te krijgen is nog niet opgelost. Het verduisterde bedrag is 2700 MEN ZIJ OP Z'N HOEDE! Maandag j.l. bevonden zich 3 vreemde kooplieden te Meppel en maakten bij welgestelde ingezetenen hunne opwachting met te vertellen, dat ze "door toevallige omstandigheden in 't bezit waren gekomen van antie ke voorwerpen, schotels, borden, enz., die ze tot lagen prijs, voor elk aannemelijk bod, wilden verkoopen. Bij één ingezetene hebben ze hun slag geslagende gelukkige kooper werd voor een niet al te hoogen prijs eigenaar van 6 antieke borden; maar weldra bleek dat. hij er ingeloopen was; het waren nieuwe borden overal verkrijgbaar voor 25 et, per stuk. Wel is waar dat ze hun adres achtergelaten hebben maar het ligt voor de hand, dat men hier te doen heeft met sujetten, die niet schromen een valsch adres op te gPVPll. OM IN DE GEVANGENIS TE KOMEN. Gistermiddag wierp een persoon -een keisteen door een ruit van ho.t wisselkantoor der firma Van 't Hoff en Pikaar, op de Noordblaak te Rotterdam, en deed een greep in de geëxposeerde bankbiljetten. Het doel van deze handelwijze scheen te zijn een arrestatie uit te lokken, want de man vervolgde kalm zijn weg en gaf toen hij gegrepen werd, gewillig het gestolene te rug. WERKSTAKING TE WORMERVEER. De werkstaking te Wormerveer verkeert nog in het zelfde stadium. De werkgevers noch de stakers zijn op het oogenblik tot toenadering gestemd. De werkgevers staan daar van zelfs verder dan ooit. Zij zijn zeer homogeen in deze en kunnen rekenen op den steun der firma's, voor vie zij werk verrichten. In hun Woensdag gehouden vergadering besloten zij als antwoord aan de stakers een schrijven te richten, waarin zij allen met ontslag bedreigen, die Donderdag het werk niet hervatten. De stakers daarentegen vertrouwen, dat indien zij volharden de steun zeker niet zal uitblijven en dat tal van organisaties, betrokken bij den bouwar- beid, zich met hen solidair zullen verklaren. Het ziet er dus voorloopig niet naar uit, dat deze qua est ie spoedig opgelost, zal zijn. EEN BEKEURING. Men schrijft uit. Gorinchem: Het bestuur der Groote Sociëteit is deze week be keurd wegens overtreding der Drankwet, De quaestie is, dat een niéuw gebouw is aangekocht, dat eerst in den loop der maand Juni in gebruik kan worden geno men. En daar slechts één keer per jaar de vergunning kan worden overgeschreven, is sinds 1 Mei de vergun ning in het, nieuwe gebouw gevestigd en alzoo in het oude nog in gebruik zijnde gebouw vervallen. Naar men zegt, heeft, de commissaris van politie gehandeld op last van hoogerhand, daar de minister van Justitie bij anoniem schrijven op de hoogte is gebracht dat er in het gebouw nog sterke drank werd toegediend, althans nog aanwezig was. VERGIFTIGE BOSCHBESSEN. Bij het ruim 5-jarig zoontje van den heer P. te Vel- sen, doen zich ernstige vergiftigingsverschijnselen voor, vermoedelijk ten gevolge van het eten van ver giftige boschbessen. Voor ouders zeker weer eens aanleiding hun kinderen te wijzen op het gevaar van gebruik van dergelijke dingen. SLAAPZIEKTE. Te Groesbeek heeft zich een geval van slaapziekte voorgedaan bij een man van ruim 70 jaar, die van Vrijdag tot Maandag in slaap heeft gelegen en daarna is gestorven. DRAADLOOZE TELEGRAFIE. Uit. Den Helder wordt aan Het Volk gemeld, dat twee leerlingen van de H. B. S. aldaar, zoons van hoofdofficieren bij de marine, op hun woonhuizen een toestel voor draadlooze telegrafie hebben opgericht. UIT EGMOND AAN ZEE. Gister werd bij den heer P. de Graaft', hotel Wel gelegen, door een der badgasten het- eerste zeebad ge nomen. De temperatuur van het water was 05 graden. UIT OUDKARSPEL. Bij de gehouden herstemming voor een lid van den Raad alhier tusschen de candidaten F. Bouwens en J. Glas, zijn uitgebracht 250 st., waarvan op F. Bou wens 139 en J. Glas 108, alzoo gekozen de heer F. Bou- wenk Van onwaarde 3. Was aanvankelijk de vrees filet gelmet ongegrond, dat met 't oog op 't heerschen van mond- en klauw zeer de Texelsche lammeren niet naar Leiden mochten vervoerd worden, thans is door den commissaris der provincie Zuid-Holland dit vervoer onder bepaalde voorwaarden toegestaan. Ter richtige nakoming de zer voorwaarden moet met elk tot vervoer bestemd vaartuig een politie-agent de reis meemaken. UIT AKERSLOOT. Herkozen als Heemraad van den Westwouderpolder de heer C. Los Dz. te de Woude, gemeente Akersloot, als Hoofdingeland de heer O. Meijsen te Purmer, ge meente Ilpendam en als Secretaris-Penningmeester de beer H. Kikke te Koogerpolder, gemeente Akersloot. UIT IIEER-HUGOWAARD. Hedenmiddag had' de feestelijke inhaling en in stallatie plaats van den nieuwen burgemeester, den lieer W. van Slooten, wien als hoofd der gemeente een sympathieke ontvangst werd bereid, waaraan ook zij deelnamen die in den heer van Slooten niet- den man van bun keuze zagen, maar die niet achter wilden blijven nu het gold hem op waardige wijze in te halen. Overal wapperde van morgen reeds tusschen bet heerlijk© Meigroen onze vlag, wagens voor de muziek korpsen werden feestelijk versierd', vele huizen werden in feestkleed gestoken, voor het raadhuis werd een fraaie eerepoorj: opgericht en kinderen Wfl.cbtteq. mpt vlaggen en oranje getooid de dingen af, die kotaêri zouden. Tegen één uur werd het druk nabij het café van den heer Klaver, waar de stoet werd opgesteld, die het hoofd der gemeente van het station zou halen. Die stoet was samengesteld uit den gemeenteveldwachter, den heer P. Haster, drie ruiters, een rijtuig met het dagelijksch bestuur van de feestcommissie (Dr. A. C. G. Post, voorzitter; S. Brugman, viee-voorzitter; J. Akkerman, secretaris en J. Beersen, penningmeester), twee landauers voor de raadsleden, ,en een voor de ouders, een dochter en een zoon van den heer Van Slooten, een eerewacht van 60 ruiters (die een gunsti- gen indruk maakten met hun Oranjesjerpen en witte handschoenen, al was het jammer dat de sigaartjes niet een uurtje gemist- konden worden). De stoet werd begeleid door de fanfarekorpsen „Kunstvereeniging': en „H. H. G. O." en door het zanggezelschap „Ons Genoegen" en vergroot door vele fietsers en belang stellenden in rijtuig. Bij het raadhuis stapten de wet houders en de raadsleden in. Even moest men wachten voordat de trein die een nieuwen burgemeester in zijn gemeente bracht, binnenstoomde. De eerste die den heer Van Slooten begroette was de heer C. Appel, wet houder. De stationschef, de heer Mourik, had een aardige versiering aan het gebouw aangebracht, voor welke vriendelijke attentie de heer van Slooten hem hartelijk dank zegde. De burgemeester stapte in het voor hem bestemde rijtuig, fanfares klonken en men trok, voorbij zijn wo ning, waar de muziek krachtig inzette, naar het raad huis, waar de installatie plaats had. Daar de courant reeds ter perse zal zijn wanneer deze is afgeloopen, stellen we het verslag over de ver dere feestelijkheden maar tot morgen uit. Alleen zij den bewoners dezer gemeente ter eere en zeker den nieuwen burgemeester ten genoegen vermeld, dat er een aangename stemming heerscht en dat het karakter der ontvangst alleszins waardig is. (Wordt vervolgd) Laatste Berichten. DE PEST OP JAVA. s-GRAVENHAGE, 18 Mei. Een regeeringstele- grarn van 17 Mei, betreffende de pest op Java meldt: ai deeling Malang, 14 dezer nog' één geval doodelijk. District Penangg-oengan, eergisteren en gisteren (15 en 16 dezer) negenentwintig gevallen, waarvan drie dooden. Van de pestlijders van vorige dagen zijn er nog negen overleden. Te Soerabaja één geval dat doodelijk was. Te Kediri 11 dezer en gisteren (16 de zer) één geval. Van het eerste is de pest na het over lijden geconstateerd. Te Madioen één verdacht geval bleek gisteren pest te zijn. VERNIELING. AMSTERDAM, 18 Mei. Het Gerechtshof alhier heeft heden in liooger beroep een student, Jhr. A. C. A. Stern uit Utrecht, die vroeger eens wegens mishan deling tot een geldboete subs, hechtenis was veroor deeld en ook eens wegens weerspannigheid had te rechtgestaan, nu, onder bevestiging" van het vonnis der Utrechtsche Rechtbank, veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf, wegens het stukslaan van twee ruiten eener stadslantaarn te Utrecht. BELGIë. Het is Dinsdag in de Kamer levendig toegegaan. Het ging over de betoogingen tegen mi nister Schollaert te Antwerpen, toen de minister de Maatschappij van Schoone Kunsten bezocht. Minister Lantsheere beproefde het regeeringsstand- punt uiteen te zetten, maar werd herhaaldelijk in de rede gevallen. Minister Lantsheere zeide ten slotte dat de rechters luidden te oordeelen. ENGELAND. „Er gebeurt iets" zegt men te Lon den in verband met het bezoek van het Duit-sche kei zerlijk echtpaar en knoopt daaraan allerlei vermoedens van politieleen en anderen aard aan vast, die, meent de correspondent der Lok. Anz. voorloopig de openbare meening niets aangaan. Zou er sprake zijn van een huwelijk Gisteravond woonde de keizer en de keizerin een speciale galavoorstelling in een schouwburg bij, welke in een paleis van zijde, finweel en bloemen was her schapen. Elke loge was versierd door drie bloemstuk ken met- linten in de Duitsche kleuren en verder door tulpen en anjelieren. Voor bet tooneel was een nieuw scherm geschilderd, voorstellende den keizer en den koning te paard, elkaar ontmoetend en begroetend. Aan de zijde van den keizer staat- Germania, aan die van den koning Brittannia, terwijl boven de hoof den de figuur vau den vrede zweeft, die beide monar chen met een lauwerkrans tooit. Op den achtergrond is een geïdealiseerd) beeld van Londen, op den voor grond strooien jeugdige vrouwelijke gestalten den kei zer, die op een witten telganger gezeten is, bloemen. Opgevoerd werd een oud stuk „Money," dat koning in Victoria indertijd nog al mooi vond. Hoewel dit stuk maar eenmaal gegeven werd, waren alle decora ties en gostumes gloednieuw. Toen de keizer met de koningin en de koning met de keizerin binnenkwam, gingen alle aanwezigen staan en werden de volksliederen gespeeld. Ook de composi tie van den keizer „Sang au Algir" werd gespeeld. Alleen voor de galerij waren plaatsen voor het pu bliek beschikbaar en om die machtig te worden hebben sommigen 37 uur voor den ingang van het theater ge wacht, enkelen hadden stoelen en proviand medegeno men Na een (uinpartij eergisteren werd het keizerlijk paar verrast door een jongen van tien jaar, in lompen ge kleed, die prachtig op de viool het intermezzo uit de „cavalleria rusticana" speelde. De jongen was enkele weken geleden nog straatmuzikant, kreeg in April bij den wedstrijd van straatmuzikanten den earsten prijs en zal nu carrière maken. SPANJE. Ter gelegenheid van zijn 25sten verjaar dag heeft- koning Alfonso 25.000 peseta's aan de ar men van Madrid gegeven, amnestie geschonken aan deserteurs, en vele ter dood veroordeelden gratie ver leend. DENEM ARKEN. De uitsluiting, van de 40.000 arbeiders is opgeheven, nadat men het over de geschil punten eens is geworden. RUSLAND. Het kroonprinselijk echtpaar is te St.^Petersburg- aangekomen. Het geldt- een familie bezoek, waartoe zij werden uitgenoodigd toen de Tsaar te Potsdam vertoefde. De kroonprinses, die een deel yan. baar jeugd aan het Russische hof doorbracht en de Russische taal goed' kent, is in heti Tsarenrijk zeer gezien. De couranten zelfs de stokehrandl Nowoje Wremja hebben het jonge paar, welker eigenschap pen zeer werden geprezen, hartelijk welkom geheeten. Merkwaardig en zeker niet erg naar den zin van de vrijzinnige Duitsche couranten is de verklaring- in een der Russische artikelen, dat beide landen ver bonden zijn door de gemeenschappelijke trouw aan de monarchistische beginselen. *-» Bij Keizerlijk manifest is bepaald, dat de Fin- sche Landdag op 24 Mei door den gouverneui'-generaa} gesloten zal worden. PORTUGAL. In verschillende steden zijn onlusten voorgekomen. Te Braga belegerde een menigte de woningen waarin godsdienstige vereenigingen gehuis vest zijn en de bureaux van het katholieke blad „Oom- bate,en vernielde de versiering van verschillende wo ningeri, die geïllumineerd en versierd waren ter gele genheid van het feest van het Heilig Hart. Te Oporto moesten de equipages van vreemde sche pen, onder bescherming der troepen, in den dienst op de rivier de Douro voorzien. BALKANSOHIEREILAND. De minister van bin nenlandsche zaken heeft in de Kamer verklaard: Wij voeren een politiek van gelijkheid tegenover de ver schillende elementen en men moet de regeering niet veroordeelen wegens het optreden van sommige ambte naren, Wij zullen alle maatregelen nemen, om te be letten, dat buitenlandscbe joden zich in Palestina ves tigen. De Malissorenkwestie is van plaatselijk be lang, geeft geen reden tot ongerustheid en zal spoe dig met Montenegro geregeld worden. Het beleid van Nazim pasja als vali van Bagdad is goedgekeurd, maar de officieren, die te zijnen gun ste betoogingen hielden, handelden verkeerd en zullen gestraft worden. De Kamer keurde deze verklaringen goed. AMERIKA. Een zi?er belangrijk telegram komt pit Washington; Het ministerie van buitenlandsche zaken beeft n. 1 aan de Engelsche en de Fransche regeering, die bei den den wensch hebben geuit verdragen van algemee ne arbitrage te sluiten, een ontwerp van zulk een ver drag voorgelegd, dat dienen kan als basis voor onder handelingen over permanente verdragen, Dit ontwerp voorziet in arbitrage voor gevallen die dö nationale eer en de levensbelangen der betrokken volkeren raken en die in de bestaande arbitrageverdra gen zijn uitgesloten. Alle kwesties, die naar meening der beide regeerin- gen aan internationale rechtspraak onderworpen kun nen worden, zullen naar het Haagsche Hof van Arbi trage verwezen worden. Ts een van beide regeeringen van oordeel, dat het geschil niet aan internationale rechtspraak onderworpen kan worden, dan wordt het verwezen naar een commissie, die bestaat uit burgers van de betrokken landen, tevens leden van het Haag sche Hof van Arbitrage. Blijkens een telegram uit de stad Mexico, heeft president Diaz aangeboden, voor het einde van de maand af te treden. dat in het- huwelijk verbonden wilde worden, de getui gen en enkele familieleden. Vele nieuwsgierigen had den zich voor het stadhuis opgesteld om van deze on gewone trouwpartij, die van den Omval kwam, getuige te zijn. De auto's van de firma Haarsma van Oucoop en de Jong trokken, terwijl zij in do Langestraat wachtten, tot de plechtigheid was afgeloopen, veler belangstelling. Gemengde Mededeellngen. EEN INCIDENT. Tijdens de Rijksdagzitting riep gisteren een vrouw op de publieke tribune eerst- „harder, harder" en later „Die man moet harder praten, menschen met zoo'n zwakke stem hooren niet in den rijksdag. Zij wenkte verscheiden afgevaardigden toe. Toen een ambtenaar haar zei, dat er in de gang iemand was om haar te spreken, antwoordde ze dat hij dat een ander maar wijs'moest maken! Tenslotte werd ze, terwijl ze luid schreeuwde, weggebracht. WIJNOOGST VERNIELD. De wijnoogst in de buurt van Reims, die goed be loofde te worden, is door slecht weer geheel vernield, terwijl de woningen door het water g-root gevaar lie pen. De troepen, nog altijd aanwezig, hielpen bij hot reddingswerk. De schade moet nog grooter zijn dan in 1902. EEN BLOEDBAD. Een correspondent van de World verzekert oogge tuige te zijn geweest van een schrikaanjagend bloed bad te Sombrerete. 1700 opstandelingen, die woedend waren over wreedheden, die soldaten van de x-egee- ringstroepen op boeren hadden gepleegd, bestormden het- plaatsje en maakten 500 soldaten en burgers, die weigerden leve Madero te roepen, af. EEN VLIEGMACHINE OP IIOL. Een aviateur, leerling nog, landde in het midden van het Hendon Aei-odrome. Hij stapte even uit de machine om den propellor aan te zetten ten einde weer contact te krijgen. Dit gelukte, doch zijn poging om weer iu zijn toestel te klimmen mislukte. En voort snelde de vliegmachine, terwijl de aviateur wanhopige, doch vruchtelooze pogingen deed, het toestel bij den staart vast te houden. Hij kon echter de snel loopen- de machine niet lang vasthouden en werd eindelijk weggeslingerd. Bevrijd nu, rende de aeroplane in klei ne cirkels met groote snelheid over het veld. De eene mecano na de andere, die beproefde de hollende ma chine te grijpen, werd weggeslingerd. Op een oogen blik stonden drie man vóór de- machine, doch zij wier pen zich gauw op den grond ten einde niet door de vleugels getroffen te worden. Ten slotte wist Graham hite, die ook was komexx toesnellen, een vleugeltop te grijpen. De beroemde aviateur hield goed vast, en, nadat de machine eenige malen als een dolle om Whi te had rondgedraaid, werd zij door de mecano over meesterd en in triomf naar den hangar teruggebracht. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. De groote kerkeraad' der Ev. Lutlx. gemeente alhier heeft ter voorziening- in de vacature voor predikant bij genoemde gemeente, liet volgende zestal genomineerd: (alfabetisch) Ds. D. Di-ijver te Zaandam. Ds. H. Makkiuk te Breda. Ds. J. Ph. Makkink te Kampen. Ds. G. Munter te Woerden. Ds. J. P. van Oosten te Bodegraven. Ds. H. J. Toxopeus te Amersfoort. EEN TROUWPARTIJ. Hedenmorgen om half tien precies arriveerden voor het) stadhuis drie auto's, waaruit een paartje stapte, FEUILLETON. In het nummer van heden wordt een begin gemaakt met het spannende verhaal van Alexandre Dumas „De drie Musketiers," dat, hier en daar wat gewijzigd, als feuilleton zal worden geplaatst. AGENDA. DONDERDAG. Alkmaarsehe Konijnenfokkersvereeniging, vergade ring, 8 uur, lokaal Hazes, Zaadtnarkt. Zangschool „Zanglust," 79 uur, Harmonie. Ledenvergadering S. D. A. P., 8V2 uur, „Voor waarts." Kegelelub „Onze Club". Kegelavond 8 uur, „de Unie" Gymn.ver, „Turnlust," oefeningsavond van 11/l81/. mannelijk adspiranten, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van 81/,—97. mannen-afd., lokaal R. II. B- VRIJDAG. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 67 uur Jongensafd. III; van 8*10 uur Heerenafd., Harmo nie. „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor het go- heele koor, 8 uur, gebouw Diligentia. ZATERDAG: Schietoefeningen tot verhooging van 's Lands wc er- karcht, 58 uur, Nieuwe Doelen. Mannenkoor „Excelsior," 81* uur, Diligentia. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 8%4* uur Meisjesafd. II, van 67 uut Meisjesafd. I, van 78 Jongensafd. II, Harmonie. Gymn.-ver. „De Halter," van 89 uur, jongensafd. van 1216 jaar; van 910 uur ledenafd. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies," ingang Lindengracht. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan lien ingediende verzoek met bijlagen van P. HAMMES al daar om vergunning tot het. uitbreiden van een fa briek voor machinale houtbewerking in het perceel Langelaan Wijk E' Nos. 7 en 8. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten raadhuize dezer gemeente, mondeling cp DONDERDAG 1 JUNI e.k., 's-voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen ken nis nemen. Alkmaar, 18 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDLET. Voerdam, O 11, Alkmaar. Koerg van Staataleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2* BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 6 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Fan. 4 Iwang Dombr. 4* Financ. en Industr ondernemingen enz. 17 Mei. 19 Mei pCt. 4 4 div. aand. pref. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli Langkat Idem A'dam Serdang Bindjey Deli Bata ia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lehong Great Gobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg VMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Deny, en R. Gr. Cert. Aand. div Erie Kansas City South. XT IX 'V. Pre^- Mxss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway n Union Pacific cert. v. n Wabash gew. n POLEN. Warschau Weenen RUSLAND, Wladikawkas 4885 pCt. 4 Premieieeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO 3 Gemeente-cred. 8 BELGIE. Antwerpen 1887 2* HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 8 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. 1864 Z 5 pCt. 4* aand. div. 727/8 98* 1047/g 48 ÖlVis 92*/* 88* 89 100 877/8 95* 65 287s 26*/* 78u/m 547s 157* 5 17'/m 67 11 42* 83* 91 228 112s/» 109 80 887* 85 84* 48 106 807s 117 28* 179* 17 225 887/m 108 K2 917/n 1287/, 113 1667/g 458 72u/m 98»/» 47% 90* 88* 89 88* 188 152*/. 120.- 142 854 488 49 118 496 228 63 429 539 228 368 467 159 2251/* 176* 110* 126 148 207 94* 66*/g 24* 26* 8C*/i« 56* 158* 5 17*/* 67* H* 48* 112* 111 30* 83* 85* 67 84* 48* 107* 817fa 118* 29 181*4 17*. 223 1087/jg 1018/ig

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2