BUITENLAND. STADSNIEUWS. I. PRINS Az., Oudegracht 285b MOORDAANSLAG EN ZELFMOORD. VARKENRMARKT. ONDERWIJS 146* 702 853 429 471/s 117* 695 474 2291/, 63 4241U 589 220 355 465* 160 224 1757/, 109s/, 12071 147 205 756 94 67 24 26»/, 795/, 547/, 1585/, 5V, 17* 675/, li»/8 48 Ifk enz.) Je bemiddeling wordt verleond en of bij die be- Burg. Bolialve het gevolg, bestaande uit de heeren middeling eenig misbruik (winkeldwang, zoek of iets dergelijks) voorkomt. herbergbe- KAMER VERKIEZING ROERMOND. Met zekerheid kan thans worden medegedeeld, dat de heer mr. F. J. Bolsius, benoemd tot president van de arr.-rechtbank te Roermond, zich voor het lidmaat schap der Tweede Kamer herkiesbaar stelt. De heer Bolsius zal echter slechts aanblijven tot de periodieke aftreding in 1813. Gemengd Ulenws. ONGELUK IN EEN STEENFABRIEK. Te Weurt had op een steenfabriek der firma Duys een ernstig ongeluk plaats, dat misschien een of twee slachtoffers zal eischen. Bij het inkruien der steenen in den oven, stortte deze plotseling in, met het nood lottig gevolg, dat drie werklieden ernstig werden ge kwetst. Een hunner werd onder de invallende massa bedolven en eerst geruimen tijd na het voorval, toen zijn afwezigheid pas werd ontdekt, uit zijn neteligen toestand verlost. Een dokter, die toevallig ter plaatse was, verleende de eerste geneeskundige hulp. De toestand der gekwetsten is zorgwekkend. MISHANDELING. Door den rechter-commissaris bij de arr.-rechtbank te Breda, is Vrijdag eene instructie gehouden naar aanleiding van een klacht, ingediend door eenige be woners van Etten, als zouden zij meermalen door de marechaussees aldaar mishandeld zijn. Niet minder dan 6 klagers en 10 brigadiers en marechaussees wa ren ter instructie opgeroepen. Wegens het late uur kon deze niet afloopen en moest worden verdaagd. De kapitein der marechaussée, Thomson, had reeds van tevoren een ernstig onderzoek ingesteld. EEN ONGELUK-ZOEKER. Gelukzoekers zijn we eigenlijk allemaal op dit aard- sche tranendal; wij, u en ik. 't Is natuurlijk maar de groote kwestie wat. we onder geluk verstaan. Een gelukzoeker is dus eigenlijk een zeer onbelang rijk menseh. Maar een ongeluk-zoeker, dat is wat anders. Niet een, die, door kortzichtigheid of door den een of anderen hartstocht verblind zijn ongeluk tegemoet rent, maar iemand, die volkomen met voorbedachten rade zich een ongeluk op den hals wil halen. Zulke zijn er, al klinkt het onwaarschijnlijk. Zaterdagmorgen nog was er een raar exemplaar, die zich met. opzet onder de tram te Amsterdam wierp, voorzichtiglijk echter zorgdragend, dat geen haar hem gekrenkt werd. De omstanders verschrikten hevig; dachten aan 't ergste misschien een braaf huisvader van een groot gezin morsdood gereden. Tram opgevijzeld, drommen kijkers. Te voorschijn spartelt de totaal gave ongeluk-zoe ker, die door den conducteur begroet wordt met de bitse woorden: als je me dat nog eens lapt, zal ik je aan de politie overlevei'en. De bijna-overledene wrijft zijn oogen uit, en zegt kalm ik zal maar een andere tram afwachten. De man was dronken of gek ofzoekend om uit et n quasie-ongeluk een aardig slaatje te slaan. Tel. LOOS ALARM. Gisternacht meenden te Rotterdam voorbijganger! onraad te bespeuren in perceel 17 aan den Goudsehen Ringel aldaar. De politie werd gewaarschuwd en te- zelfder tijd verscheen ook de brandweer, vertegenwoor digd door de reddingsbrigade en een viertal haud- brandspuiteu. Een heele oploop ontstond voor het huis, dat men op alle verdiepingen doorzocht. Er werd evenwel niets verdachts gevonden. VALSCH GELD. Zaterdagmiddag kwam een onbekende, omstreeks 15-jarige knaap in een sigarenwinkel aan de Nassau- kndo to Amsterdam een kistje sigaren koopon. De jongen gaf twee guldens in betaling. Toen de winke lier te kennen gaf, dat hij de beide geldstukkeu voor viilsch hield, nam de knaap de vlucht. AANGEHOUDEN. De Utrechtsche politie heeft als verdacht van dief stal uit een spoorwegzending aangehouden den spoor wegconducteur der N. C. S. J. W. B. aldaar. Hooft Graafland, adjudant van den Prins, baron van Asbeck, jhr. W. Six, H. de Booij, J. A. Stein, inspec teur van het Staatsbosehbeheer, en Jac. P. Thijssen, ornitholoog, zullen mede aanzitten de heer J. S. Dijt, waarn. burgemeester, en een1 lid der plaatselijke com missie van de N. en Z. Hollandsche Reddingmaat schappij. Vrijdag 2 Juni: 's Morgens 7 uur, vertrek van den Burg naar het dorp Den Hoorn. Van hier naar de beplantingen van het Staatsbosehbeheer, en naar De Koog, waar het vuurpijltoestel zal beproefd worden. Vervolgens naar het tweede station der reddingsmid delen in de Krim, met een bezoek aan het aan den Staat behoorende vogelterrein „De Muij". De lunch zal gebruikt worden te Cocksdorp, in het logement „De Hoop" van den hr. J. Buijs. Van Cocksdorp naar het vogelparadijs „De Staart", in den polder Waal en Burg, eigendom van de vereeniging tot behoud van, natuurmonumenten, en over het dorp De Waal naar Oosterend. Van Oosterend over De Waal naar Den Burg. Diner in het hotel „Texel", aangeboden door het gemeentebestuur. Uitgenoodigd zijn, behalve Z K. H. en gevolg, de leden van den gemeenteraad, de secretaris en de heer G. J. O. D. Dikkers, lid van de Prov. Staten, 's Avonds 9 uur concert van „Texels Fanfarecorps". Zaterdag 3 Juni: 's Morgens S uur, vertrek naar Oudeschikl. Bezichtiging der reddingsboot „De Bram daris". Vertrek naar Urk. SCHADELIJK SUIKERGOED.' Voor eenige dagen kocht mej. A. v. D., wonend Jansweg, te Haarlem, een ons suikergoed bij een win kelier, en gaf het aan haar dochter, juffrouw H. M., als cadeautje voor haar kleinkinderen te Lisse. Mej. M. gaf het snoepgoed aan de kinderen, maar die wer den na het gebruik ongesteld; verschijnselen van bra king en buikpijn deden zich voor. Dr. De Graaff, te Lisse, uitte het vermoeden, dat het suikergoed ondeugdelijke samenstelling zou zijn. De politie werd met de zaak in kennis gesteld, en die nam bij den bewnsten winkelier een hoeveelheid van het suikergoed in beslag. Voor chemisch onderzoek is een en ander naar dr. W. M. J. Borst Pauwels, directeur van den gemeente lijken keuringsdienst, gezonden. Inmiddels heeft, naar het schijnt, do winkelier reeds meerdere hoeveelheden van hetzelfde artikel verkocht, zonder dat klachten over nadeelige gevolgen zijn inge komen. (H. D.) In den trein, die om 3 uur 38 te Nijmegen aankomt, heeft Zaterdag zekere M„ stukadoorsbaas uit 's-Gra- venhage op een dame, laatst gewoond hebbende te Londen, een revolverschot gelost en daarna zichzelf doodgeschoten. De dame werd licht gewond door een schampschot ter hoogte van de slaap. Het schijnt dat een liefdestwist de oorzaak van dit drama is. BEROEPEN. Beroepen te Zutphen ds. W. Bronniger Onnekes Den Helder. te UIT SCHERMERHORN. De burgemeester onzer gemeente, de heer K. Ro denburg, heeft plan, wegens hoogen leeftijd, bijna 80 jaar, binnen kort zijn ambt neer te leggen. Een groot aantal jaren, eerst als gemeenteraadslid en wethou der en sinds Maart 1895 als burgemeester, heeft hij zijn beste krachten aan de belangen dezer gemeente gewijd. Moge het hem gegeven zijn nog een aantal jaren van eene welverdiende rust te kuunen genieteu. UIT OTERLEEK. Zaterdagmiddag werd het 8-jarig zoontje van den landbouwer D. Br., door een paard in de weide zooda nig geslagen, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand van den jon gen is zeer ernstig. met UIT HOORN. Te Andijk zal een proeftuin worden aangelegd 1500 Westlandsche ramen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling een proef te nemen met 3000 ramen, na een onderhoud met den Dir. Gen. van den Landbouw heeft men hiervan afge zien. Deze toch meende, dat de risico veel te groot zou zijn voor de deelnemers bij een zoo grooten opzet. In de tweede plaats achtte hij de mogelijkheid niet groot, dat de bouwers bij het welslagen der proef, da delijk zouden overgaan tot een zoo sterke uitbreiding van hun bedrijf, als de proef aangeeft. Eerder is een uitbreiding tot b.v. 1000 ramen te verwachten. De Dir. Gen. ried daarom ten zeerste aan, de proef j te beginnen met 1500 ramen. Daardoor wordt de risico heel wat kleiner, terwijl ook meer overeenkomst wordt verkregen met de later te verwachten bedrijfsuithrei- ding. Mocht, naar hij vertrouwt, de proef eenige jaren worden voortgezet, dan zou hij zich niet tegen een vergrooting van den proeftuin verzetten. Een eventueel verzoek om Rijks-subsidie zal hoogst waarschijnlijk niet geweigerd worden. UIT BERGEN. Ie Haarlem slaagden voor de acte Lager onderwijs de dames IT. J. Harten en J. D. Heilig alhier. VAN TEXEL. Behoudens eventueele wijziging is het programma van het bezoek, dat Z. K. H. Prins Hendrik met ge volg aan Texel zal brengen, als volgt vastgesteld: Donderdag 1 Juni: 's Avonds kwart voor 7 aan komst to Oudeschild. Diner in hotel „Texel", te den STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 22 Mei. Vijfde klas le lijst. .Vos. 5296, 6964 en 11674 elk 1000. Nos. 6076 en 8600 elk 400. Nos. 2203, 2629, 7865, 11537, 10640, 16059 en 16492 elk 100. FRANKRIJK. Eon vreeselijke ramp heeft in liet vliegkamp Issy les Mouleneaux plaats gehad, waarbij de minister van oorlog, de lieer Berteaux liet leven verloor en de minister-president hoogstgevaarlijk werd gewond. Werd acht jaar geleden een automo biel-wedstrijd Parijs-Madxid gehouden welke den eersten dag door de veelvuldige ongelukken moest worden gestaakt gisteren zou een begin gemaakt worden met den wedstrijd Parijs-Madrid per vliegma chine, welke door het blad de Petit Parisien was geor ganiseerd, terwijl de koning van Spanje (die be schermheer was) en de Fransche regeering- steunden. Acht Fransche officieren zouden de 20 deelnemers in den tocht boven Irankrijk volgen. De minister-pre sident Monis en de minister van oorlog Berteaux wa ren gisterochtend reeds heel vroeg op het terrein, om de afvaart bij te wonen. Omstreeks half zeven stonden ze met eenige andere personen rustig te praten toen er een machine, een eendekker van eigen instructie, waarvan de vlieger Train de bestuurder was, landde. Om een peloton kurassiers te ontwijken, wendde de vlieger (die ook een passagier had) naar links en kwam te midden van de groep autoriteiten terecht. Wat er toen gebeurde schetst de Courant als volgt: De heeren Monis, Berteaux en Deutsch (een bekend sportman) hadden geen tijd om zich door een sprong opzij te redden, en alle drie werden zij door de volle vaart neerploffende machine getroffen. Vreeselijk werden de rampzaligen gehavend. De nog' woest rondwentelende schroef sneed als met een mes een der armen van den heer Berteaux vlak bij den schouder af, scheurde den heer Monis7 gezicht aan deu éénen kant geheel open, eu bracht de heer Deutsch eenige verwondingen van minder beteekenis toe. Een schok van ontzetting voer door de omstanders. Een man1 meende in zijn verbijstering niet te mogen nalaten de afgesneden arm op te rapen en dien zorg vuldig in de auto te leggen, waarbeen men den onge lukkige, totaal bewusteloos en zijn bloed bij stroomen verliezende, ijlings gedragen had. Monis, met schrik kelijk bebloed gelaat, van zijn ééne wang de helft af gerukt, werd naar een andere auto gebracht, en beide slachtoffers getransporteerd naar het in de nabijheid van het vliegterrein gelegene hospitaal Boucicaut. Tien minuten later kwam een generaal mededeelen, UIT HEILO. Gisteren werd op het terrein van den heer F. G. Elzinga alhier eene propaganda-meeting gehouden vanwege het Noordhollandsch Propaganda-comité. In grooten getale kwamen de deelnemers met vaandels en opschriften en onder muziek langs den straatweg gemarcheerd. Er was een buitengewone politiemacht op de been, maar deze meeting, ten gunste van het anarchistisch socialisme had een ordelijk verloop. Zij stond onder leiding van den heer W. Spreeuw uit Koog aan de Zaan. Nadat deze zijne openingsrede had uitgespro ken, gaf het muziekkorps eenige nummers ten beste, zoomede het zangkoor en voerden achtereenvolgens het woord de heeren J. W. Smit uit den Haag, F. D. Nieuwenhuis uit Hilversum en G. Rijnders uit Am sterdam, over de onderwerpen anarchisme en socialis me, in verband met godsdienst. De katholieke kerk werd in het bizonder bestreden. Verschillende afdee- lingen, uit Hoorn, Koog-Zaandijk, Zaandam en Am sterdam waren vertegenwoordigd. Van de gelegenheid tot debat word door slechts één der aanwezigen gebruik gemaakt, die beweerde, dat geloof zeer zeker een element uitmaakte van het leven, dat zich voortzet ook aan gene zijde des grafs, waarop de heer Rijnders van antwoord diende, die het zocht in de maatschappij. Het fanfarekorps „Eensgezindheid" alhier, gaf gisterenavond onder leiding van zijn directeur, den heer Soomer, eene uitvoering- in de openlucht nabij de huize „Overweg" die alleszins in den smaak viel en door zeer velen werd bijgewoond. Geschiedt dit meer, dan zal dat zeker tot genoegen van velen zijn. dat minister Berteaux, zonder zijn bewustzijn te bob ben herkregen, tengevolge van het zware bloedverlies overleden was. Het lijk van den heer Berteaux werd ia een zieken wagen van het hospitaal Boucicaut naar het ministe rie van Oorlog gevoerd, waar het tegen 9 uur aan kwam en geheel in een laken gewikkeld, met alleen het hoofd vrij, werd neergelegd op een bed in een- haastig ingerichte ehapelle ardente. Het gelaat van den doode is kalm, maar wasbleek. Het is volkomen leeggebloed. Een half uur na de aankomst van het lijk kwam mevrouw Berteaux, die door een vriend van liet ongeluk op de hoogte was gebracht, vergezeld van haar zoo,n dochter en schoonzoon. Zij wierp zich snik kend op het lijk van haar man. Voor de aankomst van de familie hadden de dokto ren de lugubere operatie verricht van het aannaaien aan het lichaam van den arm. Voor den minister-president was aanvankelijk de dood van den minister van oorlog geheim gehouden. Over den toestand van den heer Monis deden te genstrijdige berichten de ronde. Hij schijnt een dub belen beenbreuk aan het rechterbeen, kneuzingen en verwondingen aan het gelaat en de oogleden en een gebroken neusbeen te hebben gekregen, terwijl inwen dige pijnen in de leverstreek groote bezorgdheid ver oorzaken. De vlieger en zijn passagier bleven bijna ongedeerd, maar de eerste was radeloos. Algemeen wordt het ongeval echter toegeschreven aan de onvoorzichtigheid der ministerieele bezoekers. De politieprefect, de beer Lépine, die vlak bij de ramp stond, bad den wedstrijd doen staken, doch de minister-president besliste, dat hij moest worden voortgezet. Feestelijkheden zijn afgezegd, terwijl ook het bezoek van den koning van Servië uitgesteld is. In een buitengewonen ministerraad werd de minis ter van buitenlandsche zaken tot tijdelijk minister van 'oorlog benoemd en werd besloten, dat de heer Ber teaux op staatskosten zal worden begraven en bet le ger voor den tijd van een maand de rouw zal aanne men. Tal van regeeringen zonden telegrammen van deel neming. Er is sprake van een ministercricis en ontslag van Monis, terwijl de minister van financiën, Caillaux, president van het kabinet zou worden. Ook is er sprake van- een ministerie-Clemeneeau, met Millerand en Poincaré, doch er zal waarschijnlijk geen beslissing worden genomen eer Berteaux begra ven is. De overleden minister had in het ministerie-Combes ■v an 15 November 1904 tot 12 November 1905 zitting als minister van oorlog. Ilij was 59 jaar oud. Gemengde mededeeliugen. EEN HOOGOVEN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Tengevolge van de ontploffing van een gasbuis, is gistermorgen 6.10 te Joeuf (Fr.) een hoogoven in de lucht gevlogen. Bij de ramp kwamen 6 men-sehen om en kregen er 20 ernstige brandwonden. EEN AUTO-ONGELUK. Nabij Karlsurhe had Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk plaats, waarbij drie personen om het leven kwamen, een auto kwam namelijk in botsing met de electrische tram. Het gevolg was, dat de twee perso nen, die in de auto zaten en de chauffeur er uit ge slingerd werden en terstond dood waren. De automo biel werd totaal verbrijzeld. De schuld van het onge luk schijnt te wijten te zijn aan den chauffeur, die probeerde op het laatste oogenblik de tram nog te passeeren. Dit gelukte hem niet en de auto reed in volle vaart op de eerste wagen van de tram in. DE VLIEGWEEK. Het comité van de vliegweek heeft de beroeps-aero- nauten, de heer en mevrouw W. Pottum-Rui tman, geëngageerd, die den Tweeden Pinksterdag en Woens dag 7 Juni met hun luchtballon zullen opstijgen. De vulling, welke geschiedt door middel van cylinders, kan door het publiek op bet terrein worden bijge woond. Het comité is er dus wèl op uit om voor afwisseling- te zorgen Voor het concours hippique heeft de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer twee zilve ren medailles beschikbaar gesteld. Op het kermisterrein- zal o.a. ook een „Vroolijk wiel" verschijnen, een inrichting, welke den lachlust zeer moet opwekken. Vanochtend hadden we op den Voordam de varkens weer voor de deur eerlijk gezegd was dat geen aan gename verrassing. Verwacht hadden we deze markt- verplaatsing niet, immers we konden niet denken, dat de proef zoo spoedig- aldus zou worden gewijzigd, dat ook de Voordam weer tot een zw. laat ons zeggen tot varkensmarkt zou worden gemaakt. Intusschen twijfelen we er niet aan of de praktijk zal de noodza kelijkheid der wijziging voldoende hebben aangetoond. Alleen hopen we, dat er tijdens de markt in het ver volg' wat meer toezicht op den Voordam zal zijn, zoo dat althans de toegang- tot de perceelen aldaar niet geheel versperd wordt door de hokken of door de per sonen, die dikwi,jls meer letten op de varkens dan op de menschen, wien zij in letterlijken zin in den weg staan. En wanneer eindelijk en vooral 's zomers wat vroeger dan tot dusverre geschiedde met 't schoonma ken zou kunnen worden begonnen, dan gelooven we, dat daardoor de voornaamste bezwaren der Voordam mers -wel zullen zijn ondervangen en dat ze maar rm figuurlijk zich bij de verplaatste varkens wel zullen neerleggen. VOETBAL. In den wedstrijd gisteren te Breda gespeeld tus- sclien Ajax en 't Zesde heeft Ajax gisteren gelijk spel geleverd, zoodat zij nu le klasse-club is geworden. De wedstrijd gisteren op het achterterrein van de Cadettenschool tusschen Frisia uit Leeuwarden en een Cadetten-elftal is geëindigd in het voordeel der Cadetten; zij wonnen1 met 40. Gistermiddag is op het stadsvoetbalterrein een wedstrijd gespeeld tusschen S. D. O. van Alkmaar en Concordia uit Zandvoort. S. D. O., die de vorige week Edo uit Beverwijk met 51 wist te verslaan, behaalde nu een overwinning met 63. Deze ons on bekende, naar men echter zegt, veelbelovende club heeft dus met twee mooie overwinningen het speelsei zoen geëindigd. KUNSTVERHEMELTE INGESLIKT. Wij lezen in de N. Ct. Een jongeman te Wervershoof slikte onder het eten zijn kunstverhemelte in, dat aan de haakjes werd weerhouden en in den slokdarm bleef zitten. Hij werd onmiddellijk naar Alkmaar vervoerd en daar met X-stralen onderzocht, waarna hij naar Am sterdam, tot het ondergaan eener operatie, werd ver voerd. DE 8-OCTOBER-VIERING. Door de Ontzetvereeniging Floris van Teijliugeu zijn Vrijdagavond de navolgende plaatsen op het op fo richten oud Alkmaar verpacht: een bloemenwinkel aan den beer J. W. Boersen Az. te Alkmaar, een hoeden- en pottenwinkel aan den beer A. D. Rijnaarts te Alkmaar en een hoeplawinkel, een flesschenwinkel en een platenwinkel aan den heer G. de Groot te Den Haag. AGENDA. MAANDAG: Schaakclub V V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher- merhorn, Waagplein. Gymn.-ver. „De Halter," van 78 uur jongensafdee- ling van 9—12 jaar; van 89 uur jongensafd.vanl2 16 jaar; van 910 uur ledenafd. boven 16 jaar, in het „Gulden Vlies," ingang Lindengraoht. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 81/19l/, mannen-afd., lokaal R. H. B. S. DINSDAG: „Nieuw Leven en ..Orpheus", repetitie voor het ge- heele koor 7V% uur, dames, 8% uur, heeren, gebouw „Diligentia". Zaugver. „God is mijn lied," repetitie, 8 uur, Chris telijke school. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," van 7%8V2 uur Jongensafd. I, van 8%10 uur Heerenafd., Har monie. Arbeiders Dam- en Schaakclub, 8 uut, „Voor waarts" Oudegracht. Christel, zangv. „Halleluja," repetitie, 's avonds 8 uur, Nieuwe Doelen, Doelestraat. Burgerlijke stand. Overleden: 20 Mei. Klaas Schoone, 58 jaar. Geboren: 21 Mei. Anna Maria, d. v. Theodo- rus Leegwater en Cornelia Wester. 22 Mei. Willem, z. v. Willem de Leeuw en Geer- truida Maria Oukes. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 23 Mei.) In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 771.1 te Horta. De laagste stand van den barometei-741.2 te Sey- disfjord. VERWACHTING. Meest matige westelijke tot zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, warmer. KORT OVERZICHT V. D. WEERSGESTELD- Sedert Zaterdag is de luchtdrukverdeeling vrij aan zienlijk gewijzigd. In bet noordwesten en westen is do luchtdruk sterk afgenomen door het naderen van een zeer diep minimum, met de kern hedenochtend bo ven IJsland. De hooge drukking werd daardoor zuid waarts gedrongen. Het laag op het vasteland ver plaatste zich oostwaarts. Deze luchtdrukverdeeling deed bij ons de winden reeds naar het westen terug draaien. De kans op regenbuien is grooter geworden. De gewijzigde windrichting zal de temperatuur hoo- ger doen worden. M. In BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor practijk en examens. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Koers van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2 BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. (l 5 J apan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4* Financ. en Industr ondernemingen enz. 20 Mei. 22 Mei Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker pCt. 4 i div. aand. Adam Deli Langkat Idem pref. Adam Serdang Bindjey Dell Bata ia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Retail oen Gew. )t pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels n Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent M arine bonds pCt. 4 Comm. Peru »and. div. Preferent Spoorwegleeningen. HoU. IJ. Sp.-Mij. M.ij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg VMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Deny, en R. Gr. Cert. Aand. div Erie Kansas City South. U Pref- n n Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway B n Union Pacific cert. v. n n Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt, 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Ge meente-cred. BELGIE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND. 1864 3 3 2* 4 8 5 5 72* 98V* 1647/8 48s/j6 91*, 98 88»/, 89* lOOik, 88* 95i/. 100 97* 183»/, 122i/. 1521/, 119.- 88 Vb 907/, 223 1181/b 111 8 305/, 32* 3* 107 82i/w 118* 28* 181 17i/„ 224* 887/1, 1087/u 101 91 123* 118 1667/, 468 725/, 985/, 48* 89 89* 100* 88V, 95ii/„ 100 1835/, 122* 152* 119.- 355 427 49* 118 685 494 229 62* 438 547 219* 364 472 160 2247/, 176* 110 119* 143 200 762 98 877/, 265/, 80*, 56* 6* His/,, 6715/1, ll'/s 48 907/, 114 81 83»/, 85* 69 847/, 48 A 88* 1181*, 29* 183 17»/, 875/, 91 124*

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2