SI'* ST A DSNIETWS. DE TEKST VAN HET WIEN NEERLANDSCII BLOED. ONDERWIJS 3. PRINS Az„ Oudegracht 285b 100 97% 184% 122% 153 119% 187 715 848 422 49% 117 677% 487 228 61% 847 420 49»% 116 6/0% 187 228 62 481 589% 212 380 479 159% 2257% 179% 110 121 144% 201 93% 67% 24% 26% 77% 55% verschijnt, van dien aard, dat een spoedige verschij ning van het antwoord buitengesloten is. Het is bekend, dat de tekst van het Volkslied van Tollens in den laatsten tijd meermalen is gewijzigd, men vond er bezwaar in, van een „vorst" te zingen, nu een Koningin regeért. Het Comité voor Eenheid m den Volkszang neemt in zijn bundeltje van 20 liederen ook het Volkslied op; deze liederen worden zoo moge lijk afgedrukt met. origineelen tekst en toonzetting en zoo lag het voor de hand, ook in dit geval bij Het oude te blijven. Toch gevoelde men het bestaan der moei lijkheid; ten slotte besloot het comité zich te wenden tot Hare Majesteit zelve met het verzoek m dezen te willen beslissen. Hierop mocht het comité namens^ de Koningin vernemen, dat Hare Majesteit van meening is, dat wijzigingen in een volkslied geen aanbeveling verdienen, tenzij daarvoor zeer dringende redenen aan wezig zijn, en dat het niet wensehelijk iseen volkslied te blijven veranderen naar gelang der tijdsomstandig heden. Hare Majesteit zou daarom liever Hen, dat de tekst van het Nederlandsche Volkslied van Tollens ongewijzigd bleef. In het bedoelde boekje, dat ongeveer half Juni zal verschijnen, wordt derhalve de oorspronkelijke tekst van Tollens gehandhaafd. HET a. s. KONINKLIJK BEZOEK TE AMSTER DAM. H.M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Neder landen hebben het voornemen te kennen gegeven, bij gelegenheid van het a.s. Koninklijk bezoek aan Am sterdam, een voorstelling in den Stadsschouwburg te willen bijwonen, welke door de Kon. Ver. „Het Ned. Toonëel" op Zaterdag 10 Juni zal worden gegeven. Uit de voor deze voorstelling aangeboden stukken is Sara Burgerhart gekozen. De vertooning wordt er op ingericht onr van 8x/4 tot 101/., uur te duren. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zuilen, evenals bij de voorstelling ten bate van het Prins Ilen- drik-fonds gegeven, plaats nemen in de Loge d'avant- seène, aan de zijde der Marnixstraat. Gemengd nienws. UIT SCHERMERHORN. In de vergadering der vereeniging „Eendracht'' is besloten dit jaar met alle kinderen van de Openbare Lagere school alhier een tochtje te maken per boot naar T.Tmuiden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Bij de Woensdagavond gehouden verkooping een woonhuis, staande te Broek op Langendijk, den notaris J. v. d. Veen te Alkmaar, eigendom den heer G. Volder, werd kooper de heer .T. Ploeg al hier voor j 1610. UIT WINKEL. Tot zetter voor 's Rijks directe belastingen is be noemd de heer S. Over in de plaats van den heer J. Timmerman. UIT STOMPETOREN. Den 24sten dezer is de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van de Onderlinge Brandwaar- borgmaatschappij voor -roerende goederen in de Scher- meer, waarbij door de Directie rekening werd gednan over het dienstjaar 1910. Als commissarissen tot het nazien der rekening waren uitgenoodigd de heeren F. de Boer, W. Hollenberg Pz., P. Sevenhuijsen, Jb. Slooten Jbz. en P. Spaan Kz. Uit de administratie bleek dat op 1 Januari 1910 in omloop waren 141 polissen met een bedrag van 1293675 en op 31 December 142 polissen met 1319670. Er werden 12 nieuwe polissen uitgereikt met 88685 en geroyeerd met 87905, 18 verhoogd met 26505 en 4 verlaagd met 1290. Aan brandschade is uitbetaald 265.14. Aan wol is verzekerd geweest voor 17116. Het saldo in kas bedroeg' op 31 December 1910 3697.125, waarvan aan inleggc.lden van de deelheb bers verschuldigd was 2639.34 zoodat de reservekas bedraagt J 1057.78^. Door deelhebbers is betaald 0.62° per 1000. De rekening werd goedgekeurd. Bij de algemeene rondvraag deed de heer P. Spaan het voorstel om wijziging te brengen in enkele artike len van het reglement, welk voorstel in nadere overwe ging zal worden genomen. van door van VERGIFTIGING. Maandag zijn sommige ingezetenen van Santpoort ongesteld geworden onder verschijnselen van vergifti- ging. llun getal werd Dinsdag en gisteren nog steeds groot er. Het bleek na onderzoek, dat allen hadden ge geten van bij den slager Van Essen gekochte lever worst, waarin de geneesheer A. de Groot giftige zwam men heeft gevonden. In sommige gezinnen zijn 6 en 7 zieken en het geval der vergiftigden kan men wel op 30 40 schatten. Sommigen zijn vrij ernstig, zoodat men aanvanke lijk voor hun leven vreesde, thans schijnt levensgevaar vrijwel geweken. („O. II. Ct.") EERVOL ONTSLAG. Bij Kon. besluit van 22 dezer is aan mr. N. II. de Lange, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van rechter- plaat.svervanger in de arrondissements-rechtbank te Alkmaar, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. die niet alleen uit Allemaaï en naaste omgeving, maar ook uit andere doelen, van T^oord-Holland waren op- gekomen om uiting te geven aan hunne godsdienstige gevoelens. Uit Zaandam kwamen bijv, 400, uit Pur- merend 160, uit den Helder 700 personen, enz. Wij staan thans gelukkig in het teelcen van de her leving' van de belangstelling in den godsdienst. De ja ren van onverschilligheid liggen gelukkig' achter ons. Ook de onverschilligen hebben gevoeld, dat ze het zon der godsdienst niet kunnen stellen, het niet kunnen doen buiten het woord, dat gericht is tot het geweten, dat spreekt van liefde, waarheid en rechtvaardigheid, Menigeen leert weer inzien, dat er eeni hoogere macht is dan hij en doet pogingen om liet leven van den mensch niet «Heep Pp maatschappelijk gebied te leeren begrijpen en waaruêêrett. Samenkomsten als deze kunnen voor deze kentering' ten goede veel bijdragen, immers hier kan een woord tot stichting- worden gevonden. Het comité is daarom dankbaar voor de groote opkomst, doch wederkeerig hoopt het dat het publiek straks dankbaar huiswaarts zal keeren, gesterkt door de godsdienstige wijding en bezieling. Daarbij hoopt het comité, dat waar nil reeds meer is gegeven dan verleden jaar (de welwillende medewerking van het zangkoor) de volgende malen nog meer gegeven kan worden, .omdat waar al les" gedaan wordt, om de godsdienstige strekking te be vorderen, opk het kunstgevoel mag worden opgewekt. Noord-Holland staat gelukkig op en ontwaakt uit de verdooving in het gódgdippsfig Igyen, Noprd-Tiol- land niet alleen, maar in bet bijzonder Alkmaar, dat zich deze week heeft getoond als een voorstander van het vrijzinnig' godsdienstig leven. Een eeresalnut bracht spreker aan de mannen, die den strijdt hebben gevoerd (applaus). En de'leuze, welke ieder die Geu zenbloed in de /»depen heeft wel eens doet weerklin ken: „Van Alkmaar de Victprigi" moge voor het ge- heele land gelden. Nu begint ephter rlg strjjd, om te behouden wat gewonnen werd. Al is deze overwinning nu hier behaald, dit mag geen reden zijn nu stil te staan. Ten slotte sprak spr. een woord van dank aan den eigenaar yarn het landgoed, dep heer jhr. mr. P. van Poreest, die met zijn vrije en breedp levensopvatting er geen bezwaar in heeft gezien, zijn landgoed beschik baar te stellen yeoï deze samenkomst. Hopende dat deze samenkomst in alle opzichten het karakter zal mogen dragen van een ernstige ware godsdienstige, die niet door een wanklank zal worden ontheiligd, ver klaarde hij haar voor geopend. (Applaus.) Achtereenvolgens werd nu van een tweetal spreek plaatsen het woord gevoerd. Ds. van Wijk van Zaan dam sprak over „de.waarde van den godsdienst"; ds. Drijver van Zaandam, over „Sticht elkander"; ds. Rutgers v. d. Loeff yan Haarlem, over: „Christe nen?"; de heer Zerneke, hoqfd eenei' openbare school te Amsterdam, over: „Durf te leven!"; ds. Spaans, van Enkhuizen, over: „Waarom gelooven wij?" en ds. De Regt, van Alkmaar, over: „Het raadsel van den mensch." Om de spreekplaatsen stond telkens een groote schare belangstellend te luisteren. Zang- en orkestnummers brachten een aangename afwisseling. Het zal omstreeks kwart na vier geweest zijn toen tot sluiting der bijeenkomst werd overgegaan. De heer Ds. Bax zeide o. a. in zijne sluitingsrede, dat liet publiek zoowel als hij deze 2de openbare sa menkomst zal verlaten met verschillende gedachten. Van deze gedachten noemde spr. ten eerste: de moe- delooze is verkwikt, omdat door deze samenkomst be wezen is, dat duizenden vrijzinnig hervormden in deze provincie, die als zoo godsdienstloos gekenmerkt is, niet onverschillig zijn voor den godsdienst, maar zoe ken naar de dingen die boven 'zijn en hun knie buigen voor God, die beseffen dat een mensch niet alleen leeft van brood of zijne dorst laaft met water, maar ook behoefte heeft aan geestelijke voeding. De tweede gedachte: de onkundige is er onderricht, omdat zij hebben kunnen leeren, wat onder vrijzinnig- godsdienstig moet worden verstaan en begrepen. Vrij zinnig godsdienstig, zoo zeide spr., is een woord van diepe beteekenis, waarvan spr. een breedvoerige be schrijving gaf, onder vermelding dat de beteekenis maar al te dikwijls verkeerd wordt uitgelegd, ons hart gaat, zoo zeide Ds. Bax, naar het streven in eenheid, wij stellen elkander het hoogste en reinste voor oogen. De vrijzinnig hervormde is iemand van een krachti ge, ernstige overtuiging. Spr. hoopt dat de onkundi gen geleerd hebben dat wij streven naar het bezit der vrome heerlijkheden in ons leven en sterven. De derde gedachte, die ons bezielen zal, is, dat de lauwe is verwarmd, verwarmd door het woord, het lied en de geestverwantschap. Wij moeten trachten die warmte te bewaren voor ons huis en onze omgeving, en begrijpen, dat met de la uwen niets is te overwinnen, beter is het een dweper te zijn. Kortom, we moeten enthousiast zijn in onze vrijzinnig godsdienstige ideeën. Ten slotte zeide spr., dat hij nog andere gedachten "zou kunnen aanhalen, daaronder noemde hij die van Ds. Ternooy Apèl, die in ons godsdienstig leven-zulk een j>root voorstander was en wien hij een eerbiedig eeresaluut bracht. Spr. besloot zijne rede met den wensch, dat men steeds indachtig zij aan de zegeningen van dezen dag, die in deze schoone natuur aan het godsdienstig stre ven zijn geschonken. TWEEDE OPENLUCHT SAMENKOMST VAN VRIJZINNIG-GODSDiENSTIGEN. Begunstigd door heerlijk zomerweer is deze open lucht-samenkomst op het prachtige landgoed „Nijen- burgh" te Heilo op Hemelvaartsdag uitnemend ge slaagd. Reeds lang voor één uur heerschte er op den straatweg een groote bedrijvigheid en levendigheid. Met moeite moesten zich de talrijke fietsers en de vele dichtbezette rijtuigen door de hónderden voetgangers een weg banen en overvol was de tram, welke telkens uit ettelijke wagens was samengesteld. Voor een goede regeling op het terrein was zorg gedragen, ondanks de enorme hoeveelheid fietsen (pl. m. 800) ging bij de af gifte en teruggave alles geregeld, terwijl de bediening beter was dan het vorig jaar. Ruim 4800 bezoekers waren er op het ruime terrein. Nadat het orkest van den heer .T. M. Otto een hym ne van Van Beethoven had gespeeld en het gemengde zangerskoor een lied had doen hooren, dat luidde werd toegejuicht, werd de openingsrede uitgesproken. Ds Melchers van Purmerend betrad de mu ziektent ten einde de openingsrede te houden. Na een gebed te hebben uitgesproken, vestigde hij er de aandacht op dat het do tweede maal was, dat het Co mité van de Vrijzinnig Hervormden een openluchtsa menkomst aks deze organiseerde. Geschiedde dit de eerste maal met schroom, thans kon men het met meer vrijmoedigheid, ervaring doen. Aangenaam was het spr. thans reeds te kunnen zeggen, dat door de groote opkomst gelogenstraft wordt de bewering, als zouden de vrijzinnig-hervormden onverschiUig zijn in den godsdienst en het godsdienstig' samenleven. Uitvoerig schetste spr. de groote getale bezoekers, TREKHONDENCONCOURS. Het eerste provinciale trekhondenconcours, gisteren alhier op het Doelenveld gehouden, trok wel niet zoo veel kijkers als mocht worden verwacht, maar is ove rigens uitnemend geslaagd, zoodat de moeite, welke de bestuursleden van wie we wel in het bijzonder den heer Jb. Brands Fz. mogen noemen, die met veel ijver en tact het organisatie-werk heeft geleid en we derom heeft getoond op zijn post te willen zijn en alles te willen doen, wanneer het geldt verbetering' te bren gen in het dikwijls zoo harde lot van den trekhond zich hebben getroost, zeker wel beloond is. Er waren een groot aantal trekhonden ingezonden, waarvan het gehalte over het geheel aanzienlijk beter was dan die van verleden jaar. Ook onder de inzendingen ter opluistering en buiten mededinging waren aardige voorwerpen o. a. vier model-hondenkarretjes, honden hokken, -karren, vleeschwagentjes en kostbare honden (een prachtige Duitsche dog, die voor 300 te koop was, een trekhond die voor 200 te krijgen was enz), welke zeer de aandacht trokken. Hondenliefhebbers, hondenvrienden en trekhondeneigenaars zullen dan ook met genoegen een kijkje hebben genomen, hebben gemerkt dat er hier in de omgeving' goedgebouwde, te vens snelle honden zijn en hondeneigenaren zullen wel het een en ander hebben geleerd, dat hun dieren ten goede kan komen. De trekproeven inderdaad nog proeven! mislukten nog al eens, omdat de honden niet voor hun eigen karren mochten trekken. Enfin, de erva ring zal ook hier wel geleerd hebben! Omstreeks tien uur werd door mr. K. A. Cohen Stu art als voorzitter van het eere-oomité het concours ge opend met een rede, waarin hij ongeveer het volgende zeide Dames en heeren, het bestuur van de afdeeling Alk maar van den bond ter bescherming van den trekhond heeft, daar de eere-vooi'zitter, de heer G. Ripping, verhinderd is dit te doen, mij uitgenoodigd dit con cours te openen. Volgaarne voldoe ik aan deze uit- uoodiging en heet u allen welkom. Tn 1906, 1907 en 1908 werd er een dusdanig con cours gehouden van wege het Hoofdbestuur, het laat ste concours was van het afdeelingsbestuur, dat thans een provinciaal concours houdt, dat niet alleen het eerste is in deze provincie, doch ook in ons land. Naast den dank die wij verschuldigd zijn aan den voorzitter, den heer Bruin, en aan de ziel van de zaak, den heer Brands, breng ik dank aan allen die het stre ven van den bond bevorderen en opwekken. Moeten wo helaas missen de tegenwoordigheid van den be schermheer. den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, daarentegen verheugen we ons in de aanwezigheid van mevrouw Van der Feen de Lille, die in het doel van den bond steeds zooveel belangstel ling toont. Het zal onnoodig zijn over dit doel breed voerig uit te wijden, een ieder weet het, dat d© toe stand van den trekhond een schande voor ons land moet heeten. Om daarin, in die toestanden, verbete ring te brengen, is het noodig dat we het oog richten naar landen waar die beter zijn en dit is in de eerste plaats onze zuidelijke nabuur, dat schoone België. Op zeer hoogen prijs stellen we het daarom dat man nen, die zich op het gebied van de behartiging van de belangen van den trekhond zulk een goeden naam heb ben verworven, zooals de heeren Albert Houtart te Brussel en Louis Jans te Vertrijck, zich belangeloos beschikbaar hebben gesteld voor dit concours a]s keurmeesters op te treden. Ik kan hun daarnevens de verzekering geven, dat, wapneur eenmaal op het ge bied yan dgu foestand' der trekhonden in ons land een verbetering: is g.ekomen, dat dan hunpe> medewerking daarin stpeds mpf eeu dankbare herinnering zal wor den herdacht, En hiermede verklaar ik dit concours voor geopend. Na afloop van-de tentoonstelling werd een gemeen schappelijk diner gehouden bij den heer Proot, waar een zeer aangename geest heerschte. Er werd numig hartelijk woord gesproken ter bevordering van' de be langen van deu hond in het algemeen en van de afdee ling in het bijzonder. Bekroningen. Klasse 1. Provinciale Winnersklasse. Reuen, late prijs S. Heuvel, Velseroord. '2 de pr ja A, yap Zoonen, Noordschaivyoipte. Klasse II. Openklasse. Reuen, lste prijs J. Luikes— Butter, Heerhugowaard, 2de prijs D. Groen, Zuid» scharwonde. Klasse III Nieuwelingsklasse. Reuen, lste prijs J. Luikes Butter, Heerhugowaard, 2de prijs D. Groen, Zuidscharwoude. Klasse IV. Aanmoedigingsklasse. Reuen, lste prijs J. LuikesButter, Heerhugowaard, 2de prijs D. Groen, Zuidscharwoude. Klasse V. Provinciale Winnersklasse. Teven, lste prijs H. Krijgsman, Hoorn. Klasse VI. Openklasse. Teven, lste prijs H. Krijgs man, Hoorn, 2e prijs C. Kansen, Hoer-IIugowaard. Klasse VII. Nieuwelingsklasse. Teven, lste prijs M, SwarthofSt. Maartensbrug, 2de prijs O. Kansen, Heer Hugowaard. Klasse VIII. Aanmoedigingsklasse. Teven, lste prijs M. Swaithof, St. Maartenbrug2de prijs A. van Zoo- nen, Noordseharwoude. Klasse IX. Jeugdklasse. Reu en teef. lste prijs N. Laan, Alkmaar, 2de prijs A. Hoogland. St. Pancras. Klasse X. Nestklasse. lste prijs Greeuw, Alkmaar. Klasse XI. Verkoopklasse. Reu en teef. lste prijs S. Heuvel, Velseroord, 2de prijs H. Krijgsman, Hoorn, Klasse XII. Enkelvoudige bespanningen. Sportkarren en melkwagens, lste prijs A. van Zoonen, Noordsehar woude, 2de prijs D. Groen, Zuidscharwoude. Klasse XIII. Enkelvoudige bespanning. Handwagens, lste prijs C. Vennik, Oudorp. Klasse XIV. Meervoudige bespanningen. Sportkar ren en melkwagens, lste prijs J. Jongsma, Oudkar- spel, 2de prijs S. Hartman, Barsingerhorn. Klasse XV. Meervoudige bespanning. Handwagens, lste prijs P. Smit, Noordseharwoude. Klasse XVI. Klasse betrekking, hebbende op den hond als lastdier en huisdier, lste prijs Jac. Met, Heerhugowaard, 2de prijs Mammen. Heerhugowaard. Klasse XVII. Trekproefklasse. Max, reu, le prijs A. van Zoonen, Noordseharwoude, Cesar, reu, 2e prijs S. Heuvel, Velseroord. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 28 Mei 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds, Kloosterman, Heidelb. Cat. Zond. 51. Kapei10 uur, Ds. de Pree. Evangelische Unie, avond 8 uur, Ds. W. Haverkamp, herv. pred. te Nijmegen. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, ds. II. C. Lohr, em, Ev. Luth. Pred. te Haarlem. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. II. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. A. van Wijk, herv. pred. te Zaandam. Geref. Kerk, voormiddag 10 uur en avond 6 uur, ds. Thomas, van Berlikum. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Woens dagavond TV2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Consistorie Gersf. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag' middag van 3%5 uur, vergadering van de knapen vereeniging „Samuel." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Relioboth", Koningsweg, 10 uur en avond 6 uur, godsdienstoefening. Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 6V2 tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 9l/2 uur, Ds. C. J. A. Bosch. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, den Eerw. Heer Joh. Gutteling, van Velzeroord. Ilerv. Gem. te Egmondbinnen, ds. II. W. Bosch. Herv. Gem. te Schermerhorn, 91 /2 uur, Ds. Most van Speijck te Westgraftdijk. Ger. Kerk, 91/2 uur, preeklezen. NATIONALE ZANG WEDSTRIJD TE AMSTER DAM. Voor den grooten nationalen wedstrijd van gemeug de en mannenkoren, welke te Amsterdam gehouden zal worden op Zondag 28 Mei, Zaterdag 3, Zondag en Maandag 5 Juni a.s., in het Paleis voor Volksvlijt, zijn de volgende Alkmaarsche vereenigingen ingeschre ven: In de derde afdeeling B, mannenkoren -(vereenf gingen, die reeds in de laagste afdeeling prijzen won nen), waarvoor als verplicht koor opgegeven is „Mijn Moeder", gedicht van René de Clerq, muziek van J. P. J. Wierts: Het mannenkoor „de Vereenigde Zangers", presi dent H. Ilekket, directeur Willem ILespe, dat voor het koor naar keuze gekozen heeft „Het lied van den Ar beid", gedicht van René de Clerq, muziek van J. P. J. Wierts, Het mannenkoor „Orpheus", (afdeeling van „Nieuw Leven"), president J. J. T. Kooij, directeur H. Linde boom, dat als koor naar keuze ten g-ehoore zal bren gen „Les Martyrs aux Arènes" van L. de Rille. Voor deze afdeeling, welke Zondagmiddag, 4 Juni, moet zingen, en waarin 19 vereenigingen meedingen, zijn een zestal prijzen uitgeloofd. I11 de eerste afdeeling gemengde koren (vereenigin gen, die in de eerste afdeeling of in hoogere reeds prij zen behaalden), waarvoor als verplicht koor opgegeven is „Lentedauw", gedicht van Uhland van Meurs, mu ziek van Philip Loots: De Gemengde zangvereeniging „Nieuw Leven met Orpheus," dat als koor naar keuze zal ten gehoore brengen „Frühlings-symphonie," gedicht van Rudolf Baumb'ach, muziek van Philip Loots. Voor deze afdeeling, welke Zondagavond, 4 Juni zal zingen en waarin 4 vereenigingen meedingen, zijn drie prijzen uitgeloofd. De directeur van de vereeni ging, die in deze afdeeling den eersten prijs behaalt, ontvangt bovendien een gouden eerekruis met kroon, omzet met diamanten. Laatste berichten. ZELFMOORD. AMSTERDAM, 26 Mei. Gistermorgen vond een bewoner van Ouderkerk die aan de Amstel water wilde scheppen, de heide lijken van de gezusters H., dochters van een kruier uit de Sweelinckstraat, meisjes van 18 er, 21 jaar. De ongelukkiger* lagen hand in hand. Door den burgemeester van Ouderkerk werd toestem ming verleend de lijken naar de begraafplaats Zorg- vlipd te brengen. In een taschje vond men een brief aan moeder. Huiselijk leed moet de oorzaak van het ongeluk zijn, PARIJS—MADRID. MADRID, 26 Mei, De vlieger Védrines is als eerste aangekomen en heeft dus den uitgeloofden prijs van 50.0Q0 gulden benevens nog' eenige andere prijzen ge wonnen. UIT MEXIKO. MEXICO, 25 Mei. Porfirio Diaz heeft te 4 uur 45 zijn ambt nedergelegd en de la Barra is toen opgetre den als voorloopig' president. Een groote menigte beweegt zich door de straten. Er hebben geenerlei ongeregeldheden plaats gehad. UIT PORTUGAL. LISSABON, 25 Mei. Bernardino Machado zal ge durende de ziekte van Affonsd'Costa ad interim optre den als minister van justitie. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5e Klasse 4e Lijst. No. 3531. 6907 elk 1000. No. 3400, 6468, 8741, 11528 elk 400, No. 3757, 10485 elk 200. No. 1948, 3248, 10246 elk 100. iu BOEKHOEDEflT eu aanverwante vakkeu ter opleiding voor practUk en examens. AMSTERDAMSCHE BEUSft. Opgave van het NODRDHOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET. Yonrdam, O 11, Alkmaar, Koers van Staatsleeningan NEDERLAND. Ned. Werksl. Schuld pët. 2Va BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 J apan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Finano. en Industr ondernemingen enz. 24 Mei. 26 Mei 728/8 721/, 4 4 div. pref. Nationale Hypotheek Bank pCt, Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem A'dam Serdang Bindjey Deli Bata ia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult, .Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enirn Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Gobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amtrik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Peru Preferent Spoorwegleeningon. Holl. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg IKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Deny, en R. Gr. Cert. Aand. div Eii® n n Kansas City South. a prei. Miss K. Texas G. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. n Wabash gew. Warschau Weenen Wladikawkas 1886 pCt 4ÏA aand. div. POLEN. RUSLAND. pCt, 4 98»/, 1941/, 477, 91% 98 89 on 10C »/lB 88% 95% 488 542 211 362 476 A 158 225 177% 110 118% 144% 195 768 94% 68% 24% 26% 78%, 56 159 6% 18 68 11 42% 88 91 228 114 111 81% 83 85 68 84% 48% 107 327/, 118% 287/, 182% 17% 224% 89% 98»/, 48% 88% 90% 1007/* 88% 95% 188% 122 153% 119% 5% 17% 91 118% 111% 30u/m 82% 84% 68% 84% 42% 32% 118»/, 28% 181»% 17% 87% Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 3 1087/* 107 Gemeente-cred. 3 101% BELG1E. Antwerpen 1887 2% 91 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 124% Idem „8 113 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 6 1667% RUSLAND. 1864 5 458 Koers van het geld. Prolongatie 2 pCt. Mededeelingen. De meeate belangstelling bestond heden voor Oliewaarden, welke zicli op het heriokt, dat bij de Geconsolideerden eene nieuwe bron is aange- boord belangrijk konden verheffen. Geconsolideerden noteerden van 3f8-—89, Koninklijke van 478—81. Het slot voor Geconsolideerden was 380, voor Koninklijke 479. Op de Amerikaansche markt was heden weinig handel; de koersen bewogen zich beneden die van

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2