STADSNIEUWS. Trekking van heden. 5e Klasse, 11e Lijst. No. 14318 f 25000; Nos. 5966, 8773, 14507 f 1000- Nos. 6123, 15769 f 400; Nos. 2591, 11994 f 200; Nos. 2978, 6884, 7137, 7477, 8995, 11226, 15204, 17781, 19911, 20408 f 100 met oranjelinten getooid zijn. Twee kinderen uit iedere groep zullen een mand met bloemen aan do voeten van H. M. plaatsen. Gedurende den omme gang door het stadhuis, zullen uitsluitend kinderen langs den weg, dien de vorstelijke personen zullen volgen, zijn opgesteld. re Koninklijke Hoogheid te vertonnen aan het waeh tend publiek, dat de-n Ham tot zijn uiterste grenzen vulde, en een hartelijke ovatie besloot toon den in tocht der Prinses. PRINS HENDRIK TE LONDEN. De Londensche berichtgever van het ITbld. schrijft: „Naar ik verneem heeft Z.K.H. de Prins der Neder landen zich welwillend bereid verklaard aan te zitten aan een lunch, hem aan te bieden door den Kerkeraad der Ned. ILerv. kerk en de besturen der „Neder], Ver." (Dutch Club), het „Koning Willemsfonds" en de „Ned. Kanver van Koophandel," tijdens het verblijf van Z. K. H. te Londen ter gelegenheid der Kronings feesten. De lunch zal vermoedelijk plaats hebben in do lokalen der „Ned. Ver." in Sackville Street Dinsdag 20 dezer. Ook wordt het hoogst waarschijnlijk genoemd dat Z. K. II. op Zondag 25 dezer de Godsdienstoefening in de llollandsche Kerk in Austin Friars zal bijwonen." op IIOOGE GASTEN TE ZANDVOORT. Zaterdag a.st. wordt de vorstelijke familie Tan Lippe Detmold voor een verblijf van vier weken in het Grand-Hotel Wust te Znndvoort verwacht. HET BEZOEK VAN PRESIDENT FALLIèRES De Parijsche „Figaro" deelt als een feit mee, dat president Fallières tijdens zijn verblijf hier te lande ook een bezoek aan Den Haag zal brengen. Het plan, door ons ITof geopperd, was, dat de presi dent den tweeden dag van zijn verblijf, een kort be zoek aan de residentie zou brengen zoodat hij dienzelf den dag weer naar Amsterdam zou terugkeeren. De vraag was alleen of men zich te Parijs hiermee kon vereenigen. Blijkens het bericht van de „Figaro is dit het geval en kan het bezoek aan Den Haag dus als vaststaand worden beschouwd. POSITIE DER OFFICIEREN. In het regeeringsantwoord betrekkelijk de wet wordt medegedeeld, dat het voorstel tot ring van de positie der officieren de Tweede binnen niet te langen tijd zal bereiken. Militie- verbete- Kn mei' HET KAMERLTD MARCHANT. Dê voorzitter van de Tweede Kamer deelde in de vergadering van gisteren mede, dat de heer Merchant, afgevaardigde voor Deventer, wegens een hem over komen ongeval, verhinderd was de zitting bij te w non. Bij onderzoek is gebleken, dat de heer Merchant gis terochtend te Den Haag, bij het fietsen, is gevallen en hot ongeluk had een been te breken. Het been is g zet; de toestand is bevredigend. VRIJZINNIGE CONCENTRATIE IN FRIES LAND. De afdeeling Friesland van den. Bond van Vrije Li beralen beeft zich aangesloten bij den Bond van Vrij zinnigen in Friesland. HET TOTALISATOR-VERBOD. Wij vernemen dat het voornemen om door den eenen of anderen maatregel het totalisator-verbod op te hef ten 011 daarmede den ondergang van de paardenren- sport te voorkomen', in de Kamer geenszins is opge geven. Slechts maakt de vorm nog een punt van over weging uit: behalve een initiatief-voorstel om het ver bod buiten werking te stellen, zou ook b.v. eeu motie in aanmerking komen, waarbij de Kamer den minister van Justitie zou verzoeken de door hem aanvankelijk vooi gestelde lezing van liet. artikel of een wijziging in dien geest-opnieuw bij haar in te dienen. Indien op zulk een motie de stommen van de meerderheid der Kamer verkregen werden, zou er bij den minister geen bezwaar bestaan daaraan te voldoen. ^Be wet treedt, gelijk men weet, 15 Juni in werking. Maar dit is natuurlijk geen fatale termijn voor het in t werk stellen van pogingen tot verandering als bo venbedoeld. Die kunnen ook geschieden, nadat de wet in werking- is getreden, al zou men het op de ren baan dan desnoods een-igen tijd zonder totalisator moe ten doen. Spoed is echter wegens de onzekerheid zeer gowenscht. qq DE HOOFD- Oemengd nieuw». DE KONINKLIJKE FAMILIE IN STAD. Gistermiddag is het Prinsesje in Amsterdam geko men, en^ aanstonds is de publieke stemming, die op de audiëntie-dagen wat lauw pleegt te zijn, gekeerd schrijft de N. R. Ct. Er gaat feest-gerucht door de straten, en bij het afzenden van dit beric-ht dringt zich nog altijd door de straten om en nabij den Dam en over dat plein zelf eene langzame maar gestadige trein van opgehouden tramwagens, rijtuigen en vrachtkarren. 't Was juist op tijd (1.57) dat de trein uit. Apel doorn de locomotief getooid met de vaderlandsche driekleur de overkapping binnenreed. De Koninklij kc ouders, met groot gevolg, hadden, zich reeds «enige oogenblikken vroeger uit het Paviljoen naar het per ron begeven en stonden nu Hare Majesteit in lichtblauw wandeleostuum met toque-hoed in dezelfde kleur, en Zijne Koninklijke Hoogheid in de admiraals- iftiiform vooraan op den looper te wachten. En Ju Haantje speelde geen verstoppertje. Reeds toen de trein, heel voorzichtig binnenrijdend, nog niet. stil stond, zag men het Prinsesje voor een der spiegel rui ten van het Vorstelijk salonrijtuig zitten, vastgehou den door Haar kinderjuffrouw, mej. Marring. Zij had een ruikertje rose rozen in de hand', en zoodra Zij Haar vader en moeder zag, kwam er een blij lachje van herkenning op het rose gezichtje, met de groote, verwonderde kinderoogen. Dan; opende een lakei het' portier, en voorzichtig tilde Mej. Marring het kleine witte kindje van de hooge trede naar buiten. En toen kwam er een heel aardig oogenblik! Eerst wilde het Prinsesje, om welke reden was1 misschien Haar ver zorgster, of Haar opvoedster, freule van de Poll, maar anders niemand duidelijk, nog eens terug naar den coupé, maar de Koningin en de Prins namen Haar ieder bij een handje, en toen stapte Ze heel parmantig aan, op het schitterend gezelschap grootwaardigheids- bekleeders dat op den achtergrond, vóór de Koninklij ke wachtkamer, geschaard stond, en maakte Ze een kleine révérence, eerst rechts, dan links, voor de dames en heeren, en dat zóó grappig-kinderlijk, dat zelfs ovoi de meest-deftig-geplooide gezichten ontspanning kwam. Juliaantje verbrak zoowaar den hoftoon! In de open kales mét scharlakenrood© binnenbeklee- ding, die buiten, onder de koetspoort, te wachten stond, isjiet Prinsesje toen zorgvuldig tusschen Ko ningin ilhelmina en Prins Hendrik neergezet. Llare Majesteit stak Haar parasol op, om Ilaar kind te be schermen tegen den kraebtigen zonneschijn, die den geheelon dag reeds de stad verguld had, en voort ging het t<en. eerst stapvoets over het Stationsplein, daar na m matigen draf langs het Damrak, terwijl links en rechts uit duizenden kelen hoera's weerklonken. En vooral zag men kinderen, allen uitziend naar het kleine witte figuurtje daar in het koninklijke rijtuig, het koninklijke kind, dat vriendelijk met het handje wuifde, telken INBREKERS GEARRESTEERD. De Ro-tterdamische politie heeft een goede vangst gedaan door drie Amsterdamsche inbrekers te ar resteeren, waarvan er een reeds bekend heeft de dader te zijn van den inbraak aan de Marnixstraat Maan dagavond. Te zes uur gistermorgen», zagen twee Rotterdamsche politie-agenten dat drie verdacht uitziende individuen binnen gingen in perceel Peperstraat 7 aldaar. Door dat zij grove verteringen maakten en een massa geld vertoonden, trokken zij sterk de aandacht. De politie wilde er meer van weten en nam ze mede naar het bureau. Daar bleek, dat het waren J. J. M tabakswerker, wonende Marnixstraat, 0. K„ los werk man, wonende Goudsbloemstraat 112a en 0. J. S., Goudsbloemstraat 157, allen te Amsterdam. Zij waren in het bezit van 450 aan bankpapier en specie en van 4 Russische stukken, elk tor waarde van 350. M. bekende de inbraak gepleegd te hebben en een kastje, waarin zich geldswaarde bevond, in een der grachten te hebben geworpen. Hij heeft na den inbraak zijn kennissen ontmoet. Ze zijn eerst in Amsterdam gaan pierewaaien en daarna naar Rotter dam getogen, waar zij in den val liepen en hedenmid dag op transport naar bier geleid, ter beschikking van de justitie. TERECHT. De gepensionneerde fabrieksarbeider Horsrink Hengelo, die sedert eenige dagen vermist werd, vindt zich, naar aan de familie bericht werd, in ziekenhuis te Epe (Duitschland.) te be- het SCHADE DOOR ONWEER. Op liet. landgoed Angerenstein bij Arnhem zijn Zon dag bij het. hevige onweer de vijvers van de forellen- kweekerij overgeloopen, waardoor naar schatting een 50,000 kleine en groote forellen over het land zijn weggespoeld. Vele zijn gestorven, maar andere zijn terechtgekomen in vijvers in de buurt en zelfs in de beek op den Velperweg. EEM OPLICHTER. Door de politie te Zundert wordt gezocht naar een net gekleed persoon, die onder vertoon van een ambts penning. zich uitgaf als brigadier der marechaussee te Sprandel, en te Zundert op onderzoek was naar valsch bankpapier. Op verschillende plaatsen werd door hem zgn. valsch bankpapier in beslag genomen, waarmede hij thans spoorloos is verdwenen. VERGIFTIGING. De vele ziektegevallen te Leerdam, zijn toe te schrij ven aan vergiftiging door ongekeurd vjeesch, afkomstig van een kalf. VUILHANDEL. Op een stuk land te Edam is een koe dood geval len. Het cadaver is door een opkooper aldaar gekocht, in kisten (via het station „KwadijkEdam") gezon den naar het station „Weesp", en daar afgehaald door een slachter uit Diemen De burgemeester van Edam heeft te dezer zake proces-verbaal doen opmaken. VEENBRAND. Te Emmen-Erfscheidenveen kan men den brand nog niet meester worden. Een flinke regen kan alleen helpen. De schade aan verbrande woningen, turf enz. wordt geschat op f 100,000 k f 120,000. Aan de marechaussee te Weerdingermond is het gelukt een persoon uit Roswinkel te betrappen, toen hij bezig was het veen in brand te steken. is als de geestdrift weer losbarstte, fl'lolijlv na aankomst ten Paleize verschenen de Koningin en de Prins op het balkon, om zich met Ha- DOODGESCHOTEN. De firma Gebr. Roelfsema, houthandelaren te Gro ningen heeft Dinsdagmiddag' van den chef hunner zaak te Hooger-Smilde telefonisch bericht ontvangen, dat in den nacht van Zondag op Maandag de stoker Ivok zijn collega Willem» in beschonken toestand doodgestoken heeft. Beide stokers waren reeds geruimen tijd in dienst der firma Ro-elfsema en stonden als flinke en degelijke werklieden bekend. Alleen was het jammer, dat zij zich somtijds aan liet gebruik van sterkendrank te bui ten gingen. Zoo werd Kok, die driftig van natuur is, reeds eerder, ook wegens eeu twist, dien hij met Wil- lems heeft gehad, tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Kok heeft reeds bekend, en is in de ma rechaussee-kazerne te Hooger-Smilde in voorloopig ar rest gesteld. Het lijk van Willems is gekist, en-verze geld. 13 en 12 leden. Opgeheven werden de departementen Heerhugo- waard, Odoorn en Zonnemaire, terwijl het departe ment Dwingelo, ingevolge art. 64 der Wet, als opge heven wordt beschouwd. Pit de aan de departementen toegezonden rekening en verantwoording over 1909—1910 blijkt, dat deze rekening sloot met -een nadeelig saldo van 2396.255. In de begrooting over dat jaar was dit geraamd op 15.900. Drie nieuwe districten werden opgericht, n.l. liet district „Gooi en Eemland", het district „Leeuwar den" en het district „Heerenveen". In voorbereiding zijn nog de districten Sneek, Alk maar en Steenwijk of Meppel. Ilet, „Nieuwenhuyzenfond voor onderwijs" der Maat schappij is ingesteld bij besluit van de algemeen© ver gadering van 28 Februari 1906. Het heeft -nu 5 jaa-r bestaan. De ontvangsten bedroegen in 19091910 7378.03%; de uitgaven waren 39,613.64. Het ba lans-saldo was op 1 Juli 1910 in ontvangst 77,678.88 en in uitgaaf 4220.63, zoodat het saldo van 't fonds op 1 Januari 1911 bedraagt 73,458.25. Over 19091910 is' uit het fonds ter beschikking van de Nutscommissie gesteld een bedrag vai 10,000. Uit de door Kaar overgelegde en door het hoofdbe stuur goedgekeurde reken-ing over dat jaar blijkt, dat zij van dat bedrag heeft uitgegeven 8956.34%. De reizende keuken werd in 19101911 aangevraagd door tien departementen, welke alle werden ingewil ligd. Het jaarverslag lokte geen besprekingen uit. Naar aanleiding van het slot van het jaarverslag deelde dé voorzitter mede, dat het bedrag van het legaat, dat dr. Teerlink aan het Nut vermaakte, 85.000 groot is. (Applaus.) Spreker gaf uiting aan een gevoel van dankbaarheid jegens dezen stillen Nutsvriend en hij verzekerde, dat het Nut met. deze nalatenschap volko men zal handelen overeenkomstig de bedoelingen van den erflater. Daarna kwamen verschillende voorstellen aan de orde. Besloten werd o. a.voor het dienstjaar 19111912 beschikbaar te stellen: voor het steunen van departe mentale Frübel-bewaarscholen en eventueel voor het maken van propaganda, een bedrag van 4000; voor het steunen van departementen ter zake van volksbi bliotheken bibliotheken voor jongelieden en aan bei- le te verbinden leeszalen, -een bedrag van 3000; voor het bevorderen van voortgezet onderwijs aan jongelieden, die de lagere school hebben doorloopen, een bedrag van 1000; voor het bevorderen van de oprichting van vooir al len toegankelijke volksbanken en boerenleenbanken, een bedrag van 300; voor ondersteuning van departementen, ter zake van te houden bibliotheek-voordrachten, volksvoorlezingen en volksvermaken, een bedrag van 400; voor het doen drukken van het Jaarboekje in 1500 exemplaren, een bedrag van 300; voor het uitgeven en kosteloos verzenden aan depar tementen, ten behoeve van hunne leden, van de Mede deel ingen, tot een aantal van niet meer dan 4 per ja-ar en bestaande elk gemiddeld uit 24 bladzijden druks, een bedrag van 2400; om te bestrijden de kosten van uitgave van ten hoogste zes kleine geschriften voo.r het volk, al o-f niet oorspronkelijk van inhoud, in den regel van 1%—2 vel druks en voor departementen en leden der Maat schappij verkrijgbaar, bij vijftigtallen a 2% cent per stuk, een bedrag van 1000. voor het doen houden van voordrachten, over on derwerpen, welke in verband staan met het streven der Maatschappij, een som van 3700; tot het geldelijk steunen van departementen in zake de pogingen van- meer ontwikkelden, om de verstan delijke en zedelijke ontwikkeling' te bevorderen van minder bevoorrechten, door persoonlijke bemoeiingen met dezen, in uren van gemeenschappelijk samenzijn die van school- of arbeidstijd vrijvallen (Toynbeewerk) een bedrag van 200; voor het verleenen van geldelijken steun aan die de partementen-, welke aan het hulppersoneel van bewaar scholen, door geregeld onderwijs van bevoegde .perso nen, de gelegenheid verschaffen-, zich te bekwamen voor zijn taak, een bedrag van 1500; als bijdrage tot het Nieuwenhuyzen-fonds der Maat schappij, een bedrag van 400. Daarna kwam in bespreking het voorstel van het hoofdbestuur: aan het hoofdbestuur op te dragen op zijnerzijds vast te stellen voorwaarden steun te verlee lieu in de kosten van- op- -en inrichting' van spaarban ken, welke als departementale instellingen worden op gericht door departementen en voor -dat doel op de vennootschap. Besloten werd verschillende af- en overschrijvingen (e doen tot een bedrag van 314.16 en uitgaven uit de post van onvoorziene uitgaven, tot een bedrag van 59.48, dienstjaar 1910. Lot leden van het stembureau voor de zoonoodige stemming en herstemming voor leden van den gemeem- teraad zijn aangewezen: Voor stemdistrict I A. Wonder Pz., voorzitter; A. Strijbis en C. Rempt, leden; M. Kooijman 4e lid en P. Schaap, plaatsvervan ger. Voor stemdistrict II J. Wit, voorzitter; J. v. d. Oord en S. Snel, leden; P. Bruin 4e lid en D. Wijnker, plaatsvervanger. Hierna deelde de voorzitter mede, dat na onderzoek gebleken is dat de welput bij het. raadhuis- onbruikbaar is, doch aangezien die- bij d>e school nog voldoende wa ter geeft, werd besloten vooralsnog geen nieuwe put te laten slaan. Vervolgens werd nog besloten van de firma A. Bik kers en Zoon te Rotterdam twee nieuwe brandspuiten aan te koopen voor een som van 730 ieder, alsmede werden burgemeester en wethouders gemachtig'd bij dp veldwachterswoning in.de waterbehoeften te voor zien. Na rondvraag, die niets opleverde, werd de vergade ring door den voorzitter gesloten.' UIT HOORN. De Hoornsche middenstandsvereeniging besloot tot oprichting van een incasso- en informatiebureau. STAATSLOTERIJ. Laatste Berichten. DE MILITIE WET. s-GRAVENHAGE, 7 Juni. De Tweede Kamer heeft op voorstel van den heer Nolens met 46 tegen 24 stemmen ondanks de bestrijding, onder meer door den voorzitter die er op wees dat de regeering op spoedige behandeling dezer urgente aangelegenheden prijs stelt, besloten om in dit zittingjaar niet meer de mi- litiewet te behandelen. HET KABINET SCHOLLAERT. BRUSSEL, 8 Juni. (V. D.) Aan het begin der Ka merzitting deelde heden het kabinet Schollaert mede. dat het ontslag zou nemen. De meded-eeling werd ont vangen met uitroepen rechts „leve Schollaert" en links „leve het algemeen kiesrecht". VRIJGESPROKEN. UTRECHT8 Juni. De Boekhouder G. v. K. der Staatsspoor, die terechtgestaan heeft wegens verduiste ring ten nadeele dier Maatschappij en die 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf tegen zich hoorde eischen, is hedenmorgen vrijgesproken. Gelijk men zich her- innnren zal, betrof het de vermissing van ongeveer 1609 uit de brandkast. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Gisteren werd de 125ste Algemeene Vergadering van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Am- sterdam gehouden in het .gebouw der Vrije Gemeente. Döo-r den voorzitter, den heer D. II. de Vries-, werd de bijeenkomst met een rede geopend, waarin spr. er o.a. op wees, dat men in den tijd, dien wij beleven, de schei ding van ons volle in twee deelen, in links en rechts, steeds meer onrustbarende afmetingen ziet aanne men. Die scheiding wordt bij de opvoeding onzer jeugd door d-e kerkelijke partijen steeds meer conse quent doorgezet zij begint bij de bewaarscholen en gaat voort tot de universiteiten; zulk een scheiding in twee deelen van zonen van één volk ondermijnt de kracht van een natie. (Applaus.) In deze tijden hebben de Nutsmannen tot plicht, pal te staan voor hun. beginsel, om opvoeding- en on derwijs te bevorderen, onafhankelijk van kerkelijke of staatkundige richting. (Applaus.) Wij zijn nog altijd één der oudste, aldus eindigde spreker, maar tevens een der krachtigste organisaties van ons land; wij tellen bijna driehonderd departe menten, met meer dan vijftien duizend leden, over het gansche land verspreid. Laat één geest ons allen be zielen; laten wij, als stoere Nutsmannen, eendrachtig streven naar de bereiking van. ons doel: énderwijs en opvoeding, vrij van kerkdijken dwang! Dan is het Nut een zegen voor ons volk; dan werkt het krachtig mede tot de grootheid en de toekomst van ons dier baar vaderland." (Applaus.) Aan- de orde was daarna het jaarverslag, waaraan we ontleenen: TTet ledental der Maatschappij was op 1 October 1910 13,3i5, verdeeld over 283 departementen, behalve 11 vereenigings-leden, 166 eereleden en 19 algemeene leden. olgens de laatst ontvangen opgaven, bedraagt het aantal gewone leden en begunstigers in 285 departe menten, met 1 Maart 1911: 13,852 Ma-art. 1910, terwijl het aantal vereeniging-leden is 12, dat der eereleden 165 en dat der algemeene leden 19. liet aantal bij het hoofdbestuur opgegeven buiten gewone leden bedraagt 527, (1. i. 58 meer dan in Maart 1910. lelt men deze buitengewone leden bij bet gewone edental, dan blijkt dit, -samen genomen 14,379, 128 hooger te zijn dan op 1 Maart 1910. Nieuwe departementen werden in liet leven geroe pen te Balk, Hengelo (Geld.), Terapel, Termuizen, Warnsveld en Wo-lphaartsdijk, met resp. 27, 32, 30, 21, begrooting 1911—1912 uit te trekken een bedrag van J 1000. Tegelijkertijd kwamen in behandeling het voorstel van het hoofdbestuur om op voorwaard-en, door het hoofdbestuur te bepalen, steun te verstrekken aan dén in te stellen accountants-dienst bij de Nuts-spaarban ken en voor dat doel op de begrootin-g voor 19111912 uit, te trekken een- bedrag van 100. Voorts het voorstel van het hoofdbestuur om dit lichaam te machtigen voor een bedrag van 10.000, rentende 3% pCt. per jaar, deel te nemen in het gro-ndkapitaal vam het bijeen te brengen Centraal Waarborgfonds voor Nutsspaarbanken; dit bedrag te stoeten zoodra voor de overige 90.000, noodig voor de oprichting van dat fonds zal zijn deelgenomen, en bet hoofdbestuur te machtigen een zoodanig- bedrag als noodig' zal blijken, om 10.000 reëel te verkrijgen, te doen afschrijven van het op het -grootboek der N.' W. S. ingeschreven kapitaal. Na eenige discussie werd besloten de verdere, behan deling van de voorstellen tot Donderdagochtend te verdagen. Op uit-noodiging van het departement Amsterdam namen de afgevaardigden gistel-namiddag deel aan een boottocht. O.a. werd de haven van Amsterdam in oogenschouw genomen. UIT OITDE-NIEDORP. De raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag Juni,, des voormiddags 10 uur. Afwezig was de heer J. Stam. oorzitter de heer A. Y\ onder Pz„ burgemeester. Na opening der vergadering en lezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, deelde de voorzitter o.a. mede: dat voor de betrekking van onderwijzer aan de open bare lagere school te Zijdewind zich één sollicitant heeft aangemeld en dat in afspraak met de schoolop ziener een herhaalde oproeping is geschied. Ingekomen waren o. a. een schrijven van het bestuur der gemeente Nieuwe- lofot, Niedorp, d.d. 26 April j.l„ houdende mededeeling, dat tegenover 13,782 in de raad geen termen heeft gevonden om afstand te doen van de rechten tot heffing van erfpacht van het peiceel sectie B No-. 426. Werd voor kennisgeving aangenomen. De raming van ontvangsten en uitgaven der ge zondheidscommissie, gezeteld .te Hoorn, dienst 1911, sluitende in ontvang en uitgaaf groot 2554.38, werd goedgekeurd. Het bekende adres voor de stichting eenor Electri-* sclie Centrale voor West-Friesland. Na eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten in beginsel toe te treden tot de op te richten KUST VERDEDIGINGSWERKEN. Men seint ons uit Haarlem: Bij de heden gehouden provinciale aanbesteding- voor de kustverdediginigswerken van Noord-Holland, was de minste inschrijver de heer M. Daalder te Alk maar voor 69590 gulden. De Vliegweek. W oei het gistermiddag hard, degenen., die voorspel den-, dat de wind tegen den avond zou gaan liggen kregen gelijk. Het werd langzamerhand stiller en toen omstreeks zeven uur de luchtballon van den heer van Pottum de lucht inging, was de wind veel zwakker dan in den middag. De ballon daalde nabij Limmen1. I och leek het twijfelachtig of er nog gevlogen zou worden, maar de rood© vlag bleef omhoog. Tegen half acht werd het lange wachten beloond. De heer van Bussel steeg eerst op, vier minuten, ge volgd door den heer Darioli. Beiden deden een korte m-aar mooie vlucht (resp. 8 en 6 minuten), de eerste landde goed, de tweede slecht, kwam op liet verkeerde terrein, waar echter geen mensehen. stonden. Met den heer Diemont, bekend sportman en illustra tor van sportbladen, die als jurylid had gefungeerd bij het concours hippique vloog hij 8 minuten. Het was inmiddels zoo donker geworden, dat er vuren op het terrein werden ontstoken. Het was wer kelijk een fraai gezicht, de beide toestellen en vooral dat van den heer van Bussel met den zwaluwstaart tegen den reeds donkeren hemel rustig maar snel te zien voortbewegen. Voor vliegers, comité en publiek deed het ons dan ook genoegen, dat er dan toch nog gevlogen, werd. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Willem Jacob O. te Ehkhuizen, diefstal, 6 maanden gevangenisstrai met last tot onmiddellijke gevangen neming. Cornelia II. en Pi-eter S. te Enkhuizen, mishande- ing, ieder 7 boete -subs. 7 dagen hechtenis. Jan Gl„ Harenkairspel, dierenmishandeling, 15 boete subs. 35 dag-en heehte-nis-. Klaas D„ Xibbixwoud, mishandeling, 10 vangenisstraf. Adolphus B„ Assendelft, mishandeling, (■vangenisstraf. dagen ge- 14 dagen HET CIRCUS WILKE. Het circus W ilke, dat zes dagen in onze stad voor stellingen zou geven, is hedenmorgen weer afgereisd, dus een dag eerder dan het plan was. Waarschijnlijk is dit te wijten aan het matige bezoek, dat liet circus over het algemeen te beurt viel gisteravond was de tent. maar half bezet hoewel het zich den Tweeden Pinksterdag en Dinsdag in een druk bezoek mocht verheugen. OVERGEPLAATST. De commies-verificateur bij 's Rijks directe belas ingen alhier, de lieer A. Spijksnia, is met ingang van Juli a.s. in gelijke betrekking overgeplaatst naar Amsterdam. SMAADSCHRIFT. Gelijk men zich herinneren zal, stond den 14en Fe- ruari voor de rechtbank alhier terecht de heer A. G. V., raadslid en redacteur van het- Anker te Helder, wien ten laste was gelegd, dat hij zich in dat blad had schuldig gemaakt aan smaadschrift ten opzichte van den lieer II. A. Stark, officier van gezondheid le klas bij de K. N. marine te Ilellevoetsluis. Tegen be laagde werd door den officier van justitie 2 weken evangenisstraf Veëischt en den 21en Februari werd -klaagde door de rechtbank vrijgesproken. Den -'7en April werd de zaak in hooger beroep be- andeld voor liet Gerechtshof te Amsterdam. De ad- oeaal-generaal eischte vernietiging van bet vrijspre-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2