STADSNIEUWS. J. J. VERMOORD DOOR BLOEDVERWANTEN. den Stadsschouwburg de gala voorstel Ling bij, waar liet. Ned. Tooneel Sara Burgerhart gaf. De Vorstelijke Bezoekers namen plaats in loge ran liet Dagelijksch Bestuur, rechts van het. tooneel. Hare Majesteit droeg een licht blauw zijden gewaad met kanten fichu, waarin zilveren paljetten. Prins Hendrik was in generaalsuniform. Tijdens de korte pauze werden ververschi n gen aan geboden. De zaal was geheel bezet. Zondagochtend even negen uur reeds reed het rij tuig voor om de Prinses naar „Artis" te brengen. H. H. de Koningin bracht Prinsesje er naar toe. Voor het paleis bevond zich een vrij talrijke menigte, die er al op gerekend had, dat de Prinses wel zou uitrij den. De Koningin keerde tien minuten voor tien het paleis terug. Het Prinsesje bleef tot elf uur m don tuin van „Atis" en keerde even nadat de Koning in eu de 1 rins van liet kerkbezoek waren wederge, koerd, in liet Paleis terug. Even vóór tien uur werden de deuren van den Pa leis ingang wederom geopend en schreed de hofstoet naar buiten eu ter kerke. H. M. de Koningin was gekleed in een jaquet van hemelsblauw stof en droeg een hoed van gelijke kleur niet witte panache. De Prins droeg de admiraalsuni form. 1 recies elf uur eindigde de godsdienstoefening en begaven de vorstelijke kerkgangers zich wederom te voet naar het Palej.s terug. tl is te i'in «tl v tegen half drie reden Koningin en Pnus uit tot net brengen van een bezoek aan „Artis." H M. was gekleed in een zalmkleurige robe met zc egr-oen voile overkleed, aan de randen met. bloemen geborduurd en om het middel een zwartfluweelen lint. Zij droeg een toque met een panache in de kleur van het overkleed. De Prins was in admiraalsuni- fonu. Het eerst werd het nieuwe Vogelhuis bezichtigd, daarna het- Apenhuis, dat hiermede in verbinding staat. Door het Ins-ectarium begaven de gasten zich naar liet Rept Henhuis, dat nog niet voor hef publiek was opengesteld, en toen langs de kraanvogels en de beren naar de groote roofdieren-galerijen, om het be- ieuliuis heen langs de olifanten, giraffen en nijlpaard naar de zeeleeuwen. Bij de giraffen bleef het Hooge Gezelschap goruimen tijd staan, terwijl de oppasser de dieren voederde. Langs denzelfden weg keerde men weer terug naar de feestelijk versierde Koningszaal H. M. gebruikte ©enige- ververschingen en toefde goruimen tijd, daar zij Haar dochtertje wachtte, dat te vier uur in Artis zou aankomen. V eldra verkondigde een luid en aanhoudend ge juich, dat het Prinsesje in aantocht was. De deuren gingen open en al spoedig reed het rijtuig voor. waar in do T rinses met freule v. d. Poll en een zuster geze ten waren. Het Prinsesje werd er uit getild en liep toen aan de hand van freule v. d. Poll naar binnen, een paar allergrappigste buiginkjes makend voor de kamerhee- ren en den Burgemeester, die in de hal aanwezig wa ren. Ka eenige ©ogenblikken kwamen de Koningin en de Prins uit de Koningszaal, terwijl prinses Juliana tusschen Ilare' ouders inliep. Ka een poosje namen het Prinsesje en freule v. d. I oil plaats in het Koninklijk rijtuig, en voort ging het onder oen' luid hoera, om den laatsten rijtoer door de stad te maken. Tegen half vijf stond liet zwart voor het. paleis op den Dam en toen het Koninklijk rijtuig voor het paleis reed, begon men a,l te juichen, en nog enthousiaster werd men, toen het kindje met haar zakdoekje begon tc wuiven. Do hofrijtuigen waren weggereden, de wacht was naar binnen gegaan, maar geduldig bleef het publick staan wachten, om te zien of EI. M. mogelijk nog op het balkon of voor een der ramen zou verschijnen. En dat wachten werd beloond, want H. Nr. kwam Ilna" kindje voor een der ramen vertoonen. Het Prinsesje wuifde en knikte, en ook II. M. groette herhaaldelijk. De Koninklijke Familie is hedenochtend te onge veer 11.40 van het Ceutrnal-Stntion naar ,,'t Loo" teruggekeerd. sultaat op. Verondersteld wordt, dat de knaap te wa ter geraakt, verdronken en door de deining van het water naar het IJ is gedreven. Ouders en familieleden zijn radeloos van smart. DE BRITISH DAIRY FARMERS ASSOCIATION. Uit Londen wordt aan het Hbld. gemeld: „Zooals men weet hebben de vorige maand een aan tal Engelsche zuivelbereiders een tocht «door ons land gemaakt, om Nederlandsche zuivelbereiding te zien. Zij werden toen vergezeld door den Nederlandsehen Rijks-landbouwconsulent te Londen, dr. Van Rijn, die de geheele excursie voorbereid en geregeld had. De Engelsclien waren over de ontvangst in ons land en over hetgeen zij te zien krègen uitermate voldaan, en als bewijs daarvan hebben zij dr. Van Rijn een prachtig geschenk in zilver ter herinnering aangebo den. Dit blijk van erkentelijkheid en waardeering draagt het volgende opschrift in de Engelsche taal: „Aangeboden door de leden der „British Dairy Far mers Association", die de excursie naar Holland mede- maakten, aan dr. J. J. L. van Rijn, als erkentelijk heid voor de onvermoeide werkkracht en welwillend heid door hem betoond in verband met het voorbe reiden en de leiding van de beste geslaagde excursie ooit door de Association gehouden, Mei 1911". Zeker een groot compliment aan onzen landgenoot, als men weet dat de Association reeds sedert 1886 jaarlijks soortgelijke excursies hield." Een week geleden werd bij Linz aan den Rijn een iijk gevonden, hetwelk volgens de „Frankfurter Zei- tung gebleken is dat van een schipper Lowey uit Nederland te zijn. De man is blijkbaar vermoord. Daags te voren was hij in Lenz aangekomen en door bloedverwanten af gehaald. Dezen hadden met hem een zijweg ingesla gen, .waar hij toen, blijkens de gevonden bloedplassen, vermoord. Het lijk is toen in den Rijn geworpen. Lowey had kort te voren een belangrijke erfenis aanvaard, DOOR EEN DOLLE KOE AANGEVALLEN. Te Veen (N.-Br.) is een 80-jarig landbouwer door een dolle koe aangevallen en ernstig toegetakeld. Den volgenden morgen is hij aan de bekomen wonden over leden. BEZOEK PRESIDENT FAILLIÉRES. In Amsterdam zal, ter gelegenheid van het bezoek van 1 resident Faillières op een der avonden een groot vuurwerk op het Y worden afgestoken. Dien avond zullen de in de haven liggende oorlogsbodems geïllu mineerd worden. toegekend A. PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder. Ie prijs niet toegekend. 2e prijs Bronzen Medaille en 5 Jb. Swan, Warmenhuizen. No. 2. 3-jarige Paarden. Ie prijs Zilveren Medaille en 5 J. Oosterman, Koe dijk. 2de prijs 2.50 A. J. Peeck, Schoorl. E. V. J. van Assem, Schoorl en S. den Das Jz., Schoorl. No. 3. 2-jarige Paarden, lste prijs 5, C. Francis, Zijpe. 2e prijs 2.50 Hoogvorst Jz., Schoorl. E. V. A. J. Peeck, Schoorl. 4' UjTrig'e Paarden, lc prijs 5 S. Hoogvorst, Schoorl. 2e prijs A. Peeck, Schoorl. E. V. J. Bos, Schoorl. B. PLUIMGEDIERTE EN KONIJNEN. Voor het beste toom raszuivere Kippen, onverschillig welk ras. In te zenden 1 Haan en 6 Hennen. 1st© prijs 4 P. Bouwen, Schoorl, Leghorn. 2e prijs A. JPeeck, Dominique. Voor de beste Leghorns, 1 Haan en 2 Hennen, lste prijs 2, O. Glorie, Schoorl. Voor de beste Wyandotten, 1 Haan en 2 Hennen, lste prijs Zilveren Medaille of 4.50 T. Bolwerk, Alkmaar. 2e prijs 1 G. Louter, Schoorl. Voor de beste Plymouth Rock, 1 Haan en 2 Hennen, lste prijs Zilveren Medaille of 4.50 P. Smit Alk maar. Voor het zwaarste paar Konijnen, Ram en Voedster. 4®te Pt'ijs 1.50 K. Mol, Koedijk. 2e prijs f 1 W. Keijzer, Schoorl. - De afdeeling „Duinkants-onderwijzersgezelschap" van het N, O. G. benoemde in hare'laatst gehouden vergadering tot afgevaardigde op de algemeene ver gadering van het N. O. G. op 26, 27 en 28 Juli e.k. te Breda den heer H.Selhorst, hoofd der school alhier en tot diens plaatsvervanger de heer F. L. M. Koenen, onderwijzer te Warmenhuizen. UIT OOST-G RAFTDIJK. De lieer J. Kaaij alhier is benoemd tot hoofdinge land van de banne Graft van den Eilandspolder, in de plaats van den heer A. Poppen. UIT NOORDSCHARWOUDE. Gisteren gerankte het zesjarig dochtertje van den lieer .1. Zijp te Noord-Scharwoude te water en werd even loos opgehaald. Pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, aangewend door dr. Vogelenzang, en zuster Van Steen, mochten niet baten. der DE DROOGTE. Het gebrek aan water wordt in Friesland met den dag grooter. Uit Sneek en Leeuwarden wordt leiding water naar her en der verzonden. Zelfs wordt per Holland-Frieslandlijn leidingwater uit Amsterdam aan- gevoerd. Op de hooge klei- en zandgronden beginnen de veldvruchten dóór de aanhoudende droogte te lijden De weiden worden koperkleurig, de bladen van de vruchten verschrompelen. Alles roept om regen. VEENBRAND. De groote brand te Emmer-Erfscheidenveen is zoo goed als gebluscht. Branden van beteekenis kwamen na den grooten brand niet meer voor. EEN LUCHTVERSCHIJNSEL. "V ïpdagavond te tien uur werd te Tiel een zeldzaam verschijnsel waargenomen. Een groote vallende vuurbol liet een lichtstreep na, die eerst na een half uur g< heel verflauwd was. a on- R IJ K SINKOMSTENBELASTING Naar „De Tijd" verneemt, is het. wetsontwerp tot heli mg van een algemeene Rijks Inkomstenbelasting l °i oaar dim Raad van State verzonden. (leiiientcil nieuws. BRANDWEERWEE. Men meldt uit Pan tierden aan de Geld.: 1,1 00,1 dorp tusschen Arnhem en Nijmegen sloeg oozer dagen bij een zware onweersbui de bliksem in een burs dat weldra in lichte laaie stond. De brand- A ^er-l geluid net alsof er een groote feestdag was; dat wil zeggen met twee klokken, on de brandweer mannen verzamelden zich voor het brandweergebouw, overleggende, of men uit zou rukken of niet. De vond ..het wel wat ver,' eo.n ander meende, wel uit zou régenen, en weer een ander zei:' men uittrok de spuit en de slangen nat werden en men ze een het „dat „dat als langen nat en modderig nog- niet weer droog had1." Maar teen na eenige minuten meer oploop van volk kwam vond t grootste gedeelte toch heter om or efkens 1 genomen met algemeene gaan. meren Plomp va n EEN PROTEST. Zaterdagochtend had te Utrecht een drukbezochte vergadering plaats van belanghebbenden bij de vee- noudorij. die niet instemmen met de genomen maatre gelen ter bestrijding van het mond- en klauwzeer. De vergadering was bijeengeroepen door de 1: A. van Vloten van1 M Zuilen. De heer it au Vloten hield een rede, waarin hij de floor de Regeenng getroffen maatregelen aan erithk onderwierp en als zijn meening uitsprak, dat dezen in de provincie algemeene verbittering hebben gewekt. Gehoord de vele klachten van de betrokken veehouders en de groote schade welke zij allen ondervonden, was deze vergadering bijeengekomen met- de bedoeling, da., men zich tot de Regeering zal zoek om herziening der ziekten, daar de zijn ondeugdelijk te wezen voor de veeho-udeTS. De vergadering besloot de heeren Plomp, Van ten en v. d. Berg (Willeskop) met eenige ren uit verschillende streken een adres it aan den Minister te doen aanbieden1. wenden met ver wet op de besmettelijke vee- tegenwoordige maatregelen gebleken en bovendien schadelijk Vlo and-ere liee- i dien geest EEN JONGETJE VERMIST Het 10-jarig zoontje van de familie D„ wonende Houtmankade te Amsterdam, ging Zaterdagmiddag te gekeer™ ^er uit °n is tot heden ";et terag- Den geheelen avond van Zaterdag, den nacht van Zaterdag op Zondag, hebben zijn zeer ongeruste ou ders tevergeefs de thuiskomst, van den kleine afge- wacht-. m©M6k dC IT'0" gezocht langs den Spaarndam- mordijk, zelfs strekte liet onderzoek zich tot Sloter- dijk int. Alles echter zonder resultaat. De politie van de vermissing verwittigd, heeft de Iloutmankadé tot. Zondagmiddag toe afgedregd. Ook een politie hond, na reuk van kleertjes van den kleine te hebben gekregen, werd in actie gesteld. De hond sprong het water. Al dat zoeken leverde tot heden geen m re- UIT OUDORP. De Gemeenteraad van Oudorp vergaderde j.l. Zater dagavond in voltallige vergadering, onder voorzitter schap van den burgemeester, den heer G. Bos Wz. Besloten werd lo. Den brief van de Gezondheidscommissie te Bever wijk, onder wier ressort deze gemeente behoort, be trekkelijk de genomen of te nemen maatregelen bij het ontstaan van besmettelijke ziekten, voor kennis geving aan te nemen. 2o. Met de gemeente Alkmaar aan te gaan eene gemeenschappelijke regeling betrekkelijk de toelating van kinderen uit deze gemeente tot het onderwijs gegeven in de onpenbare lagere scholen te Alkmaar en in verband daarmede B. en W. uit te noodigen een voorstel te doen tot wijziging der verordening op do heffing van schoolgeld in deze gemeente. 8o. De rekening over 1910 en de begrooting voor 1912 van de Gezondheidscommissie te Beverwijk goed te keuren. 4o. Tn beginsel en dus zonder eene bindende beslis sing, voor deze gemeente toe te treden tot de aanslui ting bij de op te richten Electrische Centrale voor W est-Friesland. Deze besluiten werden stemmen. De heeren G. Admiraal en D. Rood zullen op den lsten Dinsdag in September a.s. periodiek aftreden als leden van den Raad dezer gemeente. De heoi Admiraal heeft den wensch te kennen ge geven voor eene herbenoeming niet weder in aanmer king te komen. UIT SCHOORL. Mag het organiseeren van een tentoonstelling over het algemeen niet gemakkelijk heeteii, beslist moeielijk ip het zeker, wanneer de voornaamste bestanddeel en daarvan niet mogen worden ingevoerd. En voor dit feit stond dit jaar d'e commissie voor het bevorderen van de paardenmarkt alhier, want koeien, schapen en varkens! —en deze vormen toch op een landbouwtentoonstelling zeker wel de grootste attractie mochten door het heerschen van de tong- aar of het mond- en klauwzeer niet worden ingezon den. Door dit verbod was de tentoonstelling, we hoorden dit daar zoo snedig opmerken het best te vergelij ken met. een Indische rijsttafel waarop de cayennepe per ontbreekt. Het meest aangename ontbrak op de tentoonstel ling, de inzendingen bestonden uit enkele kippen en «mijnen, een twintigtal paarden, waaronder zeer tra are exemplaren, en verder uit verschillende voor werpen, zooals rijtuigen, tuigen, landbouwwerktuigen, naaimachines en fietsen, alles ter opluistering ino-0- zonden. V aar bij deze inzendingen ter opluistering, recla me-maken, eigenbelang wel voorzit, mag de commis sie, die toch reeds zulk een zware taak had, dankbaar zijn vooi de inzendingen, die van niets toch werkelijk nog iets maakten. Hoewel de entree lager was gesteld dan; anders was het aantal bezoekers zeer gering, hetgeen ook liet geval was op de paardenmarkt, waar slechts een 50-tal paarden waren aangevoerd. Het gelijk vallen van de paardenmarkt alhier met die te Opmeer mag zeker is een oorzaak dezer geringe inzending beschouwd worden. Kortom, het was stil op Schoorl op den grooten da van kermis, paardenmarkt en tentoonstelling. Op de tentoonstelling werden de volgende g.e. UIT SCHAGEN. erschenenj is het verslag van den toestand Rijks! andbouwwinterschool te Schagen over het win terhalfjaar 19101911. Daaruit blijkt: De eerste klasse telde in den aanvang 11 leerlingen en eindigde met 10; een van dezen kreeg een beurs van d« Hollan'dsche Maatschappij van Landbouw 'I1 dez? klasse werden 3 leerlingen voor het derwijs in zuivelbereiding toegelaten. ^De tweede klasse begon met 15 leerlingen, waarvan den cursus tot het einde volgden; 2 van hen bleven gezamenlijk in het genot van de beurs van de IIol- landsche Maatschappij van Landbouw die oorspronke lijk voor een leerling van de school te Dordrecht be stemd was, doch waarvoor niemand zich had aange meld. an de 5 leerlingen die liet vorig jaar de lessen in zuivelbereiding volgden, namen 2 in de tweede klasse zitting. Alle leerlingen ontvingen enkele lessen in p-ractisch melkonderzoekdie van de tweede klasse gaven zich allen aan voor melkcontróleur met het gunstig resul taat, dat bij het hiervoor gehouden examen aan alle deelnemers het diploma kon worden uitgereikt. Het toelatings-examen werd gehouden op 29 Sep tember 1910; de lessen namen een' aanvang' op 4 Oc tober en eindigden op 28 Maart, Behoudens enkele wegens wettige redenen, kwamen geen verzuimen voor en werden de lessen trouw volgdorde en vlijt gaven reden tot tevredenheid. Bij gelegenheid van het eind-examen, waarvan het mondeling gedeelte plaats- had op 1 April, kon aan alle leerlingen der tweede klasse een getuigschrift worden uitgereikt; dit examen werd afgenomen in te genwoordigheid van den heer Inspecteur van het landbouwonderwijs, den Voorzitter en bijna alle leden der Commissie van Toezicht, benevens den lieer Bur gemeester van Schagen. De diploma's werden met een opwekkend woord uit gereikt door Dr. van der Zande en in nlphabetische volgorde toegewezen aan: J. Blnauboer te Schagen, C. Blom te Heer Hug-owaard, J. Booij te Krommenie' A Borst te Noord-Scharwoude, A. Brak te Zijpe, A Dros te Texel, J O. Flens te Texel, Jb. de Geus te Otcrl-eek, R. de Geus te Noord-Scharwoude, C. Jonge- jams te Uitgeest, P. J. Muijs te Westwoud, Jb. Stam mes te Nieuwe Niedorp, C. Stapel te Hoogka-rspel. e leerlingen der tweede klasse maakten excursiën naar Friesland tot het bezien van de Grondnoten-fa- te Traneker, de Stoomzuivelfabriek te Leeuwnr- oen en eenige fokstallen. an de geslaagden zullen misschien 8 het veehou- ere- en 3 het landbouwbedrijf gaan uitoefenen, ter wijl 2 zich hebben voorgenomen om te gaan in het zuivelbedrijf. Directeur en leeraren vervulden met ijver hun taak. 1>e commissie die enkele malen de school bezocht. Kreeg van tijd tot tijd den indruk da.t de directeur, wegens bezigheden die zijn© tegenwoordigheid elders r.oodig- maakten, meermalen moest worden vervangen en ais gevolg daarvan nog- al vaak omwisseling in het onderwijzend personeel plaats had. In de samenstelling der commissie kwam geene ver- andering. STAATSLOTERIJ. v 5ooolafo?i 13e lijst' Trekking van heden. Nos. 902, 1343, 3012, 6172, 11590 elk f 1000 Nos. 1598, 2739, 2887, 10266, 13062, 15597 elk Nos. <84, 1230, 10895, 13417, 14773, 20101 elk Nos. 1817, 2521, 2909, 3310, 4911 8841 11973 elk"/'l00°1la2,irS' 17705> SI84, 19143, 1982'l, 1989s' DE VLIEGWEER. Gisteren was het de laatste dag van de vllegweek. Op het terrein waren maar weinig menschen om de laatste prestaties van den heer Darioli. te aanschou wen de heer Van Bussel was reeds vertrokken. De muziek van den heer Orefeld' bracht eenige ge zelligheid op het terrein, dat er, vergeleken met de Pinksterdagen, verlaten uitzag. Den heelen middag stond er een stevige bries, zoo dat van vliegen geen sprake was, langzamerhand' be gon deze echter te verminderen en om half acht was het bijna bladstil. De hangar ging open, de machine werd naar buiten gebracht, en om 7.52 steeg de heer Darioli op, om na een vlucht van 8 minuten weer te dalen. Het publiek, dat den geheelen middag gewacht had, veio rui inschoot s Ixdoond floor doze fraaie "vlucht, die een grootschen indruk maakte en prachtige effec ten te "voorschijn riep, als de machine tegen een don kere wolk afstak of goudglansd© in het licht der on dergaande zon. Bij' zijn terugkomst op het terrein werd de heer Darioli dan ook hartelijk toegejuicht. De heer Schuurman verzocht den burgemeester van Ileiloo, die op 't terrein aanwezig was, nog eens te mogen vliegen, doch deze handhaafde zijn weigerend besluit. Even later stapte de heer Darioli andermaal in zijn machine en onder een onregelmatig gesnor van den motor bleef hij slechts 5 minuten in de lucht, jammer was het dat door welke omstandigheden ook hij op het verkeerde terrein daalde. Begeleid door het publiek werden de heeren Darioli en Schuurman niaar de tent geleid-, waar de heer Van Berrthem den heer Schuurman toesprak, daarbij wij zende op het verloop van deze vliegweek, hem dank zggeiide voor dat wat hij tot het welslagen daarvan had bijgedragen. Hij veroordeelde verder die couranten die de noodlottige landing- van den heer Schuurman op Maandag-avond hadden vermeld, zonder het noe men van omstandigheden, die to-t die landing noopten, waardoor aan de eer van den heer Schuurman of aan' diens reeds goeden naam van aviateur werd tekort gedaan. „Desespereert niet, mijnheer Schuurman", zoo be- s.oot de heer Van Benthem, onder davèrend applaus, zijne woorden, „maar laat het Lucto-r et Emerge ook uw devies zijn, opdat wij er eenmaal trotsch op mogen wezen u als gelijke van Wijnmalen e. a. in dë rij der Hollandsche aviateurs te mogen noemen." Zich daarna tot den heer Darioli in 't Eransch wen dende, betuigde hij dezen de volle tevredenheid" van het comité voor hetgeen hij deze week had gepresteerd. Als een bewijs- dier tevredenheid overhandigde spreker den heer Darioli -een med'alje, met den wensch, dat hij dez® .?.aas.t ,de aangenaamste herinneringen aan zijn verblijf fllhier bij zijn vertrek zou willen meflenemen (Daverend applaus.) De heer Darioli bedankte met een; „merci bien" en een handdruk. De heer Schuurman bedankte daarop oen heer Van Benthem voor de door hem gesproken woorden, waardoor, zooals hij zeide, aan het couran tengeschrijf, waarin zijn- eer en naam als vlieger zoo onrechtvaardig was aangevallen, veel wordt te kort gedaan. EEN PRIJS GEWONNEN. De firma W. F. Stoel alhier behaalde heden met baar „Jota een tweeden prijs in den internationalen motorbootwedstrijd op het Brasemermeer bij Alphen gehouden. AANBESTEDING. Bij de heden gehouden aanbesteding voor het ver bouwen yan de perceelen 31 en 33 aan het Scharloo, onder beheer yan den architect P. Leguit, voor rekeniner van den heer W. J. Boersen, waren de volgende bil jetten ingekomen. f iïln'' AprJldT,°1':1! ^lkmaar' f 7340—C. Bol, idem, 1 6220.— P Dubbelt idem, f 6200.-; A. Zuurbier, wmöi v- Datum, idem, f 6190.— W.Stroomer, Bergen, f6100.-; J. Koster, Alkmaar, •i e~JJ' DorreSeest> idem, f 5800.-B.A.Blom, idem, f 5695.—. 400. 200. 15 JUNI VROUWENDAG. Men schrijft ons: Voor den tweeden keer wordt in de vele afdeelingen der ver. voor vrouwenkiesrecht de 15de Juni herdacht, lono g' Yanmp llpt couê"'^ van- den Wereldbond, in te Amsterdam gehouden, geopend werd. De in- i-oed, die er van deze vergaderingen is uitgegaan, is zoo overweldigend geweest, dat in meer dan 100 afdee lingen die dag herdacht wordt als een ommekeer van de algemeene opinie over het. kiesrecht voor de vrouw De schitterende wijze, waarop dit congres voorbereid was, en het hooge peil, waarop de besprekingen ston den hebben- de pers doen inzien, dat de idee „Vrouwen- Kie.iieeht geen gril of nieuwe mode, was, maar een ernstig streven, mannen en vrouwen over de geheele wereld, in t kort eene beweging, die niet meer te stuiten is. Door onze Alkmaarsche afdeeling werd weder beslo ten dezen dag op waardige wijze te herdenken. In overleg met de afdeelingen Helder, Schagen-, Winkel en Niedorp werd het plan vastgesteld om op 14 Ju in gezamenlijk een- rijtoer naar Bergen te maken. Na aankomst yan den Heldersche-n trein zal de tocht, on geveer hall negen 's morgens van uit Schagen een aanvang nemen. Met rijtuigen en fietsen maken leden en gasten een ut door de Zijpe over Schagerbrug, Sint Maartens- biug Burgerbrug Petten, Kamp, Giroet -en Schoorl, terwijl gedurende den tocht het extra 15-Juniblad, dat de afdeelingen- samen lieten drukken in de verschil lende dorpen zal worden verspreid. Dit Feestnummer is wel de moeite waard om gelezen te worden. Het booldartikel is geschreven door den heer Mansfeld te Jrecht, voorzitter v. d. Mannenbond voor Vrouwen kiesrecht Verder bevat het o.a. bijdragen van Mej. j" Hoeven uit Alkmaar, M-ej. de Jager uit üi n tieider en eenige toepasselijke versjes. Ongeveer half drie wordt de bijeenkomst geopend, ie gehouden wordt in het Bergerbosch* nabij „Duin- vermaak onder de „Hooge Boomen Hol ie w„ Laatste ficricliten. rown«1™OPSTAÏI) 1N ALBANIë. KONSTANTINAPEL, 11 Juni. Een telegram van den legercommandant in Albanië meldt, dat de etantlelmgen op alle punten zijn t-eruggeslag dï*0VGn run ar rl/xw i-nohto,,-i ?en en op- ver achter volgd tot prijzen naar den rechteroever van de rivier de Oem. De stammen uit Celci en uit Clementi, die den leven- -cug'steu tegenstand boden, werden Hanseurd. me erend eel der opstandelingen ontvluchtte .aar Montenegro. Ee.n ander deel vluchtte naar het smalle gebied gelegen tusschen d<e rivier de Cem en S1'611®» oi bleven op dte hoogten tusschen Celci en de grens. De 1 urksche troepen omsingelden hunne stel lingen, en sneden de verbinding met het binnenland at. EEN AME RIK A AN SCH ESKADER* IN DE RIJS SISCHE WATEREN. xLOONSTADT, 11 Juni. Het verwachte. Ameri- kaansche eskader is hier aangekomen. „Hooge Boomen." Mej. E. Weeve- ringh uit Amsterdam heeft zich bereid verklaard het V rouwen kiesrecht-vraagstuk daar te behandelen. We upen van harte, dat ook de inwoners van Bergen waar de yereemging voor Vrouwenkiesrecht zich nog met liet hooren m grooten getale zullen opkomen, om v8'i lec 'r vrouw t-e hooren bepleiten. I, de opeoluehtvergadering, die ongeveer een uur zat duren, wordt een aanvang gemaakt met den te rugtocht, die over de dorpen' Schoorldam, Warm on hui- zon en ilirkskorn wordt genomen. Ook hier zullen de-propagandabladen weer in ruime noeyeelhexd worden verspreid, zoodat de betrokken af deelingen wel gelooven- een vruchtbaren dag te hebben voorbereid. TE WATER. Gistermiddag geraakte de beer Bood, van den Om val, op het Luttik-Oudorp alhier te water. Direct s r°°mde een massa volk naar de plaats des onheils, doch niemand waagde zich te water. De zoon van den heer van Drunen, die voor het huis zijner ouders op (ten Zij dam zat te visschen, zag wat er gaande was en begaf zicb onverwijld gekleed te water. Met belmlp van de toeschouwers werd de drenkeling, die inmid-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2