BUITEN LAND. 8 TA IISÏÏÏ UWST seheidene leden zich uitspraken voor splitsing. Door samenkoppeling van ziekengeld en geneeskundige be handeling zouden, naar sprekers meening aan de ar beiders te zware lusten worden opgelegd. Dergelijke samenkoppeling zou o. a. ook tengevolge hebben, dat losse arbeiders buiten het ziekenfonds zullen vallen. Bij de regeling der werkzaamheden werd besloten heden (Woensdagmiddag) na eindstemming over de steenhouwerswet en na afdoening van eenige koloniale ontwerpen, te behandelen de interpellatie van den heer Van Karnebeek betreffende de toepassing van het verbod van den totalisator. De heer Schaper (soc.-dem. Appingedam) be pleitte bespoediging der behandeling van de Bakkers wet. Hierna werd voortgezet de beraadslaging over de vraagpunten. Vervolg morgen. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Aangeboden wordt de rekening der provinciale in komsten en uitgaven over het dienstjaar 1909. Het nadeelig saldo is f 93,317,28. Gted. Staten stellen voor hen te machtigen, om de verpleging van patiënten in „Duin en Bosch" te doen voortduren, ook nadat gebleken is, dat zij voor reke ning komen van gemeenten buiten Noord-Holland en wel tegen een verpleeggeld van f 452.20. Ingediend is de begrooting der provinciale inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1912, opgemaakt tot een bedrag van f 228,729.96, met een post van f 34,516.76 voor onvoorziene uitgaven. Er worden ge heven 12 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen, 12 opcenten op de onge bouwde eigendommen en 11 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. De schuldenlast der provincie is op 1 Januari 1912 f 4,385,000, de verplichte aflossing f 181,000. Ged. Staten .stellen voor een geldleening aan te gaan om een som van f 45,000 te verkrijgen, ter voldoening- van een bijdrage in de kosten van buitengewone wer ken voor de verdediging der kust tegen de Noordzee. De rente zal hoogstens 49/q zijn. Ged. Staten stellen voor aan de gemeente Hoorn in de kosten van het inrichten der Kielliaven aldaar tot vluchthaven, een bijdrage te verleenen van ten hoogste f 13,500, onder voorwaarde, dat het Rijk een gelijk bedrag geeft en de gemeente Hoorn zich met de uitvoering van het werk belast en met het voort durend onderhoud der haven. De kosten zijn f 37,600. Ged. Staten achten de tot standkoming van de vluchthaven ook van provinciaal belang. Voorgesteld wordt voor elk der jaren 19121915 f 600 subsidie te verleenen aan de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Holland's noorder kwartier, voor een proef tot het geven van landbouw- huishoudonderwijs. BEZOEK PRESIDENT FAILLIèRES. De Koninklijke familie en President Fallières met gevolg zullen Woensdag 5 Juli 's middags 12 uur uit Amsterdam aan het station der Staatsspoorwegmaat schappij met een extra-trein te 's-Gravenhage aanko men om 's avonds ca. 10 uur met dezelfde gelegenheid naar de hoofdstad terug te keeren. Op uitnoodiging van de Koningin heeft de waarn. burgemeester der residentie, wethouder Jansen, zich gisteren naar het Loo begeven teneinde met H. M. te spreken over eenige plannen betreffende de feestelijke ontvangst van President Fallières bij zijn bezoek aan deze stad op 5 Juli a.s. EEN GIFT. LI. M. de Koningin-Moeder heeft f 100 geschonken aan het lupuslijderspensioen Violetta te Heerenveen. VACATURE EERSTE KAMER. De Prov. Gron. Ct. verneemt met zekerheid, dat de heer D. Knolt Welt wegens gezondheidsredenen ont slag heeft genomen als lid van de Eerste Knmer. POSITIEVERBETERING OLFICIEREN. Naar aanleiding van het „verbluffende bericht" van het „Vad." merkt de Haagsche Nieuwe Courant op. „Het Vaderland-' zij gerust. Afgescheiden van pen sioen verbetering welke ten deel zal vallen aan de officieren die op 46jarigen leeftijd naar de Landweer- overgaan, wenscht de minister naar wij vernemen een bedrag uit te trekken, niet lager dan dat van minister Cool, voor premiën ten dienste van verhooging der pensioenbedragen. Men weet dat de pensioenen zijn geregeld in de Pensioenwet voor de Landmacht 1902. Waarschijnlijk ligt het in de bedoeling van den huidigen minister van oorlog, naar den maatstaf dier regeling premiën te doen uitkeeren aan de betrokken officieren, bestemd om zich een toeslag op het te zijner tijd te trekken pensioen te verzekeren. Mr. II. J. SMIDT. Heden is het 60 jaar geleden, dat mr. H. J. Smidt, de oud-minister van justitie, te Groningen op theses tot doctor in de beide rechten is gepromoveerd. Mr. Smidt was toen nog slechts 19 jaar oud. Op veertigjarigen leeftijd kwam hij in de Kamer. Zes jaren later werd hij voor het eerst tot minister van justitie benoemd. In 1891 werd hij opnieuw met het beheer van het departement van justitie belast. In den tusschentijd was hij enkele jaren lid van den Raad van State, gouverneur van Suriname, en Kamer lid. Na zijn aftreden als minister van justitie in 1894 heeft hij zich spoedig uit het publieke leven terugge trokken. PROGRESSIEVE INKOMSTENBELASTING. De gemeenteraad van Velsen heeft met 8 tegen 6 stemmen besloten tot invoering van een progessieve inkomstenbelasting. RECHTSHERSTEL. Men schrijft aan de „Hand." De heer W. R. Hora Adema te Apeldoorn, heeft zich bij gemotiveerd request, onder overlegging van drie handschriften, beslaande plm. 675 bladzijden, ge wend tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal met het eerbiedig verzoek om zijne zaak op grond van een geheel nieuw incident, met name de bekende Baron zaak in Kediri, aan een nader onderzoek te willen onderwerpen. Adressant verzoekt aan de Tweede Kamer om het daarheen te willen leiden dat aan hem door de Re geering worde toegekend op zijnen 64-jarigen leeftijd een jaargeld ter versterking van zijn gering Indisch pensioen van f 1260 per jaar, als belooning voor zijne buitengewone verdiensten betreffende de door hem in 1894 voorspelde en in 1910 aan het licht gebrachte „Authentieke stukken en dagblad-artikelen in verband met de bekende Baron zaak in Kediri", geconstateerd door den heer Bakhuizen van den Brink in zijn en trefilet, getiteld „Do Baron-zaak", voorkomende in het „Koloniaal Weekblad" van de Vereeniging „Oost en West", van 17 Maart 1910. (■eaiciigd nieuws. UIT HENSBROEK. De Landbouw- en Haudelsvereeniging Hensbroek—- Obdam heeft heden (Dinsdag) haar markt aan het station Obdam geopend. Op deze eerste veiling werd reeds aangevoerd 531 zak aardappelen. De prijzen waren voor groote muizen f 2.40 it 2.20, voor kleine f I 80 A 1.45. Over 't geheel valt het beschot niet tegen, daar de verwachtingen niet groot waren, wegens de sterke en aanhoudende droogte in den groeitijd der aardappelen. UIT SINT PANCRAS. Tegen Vrijdag a.s. zijn de stemgerechtigde ingelan den der banne St. Pancras voor de 2e maal opgeroe pen om eene beslissing te nemen in zake het leggen van een brug over de Wijde Heining, beoosten den Twujjverweg. De stemming is vernietigd omdat de volmacht van H.II. armvoogden door Ged. Staten ongeldig is verklaard. UIT HOORN. Voor de Hoornsche visschers is de ansjovisvangst geëindigd. Ze hebben hun netten geborgen. Hoewel de aanvoer grooter was dan in 1910, was de vangst onbevredigend. De marktprijzen waren hoog. De Vereeniging tot bevordering van het V.V. zal bij gelegenheid harer jaarlijksche feesten ook een vliegweek organiseeren en wel van 14 tot 18 Juli. Men zal trachten te doen vliegen met een monoplan en met een biplan. Onderhandelingen zijn daartoo ge voerd met de Eerste Nederlandsche vereeniging te Breda. Ook zullen tijdens de feesten o.m. harddraverijen en een schoonrijderij worden gehouden. TOEPASSING DER ZEDELIJKHEIDS WET. Naar de N. Ct. verneemt heeft de Haagsche recherche Maartdag j.l. bij verschillende boekhandelaren een aan tal hoeken en brochures in beslag genomen in ver band met de 15 dezer in werking getreden Zedelijk heidswet. UITVAART SCHRODER. Ouder zeer groote belangstelling werd gistermorgen te Groningen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer M. J. Schroder, in leven apothe ker aan het Academische Ziekenhuis aldaar. De baai- werd o a. gevolgd door de commissie van beheer, hoog leeraren, doctoren, apothekers, den directeur van het Ziekenhuis, den administrateur, den assistent van den overledene, beambten, pleegzusters en verdere belang stellenden. Mr. J. A. Tellegen sprak namens de commissie van beheer en zeide o. m. dat de overledene werd geacht door hen, die met hem en onder hem werkten en dat hetgeen hij heeft gedaan in dankbare herinnering zal blijven. Prof. Koch verklaarde dat de heer Schroder was ge weest een ijverig ambtenaar, die dikwijls de taak der hoogleeraren vergemakkelijkte, een braaf, edel man, met energie, kracht en lust tot werken. De broeder van den overledene dankte voor de be wezen eer. KORTE BERICHTEN. Een Amerikaan, die op het Haarlemsche stadhuis een trouwpartij bijwoonde, gaf de bruid een bankbiljet van 25. Toen die het geschenk van een onbekende niet aannam, stopte hij het bankbiljet in de bruiden- bus. Te Apeldoorn wordt sinds Zaterdagmorgen een 13-jarig- jongetje vermist. Bij Doetinchem viel een jongetje uit een open wagen van een in volle vaart zijnde tram. Het kind bleef ongedeerd, de moeder die het was nagesprongen, liep een bloedende hoofdwonde op. BELGIë. De minister-president de Broqueville heeft de regeeringsverklaring voorgelezen, waarin ver schillende wetsontwerpen worden aangekondigd en waar in zake het ontwerp over het verplicht schoolbe zoek met de bepaling, dat de keuze van school vrij blijft, wordt gezegd, dat het ontwerp in principe niet bestreden kan worden, wat zijn toepassing betreft, is het voor amendementen vatbaar. I)e regeering doet, met het oog op dit ontwerp een beroep op de bezadigd heid van allen. De rechterzijde was matig- in haar toejuiching. De eerste spreker was de heer Woeste die verklaarde geenszins het verwijt te verdienen, de oorzaak te zijn van het ontslag- van liet kabinet-Schollaert en bereid was het nieuwe kabinet te steunen. Op een vraag van den liberalen afgevaardigde Hij- mans, zeide de minister-president, dat parlementsont- binding onder de praerogatieven van den kroon valt en dat hij in de kamer niet behoefte te zeggen, wat hij den koning' zal raden. ENGELAND. Terwijl de officieele feestmaaltijden reeds zijn begonnen gisteravond is er in het Bue kingham-paleis een feestmaaltijd gehouden, waarbij de gasten aait kleine tafeltjes zaten en er gediend werd op een gouden servies dat voor deze gelegenheid van Windsor was overgebracht en 3000 K.G. weegt heb ben de Unionnisten, zich niet aan de kroningsfeesten storend, besloten de regeering- door de kracht van hun meerderheid te dwingen de amendementen op de par- lements aan te nemen, waarbij wordt bepaald, dat de ze niet toepasselijk zal zijn op constitutioneele veran deringen als zelfregeering van Ierland etc. Men zegt, dat de Unionisten in het Hoogerhuis de ze amendementen, die zeker door het Lagerhuis zullen worden verworpen, zullen handhaven. Daardoor zal een dood punt in de verhouding tusschen de beide Huizen ontstaan, dat den minister-president Asquit zal dwingen de houding- der regeering, in zake de be noeming van nieuwe Hoogerhuis-leden, bekend te ma ken. De koning en. de koningin hebben voor de kro ning- een generale repetitie gehouden in de Westmin ster Abdij. De koning nam de verschillende houdin gen aan, welke hem werden gezegd, probeerde de kroon eens, knielde op de bidstoeltjes. Buiten riepen de jongens der Abdijschool voor de eerste maal „Vivat Regina, vivat Rex!" Eigenlijk mochten ze dat Don derdag eerst doen, maar misschien repeteeren zij ook! DUITSCHLAND. De keizer heeft Hagenbeek's dierpark te Hamburg bezocht. Hagenbeek zal n.l. te Berlijn een dergelijk park maken van 47 hectaren, dat in 1913 wordt geopend en ongeveer voor een millioen mark aan dieren krijgt. De keizer was erg- blij dat er ook een goedkoop café voor den burgerman op het terrein zou komen en zei de: „Zoo een onderneming is iets wat ik voor Berlijn verlang. Voor de arbeiders is de bestaande dierentuin te duur en te deftig. Gij weet niet, zoo zeide hij ver der, „hoe ik bewerkt word en men mij tegen uw plan tracht in te nemen. Maar ten slotte weet ik toch zelf het beste wat ik wil en vooral wat de breede volks massa mist. De keizer gaf nog- verder van zijne ge negenheid voor Hagenbeek blijk, door hem eenige da gen bij zich te gast te nooden op zijn landgoed „Ca- dinen". Na lange debatten heeft het Pruisische Heeren huis de voornaamste bepalingen van de wet op de lijk verbranding met 92 tegen 86 stemmen aangenomen. OOSTENRIJK-HONGARIJE. De christelijk-socialen hebben Weenen verloren. De partijleiders Gessmann, Wittek, Pattek, Steiner, Weisskirchner, Schneider, prins Lic-litenstein en burgemeester Neumaver zijn ge vallen. Bij de 23 horstemmingen te Weenen zijn gekozen 11 sociaal democraten, 2 christelijk-socialen, 7 vrijzin nigen en 3 Duitschers. Onder de bevolking heerschte groote opwinding bij de herstemming, terwijl hij de stemming slechts on verschilligheid bestond, wijl men toch dacht, dat de christelijk-socialen zouden innen en de anderen ver liezen. De minister-president moet op het laatste oogen- blik nog gepoogd hebben de christelijk-socialen en vrijzinnigen voor de herstemming tot overeenstemming te brengen, hetgeen evenwel mislukte. Bij de verkiezingsonlusten in Galicië zijn in het geheel 18 dooden en 47 zwaargekwetsten gekomen. BALKANSCITIEREILAND. Wel is de opstand in Albanië door de Turksche regeering geëindigd ver klaard, maar de opstandelingen zijn niet tevreden. Zij weigeren hun wapens pit te leveren, willen de am nestie uitgestrekt zien tot de opstandelingen van het vorige jaar en eischen bindende verklaringen ten op- zichte van de belastingen en den militairen dienst. Gemengde mederïeclingcu. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. Wijnmalen vertelde naar het „Handelsblad" meldt, te Luik: ....„Die nieuwe kleine tweedekker, die Farman voor me gebouwd heeft, begint me tocli "langzamer hand wel aan te staan.. Gisteren had ik nog de mier aan dat ding: 't wou niet hoog, 't rukte bij eiken windstoot, de battants sloegen door, ik zat er zóó ijl, dat ik telkens om wil kijken, of ik m'n toestel nog wel achter me heb; en ik vertikte 't gewoon, hooger te vliegen dan noodig was, zoodat ik met moeite boven de Marne vooruit sukkelde. „Farman, die z'n klanten wijselijk vrij laat, had zelf nog tegen me gezegd: „Je kunt 't nooit vooruit weten met 'n nieuwe machine, den eenen keer loopt zoo'n ding heel anders dan 'n anderen keer; dus als je voelt, dat 't niet gaat, doe je beter niet te vliegen. „Dan zaten die Ardennen me ronduit gezegd dwars. Daar wen je niet zoo gauw aan, om boven bergen te vliegenIk dacht dusje moet zien, hoog te ko men, en lukt me dat niet, dan ga ik er niet over! ,Maar zoonis jullie vanmorgen gezien hebt in Mé- zières liep de motor prachtig en bij m'n eersten draai boven jullie ging ik al hoog. Ik heb toen ongeveer vijftienhonderd meter gehouden en die heele Maas heb ik op zij laten liggen, nadat ik er eerst was overge vlogen. Ik stuurde voortdurend op m'n kompas. Toen kreeg ik de bosschen onder me; daarboven heeft de motor even opgehouden, zoodat ik al dacht: „Wat nu?"; maar meteen sloeg hij weer door, en toen ik Luik al voor me zag, heb ik pas de Maas weer onder me gezien. „Ik kwam vlot neer. En 'n hoop menscheu! Met 'n geestdriftige ontvangst, al was 't nog zoo vroeg; want nadat er gisteren maar negen waren aangeko men, waren er tegelijk met mij in de vroegte nog zes op weg. „Om tien minuten over half zeven was ik al neer; dus om vijf minuten vóór half zes van Mêzières wegge vlogen, dat is vijf kwartier voor de honderdertig kilo meter, niet kwaad, wat? „Dat ding kan dus wel loopen als hij maar wil!" De start te Luik is uitgesteld tot heden nacht 3 uur. Men vertrekt dan naar Spa. Tegen twaalf uur 's middags vindt dan de start te Luik naar Soester- berg plaats. DE MOORD TE HOUNDSDITCH. Het Londensclie Hof van Appèl voor strafzaken heeft gisteren het vonnis vernietigd, waarbij de Russi sche vrouw Wassilewa wegens medeplichtigheid aan de moord te Iloundsditch tot twee jaar gevangenis straf werd veroordeeld. Het Hof achtte deze mede plichtigheid niet bewezen. DE ZEELIEDEN STAKING In Engeland staken ongeveer zeven duizend zee lieden, maar de staking zal daar wel spoedig geëin digd zijn. Te Antwerpen worden de stakers onmiddellijk ver vangen door werkwilligen. MANNENREFORMKLEEDING. Een beweging voor een hervorming van mannen- kleeding is thans te Berlijn gaande. Eenige geleerden en schrijvers hebben de leiding. Het doel is: invoe ring van den kniebroek e n eenvoudige bekleeding van het bovenlichaam, een soort blouse of kiel. DE GEVOLGEN VAN EEN GRAP. In Siedlitz (Russisch-Polen) werd een koopman, reeds vader van zes dochters, bij de mededeeling van de baker, dat het pasgeboren zevende kind eveneens een meisje was zoo woedend, dat hij zijn vrouw en de baker mishandelde en het kind tegen den muur gooide. Beide vrouwen moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. Toen later bleek, dat de baker een grapje had gemaakt en dat het kind een jongen was, werd de man krankzinnig. RECHT OP WERK. Te Berlijn had de tooneelspeler Grossmann tegen den leider van het Duitsche Theater prof, Max Rein-Hardt een aanklacht ingediend omdat hij te weinig te doen had, waarom hij niet vooruit kwam en geen gelegenheid had om te toonen wat hij kon. Hij eischte een aanzienlijke schadeloosstelling en in een seizoen minstens drie nieuwe groote rollen De rechtbank vond dat het recht op werk in het burgelijk wetboek niet wordt erkend. BRAND. Uii Brussel wordt gemeld, dat brand is uitgebroken in de abdij de la Chambre, tot voor kort een militaire school, vermoedelijk door zorgeloosheid of schuld van een vagebond. De oude wapens-archieven en teeke- ningen werden gered. Laatste Berichten. DE REGEERING EN DE MILIT1EWET. DEN HAAG, 21 Juni. By den aanvang van de Tweede Kamer-vergadering is door den voorzitter me degedeeld, dat van den min. van Binnenlandsche Zaken tijdelijk voorzitter, van den ministerraad is ingekomen een missieve, waarbij de regeering, ter voorkoming van misverstand, zegt, zich verplicht te achten er ten ernstigste op aan te dringen, de behandeling der mi- litiewet zoo spoedig mogelijk in het najaar aan te vangen, aangezien zij langer uitstel in strijd acht met het landsbelang en zulks met hare verantwoordelijk heid niet zou kunnen overeenbrengen, aangezien thans de beslissing omtrent deze gewichtige aangelegenheid kan worden genomen. Op 's voorzitters voorstel werd besloten de missive voor kennisgeving aan te nemen. DE RONDVLUCHT. LUIK, 21 Juni. Plet slechte weer was oorzaak, dat liet vertrek tot half acht werd uitgesteld. Védrines legde den afstand af in 43 min. 23 sec., gevolgd door Vidart in 48 min. 50 sec. Ook Wijnmalen volbracht de etappe naar Spa goed. HET BELEID BIJ DE AFDEELING PUBLIEKE WERKEN. Te laat om haar nog geheel te kunnen overnemen, ontvingen we vandaag de bijlage, gedateerd 19 Juni 1911, inzake het beleid bij de afdeeling publieke wer ken. Wij moeten dus heden volstaan mei den korten in houd weer te geven van het stuk. Uitvoerig- betoogen B. en W., dat al de beweringen, beschuldigingen en aantijgingen van den heer Pot kunnen worden samengevat in dit ééne woord: vervol gen. Zij verklaren dat hij zich aan grenzenlooze over drijving schuldig maakt, slechts kwaad ziet en spreekt in en van liet door hem uitgekozen slachtoffer, met volkomen negatie van het vele goede, dat den heer Loo man als mensch en als ambtenaar ongetwijfeld kenmerkt. Wat men den heer Iiooman ook zou kunnen ten laste leggen, aau ijver, aan goeden wil en aan een redelijk verstand ontbreekt liet hem zeker niet. En wat de lieer Pot „onbeschaamde arrogantie" noemt, houdt het college voor een gepast gevoel van eigen waarde. B. en W. doen verder uitkomen, dat meer nog dan de raad hun college dat aan het door den heer Pot bedoelde wanbeheer gedurende pi. m. 20 jaren de lei ding zou hebben gegeven zich do beschuldigingen, desgewenseht, zou kunnen aantrekken. Al zou de Raad - zoo eindigen zij dan ook hoe genaamd geen geloof slaan aan deze beweringen van den lieer Pot, toch zouden wij in het minst geen be zwaar hebben tegen de benoeming van een drie- of vijftal deskundigen met uitgebreide volmacht tot het instellen van een grondig onderzoek. En ofschoon wij het voor zeker houden, dat de heer Pot den heer Loo- man zal blijven vervolgen, dat hij zich in geenendeele zal storen aan de uitspraak van deskundigen, indien hun oordeel van het zijne afwijkt, toch gelooven wij, dat de aanzienlijke kosten van.een dergelijk onderzoek niet nutteloos zullen zijn besteed. I.aat het beleid aan de afdeeling publieke werken inderdaad zooveel te wenschen over, als de heer Pot- in zijn onheusche en ongekuischte taal zou doen vermoeden wat wij in- stantelijk ontkennen welnu, dan behoort ons college in staat van beschuldiging te worden gesteld, dan is ons college daarvoor verantwoordelijk, zooals het ver antwoordelijk is niet slechts voor de afdeeling pu blieke werken, doch voor alle takken van den gemeen tedienst. Een critiek evenwel als door den heer Pot, in quaiiteit van Raadslid, uitgeoefend op de verdien stelijke wijze, waarop de heer G. Looman als directeur der gemeentewerken ons in het vervullen van onze taak ter zijde staat, is onredelijk en onrechtvaardig en mag door uwe vergadering, naar onze meening niet, langer worden toegelaten. De lieer Pot maakt bruik van zijn lidmaatschap en de waardigheid vergadering oischt, dat daaraan een einde kome. mis- mver DIEFSTAL. Tegen 2 werklieden van den heer Meiboom, brnnd- stoffenhandelaar alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van een hondertal nieuwe zakken. ONDER VALSCHEN NAAM. Een persoon, tegen wien volgens openbare dronken schap proces-verbaal werd opgemaakt, gaf daarbij een valsehen naam op. Bij het onderzoek daaromtrent ingesteld bleek dat dit feit reeds meerdere malen door hem was gepleegd. Toen ten slotte zijn ware naam werd geconstateerd, bleek tevens dat hij nog eenige dagen hechtenis en een jaar opzending naar een rijkswerkinrichting te goed had. COLLECTEEREN. Do reeds 78-jarige B. S. was in 't bezit van eene schriftelijke toestemming van verschillende burge meesters in den omtrek, om in hunne gemeenten te mogen collecteeren, ten einde weer in 't bezit te ko men van een door hem verloren schuit. Dez'e toestem mingen waren echter allen van 1910, doch S. maakte er in deze gemeente nog deze week gebruik van, waar om van deze strafbare handeling proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor het pro- paedeutisch examen in de godgeleerdheid de heer G. Westmijze, oud-leerling van het gymnasium alhier. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Naar wij vernemen heeft de heer C. Visser bedankt voor de hem door de liberale kiosvereeniging „Eens gezindheid" aangeboden candidatuur voor het lidmaat schap van den gemeenteraad in district I. BENOEMD. Bij Kon. besluit van 16 dezer is met ingang van 1 September, benoemd tot leeraar aan de Rijkshoogere burgerschool alhier, in de gymnastiek, de heer L. A. Reilingh, met gelijktijdige toekenning van eervol ont slag als leeraar aan de Rijkshoogere burgerschool te Sappel-meer. Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag ver meld. OP DE VOORDRACHT. Te Doetinchem is voor leeraar in het smeden aan aan de Ambachtsschool uit 38 sollicitanten een alpha- betische voordracht opgemaakt, waarop de heer G. Snip alhier, voorkomt. BENOEMING ONDERWIJZERES le GEMEENTE SCHOOL. Ter vervulling der vacature aan de le gemeente school, ontstaan door het verleend eervol ontslag aan den heer J. J. T. Kooij, is de volgende voordracht opgemaakt1. mej. K. G. van Korlaar te Oostvoorne, 2. mej. E. Rolff te Zwolle, 3. G. A. Bon-en, te Gla- nerbrug. EEN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. Kuyper, commies-titu lair bij den dienst van weg en werken der H. IJ. S. M. alhier den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst dezer Maatschappij trad. Des morgens werd hij na mens de Directie gecomplimenteerd door den heer L. P. E. van Hoogenhuyze, inspecteur van den weg, die hem de gebruikelijke oorkonde en enveloppe met inhoud aanbood. Later werd hem namens een groot aantal collega's en vrienden bij monde van den heer C. de Boer, Chef de bureau als geschenk geoffreerd een notenhouten buffet met vier dito stoejen. Heden middag hield de jubilaris een druk bezochte receptie, waarop een groot aantal ambtenaren zich lieten zien en waar, het behoeft nauwelijks gezegd te worden, een zéér prettige en joviale stemming den boventoon voerde. OVERSCHRIJVING VERGUNNING. Bij koninklijk besluit is aan B. en W. toestemming verleend om de vergunning voor den kleinhandel in sterken drank, thans staande ten name van C. Pep- ping, over te schrijven ten name van W. Mooij. Het daartoe strekkend verzoekschrift werd ontwor pen door den heer J. P. Wagenaar. UITSLAG VEILING gehouden bij opbod, op Dinsdag 20 Juni 1911, ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, van een winkel- en woonhuis, tevens ingericht als bakkerij, met schuur en erf, aan de Eerste Kanaal straat, te Alkmaar kadaster sectie F. No. 1382. groot I a. 27 c.a. str. de heer A. J. M. Keijsper q.q. f 1600. De afslag en eindtoewijzing zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juni 1911, des avonds 7 uur, in het Koffiehuis van den lieer Peperkamp, aan de Breed» straat, alhier.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2