S T A It S i\ I E U W S VERDRONKEN. van zieken door den lieer Scliooleman. De directie der H. IJ. 8. M. heeft den heer Sehooleman daarin steeds de volste vrijheid gelaten. Wanneer in hoogste instantie mocht uitgemaakt worden, dat het uitoefenen dezer methode onrechtma tig is, heeft de heer Sehooleman het voornemen, met een geneesheer te gaan werken. Reeds heeft zich een dokter van elders aangeboden. REU SLECHT GEWETEN"? De minister van Financiën maakt in de Staatset. bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, van onbekenden is ontvangen, uit Amsterdam een bankbil jet groot 1000, ter voldoening van te weinig betaal de inkomstenbelasting, en uit Rotterdam, onder let ters A. B., een bankbiljet groot 60, ter voldoening van te weinig betaald successierecht. HET HINKENDE PAARD. Gedeputeerde Staten van Drenthe hebben op het adres van enkele ingezetenen uit Coevorden, inhou dende het verzoek om vernietiging van het raadsbe sluit strekkende tot dekking van1 een tekort, groot 800 van de feestcommissie der Landbouwtentoon stelling besloten,aan adressanten te kennen te geven, dat er voor tussehenkomst van het college in deze zaak geen termen bestaan. Te Heerde is gistermorgen bij de sluis uit het Apel- doornsehe kanaal opgehaald het lijk van het 13-jarig zoontje van de wed. van de Chr. te Apeldoorn, dat sinds Zaterdag j.l. werd vermist. GODSDIENST IN DE BADPLAATS. Naar de N. R. Ct. verneemt is dr. G. Wisse van Kampen uitgenoodigd om dezen zomer te Zandvoort, in een der zalen der badhotels, een Christelijke reli gieuze voorlezing te komen houden, om, rekening hou dende met de nieuwere wijsgeerig-godsdienstige stroo- mingeu, de beteekenis en waarde der Christelijke we reldbeschouwing uit een te zetten. Dr. Wisse heeft deze uitnoodiging aanvaard. VEELBELOVEND. Een slager te 's-Gravenhage die deze week de maand rekening aan verschillende klanten zond, kwam tot de minder aangename ontdekking, dat dit voor een deel eigenlijk overbodig was, omdat een der jongens het verschuldigde ten eigen profijte alvast maar geïncas seerd had door middel van valsche kwitanties. EINDEXAMEN R. H. B. SCHOOL. Lr de N. R. Ct. laat een leeraar in het boekhouden aan een II. B. S. 5-jarigen cursus een protest hooren tegen het schriftelijk werk, aan de candidaten van het eindexamen der H. B. Scholen voor boekhouden op gegeven. Het opgegeven werk is z. i. zoo ongewoon, zoo onge woon moeilijk en zoo bewerkelijk, dat het een schande genoemd mag worden, het op te geven aan jongelui lo. die slechts twee jaren 1 uur per week (zegge één uur) les in het boekhouden hebben ontvangen, 2o. die 's morgens reeds murw zijn geworden van vier uur aaneen ingespannen denken over natuurkun de, 3o. wier vrijstelling voor Geschiedenis en Aardrijks kunde door zulk uit den band springend werk voor Boekhouden in groot gevaar wordt gebracht. Als volkomen deskundige durft hij te voorspellen, dat de resultaten voor dit werk over het geheele land slecht zullen zijn. Slecht niet, door gebrek aan kennis van de candidaten, maar slechts door de onoordeelkun dige opgaven. Het werk wordt door hem zoo ongeschikt als maat staf voor de candidaten beschouwd, dat hij den heereu Inspecteurs ernstig in overweging geeft, het examen Boekhouden opnieuw te doen plaats hebben, maar dan met werk van verdedigbare moeilijkheid. UIT ITRSEM. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag middag-, behoudens de twee vacatures, ontstaan door het vertrek der heereu Houtkooper en Schouten, iu voltallige zitting. Na opening der vergadering en vaststelling- der no tulen werd mededeeling gedaan van het bekende adres der Electrisehe Centrale in West-Friesland. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen tot prineipieele aansluiting besloten. De afd. Hensbroek ter bevordering van het vakon derwijs verzocht subsidie voor den door haar te geven cursus ten bedrage van 10, zoo mogelijk voor meer dere jaren. Met 4 tegen 1 stem sloot men afwijzend op be- (die van den voorzitter) verzoek te beschikken. De heer C. Schouten berichtte daarna dat hij we gens vertrek zijn ontslag indient als lid van den raad. De heer J. J. van der Kleij verzocht met ingang- van .1 Juli eervol ontslag als gemeente-arts. Het gevraagde ontslag werd eervol verleend. Het bekende voorstel der gemeente Alkmaar betref fende de gemeenschappelijke regeling inzake het schoolgaan van kinderen uit deze gemeente aldaar werd ter tafel gebracht en na eenige inlichtingen door den secretaris en eenige algemeene besprekingen met algemeene stemmen aangenomen. De maatschappij Fatum verzocht den gemeente veldwachter te doen verzekeren: tegen ongevallen. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. De door B. en W. voorgestelde af- en overschrijvin gen en het doen van betalingen uit den post voor on voorziene uitgaven werden zonder eenige bespreking- goedgekeurd. De door het nieuwbenoemde raadslid, de heer W. de Geus ingeleverde geloofsbrieven werden onderzocht en in orde bevonden, waarna tot diens toelating werd be sloten. Do heer Hille: Kan hij nu niet geïnstalleerd wor den De secretaris: Neen. De heer Hille: Ben ik dat ook niet gedaan? De secretarisAlleen bij herbenoeming en periodie ke verkiezing- kan dit gebeuren. De heer Stam: Hij kan er wel weer uitgeknikkerd worden voordat hij definitief zitting neemt. Omtrent de gemeente-werken deed de voorzitter eenige mededeelingen, waarop de heer Hille vroeg, of het de schuld is van den opzichter dat de aanbesteding zoo laat is. De voorzitter: Ja. De heer Hille: Ik meen dat die begrooting reeds veel eerder is ingezonden. De voorzitter: Dat is vani de eerste aanbesteding, die wij veel hebben verminderd, zooals u weet. De heer Stam vroeg of het behang in de dokters woning al was verbeterd. De voorzitter: Neen, dat wacht op het vertrek van den dokter. De heer Stam achtte het beter te zorg-en, dat het verbeterd wordt voordat de nieuwe dokter komt. Daar na werd goedgekeurd dat de gemeentewerken zullen Worden besteed. (De begrooting geeft aan 324.50). De voorzitter zeide dat een oproeping van sollici tanten voor de betrekking van gemeente-geneesheer plaats heeft g-ehnd, dat daarop zich twee sollicitanten aanmeldden, terwijl er 8 waren die schriftelijk om in lichtingen hadden gevraagd. Het is niet veel, maar man heeft er maar een noodig, alleen de keuze is wat klein. We hebben naar heiden geïnformeerd, zei- de spreker verder, doch van den een zijn geen informa ties ingekomen. Do heer Kok is nu i-eods benoemd te Texel. De heer Koppes wilde de benoeming aanhouden om een grootere keuze te hebben. De voorzitter zeide, dat men zeker is dat de sollici tant de benoeming aanneemt. De benoeming werd zoo spoedig mogelijk van ons verwacht en nu er spoed ge maakt is, wil de Raad niet benoemen. De heer Stam: Ik wensch een tweede oproeping tegen meerder traktement. De voorzitter: Zooeven weigerde de Raad J 10, voor een goed doel en nu wil men meer traktement aan een dokter geven. Waarom meer, als men voor J 600 een dokter kan krijgen De heer Stam: Waarom direct geen oproeping- van den Raad gedaan, dan hadden we dit vooraf kunnen bespreken. De heer KoppesIk ben er tegen om zoo te be noemen. De heer Stam: Er is in den Raad nooit over het salaris gesproken. De voorzitter: Nu kan men er een krijgen, waarom wil men nu niet? De heer Stam: Waar de door u bedoelde nu is, kan men geen voldoende inlichtingen geven, daar hij er nog maar een half jaar is. De voorzitter: Dus geen dokter benoemen? Andere heerenNeen. De voorzitter: Zullen we den tuin niet eens laten opknappen Andere heeren: Ja, dat is meer dan tijd. De voorzitter: Dus een herhaalde oproeping, zullen we maar 1000 moeten geven. De heeren Stam en Hille: Neen 800 en geen lage. Hiertoe besloot de Rand. De secretarisZullen we het onderhoud van tuin van de 200 afnemen? De lieer StamDat valt niet mee. De voorzitter: Willen we het op 800 laten en af wachten hoe de nieuwe dokter het maakt met den tuin? Deze vraag werd bevestigend beantwoord, met dien verstande, dat de tuin nu zal worden opgeknapt door dengene die hem heeft aangelegd. De heer Stam vroeg nog of deze dokter ook nog van die 200 zal ontvangen. De secretaris r Zeker, dat gaat bij kwartaal. I)e openbare vergadering- werd daarna gesloten en de Raad ging over in comité, ter vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag. dan toe den UIT OUDKARSPEL. Bij de op gisteren te Alkmaar gehouden besteding van de werken aan den Westfriesehen omringdijk van Geestmer-Ambacht zijn aannemers geworden van per ceel 1 Huigen en Zuider Rekerdijk, J. Oldenburg te Bergen, f 155.perceel 2 Omringdijk, G. Zentveldt, Alkmaar, f 100.perceel 3 Noorder rekerdijk, G. Blom, Schoorl, f 2860.perceel 4 Verschillende wer ken, J. Zijp Jr., Zuidscharwoude, f 770.perceel 5 Zeedijk, C. Dekker, Eenigenburg, f 705.perceel 6 Ursemmer of Zeedijk bij Winkel, P. Aij, Kolhorn, f 33.perceel 7 Wielingsdijk bij Ursem, opgehouden, perceel 8 Veenhuizerdijk, Jb. Silver, Hoogwoud, f150. perceel 9 Groote Mallegatsluis opgehouden. UIT HEILOO. In het verslag der vergadering van de Harddraverij- vereeniging staat de heer Helder abusievelijk als pre sident vermeld, dit moet zijn de heer J. Mulder. Ook deelt men ons mede, dat de prijzen nog niet definitief is uitgemaakt, wat de prijzen zullen zijn. Beroepen Pan era s en Wi.jckel. UIT St.-PANCRAS. bij de Gereformeerde Gemeente te St.- Heer-Hugowaard ds. F. v. d. Laan te ZEE-LI EDENST AKING. In den omtrek van de haven te Amsterdam begint in verband met de zeeliedenstaking onrust te heer- sclien, die af en toe overslaat tot min of meer ernstige botsingen met de politie. Voor de emplacementen dei- maatschappijen langs de de Ruvter-, de Handels- en de IJkade staan sterke afdeelingen politie,, bereden zoowel als te voet, en ook de kantoren langs de Prins Hendrikkade worden scherp bewaakt. Vooral echter voor het kantoor van den waterschout, (1. i. op het Kadijksplein, waar liet kantoor van den Zeeliedenbond in de onmiddellijke nabijheid is, was het gisteren den heelen namiddag zeer weelig. Te ruim vier uur drongen een 50-tal zeelieden, die daar samen schoolden, wat sterk op, waarop zij door de politie werden uiteengedreven. Zij lieten zich evenwel niet onmiddellijk verjagen, en toen de sabels te voorschijn kwamen, suisden plotseling eenig-e keist-eenen door de lucht in de richting der bereden politie, die een uitval deed. Hetzelfde oogenblik klonken twee schoten, die uit de menigte werden gelost; voor zoover bekend is zonder iemand te treffen. Een der stakers, die met steenen had geworpen, werd met moeite gearresteerdde brug over de Nieuwe Vaart werd, afgedraaid, waardoor zijn kameraden van hem gescheiden werden. Later werd nog iemand aan gehouden, en door een aantal politie-agent-en geboeid opgebracht. Op een door ongeveer 2000 bootwerkers bijgewoonde vergadering, uitgeschreven door de bootwerkersveree- niging' Recht en Plicht te Amsterdam is gisteravond een motie aangenomen, waarin de bootwerkers in ver band met de actie van zeelieden en havenarbeiders voor hun respectievelijke eischen en met de samenwer king tusschen de besturen hunner organisaties hun volle vertrouwen in Recht en Plicht uitspreken. De vergadering gaf het bestuur volmacht de boot werkers tot daadwerkelijk optreden op te roepen, zoo dra het zulks noodig oordeelt. Drie huurbazen te Antwerpen van de voornaamste Engelsche lijnen, die de haven aandoen, hebben aan den burgemeester laten weten, dat zij afzien van alle korting op de gages van het zeevolk en dat de ree.ders hen hebben gemachtigd een maandelijksche verhoo ging van 6 toe te staan. De leiders van de zeemans- vereenigingen verklaarden op deze voorwaarden in te gaan. Men denkt, dat de Belgische reeders dit voor beeld zullen volgen, en dat het einde der staking spoe dig te verwachten is. De directie van de Union Gastle Line te Southamp ton deelt mede, dat de staking van de matrozen, sto kers en hofmeesters geëindigd is. De stakers hebben de voorwaarden aanvaard, waarop zij Maandag niet wil don ingaan. VLIEGEN. Legagneux heeft gisteravond te Helpman een keer ongeveer tien minuten gevlogen. Toen hij zou dalen kreeg zijn toestel, op 200 meter hoogte, het te kwaad met een rukwind. Een oogenblik helde het bedenke lijk over; een gil van Helène Dutrieu klonk over het vliegveld. In het volgende oogenblik had Legagneux den wind overwonnen en daalde vlot. Het herstelde vliegtuig van Helène Dutrieu bleef veilig op den bega- nen grond. Er werd vandaag niet meer gevlogen. eersten Holla ndschen doorbracht, kwam vliegkamp te Soesterberg waren 21.000 betalende be zoekers. Tien vliegers zijn er aangekomen en zij ver dienden respectievelijk No. 1. Gibert 6000. No. 2. Garros 2250 No. 3. Vidart 1500. No. 4. Beamont 1050. No. 5. Weymann 750. No. 6. Kimmerling 750. No. 7. Train 600. No. 8. Tabuteau 600. No. 9. Renaux 450. No. 10. Wijnmalen 5450 (waaronder 5000 voor den vlieger). Duval, die den nacht te Venlo van morgen aan. In de totale classificatie staat Vidart nog- bovenaan met den tijd van 6 u. 14 m. 30 2/6 sec. voor de drie etapes te zamen. Beaumont is tweede, Garros deTde en Weymann vierde in de totale classificatie. De komst van Wijnmalen bracht herademing onder de talrijke bezoekers, die hem een prachtige ovatie be reiden. De Tel. laat. dezen Nederlandschen vlieger vertellen „Vervloekte pech! Ik heb 'n motor, die niet loopt, die telkens stilstaat, die hapert. In Mourmelon liep alles prachtig. Henry Farman heeft er alle zorg aan besteed en ik kan vast 120 K.M. per uur halen. Het ding wil niet trekken. Ik vertrouw dit zaakje niet. Ik geloof, dat het geen zuiver spel is. Ik heb daarvoor natuurlijk geen bewijzen. Intusschen ben ik de dupe. Zondag haalde ik liet tot Mezières. Toen stond de motor stil, en wat ik er aan deed, hij vertikte het. Dat kostte mij 18 uur. Gisteren in de étape Luik—Spa—Luik lekt eerst m'n benzine-reservoir, dan weigert de motor weer te trekken eindelijk gaat-ie, maar welk een miserabele organisatie Ik moest om een paal vliegen en zag nie mand, en zoo verdwaalde ik, daar ik meende, een betere boei te zullen ontdekken. Vanochtend was ik om 2 uur op de been, maar de laatste dagen doet 't niets anders dan waaien. Na de tweede étape te heb ben volbracht, wilde ik om 8 uur vanmorgen naar Soesterberg starten, doch daar zie ik de eersten in den wind wegvliegen, met levensgevaar. Daar zie ik Amerigo capoteeren. Ik schrik me dood en ga ont hutst naar m'n hotel rusten. Ik ben om zes uur zoo wat uit Luik weggevlogen en wilde in m'n eigen land toch ook nog op den eersten dag aankomen. Tot Venlo ging het zoo, zoo daarna ook nog. Ik loop te Grave op Tabuteau en Renaux in, vlieg 500 M. hooger dan zij en zit nog maar 300 meter achter hen. We vlie gen over Grave en ik zal voorbijloopen, doch... daar slaat de motor niet meer aan en ik moet bij Druten landen. Twee automobilisten snellen mij ter hulp. Ik verander m'n bougies, sla den motor aan, kortom ik verspeel een uur. Daarna heeft mijn motor nog drie maal stilgestaan. Aangezien ik m'n, volk toch beter zal figureeren in dit Europeesche circuit, gaat deze motor er morgen uit en ik zal m'n reserve gaan pro- beeren. M'n zes monteurs moeten morgen den geheelen dag werken, maar ik zal vó'ór het einde der laatste ètape toonen, dat mijn naam isHenriWijnmale n." Terwijl ik dit dictaat persklaar maak in het restau rant, waar Wijnmalen bij zijn binnenkomst op 'n ge weldig enthousiaste wijze wederom gehuldigd is, en de eerewijn is rondgegaan, daar ontdek ik, bij het eindigen van dit telegram naar het bureau gaand, waar de steeds ijverige ambtenaren voortdurend in de weer blijven. Henri Wijnmalen, den held van den avond, in slaap op de trap, leidend naar het restau rant. Stilletjes was hij naar buiten geslopen, ten einde zijn vrouw, die hem per auto volgde, af te wachten, en kinderlijk was hij onder zeil geraakt, de kranige, ons zoo sympathieke vlieger. Dc vierde etape zal morgenochtend om tien uur worden begonnen. Ilet is Soesterberg-Brussel met verplichte landing te Breda. Prijzen40.000 frs., waarvan 25.000 frs. voor den besten tijd ParijsBrussel, en 10.000 frs. aangeboden door de stad Brussel en 5000 frs. door het vliegpark te Berchem, beide voor den besten tijd Soesterberg Brussel. CORRESPONDENTIE. Breda. Ja, Redacteur-Uitgever is de heer C. Nan- nes Gorter, alhier. K. te R. Morgen. ONGEOORLOOFDE HANDELINGEN. Bij de politie is in onderzoek het plegen van onge oorloofde handelingen door een ouden man met tal van kinderen. ALGEMEEN KIESRECHT. Hier ter stede heeft zich een comité gevormd „tot uitvoering der alg'emeene adresbeweging", bestaande uit de dames en heeren: I. 4. Aukes, Mr. II. Boelmans ter Spill, A. II. Bijle- veld, mej. N. Oarels, J. Cloeck, A. Fortuin, mr. F. II. G. van der Hoeven, mej. E. van der Hoeven, N. Kra nenborg Jesse, B. Kuijper, J. F. Lubbe, N. Meijer, L. C. Oudt, J. Post, R. G. C. Schroder, mej. A. G. v. d. SI uijs Veer, H. J. Vonk, J. J. Wieringa. Het comité betuigt zijn ingenomenheid met het plan der hoofdbesturen van den Vrijzinnig-Democrati- sehen Bond en van het Algemeen Nederlandsch Werk liedenverbond, om door middel van een algemeene adresbeweging aan Koningin en Staten-Generaal te verzoeken: „het beginsel van rechtstreeksch en enkel voudig, door geen zoogenaamde correctieven verzwakt, algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen in de Grondwet te schrijven". Dinsdag 27 Juni zal in de „Harmonie" een vergade ring worden gehouden met als spreker het Kamerlid den heer Th. M. Ketelaar, die zal spreken over: „Al gemeen Kiesrecht voor Mannen en Vrouwen en de al g'emeene adresbeweging." Ook zal het comité trachten zooveel mogelijk hand- teekeningen te verzamelen. UITVAART ASJES, f Hedenmiddag werd, in tegenwoordigheid van fami lieleden en vrienden, te Stompetoren ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. Asjes Ezn„ in leven rijtuigfabrikant en houthandelaar, een zeer ar beidzaam man, die sinds 1878 te Alkmaar woonde, er zijn zaak tot bloei bracht en bekend stond als een vriendelijk en welwillend mensch en gaarne bereid was raad te geven, wanneer deze gevraagd werd. Bij velen, die hij op deze wijze aan zich verplicht heeft, zal de nagedachtenis van den overledene dan ook in aangename herinnering blijven voortleven. vau nog geen tientje. Dit geld was spoedig tot den laatsten cent opgeteerd. Den 18den Me-i vroeg hij dèti politieagent P. Grondsma te Alkmaar in de Lange- straat om een paar centen, omdat hij het zoo arm had. Hij kreeg wat hij verlangde, maar werd tevens ver- baliseerd wegens bedelarij. De Officier eischte heden deswege tegen hem 3 da gen hechtenis en 2 jaar en 8 maanden opzending naar een rijks werkinrichting. OVERTREDING ZONDAGSWET. De manufacturer Abraham E., uit de Magdalenen- straat te Alkmaar is onlangs door den Kantonrechter veroordeeld wegens het op Zondag uitstallen van koopwaren, bestaande uit eenige confectie-goederen. E. was van dit vonnis 2.50 'boete subs. 1 dag hechtenis in hooger beroep gekomen bij de Arron dissement Rechtbank. De Officier van Justitie (mr. van Sonsbeek) achtte de zaak niet appèllnbel en requireerde, na op eenige onjuistheden in het kantonrechterlijk vonnis te heb ben gewezen, niet-ontvankelijkverklaring van het appèl. WEINIG BELANGSTELLING! Kees M., van Aartswoud, gemeente Hoogwoud, was absent. Ook twee van de drie gedagvaarde getuigen a charge waren afwezig. Na verhoor van den eenige getuige, waarover op bet moment was te beschikken, achtte de Officier vah Justitie het bewijs in deze zaak dan ook niet volledig geleverd en vroeg en verkreeg uitstel van hare behandeling. Straks komen we nader op dit zaakje, dat een wiel verduistering betreft, terug. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Petrus van der P., een 20-jarige jongeling uit Eg- mond aan Zee, was wel aanwezig. Hij had zich te verantwoorden wegens het even nj- vwellen van een zijner hon- EUROPEESOIIE RONDVLUCHT. De dag van gisteren is fortuinlijk geweest. Op het ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van DINSDAG 20 JUNI. EEN ZWERVER. Het was een arme, tamelijk onnoozele stumperd, de eerste beklaagde, die heden terecht stond, Willem K„. zoo heet de stakkerd, die al geen onbekende meer bij de justitie is, is 23 jaar oud, zonder vaste woonplaats, dak en zonder middel van bestaan. Bij het eindigen van zijn jongste straf 3 dag-en hechtenis en een jaar verblijf iu een rijks werkinrich ting had hij een tamelijk onbeduidende uitgaanskas noodeloos als wreedaardig den. Dit feit, dat op den lsten Mei te Egmond aan Zee voorviel, werd door enkele getuigen waargenomen. Bartje Dekker, de vrouw van Dirk Gorter, zoowel als Nicolans Petrus Wittebrood en diens bróeder Arie zagen de weerzinwekkende marteling, die de krachtige 20-jarige heul het wec-rlooze aangespannen dier deed ondergaan. Ook Elisabeth Hoogeboon, de vrouw van Cornell's de Waard, zag wat er gebeurde en beschreef, hoe ellendig en totaal uitgeput het arme dier, dat niets meer kon, er ten slotte bij lag. Op stuitend ruwe wijze werd het afgejakkerde beest eindelijk door zijn onmenschelijken meester in den wagen gesmeten. Naderhand kwam de dood den hond uit zijn naamlooze ellende verlossen. De Officier van Justitie, evenals de President, (die Petrus maar eens voor een kar wilde spannen en hem dan door een hond geducht in de beenen wilde laten bijten), voor hem, beklaagde, terdege onder handen nemende, eisehte 7 dagen gevangenisstraf. AL GEEN NIEUWELING MEER. Piet Zw., eveneens een Egmonder en juist niet al te beat bekend staande bij de rechtbank, daar zijn strafregister al tamelijk welvoorzien mag heeten, was weggebleven. Wat niet wegnam dat zijn strafzaakje doorging. En daarover behoefde niet gering te wor den gedacht. Want Piet had in tweeledigen zin mis daan, door zich en aan vernieling èn aan wederspan- nigheid schuldig te maken en daarmede art. 350 zoo wel als art. 180 Wetboek van Strafrecht te overtreden. .,Keesie'\ zoo noemde de 65-jarige Joost Groen, de eerste getuige, een verpleegde uit de Prins Hendrik stichting, hem, had zoowat een half dozijn ruiten ver nield in de door Cornelis Dekker bewoonde woning, welk perceel aan den winkelier J. van der Plas toebe hoort. „Ile „duivel" zat er in", had „Keesic" gezegd, die zelf zeker ook „bezeten was. Dronken mocht hij ten minste veilig heeten. En geen beetje ook. Dat kon men wel hooren uit de getuigenverklaringen. De ge meente-veldwachter Johannes de Wit, heeft tenminste nogal met hem te stellen gehad en het is zeker niet, zonder reden geweest, dat deze ambtenaar wegens ver zet proces-verbaal opmaakte. De Officier herdacht met eenenkel woord de vele veroordeelingen, die beklaagde al achter den rug heeft en eischte tegen hem 2 maanden gevangenisstraf. EEN HANDIG BAASJE. Cornelis Adrianus B., een 19-jarige boerenjongen van het eiland Texel, was den vierden Mei j.l. zoo boos op zijnen „mede-Eilander" J. v. Strien, dat -hij dezen met een stok op zijn hoofd ging roffelen, toen de niets kwaads vermoedende jongen met paard en rijtuig voorbij kwam, den Postweg langs. Zoo'n forsche „aar digheid" kon men niet schenken. Zijn blanco strafregister kou hem in zooverre tot aanbeveling strekken, dat de Officier van Justitie zich bepaalde tot het eischen van 7 gulden boete subs. 7 dagen hechtenis. (Wordt vervolgd.) PREDIKBEURTEN "tÊTalKMAAR. 25 Juni 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vei'waal.Avond 6 uur, Ds. Kloosterman. Heidelb. Cat. Zond. 2. Kapel, 10 uur, Ds. de Pree. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. H. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Dr. J. A. Beijerman, rem. pred. te Amsterdam. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, ds. Sehoema- kers, van Alblasserdam. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur,- benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Geref. K#rk, Oudegracht D 83, Woens dagavond 8% uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Consistorie Geref. Kerk, Oudegraclit D 83. Zondag middag van 3 Vs5 uur, vergadering van de knapen- ver eeniging Samuel." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van ®7s tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5V2 tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaau Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Stompetoren, 91/2 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Heiloo, 91/2 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. J. II. Wiersma, van Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 9i/2 uur, beveètiging van ds. F. W. J. v. d. Kieboom door dr. J. P. Cannegie- ter van Yeendam. Namiddag 2 uur intreerede van Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Kapel van het Diaconessenrusthuis „Elim" te Ber gen, Zondagavond 8 uur, Ds. Groeneweg, directeur Diaconessenhuis uit 's-Gravenhage. Dames-gymn.-ver Jongens-afd. 78 Vlies." AGENDA- VRIJDAG. „Hygiëna," Meisjesafd. 67 uur, uur. Damesafd. 89 uur, „Gulden

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2