1 1 «f i DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. I No. 147 Honderd en dertiende Jaargang, 1911. ZATERDAG 24 IUNI. Brieven uit Marokko IJ 1 IN A E A L A A J). f ®Sfï": ,___3&>r y £Z*&SÊ3ÈtiÊBÊÊtÊ£ ^SMHWIfeif nummer bestaat bladen. Zij, die zich met 1 JULI op dit blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum uitgegeven nummers gratis en franco De Directie. ?i il'ffi*n.w. ALRMAARSCHE COURANT. DEBDOU (Marokko). Ten Zuidwesten van Debdou, tusschen de bergen, ligt een open vlakte genaamd de „Gada van Debdou". Omgeven door ravijnen met steile rotswanden, is het een terrein juist geschikt voor een verdedigingspunt der Marokkanen, uit de streek genaamd Beni Kis ten Zuiden en de Beni Kelleti ten Westen dezer stad. .Tuist deze stammen waren het, die de Fransche troe pen het meeste last veroorzaakten bij den opmarsch van de kolonne van generaal Leri. liet was op 2 Juni, dat de kolonne, gecommandeerd door generaal Gerardat, die Debdou had genomen, zou vertrekken naar de Moulonia, terwijl de tweede kolon ne, gecommandeerd door Leri, zou optrekken naar Debdou. Van den 2den tot den lOden Juni maakte deze kolonne verkenningen rond Debdou zander tegen stand te hebben ondervonden. Er werd dus besloten de verkenningen wat verder uit te strekken tot de kasbah (versterkte plaats) genaamd El-Alouana, die reeds door onze troepen den Baten Mei was gebombar deerd. De eerste verkenning had plaats den llden Juni tot aan die kasbah, waarbij men merkte dat de bouwval door haar bewoners was verlaten. Den 12den Juni verliet een kolonne, sterk 2500 man met 2 batterijen bergartillerie, Debdou weder in de richting van El Alouana. Zij ging echter evenwel nu naar de naast gelegen kasbah, die nog bewoond was. De kapitein Backer, hoofd van den Verkennings- dienst, met eenige goemis (inlandsche .soldaten) be trad het eerst de kasbah, en merkte direct dat de zaak niet zuiver was, want uit de tegenovergelegen poort vertrokken een troep vrouwen en kinderen. De kapi tein haastte zich terug naar de kolonne om zijn bevin dingen mede te deelen. Doch nog op zijn terugweg openden de Marokkanen reeds bet vuur. De generaal gaf bevel niet terug te vuren vóór de vrouwen en kin deren m veiligheid waren en het was tien uur toen onze bergartillerie baar granaten begon te werpen binnen de muren der kasbah. Dit noodzaakte de be woners deze te verlaten en tegen ons op te trekken; zij richtten zich hoofdzakelijk naar de linkerflank in, welke de 5de compagnie van het 2de regiment Algier- sche tirailleurs was, gecommandeerd door den kapi tein Jacques. Onze troepen hadden reeds lang dekking gezocht achter een in der haast opgeworpen loopgraaf, be staande uit steenen en aarde, terwijl de artillerie be Eu iets over ons leven te velde, hetgeen veel te wenschen overlaat. lederen dag worden groote verken ningen gemaakt in den omtrek der geannexeerde ste den en aan de boorden der Moulonia, waar wij nog im mer een brug hebben drijven die wij evenwel, zoo het heet, niet over mogen trekken. Als dat waar is, is het wel bezwaarlijk om hier orde te houden, daar wij het meeste last ondervinden van de Marokkanen, die komen van de overzijde der rivier. Er gaat geen nacht voorbij of er brommen kogels door ons kamp en dan mogen wij ze nazitten tot aan de ri vier en kunnen ze verder nakijken. De marschen zijn zwaai, daar de zon als bet ware brandt op de dome vlakte, daarbij komen nog de zware ransels welke nu en dan mede moeten gedragen worden. -Niet alleen de geheele uitrusting, maar hout en ge- kook l vleesch voor eenige dagen moet medegedragen woidenhet water is schaarsch in deze streken, wel ke bewoond worden door eenige stammen die bekend staan als de meest barbaarsclie van Marokko. Komt men na zoo'n vermoeiden marsch van soms 60 3L M. aan op een plaats, die geschikt is om te kampeeren, dan begint juist eerst het werk. L/OopgraVe-n moeten ïond het gansche kamp worden gegraven, water ge haald, keukens aangelegd en hout gekapt. Het eten is slecht, iederen dag hetzelfde bestaande uit macaro- me of rijst, meestal gekookt iu water, vet ontbreekt en bet vleesch, reeds eenige dagen tevoren gekookt, wordt ons toegezonden. En als wij dan des avonds ons x anueie vogeis meer scnaae aan nut ver moede ucnaam uitstrekken in de loopgraven, op den oorzaken, en zij waren van oordeel, dat het ontwerp grond, gedekt door onze kapotjas, dan denk ik aan j zijn doel voorbij streeft, waar het ook de hier bedoelde IU in Geldpi'lnniL wativ wn Vöffels hosnbprmf rli/^ m'cU Lnn-now j oorts is nog* uitgemaakt dat over ieder vraagpunt afzonderlijk zal worden gestemd, telkens als het debat over een vraagpunt zal zijn afgeloopen. Het verdere debat werd nu verdaagd tot Dinsdag morgen 11 uur. Gemengd nieuws. VOGELWET. Bij het afdeelingsonderzoek van de voorgestelde be palingen tot bescherming van in het wild levende vo gels betuigden verscheidene leden hun ingenomenheid met het ontwerp. Zij vereenigden zich met de aan het wetsontwer pten grondslag liggende gedachte, dat geen vogel volstrekt schadelijk kan genoemd worden. Vele andere leden konden zich met de hulde, aan net voorstel der Regeering gebracht, geenszins veree nigen. Zij achtten het beginsel van het ontwerp, dat alle vogels op bescherming aanspraak mogen maken, onjuist en stelden zich daartegenover op het stand punt, waarop niet alleen de wet van 1880, maar ook de Jachtwet zich plaatst, welke wet in artikel 29 het verkrijgen van premiën mogelijk maakt voor het doo- aen van schadelijk gediertetot de daar genoemde die ren behooren de arend, de valk, de havik, de sperwer, de woud en de buizerd. Bovendien is de Conventie zeer bepaald niet opgebouwd op het beginsel van alge- meene vogelbescherming en grijpt de voorgestelde re geling veel dieper in dan de wetten in het buitenland. Voor deze leden is het geen vraag meer, of bovenge noemde en ook andere vogels meer schade dan nut mijn eersten manoeuvretijd in Gelderland, waar wij reeds bromden wanneer wij bij den boer in het stroo moesten slapen. De volgende maal hoop ik u eens wat meer te schrij ven over ons kampleven. y_ j y TWEEDE KAMER Gisteren was weer aan de orde het eerste vraagpunt nopens de Ziekteverzekering (is het wenschelijk de wettelijke ziekteverzekering te beperken tot uitkeering van ziekengeld met uitsluiting van de zorg voor ge neeskundige hulp?) Iu ziju repliek verdedigde de heer Duys (S. D. A. P. Zaaudam) tegenover den lieer Patijn de houding- van de Duitsche socialisten in het bestuur der zieken kassen tegen de doktoren. Tegenover den heer Tyde- man ontkende spr. de neiging der arbeiders tot simu latie. Spr. behandelde daarna de redevoeringen der heeren Lobman, Van Vliet en Passtoors en wees er op, dat een beroep op bet verslag betreffende het ont werp-Veegens voor 's ministers stelsel niet baat. Hij critiseerde de wijze van debatteeren van den minister, welke hij arrogant noemt. Deswege werd hij tot de oide geroepen.^ Hij ontkende in bijzonderheden de waarde van s ministers verdedigingsrede en beschul- digde den heer Scheurer van profanatie wegens diens nevens de mitrailleuse nog steeds haar vuur richtte on i ®eafê'de> dat de arbeider dit ontwerp als een gave van de kasbah. 1 1 Godswege met dankbaarheid moet aanvaarden. Ook De kommandant Koumens bleef alleen staande de beweging van den vijand volgen, tot de sergeant-ma- ziende dat hij de hand op zijn buik geperst hield hem vroeg of hij gewond was? waarop liij ant woordde: „het is reeds meer dan een half uur geleden nat ik een kogel in mijn buik kreeg". En nog een uur daarna bleef hij staande zijn troepen aanvoeren die vochten als leeuwen.- De sergeant-majoor viel door een kogel in de borst getroffen neder, een Marokkaan liep op hem toe en trok een langen ponjaard om het hoofd van den ver- slagene af te snijden, doch een tirailleur zag het, nam zijn geweer bij den loop en bracht den Marokkaan zulk een geweldigen slag toe, dat hij neerviel bij het li chaam van zijn slachtoffer. De tirailleur laadde da delijk zijn geweer en schoot een kogel door het hoofd van den fanatieken vijand. lntusschen kwamen de overige troepen de tirailleurs te hulp, zoodat wij meester bleven der oppositie. De soldaten waren zonder ransel of levensmiddelen uitge n -J°°dat de generaal order gaf terug te trekken. De Marokanhen volgden onze bewegingen met hun vuur, terwijl eenige groepen ruiters aan onze flanken voorbij galoppeerden. De ai tillerie vuurde nu en dan wanneer er gelegen beid was een granaat tusschen den vijand. Tk zag "een projectiel vallen Jrftschen een groepje van tien man waarvan er acht vielen om niet meer op te staan. Te gen drie uur werd de terugtocht aanvaard met zes jjooden en dertig^ gewonden naar Debdou. Eenige le gioen-soldaten, die doodelijk gewond waren, hadden het mechanisme van hun geweer los geschroefd en verborgen. Bij. den eenen vond men het in zijn kepi, bil den anderen in zijn mouwen terug. Mocht de vij and hunne geweren medenemen, dan waren die toch onbruikbaar gemaakt. De kommandant Koumens stierf den volgenden da- wegens bloedverlies en zwakte, omringd door zijn ti railleurs, waarvan velen tranen stortten. In zijn laat ste o ogen blikken dicteerde hij ziju wilsbeschikking, welke aldus luidde: „Ik wil begraven worden in Deb dou, naast mijn sergeant-majoor en ik wil liggen ii bet gemeenschappelijk graf der soldaten, met mijn sa bel in den arm in de aarde, besproeid met het bloed oer Iranschen. De sergeant-majoor was slechts 4 maanden gehuwd. De kommandant Koumens was een uitstekend soldaat, onvermoeid in het boksen en schermen en, als ik dat zeggen mag, een groot verlies voor het leger in Afri- ca. lij was het laatst werkzaam op een post in Ber- kana, en de kolonel H.enry zeide eens dat hij een zij ner beste officieren was. veroordeelde hij het niet verplichtend stellen van ge neeskundige behandeling ten aanzien van de dokto ren. De minister beperkte die verplichting ten on- echte tot de erkende fondsen. In Duitschland wordt de doktershulp uitstekend verzekerd. De controle geeft geen bezwaren. Van den Baad van Arbeid ver- j wachtte spr. niets voor de geheele sociale verzekering. vogels beschermt, die niet kunnen worden beschouwd als te zijn nuttig voor landbouw of houtteelt. DE HERBOUW VAN BINNENWIJZEND, Naar aanleiding van het verbranden van een deel van het dorp Binnenwijzend bij Hoorn heeft het hoofd bestuur van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst een schrijven tot den burgemeester dier gemeente gericht, waarin het zegt er op te vertrouwen dat bij den herbouw niet alleen aan practische eischen maar ook aan die van den welstand voldaan zullen worden. Het schrijven zegt verder o. a. Zooals u bekend is, is alom in Nederland het besef ontwaakt, dat bet typische mooi van Nederland ii stad en land behouden moet worden. En waar de herbouw der verbrande perceelen in uws gemeente van veel invloed is op baar karakter, zou het ten zeerste betreurd worden, indien de opbouw minder fiaai werd en niet overeenkomstig de schilderachtige eu aantrekkelijke schoonheid, waarom de Nederland- sche dorpen ini het algemeen vermaard zijn. Gaarne stelt het hoofdbestuur zich beschikbaar u bij -Ion herbouw, geheel kosteloos, aesthetisch advies t< geven, u daarbij de verzekering gevend, dat, mocht u van deze aanbieding gebruik willen maken, het de be doeling zou ziju bij den herbouw van eventueele plaat selijke krachten gebruik te maken, en dat het advies met ten gevolge zal hebben, dat de bebouwing duurder wordt, dan zij zoude zijn zonder dit advies. De schoonheid van dorpshuizen zit niet in het ma ken van rijk versierde gevels en ingewikkelde vormen, maar in een eenvoudige architectuur die Wan goedé verhouding- is. Kuim een honderdtal stakende zeelieden moesten aan den wal door de talrijke politie op een afstand worden gehouden. Het scheepsvolk van het stoomschip „Volturno" der Uranium Steamship Company, dat Vrijdag afge monsterd was, weigerde op de oude voorwaarden aan te monsteren. Het stoomschip „Laura" is gisterennamiddag met een nieuwe bemanning naar zee vertrokken. Op verzoek van den heer J. H. L. van Deinse, voor zitter van de Commissie voor onderzoek van toestan den in het Havenbedrijf en hoofdinspecteur van den arbeid te Amsterdam heeft gistermiddag te zijnen kantore tusschen hem en het bestuur van den Zee mansbond een bespreking in verband met de staking plaats gehad. De matrozen en stokers van het Ned. s.s. Prof. Buyr, te Harlingen liggende, hebben kennis gegeven, dat zij op de oude voorwaarden niet meer wenschten te ver trekken. Na eenige besprekingen werd verhooging van gage en kostgeld toegestaan, waarop de equipage weer aangemonsterd werd. Blijkens een bericht uit Hull is de toestand daar ernstig. De meerderheid der bootwerkers heeft zich bij de stakers aangesloten. Vele schepen kunnen niet vertrekken. De White Star Line is het met de stakers eens ge worden. Het geschil is dus zoo goed als geregeld. De groote stoomers te Liverpool wierven gisteren zonder moeite bemanningen tegen verhoogde gages. De leden van den zeeliedenbond, ten getale van vier honderd te Antwerpen bijeengekomen, besloten bij ac clamatie de staking voor geëindigd te beschouwen, be halve voor de Belgische en Nederlandsche reederijen. De burgemeester besloot een enquête te houden over de grieven tegen de logeerhuizen. Een commis sie zal ze uit een oogpunt van hygiëne en zedelijkheid opnemen, de verdachte of ongezonde huizen sluiten en de ongewensehte elementen uitdrijven. DE ZEDELOOSHEID WET. In verband met de in-werking-treding van de nieu- we wet ter bestrijding van de redeloosheid zijn te Kot- Naar aanleiding van zijn uitlatingen over het be- I terdam aangehouden D. de H., D. S. en C. B„ leid van den minister, werd spr. hier herhaaldelijk nen' die leven ten koste Yan vrouwen en in de' Zand- door den voorzitter berispt over den toon, dien bij I straatbuurt en omgeving woonachtig zijn. In den tijd dat D. S. naar bet Huis van bewaring werd overj 1 "^>n\addei1 duld na den midda£ werden zij begraven bij rtebdou en passeerden zij. de gansche kolonne, die voor hen defileerde. De kolonel Blanc, de kapiteins Jacques eu Guen hielden een toespraak bij de gesneu velden^ Terzelfder tijd arriveerde uit Merada een convooi gesneuvelden, welke ook bij Debdou zouden worden begraven. Het was reeds avond alvorens de stoet passeerde en weer stonden geschaard de 6000 man en brachten de hand aan de kepi voor hunne ge vallen kameraden, welke passeerden, gedragen door muilezels Het waren dertig soldaten van het vreem delingen-legioen, den vongen dag gesneuveld bij een overval der Marokkanen in Merada. voerde. JNadat Donderdag- a.s. is aangewezen voor het op maken van den voordracht voor een lid van den Hoo- gen Baad, repliceerde de heer Van Vliet (A.-K. Doetichem) over bet eerste vraagpunt ter zake van de ziekteverzekering. Hij verdedigde zijn houding als lid der Commissie van Voorbereiding en beval de dooi den minister gewenschte splitsing nogmaals aan. Be heer Patijn (U. L. Zierikzee)' handhaafde zijn critiek op het optreden der Duitsche sociaal-de mocratische kasbesturen. Hij beriep zich op een bron, waarvan de heer Troelstra (S. D. A. P. Amster dam III) de waarde betwist. Spr. wees op het vreemde van den ommekeer 'in de louding van den heer Van Vliet, die door den minis ter omgepraat was, reeds voordat deze laatste gespro ken liad. Hij besprak de houding van eenige spre kers van rechts en wees op de geheele- andere behan deling, die het ontwerp-Lloyd George van alle zijden ten deel viel. Voorts beklaagde hij zich over het ant woord van den minister te zijnen opzichte. In zijn critiek op de argumenten van den minister bepaalde spr. zich tot een waarschuwing' om den ar beider niet volgens het stelsel van den minister over te leveren aan de willekeur van de plattelandsdokters. Pi zeide daarbij, dat ten plattelande vrijwel elke controle ontbreekt, of de arbeider inderdaad ziek is. Hij vreesde als gevolg daarvan demoralisatie. Ten slotte zeide hij, dat als er inderdaad tusschen den minister en de rechterzijde een politieke transac tie tot stand is gekomen, dit geheele samenzijn een paskwil wordt en men maar niet verder moet discussi- eeren omtrent liet tweede vraagpunt. De heer Passtoors (K.-K. Beverwijk) betoogde dat de sociaal-democraten den minister bestrijden, om dat hij ingrijpende sociale wetten wil. De heer Van Idsinga (C.-H. Wijk bij Duur stede) zeide, dat dit vraagpunt geheel zakelijk diende beantwoord te worden onafhankelijk van eenige poli tieke overweging. Een verward en rumoerig debat ontstond nu over de vraag of de Minister nog aan 't woord zou komen en over het vraagpunt zou gestemd worden, waarvan bet resultaat was dat er niet meer zou gestemd worden. De voorzitter zeide daarbijIk meen dat in uw woorden een klein verwijt aan mijn leiding ligt op gesloten. Het spijt mij echter genoeg dat het zoo ge- loopen is. Ik kan er mtusschen niets aan doen. Het eene woord geeft het andere. Ik wist niet toen ik het voorzitterschap aanvaardde dat er zooveel wijsheid noodig was om hier de orde te handhaven. (Hilari teit). De minister antwoorddeIk stel er prijs op hier te verklaren dat ik geen oogenblik eraan gedacht ieb, u eenig verwijt te maken van dezen gang* van za ken. bracht, wisten de beide anderen uit huu arrest iu het bureau der zedenpolitie op den Stationsweg te ont snappen. D. de H. sprong- aan de achterzijde uit een tumraam, klom over een schutting, liep door den tuin en het huis van een bewoner der Diergaardelaan en vluchtte de«Ammanstraat in. De politie zat hem spoe dig' op de hielen en vond hem in de Lijnbaanstraat op een hofje, achter den Grooten Schouwburg, in een dak goot. De man is naar het Huis van bewaring ge bracht. De derde, die vermoedelijk aan de zijde vai den Stationsweg ontkwam, is niet meer gezien. De aangehouden mannen zullen waarschijnlijk na a een werkinrichting opgezonden worden. DE HOORNSCHE CAN TINE DIEFSTAL. Het hoog militair gerechtshof te Utrecht heeft gis teren in hooger beroep veroordeeld E. C. J. H. G., korporaal bij het 10de regiment infanterie, tot één jaar gevangenisstraf en E. R. V., soldaat bij gemeld regiment, tot acht maanden gevangenisstraf, beiden met ontzegging- van het recht, bij de gewapende macht te dienen gedurende vijf jaren, ter zake dat zij te Hoorn in den nacht van 28 op 29 Januari j.l. door middel van een valschen sleutel en verbreking uit de cantine der infanterie-kazerne hebben weggenomen een ijzeren geldkistje met een bedrag van ongeveer 160. De politiehonden Nella en Erutus II van de agenten van politie te Hoorn Hapmes en Molenaar hadden de beklaagden als de daders van den diefstal aangewezen. ONGESCHIKT DRINKWATER. Omtrent het door den consulent voor de zuivelberei ding in de provincie Friesland in het afgeloopen dienstjaar gehouden onderzoek van drinkwater, wordt iu diens rapport vermeld: „Onder de 66 monsters wa ter zijn 59 uit veestallen waaronder weer, evenals steeds te voren zeer vele zijn aangetroffen die als on geschikt voor drinkwater moeten worden aangemerkt en daaronder zijn niet weinige gevallen waarin de ver vuiling moet worden toegeschreven aan het indrin gen van dierlijk afval van den stalbodem. Het slechte drinkwater berokkent bier in de provincie veel scha de." DE INTERNATIONALE ZEELIEDENSTA KING. Gisteren arriveerden te Rotterdam 70 Duitsche zee lieden hoofdzakelijk bestemd voor de „Potsdam" en de „Zaandijk" der Holland Amerika Lijn. Voorts kwamen een aantal mannen uit Oud-Beier land, bestemd voor de Batavier IV. De boot wordt bewaakt door politie met karabijnen gewapend. De Londenboot Batavier IV is Vrijdagmiddag vijf uur met baar nieuwe equipage naar zee vertrokken. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. De tweede dag der driedaagsche meeting op Soes- terberg is grootendeels in het water gevallen. Tegen den avond werd het echter mooi weer en toen kregen de menschen, die den heelen middag zoo gemoedelijk zich getroost hadden onder alles wat maar eenige be schutting bood, toch ook nog wat anders te zien dan de schoonheid van hei en lucht. De Belg Verschaeve, de handige bescheiden vlieger, zegt de N. Gt., verrukte hen met eenige keurige demonstratievluchten, welke tevens golden voor den prijs voor de meeste opstijgin gen. Hij beheerscht zeldzaam zijn tweedekker. Een maal vloog hij zelfs in een flinke regenbui. Maar het is een genot hem te zien spelevaren in de lucht. Bij het lauden komt hij steeds precies neer waar hij wil en hij vliegt met zijn toestel als 't ware den hangar 11 ij won den prijs van fr. 2000 voor het grootste aantal opstijgingen met zes vluchten van meer dan Bvee baanronden. In het geheel legde de sympathieke Belg twintig baanronden af. Ook won hij den behen digheidswedstrijd in het werpen van projectielen. Hij gooide vier keer vanaf een hoogte van boven de hon- dei d meter, waarbij de afstand tusschen het geworpen projectiel successievelijk 43217 en 44 meter be droeg'. Kimmerling won den hoogteprijs. Hij steeg tot 1100 M. in 16 min. 473/5 sec. Eindelijk ongeveer half acht, werd ook nog de „Far- man van V ijumalen op liet veld gerold en nam onze nationale vlieger, onder toejuichingen van het pu bliek, in zijn vliegtuig plaats, 't Was louter een ple ziertochtje, want Wijnmalen verlangde niet mede te dingen in de uitgeschreven wedstrijden. Evenals de andere deelnemers aan het circuit wenschte hij liever zijn krachten te sparen tot morgen. Dan weder hoo ger, dan Weder laag manoeuvreerde hij eenige malen de baan rond. 't Was weder het oude onversaagde spe- levliegen, waarmede Wijnmalen ook bij vroegere gele- genheden zijn aviatisch meesterschap toonde en dat hem ook uu een onafgebroken applaus van de menigte bezorgde. De officieele classificatie ParijsLuik- is als volgt: 1. Vidart 6 uur 14 min. .30 2/5. Beaumont 7 uur 48 min. 30 1/5. Garros 9 uur 24 min. 59 2/5. Weyman 10 uur 8 min. 16. -Soesterberg 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. Védrines 27 uur 7 min. 29 1/5. Gibert 29 uur 3 min. 36 4/5. Renaux 29 uur 24 min. 21 2/5. Barra 29 uur 45 min. 50 1/5. Kimmerling 33 uur 24 min. 47. Duval 35 uur. 26 min. 25. Tabuteau 47 uur 9 min. 46 2/5. Train 49 uur 45 min. 2. Pré vost 56 uur 28 min. 51 4/5. Wijnmalen 57 uur 59 min. 2/5. UIT WIERTNGERWAARD. lot candid aten voor leden van den gemeenteraad, ia plaats van de aftredende heeren J. L. T. Groneman, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, en K. Koster Hz. en D. Kaan Az., zijn Vrijdag door de Vrijzinnige Kiesvereeniging gekozen de heeren K Koster Hz., D. Az. Kaan en O. Blaauboer Vries. UIT WINKEL. Ds. B. Nieuwburg, predikant alhier, is als zoodanig beroepen te Wieringerwaard en komt ook voor op het zestal voor Zutphen. UIT St.-PANCRAS. De kiesvereeniging „Burgerplicht" vergaderde Vrij dag 1.1. tot het stellen van 3 candidaten wegens perio dieke aftreding der heeren Jn. Schuit, Jb. Ruys en Kloosterboer. De heer Ju. Schuit werd met bijna algemeene stem men opnieuw candidaat, terwijl in plaats van den heer Jb. Ruijs, die wegens hoogen ouderdom voor een her benoeming had bedankt, de heer 0. Groen Cz. Jr. can didaat gesteld werd. De 3e vacature werd opengelaten voor een candidaat der yolkskiesvereeniging, op voorwaarde van samen werking. Vrijdag 23 Juni waren de stemgerechtigde inge landen vau de bauue Sint-Pancras ter vergadering op geroepen om te beraadslagen en daarna te stemmen

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 1