tl. 3 stadsnieuwsT i i kende collectie diamanten bijeengebracht was. Al deze kostbare steenen waren tentoongesteld op een twaalf tal tafels. Ook werden bezichtigd de afgietsels der verschillende groote steenen, door de firma Asscher bewerkt, waaronder de Cullinan en de Excelsior in de verschillende stadia van bewerking. Verder was geëxposeerd een groote partij geslepen diamant, waarbij tafels met de kleinste producten, volledig bewerkt, kleine „roosjes," waarvan er ruim 1000 te zamen niet meer dan één karaat wegen; maar ook grootere steenen o.a.^een zeldzame collectie van 30 tot 100 karaat per stuk; allemaal steenen die bewon derd werden om hun schittering en kleur. Alle ten toongestelde diamanten werden op de fabriek der fir ma Asscher bewerkt. Maar zich denken laat werd de diamantslijperij met bijzondere belangstelling bezichtigd. President Fail- lières verklaarde dan ook dit bezoek zeer interessant te vinden. Bij het bezoek aan het Rembrandthuis werd de hoo- ge bezoeker ontvangen door het bestuur der stichting. Na een korte toespraak van prof. Quack, door presi dent Faillières beantwoord, werd een rondgang door het huis gemaakt. Den president werd een album met foto's van het huis aangeboden. De heer Fallières tee- kende in het Gulden Boek. Kort na terugkeer op den Dam reed de president mot gevolg naar den Dokkumer Steiger, waar dezelfde autoriteiten als Dinsdag aanwezig waren. Een half uur daarna reden de Koningin en de Koningin-moe der uit, eveneens naar den Dokkumer Steiger, waar naar de Edgar Quinet werd gevaren. Hier bood de President aan de Vorstelijke Personen een dejeuner aan. Tegen half twee was 't allengs al voller en voller geworden op den Dam en langs het Damrak; de De Ruyterkade was weder grootendeek afgezet. Buide klonk het gejuich toen de Koninklijke stoet van het Paleis vertrok. 'tWas het afscheid van Am sterdam. want de Hooge Bezoekers vertrokken thans voor de lunch aan boord van den Fransehen pantser kruiser Edgar Quinet. President Fallières wuifde weder met den glimmen- don hoogen hoed. Nadat er gisteren aan boord van de Edgar Quinet wn dejeuner had plaats had gebruikte de Président met de béide Koninginnen en Haar gevolg onder de zonnetent op het achterdek, 3e koffie en teil slót werd het schip bezichtigd. De President geleidde de Koningin, minister de Selves de Koningin-Moeder. Te half vijf namen de Koninginnen afscheid van d Quinet, om zich voor de thee te begeven naar de Heemskerck, spoedig gevolgd door den President, die hier aan H.H. M.M. en den Prins een tegenbezoek kwam brengen. Te half zes keerde de President naar de Quinet te rug, weldra gevolgd door Prins Hendrik, die, na nog eenige oogenblikken op den Franschen bodem te heb ben vertoefd, in de Koningssloep naar het Paviljoen geroeid werd, om vandaar per auto zich naar het sta tion te begeven, ter opwachting van H.H. M.M. Ten 6 ure verschenen dezen aldaar voor den tot vertrek gereeds taanden extra-trein, waarheen Zij wel don uitgeleid door den burgemeester, militaire autori teiten en vertegenwoordigers van den Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij. Z. K, H. Prins Hendrik is kort daarna per auto naar het Loo vertrokken. De Koningin kwam 's avonds op het Loo aan, d koningin-moeder is om half zeven ten paleize Soest- dijk teruggekeerd. Te kwart voor zeven uur lichtte het Fransche eska der het anker om naar IJmuiden op te stoomen, daar heen uitgeleide gedaan door de twee torpedojagers en de vier torpedobooten der Ned. Marine. Hiermede is dus het uitstekend geslaagde bezoek af geloopen. Slechts een incident valt er te betreuren, waaromtrent de Temps scherp opmerkt: „In Den Haag was de ordedienst uitstekend en wat de journalisten betreft, zij kpnden met de hun ver strekte kaarten door de versperringen gaan, zonder, als te Amsterdam, blootgesteld; te zijn aan de slagen van den commissaris van politie." VERDUISTERING. Te 's-Gravenhage is gisteren gearresteerd de com mies H., werkzaam bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, wegens het vervalschen van een afreke ning van een buitenlandschen staat met den Staat der Nederlanden. De aangehoudene moet de afrekening, bedragende .1 20.000, aan zich zeiven hebben weten te doen endos- see^én, waarna hij het geld ten eigen bate heeft aan- egwend. De arrestatie wekte groot opzien bij het hoofdbestuur, waar de ontrouwe ambtenaar reeds ge- ruimen tijd werkzaam was en een onbeperkt vertrou wen genoot. Men meldt voorts, dat de bewijzen van II.'s schuld zóó sterk bleken, dat aan ontkennen niet meer te den nen viel en hij een volledige bekentenis aflegde. UIT HOORN. Bij de gisteren gehouden verkiezing van 5 leden voor den gemeenteraad werden 1247 geldige stemmen uitgebracht. Herkozen werden de heeren mr. G. H. Bast (837), P .van Doornik (831), P. van Dijk (759) en G. Schol len (831), allen liberaal mi gekozen de heer TI. Prins met 733 stemmen, candidaat der S. D. A.-P. en over genomen door de liberalen. De heer W. M. Bloem (R. C.). verkreeg 376 stem men, J. Jonker (A. R.) 172 stemmen en G. Veldhuij- sen (S. A. P.) 368 stemmen. Op de gisteren gehouden algemeene berkeraads vergadering- zijn op het zestal alhier (alphabetisch) geplaatst Ds. A\Hamilton of Silverton Hill, Sybrandaburen, ds. Hovingh te Huizum, ds. J. H. Oterdoorn, te Ab- bekerk, ds. H. G. van Wijngaarden te Hauwert, ds. II. G .Oldeman te Enschedé en dr. G. Visser te Assen. UIT OTERLEEK. ^Gemeenteraadsverkiezing. Gekozen J. Glijnis met 73 en P. Dekker met 64 stemmen. P. Vader met 89 van de 100 geldige stemmen. P. Spaan verkreeg 52 stemmen. UIT PURMEREND. In de gisteren gehouden raadsvergadering; werd op een verzoek van een aantal Purmerender jongens om de openbare zwemplaats te verbeteren gunstig be schikt. Aan de Harddraverij-vereeniging werd weder een erediet toegestaan van 200 voor een te houden hard draverij. Besloten werd met het Pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren eene leening aan te gaan groot 110.000, a pari, rentende 4 an deze leening is bestemd voor den bouw en de in richting van het nieuwe raadhuis 48550; voor de op hooging, bestrating en rioleering van een in de rich ting van het spoorstation door te trekken weg 45000 en voor buitengewone werken, ten behoeve van de uit breiding der gasfabriek 16000. GROOT TWEED AAGSCH TURNFEEST TE NOORDSCHARWOURE. Men schrijft ons: Den 15 en 16 Juli zal het groot tweedaagsch turn- feest re Noord-Scha 1-Woude plaats hebben, waaraan elf a twaalfhonderd personen zullen deelnemen. Op den Zaterdag worden oefeningen en spelen uit gevoerd door een 400-tal schoolkinderen en 200 a 300 jongens- en meisjes-adspiranten van verschillende Gymnastiek-Vereenigingen, 16 wedstrijden in loopen, springen, steenstooten, balwei-pen, balwedloop, vlug hoepelen, zakloopen, tonkruien, versierde rijwielen, versierde hoepels, enz., alles afgewisseld door muziek van de Beiersche Kapel en zangnummers door kinde ren en de vereeniging „Crescendo" te Noord-Schar- woude. 's Avonds wordt een schitterende lichtstoet gehou den, waarvoor bijzonder veel deelname is toegezegd, terwijl het feest wordt besloten met een bal-champetre op het met groote booglampen verlichte en rijkelijk met vlaggen en wimpels versierde terrein, waar ver schillende vermakelijkheden, kramen en tenten, als: circus, leeuwenkuil, luchtschommel, Rotterdamsche hoepla, enz. enz. het publiek, dat in grooten getale verwacht wordt, mede afleiding kunnen bezorgen. Op den Zondag zal een groote turnbetooging plaats hebben, waaraan 23 vereenigingep deelnemen. De optocht met ontplooide banieren, voorafgegaan door een Eere-Escorte, uit acht ruiters bestaande, zal ongetwijfeld een magnifiek gezicht opleveren. Het programma voor Zondagmiddag bestaat in Vaandeldéfilé, algemeene Vrije Oefeningen (mannen), toestelturnen in twee groepen, Vrije Oefeneningen (dames), Vrije- en Halteroef., Groepen, Pyramided en wedstrijden in polsstokhoogspringen, steenstooten, hardloopen voor turners, balwedloop met hindernissen voor turnsters, 's Avonds heeft de uitreiking plaats van prijzen en herinneringsmedailles. De belangstelling voor het feest is zeer groot; door verscheidene vereenigingen en personen zijn reeds be- -achikbaar gesteld een twaalftal medailles en prachtige kunstvoorwerpen, w.o, twee staalgravures van het Nutsdepartement „Oudkarspel," welke als Eereprijs zullen dienen voor den prijswinner, die In het polsstok- springen, steenstooten en hardloopen. tezamen liet hoogst aantal punten behaalt. Door de gemeente Oudkarspel is iion bedrag van 40 toegekend' voor den aankoop van prijzen, Als den eersten dag wordt de uitvoering besloten met' een schitterend avondfeest, kermesse d'été en bal- ehampêtre, DE TNTERNATj'ÖÏnAÏS STAKING AAK PK HAVENS. Gisteravond vergaderden te Antwerpen de stakers in Olympia, waar de beslissing der reeders zou bespro ken worden. Op de Eugelsche schepen wordt voortdurend onder de nieuwe voorwaarden aangemonsterd. Het Belgische st. Espagne vond een bemanning te gen de oude loonen. Gisterennamiddag vergaderden ten stadhuize de ver tegenwoordigers der stakers en wat later de reeders. Tevens zetelde de commissie van onderzoek over de logementen.-Een staat over den toestand in het schip perskwartier was opgemaakt en werd besproken. De reedei- Gerling- was bij den burgemeester, kondigde aan, dat dé reeders allen, de Red Star Line incluis, zich bij de Hamburgsche voorwaarden zouden aanslui ten. De stakers, die ongeduldig worden, hebben een plakkaat aangeplakt, waarin zij klagen over „in den draai" houden vanwege de reeders. De firma Win. H. Miiller Co. te Rotterdam deelt aan de N. R. Ct. mede, dat bij haar een telegram uit Hull is ontvangen, meldende dat de Engelsche spoor wegen goederen tot vervoer naar Manchester weigeren aan te nemen. De onlusten te Manchester zijn Woensdag verergerd naarmate de dag vorderde. De staker» zijn er ten slotte in geslaagd, het lieele goederenverkeer tusscb'ên de spoorwegstations en de havetis te beletten. De be reden politie is door afdeelingen uit verschillende om liggende plaatsen en uit Londen aanmerkelijk ver sterkt. Zij moest 's avonds met getrokken sabel de straten schoonvegen, waarbij velen gekwest zijn. Er zijn nu ook troepen naar Manchester ontboden. Men schat het aantal stakers thans op 40.000. De samensprekingen tusschen de patroons en de leiders der staking- ten stadhuize duren voort. In on om het Kattenburg-kwartier bleef het gister avond en hedennacht zeer ordelijk en rustig. Er wa ven uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen en ook de ambulancedienst was nog uitgebreid. Naar verluidt hebben de troepen Woensdagavond 500 patronen verschoten. De scheeps- en bootwerkersvereeniging Recht en Plicht, afdeeling Amsterdam, heeft gisteravond op groote schaal in de stad eene kennisgeving- doen ver spreiden, waarin aan het. slot wordt gezegd: „Vanaf morgenochtend wordt niets geen werk meer verricht in de Amsterdamsche haven, en moet dus ook al het particulier werk stil staan. KORTE BERICHTEN. Sinds Woensdagmiddag half twee wordt liet een jarige meisje W. F. Westerdijk genaamd, wonende Prinseneiland te Amsterdam, vermist. Volgens de verklaring van een vriendinnetje is zij meegelokt, Be politie doet onderzoek. Een knaapje, dat in den Haag op de Staats spoorstoomtram naar Scheveningen klom, viel er af met liet noodlottig gevolg, dat een der wielen hein over beide beenen ging. - Tijdens de taptoe in den Haag1 is aan een drietal dames, die bewusteloos waren geworden door het ge drang, hulp verleend. i De zakkenrollers zijn Woensdag avond op het Tournooiveld en omgeving in den Haag- geducht aan het werk geweest. Verscheidene personen kwamen zich bij de politie beklagen dat hun portemonnais met geld en horloges met kettingen zijn ontroofd. Te Rotterdam geraakte gisteren de spoorwegar beider J. Blanken bij aankoppelen van wagens aan 't Maasstation bekneld tusschen de buffers. De borstkas werd ingedrukt; bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij reeds overleden. Gistermorgen is de 21-jarige J. D. te Sliedrecht bij hare werkzaamheden in de Merwede geraakt en verdronken. Te Schellingwoude, waar de heer Uitslager, aan nemer aldaar, bezig is de fundeering te maken voor het nieuwe droogdok voor Soerabaia, hebben de beiers wegens loongeschillen het werk gestaakt. Gisteravond is te 's-Gravenhage een 15-jarige jongen bij het zwemmen in de Laakhaven verdronken. Gistermiddag is een anderhalf jarig kind van den schoenmaker J. v. d. V. te Dedemsvaart verdronken. Op de steenfabriek van den heer Pereboom te Heerewaarden is gisteren het tweejarig dochtertje van den koetsier V. op geringe hoogte van een ladder ge- va 11eti en een kwartier later overleden. men daar in verband met het vacantie-seizoen onze redactie niet compleet is, konden we helaas de heeren niet begroeten en begeleiden. Gelukkig- waren eenige andere ingezetenen, de heeren mr. K. A. Cohen Stuart en G. Th. M. van den Bosch zoo bereidwillig den hee ren de schoonheden van Alkmaar te laten zien. Na tuurlijk werd de Kaasmarkt het eerst bezocht, terwijl daarna verschillende bezienswaardige gebouwen in oogenschouw werden genomen. Ook werd een bezoek gebracht aan 't Provenhuis van Nordingen (huis van achten)Het gezelschap, waarbij zich nog voegden de heeren Sermet van de Petit Paris en J. A. Funke, di recteur van het Nieuws van den Dag, die met een auto waren gekomen, gebruikten den lunch in het ho tel de Toelast, Na afloop hiervan vertrokken de hee ren, die om 10 uur 40 met den trein waren gekomen, per auto naar Amsterdam. DE KAASMARKT. Heden deed het Oranjeveem op de Kaasmarkt voor- het eerst dienst. De fonkelnieuwe hoeden met de hel dere oranje-linten en de oranje-berries, die zoo aardig kleuren bij de kaasjes, brengen nog meer afwisseling in de verscheidenheid van kleuren, welke onze Kaas markt reeds bood. Verder werd het nieuwe waaggebouwtje heden in gebruik genomen. Wel was het nog niet heelemaal gereed, maar het wegen ging er heel goed. Het spreekt wel vanzelf, dat er over de beteekenis van deze nieuwe weeggelegenheid nog geen definitief oordeel kan worden geveld de eene wijziging heeft de andej-e ten gevolge, men moet er aan gewennen, zich aanpassen etc. We hoorden intusschen reeds dat verschillende aanvoerders van kaas eenige uren eerder konden vertrekken dan anders het geval was. Vermoe delijk echter zullen nog meerderen van deze verbete ring pfofiteepen, zoodra zij wat langer in werking is. EEN ONGELUKJE. Voor de Bierbrouwerij van den heer Witte geraakte hedenmorgen bet paard van den heer J. Otter, bespan- pen voor een wagen, te water. Het paard werd op de helling yap dp scheepsverf Nicolaas fitsen op liet droge gebracht, terwijl ook de wagen spoedig uit het water was gehaald, zoodat het ongelukje tenslotte goed is afgeloopen. FRANSCHE JOURNALIST EN. Vanochtend werd Alkmaar bezocht door eenige Fransche journalisten, n.l. de heeren Ponsard van de Temps, Bourdon van de Figaro; Dausset van de Dé pêche de Toulouse. Onder leiding van den Ainsterdamschen journalist mr. H. Louis Israels maakten de heeren na de drukke dagen in de hof- en hoofdstad een ontspanningsreisje. De Alkmaarsche redacteurs waren tot hun leedwezen verhinderd de buitenlandsehe collega's te verwelko- GEEN MUZIEKUITVOERING. Wegens den gewonen jaarlijkschen vrijen Zondag 37" !)N' Stedelijk Muziekkorps, zal Zondag 9 Juli geen concert worden gégevëü 111 GEBRUIK VAN DELFTSCHE SLAOLIE. Op verzoek vermelden wij, dat Maandag bij den heer de Groot, op de Laat, en Dinsdag bij de firma de Wijs en Broers, Ritsevoort, het veelzijdig gebruik van Delftsche slaolie zal worden gedemonstreerd, dat ook .o a. door denzelfden kok is aangetoond op de1 onlangs gehouden Internationale Tentoonstelling van Hotel industrie, Kookkunst en Voedingsmiddelen, in den Dierentuin te 's-Gravenhage, waar aan dit product de hoogste onderscheiding, zijnde het eere-diploma, werd toegekend. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. District I. Uitgebracht 976 stemmen, van onwaarde 24. A. G. den Boesterd (a r.), 388 st.J. F. M. Endel (r.k.) 402 st.J. A. B. Fenijn (s.d.) 107 st.A. For tuin (lib.) 372 st.J. de Lange C.Jz. (lib.) 495 st. P. N. Leguit (lib.) 372 st.F. II. Ringers Sr. (c.h.) 306 st. A. F. Thomson (lib.) 316 st. O. J. Verkerk (s.d.) 114 st. Zoodat herkozen is de heer J. de Lange C.Jz. (lib. en herstemming plaats heeft tusschen de heeren A G. den Boesterd (a.s.)J. P. M. Endel (r.k.)A. Por tuin (lib.); P. N. Leguit (lib.); F. H. Ringers Sr. (chr. hist.) en A. F. Thomsen (lib.) District II. Uitgebracht 758 stemmen, van onwaarde 18. Mr. A. J. F. M. N. Dorbeck (r.k.) 482 st., J. A. B. Fenijn (s.d.) 1<0 st., J. de Wit Dz. (I.) 489 st., zoodat herkozen zijn de heeren Mr. A. J. F. M. N. Dorbeck (r.k.) en J. de Wit Dz. (1,) District III. Uitgebracht 694 stemmen, van onwaarde 28. G. T. M. van den Bosch (r.k.) 401 st., J. Cloeck (v.-d.) 226 st., J. A. B. Fenijn (s.d.) 101 st., F. H. Ringers Sr. (c.h.) 283 st., O. J. Verkerk (s.d 107 st.. zoodat herkozen is de lieer G. T. M. van den Bosch (r.k.) en herstemming plaats heeft tusschen de heeren: J. Cloeck (v.d.) en F. H. Ringers Sr. (c.h.). BENOEMD. Bij Kon. besluit van 4 dezer is met ingang van 16 September benoemd tot leeraar in de scheikunde aan de Cadettenschool W. Th. Clous, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. (Reeds in een deel der vorige editie vermeld). PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 9 Juli 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke, Bediening van het H. Avondmaal. Avond 6 uur, Ds. Vinke, Dank zegging. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. H. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. de Regt. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Geref, Kerk, 10 uur en avond 6 uur, ds. Warmen - hoven, van Aarlanderveen. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Woens dagavond 8% uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag van 3Vs5 uur, vergadering van de knapen- vereeniging „Samuel." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van 81Ji tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven U jaar. Zondagmiddag van 5-^2 tot- 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Stompetoren, 91 /2 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Heiloo, 91 /2 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. H. P. de Pree, van Alkmaar. Collecte voor de Zending. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, ds. II. W. Bosch. Herv. Gem. te Bergen, 91/2 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9l/2 uur, Ds. van Meurs te Oterleek. Ger. Kerk, 9'/2 uur, Ds. Mulder te Broek op Lan- gendijk, bevestiging nieuwe leden. Namiddag half twee, dezelfde, doopsbediening. schoon verdwenen zal zijn, hetgeen zeker door veten betreurd zal worden. CADETTENSCHOOL. De off. van gez. 1ste kl. J. W. Deknatelchef van het hospitaal alhier, zal tegen het najaar den mili tairen dienst verlaten in verband met zijn benoeming in civiele betrekking te 's-Gravenhage. AANBESTEDINGEN. Bij onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een Kerkgebouwtje met bovenwoning aan de Tous- saintstraat, gv houden den 5en Juli 1911, onder beheer van den architect C. J. Ooms te Alkmaar, is dit werk opgedragen aan de heeren J„ Brouwer te Alkmaar en. W. Lastdrager te Helder. Voor het verbouwen van perceel A na. 27 aan de Langestraat, onder beheer van den architect C. J. Ooms, is bij onderhandsche aanbesteding, gehouden den 24 Juni 1911, het werk opgedragen aan den heer R. Holman, aannemer alhwr. NOG EEN VERDWIJNENDE MOLEN. De houtzaagmolen van den heer Eecen nabij de Zes- wielen, welke sinds jaren al niet meer werkte, wordt gesloopt. Reeds is men met het sloopen aangevan gen, zoodat dus spoedig ook dit stukje oud-Hoilandsch GEMEENTEVERSLAG, (Vervolg). In de barak voor besmettelijke ziekten van liet St.- Elisabethsgesticht werden verpleegd 11 patiënten met 230 verpleegdagen-. Bovendien werden aldaar ver pleegd 44 zenuwpatiënten (8 mannen en 36 vr.) met een totaal aan verpleegdagen van 4839, In het ge sticht hadden 117 operaties plaats; op de polikliniek werden 189 personen 1134 maal behandeld, terwijl bo vendien 20 personen 156 maal behandeld werden met het Röntgen apparaat. Buiten het gesticht, in wijk verpleging werden 645 bezoeken gebracht in 41 huis gezinnen, waarvan in 19 huisgezinnen 350 bezoeken kosteloos. De doorloopende verpleging' telde in de stad 7 gezinnen met 153 da g v er pi eg i n ge n, waarvan in 1 huisgezin kosteloos, in 32 huisgezinnen 628 nacht- verpiegingen, waarvan in 6 huisgezinnen 82 kosteloos en in 18 huisgezinnen 1133 dag- en nachtverplegingen. In dit dienstjaar zijn in de stadsapotheek gereed gemaakt 18099 recepten, of bijna 50 daags, wWYan kosteloos 11501, P® bgide verpleegsters der vereeniging voor gezins verpleging bezochten 196 patiënten, met 7508 bezoe ken, 1325 meer dan in 1909, waaronder 109 patiënten met 5272 bezoeken kosteloos. 28 maal werd de hulp der zusters ingeroepen voor het verleenen van de laatste hulp bij overledenen, 67 maal werd hulp verleend aan geneesheeren, hetzij op het spreekuur of bij patiënten aan huis, 3 maal werd nmO h'j verlossingen en 3 maal werden door' de zusters patiënten nftflr eïuê7S TSryOfïi Onder het hoofdje „koepokinentingen" wordt mede gedeeld, dat er 4-80 inentingen vrerden verricht. JJct korps gemeente-politie bestaat uit; 1 commissa ris, 1 inspecteur, 23 agenten van politie en 1 agent- piantsoenwachter. Wegens overtreding van de motor en rijwielw-et zijn 254 processen-verbaal opgemaakt, wegen openbare dronkenschap 159, het rijden op een rijwiel in verboden straat en in de plantsoenen f9# Door middel van het daarvoor bestemde asphyxia- tietoestel werden afgemaakt 53 honden en 25 katten, De kosten der politie bedroegen 22643.65°, die der brandweer 2725.75s, die der straatverlichting 12743.35. Het aantal la rite rans op 31 December be droeg 545, Het aantal leerlingen op openbare lagere scholen bedroeg 875 jongens en 797 meisjes, dat der bijzondere .scholen 649 jongens en 669 meisjes. Op 31 December 1910 bedroeg het aantal leerlingen op de herhalingsscholen 24 jongens en 9 meisjes, De Zondagsschool van den N-ed. Protestantenbond telde 163 leerlingen met 13 onderwijzeressen, de Zon dagsschool voor vrijzinnig-hervormden 112 leerlingen met 8 onderwijzer-essen, de Zondagsschool „laat de kinderkous tot Mij komen" telt ongeveer 500 leerlin gen. De bewaarschool, verbonden aan dg R. K school voor meisjes, bestuurd door mej. A. van Koersveld, met 6 onderwijzeressen, werd in December bezocjrt door 128 jongens en 153 meisjes, waarvan 5 jongens en 31 meisjes boven 6 jaar. Op het eind van het jaar waren er 235 kinderen op de algemeene bewaarschool. Bij het- begin van den cursus van de gemeentelijke normaallessen waren er ingeschreven 14 mannelijke en 33 vrouwelijke leerlingen. In het eerste kwartaal werden de lessen van den gemeentelijken Hoofdcursus door elf personen ge volgd, in het tweede kwartaal door acht. Do stedelijke muziekschool werd bezocht door 25 leerlingen, waarvan 8 kosteloos onderwijs ontvingen, de muziekschool, opgericht door de afdeeling Alkmaar en omstreken der Maatschappij tot bevordering' van Toonkunst, werd bezocht door 80 leerlingen, 5 minder dan ten vorigen jare. Uit het verslag der betrokken commissie van beheer blijkt dat de repetities trouw door de leden van het korps werden bijgewoond, dat onder de bekwame lei ding van den directeur met ijver werd gestudeerd, dat er merkbare vooruitgang is in de muzikale prestaties van het korps, dat mede tengevolge van aankoop van nieuwe en verbetering van oude instrumenten, in den loop der eerstvolgende jaren van grooteren vooruit gang blijken zal. Het muziekkorps bestaat uit 33 leden en 9 leerlin gen. Ten opzichte van de open-bare leeszaal en boekerij wordt opgemerkt, dat de behoefte aan uitbreiding der localiteit-en zich dringend doet gevoelen. De algemeene toestand van het armenwezen was over het afgeloopen jaar niet gunstig. (Wordt vervolgd). Laatste Berichten. DE BRUSSELSCIIE REIS VAN H. M. KO NINGIN WILHELMINA. BRUSSEL, 7 Juli. (V.D.) De Indépendance Beige deelt mede te hebben vernomen, dat op verlangen van H. M. Koningin Wilhelmina het pi'ogramma van Hare reis naar Brussel eenige wijziging zal ondergaan. De datum van de aankomst zou niet veranderd worden, doch het vertrek zou 24 uren vroeger plaats hebben, daar H. M. des Vrijdags in den Haag terug wenscht te zijn. COMMISSARIS DER KONINGIN. HAARLEM, 7 Juli. De kansen van den burge meester van Haarlem voor het commissariaat van Noord-Holland moeten volgens inlichtingen die wij uit beste bron verkregen, zeer gunstig staan. BIJTIJDS GERED. IJMUIDEN, 7 Juli. Bij het doorschutten door do nieuwe sluis te IJmuiden van het uitgaande Fransche oorlogsschip „Edgar Quinet" had een ongeluk plaats dat nog bijzonder goed- afliep. Een vlet waarin zich twee matrozen van de „Gel derland" bevonden om bij de trossen van bovenge- noemden kruiser behulpzaam te zijn geraakte in het schroefwater. Uit lijfsbehoud sprongen de inzittenden te water wat op het Fransche schip opgemerkt werd. Onmiddellijk sprongen twee Fransche matrozen over boord, terwijl een lichtgevende boei te water gelaten werd. Men mocht er gelukkig in slagen de drenkelin gen, waarvan een reeds in bewusteloozen toestand vei't keerde, te redden. UU7ZUZZ77ZZZZT3BB***- -" ml," t .V.rv

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2