mïïsliEuws." ïün7r~ËTLA n D. heele I gi en van van Or. Nceltja Tan. 10 jaar, Mientje von 5 jaar en Heter rail 4 jaar. De ouders zelf, P. Hey enzijn vrouw P. Jonge- neel zijn respectievelijk 43 en 40 jaai. Over den brand zelf, die huis na huis aantastte wordt gemeld, dat de schade op geen duizenden gul dens na te schatten is. Bijna zeker valt te zeggen dat voor meer dan 2 ton is verbrand. Daarbij komt nog de enorme neringsehade der betrokkenen. De Dam is nagenoeg één ruïne. Alleen de kruideniers winkel van den heer S. de Wit, het hotel „M achtka mer Alkmaar Packet," van den heer A. Janssen, het café-restaurant „Suisse," van den heer J. A. Beek, staan nog in zijn geheel. Resumeerende zegt. de Te 1., zijn verbrand lo het café-restaurant „De Nieuwe Beurs, den heer P. Heij, met. bovenwoning, bewoond door van Kralingen; T So. de banketbakkerij met winkel van den heer J A. Dil, met bovenwoning, bewoond door den heer K. van Druten; ■lo. de ijzerwinkel van Gebrs. Perls; 4o. het hotel, café-restaurant Amsterdam," van den heer P. Brouwer; 5o. het pakhuis van Gebrs. Perk; 6o. de tapperij en slijterij van den heer Gedeeltelijk verbrandden: lo. het filiaal van de broodfabriek „De Ruyter, bewoond door L. Fontijn; 2o. de sigarenwinkel van den heer C. Abhesté lo. het onbewoonde perceel, waarin de Amsterdam- sehe Boterhandel haar filiaal zal vestigen; 4o. het bovenhuis van het Maastrichtsoh. bierhuis „De Zwarte Ruiter," welke bovenhuis bewoond werd door den heer G. van Dillewijn. Daarnaast komen dan de perceelen met waterschade. Alles is verzekerd, veel op beurspolis, maar overigens aijn er bij betrokken de Haarlemsehe, de Tielsche maatschappijen en de „Holland." Doch wat beteekent._de materieele schade tegenover het verlies van menscbenlevensZes personen toch zijn verbrand. 't Is verschrikkelijk! En de invloed was onder het publiek en de spuitgasten zeer goed merkbaar. „Het Wapen van J. Hessels. DE ZEELIEDENSTAKING. Uit Amsterdam Wordt gemeld', dat de schuitenvoer derstaking geheel een solidariteitsstaking' is; zij gaat niet om bepaald geformuleerde eischen. Er zijn geveer 4000 schuitenvoerders die staken; alleen aan de Wester-suikerraffinaderij, de suikerraffinaderij van Spakler en aan het Vriesseveem werken er nog geza uienlijk een veertigtal. Aan de brood- en meelfabriek „Ceres," weigerden gisterochtend 15 mensehen meel te laden op schuiten, op grond dat dit het werk der stakende schuitenvoer ders was. Naar aanleiding van deze staking hield de organisa tie van Pel- en Meelbewerkers gistermiddag een ver gadering in d'Geelvinck, die 's avonds werd voortge zet. Te ruim half drie gistermiddag deed de justitie een inval in het gebouw De Jong, O. Z. Achterburgwal 47. Het terrein in de geheele omgeving was door soldaten en politie afgezet. Zeer strenge consignes beletten na den inval aan een ieder de passage. Een massa pu bliek verzamelde zich in den omtrek. In lokaal De Jong" is een stakingscomité gevestigd. Alle stukken en bescheiden werden hier zorgvuldig onderzocht, een en ander in verband met de gebeurte nissen der laatste dagen. Op denzelfden tijd vond een huiszoeking plaats m den kelder van het perceel Gelderschekade 65, waar een tijdelijk bureau van den Zeeliedenhond gevestigd is. Ook hier deed dte justitie het geheele terrein in den omtrek door militairen en politie afzetten en werd het verkeer en de passage geheel gestremd. EVenals in het gebouw De Jong wordt ook hier alles onderzocht. Naar de Tel. uit zeer vertrouwbare bron vernam, is gisteren aan de militairen het consigne gegeven niet meer te schieten. Omtrent de personen, die tengevolge der bij de ver schillende botsingen bekomen verwondingen in t Bin- nen-Gasthuis worden verpleegd, luiden de berichten gunstig'. Zonder onderscheid gaan allen goed vooruit. De dokwerkers te Manchester vergaderden Zondag en besloten onder geestdrift om de voorwaarden aan te nemen vastgesteld door bemiddeling van den arbi ter van den „Board of Trade." De voorwaarden om vatten erkenning van de organisatie en loonsvcrboo ging. Tevens werd besloten het werk te hervatten, wanneer het geschil der voerlieden opgelost is. In een vergadering van voerlieden dér spoorwegen werd besloten het werk op het oude loon te hervatten, wanneer ook het geschil der andere voerlieden opge lost is. Deze laatste voerlieden hielden eveneens een verga dering, doch besloten tegen het advies der leiders in, de voorwaarden der patroon-s af te wijzen. Uit Londen wordt later gemeld, dat er een schik king getroffen is in alle categorieën van de staking te Manchester. Ten stadhuize te Amsterdam had gistermiddag m de Burgemeesterkamer een conferentie plaats tus- schen den Burgemeester en de expresselijk uit Den Haag- overgekomen Ministers Heemskerk (Binnen- lendsche Zaken), Regout (Justitie) en Colijn (oor log), in verband met den toestand daar ter stede. Hei, resultaat van de conferentie van minister Tal- ma met een deleg-atie uit de werkgevers, bestaande uit de heeren Op (ten Noort (Mij. Nederland), Van Rijn (Kon. W. Tod. Mailboot), Heldring (Kon. Ned. Stoombootmij.) en Brandts en Donker (Veréeniging van Werkg. op Scheepvaartgebied), is dat de zaak niet veel verder is gekomen. Bij het onderhoud was gebleken, dat volgens1 de werkgevers de grondslag ontbrak, waarop de minister, zijn bemiddeling aanbood, n.l. dat het bestuur van Recht en Plicht geen deel had gehad in de daden van terrorisme en intimidatie, wel ke door de stakers werden gepleegd. De verklaring van het bestuur van Recht en. Plicht zou volgens de werkgevers in strijd zijn met d'e feiten. De minister zou gisteravond onderzoeken-, in hoe ver de bewering' der werkgevers juist is. In afwachting daarvan werd de conferentie tot hedenmorgen 11 uur geschorst. Bij de huiszoekingen welke gisteren hebben plaats gehad zijn 5 personen gearresteerd. Ook werden vuur wapens in beslag genomen. De directeur van de Nederland verklaart, dat gis termorgen een der bazen bij het naar het werk gaan is mishandeld. Hij liep tusschen twee rechercheurs toen de stakers aankwamen. De rechercheurs dreig den met hun revolvers, maar de stakers wisten aan- een van hen het wapen- te ontwringen. Door 4 infanteris ten werd hij met bebloed hoofd naar het etablissement van de Maatschappij gebracht. Naar aanleiding van het bericht, dat een officier te Amsterdam een staker «met een sabel een bloedende wond in den nek toebracht, alleen ómdat de staker hardop vroeg of een boek. dat een soldaat onder den arm droeg, een bijbel was, heeft, naar Het Volk ver neemt, het Kamerlid Duijs tot den minister van Oor log schriftelijk de vraag gesteld, of hij een onderzoek naar de feiten wil instellen en bij eventueele juistbe- vinding- aan de Kamer wil mededeelen, welke maatre gelen hij tegen dezen officier zal nemen. Gisteravond en hedennacht heeft de zeemansver^e- nigïng Volharding te Rotterdam strikt huishoudelijke, aiet voor de pers toegankelijke vergaderingen gehou den in het Vereenigingsgehouw op den Goudsehen weg aldaar. In behandeling kwam een voorstel, waarbij aan ae verschillende categorieën van het dek- en machineka- merpersoneel loonsverhooging werd toegezegd met in gang van 1 Januari 1912. In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam vond gisteravond de aangekondigde protestmeeting plaats. Stampvol was de zaal en onder de aanwezigen waren vele vrouwen. Naar schatting bevatte de zaal 3000 personen, en zoovelen konden geen plaats vinden, dat. een tweede meeting -door het Plaatselijk Arbeidsscre- tariaat en de Anti-Militaristische Vereenigvng belegd werd in „Planeius." De heer Renner, voorzitter van den Zeelieden bond, voerde het eerst het woord. Hij deelde onder applaus het verloop van den strijd! der zeelieden mede, hing" verder een beeld op van de organisatorische werkzaam heden om onder de zeelieden een goede organisatie te brengen en. veel goeden invloed op de menschen zeil heet! het bestuur reeds kunnen constateeren. Aan het eind van zijn rede herinnerde spreker aan de'botsing met de militairen op Kattenburg en aan het noodlottige relletje bij den Zeedijk. Bij het laat ste geval was geen staler te bekennen en toch werd escboten (applaus en gierend gefluit). Het gebeurde met de „Alster," waarop geschoten werd, is- met min der merkwaardig, 't Is .of we musschen zijn, zegt spy., zoo wordt er geschoten. Roekeloos is fret en onverant- oordelijk van de Regeering jongelingen yan 19 tot 20 jaar met geladen geweren te laten ropdjoopen. De Amsterdamsche bourgeoisie vertrouwt de zaak ook niet erg meer. Zij laat de soldaten van buiten komen, zij durft d.e Amsterdamsche soldaten geen ge- wanende geweren mede geyep (daverend applaus). Re Amsterdamsche soldaten zullen nipt schieten op hun medearbeiders (daverend applaus). De heet' Kolthek, sprekende als secretaris van het Nationaal Arbeidssecretariaat, vervolgtens fret yoprd erende, zeide, dat de moord ,op Kattenburg de aan wezigen in het Paleis bijeen geb-raefrt frad, Rij gaf een overzicht van den toestand, zeide ten slotte dat op het sein der organisatie gelet moet worden en voorts tot flinke geldel ijken steun op. juichte men spr. toe. De heer Domo!.8 Nieuwenhuis trad pIsj Jaatste spre ker op. Van de 5 personen die gisteren bij de huiszoekin gen zijn gearresteerd zijn 2 op vrije voeten gesteld. Drie zijn in bewaring gehouden en zijn htden naar het Huis van Bewaring overgebracht. hij wekte Langdurig TE GE M KENT ER A ADS'VERKIEZINGEN AMSTERDAM. De uitslag van de stemming voor de periodieke raadsverkiezingen is, diat in district I herstemming aióet plaats hebben tusschen de heeren Hgndrix (R.- K.) en Van Os (L.) in district II herstemming tus schen de heeren Douwes (A.-R.) en Vliegen (S. D. A. P.); in district III zijn gekozen de heeren Loopuit (S. D. A. P.) en Vliegen (S. D, A, PO» in district I\ gekozen de heer Asscher (L.), herstemming tus schen de heeren Ivleerekoper (S. I). A. P.) en Polak (L0in district V herstemming tusschen de heeren lekkers (S.' D. A. P.), de Miranda (S. D. A. P., Ruys (A. It.) en Pleyte (L.), district VI herstemming tus schen de heeren Everwijn Lange (V. L.) en Posthumus Meijes (C. II.), in district VII gekozen de heer Schut (A. R.), herstemming tusschen de heeren Nu,yens (R. K.) en Bellaert Spruyt (V. D.), in district VIII herstemming tusschen de heeren Van der Aa (R. K.), Abrahams (V. D.), Harmsen (G. H.) en Noltiug (V. D.) en in district IX herstemming tusschen de heeren Bijleveld (A. R.) en Snjit (S. I). A. P.) - F. M. BARON VAN LYNDEN. Te Haarlem is plotseling overleden de heer F. M. baron van Lynden, lid van den Raad dier gemeente, Zaterdagmiddag maakte hij nog zijn gewonen rij toer per paard; 's avonds gebruikte hij het middag maal bij een van zijn familieleden en-bij zijn naar huis gaan overviel hem de dood in het Florapark. Daar vond een diacones hem, geleund tegen het standbeeld van Frans Hals. Toegeschoten hulp mocht niet meer baten; de dood was reeds ingetreden. KORTE BERICHTEN. Jozef Israëls heeft een zestal belangrijke etsen van Rembrandt aangekocht en aan de stichting Rem brandthuis ten geschenke gegeven. - Zaterdagnamiddag is te Arnhem een melkslijter, door een voorbijgaanden auto aangereden. De man is aan een halswervelfractuur overleden. Te Haarlemmermeer is Zaterdagavond een 15 jarige jongen bij den landbouwer de Vlieger, door een opengeschoven raam ingeklommen. Hij heeft toen een secretaire opengebroken en f 523 aan papieren- en zilvergeld ontvreemd. Het boefje is kort daarna gevat Terwijl men Zondagmorgen op den Eldenschen- dijk onder Arnhem bezig was het benzine-reservoir van de auto van den heer Jansen uit Nijmegen te vullen, had een ontploffing plaats, waardoor de benzine vlam vatte. Het gevolg was dat de auto „tot den grond toe" afbrandde. Zaterdagavond reed een 13-jarige jongen op het fietspad nabij Albergen (O.), toen twee mannen, die ieder een zeis op den rug droegen, voor hem uitliepen. Hen willende passeeren, be:de hij, waarop een der mannen zich omkeerde, enj,de jongen door een krach- tigen slag met de scherpe zeis in het gezichtjgewond werd. Bij een veehouder te Watergraafsmeer, is Zater dagmiddag plotseling een koestal ingestort. Even voor het instorten waren nog eenige hooiknechten in den stal aanwezig geweest. De materieele schade is groot. Bij eene oefening" der huzaren uit Zutphen, op de Gorselsche heide, zijn Zaterdagmorgen twee paar den op elkander ingehold. Eén der ruiters kwam daar door te vallen en kreeg een hersenschudding. Een der paarden heeft men moeten afmaken. Zaterdag is een 3-jarig, kind van den landbouwer J. de W. te Ruinerwold' door een in de wei loopend paard zóó hevig tegen het achterhoofd geslagen, dat het kort- daarop bezweek. Gisteren zijn eenige veeopozichters te Orvelte geweest om de '1092 schapen van ingezetenen, die niet tijdig aangifte gedaan hadden van mond- en klauw zeer, te schatten. Tegen de geschatte waarde konden de eigenaren hun vee behouden. Tegen een totale som van 3003 zijn de Orvelter boeren wederom eigenaars van hun onteigende schapen geworden. -Een zoon van een schipper uit 's-Gravendeel ge raakte in het motor-schip door ontploffing van een flesch spiritus in brand. Hij sprong in, het water en is er nog al goed1 afgekomen. In een gevecht te Utrecht tusschen het public! en een drietal agenten, die een dronken man wilden arresteeren, kreeg een der agenten met een- scherp ge punt mes een steek in het achterhoofd. De dader i aangehouden. De vader en de- president-kerkvoogd van het Ar menhuis te Leeuwarden, die een verpleegde in een berghok opgesloten 'hadden, welke verpleegde ten ge volge van honger en verstikking om het leven is ge komen, zijn ieder veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. In Den Haag heeft een zestigjarige steenhouw-e een jongen man, die bij hem in huis woonde en tegen den zin van den vader verkeering met, diens doch te had, met een, zwaren hamer 0 slagen op het hoofd toe gebracht. De verwonde is naar het ziekenhuis ver voerd. De vader is aangehouden. Hedenmorgen omstreeks elf uur werd op het Ko- ingsplein te Amsterdam' een wielrijder door een auto overreden en eenige meters medegesleurd. Zwaar in wendig gekneusd' werd hij opgenomen en naar het Bin nengasthuis vervoerd alwaar hij bij aankomst reeds overleden bleek te zijn. Te Neerbosch is gisteren een vrouw, die vlug van de zoldertrap kwam loopen, door een luik, dat openstond, in den kelder gevallen. Kort daarop over leed! zij. - Te Zoutelando brak Zondagmiddag, evenals voor enkele weken, een duinbrand uit. Met veel moeite werd de brand gedoofd. Men denkt aan kwaadwillig heid. Te Heinkenszand liet de heer H, van Zwaarden uit ingenomenheid met zijne herbenoeming als lid van den Raad, een vet varken slachten en dit in- portiën verdoelen onder de min gegoeden van alle gezindten. UIT HEERHUGO WAARD. De gister gehouden stemming voor den gemeente raad had het volgende resultaat: Vacature Wonder, de heer N. Pool, vrijz., 324 stemmen, de heer D. Wij- ker, R.K., 312 st. Gekozen dus de heer N. Pool, Tpr yervnlling van de vier ganyuUingsplaatsen de heeren: P. Blauw, vrijz., 322 stemmen, P. Borst, R. K., [291 st., J. Blom, vrijz., 325 st., H. Overtoom, R. ÏL, fk)0 gt„ Molepaar, vrp., 319 §t., O. Schopten, RjK., 294 st., J. Met, vrijz.,' 324 st., 0. Zuurbier, R. K„ 304 stemmen» Gekozen de heeren P. Blauw, J. Blom, .1. Met en K. Molenaar, allen vrijz. Dat er gister ondanks den hooitijd druk gestemd is, nioge blijken uit het feit dat er van de 678 op de kiezerslijst voorkomende kiezers 644 hun stem heb ben uitgebracht. Als mep bedenkt, dat er op de lijst neg overledenen en naar elders vertrokkenen staan, dan mag gezegd worden, dat vrijwel elke stemgerech tigde zijn stem heeft uitgebracht. Zelfs was er één kiezer dit Noord-Brabant overgekomen, die maar een half uur 111 de gemeente vertoefde en dus alleen voor de verkiezing kwam. UIT OUDORP. Bij de verkiezing van 2 leden van den raad dezer gemeente zijn uitgebracht 185 stemmen, waarvan 2 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren D. Rood 105, C. Kramer 73, P. Konijn 63, zoodat beide eerst genoemde heeren gekozen zijn. Het getal kiezers be draagt 146. UIT SIJBEKARSPEL. Bij de stemming voor een lid van den gemeente- aad in plaats van wijlen den heer J. Bakker Cz„ vereenigde de freer D. Bakker 93 stemmen op (jich, terwijl 88 stemmen werden uitgebracht op den heer C. Goyers, zoodat eerstgenoemde gekozen werd. Een stem werd van onwaarde verklaard. CADETTENSCHOOL. De officier van gezondheid le klasse, J. W. Dek- natel, van de cadettenschool alhier, zal 1 November den dienst verlaten en benoemd worden tot reserve officier van gezondheid. BADHUIS VAN HET WITTE KRUIS. In de week van 3 tot 8 Juli zijn in het Badhuis van het Witte Kruis genomen 99 kuipbaden, 111 re- genbaden le klas, 241 regenbaden 2e klas, te samen 451 baden. BENOEMING LEERAAR GYMNASIUM. Het College van Curatoren van het Gymnasium te Alkmaar beveelt ter vervulling van de vacature van leeraar in het Fransch aan het gymnasium, door het eervol ontslag aan den heer O. R. O. Herckenrath ont staan, aan in niet-alpha he tische volgorde lo. Mej. I. Tigler Wybrandi, 2o. den heer J. S. Wijier, onder dien verstande, dat een eventueele benoeming van den sub 2 genoemde een tijdelijke zal zijn, terwijl de sub 1 genoemde wordt voorgedragen voor eene vaste benoeming. AANWIJZING ONDERWIJZER MET VER PLICHTE HOOFDAKTE AAN DE 1STF, GEMEENTESCHOOL, Tengevolge van de benoeming yan den heer J. J. T. Kooij tot onderwijzer gpn de Burgerschool, moet aan de 1ste Gemeenteschool een onderwijzer met verplichte hoofdakte worden aangewezen. Voorgesteld wordt alszoodaiug den heer J. R. van Arnhem aan te wijzen (waaraan verbonden is eene verhooging zijner jaarwedde met 100), met bepaling, dat deze aanwijzing zal gerekend worden te zijn inge gaan op 1 Mei 1911. DIEFSTAL AAN DE „KENNEMERLAND." Heden werd ter terechtszitting door den Offioier van justitie inzake den diefstal aan de fabriek van verduurzaamde levensmiddelen „Kennemerland" te gen Johan L. wegens diefstal maanden, tegen Hen drik Johannes Jacobus la L. wegens heling 1 maand gevangenisstraf geëischt, terwijl tegen Andreas Fran- eiscus Lodewijk van Dalen vrijspraak werd geëischt. UIT PURMEREND. Bij de ten Raadhuize gehouden aanbesteding van de óphooging, bestrating en rioleering vaii een ge deelte bouwterrein werd ingeschreven door 5 C. Benard, Haarlem, voor f 59907 D. B. de Jong, Haarlem, voor f 59418; Gebr. P. J. Windt, Me- demblik, voor f 46360 J. de Vries, Purmerend, voor f 43970; P. de Groot, Purmerend, voor f 39853. Het werk is thans aan den laagsten inschrijver gegund. De raming was f 38000, Laatste berichten. DE ZEELIEDEN STAKING OPGEHEVEN. ROTTERDAM, 11 Juli. In de hedennacht gehou den vergadering is de staking der zeelieden met 320 tegen 179 stemmen opgeheven. Heden om elf uur ging men weer monsteren- Nader seint men ons; Hedenmorgen manifesteerden een driehonderdtal zeelieden voor het kantoor „De Volharding. Zij zet ten het bestuur af, benoemden een stakingscomité en herriepen het besluit opheffing der staking". Vel werkwilligen gingen echter aanmonsteren, zoodat de beweging toch verloopt. GEDEPUTEERDE STATEN. HAARLEM, 11 Juli. Bij de heden gehouden ver kiezing- yo-oi" Gedeputeerde Staten' verkregen bij eerste en tweede stemming de heeren van de Koppeyne van de Coppello en Fabius, onderscheidenlijk 31 en 21 stemmen, Bij herstemming werd de lieer Koppeyne van de Coppello benoemd met 32 stemmen, blanco 12 stemmen. 11e heer Calkoen werd daarop gekozen als buitenge woon lid der Staten. De benoemden aanvaardden hunne verkiezing. Mr. Hazeihoff Roelfzema protesteerde tegen de be noeming van den heer Koppeyne van de Coppello op grond dat deze advocaat van de gemeente Amster dam is en beambtenaren eener gemeente niet verkies baar zijn. Dit protest zal door spreker aan de Kroon worden opgezonden, teneinde vernietiging der benoeming te verkrijgen. GEEN BEMIDDELING. AMSTERDAM, 11 Juli. De werkgevers hebben verklaard de bemiddeling .van Minister Talma niet te kunnen aanvaarden. Hunne afwijzing had niet de strekking de eischen door de arbeiders gesteld geheel af te wijzen, integendeel zij verklaarden zich bereid na de eindiging der staking opnieuw te overleggen hoeverre loonsverhooging van de bootwerkers en lieden kan worden toegestaan. DELFTSCHE SLAQL-ffi. Om aan te tftonen, dat Delftsche slaolie een artikel is, waarmee men velerlei spjjzen kan bereiden, bak ken en braden, wordt vanwege de Delftsche oliefa- briek een tweetal dagen voor belangstellenden een kleine expositie gehouden van spijzen, hij welker be reiding deze olie is gebruikt, terwijl een kok, die zicli onledig houdt met het prepareeren van een en ander, alle gewenschte inlichtingen geeft. Gistermiddag was de kok van 2—5 uur hij den heer R. de Groot in „de Toko". Toen wij binnenkwamen had hij juist een schaal vol goud-gele mayonnaise-saus bereid van drie eier dooiers, een half fleschje slaolie en een weinig azijn, De saus, waaraan de slaolie het laatst was toegevoegd er aanlokkelijk uit ze smaakte inderdaad ook uitstekend had de vereischte „gehondenheid" en was niet in het miiist geschift, Op een keurige, kwistig met bloemen versierde tafel prijkten eenige schotels met vleesch- en visch- gerechten, die met de olie in aanraking waren geweest, o.a. coteletten en biefstuk, deze laatste die eerst even in slaolie en daarna in boter was gebakken had daar door een smakelijk-bruine kleur gekregenverder was er gebakken bot, die in slaolie gebakken was, en prachtig blank was gebleven. De kok verklaarde, dat het bakken en braden met deze olie niets duurder is dan met gewone bak- of boterolie, daar men door de zuiverheid der Delftsche olie er veel minder van noodig heeft. Bovendien heeft men dit voordeel, dat als er met Delftsche olie wordt gebakken er lang zoo'n scherpe baklucht niet in huis hangt als wanneer men andere olie gebruikt. Hedenmiddag was de "kok bij de firma De Wijs Broers aan het werk» PRIJS BEHAALD. In den bondenwedstrijduitgeschreven door den 's-Gravenhaagschen Kegelbond, werd j.l. Zondag dooi den Alkmaarschen Kegelbond de 3e prijs behaald met 874 punten (150 worpen). Aan den wedstrijd werd deelgenomen door de bonden Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Leiden, Haarlem, Zwolle, Alk maar en Oost-Gelderland. BENOEMD. Benoemd tot kosteres bij de doopsgezinde gemeente alhier met ingang van 1 Sept. a.s. mej. J. Koorn- Kolles. Door de Alkm. Turnclub „Kracht en Vlugheid' is met ingang van 15 Aug. a.s. tot directeur benoemd de heer F. J. W. Lambert. ARllONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitsprakeg, van heden. Antonius T., Enkhuizen, vernieling, 2 maal ge pleegd, 5 dagen gevangenisstraf. Johannes Jacobus K., Hoorn, mishandeling, f 20 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Pieter M., Warmenhuizen, mishandeling, 2 weken gevangenisstraf. Floris M„ Noordscharwoude,' wederspannigheid en wederrechtelijk vertoeven, 14 dagen gevangenisstraf. Hendrik H., Enkhuizen, wederspannigheid, 3 weken gevangenisstraf. Hendrik Johannes van den B., Grootebroek, bedrei ging met zware mishandeling, 1 maand gevangenis straf. Willem van G.. Heerliugowaard, mishandeling, f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Jan M., Jaap E. en Klaas L., Ursem, vrijgesproken. Petrus T., Bovenkarspel, opzettelijk niet voldoen aan een level van een ambtenaar, f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. TENTOONSTELLING. Wij vestigen er de aandacht op dat onze stadgenoot de Heer W. Nederkoorn in de Schoutenstraat een be langrijke collectie gekleurde lithografieën heeft tentoon gesteld, bestaande uit ongeveer 200 nummers. De inzender is Voigtlander uit Leipzig, die het op het gebied van kleurendruk Jzeer ver heeft gebracht, zoodat men zich voor enkele dubbeltjes waarlijk mooie platen kan aanschaffen. De bezichtiging is geheel kosteloos. FRANKRIJK. Het is in de Kamer verbazend ru moerig toegegaan, zoodot de zitting zelfs herhaalde lijk geschorst moest worden. De geunifieerde socialis ten voerden obstructie, beschuldigden het ministerie van demagogie, eisehten dat hef ontslagen spoorweg personeel in dien-st zou worden gesteld. Maar de heer Caillaux, de minister-president, trad zeer resoluut op en hield voet bij stuk. Een motie, door hem onaan neembaar verklaard, werd verworpen met 475 tegen 70 stemmen. Twee afgevaardigden werden handgemeen. De pu blieke tribune werd! ontruimd'. Het aantal stakers in de bouwvakkeu in het de partement der Seine bedraagt ongeveer 26.O00 op een totaal van ongeveer 40.000 vaklieden. LUXEMBURG. Groothertog Willem is er naar ran toe. zoodat de familie hem gaarne naar een stille plaats wil doen verhuizen. Hij is niet alleen geheel verlamd, maar heeft ook de 3praalc en grootendeels ook het gehoor verloren. Hij vertoeft in het slot Hohen- burg (Opper-Beieren), maar het is dé vraag of hij, zooals de familie wenseht, wel spoedig naar het slot Golmarberg in Luxemburg kan worden overgebracht. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Hoe kras de grijze keizer-koning is en hoe groot zijn plichtsbe&ef, blijkt hieruit dat hij, ondanks de ongesteldheid van onlangs, welke het ergste deed vreezen, de' manoeuvres gaat bijwonen en zijn vacantie wil onderbreken om den rijksraad met zijn troonrede te openen. PORTUGAL. Met Spanje is overeengekomen, dat de Portugeesche consuls in de buurt van de grens kunnen aanwijzen, wie samenzweerders1 zijn. De gou verneurs hebben volmacht hen te verwijderen of zoo noodig gevangen te nemen. De Spaansche regeering heeft de politie en de gen darmerie aan de Portugeesche grens versterkt om in vallen te voorkomen. GRIEKENLAND. Een officier, die met honderd man in het Olympus-gebergtë heeft gezocht, heeft een spoor der roovers. gevonden en een man bereid gevon den. die met de roovers onderhandelt over de vrijlating

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2