""STADSNIEUWS. Hettema-Heerema-Leen. Vrijdag den 22 September 1911, JiÜirjilitAiri). cnr~ oushoorn-concïrt! SPAN iPANJE. De algemeene staking in Saragossa is gelukkig geëindigd. Het scheen ook tijd te worden. Winkels en instellingen waren gesloten. Qemcitgtle mededeelingen, KNAPPE JONGE DAMES. UIT OTERLEEK. Da heer P. Dekker heeft verklaard; geen zitting te zullen nemen in den Raad dezer gemeente. Tegen Woensdag 19 Juli is nu eene nieuwe verkiezing uit geschreven. UIT HENSBROEK. Uit de sollicitanten naar de betrekking van secreta ris-penningmeester van de Landbouw-, Handels-Veree- niging HensbroekObdarn (vacature H. Tamis), is gekozen de heer H. Bakker, alhier. Mede in aanmer king kwam de heer K. Bijvoet te Obdam. UIT HOORN. Bij den Donderdag te Heemstede gehouden wed strijd voor politie.-honden, behaalde de heer J. Harms den eersten en de heer K. Molenaar den 2den prijs met hun politie-honden. Gister is het 5-daagsche feest der vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer begon nen. Het was nog rustig. De feeststemming ontbrak nog. Op het Doelenplein, waar een kermis is ingericht, waren slechts weinig belangstellenden. Op het vliegterrein ook slechts een zeer klein aantal bezoekers. Door den stevigen bries kon er ook" niet gevlogen worden. De motoren van de machines der heereri Mulder (bioplane) en Bahle (monoplane) wer den geprobeerd en in uitstekenden toestand bevonden. Toen de machines naar buiten werden gebracht, hoop te men wel op een vlucht, maar het ging niet. Om half 8 werd) de zwarte vlag gehescheo, ten teelten, dat er niet meer zon worden gevlogen. Eenteleurstel ling, ook voor de aviateurs. Alle hoop is echter ge vestigd op de nog restende 4 dagen. UIT EGMOND AAN ZEE. Op 12, 14 en 15 Juli werden de koloniehuizen „Ker- dijk" en „Zeehuis" respectievelijk betrokken door 50 «n 90 kindereu. KORTE BERICHTEN. Door schipper K. Kramer van de vischschuit H. 325 is gistel-morgen te Nieuwediep aangebracht een torpedo, afkomstig van de Nederl. Marine, die hij in de Noordzee, dwars van Petten, had1 opgeviseht. Hij ontvangt daarvoor 250. Bij 't spelen aan de aanlegplaats voor stoomboo- teu te Zalt-Bommel is gisteravond het negenjarig knaapje van de wed. R. te water geraakt en door den sterken stroom van de rivier medegevoerd, 't Lijkje is tot dusverre nog niet aangespoeld'. Te Scheemdermeer (gemeente Mid'wolda) is een driejarig meisje van den fabrieksarbeider v. d. L. in het Winsehoterdiep verdronken. De officier van justitie te Tiel heeft den heer H. ran Kuyk medegedeeld, dat geen gevolg- zal gegeven worden aan diens klacht, dat, hij, op den avond van Hemelvaartsdag te Kerk-Avezaath zonder licht fiet sende, gevallen is en zich ernstig aan het hoofd ver wond heeft, doordat de veldwachter van der Thoolen aldaar met een stok zijn rijwiel greep. Door het ongeluk dat te Leeuwarden heeft plaats gehad, heeft het comité te Heerenveen afgezien van het houden van een vliegweek aldaar in Augustus. Naar wordt medegedeeld, is de ambtenaar H. te 's-Gravenhage, die verdacht wordt een bedrag van J 20.000, zijnde de afrekening met eene buitenland- sche postadministratie, te hebben verduisterd, geen commies der posterijen, doch een commies van het departement van waterstaat. Een landbouwer uit Kotten bij Winterswijk ver kocht voor een half jaar een gewone duif aan een op- icooper uit de Duitsche grensplaats Oeding. Deze ver kocht het diertje aan iemand1 uit Essen. Na eenigen tijd liet hij het beestje vrij rondvliegen. Na eene afwe zigheid van een half jaar keerde deze weer naar hare vroegere verblijfplaats in Kotten terug. Ernst Josephon, de vermiste student uit Bannen, is nu werkelijk terecht. Dinsdagavond! kwam hij bij een timmerman Schröder te Bingum (Oost-Eriesland) water vragen en is toen vandaar naar Jemgum geloo- pen. Aldaar nam een voerman hein in dienst en stelde uen vader telegraphisch hiermede op de hoogte. Tijdens een hevig onweder, dat Donderdagmid dag boven Rijssen woedde, werd een arbeider door den bliksem getroffen. Aanvankelijk meende men, dat hij dood was, doch eenigen tijd later gaf hij teekenen van leven en thans heeft; de dokter nog- hoop op herstel. Na een echtverbintenis; van een jaar werd in het gezin van O., op de Raam te Gouda, gisteren een drie ling geboren, allen meisjes. De jonggeborenen zijn gezond. Alle. wevers en weefsters der firma W. Kan te Oldenzaal hebben gisteravond het werk gestaakt. De fabriek is stopgezet. Wegens de slechte samenwerking met het dag-e- lijksch bestuur der gemeente te Hoogeveen, heeft het corps brandmeesters aldaar, ontslag aangevraagd. Te Nijmegen is gisteren uit de Waal opgeviseht het ontkleede lijk van een onbekend man, ongeveer 40 jaar oud. Lang was de dood nog niet ingetreden. Nabij Eist (Bet.) heeft gistermiddag eene aan rijding plaats gehad tusschen den groentenwagen van den warmoezier M., te Eist, en de Betuwsehe tram. M. werd zwaar gewond; volgens de doctoren is zijn toestand hopeloos. De machinist heeft geen schuld. Met de stoomtram vertrok gisteren van Dieren naar Velp een gezelschap Duitsche schoolmeisjes on der geleide, om de omstreken van Velp te bezichtigen. In de Steeg viel een der meisjes onder de afsluitket- ting door van het. balkon der in volle vaart zijnde tram. Zij werd aan den kant- van den weg geslingerd en kwam er wonder boven wonder goed af. CONCOURS HYPPIQUE. Het concours Hippique te Hoofddorp, op Dinsdag 18 Juli moet, naar men ons mededeelt, wel de moeite waard zijn te bezoeken, daar er talrijke inschrijvingen zijn waaronder vele eerste klasse paarden. Ingezonden üededeeliugen. De Londensche Hospital Gazette meldtHet na tuurlijke Franz Josef-bitterwater is rijker aan af voerende zouten dan alle andere Hongaarsche waters. De werking van het echte Franz Josef-laxeerwater is derhalve in alle gevallen zeer bevredigend, en het is veel aangenamer om in te nemen dan bij geneesmid delen in 't algemeen het geval is. Knnsten en Wetenschappen. Op dit vier-en-twinstigste Oushoorn-Coiicert, in de groote kerk gegeven, leerden de zeer weinige toehoor ders eene begaafde zangeres kennen, n.l. mejonk- vrouwe Repelaer van Drie], uit 's-Gravenhage. De schoone altstem dezer zangeres maakte in deze omgeving bepaald indruk. Zij stelde zich aan het pu bliek voor met een aria uit de mis van J. S. Bach, en met drie liederen „Weiche nicht" van A. Becker, „Jezus in Gethsemaué" van Ph. E. Bach, beide zeer mooie, ernstige bijdragen, en een eenvoudig stukje „Nachtlied" van Nageli. Met haar zingen wist zij be langstelling te wekken Do organist was de heer Louis Robert uit Haarlem, van wien men weet altijd kunstwerken te zullen hoo- ren. Het concort opende hij met een omvangrijk werk van Bach „Passacaglia en funga". Steeds interessant deze voordrachten is de reg'streering, altijd weet de heer R. door het juist aanbrengen van veranderin gen? daarin _het uit te voeren werk in het schoonste licht te plaatsen. Met groote aandacht hoört men dat spel aan, en voelt eerbied voor dergelijke prestaties. In zulke wer- j ken, zóó gespeeld, treft dan weer eens de machtige klank van ons indrukwekkend orgel. Behalve in Bach's P en F liet de heer R. zich hooren in het eerste ge deelte der vijfde symphonie van Widor en in „Grand- choeur" k la Handel van Guilmant. De solo's van den heer Oushoorn werkten mede om ran dit concert een uitstekend geslaagd te maken. De heer O. bespeelde de altviool, en de toon die hij aan het instrument ontlokte klonk vol en zuiver door het kerk gebouw alleen op de c-snaar was zij wat- scherp. De nummers van den concertgever zullen clan ook stellig' in den smaak gevallen zijn. De heer O. had voor dezen avond gekozen „Air" van Mattheson, „Larghetto" van Mozart, „Gebed (op verzoek) van den violist en „Elegie" van Vieuxtemps. A. K. MUZIEKUITVOERING door het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer H. A. Maas, op ZONDAG 16 JULI, van 8 tot 10 uur, in den Stadshout. Programma. 1. Le Voltigeur Marche 2. Ouverture de l'opera „Zampa' 3. Grossmütterchen, landler 4. Die Dollarprinzessin Pauze. 5. Ouverture de Concert 6. Kunstlerleben Walzer 7. Potpourri populaire* 8. Finale. avonds. Nihoul. Herold. Langer. Leo Fall. Labory. Strauss, Renaud. GEMEENTEVERSLAG. (Vervolg). Van het koelhuis en voorkoelhuis van het gemeente lijk slachthuis werd1 drukker gebruik gemaakt dan in 1909 (30 koelcellen met een grondoppervlakte van 106 vierkante Meter, tegen 28 koelcellen en 98 vierkante Meter oppervlakte in het vorige jaar). Hieruit blijkt ten duidelijkste hoezeer deze inrichting door de sla gers wordt gewaardeerde Totaal werden 12418 stuks vee geslacht, waarvan 2519 voor export. Het aantal; koeien (stieren, ossen en vaarzen daaronder begrepen) is vrijwel gelijk geble ven, ditzelfde geldt voor het aantal pinken, graskal veren, lammeren, bokken en geiten. Het aantal paar den is een weinig, het1 aantal nuchtere kalveren vrij sterk toegenomen, terwijl het aantal schapen, maar- vooral het aantal varkens en vette kalveren zeer ver minderd is (resp. 3267 en 3730, en 364 en 462). Het totaal aantal gestalde dieren bedroeg 5389, dus weer minder dan ia het vorige jaar. Uit een staatje blijkt, dat van liet aantal geslachte volwassen runderen 1073, 215 tuberculeus waren, van de 426 vette en graskalveren 8, van de 3973 nuchtere kalveren 2, van de 2367 varkens 238. Wegens overtreding van de verordening op de keu ring van vee en vleeseli en den invoer, het vervoer, den doorvoer en don verkoop van vleesch in de ge meente werden 10 proeessen-verbaal opgemaakt. Door de geringe ontvangst aan slacht- en stalgelden was het afgeloopen jaar uit een financieel oogpunt niet zoo gunstig als vermoed werd. In het geheel werd 378.19% minder ontvangen dan begroot was. Het oxploitatiejaar leverde 'n'nadeelig saldo van 116.67. (Wordt vervolgd). BENOEMD. 's-GRAVENHAGE, 15 Juli. Benoemd tot kanton rechter plaatsvervanger in het kanton Alkmaar de heer Mr. K. A. Cohen Stuart, advocaat en procureur aldaar. HER1NNERINGSÜAGEN. Zondag 16 Juli 1855. De Belgische dichter Georges Rodenbach te Doornik geboren. Hij overleed in 1898. 1857. De dichter Jean Pierre de Béranger te Parijs overleden. Hij was in 1780 geboren. 1890. De dichter Gottfried Keller, die in 1819 geboren was, te Ziirich overleden. Eenige kernwoorden „Het onheilbrengende vergiftige kruid, dat valsehe schaamte genoemd wordt, begint in de eerste dagen des levens des te meer te woekeren, naarmate het door de domheid van do oude nienschen eerder gekoesterd en gekweekt, dan uitgeroeid wordt." „De ijdele mensch wil blijkens de ervaring, liever voor slim, gelukkig en vermakelijk als voor braaf maar onbeholpen en eenvoudig doorgaan. Maandag 17 Juli 1790. De Engelsche staatliuis houdikundige, Adam Smith, 67 jaar oud, overleden. Dinsdag 18 Juli 1797. De wijsgeer von Fiehte te Jena geboren. Hij overleed in 1879. Eenige kernwoorden: „Ik traclrt niet te schijnen, maar te zijn en daaraan heb ik de groote zielsrust te danken, welke ik geniet." „Wie een beleediging ernstiger voelt omdat ze juist hein getroffen heeft, kan er zeker van zijn, dat hij egoïst en nog ver van ware moraliteit verwijderd is." 1811. De Engelsche romanschrijver William Makepeace Thackeray te Calcutta geboren. Hij over leed 24 December 1863 te Londen. Woensdag 19 Juli 1819. De dichter Gottfried Kel ler (zie boven) geboren. Donderdag 20 Juli 1832. De satyricus Karl Julius Weber te Kupferzell overleden. Hij was in 1767 gebo ren. Een kernwoord: Een leven zonder werk is sleclits evenveel waard als een lijst zonder schilderij. - 1903. Paus Leo XIII overleden. Hij was in 1810 geboren en heette Gioacchino Pecci. Vrijdag 21 Juli 1852. De opvoedkundige Eriedrich Fröbel te Marienthal in Thür overleden. Hij was in 1782 geboren. DUITSCHLAND. De kroonprins heeft van zijn reis door Indië allerlei mooie foto's meegebracht, die hij bijna allemaal zel'f genomen heeft. Twee-en-zeven tig van de beste kieken heeft de kroonprins nu in een album bijeengevoegd en uitgegeven; het boekje is voor 3 mark verkrijgbaar, of in een mooier bandje voor 10 mark. Het heeft tot titel: Herinneringen aan mijn reis naar Indië. Wilhelm, kroonprins. De opbrengst wordt besteed ten bate van de invaliden uit Duitsch Zuid-West-Afrika en voor de achtergeblevenen der daar gesneuvelde soldaten. RUSLAND. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat het ministerie van marine van plan is de nieuwe Rus sische „nooitbenauwds" met kanonnen van 14 duimuit te rusten. Zoodra de eerste vier dreadnoughts van stapel geloopen zijn, wordt de kiel gelegd' voor vier nieuwe dreadnoughts, die binnen dvie-en-een-half jaar klaar zullen zijn. De ingenieur van de Poetilof-fabrieken, Belajef heeft een nieuw projectiel met een vreeselijke ontplof fingskracht uitgevonden. De proefnemingen daarmee gaven onverwacht goede resultaten. Het nieuwe pro jectiel zal bij de Russische marine-artillerie ingevoerd worden. Aan de „National Zeitung" wordt uit St. Peters burg geseind, dat in achttien gemeenten van het dis trict. Orlof zoowel onder de mensehen als onder de die ren pest uitgebroken is. De directeur van de Petroff-Alexander-gevangenis Serwin te St. Petersburg is gearresteerd, omdat hij met de gevangenen een plan had uitgewerkt om de stad voor een millioen te bestelen. Er hadden eenige ernstige botsingen tusschen sta kers en politie plaats, die verschillende charges uit voerde. Een agent werd door een kogel doorboord een ander liep een wond aan het been op. Dertig personen werden gewond veertig menschen aange houden. PORTUGAL. De minister van buitenlandsche za ken bevestigt, dat er een overeenkomst bestaat tus schen Spanje en Portugal over de samenzweerders die zich in het grensgebied ophouden. Deze overeenkomst is nageleefd door de Spaansche militaire autoriteiten op een wijze, die lof verdient. Den heer Santos beantwoordend, verklaarde de mi nister, dat de oude lichtingen alleen waren opgeroe pen, om mogelijke relaties van de uitgeweken samen zweerders en de monarchistische elementen, die in Portugal zijn gebleven, te voorkomen. BALKANSCHIEREILAND. De agitatie tegen Koning Ferdinand van Bulgarije duurt voor. De voor zitter van de volksvertegenwoordiging Tirnovo heeft tal van anonyme brieven ontvangen, waarin de voor zitter zoowel als de ministers met den dood) worden bedreigd, indien de grondwetsherziening den Koning inderdaad het recht toekent tot het sluiten van gehei me verdragen, en ingeval de krijgsraden in vredestijd niet worden afgeschaft. AMERIKA. Naar aanleiding van de ernstige revo- lutionnaire beweging in het Noorden van Haïti, waarbij Amerikaansehe belangen betrokken zijn, heeft de Amerikaansehe kanonneerboot „Petrel" bevel ge kregen zich daarheen te begeven. Officieus wordt; medegedeeld, dat Frankrijk zoo goed als bereid is een arbitrageverdrag te onderteeke nen, dat gelijkwaardig is met het Engelsch-Ameri kaansehe arbitrageverdrag. De leerlingen van de meisjes hoogere burgerscholen te Londen dreigen met staking, en eisehen een exa men, dat hun recht geeft op kantoren werkzaam te zijn. De overheid gevoelt daarvoor niet veel, daar al licht de markt overvoerd wordt. Zij raadt den jonge dames aan liever koken, naaien, etc, te leeren. Om er wat op te vinden, gaat de overheid schoolgeld heffen voor aparte cursussen in boekhouden, stenografie etc., in de hoop, dat de ouders dit- niet zullen willen beta len. - i l DURE SOKKEN EN TANDENBORSTEL. Een der grootste; Amerikaansehe warenhuizen, de Wnnawakar Stores; heeft kortgeleden voor het gemak der klanten, ook wel voor reclame, op het dak van liet torenhuis een station voor draadtooze telegrafie opge richt. Kortgeleden begaf zich, meldt de N. C. een millionair uit Philadelphia, mr. Athlec Burpee, aan boord vau de Olympic en toen de stoomboot het anker lichtte hadl de dollarkoning het) denkbeeld! het waren huis te bewijzen, dat de draadlooze telegrafie van de Wanawaker Stores een nutteloos speelgoed was. Hij verzocht telegrafisch om onmiddellijke toezending van verscheidene toiletartikelen, o.a. sokken en een tan denborstel. Hoofdzaak was onmiddellijke aflevering, de kosten van transport telden niet. Het schip was reeds in volle zee. Maar d© eigenaar van het waren huis was geprikkeld in zijn eerzucht, hij zag in de zaak denkelijk een prachtig middel van reclame, en 5 minu ten nadat het telegram was afgezonden, had men zich reeds telegrafisch in betrekking gesteld tot den vlie ger Sopwith, die zich ermee belastte het pakje aan boord van bet stoomschip te brengen. Om 4 uur steeg hij op met een passagier, die als getuige dienst deed, en duizenden nieuwsgierigen volgden de oogen der vlieger, die over de stad heen naar zee vloog. Hij be reikte spoedig de stoomboot, vloog' er in kringen om heen en liet een wit pakje op het dek vallen. Een oogenblik volgde de vlieger het schip, toen wendde hij zich, met een sierlijke boog naar de kust en landde spoedig daarop op de vliegplaats. De millionair heeft dus zijn sokken en tandenborstel gekregen, maar hij zal ze zeer duur mogen betalen! DE BLINDE EN DE KINEMATOGRAAF. De volgende geschiedenis, die bewijst, zegt de N. li. Ct. hoe populair de kinematograaf langzamerhand zelfs bij „blinden van beroep" geworden is, moet in Amerika gebeurd zijn, Een bekende Amerikaansehe tooneelspeler, Howard) Russell, wierp op een avond toen hij uit den -schouwburg kwam een „blinden" bede laar op den hoek van een straat een klein geldstukje toe. Het zou op de straat gerold' zijn wanneer de han dige vent het niet in zijn muts opgevangen had. „Ik dacht, dat je blind was," zei Russell, die dat zag, woe dend. „No Sir," bekende de bedelaar, „ik ben niet blind, ik sta hier maar zoo lang' voor een vriend, die werkelijk blind' is, blind! geboren. Die rust op het oogenblik even uit." „Waar rust hij uit?" vroeg Rus sell verder. „Ach, ziet u mijnheer," was het antwoord, dat er een beetje bedremmeld uit kwam, „hij had zoo- voel hooren praten van de kinematograaf en nu heeft hij vanavond maar eens vrij af genomen om dat ding toch ook eens te zien." DE GRAAF. De behandeling der zaak tegen graaf Wolff Metter- nich, waarover we gisteren schreven, is verdaagd. Op verzoek van den verdediger zullen n.l, eenige ge tuigen gehoord worden om de al of niet geloofwaar digheid van de hoofdgetuige, mevrouw Wolff Wert- heim vast te stellen. De verdediger beweert n.l. te kunnen bewijzen dat deze getuige tegen haar eigen schoonmoeder een aanklacht wegens meineed, tegen een „kommerzien- rat" wegens valschheid in geschrifte en tegen haar eigen moeder wegens hetzelfde delict een aanklacht heeft ingediend, terwijl al deze aanklachten en ook nog een ander onwaar bleken te zijn. Een zonderling tooneeltje speelde zich in dit proces af, toen de president een getuige vroeg, of hij al of niet toerekenbaar was. De getuige antwoordde: „Ik ben zwak van geestvermogens geweest, maar of ik het tegenwoordig ben, weet ik niet." DE BOSCHBRANDEN IN CANADA. In het Canadeesche mijndistrict richten de bosch- branden ontzettende verwoestingen aan. Op zijn minst zijn 300 mijnwerkers gestikt. Van 84 mijnwer kers in de Westdotrnemijn zouden er slechts drie gered zijn. In de afgebrande districten beginnen reeds de levensmiddelen te ontbreken, en het is niet te voor zien hoe men den noodlijdenden aan voedsel zal helpen. Da vluchtelingen, die uit North Bay komen, ver tellen vreeselijke verhalen. Eerst merkte men in den vroegen morgen ver aan den horizon een lichte zwarte rookwolk, maar zoo ver weg, dat men er geen beteeke- nis aan hechtte, daar men in die streek aan kleine boschbranden gewoon is. Maar tegen den middag werd de horizon steeds donkerder en men merkte met schrik dat liet- vuur steeds nader kwam. Een vuurmassa van 30 mijlen lengte en 2 mijlen breedte, naderde, alles vernielend wat op haar weg lag. Daaronder waren kleine dorpen en de nederzettin gen van de Philadelphia-mijnen en de Southern Whit- neymijnen. Met ontzetting, zoo vertellen zij, werden wij ons het gevaar bewust, dat onafwendbaar op ons afkwam. Hot geroep van brand1 klonk d'oor de straten en een wilde paniek beving de bevolking. Uit South. Porcupine hoorden wij de alarmsignalen van stoom machines. In haast pakten de bewoners in kleine pak jes hun kostbare bezittingen te zamen, voor zoover zij die bereiken konden en gingen op de vlucht. Een g-root aantal mijnwerkers had gemeend, dat zij in do schachten van de mijnen veilig waren voor den brand, maar het houtwerk vatte vlam en de ongeluk- kigen verbrandden levend1, 27 geheel verkoolde lijkeu werden in de mijngangen van Westdome gevondeD. In een andere-mijn, die door ontploffing volkomen ver nield was, vond men 30 lijken, In Golden City worden 44 beambten van de mijnen vermist. De inhoud' van alle apotheken is volkomen opgebruikt. Do meeste gewonden moeten dus zonder eenige hulp blijven. Donderdag zijn in Golden City de eerste hulptreinen aangekomen, die onmiddellijk bezet werden. De treinen brachten dokters, ziekenop passers en verbandimateriaal mee. De Canadian Paci fic vervoerde kosteloos de slachtoffers van de ramp. De schade bedraagt vele millioenen dollars. Slechts een zware aanhoudende regen zou een einde kunnen maken aan den brand, maar tot nu toe is daarop geen kans. KORTE BERICHTEN. Frederick Rolandi, een boekverkooper, kort ge leden 85 jaar oud te Londen overleden, heeft aan het Ttaliaansöhe, het Fransche, het Duitsche en vier an dere Londensche hospitalen, alsmede aan een doof stommen-inrichting te Margate elk driehonderd dui zend gulden vermaakt. Bij het opzetten van een paardenspel te Cosso- nay kwam een metalen mast in aanraking met een electrischen geleiddraad. Vijf personen die den mast vasthielden werden opslag gedood, twee gewond. Onbekende roovers overvielen in de kerk van het dorp Nozrinje (Servië) den predikant, doodden hem en stalen voor een waarde van 12000 gulden. Martha Steinheil, de ongelukkige dochter van den veelgenoemden mevrouw Steinheil is verloofd met een Xtajiaansch schilder, Te Lima zijn onlustpn uitgebroken, In dn Kanier werd geprotesteerd tegen de regeeringspolitiek. Men vreest voor een revolutie. De regeering is in de min derheid, Te Palermo zijn 200 personen door de cholera aangetast, van wie er 40 overleden, Te Port Ljmpu is het stoomschip „Irma" na door een ander schip te zijn aangevaren gezonken, Twee en dertig- passagiers en een deel der bemanning- zij u verdronken. Laatste Beriehten. DE STAKING. AMSTERDAM, 15 Juli. De ministers Talma en Heemkerk zijn heden door de Koningin in audiëntie ontvangen. Dit wordt met de staking alhier in verband gebracht. Hier zijn heden verscheiden veldwachters van elders aangenomen. Het bestuur van Recht jen Plicht deelde heden* morgen mede, dat van het N. A. S. de som van f 4000 ontvangen was slechts ter ondersteuning van de stakende bootwerkers. In den toestand der voerliedenstaking was heden geen verandering gekomen. Het personeel van Van Gend Loos heeft nog geen beslissing genomen in zake aansluiting bij de staking. Hedenavond vergadert dit personeel opnieuw. DE HAVEN VAN ZAANDAM. ZAANDAM, 15 Juli. Heden is de nieuwe zeehaven geopend. Om 1 uur 50 arriveerde Z. K. H. Prins Hendrik. Onmiddellijk werd naar de boot gereden welke aardig versierd was. Na begroeting door den burgemeester, jhr. mr. Eli- as vertrok de boot, door tal van roei- en zeilbooten omgeven, hetgeen een aardig gezicht aanbood. Vele genoodigden woonden de opening hij. Eoo werden opgemerkt verschillende gezanten eti consuls van andere mogendheden, leden van Eerste en Tweede Kamer, mr. Everwijn namens het ministerie van wa terstaat, besturen van Noord-Holland en van Zaan- sclie gemeenten. De burgemeester hield een toespraak waarin hij een kort overzicht gaf van de ontwikkeling van Zaandam en den handel. Tenslotte noodigde spreker Prins Hendrik uit de haven te openen, hetgeen deze deed door de vlag te hijschen. Vervolgens werd een tocht door de haven gemaakt. Het terrein, onmiddellijk met den spoorweg verbon den, beslaat een oppervlakte van 65 H. A. en de kosten dezer nieuwe zeehaven bedragen 700.000 gulden. In Zaandam werd uit vele huizen en van tal van schepen gevlagd, LIFT-ONGELUK. 's-GRAVENHAGE, 15 Juli. Hedenmorgen knapte de staaldraad van dë lift van het Vredespaleis op een hoogte van 25 meter, waardoor de lift naar beneden viel. Van de twee inzittende personen werd een ge dood en de ander ernstig gewond. Burger] ij kc Stand. OVERLEDEN: 14 Juli. Tecla Carolina Geertruida Maria Keuss, 14 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter kennis van eventueel in deze ge meente wonende collatoren yan bovenstaand leen, dat zij overeenkomstig het Koninklijk besluit van 2 DE CEMBER 1823 (Staatsblad' No. 49) worden uitgenoo- digd, om in persoon of bij behoorlijk gevolmachtigde te compareeren op des voormiddags van 10 tot 12 uur, in de bovenzaal van het „Hotel Wiebes" bij M. VAN DEN BERG te BOLSWARD, ten einde over te gaan tot de begeving van een TWEEDE studiebeurs uit gemeld leen. Deze tweede begeving zal plaats hebben uit de linie van HEEREMA. De op zegel geschreven procuration waarvan men zich zal wenschen te bedienen, zullen moeten zijn ge legaliseerd en geregistreerd. De voorwaarden van be geving zullen acht dagen voor den dag der begeving voor collatoren ter inzage liggen ten huize van M. VAN DEN BERG voornoemd. Alkmaar, den 15 Juli1 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JAN DEf WIT Dr., lo. Burgemeester. RONATH, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2