De advertentie eens wanhopende. verzmnte y* rp^ .0 Eerste prijs de Viila „ITKA" te Baarn, ""STADSNIEUW 8. wijl nog nimmer met 25 ets, 5000 flulden te winnen was. Vraag en aanbod. fjV te koopen een of meerdere Amsterdamsciie gel afhandig gemaakt had, om 'm daarna de woestijn weer in te sturen, den armen, gekken, verliefden jon gen; zij zou dan Von Exter er afbrengen, dat zou je eens zien; die nare Oor zat altijd te: intrigeeren als iemand vue op je had; ook bij Tilly Hooge had ze 't geprobeerd, maar die had dat addertje g'auw in de ga ten en trapte van haar af raak hoor! en nou wou ze zich tusschen Exter en haar wringen met 'r lieve, zoetsappige impertinente maniertjes en 'r gekoket teer, daar zij voor bedankte; als Exter 'r niet, zooals ze was, hebben wou dan maar niet maar flirten dee ze niet. Nog- 'n snelle oogslag den kant van Cor uit deed haar beven. Ze. had 't wel in haar valsch-kalm gezicht willen snijden: adder! In 'r binnenste gromde 't: meisje neem je in acht en als je weer doet zooals vandaag bij de barones, dan stel ik je nog eens aan de kaak. Ja, zij was de brntaalste, de impertinenste, maar die Meijbooms en Straterings namen ook airs aan of ze met de barones gelijk stonden, vooral die Lotte Stra- tering, die was al geen haar heter dan Cor Van Til. Wat verbeeldden: die meisjes zich wel! 't Was in de society 'n pèle-mèle tegenwoordig, waar de een al meer pretenties nam dan de ander nee, dan was 't in de 17de eeuw mooi, toen hoefde je niet zoo je best te doen, als je recht had op 'n wit voetje bij zoo'n be zoek, daar zag je 't al aan de stoelen, daar wezen de stoelen"'t uit, daar werd) je gewaardeerd naar je rang dien je innam in de samenleving, de éérste dames za ten op 'n fauteuil met rugleuning en armen, dan had je voor den volgenden rang of stand! de, stoelen met alleen de rugleuning, dan voor nog minderen de pla- eet.ten en tabouretten, met alleen de zitting. Zoo hoor de 't te zijn en als 't zooi nog ging, dan kwamen de Van Tils, de Meijbooms en de Stratering op de tabou- retjes als aapjes op 'n stokje. Daarop hoorden zij thuis en Cor zou ze op den grond laten hurken, zooals toen de heeren deden, op den grond bij de heeren, daar zou ze op 'r plaats zijn1, de zottin, die op elke snor ver kikkerd was. Nu 't zoo niet meer was, nu ieder 'z'n plaats brutaai-vrij veroverde, zou zij 'r kaas niet van 'r brood laten eten de Van Tils en de Van Ressen w:U 'n afstand! Wat vond! ze in vroeger tijden veel moois, wat he roïek was 't van Lodewijk Veertien die oorlog zou hebben1 gevoerd, waarom ze vandaag" lachen zouen. Wat flink, wat ferm, wat fier van zijn ambassadeur, zijn meester, le roi-soleil, waardig, die den heelen Haag, den raadpensionaris De Witt incluis, op stel ten zette, omdat de Spaansche gezant met: diens koets voor zijn koets <in 't Voorhout niet wijken wilde en zoo 't recht van voorrang van de Franschen 'n kaakslag wou geven. Zij zou ook niet ónder gedaan hebben, zij had de fierheid der Van Ressen en die zou ze behou den en dat zou die Cor, die haar nu zwijgend zat te sarren met een van 'r gemééne lachjes; vóélen. Plotseling hoorde ze noemen haar naam: Van Res niet Van Res Wamerongen maar tout court: Van Res en dat 'n paar bankjes van 'r af. Ja, zei de stem weer, je kan wat beleven tegen woordig, maar de kerel heeft z'n eigen maar gerecht hij heeft zich in Ostende vergiftigd. Wat zeg je me daar! zei 'n andere, weer 'n man nenstem. Ik zeg 't je. En ik dacht dat-ie naar Parijs gevlucht) was en daar een jaar of wat geleden 'n beroerte gekregen heeft. O uwe wij venp ra a t j es, dat is 'n foefje, dat ze er op gevonden hebben. Maar 't is toch niet waar, Drops, vergiftigd Ik weet 't van 'n buurman van me, die België bereist en die weet 't van den portier, 'n Zeeuw, die was er 't eerst bij, die hoorde 't eerst 's morgens heel vroeg 'n spektakel of er in 't hotel 'n varken gekeeld werd, want hij had er spijt van, de lafaard', z'n buik mot heel ineengekrompen zijn en hij dacht zeker dat-ie ineens de kraaienmarsch zou geblazen hebben. 't Is sterk dat ik daar nooit van gehoord) heb. Hoe zou jij in Zeist er ooit iets van hooren of iemand) mot 't je, zooals ik nou, komen vertellen, sprak de man, die door zijn buurman met Drops werd aangesproken. Freule Van Res 7,at, 't hoofdje wat gebogen, als 'n beeld stil, roerloos, maar op 'r wangen zag' Cor, die ook hooren kon wat de twee heeren, die bijna tegelijk met freule Vnn Res binnen waren gekomen, zeiden, 'n fel rood tintelen. De rand van den hoed onttrokken de oogen, waarin Cor haar vijandige blikken met 'n tijgerachtig genot had willen boren. Heb jij veel aan. 'm toegegeven, Vendersen? vroeg Drops, 't Was of allen, die in de tram waren, belang gingen stellen in de conversatie: alléén do twee heeren waren aan 't woord. Vendorsen kwam los: Als de kerel z'n eigen niet vergiftigd had zou ik in die dagen in staat geweest zijn 'm 'n kop kleiner te maken. Ja, 't is hard maar as je een goede zesdui zend gulden er bij inschiet en dat. geld: moest dienen voor 'n dochter enfin ze heeft v. Geiden toch ge kregen, maar de zes duizend gulden, weet je, die die vervloekeling heeft opgeslurpt enfin ik kan 't ook niet van. m'n lijf snije wat jij en ik kon er toch niks aan doen, dat die Vail Res met z'n kalen bluf en z'n geslepen tronie ons er in liet. loopen. Zes duizend gulden dat-'s 'n schep, man nee ik had maar 'n paar aandeeltjes van vijf honderd gulden in die azijnmakerij. Zat hij daar in? Waar zat.-ie niet in. Hij was te trotsch as-ie in z'n auto zat om 'n burgermenschi aan te kijken, maar onze duiten wou-ie wel. Nee, ik heb die zesduizend gulden aan hem per soonlijk gegeven ik dacht, dat ik in heel Zutfen 't niet beter beleggen kon; Sweets en Karelse hadden ieder tienduizend gulden bij 'm uitstaan. Maar waren jullie dan gek? Wisten wij dat de vent 'n schurk was! De groote hoed' trilde, op de bevende knieën der freule plozen de wit-glacé-handen als bij 'n stervende de vingers beplukken 'ti beddelaken. Bij 't woord schurk had Cor de smalle lippen van haar vijandin krampachtig- zien opeen persen. Enfin, sprak filosofisch Drops, z'n hoed wat ver schuivend, we zijn ons duiten kwijt, Ja, het is hard weet' je dat z'n dochter ken jij z'n dochter? Had-ie 'n dochter? vroeg Vendersen. Ja, hij had maar één kind1 en die is schoolmamsel moeten worren. O zoo, sprak Vendersen ja, zoo'n meid kan ook van den wind) nie leven, van je adel kan je nie eten. Maar had! die kerel tenminste voor z'n kind gezorgd Nou, daar is nie veel aan overstuur, 't mot al 'n even groot kanalje zijn. Ik heb 'r nooit gezien, maar mijn zuster leent ze goed en nog hoog in den kop, man, zoo zeit Lise tenminste. Je moet nóg voor d'r uit den weg gaan, ja, wel! As ze in de stad komt, is de Maliebaan en 't Vree burg nog niet breed genoeg'. Ze woont hier in De Bildt, ik zal 't je is wijzen, ik heb al is bij 'r aan wil len bellen of ze m'n aandeeltjes niet wou verzilveren daar daar Vendersen dat huisie met die groene jaloezieën, vlak bij hotel Nas, zie je 't? daar woont de freule Van Res. - En hier staüt de freule Van Res! gilde 't. eens klaps door de tram, opschrikkend alle passagiers, die, verbijsterd, op 't zelfde moment zagen overeind sprin gen 'n jonge1 dame, mooi en vreeselijk als 'n getergde tijgerin. In haar volle lengte stond ze tegenover de vreemde lingen. Maar eenige oogenblikken. Slechts 'n paar seconden stond ze zóó, uitdagend-aanstarend met wil de groote oogen de twee mannen, die haar gefolterd hadden, die 'r trots, 'r eer, 'r kinderliefde als1 met ha ken bloedig' hadden gereten. Want tot aller ontsteltenis, zeeg na die explosie van opgekropte terging 't. gehoonde meisje ineen, viel in zwijm, languit op den corridor-vloer, tusschen de bank jes. Cor Van Til, die de vulgaire monden niet gestopt en in de marteling zich verlustigd had, durfde uit schaamte geen hand naar haar uitsteken. G. v. d. WALD. GEVESTIGDE PERSONEN. M. Verkuijl, n. h., zonder beroep, Veerstraat 1. J. v. d. Heuvel, n. h., schoenmaker, 2de Kabelstraat 17. H. N. van Vendeloo, n. h., barbier, Ivoorstraat 41. J. W. IToole, r. c., dienstbode, Langstraat 85. J. C. Eike- boom, n. h., boekbinder, Geestersingel 41. C. Verduin, r. c., melkventer, Laat 182. A. Wolfs, r. c., commissi- onnair, Nieuwesloot 4.9. D. M. de Jong, r. c., dienst bode, Nieuwpoortslaan 111, G, Metz-Reinhart, n. h., zonder beroep, Schoolstraat 3. P. J. de Haas,n. h., smid, Luttik-Oudorp 47. C. C. Wortel, n. h., zonder be roep, Geestersingel 10. C. Kroon, n. h., zonder beroep, Geest 48. G. S. M. Bnkker-Michel, geene, zonder be roep, Metiusgracht 8. H. Rijnberg-en, n. h., sigarenma ker, Baansloot 13. P. H. Waterloo, n. h., beambte R. O. Gesticht, Geest 24. W. Krap, n. h., zonder beroep, Runstraat 5. F. H. Gaarthuis, r. c., schoenmaker, Fnidsen 68. H. Th. te Poel, r, e,, winkelier, Laat 148. M. C. H. Dasous, r. c., zonder beroep, Laat 148. A. Hoffman, n. h., dienstbode, 2de Kabelstraat 10, VERTROKKEN PERSONEN, G. M. v. d. Wooning, winkeljuffrouw, r, c., Magda,- lenenstraat 7, Hoorn. LI. S. N. Menko, gymnasiast, geene, Stationsweg 31, Amsterdam. W. N. Verdwaald, letterzetter, n. h., Westerhofje, Wieringen. A. P. J. Wenneling', mannfaturier, r. c., Payglop 5, Amster dam. H. Choufour, inlegger, r. e., Wognumsichebuurt 5, Leiden. LI. de Jong, kruideniersbediende, n. h., Ou degracht 10, Utrecht. N. Molenaar, dienstbode, r. c., Lindenlaan 49, Abbekerk. A. Zwart, huishoudster, p, h., Kanaalkade 11, Wieringerwaard. J. Th. Kesper, kaashandelaar, waalsch, Parkstraat 6, Amsterdam. M. Mulder, dienstbode, n. h., Langestraat 55, Hindeloo- pen. II, J. van Haaren, kelner, d. g., Lombardsteeg 4, Eg-mond aan Zee. W. G. Martens, zonder beroep, p, h., Kennemerstraatweg 65, Heemstede. B. de Groot, zon der beroep, geref., Snaarmanslaan 76, Zaandam. G, Admiraal, koopman, n. h., Overdjestraat 30, Castri- cum. C. J, Denneman, spoorwegarbeider, r, o„ Wog- numschebuurt 11, Helder. D. de Jong, assistent machi- nist, geene, Zeglis 78, Zaandam. Ingezonden mededeelingen. «Vf>, fyp*.. >-v Van 15 regels 25 Cents, hij vooruitbetaling. T B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij K o* ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. IpE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in alle stijlen, zoowel nieuw als antiek. Ook solied Stof feer werk te leveren. Alkmaar. Langestraat B 58. Firma, P. J. en C. NIEROP. 0.een krachtiger en zuiverder glas bier dan het be roemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. I1AMESKIJ WIEL. Een goed onderhouden Dames rijwiel te koop voor f 15. AdresZaadmarkt 50. jjobermann Pinchers (Politiehonden), billijk te koop. 2 prachtige teefjes, 2 maanden diep zwart met roestbruine afteekening, uit hoogbekroonde ouders, met uitgebreiden stamboom. Adres JOH. WIJDE- MAN, Magdalenenstr. 16, Alkmaar. Thomas W. T. Smithson was burger der Vereenigde Staten van Noord-Amerika en directeur van een dei- grootste fabrieken voor werktuigen te Nieuw-York. Als jongen reeds was hij in de fabriek der Gebroeders Anderson in dienst gekomen. Allengs klom hij op, en zoo was hij nu, ofschoon nog geen 24 jaren oud, reeds directeur der inrichting. Als zoodanig genoot hij een aanzienlijk inkomen en was hij eigenlijk de ziel der geheele onderneming. Thomas W. T. Smithson was een slank, breedge schouderd man, met een blozende, gezonde kleur en hélder blauwe oogen Een hoefijzervormige, zorgvul dig onderhouden baard deed hem als een echten Yan kee kennen. Door zijne bekwaamheid en boven eiken twijfel verheven eerlijkheid had hij het volste vertrou wen der heeren Anderson verworven, zoodat de pa troons geene onderneming van eenig' gewicht waag'- den, zonder eerst Thomas Smithson geraadpleegd te hebben. Deze omstandigheid verdient des te meer de aandacht, wanneer wij letten op den jeugdigen leeftijd van Smithson, en weten, dat de vervaardiging van lo comotieven, locomobielen en stoomland'bouwwerktui- gen in den regel geen kleinigheid is. Bovendien werk ten er meer dan twee duizend werklieden in de fabrie ken der heeren Anderson. Op zekeren Zaterdagmorgen, nadat Thomas Smith son den ganschen nacht door aan het opmaken zijner boeken gewerkt had', kwam onze jonge held met een uittreksel der rekening-courant in de hand bij zijn chef. Deze keek even naar de rekening, nam zijn wis selboeltje en schreef een aanwijzing van 85.000 dollars op de bank van Kentucky. Zooveel bedroeg namelijk het weekloon der bedien den en werklieden aan de fabriek. De heer Anderson droeg Smithson op, dit- bedrag', omdat het zoo- aanzien lijk was, zelf te incasseeren. Thomas Smithson legde den wissel irr eene groote portefeuille, die hij onder zijn arm droeg, zette zijn hoed op en sprong in een omnibus, die van de 55ste Avenue naar Wallstreet rijdt. Nadat Thomas Smithson den wissel, die hem dooi den oudsten heer Anderson was ter hand gesteld, met een zekere deftigheid had geïncasseerd, sprong' hij we der in den omnibus; die hem naar dé fabriek terug- moest brengen. De banknoten vormden een dik pak ket, dat der portefeuille een benijdenswaardigen om vang gaf. Met de handen op de kostbare portefeuille, die op zijne knieën lag, gaf Smithson zich aan dat droomeri- ge gepeins over, waartoe bijna alle lieden vervallen, die den ganschen nacht niet te bed geweest zijn en 's morgens in een rijtuig zitten. Hij sloot de oogen. opende ze bij een schok van den omnibus, sloot ze we- edr en herhaalde deze eentonige bezigheid, totdat hij, overmand door de hitte en de vermoeienis, in allen ernst insliep. De wagen was stikvol en alle reisge- nooten van Smithson hadden hunne verschillende pak jes, die ieder een eigenaardigen geur verspreidden. Deze uitwaseming, gevoegd bij de heete stralen der Julizon, die in den wagen vielen, vermeerderde nog' zijne, matheid, z-oodat zijne sluimering spoedig' een vasten slaap werd. De jeugdige directeur zat gedron gen tusschen een dikke groentevrouw en een heer, die met de grootste aandacht las in een dagblad; dat bijna de halve ruimte yan den wagen vulde, Een hevige stoot, dien de wagen kreeg, omdat hij tegen een hoeksteen aanreed, wekte Smithson uit zijn droom. Daar uitten zijn bleeke lippen een kreet van ontzetting. Doodsbleek hief hij de armen op de portefeuille, die op zijne knieën had gelegen, was ver dwenen. Men had Thomas Smithson op de brutaalste wijze bestolen. Al zijn razen en schelden was tevergeefs. De passagiers hadden reedsi lang den wagen verla ten en de conducteur, die, sprakeloos van schrik, den bestolene liet voortrazen, kon natuurlijk niet de ge ringste aanwijzing geven. Hij wist niet te zeggen, welke gewetenlooze hand den diefstal had bedreven. Als een krankzinnige, met rollende oogen en het schuim op den mond, stormde Smithson een oogenblilc later het kantoor van zijn chef binnen en verhaalde met een heesche, nauwelijks menschelijke stem, wat hem overkomen was; Anderson keek zijn directeur doordringend aan en froirste het voorhoofd. Geen enkel teeketi verder ver ried de gemoedsbeweging, waarin hem de mededeeling van Smithson gebracht had, A, ah! zeide hij eindelijk na eene lange pauze, op flegma tieken toon. Een slimme dief.... Dadelijk aangifte bij de politie doen. Ondertusschen een twee den wissel. En zonder een spier van zijn gelaat te bewegen, greep Anderson weer naar zijn boekje, en schreef de tweede aanwijzing, terwijl hij langzaam tot zijn direc teur, die hem in de grootste spanning gadesloeg, zei Ingeval het geld niet terug wordt gevonden, moet gij deze post op uw conto zetten! De ongelukkige Smithson kromp ineen, toen hij vernam, op welke wijze de*1 zaak zou worden in orde gebracht. Zonder een woord] te uiten, verliet hij wan kelend het' kantoortje van zijn chef. Vijf-en-tachtig duizend dollars! Op het vermogen, dat hij misschien in zijn gansche loopbaan kon verwer- evn, werd dus vooruit beslag gelegd. Zijne vertwij feling bereikte haar toppunt, toen hij zich den zonder ling onderzoekenden blik herinnerde, dien zijn chef op hem g'eworpen had. Op hem, die de eerlijkheid in per soon was Te vergeefs onderzocht de politie geheel Nieuw- Y ork. Te vergeefs had de bestolene, die twee duizend dollars voor de ontdekking van den dief had uitge loofd, zelf den misdadiger trachten op te sporen. Zoo verliepen er twee bange dagen. Smithson lag al dien tijd op de folterbank, hij vermagerde zichtbaar en zag wakend en droomend altijd den blik van zijn chef. Aan den avond van den tweeden dag gaf de ongelukkige alle hoop op, om de zaak door de gewone middelen tot een goed einde te brengen en zatte daarom een ramp zalig besluit op. Den derden dag verscheen er in al de dagbladen van Nieuw-York de volgende adverten tie: „Een onbekende heeft hier Zaterdagvoormiddag in een omnibus, die van de 55e A'venue naar Wallstreet rijdt, een portefeuille met 85.000 dollars gestolen. Zij behoorde aan de heeren Anderson, chefs der fabriek' van stoomwerktuigen. Ik breng hierbij ter kennis van den dief, dat het gestolen bedrag op zijn laatst Don derdagmorgen om negen uur weder in mijn bezit moet zijn, of anders zie ik mij genoodzaakt mij voor het hoofd' te schieten." Thomas Smithson. De verderfelijke dag brak aan en nog had niemand aan de oproeping* van Anderson gehoor gegeven. Da candidaat voor den dood' stond) dien morgen om zes uur op. Hij 'was besloten als een dier ongelukkigen, welke geen vertrouwen hebben dan in zichzelf en in de benardste toestanden aan hoogere macht schijnen te twijfelen aan zijn boos voornemen getrouw te blijven en het programma, dat hij in de dagbladen had aangekondigd, op het vastgesteld© uur uit te voeren. Het was intusschen half negen geworden. Hij nam een kleine zakrevolver „Patent Anderson Brothers" uit een étui en legde dit1 voor zich op tafel, nadat hij de vijf loopen zorgvuldig' geladen had. Naast het wapen legde hij zijn horloge, waarvan de wijzers reeds tien. minuten over half negen wezen, en stak toen een sigaar aan. Nog 20 minuten! mompelde de ongelukkige, ter wijl hij steelsgewijze naar de wijzerplaat gluurde. Daarop strekte de zelfmoordenaar de beenen op dö schrijftafel uit en leunde gemakkelijk achterover in zijn leunstoel, eene houding, die de meeste Ameri kanen boven alles verkiezen. Daar werd aan de deur geklopt. Binnen! riep de directeur van de heeren Ander son, wiens gelaat een weinig bleeker werd. De deur opende zich en een oudachtig heer ver scheen op den drempel. De nieuw aangekomene kon ongeveer een vijftig ja ren tellen en was geheel in het zwart. De heer Thomas Smithson? vroeg de vreemdeling nadat hij zeer beleefd gegroet had. T es, Sir, antwoordde de aldus aangesprokene. U zijt dus de man, die onlangs in dén „He rald". Dezelfde, mijnheer. En gij hebt besloten, u. Binnen '131/2 minuut vindt de voltrekking plaats, zeide Smithson. Den hemel zij dank, dat ik nog te rechter tijd gekomen ben, riep nu de vreemdeling, terwijl hij zich het zweet van het voorhoofd) wischte. Vergun mij, dat ik een oogenblik tegenover u plaats neme. Denkelijk zullen wij spoedig de zaak in orde hebben gebracht. Ik ben William Mac Lellan, chef van het bankiershuis Mac Lellan, Protkinson Co., in de 22e Avenue, Thomas Smithson boog even. *lk heb eene dochter, ging de vreemdeling véort, ze heet Jessy, is achttien jaar oud. Jessy Mac Lellan heeft uwe advertentie gelezen en zendt mij naar u toe. Zij wil u redden van den ongeoorloofden aanslag op uw eigen leven. Ik versta u. Gij gelooft door de kracht uwer overreding. Juist. Luister eens naar mij. Mijn bankiers huis is klein. Wij zijn van plan de firma uit te brei'- den. Daartoe hebben wij een jeugdigen en krachtigen Vennoot noodig. Gij zijt jong, gij zijt knap. Ik heb mijne dochter beloofd, u te redden. Gij kunt het ge stolen geld niet terug geven. Welnu dan, luister. Ik bied u een zeer voordeelige positie op mijn kantoor aan, gij wordt eerste bediende, met een honorarium van 5000 dollars per jaar en een aandeel van 15 pet. iu de winst. Binnen tien jaren kunt gij uwe schuld jegens de heeren Anderson volkomen afgedaan heb ben, misschien reeds vroeger, wanneer het geluk slechts meeloopt. Dan is uw toekomst verzekerd. Voorwaarts Sla toe, jonge manafgesproken dus Terwijl de oude heer hem den voorslag deed, was Thomas Smithson zeer bleek geworden en een zenuw achtige trilling doorliep zijn gansche lichaam. Het horloge stond! op twee minuten voor negen. Aangenomenfluisterde hij na een kleine pauze en greep bevend! de hand van Mae Lellan. Den volgenden morgen begon hij zijne werkzaamhe den op het bankierskantoor. Het geluk diende den jongen man. Na verloop van een jaar had hij zijn con to bij de heeren Anderson met 6000 verminderd. Het volgende jaar werd Smithson compagnon van de fir ma en door zijn gedrag bekoorde hij de dochter van zijn compagnon en werd) spoedig dé schoonzoon van Mac Lellan. Na zes jaren was zijn rekening bij zijn vorige chefs vereffend en nu bezit Thomas Smithson het niet onaardige kapitaal van 12.000.000 dollars, be nevens 4 flinke knapen. Een enkele schaduw doch welk eenverduis tert 't geluk van Thomas' Smithson. Vóór twee jaren stierf zijn schoonvader. In het couvert, dat zijn testament bevatte, waarbij Jessy en hun kinderen tot universeel© erfgenamen werden be noemd, bevond zich een brief, aan Smithson gericht, van den volgenden inhoudi: „Vergeef mij, mijn zoon! Mijn dochter handelde met edele gevoelens; doch ik was de dief. De 85.000 dollars hebben ons fortuin gemaakt. William TI. Mac. Lellan." Dit: is de eenige wolk, die het geluk van Thomas Smithson verduistert, zijn eenige en groot verdriet, doch dat hij in zijn hart smoort, zijn grootl geheim, dat nooit over zijn lippen zal komen, om zijn vrouw niet ongelukkig te maken, die hem niet alleen van een schandelijken dood1 redde, maar hem bovendien heeft leeren hopen en vertrouwen in een heter leven en in tegenspoed de oogen naar boven te'slaan. '.J 1 o >v--'';•-=V 'Cr (Trekking zonder niistei nnustnsmden DINSDAG 18 JITI.I) in het openbaar onder toezicht van Notaris Groeniei', (goedgekeurd bij Kon Besluit van 24 April 1911, No. 42), Aangekoekt voor 4 54)00. Prijs. Prijs. 3e. 1 SAEON-AMEUBLEMENT, 9e. fabrikaat Onder den St. Maarten, waarde 10e. ruim f 800. 3e. 1 SiOTOBBIJWIEL (Peugeot). lis. 4e. 1 eikenhouten BMTOOK-AMEF- 12e. ELEMENT. 5e. 1 STOUWER SCHRIJFMACHINE. 13e. 1 Oe. 1 ADLER SCHRIJFMACHINE. 7e. ÏEDÏSONHANDELSEONOGKAAF. 14e. 1 8e. 1 ROYAL STANDAARD-SCHRIJF- 15e. 1 MACHINE. 1 Stalen BOEKENKAST. 1 prachtig eikenk. SCHRIJF BUREAU. 1 eikenk. BOEKENKAST. 1 BRANDKAST, fabrikaat LIPS, Dordrecht. BRANDKAST, fabrikaat v. d. BLERK, Tilburg. REGISTR ATUURKA ST. BRANDKAST, fabrikaat DE HAAS, Rotterdam. Yoorta 1985 prachtige prijzen, waaronder 200 Spreekmachines, 50 Rijwielen,enz. enz, Vraag gratis circulaire. Eoten overal verkrijgbaar, doch franco per post na ontvangst van postwissel, tegen onderstaande gereduceerde prijzen 1 lot 25 ct. en porto 5 et. is f 0.30. 5 loten franco f 1.25. 11 loten franco f 2.60. 22 loten franco f 5.10. 44 loten franco f 10.110 loten franco f 25. Trekkingslijsten 4 dagen na de trekking franco 7 ct. extra, uitsluitend bij A. v. LA EK- HOVEN, Nienwstr. 83, Tilburg.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 6