STADSNIEUWST BUITENLAND. DE ONTVLUCHTE GEVANGENEN. flus valt er geen personeel over te nemen. Hij oordeel de de overige wensehen nie,t uitvoerbaar en daarom onpractisch. Prof. Van Embden en de heer Wib.aut bestreden dit, en de heer Smeenge uitte nog eenige wensehen. De heer Duys, die al dadelijk tot de orde werd ge roepen, vond, dat niet mocht verzuimd worden, voor dit kleine deel personeel betere arbeidsvoorwaarden te verkrijgen dan het andere personeel der H. IJ. S. M. heeft. De wensehen lo en 2o vervielen; sub 3 werd verwor pen met 31 tegen 12 stemmen. Besloten werd overeen komstig het voorstel van B. en W. Voor een vluchthaven te Hoorn werd 13.500 toege staan. Geweigerd1 werd een subsidie in de kosten van verbe tering van den Heiligenweg te Krommenie. De zomerzitting is gesloten. DE MALTHEZER RIDDERS. De ridderdag van de Malthezer ridders zal op 3 Augustus te Utrecht plaats hebben. Dien dag te 10 uur zal de aartsbisschop van Utrecht in de kathedraal een pontificale mis opdragen, waarbij de ridders zullen tegenwoordig zijn. Na afloop van de mis zullen zij een bezoek brengen aan het nieuwe St. Anthonius Gasthuis, waarna zij te 1 uur als gasten van den aartsbisschop het noenmaal zullen gebruiken in het bisschoppelijk paleis. Te 5 uur zal de algemeene ver gadering plaats hebben, en te 6 uur de riddermaaltijd waaraan Z. K. H. de Prins der- Nederlanden zal deel nemen. Gemengd nieuw*. DF. VERGIFTIGING TE OLDEMARKT. Bij de justitie te Heerenveen is een briefje gedepo neerd, geschreven door de vrouw L. O., die onder ver dachte omstandigheden overleed. Zij schrijft daarin, dat het leven haar een last geworden is. Dit briefje werd gevonden in de bedstede. In een kast is een tweede briefje gevonden, meldende, dat de vrouw voor een jaar of drie arsenicum gekocht had van een schipper. RIJWIELDIEFSTALLEN. In de laatste weken werden te Loosduinen en om streken verbazend veel rijwielen gestolen, soms met 3 en 5 tegelijk, sloten werden verbroken, kettingen door geknipt. Ook in Monster vertoefden leden van het complot dieven. De politie schijnt nu voldoende ter men te hebben om eenige "personen aan te houden. Ze zijn geboeid naar den Haag overgebracht. DE SYNODE DER NED. HERV. KERK. De algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk is gisteren in den Haag geopend. Tot president werd benoemd ds. II. A. Leenmans, te Ilarlingen; tot vice-president dr. G. J. Weijland, te Yeere en tot secundus vice-president ds. D. Eilerts de Haan, te Heiloo. DE ZEELIEDENSTAKING. Gistermorgen zijn de beide verdachten van den moordaanslag op een werkwillige in de Gerard Dou- straat te A'dam door den comm. van politie in de 5e sectie, den heer Kummer, aan een streng verhoor on derworpen. Beiden moeten beslist ontkend hebben iels met aanslag te maken te hebben gehad, zegt het II b 1 d. Wel gaven zij toe, den werkwillige gevolgd te hebben, doch alleen om te zien waar deze woonde. Vos, die volgens getuigen zou geschoten hebben, doch op wien geen revolver bevonden werd, moet voorts hebben ontkend, dat de in een gang aan de Jacob van Campenstraat gevonden revolver zijn eigen dom zou zijn. Omtrent Kereher vernamen wij nog, dat hij I Juli met de „Delfland" van den Kon. Holl. Lloyd hier was aangekomen en zich: toen bij de staking aangesloten had. Hij kon natuurlijk niet ontkennen, dat hij een revolver bij zich had gedragen. Op zijn revolver wer den naar men weet nog alle patronen bevonden. In de Gerard Doustraat werd gistermorgen door een knaap een revolverkogeltje gevonden, dat bij de politie gedeponeerd is. De politie was er gistermiddag nog niet in ge slaagd, den derden verdachte te arresteeren. De werkwillige stoker is gistermorgen met een der booten der Hollandsche Stoombootmij. vertrokken. De beide verdachten zullen heden ter beschikking der justitie worden gesteld. Dinsdagavond even na tien uur, werd er uit een groep personen in de' Leeghwaterstraat te Amsterdam een schot gelost op twee, juist voorbijgereden, huza ren. Er hadden in verband met dit. feit geen arresta ties plaats; de groep werd door marechaussees uit elkaar gejaagd. De politiewacht te Amsterdam zal nog met 80 rijksveldwachters worden uitgebreid. Dinsdagmacht zijn in de woning van een werk man der Marinewerf, staande in de 3e Kattenburger dwarsstraat, de ruiten ingeworpen. De baldadigen meenden, dat in die woning een werkwillige1 woonde, doch ze vergisten zich deerlijk. De werkman, die de overlast werd aange'daan, bleek een goede vriend dei- stakers, die zich de vorige week nog al moeite had ge troost de gelden, groot 150, bij de werklieden der werf in te zamelen. De werkwillige, dien men wilde treffen, woonde niet ver af. -De directie van de Ned. Tramwegmpij. heeft aan al haar kantoren meegedeeld, dat zij, door de voerliedenstaking te Amsterdam, niet kan instaan voor de bestelling der goederen, die per Holland Frieslandlijn derwaarts worden verzonden en het dus wenschelijk is, dat de geadresseerden de goederen af halen. Verschillende schuitenvoerders hebben gisteren aan hun patroons het voornemen te kennen gegeven, hedenochtend het werk te hervatten. De IIolland-Amerika Lijn heeft met ingang van Dinsdag de eerste en tweede klasse passageprijzen verhoogd en wel voor de eerste klasse van alle stoom schepen en in beide richtingen met 6.25 en voor de tweede klasse met 6 per volwassene. Met de nachtboot- kwamen te Vlissingen gisteren uit Engeland 22 werkwilligen aan voor de Hollandsche Stoomboot-Mij. te Amsterdam. Met den trein van 4.44 vertrokken zij naar Amsterdam. Op een druk bezochte vergadering van arbeiders uit alle bedrijven te Cardiff is besloten solidariteitsstaking af te kondigen en vol te houden, totdat de reeders van de haven onderhandelingen hebben aangeknoopt met den bond van zeelieden De tremmers en de vracht rijders hebben dientengevolge last gegeven onmiddel lijk het werk neer te leggen. De zeelieden hebben besloten voor geen enkel schip, zelfs niet tegen ver hoogde gages, aan te monsteren, zoolang de reeders den bond nog niet hebben erkend Gisteren was het te Cardiff rustiger, er deden zich geen verdere ongeregeldheden voor. Blijkens een telegram uit Glasgow is de staking daar in een nieuwe phase getreden. De reeders en de stuwadoors hebben samen besloten krachtig tegen de bootwerkers op te treden. Dezen toch staakten en kregen hun eischen ingewilligd. Daarna stelden zij andere eischen, waaraan niet werd toegegeven, en nu staken ze weer. De patroons dringen erop aan, dat de bootwerkers onverwijld het werk hervatten op de laatst overeengekomen voorwaarden. Geschiedt dat niet, dan zal een algemeene uitsluiting der stakers worden afgekondigd. Meer en meer begint de meening veld te winnen, dat een der ontvluchten uit. de gevangenis te 's-Herto- genbosch, de Haan, den dood zou hebben gevouden bij zijn poging om Maandag op den trein te springen. Aan de Tel. wordt hieromtrent o. a. nög--gemeld: „Maandagmorgen kwamen bij het in aantocht zijn van een goederentrein uit Eindhoven, die te 10.15 ter hoogte van blokhuis 39 was, plotseling eenige mannen uit het dichte boscli te voorschijn, werkten zich door het struikgewas langs den spoorlijn, sprongen den breeden greppel over en plaatsten zich op den spoor baan, gereed om op den in snellen beweging zijnden trein te springen. Een hunner sprong, voor de ande ren het zagen, op een der wagens, maar zijn sprong mislukte; hij werd door den in flinken vaart zijnden goederentrein weggekwakt en viel voor dood op den grond, waar hij bleef liggen. Twee. zijner metgezellen pakten hem dadelijk beet, elk onder een arm en sleep ten hem door een greppel in een bosch. De blokhuis wachter blies op zijn signaalhoorn en na een kwartier ongeveer begon de vervolging van de misdadigers, trachtten ten minste eenige burgers-hun spoor te ont dekken. Het onderzoek leverde geen resultaat op. Van de vluchtenden was niets meer te bespeuren. Door uitlatingen van Wijnen als „De Haan is ge lukkig. IIij is beter af dan wij", kregen de menschem tot, wie Wijnen die woorden richtte, daarvan den in druk, niet dat De Haan ontkomen was, doch dat Wij nen hem gelukkig achtte, wijl hij met het ellendig boe televen van misdadigers niets meer uitstaande had. De autoriteiten hellen door een eu ander sterk over naar de meening, dat De Haan Maandagmorgen bij zijn botsing met den trein, in volle vaart, op slag ge- gedood is, of wel zulk een zware verwonding opliep, dat hij kort daarop onder het oog zijner makkers in de bosschen bij Best is o.verleden. Was hij eventueel ster vende of nog- zwaar ziek, dan zou zijn nog in vrijheid zijnden makker hem niet in den steek laten en waar schijnlijk bij donker uit de bosschen komen om te zien het een of ander voor zijn kameraad te bemachtigen. De solidariteit is, gelijk bekend, zeer groot onder dit slag volk. Toen het Dinsdagmorgen bekend werd dat ook Donker had geprobeerd bij Boxel op den trein te springen, ontdekt werd en zich in de bosschen ander maal aan zijn vervolgers wist te onttrekken, begon de politie met meer stelligheid te gelooven, dat De Haan door den dood aan alle vervolging was onttrokken, doch tevens was haar vaste overtuiging, dat Donker zich weer verbergen zou in de dichte ondoordringbare bosschen, waar het lijk van zijn kameraad was begra ven en die hem en zijn makkers, ondanks nauwkeurig en ernstig speuren, zulk een goede schuilplaats had den geboden." Aan het „Handelsblad" wordt bericht „De herhaalde doorzoekin'g van de terreinen en bos schen leidde gisteren wederom tot geen bevredigend resultaat. Wel werd' de zekerheid verkregen, dat er zich één der voortvluchtigen in het boschterrein, gele gen tusschen Best, Liempde en Oirschot, bevindt, hoogstwaarschijnlijk in het bosch bij wachtpost 60, aan den spoorweg Best—Boxtel, bij het gehucht Vel- deren, gemeente Liempde. De streek is echter zoo uit gebreid, en het met overgroeide greppels en slooten doorploegde terrein zoo uitgestrekt, dat het met één politie-afdeeling van acht a tien man, niet voldoende is om hot te doorzoeken. De meeste berichten verhalen slechts van één ont vluchte; slechts enkele spreken van twee. Het is mo gelijk dat één der boeven door den ernstigen val dien hij deed, niet in staat is flink vooruit te komen, toch zich met zijn makker in de bosschen schuil houdt. Wij vonden tal van sporen van in het koren g-emaakte „bi- vaks voor twee personen; ook pleit de geringe ver plaatsing der voortvluchtigen voor deze veronderstel ling. De bevolking is zeer bevreesd en klaagt over de weinige hulp bij de achtervolging. Bij de afgelegen boerderijen gaf men den voortvluchtigen uit vrees liet gevraagde voedsel, de angst is overal zeer groot. Gis termorgen zijn een aantal boeren met knuppëls gewa pend, begonnen om het terrein bij en om blokhuis 42 te Best te doorzoeken." VAN LEEUWARDEN NAAR GRONINGEN. De aviateur Sieb Koning, die gistel-en van Leeu warden naar Groningen zou vliegen, steeg gisteravond om 3 minuten voor achten bij prachtig stil weer op. Wegens een defect aan de schroef is hij achter Veen- wouden in een weiland „en vol plané" moeten dalen. De aviateur en zijn medepassagier Ledougne zijn on gedeerd. De machine is eenigszins beschadigd. Zij zal gedemonteerd worden. EEN NOODLOTTIGE LES. De directeur van de Clir. Normaalschool te Putten was Maandagavond met zijne vier leerlingen bezig met liet doen van een natuurkundige proef. Plotseling had er eene ontploffing plaats. Met een hevigen knal sloeg het toestel uit elkander en allen kregen de bij tende vloeistoffen over gelaat en handen. De directeur en zijn zoon zijn er het ergst aan toe. Eerstgenoemde werd gewond aan zijne oogen, zoodat hij den volgen den morgen naar Utrecht moest. Zijn zoon ligt met een dik gezwollen gezicht te bed. De overigen kregen brandwonden aan hoofd en armen, van twee meisjes verbrandde zelfs gedeeltelijk de bovenkleeding. De ontsteltenis was natuurlijk buitengewoon. BENOEMD. Bij Koninklijk Besluit van 17 dezer is benoemd in de provincie Noordholland tot heemraad van het heem raadschap Wieringen, C. Maars te Wieringen; tot heemraad van den polder Eijerland op Texel, C. Gar- ritsen te Texeltot heemraad van den Terschellinger polder, A. J. de Boer te Terschelling. KORTE BERICHTEN. Te Texel geraakte een paard, voor een boerenwagen gespannen, op hol. Het zware voertuig ging den voer man R. over het lichaam. Deze brak hierbij drie rib ben en bekwam meerdere kneuzingen. Ten hoofdpostkantore te Amsterdam doet zich sinds eenigen tijd liet geval voor, dat aangekomen postwissels op onverklaarbare wijze in het kantoor gebouw, vermoedelijk nadat de post door de bestellers uitgezocht en gesorteerd is, gestolen worden. Het is nog niet mogen gelukken, den dader in handen te krijgen. Te Hoek van Holland is gi.sternamiddag bij het zwemmen tusschen de pieren van den Nieuwen Wa terweg de 17-jarige E. op 't H. verdronken. - Gisteravond heeft in de Jonkerfransstraat te Rotterdam een 15-jarig meisje van een opgeschoten jongen een trap tegen het lijf' gekregen, die zoo aan kwam, dat zij bewusteloos op de straat ineenzakte. Per brancard is zij naar de ouderlijke woning gebracht. Aan het strand te Huisduinen is Dinsdagmiddag een pakje kleeren gevonden, dat bij onderzoek bleek toe te behooren aan den zoon van den heer W. K„ te Den Helder. Men vreest, dat de jongeling verdronken is. Ondanks het ijverig dreggen, is het lijk niet ge vonden. 1 an een van de vaartuigen uit een sleep mossel- zaadschepen werd bij aankomst te Vreeswijk een van de opvarenden, een 21-jai-ige jongeman, vermist; waarschijnlijk is hij tusschen Schoonhoven en Vrees wijk geheel onopgemerkt bij het scheppen van wat er over boord gevallen en verdronken, Bij twee bewoners van Heel weg bij Varsseveld zijn door een hond respect. 50 en 54 kippen doodge beten. Met toestemming der politie is de hond ineen der hokken gevangen en doodgeschoten. Gistermiddag reed een jongeling op een fiets door de Celebesstraat te Haarlemtoen plotseling eenige werklieden van een huis een ladder lieten vallen, die de fietser op het hoofd kreeg en ernstig gekwetst. In bewusteloozen toestand werd hij weg gedragen. UIT STOMPETOREN. De verkiezing van een lid der directie van Scher meer's Brandcontract (vacature Schoone) gisteren ge houden, heeft geen resultaat gehad, in zoover dat het bestuur (hier tevens stembureau) het over den uitslag niet eens kon worden. Het betreft hier de kwestie of iemand als gekozen moet worden beschouwd wan neer hij de meeste van het aantal uitgebrachte stem men op zich heeft vereenigd, dan wel of hij hiertoe de helft plus 1 stem noodig heeft. Het reglement geeft hieromtrent geen nadere aanwijzing. Er zal een vergadering van deelhebbers worden bijeengeroepen om hieromtrent een besluit uit te lokken. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gisteren geraakte van het echtpaar R. Boon alhier een jongentje van rnim twee jaar te water en werd levenloos opgehaald. UIT ZUID-SCIIARWOUDE. Woensdag, 19 Juli, vergaderde de Tuinbouwfedera- tic ten huize van den heer A. Kist te Zuid-Scharwóu- de. Vertegenwoordigd waren de Tuinbouw-vereeuigin- gen te Koedijk, St.-Pancras, Broek op' Langendijk, Zuid-Scha rwoude, Noord-Scharwoude, Oudkarspel, Ilarenkarspel, Warmenhuizen, St.-Maarten en Schoorldam door 31 leden der resp. besturen, benevens de heeren G. Barten, voorzitter en S. Zeeman secreta ris-penningmeester. Na opening- werd aan de orde gesteld: Aansluiting bij de Federatie. Door verschillende heeren werd in den breede be sproken 't wenschelijke van algemeene aansluiting doch hoe, los of vast, was niet zoo spoedig uitgemaakt. St.-Pancras vroeg het bestuur, wat het dacht te ver- krijgeu door een federatie, waarop geantwoord werd, dat men dan het voor en tegen van eenigen maatregel beter vernam. Nadat betoogd was, dat men dus door de federatie vriendschappelijke samenkomsten op 't oog had, werd met op een na algemeene stemmen be sloten, zulke bijeenkomsten onder den naam van fede ratie te houden. Ook werd, doch met 6 tegen 2 stemmen en 2 blanco aangenomen een vast bestuur te benoemen, wat aan 't einde der vergadering geschiedde met de verkiezing- van den heer G. Barten met 20 tot voorzitter en van den heer S. Zeeman met 18 stemmen tot secretaris. (Ieder afgevaardigde stemde bij deze verkiezing hoof delijk). Omtrent de maat van reuzenbloemkool werd alge meen goedgevonden deze te bepalen op 14, 12 en 9 cM. resp. in de maanden October, November en December. Met aller goedvinden werd besloten: le. gezamenlijk een betaalmeester te benoemen, en daartoe aan te wij zen de heeren J. Dirkmaat te Br. op Langendijk en C. Koog te Noordscharwoude2e. inzake het toezicht op de betaalkantoren en de contracten op den onder- ha ndschen verkoop het op den ouden voet te laten, en 3e ter bestrijding van de kosten van de federatiever gaderingen van elk lid' der aangesloten vereenigingen 5 ets. bij te dragen. Goedgevonden werd dat elke vereeniging- van niet- leden hunner plaatselijke vereeniging van den verkoop hunner onderhandsclie verkochte producten inplaats van 1 1% zal eischen. Op voorstel van den heer S. Zeeman werd besloten de samenstelling van de Commissie van Beheer op de Broeker markt te behouden tot 31 Dec. a.s., doch be paald, dat elke vereeniging zelfstandig den Raad' der gemeente Broek op Langendijk zal verzoeken een ver tegenwoordiger te mogen benoemen in bedoelde com missie. Do opruiming van het vuil in de slooten en vaarten, welke vooral in dezen tijd haast onbevaarbaar zijn van de vele koolbladeren, kroos, enz. zal door elke vereeni ging zelfstandig uitgevoerd1 worden en wel door tc adresseeren aan den Raad van hare Gemeente, dit van gemeentewege te doen plaats hebben. Het punt rattenverdelging werd ingetrokken, daar algemeen opgemerkt werd, dat juist in gemeenten, waar ratten gevangen worden, men de meeste schade van dit ontuig ondervindt. Ook werd ten slotte aangenomen de genomen beslui ten krachtig te handhaven, en het contract op den onderhandsbhen verkoop alleen te wijzigen door schrapping van art. 16 van het huishoudelijk regle ment, vermeld op de achterzijde. Na afdoening van de uitgebreide agenda, werd een schrijven voorgelezen van den Inspecteur van den Landbouw, waarbij afgevaardigden werden verzocht ter bespreking van een werk voor den juisten inhoud der groenteuzendingen naar het buitenland. Benoemd werden de heeren G. Barten en S. Zeeman, .die de aangesloten vereenigingen zullen vertegenwoor digen op bovenbedoelde vergadering 27 Juli a.s. te 's-Gravenhage, waarna de bijeenkomst met dank voor de samenwerking werd besloten. UIT HEERIIUGOWAARD. *Bij de gister gehouden herstemming voor den Raad verkreeg de heer K. Molenaar in I 51, in II 164, in III 69, in IV 60 stemmen, totaal 344 stemmende heer H. Overtoom in I 57, in II 136, in III 92, in IV 27 stemmen, totaal 312 stemmen; zoodat meteen meerderheid van 32 stemmen gekozen is de heer K. Molenaar (lib.) Er werd bij de herstemming nog drukker gestemd dan bij de stemming. Van de 681 op de kiezerslijst voorkomende personen, van wie er sinds dien drie overleden zijn, hebben 659 kiezers hun stem uitge bracht. Negentien kiezers hebben dus niet gestemd. Als men bedenkt dat onder die negentien zieken en, naar elders vertrokken kiezers zijn, dan ziet men dat er weinig stemmen mber uitgebracht hadden kunnen worden. Voor deze verkiezingen was kiesplicht dan ook niet noodzakelijk 1)E REGEERING EN "mÖ1ÏD-~eFkLAÏÏWZEËr. Naar men ons bericht komt morgen in deze om geving Z. Ex. de minister van landbouw enz., de heer Talma, vergezeld van den directeur-generaal, den heer v. Hoek, en den inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst, den heer dr. H-. Remmelts. Het doel van de reis moet zijn inlichtingen in te winnen over mond en klauwzeer en van belanghebbenden advies te krijgen inzake bestrijding dezer veeziekte. AGENDA. VRIJDAG. „Nieuw Leven" en „Orpheus", repetitie voor het geheele koor, 8 uur, gebouw Diligentia. DUINWATERVOORZIENING AAN DEN OMVAL. In de raadsvergadering van 27 Januari 1909 (bladz. 8 v. v. van het verslag van 's Raads handelingen van dat jaar) werd aangenomen de conclusie van het voor stel van B. en W„ opgenomen in bijlage No. 2 van dat jaar, luidende: „aan Q. Hartland c.s„ als beschikking op hun adres d.d. 15 Juni 1.1., te berichten, dat zoolang geen 10 der aanlegkosten als jaarlijksche opbrengst der water- levering (aan den Omval) door de belanghebbenden wordt gegarandeerd, de gevraagde tusschenkomst van het Gemeentebestuur niet zou baten." Bij de beraadslaging over dit voorstel in de bedoelde raadsvergadering werd door het college de toezegging gedaan, dat dezerzijds een onderzoek zou worden inge steld inzake de watervoorziening- in verschillende ge deelten der gemeente, in verband met welke toezeg ging zijn aandacht ook op de watervoorziening aan den Omval en omgeving is gevestigd gebleven. Bij een onlangs ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bewoners over het algemeen naar den aanleg van de duinwaterleiding verlangen en dat zij bijna allen genegen zijn aan de huiseigenaren den abonnements prijs te vergoeden; deze laatsten zien alleen tegen de kosten van den aanleg- op. Ook met de huiseigenaren is het beter g-esteld dan in 1909; het zijn nu juist de verhuurders der kleine woningen die zich bereid ver klaard hebben om aan te sluiten, indien de leiding niet- te ver van de. woning gelegd werd, aan welk be zwaar wel is tegemoet te komen. Zooals de zaken nu staan, kan men verzekerd zijn, dat er pl. m. 160 voor directe aansluitingen zal worden ontvangen, welk bedrag kan klimmen tot ruim 300. Door de directie der Duinwatermaatschappij wordt voor het leggen van een 3" leiding over de geheele lengte een garantie gevraagd van 425, zijnde 10 van een aanlegkapitaal van 4250, met welke capaci teit, naar de meening: van het collge, genoegen kan worden genomen, nu aan den Omval een brandspuit zal worden gestationneerd, waardooor het aanleggen van brandkranen aldaar overbodig mag worden ge acht. In dit geval zullen de kosten voor de gemeente aan vankelijk bedragen 425, verminderd' met het bedrag- der reeds toegezegde aansluitingen ad 160, of 265, welk bedrag mettertijd als, naar verwacht mag worden, alle perceelen zullen zijn aangesloten, zal verminderen tot i 125 per jaar. In verband met het voorafgaande stellen B. en W. voor te besluiten aan de directie der Maatschappij tót exploitatie van' waterleidingen in Nederland, in verband met de duin watervoorziening aan den Omval, te berichten, dat deze gemeente zich verbindt 10 te garandeeren in de kosten van het aanleggen van een 3" leiding over de geheele lengte, welke kosten zijn geraamd op 4250 en wel tot een maximum bedrag van 425 per jaar, tot -het tijdstip waarop het totaal bedrag der abonne mentsgelden voor de aansluitingen aldaar het genoem de bedrag van 425 zal hebben bereikt. EINDEXAMEN R. H. B. SCHOOL. Bij het eindexamen van de R. H. B. School te Hoorn gehouden, slaagde gisteren van de le groep J. Blaau- boer, N. L. Koning beiden te Alkmaar; J. Gootjes, Hoorn: M. Behrens, F. J. van Haften, H. J. de Jamaer, C. B. Kuiper, B. F. Enschedé, R. Roos, Mej. J. Kim- mijser, G. H. J. van der SluyS allen teHaarlem; W. Gauw, R. Th. Luyckx, J. J. B. de Jonge Oudraat, J. W. Wijn, allen te Helder; J. W. Platte, J. A. H. Coops, beiden te ZaandamJ. W. Prins, P. A. Prins, B. van Sitteren, S. M. Kistemaker, éxtraneï. Afge wezen 3. ENGELAND. De ontdekking- van mond- en klauw zeer in Sussex blijkt ernstige gevolgen te hebben voor den veestapel. De. overheid heeft al besloten de zes veemarkten iu Sussex te sluiten en heeft den uitvoer van schapen uit de veenlauden van Romney, waar te genwoordig een half millioen schapen grazen, verbo den. De fokkers lijden daardoor groote schade. ITALIë. Het heet, dat de Italiaansche gezant te Konstantinopel teruggeroepen zal worden en door een politicus uil den Senaat wordt vervangen. Men ver wijt hem, dat hij niet in staat is geweest, de verhou ding met Turkije te verbeteren. RUSLAND. Te Kieff zijn aan de stadstelefoon een aantal misbruiken aan het licht gekomen. De direc teur werd afgezet. Verder is daar vastgesteld, dat verscheiden intendanters 750.000 paar laarzen als goed hebben aangenomen, terwijl 80 procent totaal onbruik baar waren. BALKANSCHIERE1LAND. In strijd met het op timisme van de officieel© berichten, zoo seint Reuter uit Konstantinopel, dient gemeld te worden, dat de toestand in Albanië ernstig blijft. De groote meerder heid' der Malissoren weigert zich te onderwerpen. De opstand in het Mohammedaansche gedeelte van Noord-Albanië breidt* zich uit. In Vallona hebben aanvoerders van Albaneezen ge tracht, de daar aanwezige troepen tot oproer over te halen. Volgens officieele berichten zonder succes. Alen weet dat: de familie-verhoudingen in het Servische koningshuis niet tot de aangenaamste be hooren. Ilct schijnt evenwel dat de betrekkingen tus schen -vader Peter en zoon George in den laatsten tijd er op verbeterd zijn. Althans heeft koning Peter bij het vertrek naar een badplaats, voor den eersten keer sinds langen tijd openlijk afscheid genomen van prins George. Er is ook een begin gemaakt met de afbeta ling van 's Prinsen schulden. PERZIë. Het parlement heeft de regeering- ge machtigd de krijgswet af te kondigen. Er zal verder onverwijld een expeditie worden uitgezonden tegen den ex-shah. Naar verluidt moet Rusland niet vreemd zijn aan de actie van den uit ziju ambt ontzetten „koning dei- koningen." Wie de onbekwaamheid van den verdreven shall Mohammed Ali kent, zoo deelde een kenner aan de Lok. Anz. mee, kan g-een oogenblik vermoeden, dat hij uit eigen initiatief uit zijn verbanning (hij had zich gevestigd in Odessa, maar bevond zich den laatsten tijd in een Oostenrijksehe badplaats) is teruggekeerd. Geroepen heeft hem niemand, daar hij niet alleen on bekwaam maar ook moreel onbetrouwbaar en karakter loos is, die bij de Perzen voldoende bekend en gehaat is. Hij is dus niet geroepen, hij is te zwak om zelf te komen, een derde moet de actie leiden en wie zou dat anders kunnen zijn dan Rusland? De vroegere sultan verspeelt door zijn optreden na tuurlijk het hem toegekende pensioen. DU1TSCHLAND. Op het excercitie-terrein te Ham- melberg heeft een schildwacht een Japansch majoor, die bij 't artillerie-reg. was gedetacheerd, 's nachts tus schen 1 en 2 u. betrapt, terwijl hij met'ji dievenlantaarn de nieuwe Nooitbenauwdkanonnen onderzocht en be studeerde. Volgens geruchten, welke de ronde deden onder inboorlingen, is een patrouille, bestaande uit den

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2