STADSNIEUWS" Gemeenteraad van Alkmaar, BUITENLAND. BENOEMING VAN EEN STEMBUREAU VOOR DE AANSTAANDE VERKIEZING VAN EEN VERBETERING VAN VOLKSHUISVESTING. j tJTT OUDORP. ^Gisteravond omstreeks tien uur zagen eenige jon gelui een verdacht uitziend individu met een zak op den rug loopen. Zij volgden hem. Hij ging naar de pastorie, welke tijdelijk onbewoond is, schelde aan, wachtte, ging toen naar de naastbij gelegen woning, waar eveneens niemand thuis was, belde ook daar aan. Eindelijk keerde hij naar de patorie terug, trapte eerst tegeu de deur aan, schoof daarna het raam op en ging naar binnen. De jongelui, die zich verdekt hadden op gesteld, namen waar dat hij een blikken bak en een koffiezeefje meenam. Blijkbaar merkte hij onraad, althans hij staakte zijn ontdekkingstocht en maakte dat hij wegkwam. De jongelui waarschuwden den agent van politie Hoog'zaad', die zich geen oogenblik bedacht, maar, hoewel niet in uniform, dadelijk op zijn fiets stapte en den man, die in de richting van Alk maar was geloopen. geheel alleen nazette. Op den Steewegy ter hoogte van de woning van den heer Go- vers. haalde hij hem in. Hoewel' de man aanvankelijk weinig- lust gevoelde mee te gaan, moest hij zijn verzet spoedig opgeven. Hoogzaadi bracht hem in het daar voor bestemde lokaal. Vanochtend werd hij geboeid naar Alkmaar overge bracht. Hij weigerde naam en woonplaats op te ge ven alleen deelde hij mede 35 jaar te zijn. Spoedig bleek echter dat hij Gerrit V. heette, af komstig uit Maassluis en varensgezel was. Den laat- sten tijd is hij zwervende. Hij zeide den diefstal te hebben gepleegd om onder dak te komen. MIDDENSTANDSBOND. (Vervolg.), Nadat de heer E. G. Sehuurmans zijn gisteren reeds vermelde conclusies over het debietrecht waarin hij ziet een bedreiging met algemeenen ondergang voor onze tabaks- en sigaren-industrie in haren vollen om vang had toegelicht, had hierover eenig debat plaats. De conclusies werden allen aangenomen onder lang- aanhoudend applaus. 's Avonds had op het stadihuis de officieele ont vangst van de congressisten plaats. Roermond» bur gemeester noemde de middenstand kern en ruggegraat der maatschappij, de bondsvoorz. bracht onder geest driftig applaus hulde aan den architect dr. P. II. J. Cuypers een der grootste mannen, die het ambacht tot opkomst brachten, een van Nederlands g'rootste kunstenaars. Onder de aanwezigen bij de ontvangst ten stadhui- zc bevonden zich ook, behalve de vertegenwoordiger van den minister van Financiën, jhr. M. de Jonge, dr. Nouwens, de bekende middenstandsadviseur, thans te Rome woonachtig, en de heer Jules Schoonheyt, ver tegenwoordiger van de Belgische Middenstands-orga nisatie. Hedenmorgen werd in het Chris tof felhuis het eigenlijke congres, de achtste algemeene vergadering geopend met een uitvoerige rede van den heer J. S. Meuwsen, bondsvoorzitter, die allereest naging wat de hond reeds heeft gedaan. Met teleurstelling gewaagde spreker van het uitblijven der zoozeer gehoopte indie ning van strafrechtelijke bepaling tegen oneerlijke concurrentie, welk uitblijven hij toeschreef aan een misvatting' van den minister ten aanzien van de opi nies van den middenstand zelf. Hij hoopte, dat als nog door de regeering binnen niet te langen tijd aan de wenschen van den eerlijken handel zal worden te gemoet gekomen. Met genoegen constateerde spreker, dat uit alle lederen van den Middenstand bewijzen van zelfbewust ontwaken komen en hoopvol voor de toekomst noemde hij het, dat enkele vereenigingen zelfstandig1 optreden om bedreigde belangen der standgenooten mede te hel pen verdedigen, al wordt daardoor het' leiden der be weging beduidend moeilijker, zoo niet onmogelijk ge maakt. Bij deze gebleken zucht tot zelfregeering dient bijtijds gedacht te worden aan het treffen van maatregelen, 0111 den nieuw-ontwaakten levensstroom in een goede bedding te leiden. Straks zal het bestuur met. voorstellen komen be treffende de reorganisatieplannen van den Bojid. Spr. bracht in herinnering, dat ditmaal voor het eerst door oen dame op het congres een praeadvies wordt uitge bracht en w.ees verder op den practischen zin voor „selfhêlp," die den Nederlandselien Middenstand zoo kenmerkend onderscheidt van dien uit het buitenland. Allen regeeringssteun wil spr. niet afwijzen, integen deel maar eerst als het particulier initiatief ge sproken heeft en onmachtig blijkt, dient, de staat bij te springen. Zulk een regeeringssteun behoeft abso luut niet de onafhankelijkheid van deii Middenstand jegens welke regeering ook, in g'evaar te brengen. Spr. blijft evenwel aanmanen in de eerste plaats te steunen op eigen kracht, zich naar vermogen zelf sterker te maken voor den bestaansstrijd. Is die eigen kracht onvoldoende, dan de broederhand uitgestoken naar den collega, 0111 in eendrachtige samenwerking eikaars be langen te verdedigen. Mocht het nooddg* zijn, laat dan de regeering de daden van „selfhelp" door hare mede werking bekronen en versterken. Tenslotte richtte spreker het volgend) vertrouwelijk woord tot de afgevaardigden: „Door de. uitingen van enkele vereenigingen is de schijn gewekt, dat men ontevreden was met de leiding welke door het Bondsbestuur aan den Middenstands bond) werd gegeven, en men daarom in de plaats, van deze wettige leiding, een niet-wettige daarvoor in de plaats wilde dringen. En dit-, mijne heeren, is iets, dat nooit, of te nimmer zal mogen geschieden. Is men ontevreden over de leiding, welke door het Bestuur aan. uw organisatie gegeven wordt, welnu men volge den rechten weg en brenge dit a.n, het bestuur met open vizier en met gepaste middelen onder het oog. En dit kan ik U namens, het Bestuur wel zeggen, dat de tegenwoordige: functionarissen met even groote bereidwilligheid, als zij tot dusver hunne mandaten hebben vervuld, indien zij tot de overtuiging komen, dat dit Uwen wenscli is, zij hunne mandaten zullen neerleggen, om TI in de gelegenheid te stellen een be stuur te kieken overeenkomstig met uwe eventueele wenschen. Maar wat de dagen van heden en morgen ons ook brengen: een bestendiging van clit Bestuur of een geheel nieuw, vergeet daarbij niet dat een der eerste eischen om Uwe organisatie tot bloei te brengen is, dat de mannen, dien gij Uw ver-trouwen schenkt en tot Bestuursleden geroepen hebt, of zult roepen, sterk moeten kunnen staan door dit vertrouwen ongeschokt en onvoorwaardelijk van u te bezitten. Met andere woorden, wilt gij uwe organisatie voor ondergang be hoeden, blijft dan steeds, in het. oog' houden, dat stren ge leiding d'oor hen, die daartoe op wettige wijze zijn verkozen, de allereerste eisch is. Waar zou het heen, indien in een veldslag de aan voerders die onvoorwaardelijk op hunne mannen moe ten kunnen rekenen, d'oor hunne eigen, manschappen in den rug' werden aangevallen? Niet gres voor geopend. (Daverend) applaus). Nadat de notulen der vergadering waren vastgesteld had de stemming, over de candidaten voor lid) van het bondsbestuur plaats. Tot leden van het Bondsbestuur werden gekozen de Heeren H. Ermen Moons, E. G. Sehuurmans en L. B. J. Gorris. Vervolgens kwam het jaarverslag' aan de orde, dat goedgekeurd werd, alsmede de -begrooting en een voor stel van het bestuur in zake reorganisatie van den Bond. Met op een na algemeene stemmen werd besloten niet tot reorganisatie van den bond over te gaan. EEN WAARSCHUWING VOOR ZWEMMENDE JONGENS. Gistermiddag waren eenige jongens van veertien jaar, Jacob Dik, van de Kanaalkade, Hendrik Groot en linke Harder van de Molenbuurt bij de spoorbrug in het Kanaal aan het visschen. Ze besloten, ter afwisseling te gaan zwemmen, hoewel alleen Jacob, naar hij ons vanmor gen vertelde, alleen de zwemkunst meester was. 't Ka naai was eerst erg ondiep, tot aan een richel en als je daar kwam, zoo zei hij, Hendrik, dan zonk je plotse ling weg. Imke ging te ver loopen en daar ging hij de diepte in. Driemaal zag ik) hem boven en toen dacht ik 0 jé, nou verdrinkt-ie, want als je voor de vierde maal naar beneden gaat, kom je niet weer boven, dat zal meneer ook wel weten. Nou, ik durfde hem niet opduiken, want hij zit nog al goed in z'n want en al ie me bij m'n been pakte kon-ia mij wel meesleuren Ik greep m'n hengel en stak hem er mee. „Henk, grijp hem", zei ik. Hij greep z'n nagels stonden latei- in den hengel, we sjorden en toen tilden we hem op den wal. Hij zag zoo blauw als lood, toen-ie zich la ter aankleedde werd-ie rood en later was-ia wit.. Deze nationale kleursverandering en de voorstelling van het gebeurde mogen we voor rekening van den le- vendigen verteller laten. Maar in elk geval bewijst zijn verhaal weer, hoe ge vaarlijk het is, dat jongetjes op hun eigen houtje zich in het diepe kanaal' begeven. Moge het een goede waarschuwing' voor hen zijn en hen tot voorzichtigheid manen aan den Bond van Nederlandsche schilderspatroons, als beschikking op zijn adres van 3 Juni j.l., voor zij nen in deze gemeente te houden leergang in het schil dersambacht, een subsidie te verleenen van ten hoog ste 100 per jaar, onder deze voorwaarde, dat de on derneming ook door het Rijk en de provincie geldelijk worde gesteund. Conform besloten. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. B. en W. stellen den raad! voor te besluiten: aan den heer Mr. E. R van Lanschot c.s., als be schikking op hun adres gedagteekend 30 Maart j.l., te berichten, dat het. dezerzijds niet wenschelijk wordt geacht mede te werken aan de oprichting eener Veree niging van Nederlandsche gemeenten en dat mitsdien afwijzend wordt beschikt op het verzoek om voor deze gemeente als lid dier Vereeniging toe te treden. Alsvoren. AANWIJZING ONDERWIJZER MET VER PLICHTE HOOFDAKTE AAN DE 1STE GEMEENTESCHOOL. Tengevolge Van de benoeming van den heer J. J. T Kooij tot onderwijzer aan de Burgerschool, moet aan de lste Gemeenteschool een onderwijzer met verplichte hoofdakte worden aangewezen. Voorgesteld wordt alszoodanig den heer J. R. van Arnhem aan te wijzen (waaraan verbonden is eene verhooging zijner jaarwedde met 100), met bepaling-, dat deze aanwijzing zal gerekend worden te zijn inf gaan op 1 Mei 1911. Alsvoren. LOON VAN DE KAASDRAGERS. B. en W. stellen den Raad voor: op DE BLOEIENDE CACTUS. Het was gisteravond zeer druk op den anders zoo stillen Geest. Zeer velen begaven zich n.l. naar het bloemenmaga zijn van den heer Doggenaar aldaar om den cactus cereus grandiflorus noctwinus (nachtcactus), te bloeien. Algemeen was men vol1 lof over den zeldizamen vorm, de fijne kleurschakeering, den hoogst aangenamen geur van de bloem aan den zoo bijzonderen dorren stam en men uitte zijne verwondering over de eigenaardigheid van dit flora-kind, dat hedenmorgen zich alweder had gesloten om na zeer langen tijd haar schoonheid wederom voor slechts éénen nacht te ver toonen. Niet alleen trok deze bloem de aandacht der vele bezoekers, maar ook de smaakvolle wijze waarop in een zeer kleine ruimte een bloemperk was aangelegd, waar in middenin een fontein, trok de aandacht. Velen zul len de overtuiging hebben gehad dat men niet alleen een groote ruimte behoeft te hebben om een lief tuin tje te doen aanleggen. twaar, ge achte vergadering, bet. isi u duidelijk, dat, wil men in den strijd de overwinning- behalen, het vertrouwen in onze aanvoerders onwankelbaar moet zijn. Schenkt dat onmisbare vertrouwen aan uwe uitverkoren aan voerders, zoowel in doze groote organisatie,-als in uw eigen plaatselijke,.... en het einde zal zijnde overwinning in den strijd. Na den wenschi te hebben uitgesproken, dat de be sprekingen er toe zullen mogen bijdragen om de onaf hankelijke en zelfstandige positie welke de Midden stand in do maatschappij inneemt, bevestigd zal mogen worden, verklaarde de heer Meuwsen het aehtste eon- GESLAAGD. Bij de gisteren gehouden examens van de Neder landsche Toonkunstenaars-Vereeniging slaagde voor het diploma koorzang Mej. M. Egmond uit Winkel, leer linge van Mej. A. Weber, alhier. Te Leeuwarden slaagde gisteren voor het examen hoofd-acte de heer W. Bralts, alhier. VERGADERIJiG van den op Woensdag 26 JnU 1911, 's n.m. 1 uur. Voorzitter de wethouder Jan de Wit DA, loco-bur gemeester. Secretaris de heer O. D. Donath. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig d© heeren De Groot' met kennisgeving en Pot. Een vacature. De notulen dor vorige vergadering werden goedge keurd. Aan de vergadering wordt medegedeeld: dat is ingekomen een schrijven d.d. 28 Juni 1.1. No. l(i van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde primitief kohier vau den hoofdelijken omslag dienst 1911; Voor kennisgeving aangenomen, b. alsvoren, een schrijven d.d. 21 Juni 1.1. No. 52 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het Ko ninklijk Besluit van 13 Juni 1.1. No-, 57, tot goed keuring- der Verordening op het heffen van haven en kaaigelden; Alsvoren. alsvoren, een verzoek van den heer J. Lind, tot i trekking van zijn adres d.d. 27 April 1.1. inzake rui ling van grond, ten kadaster bekend in Sectie B No. 2802, met gemeentegrond) daaraan grenzende; Alsvoren. d. alsvoren, -een adres d.d. Juli 1.1. van de afd. Alk maar van de Ned. Vereeniging- tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, houdende het verzoek last te geven dat op de lotingsdagen de herbergen worden gesloten. Voorgesteld wordt op dat verzoek niet in te gaan. Aldus wordt besloten. LTD VAN DEN GEMEENTERAAD. B. en W- stellen den Raad voor te benoemen tot le den van het stembureau in het 3e kiesdistrict: de hee ren Mr. B. van der Feen de Li lie, G. de Groot Jz. en O. van Buijsen (uit. deze heeren moet door den Raad een Voorzitter worden aangewezen) en tot plaatsver vangende leden de heeren Mr. A. Dorbeck en H. J. F. Wanna. Tot voorzitter wordt benoemd de heer Van der Feen de Lille. Conform besloten. BENOEMING LEER AAR GYMNASIUM. Het College van Curatoren van het Gymnasium te Alkmaar beveelt ter vervulling van de vacature van leeraar in het Fransch aan het gymnasium, door het eervol ontslag aan den heer O. R. C. Herckenrath ont- taan, aan in niet-alphabetische volgorde lo. Mej. I. Tigler Wybrandi, 2o. uen heer JS. Wijier, onder dien verstande, dat een eventueele benoeming van den sub 2 genoemde een tijdelijke zal zijn, terwijl de sub 1 genoemde wordt voorgedragen voor eene vaste benoeming. Benoemd wordt met 10 stemmen mej. Tigler Wy brandi. COMMISSIE TOT NAZIEN DER REKENING EN VERANTWOORDING OVER 1910. Benoemd worden de heeren: V. d. Bosch, de Lange, Covers, Glinderman en Zaadnoordijk. SLBSIDIE PATROONS-LEERGANG IN HET SCHILDERSAMBACHT. B. eu W. stellen den raad voor te besluiten aan P. Ris c. 9., kaasdragers, als beschikking- hun adres d.d. 9 Juni 1.1. te berichten, dat uit vermin dering van werk, in verband met de oprichting van het Oranjeveem, eenige vermindering van loon voor de oude kaasdragers als van zelve voortvloeit, wat door deze vergadering in geenendeele onredelijk wordt geacht, zoodat hun verzoek om het dra-agloon in dier voege te regelen, dat zij van de uitbreiding van het personeel der dragers geen finantieelo sch?d,e zullen ondervinden, niet voor inwilliging vatbaar is. De heet Q o vers wilde in overweging- geven dit voorstel aan te nemen, maar in 1912 de verordening- in zijn geheel onder de oogea te jzipm De heer Van der Feen dp Rille zou dan ever dit voorstel ook tot dien tijd aanhomd.ep. De voorzitter deed enkele mededeelingen uit het adres, waaruit bj.eek dat vele cijfers schromelijk overdreven zijn. Onder de noodhulp-kaasdragers jzijp ,er die te be schouwen zijn als vaste kaasdragers, omdat zp altijd dragen, in de plaats van oude kaasdragers, die om den een of anderen redenen niet meer kunnen. Alles tot 't' drukken van reglementen toe j.s er door adressanten bijgehaald, om tot hun genoemd bedrag tp komen. Liever zou de voorzitter deze zaak vandaag afge daan zien. B, en W. zijn er niet voor tot- verhooging over te gaan. De heer Fortuin verwonderde er zich over, dat die cijfers niet juister zijn. Als hij 't zware werk vau die fnenschen ziet, komt hij tot de overtuiging, dat 't niet voldoende betaald wordt, 't Is toch ook waar, dat zij minder verdienen dan 't lijkt. Met klem durft spreker aanraden op het adres gunstig te beschikken, opdat de kaasdragers in de ioplfomst met lust hun zwa- ren arbeid zullen blijven verrichten. D'e heer Van den Boiscb zeide dat de ge meenteraad vroeger reeds een toeslag heeft gegeven yap 5 cent. Maar 't fcaasdragen is aldus geregeld, dat hoe meer men draagt hoe taé$Y men verdient en nu zijn de oud jes door 't nieuwe veem gedyongen ook naar dit verre gebouwtje te dragen (om de zooveel jyejsen). En hier in worden ze concurrentie aangedaan, door de popd- hulpen, jongere en krachtiger mannen. Oogenschijnlijk is' 't' loon, 7, tamelijk hoog zij brengen 't nu op 5.95, iP8$r men moet niet vergeten, dat de volgende dag voor hen mee%i pten verloren dag is. In de toekomst zal dit nieuwe veem wel aan Alk maar ten goede komen, daarom zou spr. willen voor stellen, dat de vaste 4 vepnjen een toeslag zouden krij gen van 1 per week, voor den tijd van een jaar, om dan telkens naar gelang der zaken te handelen, De voorzitter: Maar 't Oranjeveem wordt slechts 5 maanden gebruikt. Juist de drukste tijd. De heer Vau den Bosch: Mijn bedoeling is, dat de oude kaasdragers geen schade zullen o-ndervin den. Dan zou hij willen voorstellen, deze zaak aan te houden tot de a.s, begrooti ng. De heer v. Buy sen zou als tijdelijke maatregel de jonge krachten over 't nieuwe veem tyj)lpn verdoe len. Besloten werd ten slotte opnieuw te behandelen. De heer Dorbeck ondersteunde nog lipt idee van den heer Van Buysen en drong er bij 't Dag. Best. op aan in overleg te treden met den president-waag- meester om 't in die richting te leiden. Hieraan zal eveneens gevolg worden gegeven. Dp beer Van den Bosch zou er ook nog op willen wijzpp, dat de menschen, die nu een goed loon verdienen, jarenlang als noodhulp hebben gedragen en toen bij lange na zooveel niet verdienden. INSTRUCTIE DOODGRAVER. Na Pen enkele opmerking wordt copfórip het voor stel yam B. en W. tot- wijziging besloten, AANKOOP VAN STORTGROND AAN GROOT NOORDIIOLL. KANAAL BIJ DE MEENTE-REINIGING. B. en W, ste-Ren den Raad voor, Overwegende, dat hef wenschelijk moet worden ge acht, onder aangegeven voorgaarden, voor deze ge meente van het Rijk aan te koopen pap stuk grond langs het Groot Noordhollandsch kanaal, groof 350 M2., voor een koopprijs van twee honderd gulden; Overwegende, dat deze koopprijs alleszins billijk moet worden geacht; te besluiten den bovenomschreven grond voor de gemeente aan te koopen. Conform besloten. JAARWEDDE LEERAAR IN DE WISKUNDE AAN HET GYMNASIUM, B. en Wstellen voor aan Dr. L. M. Klinkenberg als beschikking op zijn adres d.d. 29 Mei 11. te be richten, dat er geen aanleiding bestaat om de jaar wedde van den leeraar in de winkunde aan het gym nasium op andere wijze te regelen dan die van zijn ambtgenooten. De hee- Fortuin merkte op, dat 't in 't belang der school is, dat men de leeraren behoudt, en dat daarom, zoo meerdere lesuren dan opgedragen zijn worden gegeven, ook worden betaald. De heer Klin kenberg bijv. heeft aan correctie 15 a 16 uur per week noodig. Hij geeft dus 40 uren per week aan 't gymnasium voor f 2000 en dat is veel te weinig. Alkmaar wordt dan ook wel eens een doorgangshuis genoemd. Zou 't niet beter zijn hiermede te breken, en dus leeraren een bezoldiging te geven, waarmee ze behoorlijk kunnen rondkomen, b.v. f 100 per lesuur. Spreker verklaarde zich in 't algemeen zeer tevreden over het ondeiwijs, dat aan het gymnasium wordt gegeven en hij zou daarom ook gaarne zien, dat de leeraren behoorlijk werden bezoldigd. Hierna werd conform besloten. je zaak bij de begrooting HET GE B. en W. stellen na een uitvoerige toelichting den Raad voor te besluiten aan de Vereeniging voor volks huisvesting „Alkmaar" te Alkmaar, Iu eigendom af te staan tot aanbouw van woningen in het belang der volkshuisvesting, de bovenomschre ven strook gronds, deel uitmakende van het perceel ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in Sectie F. nr. 486, ter grootte van ongeveer 3780 M2., tegen een prijs van 1512, berekend naar 0.40 per M2,, onder een aantal voorwaarden. aan haar, eveneens onder aangegeven voorwaarden, te verleenen een voorschot uit de gemeentekas, groot 70000 of zooveel meer of minder als later mocht blijken noodig te zijn, ter bestrijding van de door haar te maken kosten van aankoop voor deu sub I bedoel den grond en in verband daarmede uit te voeren wer ken en van het stichten van 40 woningen. en zich te wenden tot II. M. de Koningin bij het, adres dat we dezer dagen opnamen. De. heer Boelmans ter Spill zeide, dat de heer Meienbrink de wenschelijkheid had' geuit, dat de gemeente een le hypotheek zou nemen, op de goede ren der vereeniging voor 't bedrag van het voorschot. Hiertegen bestaat geen bezwaar. De statuten zullen zich hiertegen niet verzetten. Den heer G o v e r s verbaasde de som vau 0.40 per MJ. Die schijnt hem, al is hij sterk voorstander van Volkshuisvesting bepaald' te laag. De voorzitter zeide, dat men niet moet ver geten, dat met de te tnaken onkosten de prijs pl, m, 2.50 per M2. zal bedragen. Bovendien zeide de heer Govers, zal 't overblijvende, een zeer smalle strook, veel in waarde verliezen. De heer Van den Bosch: 't Is zoo'n groot plaatselijk belang, dat hij 't van B. en W. zeer goed gezien acht, dat ze op zoo'n billijke wijze aan 't ver zoek der vereeniging zijn tegemoet, gekomen. De heer Govers betwijfelde, of 't terrein wel zoo bijzonder geschikt is, men zit den geheelen dag in de zon. De onkosten zullen volgens hem ook niet zoo groot zijn. Hij stelde tenslotte voor om van die 40 ct. 50 et. te maken. Daar dit voorstel door niemand gesteund werd, werd 't niet in stemming gebracht.. Daarna syerd.conform het voorstel van B. eu W. be sloten, slotten. RUILTNG VAN GROND. B. en W. stellen den Raad1 voor, Overwegende, dat het wenschelijk wordt geacht met den heer P. Scjniit, verlofhouder, wonende alhier, eigenaar van het 'perceel' sectie A, No, 3767, gelegen aan het Ritsevoort, eene ruiling van grond) aap gaan, ten einde, met wederzijdsche overeenstemming, aan de plantsoenzijde bij den molen vap Piet tot een beteren en geregelden toestand te geraken; met dezen onder bepaalde ypppwaarden een ruiling van grond aan te gaan. C nform besloten. AANKOOP VAN EEN SLOOT LANGS DEN BERGERWEG, Mej. A. Leijen, te Bergen, heeft zich bereid YCD klaard aan deze gemeente, onder bepaalde voorwaar den, in koop af te staan eenige pereeelen water, res pectievelijk ter grootte van 120 en 90 centiaren, tegen een koopprijs van 1.05 per centiare. Deze pereeelen worden gevormd' door een sloot lig gende onder en ten westen van de spoorbaan nabij de Wognumsche buurt en worden zij ten noordoosten he lend door den Bergerweg. Perceel ÏTo. 5|5 ligt óndpr dp spoorbaan gn ondgr dat perceel bevindt zichj het riool 'waardoor ïjet watej' uit d'g richting' van Scharloo naar de Bergerya&rfc wordt afgevoerd', terwijl ipe4® oyer dat perceel, het welk grootendeels onder de spoorbrug ligt, njpj. voor voetgangers is gemaakt, gelegenheid gevende oin, bij het gesloten zijn vari den overweg, het verkeer gaande te houden. Het moet, haar d;e meepipg van het college van B. en W. in het belang dei* gemeente worden géacKt dat bedoeld voetpad1 en de grond waarin zich het riool be vindt gemeente-eigendom wordt, alsmede dat aan Me juffrouw Reijep voor hare landerijen ten noordwesten van dén spoorweg gelegen ,een tptyveg worde verschaft op den Bergerweg, waardoor het repht' yap overweg- dat Mejuffrouw Leijen heeft over het in 1910 door de gemeente aangekochte land aan den Bergerweg ten dienste yan hare bovenbedoelde landerijen kan verval len. Zij stellen daarom voor tot gaan. De heer Govers vindt 't aan de Wognumsphe Buurt onmpgelijk een geschikten uitweg te krijgen. De heer Loomap heeft gegegd. dat mep daarover in nader overleg was piet de JJoll. Spoor. Op dep pit? slag van dit overleg zou spr. dus willen wachtep. De Vporyitter vi'oeg den Raad in dien zip eep besluit te nepiep, ^aprfpp wen] besloten. {Wordt yervolgdO dpn uuiiKoop pypi' (s STAATSLOTERIJ Trekking van hedeD. Ie Klasse 3e 8744, 20181, 14536 f 100019999 f 400. 18536. 7037, 7937 f 20013373, 19830 f 100. Lijst. ENGELAND. De leider der oppositie, lord Bal four heeft ecu brief aan Lord Newton geschreven, waarin hij dp unionisten dringend aapraadt, liet niet bij de tegenwoordige crisis tot yerdepldhpid te laten komen. De partij verkeert in gevaar door den toe stand, die- door de vetowet in het leven is geroepen. Aangezien over een schikking nieti meer gesproken be hoeft te worden, raadt lord. Balfour den unionisten niet meer te kibbelen over de handelwijze, die in het Iloogerhuis gevolgd moet worden, maar zich voor to bereiden tof den grooten strijd) erbuiten. Llij is van meening, dat de meerderheid yan het Iloogerhuis' met Lord Lansdowne moet meegaan. Gisteren was er ia het Lagerhuis, bij het openep van de vergadering, een echo, te bespeuren van het tu mult yan den yorigen dag. Toen Lord Hugh Cecil op stond om een yraag te stellen, werd hij begroet .met een vijandige betooging van de regeeringspartij. Maai de protesten zwegen na een aanmaning van dpn voor zitter en men ging over tot het bespreken yan oribe- angrijke begi'oot-ingskwesties. -y1 DUITSCHLAND. XJit Friedberg wordt aan da ossische Zeitung gemeld: Ondanks alle tegenspraak zal de familie van den Tsaar hier komen en wel waar schijnlijk in het einde van de volgende maand. Er zijn hier reeds weder beambten van de politieke poli f io aangekomen. OOSTENRIJK. De duurte van het vleesch heeft te Weenen aanleiding geven tot twee groote betoogingen. De christelijk-socialen hebben vergaderingen gehou den, waarin zij de duurte van het vleesch aan Joden ou sociaal-democraten wijten en gingen daarna de straat op, waar zij de redacties van hun partijbladen gingen huldigen. De sociaal-democraten haddeu 10.000 man op de been gebracht, die onder min welwil lende uitroepen tegen de regeering en d-e agrariërs over de Ringstrasse trókken. De politie heeft nergens behoeven in te grijpen.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2