BUITENLAND. STADSNIEUWS." Gemeenteraad van Alkmaar, gaarne begroeten1 wij onze Zuiderburen als goede vrienden. „Wij achten het dus een gro-ot genoegen, ons heden te bevinden in de schoone en bloeiende stad Brussel, en Uw hoofdstad en zijn prachtige omstreken te kun nen bewonderen. Het Nationaal Vlaamsch Verbond, afd. Brussel, heeft den volgenden open brief verspreid: „Vlamingen Ondanks den wensch, namens het Vlaamsche volk uitgedrukt, zal Koningin Wilhelmina te Brussel door Koning Albrècht in het Fransch verwelkomd worden. Aan den koninklijken disch zal alleen Fransch klinken. Ten stadhuize van Brussel zal bij dit koninklijk bezoek ook alleen Fransch gesproken worden. De taal van zes millioen Nederlanders en vier millioen Vlaamsche Belgen wordt niet waardig: geacht om in die omstan digheden gebezigd te worden. Flenter en vooroordeel zegevieren nogmaals op volkskracht en volkswensch. Vlamingen! op die minachting en miskenning zult gij antwoorden met, koele onverschilligheid en stille onthouding. Neemt geen deel aan stoet of andere betoogen. Het Bestuur." Naar uit Brussel wordt gemeld, zal hiervan het ge volg zijn, dat Vlaamsche maatschappijen, die anders met lnm banieren en muziekkorpsen aan den optocht zouden hebben deelgenomen, zich thans zullen ont houden. Gemengd nieuws. CIRCUS OSCAR CARRé. Naar wij vernemen, is de geheele inventaris van het Kon. Ned. Circus Oscar Carré verkocht aan het Cir cus StorshSarassini, eene inrichting van grooten omvang, die in Duitschland zeer bekend is. Op 1 Nov. a.s. gaat alles aan den nieuwen eigenaar over. Het Circus Carré, dat thans te Kopenhagen vertoeft, zal op 31 October te Bremen zijn laatste voorstelling ge ven. De heer Oscar Carré, die, als eigenaar 42 jaren aan het hoofd van dit circus stond en zijn naam met groote energie en volharding steeds hoog wist te hou den, zal zich in het rustend) leven terugtrekken. Zijn beide zonen wenschen de zaak, die vooral in ons land zulk een groote vermaardheid had, niet voort te zet' ten. De heer Max Carré wordt directeur van het be kende Circusgebouw-Oscar Carré te Amsterdam, zijn broeder Albert wil' een eigen circus stichten. De vele vrienden, die de heer Oscar Carré in Neder land telt, ook in onze gemeente, waar hij gaarne op zjjn mooie villa te Hees toeft, zullen hem zeker toe wenschen, dat hij met de zijnen nog lang van zijn zoo welverdiende rust zal mogen genieten. (Nijm. Ct.) DE INTERPELLATIE-VLIEGEN. In de gistermiddag gehouden Raadszitting te Am sterdam is met 19 tegen 12 stemmen verworpen een voorstel van den heer Vliegen, om zijn interpellatie over het optreden van militairen en politie gisteren te doen plaats hebben. De voorzitter wenschte de interpellatie eerst na af loop der staking behandeld te zien. Ook het raadslid, de heer Zwart, heeft den Raad verzocht, den. burgemeester te mogen vragen of deze bereid is te gelegenertijdi inlichtingen te geven om trent het optreden der militairen in den nacht van 8 op 9 Juli j.l., in de Warmoesstraat en op 9 Juli tegen over heb uitvarende stoomschip „Alster." DE INTERNATIONALE STAKING AAN DE HAVENS. Om half zeven gisteravond) werd door het. bestuur van „Recht en Plicht" te Amsterdam medegedeeld, dat tot opheffing' der staking der bootwerkers met een kleine meerderheid besloten was. Om vier uur was de algemeene vergadering, die dit besluit nam, belegd in het Paleis voor Volksvlijt. Voor den ingang' was- een groote menigte menschen verzameld, die op den uit slag wachtten en waarvan verschillenden, bij het naar buiten stroomen der bootwerkers, hun misnoegen over de opheffing- der staking te kennen gaven. Hedenmorgen 10 uur zullen de zeelieden een verga dering houden in „Handwerkers-Vriendenkring" in verband met het, besluit) der bootwerkers om de sta king op te heffen. Naar de N. Ct. uit goede bron verneemt is aan den minister van Justitie een uitvoerig rapport van 24 bladzijden gezonden betreffende de relletjes op Kat tenburg. In dit rapport wordt- uiteengezet, dat hier van een planmatig' verzet sprake was. Tn dit- rapport wordt o.m. verteld hoe de stakers op het dak van een perceel in de Kleine Kattenburger- straat een feit. dat nog niet bekend was- een g'roote plank hadden neergelegd, waarop een honderd strnatsteenen. Toen een detachement politie voorbij kwam werd deze plank met. steenen naar beneden ge worpen met het doel de politiebeambten te treffen. Zelts werd van sommige huizen kokend water op de troepen uitgestort. I egenoVer de beschuldiging dat, de troepen ruw zijn opgetreden staat de absolute verklaring, dat er op Kattenburg geen aangelegd schot is gelost. Aan de kolenmijnen te' Williamstowm en Ely, al dus wordt uit, Cardiff gemeld, is. Dinsdagavond: op roer uitgebroken. De politie was verplicht er met den stok op in te slaan, tengevolge van de steenenregen, waarmee de mijnwerkers haar begroette. Verscheidene personen aan beide zijden zijn gewond, en de orde kon niet hersteld worden, voordat, troepen met de bajonet op. tussohenbeide gekomen waren, die de hellingen van de heuvels schoon veegden. MIDDENSTANDS-CONGRES. (Vervolg). Aan de orde was het contractenstelsel. Daarover waren praeadviezen uitgebracht door het bestuur van de coöperatieve Iukoopsvereeniging „Een dracht maakt Macht" te Utrecht en door de Utrecht- sehe Handelsvereeniging. Deze laatste stelde o. a. een motie voor: ,,De afgevaardigden van den Ilandeldrijvenden Mid denstand, spreekt als haar overtuiging uit: dat het aangaan van contracten door middenstan ders, hetzij met de Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Eigen Hulp,' hetzij met eenige andere coöperatieve of andere vereeniging of met bepaalde personen, die het doel of de strekking hebben om derden, hetzij te doen deelen in hun ondernemingswinst, hetzij daarvan aan derden een gedeelte af te staan, zoowel van de zijde van hen, die zich daartoe verbinden, als van de zijde van hen, die dat voordeel voor die derden bedin gen, moet worden beschouwd als1 een handeling in strijd met de stoffelijke, en zedelijke belangen van den ■middenstand zelve en spreekt als hare meening uit, dat, die handeling derhalve moet worden gequalificeerd als ten hoogste afkeurenswaardig en noodzakelijkerwijs onder het. begrip oneerlijke, althans ongeoorloofde con currentie valt. Aangenomen werd evenwel een. motie van mr. J. G. Schilrmann, luidende: „Het Congres, gezien de prae adviezen en gehoord de debatten, verklaart, het in de praeadviezen besproken contractenstelsel als ten zeer ste strijdig met. de belangen van den middenstand en tevens dat het noodzakelijk is dat dit. stelsel ten sterk ste door de vak- of middenstandsorganisaties wordt bestreden." De bespreking over het contractenstelsel werd on derbroken door een door dr. Goedhart uit Arnhem na mens 31 vereenigingen gedaan voorstel om binnen 45 dagen een buitengewone vergadering te beleggen, ge wijd aan een bespreking van de Tarief wet. Na eenige discussie schorste dr. Goedhart in het belang van eendrachtige samenwerking, zijn voorstel tot het houden der vergadering. De vereenigingen, die hem opdracht gaven, zal hij raadplegen. De voorzitter sprak zijn vertrouwen in het gezond verstand der Vereenigingen uit, dat zij de vergadering- niet, zullen uitschrijven. Na de sluiting van de vergadering werden de con gressisten officieel ontvangen op de tentoonstelling van Handel, Nijverheid en Kunst. In het heden voortgezette congres was- aan de orde de bespreking over: „Snel en goedkoop reclit in verband met de invor (lering van kleine vorderingen", waarbij behandeld werden de praeadviezen van rnej. Mr. A. D. Bruin uit Dordrecht, Mr. J.. G. Schiirmann uit Rotterdam en Mr. IT. J. O. van Scherpenberg uit Nijmegen. Mr. Bruin stond in haar praeadvies uitvoerig stil bij de behandeling van zaken voor den kantonrechter. Zij meenl in het algemeen dat vorderingen betreffende kleine bedragen (n.l. beneden de 200) bij den kan tonrechter moeten worden aangebracht. Zij ging na voor welk deel der wet en voor welk deel de praktijk schuld heeft aan de traagheid van onze procedure, gaf verschillende wenken ten beste en eindigde aldus Een moeilijkheid blijft nog' altijd de executie. Be- teekening van het vonnis en bevel tot betaling zou m. i. achterwege kunnen blijven, wanneer beide par tijen bij het uitspieken van het vonnis aanwezig zijn Is dit niet het geval, o. a. dus bij een verstekvonnis, dan komt het, mij veel doelmatiger voor, dat de grif fier aan den veroordeelde kennis geeft van den korten inhoud van het vonnis, tevens met aanzegging dat bij voorbeeld, binnen acht dagen betaling moet volgen. Daarna kan tot be.slagleggen worden overgegaan. Verder werd o.a. op voorstel van den voorzitter be sloten een verzoek te richten tot den minister van jus title om binnen den korst mogelijken tijd een wetsont werp uit te lokken inzake oneerlijke concurrentie, vol gens den wensch van het Arnhemsche congres WIJNMALEN. Wijnmalen meldt aan de Tel., dat hij zeer ontevre den is over dc behandeling, die hij bij de Engejsclie rondvlucht van de firma Verwey en Lugard heeft on dervonden. Het js hem door het weghalen van zijn machine zonder zijn voorkennis onmogelijk gemaakt om 2 dagen voor 30.000 frs, in Spanje te gaan vliegen. De verbintenis met Verwey en Lugard zal dus niet lang meer duren. Wijnmalen heeft een aanbieding' ge kregen om voor een groot Fransch huis te gaan vlie gen. dacht van den voorzitter op het brengen) van grint op enkele wegen. De voorzitter verstrekte hierop de ver langde inlichtingen, waarna de vergadering werd ge sloten. UIT OTERLEEK. Den 26sten werd de heer O. Dekker te Oterleek met 66 van de 104 stemmen gekozen tot lid van den ge meenteraad. De heer P. Spaan verkreeg 38 stemmen. UIT LIMMEN. Gisteren werd van hier uit onder politiegeleide naar het- Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht zeke ren P. W. verdacht van bedelarij en landlooperij, na vooraf zesmaal tot plaatsing in een Rijkswerkinrich ting te zijn veroordeeld! geweest, waartoe hij ook nu weer zijn verlangen aan de politie te kennen had gege ven om daarheen te worden gezonden daar hij reeds geruimen tijd zonder werk en thans ten einde raad is. Ilij dreigde bij zijn verzoek tot opname, wanneer dit mocht worden afgewezen, een of ander misdrijf te zul len begaan om zijn doel te kunnen bereiken. UIT BERGEN. Naar wij vernemen zullen a. s. Zaterdag' (29 Juli) de zomertentoonstellingen van den Berger kunsthandel wederom beginnen. Van dien datum tot en met 11 Augustus, laten de heeren J. Bleys en J. M. Graadt van Roggen hun werk zien en van 12 Augustus tot en, met 26 Augustus zullen de heeren J. G. Veldheer en Tj. Visser de wanden van den Berger kunsthandel in gebruik hebben. De voordracht gisteravond te half acht in de Ned. Herv. kerk alhier door cis. Broekema van Heer-Hugo- waard gegeven over „Maarten Luther, de groote refor mator in gewichtige momenten zijn levens" werd door pl. m. 00 personen bijgewoond. Een hieraan verbon den dramatisch zangspel werd door het bekende Pre dik. Zangkoor „Viyia" onder leiding van den auteur den heer .1. Broekema uitgevoerd. De zang was werke lijk niet onaardig. Bij het verlaten van. het kerkge bouw kon men overigens bemerken dat het gegevene met, gemengde gevoelens was aangehoord, STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 27 Juli. Ie Klasse. 4e TJjst. Nos. 4632 en 4717 elk 100. Laatste Berichten. ONGELDIGE STEMMING. De conclusie van de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven luidde gistermiddag in den Raad van Amsterdam ten aanzien van den heer Polak ongunstig. Volgens het proces-verbaal van het stembureau in district 4 zouden blijkens het aantal ingeleverde kaar ten 818 kiezers aan de stemming hebben deelgenomen. Bij onderzoek is der commissie gebleken dat dit getal 819 moet zijn, in zoover 819 kaarten zijn ingeleverd, welk cijfer overeenkomt met dat der parafen op de lijst, ofschoon het stembureau verklaart dat er slechts 818 parafen zijn. De oorzaak van dit verschil blijkt uit nietsdoch daar dat verschil invloedkan uitoefen nen op den uitslag der stemming, stelde de commissie voor, den heer Polak niet toe te laten als lid van den raad. De raad besloot dienovereenkomstig zonder discussie. VERGIFTIGING. Verschillende gezinnen in het dorp Wognum zijn tengevolge van liet gebruik van worst, waarvan het vleesch in een koperen ketel gekookt was, ongesteld gewordeneen vrouw zoo ernstig, dat de dokter vreest voor haar leven. DE ZEELIEDEN BLIJVEN STAKEN. AMSTERDAM, 27 Juli. In de hedenochtend ge houden vergadering van den Alg. Ned. Zeemansbond is door de zeelieden, met gesloten briefjes gestemd o-ver de vraag of de staking al dan niet zal worden doorge zet. De uitslag- was1, dat 600 stemmen zich verklaar den voor blijven staken, slechts1 18 stemden voor op heffing der staking- en 8 stemmen waren in blanco uitgebracht, terwijl van de ongeveer 150 menschen, die tijdens de vergadering als posten waren uitgezet, be richt was ingekomen, dat zij zelfa aan de stemming niet willen deelnemen, daar zij er niet aan denken te besluiten tot opheffing- der staking'. Bij het uitgaan der vergadering heerschte een zeer geestdriftige stemming. UIT OUDORP. Voor de betrekking van hoofd der openbare school voor lager onderwijs te Oudorp hebben zich 11 sollici tanten aangemeld. dezer ge- UIT SCHOORT.. Gisterenmorgen vergaderde de raad meente. Bü de opening der voltallige vergadering heette de voorzitter de aanwezigen, in 't bijzonder het- nieuw benoemde raadslid, den heer J. Bas, welkom, er op wij zende, dat van dit lid als raadslid veel goeds wordt verwacht, welke verwachting gewettigd1 is1 door datge ne wat de heer Bas steeds in 't belang' der samenle ving' heeft gedaan. Hij hoopte dat de heer Bas in zijn raadslidmaat schap steeds, een aangenamen werkkring door en met de samenwerking der andere leden zal vinden. De heer Bas legde daarna de- vereischte eeden af, waarna hij door de overige leden en secretaris werd gefeliciteerd en als raadslid zitting nam. De notulen werden daarna onveranderd vastge steld. Medegedeeld werd dat B. en W. de gemeen ter eko ning aanboden, sluitende mét een bedrag van ont vangsten i 2560O.485, van uitgaven 25333.875, batig Saldo 266.61; dat de periodiek aftredende raadsle den, de heeren Kooyman, Polle en Bas werden herbe noemd; dat de in de vorige vergadering benoemde hooistekers hunne benoeming aannamen; dat de ver eeniging tot verbetering van den volkszang medewer king der gemeente verzocht in haar streven; dat de maatschappij „Zandbergen" hare bemiddeling aanbood in de opvoeding der kinderen in het huisgezin, die ten laste van de Gemeente komen. Deze inededeelingen werden voor kennisgeving aan genomen. Na ampele bespreking werd het voorstel van B. en W. om den gemeente-veldwachter Baareman evenals vorige jaren 50 gratificatie te geven, aangenomen. Tot wethouder werd) met algemeene stemmen (1 blanco) benoemd de heer J. Bos, die de benoeming aannam. Tot lid van het, college van den Hazedwarsdijk werd benoemd de heer S. den Das, die zich eveneens de be noeming liet welgevallen. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld nadat in het ontwerp van B. en W. eenige wijzigin gen waren gebracht. Tn verband' met de overeenkomst, aangegaan met de Gemeente Alkmaar, inzake het daar schoolgaan van kinderen uit deze gemeente, werd, de door B. en W. aangeboden verordening regelende de heffing van het (laai voor verschuldigde schoolgeld zonder eenige be spreking aangenomen. De geloofsbrieven van de herkozen raadsleden wer den door de andere raadsleden onderzocht en in orde bevonden, zoodat zonder discussie tot hunne toelating werd besloten. Tot leden der commissie belast met het nazien dei- rekening werden benoemd de heeren Kooyman, Polle en de wethouder Den Das. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur, aange vende in ontvangst 1750.545, in uitgaaf 1965.455, sanlo J 205.19, werd door dit bestuur aangeboden, dooi' ■Ten raad onderzocht en in orde bevonden. Bij de rondvraag- vestigde de heer Kooyman de aan- BELGIë. Prinses Clémentine van België heeft, naar verluidt, geld1 beschikbaar gesteld om twee Parij- sche bladen, de „Éclair" en de „Patrie," aan te koo- Pe^- De „Éclair" moet voor lj/2 millioen francs te krijgen zijn geweest. Tot dusver had de Bonapartis- trsehe partij alleen de „Autorité" als propa;Ninda-or- gaan. De Prinses wil gaarne keizerin worden. De Prins, naar men zegt, minder graag Keizei'. ITALIë. De beterschap van Z. H. den Paus houdt aan en geeft, naar Reuter seint, reden tot, tevreden heid. De audiënties zijn nog' voor eenige dagen ge schorst. I OR1LGAL. De heer Costa, de minister van jus titie, heeft gisteren naar aan do N. R. Ct. geseind wordt, voor het eerst 11a zijn herstel een vergadering van de Kamer bijgewoond. Hij werd geestdriftig' ont vangen, maar een derde gedeelte van de Kamerleden en twee ministers onthielden zich van de begroeting. Er is een bedrag' van 1500 conto's aangenomen voor de militaire maatregelen tegen de koningsgezinde samen zweerders. De algemeene staking' te Oporto is mislukt. - De Constituante heeft de artikelen 5 tot 11 van het, ontwerp-grondwet aangenomen. BALKANSOHIEREILAND. De Turksche minis- terraad heeft besloten den termijn voor onderwerping- der Malissoren niet te verlengen en de grens, te bewa ken om invallen te beletten. Achter de moskee van Jonidjani is gisteravond om i uur alweer een buitengewoon hevige brand uit gebroken. MAROKKO. In het artikel van het Tageblatt, waai over aan hel hoofd van dit blad gesproken wordt, zegt de lieer Wolff o.a. „Terwijl zestig- millioen totaal onkundig van de werkelijke gebeurtenissen, nu eens aan deze dan weer aan die stem hel oor leenen, onderhandelen in een gesloten kabinet de heer v. Kiderlen-Wachter en de lieer Cambon." Wij nemen zonder meer aan, dat de beide heeren Betlimann Hollweg en Kiderlen-Wachter het verstan digste hebben gedaan, wat er te doen viel, dat zij niet- in een doodloopend slop zijn geloopen en dat zij met om- en voorzichtigheid te werk zijn gegaan. Wij 11e- mf11 bet aan, maar wij weten liet niet, en de zestig millioenen met hun enorme belangen weten het even min als wij." .Wij gelooven geen oogenblik er aan, dat de strijd om een stuk Kongoland meer of minder of zelfs de strijd om Agadir een wereldoorlog in het leven zal roe pen en wij hechten aan al de alarmberichten, waarmee men thans de gemoederen en de beursen drukt, niet de geringste beteekenis. Niets wijst er op, dat men in de Berlijn,sche toonaangevende kringen de noodzakelijke koelbloedigheid heeft verloren, en wanneer slechts ze kere persoonlijke prikkelbaarheden verzacht worden, zal ook een uitweg uit het dilemma worden gevonden." „Irankrijk heeft een minstens even dringend belang als Duitschland1 erbij, een overeenstemming te zien bereikt, want zulk een overeenstemming verzekert het met de bewegingsvrijheid jn Marokko onschatbare voordeden, en het heeft er ook een belang bij, niet ge heel als de beschermeling van Engeland, als weesjon gen onder voogdij op dé wereld te staan." ,,I)e tandenklapperende omwinding, de duistere ge ruchten en de sombere fant.azieën zouden niet mogelijk zijn, als de regeeringen een weinig uit den nevel te voorschijn wilden komen, waarin ze zich ingesloten hebben." „Men moet de Duitsche regeering laten, wat haar toekomt. Maar de zestig millioen ook." Te Parijs is medegedeeld, dat de onderhandelin gen, die te ban Sebastiaan zijn gevoerd over liet, tot stand komen van een modus vivendi, die het voorko men van incidenten, zooals' in den laatsten tijd te AJ- kas-sar zijn voorgevallen, moet beletten, zijn afgeloo- pen. De Spaansche regeering verbindt zich geen dé serteurs van Marokkaanscha troepen meer in dienst te nemen en zich niet meer te verzetten tegen het door trekken van reizigers door het, gebied om Alkassar. Vermoedelijk zal deze overeenkomst tusschen Spanje en Frankrijk tegen het einde der week worden getee- kend. PERZlë. De „N. Rott. Ct." verngemt, dat te Schie dam telegrafisch bericht is ontvangen bij de familie van een landgenoot, die zich te Teheran bevindt, en die seinde, dat daar alles rustig was. I11 toonaangevende kringen te Teheran is men van meening, dat, aangezien de terugkeer van Moliamed Ali naar Perzië in strijd is met het door Rusland en Engeland onderteekende protocol, deze mogendheden een verklaring behooren te publiceeren, waarin zij ver klaren, dat het den afgezetten Sjah onder geen voor waarde toegestaan zal worden, om de troon zijner va deren weer te bestijgen. Van déze verklaring* verwacht men een geruststellende werking, AMERIKA. Het Engelsch-Amerikaansche en het I Fransch-Amerikaansche arbitrageverdrag' zullen Maandag ter onderteekening gereed liggen. Gemengde inededeelingen. DE BRAND TE KONSTANTINOPEL. Volgens politierapport heeft de brand van Maandag 485 huizen, 78 winkels, 5 scholen en 4 kerken vernield. Er zijn. geen persoonlijke, ongelukken te betreuren. De brand is door een ongeluk veroorzaakt, Volgens de bladen bedraagt, de schade 55 millioen gulden, EEN WERVELWIND. Een typhoon (wervelwind) waarvan het centrum boven Tokio en Yokohama lag, bereikte gistermorgen te 3 uur zijn hoogtepunt en richtte over een groote uitgestrektheid schade aan. De lagere gedeelten der stad zijn onder water gezet. Er zijn honderd menschen omgekomen. Veertig lijken werden gevonden. Men vreest dat vele schepen zjjn verloren gegaan, AUTOMAAT VOOR AANGETEEKENDE BRIEVEN. Een dergelijk toestel zal te Miinchen in gebruik worden genomen. De afzender opent een klein deur tje aan den voorkant van de automaat, schuift den brief in de gleuf, sluit het deurtje, draait tweemaal een kruk, waarop de automaat een bewijs van ont- vangst met datum, stempel en controlenummer af- I geeft, De Mórningpost beweert, dat Duitschland de hand in den opstand o-p Haiti heeft gehad en dat een Duitseh syndicaat van Bankiers den nieuwen president 720:000 gulden heeft gegeven, waarvoor deze zich ver plichtte liet dubbele terug te betalen en 18 procent rente te geven, een monopolie voor het ontginnen van den bodem en bovendien een kolenstation en handels- voordeelen te verschaffen. De winst der Duitschers is te groot, om waar te kunnen zijn! EEN FLINKE STRAF! Gisteren stond een 29-jarige te Potsdam terecht - voor de vijf en zeventigste maal! In 35 Duitsche ste den heeft hij inbraak, diefstal, bedrog, bedelarij, valschheid in geschrifte, vernieling etc. gepleegd en deswege was hij veroordeeld tot 103 jaren! Gisteren weigerde hij zonder medische deskundigen zich te laten verhooren en de rechtbank besloot zijn wensch in te willigen. Wellicht ontoerekenbaar? pE8-OOTOBER-FEESTEN. Gisterenmiddag werd in Diligentia een aanvang ge maakt met de repetities voor de traditioneele taptoe op den 8-October-morgen. Hoewel reeds een flink aantal jongens en meisjes tegenwoordig waren, hoorden we van den leider, den heer II. A. Maas-, dat er nog niet de helft voldoende was, het is te hopen dat direct na de vacantie zich nog velen tot deelname zullen aanmelden. Gedurende den korten tijd dat we de repetitie, waarbij een paar dames hare welwillende medewerking verleenden, bijwoonden, bewonderden we slechts het enorme geduld dat, de heer Maas aan den dag legde om die kleine snuiters, die nog nooit een instrument hebben gehanteerd, in staat te stellen de taptoe op een behoorlijke manier uit te voeren. De ondervinding van vorige jaren leert ons echter dat we daarvoor niet bevreesd behoeven te zijn. GROOTE MARQUIZEN. De directie van het Oranje Nassau Hotel te Bergen aan Zee, zich zeker verheugende in het sehoone zo merweer, heeft- zich echter genoodzaakt gezien de klacht der dikwijls te felle zon voor haar bezoekers te verminderen door gebruikmaking van marquizen, Zij heeft daarom aan de N. V. Alkmaarsche Glazen- wasscherij voorhoen Beek en Co. het maken dier mar quizen opgedragen, welke 14 en 8 meter lang zullen zijn, De buitengewone grootte noodzaakte de N. V. eoli ter een andere plaats dan de werkplaats aan de Heul uit te zoeken en door de bereidwilligheid van den heer an der Sleesen wordt de kolfbaan van de Nachtegaal daartoe gebruikt. liet iervoer naar Bergen aan Zee van deze reusach tige zonneschermen, die niet per tram kunnen worden vervoerd, zal in den nacht op handwagens plaats heb ben daar er overdag te veel drukte van automobielen en rijtuigen op den weg is. GESLAAGD. Te Rotterdam slaagde de heer "W. A. Keesom alliier, thans voor de aete M. d. (M. O. rechtlijnig- en bouw kundig teekenen). Voor het examen boekhouden van de Federatie van LIandels- en Kantooi'bedienden slaagde de heer J. Sehumer. RIJ WIEL VERDUISTERING. Een jongen uit Heiloo, met name S., huurde giste ren een rijwiel bij den beer Ruiter alhier. Hij ging er mee naar den Omval en verkocht het daar. De fiets werd evenwel door de politie in beslag genomen en de jongen is aangehouden. VERGADERING van den op Woensdag 36 Juli 1911, 'sn.in. 1 uur. (Vervolg). REKENINGEN. De rekeningen van het stedelijke muziekkorps, van de Alkmaarsche huishoud- en industrieschool en van de algemeene bewaarschool over 1910 werden goed gekeurd. O NI N BAAR VER K LARING EN V ERHAALBAAR- STELLING. B. en W. stellen den raad voor tot oninbaarverkla- ring en verhaalbaarstelling van posten in plaatselijke belastingen over te gaan. Wordt in gesloten zitting behandeld'.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2