BUITENLAND. Ge- Het dering genomen besluiten inzake de comptabiliteit zijn goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Voor kennisgeving aangenomen. De firma Ottobyr te Amsterdam berichtte de sa menstelling van nieuwe koppelingen op de brandslan gen. Na gegeven toelichtingen werd gesloten deze nieuwe koppeling*en aan te schaffen. Overgelegd werd het verslag van de stoomtram Eg- mond Alkmaar Bergen, welke voor kennisgeving werd aangenomen. De rekening van de Badcourant en de rekening van het museum werden nagezien en in orde bevonden. De openbare vergadering werd daarna gesloten. re- ver- UIT HEER-HUGOWAARD. Gistermiddag vergaderd'e de raad dezer Gemeente in voltallige zitting. Na vaststelling der notulen werd mededeeling ge daan van het reeds meer genoemde adres der Maat schappij Zandbergen inzake de opvoeding van aan de Gemeente of Armbestuur overgedragen kinderen. Voor kennisgeving aangenomen. De geloofsbrieven van de gekozen raadsleden werden door de heeren Plevier, de Boer en Schilder onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot hunne toelating werd besloten. B. en W. boden daarna de gemeente-rekening aan. die aangaf in ontvangsten 26.467.005, in uitgaven 25973.44s, saldo 493.56. De heeren Plevier, de Boer en Schilder werden be noemd in de commissie belast met het nazien dezer kening onder opdracht daarvan in een volgende gadering rapport uit te brengen. Bij de daarop gevolgde bespreking omtrent de brand weer deed de voorzitter eenige mededeelingen waarna hij een ontwerp-reglement den raad ter beoordeeling aanbood. No eenige algemeene besprekingen werd dit ont werp aangenomen en de burgemeester opgedragen de noodige oproepingen voor brandmeester en brandweer mannen te doen. Nadat de vergadering eenigen tijd geschorst was ge weest, teneinde reclames van d'en Hoofdelijken Omslag- Ie behandelen, werd na heropening door het Algemeen Armbestuur de rekening en verantwoording over 1910 den raad overgelegd. Deze rekening, aangevende in ontvangst 3768.57, cn in uitgaaf 4066.38, nadeelig saldo 297.89, werd nagezien en zonder eenige bespreking- met algemeene stemmen goedgekeurd. I In verband met het nadeelig saldo stelde de voor zitter voor een extra subsidie van 500 te geven of nu reeds te besluiten voor het volgende dienstjaar een hoogere subsidie dan gewoonlijk te verleenen. De heer de Boer vroeg inlichtingen wat de bedeel den la-ijgen van de Diaconieën. Een der heeren armvoogden zeide daarop dat hij dit niet van allen wist, doeh wel de overtuiging had dat de bedeelden daarvan over 't algemeen zeer weinig of niets krijgen. De voorzitter noemde een voorbeeld waarbij de Dia conie van de B. C. kerk de bedeeling van een zeker iemand introk, waarop het Algemeen Armbestuur ook hare bedeeling niet voortzette. De heer Plevier meende dat: daarin verkeerd was ge- nandeld omdat. z. i. do kerk, welke ook, niet verplicht is de armen te onderhouden. Flet lid van het B. A. vermeende echter dat het Kath. armbestuur niet kan zeggen: wij hebben niet, doeh zij achten een bedeeling' niet noodig voor dien persoon, en dan kan z. i. het B. A. deze meening- deelen. De voorzitter bedankte het armbestuur voor het o-e- houden beheier. Het zooeven genoemde voorstel om dadelijk eene extra subsidie van 500 aan het Algemeen Armbe stuur te geven weird zonder-bespreking aangenomen. De openbare vergadering werd daarna gesloten. De voorzitter wijst er op dat zij zich op grond be vinden, waar ze niet hooren, en is van meening dat za zoo ze er prijs op stellen de grond te gebruiken ze zich tot -de gemeente kunnen wenden met verzoek tot hu ring. De heer -I. Apeldoorn zegt dat er wel veertig men- schen in de gemeente wonen die grond van de ge meente gebruiken zonder dat zij er één cent voor be talen. Volgens den voorzitter is dit evenmin goed. Hij blijft er bij, dat het noodig is dat het eig'endomsrecht. erkend wordt, z. i. zullen de kosten niet zooveel bedra gen, daar het maar een klein houten loodsje is, wat ontruimd moet worden. De heer Noord verklaart zich er voor om den toe stand nu maar eens overeenkomstig de wet te regelen. De heer W. Apeldoorn vindt er geen bezwaar in om de gebouwtjes te laten staan, als het eigendomsrecht erkend wordt en er een beetje huur aan de gemeente betaald wordt, blijft op voorkoming" van ontruiming aandringen en vindt tijdelijke verhuring het meest ge- wenscht. De voorzitter wijst er op dat die mensehen zich in den tijd tusschen den ontruimingstermijn nog tot den raad met verzoek tot- huving kunnen wenden en als de ïaad daartoe besluit kan ontruiming voorkomen wor den. De heer J. Apeldoorn vraagt of het niet gewenscht is een afwachtende houding aan te nemen, daar men wei de eigendoms-erkenning van de Albertusstichting heeft, maar niet van de heeren Sintveld en Liefting. De voorzitter wijst er op dat dit dwaasheid zou zijn, daar de stichting zelve aan de gemeente vraagt om een ontruimingstermijn vast te stellen, beloóvende dat zij er voor zal zorgen dat haar huurder er dien tijd af zal zijn, met de stichting is men dus klaar en met Sint veld en Liefting zal men wel klaar komen. Men dient z. i. de za fk te beschouwen als een stuk gemeentegrond, waar niemand op hoort. Wil men het huren, dan zich tot de gemeente gewend. Nu zit er wel iemand op maar die hoort er niet op. De raad kan niet gaan vragen of men het huren wil, ze moet vrij blijven. Bovendien is de stichting tot ontrui ming bereid en nemen wij geen ander besluit als het, vaststellen van een termijn. De heer J. Apeldoorn verklaart, dat de zaak hem nu duidelijker is. Hij voor zich verkeerde in de meening dat de voorzitter ook Sintveld en Liefting bedoelde, nu begrijpt hij dat deze de Stichting alleen op het oog heeft en kan zich met het voorstel vereenigen. Hierna werd 1 November als tijd1 van ontruiming vastgesteld. Met het oog op den beteren indruk voor vreemdelin gen wordt besloten de lantaarn bij het spoortje ook des zomers te Laten branden. De voorzitter wijst nog op een prospectus van de Alkmaarsehe dresseerschool en wel in het bijzonder op de opleiding tot. het keurén van vee en hulpkeurmees- ter en vermeent dat het wenschelijk is den heer Kra mer alszoodanig op te leiden. De heer Apeldoorn wijst er op dat dit geen oplei ding tot keurmeester van vleesch is, maar van paar den en vee. De voorzitter zegt dat dit er weinig toe doet en meende alleen dat door den raad eens de wenschelijk- heicl van een keurmeester werdl besproken. De raad, het hiermede eens zijnde, droeg aan B. en W. op een onderzoek naar de mogelijkheid in te stel len. Voor de aan te leggen telefoon wenschte de heer Lukas op het. jachthuis aansluiting, waardoor de Raad toestemming moest verteenen tot het- plaatsen van de palen daarheen. De Raad kon zich hiermede wel vereenigen, voor voldoende passage voor hooiwag-ens aan de wegen wordt gezorgd'. Hierna wordt de vergadering gesloten. UIT DE RIJP, Gisteravond vergaderde de Raad dezer Gemeente om S uur. oorzitter was de heer J. Rot, lo.-bui-gemeesber. Afwezig de leden: van Vloodorp, Hoedemaeker en Geerke. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en^ na een kleine, door den heer Blokdijk verlangde wijziging, goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den dir. der Mij. tot Bev. v. N. in de Rijp, houdende de mededeeling-, dat door vennooten aangenomen is het voorstel van comm. tot het geven van 250 ten behoeve van de I restauratie raadhuis. Voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de gemeenterekening over 1910 ter visie zal worden gelegd. Bij de rondvraag zeide de heer Roelofs, dat naar zij ne meening de boomen in de sluissloot niet voldoende zijn afgekapt. Tevens sprak hij de wenschelijkhèid uit, dat den naastbijzijnden bewoner van de vuilnisbelt een sleutel verstrekt zal worden van het om die belt °-e- plaatste hek. De voorzitter zeide omtrent het een en ander onder zoek toe en sloot, niemand meer het woord verlangen de, de vergadering. ONDEUGDELIJKE WAAR. Te Haarlem is een vijf-jarig knaapje, Dijkstra, na het eten van worst ernstig ongesteld geworden 1 spoedig overleden. De vader, die ook van de at, is eveneens ongesteld geworden. en worst Ds. A. H. CLAASEN. f Te Someren, waar hij met het oog op een kleinere gemeente, daardoor een D werkkring hoopte te vinden is in den ouderdom van jaar overleden de heer Ds. A. H. Claasen, voor veer een paar jaar predikant bij de Ned meente te Uitgeest. zijn leeftijd gemakkelijker 67 onge- Her ONWEER. Door de hevige onweersbuidie gisteren boven Amersfoort woedde, is aldaar aan den Soesterstraat- weg verbrand de bouwmanswoning van K. De be woners met kinderen konden zich nog juist redden. Gistermorgen werd te Soest de arbeider Lam mert Muis iu zijne woniug door den bliksem getroffen f en gedood. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in. Twee woningen brandden af, in de weide werden ven, dat met verschrikte'oogen rond"keek eenige koeien doodgeslagen Aanvankelijk had niemand er erg in Maar wie be- - Gistermorgen is de bliksem geslagen in de bei- j schrijft, den schrik van mevrouw X die gewoon in het veld VAll »en n°UTrri l; V- y?ldhlllzell> te Bame- i watei' wat te stoeien met hare vriendin, mevr Y op- 'A .1.:SVJe ,a, Ook biggen, en vele kippen eens hare mollige armen om een hals sloeg, waaraan I een baard bengelde. Eén gilletje. Schrik, ontsteltenis! Paniek 1 Een en- IN HET ZWEMBASSIN. In het aderland' wordt het volgende vermakelijke voorval verteld. In zekere Nederlandsche stad is een di ij vend zwembassin- in een stroomende rivier. Rechts de dames-, links de heeren-afdeeling. De toegang geschiedt, over afzonderlijke plankieren, en de afschei ding- loopt tot op den. bodem der rivier door. Maar in een rivier staat- den eenen tijd wel eens meer water dan den anderen. En vandaar het volgen de voorval In het heeren-bassin zwom een zwaargebaarde heer, een man op leeftijd, een hoogst serieus man, die dé gewoonte had om van de hoogste stelling te schieten en dan onder water voort te zwemmen. Op zekeren dag deed hij het weer, en kwam niet meer boven. Dreggen werden gehaald'. De zwemmees ter dook naar hemNiets hielp. Intusschen speelde zich in de dames-afdeeling het volgende af: Opeens kwam, tusschen de dameshoofden, die zich boven het water bewogen, een zwaar gebaard' hoofd bo- zijn een prooi der vlammen geworden. Gistermorgen woedde boven Deventer en omge ving een hevig onweder, vergezeld van zware slag regen. De bliksem sloeg in een der wieken van den houtzaagmolen op de Bolwerksweide, zonder echter brand te veroorzaken. Verschillende stadsgedeelten liepen onder. In het naburige Diepenveen sloeg de bliksem in het erve te Voorde van Hm. Nieuwenhuis, dat dade lijk in lichte laaie stond. Bij het hevige onweder van gistermorgen sloeg de bliksem in bij Evert van den Ham.te Hoenderloo. Alles brandde tot den grond af. Het vee werd gered op een paard na, dat direct door den bliksem werd gedood. Huis en inboedel waren laag- verzekerd. Op Texel sloeg gisteren de bliksem in de wo ning van P. van L., in den polder Eierland, en richtte daar groote verwoestingen aan, zonder echter brand te veroorzaken. De bewoners hadden evenwel door den schrik het bewustzijn verloren, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Ook te Oosterend werd eene woning door den bliksem ge troffen, terwijl enkele telegraafpalen langs den weg gedeeltelijk versplinterd werden. kele minuut na zijne verschijning- boven het watervlak zag het baardige hoofd het bassin totaal verlaten De verschrikte nymfen vluchtten in hare badkamertjes. Uelukkig dat er een gat in de deur was, anders hadden zij niet eens kunnen zien hoe het afgeloopen was. Het liep daar mee af, dat de hadvrouw het zwem mende hoofd sommeerde: Boven of onder langs te verdwijnen, Het baardig hoofd, amechtig van de reis onder langs, en niet keker den terugweg- te kunnen vinden, verkoos het laatste. Men zegt, dat iu kleedkamertjes met 2 of meer vluchtelingen, heftige ruzie ontstond over de wie er recht hadi op het kijkgaatje. Een minuut later was het nymfenbassin weer be volkt, en het was er nu luidruchtiger dan ooit. Aan ueu anderen kant van de afscheiding- verheugde men zich over den weergevonden drenkeling. Maar er werd toch een timmerman gerequireerd' om de scheiding na te zien. vraag dag- van een mits over- UIT EGMOND-BINNEN. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag ten twee ure. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzit ter las de secretaris d'e notulen die onder dankzegging van den voorzitter werden goedgekeurd. Een schrijven van de VeWwachters-vereeniging, in houdende mededeelingen over het fonds voor weduwen en weezen werd voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van den onderwijzer de Vries om de maanden zijner afwezigheid van belasting vrijgesteld te worden werd ingewilligd. Van Gedeputeerde Staten goedgekeurd terugontvan gen de verordening op de secretariestukken'; 'alsmede die op het venten e'n de aanvullingsverordening op de tapperijen, welke stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Bij de op 8 Juli gehouden kasverificatie van den ge meente-ontvanger bleek dat er in kas was en moest zijn J 1243.60. Van Gedeputeerden goedgekeurd terugontvangen de at- en overschrijvingen der vorige vergadering, alsme de het. besluit tot het aangaan van een geklleening van J 550 voor de verbouwing aan het huis van den dokter, welke leening in December zal worden aangegaan. Dito terug ontvangen het kohier van den hoofdelij- ken omslag* voor 1911. Alles voor kennisgeving* aan genomen. Hierna werd' met algemeene stemmen met ingang rr ,September tot onderwijzer te Egmond aan den floer benoemd 110. 1 der voordracht, den heer A J Vermeulen te Utrecht, tijdelijk onderwijzer te Amers foort. V olgens verslag van B. en. W. sloot, de rekening- van 1911 met een voordeel'ig saldo van 229.52s. Tot leden Hor commissie tot het nazien dezer rekening" werden benoemd de heeren J. Apeldoorn, W. Apeldoorn en J. Noord. Twee overschrijvingen welke uit de post- onvoorziene uitgaven bestreden kunnen worden, werden hierna vastgesteld' De twee herbenoemde leden, de heeren J. Apeldoorn en W. Apeldoorn verlieten ter onderzoek van hun ge loofsbrieven de vergadering. Daar de commissie deze brieven in orde bevond, werd tot toelating besloten, waarna ze door den voorzitter en de andere leden wer den gefeliciteerd, terwijl de voorzitter den wensch uit sprak dat zij nog vele jaren in het belang der gemeen te werkzaam mogen zijn. De voorzitter deelde hierna mede, dat de Adelbert- stichting genegen was er voor te zorgen dat het door haar aan den heer Kooper verhuurde stukje gemeente grond zal worden ontruimd, op de door den raad vast te stellen termijn. In verband hiermede stelde de voorzitter voor 1 Oc tober als tijd' van ontruiming vast te stellen. Nog deelde de voorzitter mede, dat de stichting geen verplichtingen zal krijgen voor den tijd' dat zé onrechtmatige bezitster is geweest, De heer Noord stelde voor om als tijd van ontruiming Januari of 3 November te nemen, daar dit gemak kelijker is, met het, oog op de verhuring aan den heer hooper. De voorzifter zegt dat. hiertegen geen bezwaar be staat, daar de tijd voor de gemeente van geen belang kan worden geacht, daar het tenslotte alleen maar de erkenning van het. recht van eigendom beoogt, De heer W Apeldoorn vraagt of het wel zoo'noodza kelijk is dat de grond ontruimd moet. worden en zegt het jammer te vinden dat die mensehen hun gebouw tjes moeten afbreken. weer. van werd UIT HEILO. De Heiloër kermis treft het bijzonder met het het was er Zondag dan ook zeer goed bezet en kermispret, dansgelegenheden of natuurschoon dan ook volop genoten. Minder druk was het er Maandag-, doeh de meeste bezoekers waren naar de bosschen van Nijenburg ge togen om de harddraverij, het' ringsteken, het sleutel- trekken en de schoonrijderij, die er vanwege de Hard- draverij-vereeniging werdl gehouden, bij te wonen. Dergelijke wedstrijden, hoe eenvoudig- ook georgani seerd, blijven voor dorpsbewoners dan ook nog maar steeds een groote attractie vormen. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, welke door den voorzitter der zooeven genoemde vereeniging met een toepasselijk woord werden uitgereikt, werden gewonnen in het harddraven: de le prijs door „Betsy," eigenaar de heer M. Mul der k-rijder de heer H. Mulder Jr.; de 2e prijs door „YY ilhelnnna, eigenaar de heer P. van 't Veer, berijder de lieer K van 'tVeer; de 3e prijs door „Catharina," eigenaar de heer M. Mulder, berijder de heer H Mul der Mz. Bij het ringsteken werd de le prijs toegekend aan den heer 1 Koelemeij uit Ursem en de 2e aan den heer h. Ivorver uit Oterleek. Bij het sleuteltrekkenle prijs aan mej. T. Vethake uit Schermer, 2e prijs aan mej. M. Mooij uit Egmond aan Zee, terwijl de prijs voor het schoonrijden werd be haald door den heer J. Kokkes uit Stompetoren, UIT WINKEL. Zondagmiddag waren op het erf van den veehouder A. htnjbis, twee kinderen aan het spelen met lucifers in de onmiddellijke nabijheid van een hooiklamp. Het gevolg daarvan is geweest, dat het hooi vlam vatte, en de geheele klamp (30 wagenvrachten) is verbrand; en de brandspuit nog zeer ijverig moest optreden ter voorkoming van erger. Verzekering dekt de schade. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Een droevig ongeluk heeft zich Zaterdag-namid"- te Deventer afgespeeld met den fabrieksbaas Pels de stoomsteenfabriek „Petro," diens halfbroer, 1.1-jarige jongen en zijn 12-jarige neef. In een roeiboot zoude Pels de beide knapen, die wilden zwem men, vergezellen. Kort nadat zij zich te water had den begeven, zag Pels dat de beide knapen zinkende waren. Onmiddellijk sprong hij gekleed te water en had het geluk beiden te grijpen, doch voordat hij den oever bereikte, verdween hij met beide knapen in de diepte. Zoodra het droevig ongeluk bekend werd, werd door de politie gedregd, die kort daarna het lijk van Pels en diens halfbroer op het droge bracht. Zondag middag- werd het lijk van het andere slachtoffer ge dregd. Een klerk der posterijen en telegrafie, te Am sterdam, vertoefde Zondag te Aalsmeer ten huize van zijn meisje, wier vader postdirecteur is. Met een zoon van dezen ging- hij omstreeks 4 uur zwemmen in de kleine l oei, nabij het dorp. De klérk die de zwem kunst niet goed verstond zonk plotseling voor de oogen van zijn vriend naar de diepte. Deze, een ge oefend zwemmer, trachtte hem op te duiken, wat hem echter niet mocht gelukken. Na ruim een half uur dreggen werd zijn lijk opgehaald. 1 Stadskanaal is gistermiddag de onderwijzer Smit bij het zwemmen verdronken. Door het omslaan der roeiboot verdronk Zater dagavond te Kampen de 11-jarige H. Kalter, die met zijne kameraadjes op den IJsel aan bet roeien was; deze laats ten werden gered. Gisteravond zijn te Leeuwarden 2 broeders van 16 en 18 jaar bij het zwemmen verdronken. ONGELDIGE STEMMING. Een aantal kiezers in het le kiesdistrict in den Haag hebben zich tot den gemeenteraad gewend met bezwaren tegen het proefsverbaal van de verkiezing in dat district betreffende het 7e stemdistrict, waar volgens dit proces-verbaal op den heer J. Bleeker 297 en op den heer M. A. D. H. Sclialekamp 276 stemmen zouden zijn aangebracht. Adressanten meenen, dat deze cijfers resp. zijn 397 en 226, gelijk ook door den voorzitter van het bureau in bedoeld stemdistrict aan de kiezers is medegedeeld. DE WARMTE. Zondagmorgen is overleden de werkman Valk van de kaarsenfabriek te Gouda, die Vrijdagmiddag dooi de hitte in bedenkelijken toestand naar huis moest worden gebracht. De landbouwers in Steenwijk en in de omstreken geraken niet hun vee in de weide verlegen. In weken en weken is geen droppel regenwater gevallen, daar bij dreef een aanhoudende oostenwind het water weg zoodat alle slooten om de landerijen droog zijn. De weiden bieden zoo goed als niets meer te grazen, de slooten niets meer te drinken. De landbouwer J. Bij kerk heeft in zijn weideland de waterleiding doen aan leggen, teneinde zijn beesten van drinken te voorzien. De arbeider A. de V. te Vledderveen is Zater dagavond ten gevolge van de warmte bezweken. Door de buitengewone warmte is het gebruik van duinwater te Amsterdam zoodanig toegenomen, dat de voorhanden inrichtingen in de winplaats nau welijks het benoodigde water kunnen leveren. In ver band hiermede wordt reeds voor de waterlevering aan de Bad- en Zweminrichting aan den Heiligeweg, waaxvoor sedert einde van 1909 duinwater was ge- bi nikt weder als vroeger, Vechtwater aangewend. Laatste Her le li ten. UIT EGMOND AAN ZEE. amoveeren en het weder opbouwen van het Kei kgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier, onder leiding van den architect P. N. Leguit te Alkmaar is opgedragen aan den Heer H. A. Blomaannemer te Alkmaar. UIT VERLAAT. Zondagmiddag werd alhier, voor het café van den heer W. Meereboer ter gelegenheid van de kermis eene rmgstekerij gehouden op fietsen. Van de 19 per sonen, die aan den wedstrijd deelnamen, werden de prijzen gewonnen door S. Meereboer le pr.C. Maars 2e pr., Jb. Waag 3e pr. en P. Kramer 4e prijs. UIT HOORN. De gymnastiek- en scherm vereeniging U. d. I. W. v. O. nam Zondag, deel aan den tuindag en wedstrijden van den Bond van Turnvereenigingen „De Turnkring" gevestigd te Pm-merend. Deze Tuindag had plaats té Nieu wendam. Per s.s. Vereeniging gingen de leden naar de Oranjesluizen en verder te voet naar Nieu- wendam. Aan de hoofdafdeeling gelukte 't niet een prijs te bemachtigen. De damesefdeeling „Allebé" was echter gelukkiger. Zij behaalde den len prijs (zilveren medaille) m den vereenigingswedstrijd tweekap bal- slingeren en snelhoepelen. BRUTALE BEROOVING. Gisterochtend omstreeks kwart over acht verliet het ongeveer 16-jarig' loopknechtje van den heer N. J. de Haan, die een fabriek van goud'en werken op de Prin sengracht te Amsterdam heeft, het huis. Hij begaf zich tiaar het Postkantoor om daar een pakket met aangegeven waarde af te haten. Liet jongmensch kwam op zijn gemak het Postkantoor uit en wandelde naar een winkel in de Paleisstraat waar hij even en boodschap deed, hem van te voren door een der dames van het kantoor opgedragen, 't Was nog al vol in den winkel en dus moest het loopknechtje even waihten. Kort na hem was een als heer gekleed persoon binnen gekomen, die nog al opdrong. Het viel de winkeljuf frouw op, dat de heer nog al vreemd deed en boven dien een dikke winterjas over dien arm had. De beurt van den heer kwam, daar de juffrouw hem hielp vóór het loopjongetje en hij bestelde voor een paar centen van iets dat hem echter niet werd ge go ven, omdat in dergelijke kleine hoeveelheden niet werd verkocht. Zijn spijt uitdrukkend ging de heer de deur uit en_ de winkeljuffrouw maakte tegen het loop- knechtje de opmerking, dat „die vent bepaald iets in ziju schild voerde, zoo vreemd deed hij." Maar verder weul ei geen waarde aan gehecht, 't jongemensch be taalde en begaf zich naar de fabriek. Doch nauwe lijks had hij een vijftig passen geloopen, toen hij on willekeurig naar zijn pakketje "voelde en tot de ont dekking kwam, dat het zich niet meer in zijn zak be vond. Hij holde terug naar den winkel en deed daar zijn verhaal, er bijvoegend dat hij het pakketje steeds in den buitenzak had gedragen aan d'en rechterkant. Indien dus het pakketje in den winkel door den vreem den heer werkelijk gestólen is geworden, heeft déze zeer weinig moeite gehad met het uit de jaszak te ha len. Men kan zich de wanhoop van het jong-niensch voor stellen, want in het pakket zat voor ongeveer 125 aan ruw goud, waarvan in de fabriek voorwerpen ge mankt worden. t Loopknechtje had de tegenwoordig*- heid van geest terstond naar de politie te hollen en aangifte van de berooving te doen, maar hedenmiddag was men den dief nog niet. op het spoor. Eenige kans bestaat nog, dat de roover, indien deze heer werkelijx zich het goud heeft toegeëigend, geen weg weet met het rnwe goud. Maar mogelijk is 't reeds beland in den smeltketel van den een of anderen opkooper. (T 1.) EEN KURHAUS VERBRAND. PYRMONT (V. D.) 1 Aug. Hedenmorgen is Ivurhaus geheel door brand vernield. De schade draagt ongeveer 2% millioen mark. Ook het aa zende badhuis ging geheel verloren. het be- ugren- is gisteren en Woensdag ENGELAND. De Pall Mall Gazette meldt, dat.de aanhangers van Lord Halshury voortdurend in aantal stijgen, hoewel verluidt, dab Lord Lansdowne thans reeds over bijna 350 volgelingen beschikt. Er waren zooveel zgn. deelnemers op de door Lord llalsbury bekgde^protestvergaderingen, dat de leiders esloten hebben rijdag twee openbare protestvergade- ringen te beleggen. Lord Halsbury zal voorzitter zijn van de vergadering- te Chelsea, Lord Selborne van die te Holborn. Het debat over de verzekeringswet hervat en zal vermoedelijk Dinsdag- voortgezet worden. De bespreking van de amendemen ten óp de vetowet word't op Donderdag verwacht. TURKIJE. De ministerraad te Konstantinopel be sloot den consul te Cettinje op te dragen heden een laatsten stap bij de Mallisoren te doen, om de laatst aangeboden voorwaarden nog eens uiteen te zetten. De consul zal dan een gedetailleerd rapport, naar Kon stantinopel zenden. Generaal Abdoellah zal intusschen de positie van de troepen langs de grens inspecteeren en alle maatregelen nemen alsof een oorlog aanstaand was. Ook hij zal een rapport uitbrengen. De minis terraad hoopt beide rapporten reeds binnen een week te ontvangen, hij zal ze nauwgezet overwegen en daar na een beslissing nemen. Het schijnt echter nu reeds vast te staan dat de regeering- voornemens is den oor log aan Montenegro te verklaren, indien Montenegro niet verklaart zich voortaan aan alte bemoeienis met de Mallisoren-quaestie' te zulten onthouden en de meest strikte neutraliteit te zullen handhaven, hetgeen zou moeten blijken door de ontwapening- der gevluchte Mallisoren. Alle maatregelen zijn genomen en de noodige man schappen en het noodige materieel zijn naar de grens gezonden. PERZIë. De. eerste expeditie tegen den ex-sjah dis bestaat uit 2000 man, heef Teheran verlaten. Naar de Engelschö bladen melden is Mohammed' Ali

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2