STA DSNIEU"WT H I' I T E I. A Tïï ONDER DE HOEDE VAN DEN VOOGDIJ RAAD. Ha gedeeltelijke voorlezing dezer lijst erkende de voorzitter den grond van het verzoek vooral in aan merking genomen der aard dezer gemeente. Verder verwees hij naar de omstandigheid dat v. d. Dussen indertijd ambtenaar ter secretarie was op een tractement van 650 en secretaris werd op een sala ris van 600. B. en W. stellen voor het salaris te verhoogen tot 750. Ha ampele bespreking werd met algemeene stemmen het voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vestigden de heeren Zwaan en Gul de aandacht op den toestand van enkele straten, waar van de voorzitter notitie zou nemen. UIT HOORH. Bij den gehouden zwemwedstrijd tusschen de onder officieren van het batallon alhier werden de volgende prijzen behaald: Voor snelzwemmen: le prijs serg. Allard, 2e prijs serg. Peters. Rugzwemmen: le prijs serg. Allard, 2e prijs serg. Peters. Sierlijk zwemmenle prijs serg. Peters, 2e prijs serg. Ran. Plankzwemmenle prijs serg. van der Grijp, 2e pr. serg. de Boer, 3e pr. serg. Kok, le pr. serg. van der Lijke. UIT St.-PANCRAS. De vereeniging „De Tuinbouw" alhier vergaderde 1 Aug. ten huize van Stammes met 79 van de 122 leden. In deze vergadering werd in den breede besproken de staking der kooplui van hedenmorgen. Al.s resultaat dier bespreking werd1 algemeen goed gevonden aan de Commissie van Beheer der Broeker- markt te verzoeken te bepalen, dat slechts éénmaal, en wel des namiddags 2 of 2% uur, de kool zal worden geveild en dat de groenten dienzelfden namiddag nog ■moeten gelost kunnen worden; een en ander aan te vangen op a.s. 3 Aug. Verder besloot men zich niet aan te sluiten bij de onlangs opgerichte federatie van tuinbouwvereenigin- gen, wel te willen medewerken inzake algemeene t.uin- bouwbelangen, en ook in de te maken kosten bij te dragen. Aan den Raad der Gemeente Broek op Langendijk zal verzoeht worden een vertegenwoordiger te mogen benoemen in de commissie van Beheer over de Broe- ker markt. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Beroepen bij de Chr. Ger. Gem. alhier de heer A. v. <L Berg, candidaat te Kampen. UIT DE RIJP. Beroepen bij de Hed. Hervormde kerk te Oudshoorn Z.-H., (toez.) ds. J. H. O. Kater alhier. UIT AKERSLOOT. In de hedenmorgen alhier gehouden vergadering van den raad waren de heeren Zeeman en Van der Oord afwezig. Ha vaststelling va-u de notulen der vorige vergade ring werd voorlezing gedaan van een verzoek van den gemeente-opzichter E. Kalverboer, om eervol ontslag wegens vertrek uit de gemeente Alkmaar. Dit ontslag werd eervol verleend met algemeene stemmen. Omtrent de voorziening in de daardoor ontstane vacature zeide de heer Kraakman dat z. i. niet iemand van buiten behoefde te worden benoemd, daar er ook wel geschikte personen in de Gemeente zijn. De voorzitter gaf inlichtingen omtrent de benoe ming, waaruit bleek dat voor dit jaar het werk als op zichter als 'tware is afgeloopen en een directe benoe ming nu niet zoo beslist noodig was. Deze meening werd door de andere heeren gedeeld, waarna de heer de Groot voorstelde het volgende jaar een persoon uit de gemeente voor den tijd van een jaar op proef te benoemen. Dit voorstel werd na eenige besprekingen aangeno men. Conform het in de vorige vergadering genomen be sluit om iu de politie-verordening de bepaling op te nemen, dat het venten of de z. g. „vermomde bedelarij" verboden werd, werd' deze verordening- in dien zin ge wijzigd. Op voorstel van B. en W. werd ook nog in de veror- dening1 opgenomen de bepaling, dat het strafbaar wordt gesteld1 het. zonjder toestemming van den bewo-. ner voor diens huis te „beurzen" of „buurten."- Medegedeeld werd dat de laatste kasverifientie aan gaf een saldo1 van 1788.72. Voor kennisgeving aangenomen. B. en W. boden den raad de gemeente-rekening aan, waaruit bleek dat er een batig saldo is van 1467.70. De voorzitter vroeg of de rekening in den raad of door een commissie zal worden nagezien. De heer Reijne: M. i. maar door den raad, een com missie brengt altijd kosten met zich. Andere heeren: „Dat is geheel niet noodig en daar bij een commissie kan dit beter doen, zij heeft meer tijd." Besloten werd een commissie te benoemen. De voorzitter merkte op, dat de wethouder niet, in die commissie mag zitten, vorige jaren is dit abusie velijk gebeurd. Tot, leden van de commissie werden benoemd de hee ren Groot, Dil, Reijne en Meijne. De gemeente Dimmen vestigde er de aandacht op, dat er een grensscheiding ontbreekt aan den Startin- gerweg en Groenen dijkje, en verzocht of d'eze ge meente bereid was scheidspalen voor gezamenlijke re kening te plaatsen. De voorzitter zag er niet zooveel belang in, doch de weinige kosten begroot op 15.25 zijn z. i. geen bezwaar om aan het verzoek te voldoen. Ha eenige algemeene besprekingen werd liet verzoek ingewilligd. De Harmonie-vereeniging „Vooruitgang" verzocht toestemming om op het dorpsplein een muziektent te mogen houwen en de daartoe benoodigden grond van de gemeente in bruikleen of erfpacht te kunnen beko men. De heeren Kraakman en Dal verklaren zich er voor, zoowel als de heer de Groot, die echter in overweging gaf deze toestemming goed1 te omschrijven en een kleine recognitie te heffen. De heer Meijne verklaarde zich tegen het verleenen der toestemming, de heer Reijne echter er voor, zoodat het verzoek werd ingewilligd met 4 tegen 1 stem (die van den heer Reijne). Bij de rondvraag vroeg de heer Dil hoe 't kwam dat het armbestuur geen geld) van de gemeente kon krij gen. De voorzitter zeide dat dit voor zeer vele weken reeds een tijdelijke omstandigheid was, doch dat het armbestuur nu de geheele subsidie reeds1 heeft ontvan gen. De heer Dil vond het geleverde puin van mindere kwaliteit. De voorzitter merkte op dat de prijs zeer laag is en dat de laatste hoeveelheid veel beter was. De heeren Groot en Reijne vestigden de aandacht op het, snoeien der boomen aan den Achterweg. De voorzitter zeide dat daarin spoedig' zal worden voorzien. Pe heer Reijne vroeg, wie of de laatste borden van mond- en klauwzeer heeft geschilderd. De voorzitter: „Dat is een politiezaak en het ver ven. geschiedt ten koste van den Staat." De openbare vergadering werd daarna gesloten. UIT OUDKARSPEL. Bij de gisteren gehouden stemming voor een Hoofd ingeland van de Banne Oudkarspel is benoemd de heer C. Jonker. VAN TEXEL. Bij het hevige onweer, dat gisteren op Texel woedde, sloeg de bliksem in een schapenboet nabij den Burg. In korten tijd stond de boet met het daarin geborgen hooi in lichte laaie. Ook op andere deelen van Texel is de bliksem ingeslagen, zonder evenwel brand te veroorzaken. Zoo werd o. a, de schoorsteen van een woonhuis in de Nes gedeeltelijk vernield, een gat in het dak geslagen, de klok van den wand geheel ver splinterd, enz. Ook werd vee in de weide doodgeslagn. EEN TWEEDE GEWAS. Onze landbouwkundige medewerker schrijft: De lange regenlooze periode is niet bevorderlijk ge weest voor de ontwikkeling der grassen, zoodat dan ook de hooioogst over 't. algemeen tegenviel. Loopt het weer nu mee dan kan het groenvoer nog heel wat geven voor het hooi aangesproken behoeft te worden. Is de rogge gemaaid, staat ze in hokken op het land, dan moet de grond direct klaar gemaakt worden voor het uitzaaien van boterzaad, knollen en spurrie. Boterzaad, ook wel zomerraapzaad genoemd, geeft een uitstekende snede groen voer. Het vraagt echter een goed bemesten bodem. Geeft men stalmest dan is er per H. A. nog een baal chili noodig voor een vol doende ontwikkeling van dit gewas. Wil men enkel op kunstmest bouwen, strooi dan per H.A. 300 K.G. superphosphaat 300 K.G. patentkali -j- "2 a 300 K.G. chili. Men strooit per H.A. 15 tot 17 L. zaaizaad uit. Na het zaaien en ineggen doet men goed den akker te rollen. Kan het boterzaad gemaaid worden, dan moet men daar niet mee wachten, daar afgebloeide planten houterig worden en de verteerbaar heid dus achteruit gaat. Het knolzaad stelt zich met minder grond tevreden en wordt, dan ook wel in den omgeploegden roggestoppel zonder voorafgaande be mesting uitgestrooid. Daar het knolzaad nog al veel zelf gewonnen wordt, ziet de boer bij het uitzaaien in den regel niet op een handje zaaizaad. Het gevolg daarvan is weer, dat men dikwijls de knollen veel te dicht krijgt. Zulke, te dicht bezette akkers met een niet te zware egge bewerken is dan wel noodig. Yoor een weinig stikstof is de plant dankbaar. Strooi per H.A. een 75 K.G. chili uit. Spurrie is een uitstekend groenvoer, het werk niet alleen gunstig op de hoeveelheid en de gehalte der melk maar tevens op de smaak van de boter. Mocht de grond arm zijn geef dan nog eerst voor het zaaien 200 K.G. super -j- 200 K.G. patentkali. Tegen nacht vorsten is spurrie, slecht bestand, daarom moet het vlug groeien, wat door het geven van een 100 K.G. ehilisalpeter sterk wordt bevorderd. Bij gebruik moet men opeens niet te veel spurrie maaien, want blijft dit groenvoer in hoopen liggen dan begint ze licht te broeien, waardoor de smaak en voedzaamheid achter uit gaat. MOTIE VAN AFKEURING. Tn de Dinsdagmiddag gehouden zitting van den Raad der gemeente Velsen is met algemeene stemmen een motie van afkeuring aangenomen, inzake het dooi den burgemeester als hoofd der politie aan den agent W. ongevraagd' gegeven ontslag, en'werd1 op dezelfde wijze een andere motie aangenomen; waarin B. en W. worden uitgenoodigd, den ontslagen politie-agent in een anderen tak van gemeentedienst te benoemen. De zwaar gestrafte agent, die tot, bijzondere tevre denheid te Leeuwarden en nu reeds vijf jaar te Velsen heeft gediend, bad in een proces-verbaal van aanhou ding het bekende feit van diefstal van een kistje met geld' bij den Engelschen vice-consul verzwegen, dat een ander den dief het kistje had ontnomen, waar door hij de zaak eenigszins gunstiger voor zich had voorgesteld. De ontslagene, zulks erkennende, had als reden op gegeven, dat gewoonlijk de processen-verbaal van be langrijke feiten, door de agenten* medegemaakt, wer den opgemaakt öf door den commissaris van politie öf door den hoofdagent, die de zaken dan altijd zóó be lichtten, dat nimmer den betrokken agent eer. toe kwam, doch immer of den commissaris öf den hoofd agent,. Hoe de burgemeester den licht gefaudeerde, die voorheen nog nimmer eenige straf of berisping» had gekregen, zóó zwaar heeft kunnen straffen, moge een raadsel zijn, de Raad heeft- terecht hierover zijn sterke alkeuring uitgesproken. GROOTSCHE PLANNEN, Men verzekert in den Haag dat Maandagavond de acte is gepasseerd waarbij het Paviljoen aan de zee zijde, te Scheveningen, behoorende tot de eigendom men van wijlen prinses van Wied, is overgegaan aan een, Engelsche maatschappij. Het plan is op het pavil joen te bouwen een Schouwburg en ter weerszijden, uitkomende aan den Gever Deynootweg, een villapark aan te leggen. Het „Vad." verneemt nog, dat in de combinatie is betrokken een Engelsche stoomvaartmaatschappij, die voornemens is voor week-enders" een dienst naar den Hoek in te stellen. Maandag zijn uit de woning van hun vader, den gla- zenwasscher P. J. V. in de Catharijnestraat te Arnhem, de tien kinderen door de zorgen van den oogdijraad opgehaald en elders onder dak gebracht. Acht kinderen zijn voorloopig in „Welkom" opgeno- men, terwijl de twee jongsten, resp. één en twee jaar oud, hij zekeren van D. in de St.-Peterslaan zijn opge nomen. 't Was een treurige toestand in het gezin van V. De man was tot voor kort een vlijtig en goed werkman, die er met zijn glazenwasscherij netjes kon komen. "V oor eenige weken echter werd' zijn vrouw ziek en stierf. Dit was het begin der ellende. V. verklaarde dadelijk, nu ben ik ook verloren. Hij is daarop aan het drinken geraakt, wat thans zoo erg is geworden dat hij bijna voortdurend onder den vloed van sterken drank verkeert. Dat de toestand der kinderen onder dat- alles ontzettend was, is te begrijpen. De kleinen lenen gebrek en werden mishandeld. is zelf bij den Voogdijraad gekomen met het ver zoek of deze voor zijn kinderen wilde zorgen, daar hij zelf het niet meer deed; en daar niet aan te nemen is, dat voorloopig de man tot inkeer zal komen, heeft de oogdijraad in liet belang der kinderen, de zorg voor de stumperds op zich genomen. De vader zal waarschijnlijk uit de vaderlijke macht worden ontzet. KORTE BERICHTEN. Te Barneveld is een kindje van den landbouwer W. van Surksem door bijen bijna doodgestoken. Niet minder dan 35 angels moesten den kleine uit het hoofdje worden getrokken. Gistermiddag is te Amsterdam een zolderschuit van de N. H. Tramweg-Maatschappjj te Amsterdam geladen met 600 kisten, waarin volle melkbussen en met kaas, langszijde van het Engelsche stoomschip „Glasgow", varende op Leith, liggend, omgekanteld en gezonken. Van de in aanbouw zijnde „Nederlandsch-Indi- sche Handelsbank" op den Singel, hoek Raadhuisstraat te Amsterdam, viel gistermiddag omstreeks half zes een partij hout op het hoofd van een jongen. Deze werd ernstig gewond en naar het Binnengasthuis ver voerd. Gistermiddag kwam te Amsterdam een huur auto, van den Dam komend, in botsing met een ijs- karretje. Het ijskarretje werd onderste boven gewor pen en de koodman geraakte er onder. Hij bleef zon der letsel, maar de koopwaar werd over de straat ver spreid. Het geval trok een aantal, vooral jeugdige, be langstellenden Bij hevig bliksemlicht zonder onweer in noord oostelijke richting waren gisteravond van IJmuiden uit te zien twee zware branden, vermoedelijk te Be verwijk of Heemskerk. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Bij gelegenheid van den drie en vijfstigsten ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder wapperde heden van alle openbare_ en van enkele particuliere gebouwen de vaderlandsctie driekleur. Het carillon liet zich op de daarvoor bepaalde tijden hooren. Door de vacantia aan de Cadettenschool werd er geen parade gehouden. ALGEM. NED. GEHEEL-ONTHOUDERSBOND. De afdeelingen Alkmaar, St. Pancras, Langendijk en Nieuwe Niedorp van den Alg. Ned. Geh. Bond, zullen Zondag 6 Augustus a.s. een boottocht organi- seeren naar Wormerveer, alwaar een meeting wordt gehouden, uitgaande van het Drantweer Comité al daar, waar als sprekers zullen optreden de heeren Ds. Klein van Edam, J. v. d. Berg van Deventer en T- Luitjes van Blaricum, De boot vertrekt des morgens te 11 uur vanaf de Bierkade alhier en zal 's avonds 7 uur weder arrivee- ren. Aan de meeting gaat een optocht vooraf. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad in district III werden uitgebracht: 328 stemmen op den heer J. F, M. Endel (R.-K.), 253 stemmen op den heer A. E. Thomson (L.) pn 126 stemmen op den heer O. J. Verkerk (S. D.), zopdat er herstemming zal zijn tusschen de heeren J. F. M. Endel (R.-K.) en A. F. Thomsen (L.), GESLAAGD. Te Rotterdam slaagde voor het examen M. O. recht lijnig, en bouwkundig teekenen M. d., de heer J. G. F. Kueter alhier. DE PRINS OP DE JACHT. De Prins heeft gisteren met de, heeren, met wien hij te Oallantsoog op de jacht was, 110 eenden geschoten (met 4 geweren.) Nadat bij jhr. Van der Poll gedineerd was, is Z. K. H. iu een, auto vau de firma Haarsma van Oucoop en de Jong-, welke bestuurd werd door den heer Haarsma van Oucoop, naar het station Schagen gereden, yaji- waar Z. K. H. met den trein weer naar Baarn yertrok. Door den adjudant van Prins Hendrik werd namens Z. K. H. aan de heeren Haarsma en de Jong de volle tevredenheid betuigd over de beide auto's, die voor den rit gebruikt zijn. EINDEXAMEN li. B. SCHOOL. Heden slaagde te Hoorn van de 5e (laatste) groep, mej. IJ. van Bork, Haarlem; M. D. Dyt, Alkmaar; A. van Lennep, Haarlem; H. Leenmans, Alkmaar; J. Jansen, Allernaar; E. H. Rahusen, Haarlem; Mej. O. M. Raai, Alkmaar, L. Brugman; Zaandam; S. Spaans, Alkmaar; J. Veer, Zaandam; J. Meerens, Helder; P. van 't Kaar, Zaandam; M. J. N. Korving, Helder; 1. Kuiper, Zaandam. Afgewezen 5, Een candidaat uit Alkmaar bad zicli teruggetrok ken. AGENDA. DONDERDAG. Vergadering Alkmaarsche Konijnenfokkersclub, lokaal Hazes, Zaadmarkt. BALKAN-SCHIEREILAND. De vorige week werd bericht, dat opnieuw Grieksche benden in Macedonië zijn opgetreden. Te Athene ontkent men beslist, dat zulks het geval is en eveneens, dat Grieksche officie ren aan het hoofd van die benden staan. Wanneer het waar mocht zijn, zoo wordt van Grieksche zijde gezegd, dat werkelijk weder benden Macedonië onvei lig beginnen te maken, dan zijn deze beslist samen gesteld uit ontvluchte misdadigers en de Grieksche regeering zou niets liever zien dan dat Turkije aan haar optreden ten spoedigste een einde maakt, opdat üe ongelukkige landstreek eindelijk van de roovers bevrijd taakt. De Turksche regeering is blijkbaar van plan thans met krachtige hand een einde te maken aan den verwarden toestand in Albanië. De benoeming van Abdullah pasja tot bevelhebber van den strijd macht aldaar kan beschouwd worden als een eersten stap|in die richting. De berichtgever van de „Daily Mail" te Saloniki heeft uit de beste bron vernomen, dat Abdullah pasja, zoodra hij aan de Montenegrijnsahe grens is aangeko men, een ultimatum zal zenden aan koning Nicolaas van Montenegro, waarin hij zal eischen, dat deze niet langer gastvrijheid verleent aan de oproerige Malissoren. Het leger, waarover Abdullah pasja het bevel voert, telt ongeveer 60,000 man, benevens drie berg- en drie veldbatterijen. PERZIË. De Russische gezant te Teheran verzet zich tegen de benoeming van den Engelschen majoor Stokes tot chef der gendarmerie en hij verklaart, dat deze benoeming Rusland zal dwingen andere maat regelen te nemen. De houding van den Russischen gezant wekt in Perzië groote ontstemming, daar men overtuigd is, dat Rusland s eigenlijke bedoeling is om elke ernstige poging, om den ex-sjah tegen te houden, te verhinderen. Volgens den Standard is de ex-sjah met een flinke strijdmacht van Asterabad opgerukt. Een eerste ex peditie tegen Mohamed Ali is van Teheran vertrokken. MAROKKO. Uit Rome wordt aan de Lokal Anzei- ger geseind: In de Stampa spoort Giolitti aan de bui- tenlandsche politiek met meer kracht te voeren. De onderhandeling-en over Marokko mogen niet afgesloten worden zender dat Italië daaruit voordeel trekt en (lichter bij T ripolis komt. Als een andere mogendheid zich in Tripolis 'nestelen kan, dan is het met Italië als groote- mogendheid gedaan. Dan is het gedaald tot het peil van Zwitserland of Perzië. Het bericht, dat van Eransche zijde verspreid is, dat Duitschland' als tegemoetkoming' voor al te groote schadeloosstelling, die het eischt, geneigd zou zijn To go aan Frankrijk af te staan, vindt hier niet bepaald ongeloof. Een medewerker van de Lokal-Anzeiger lieeft iemand, die bij uitstek bekend is met Togo, daarover ondervraagd. Hij kreeg ten antwoord: het afstaan van deze kolonie zou, naar mijn overtuiging, een ontgoocheling' teweegbrengen, zooals wij er slechts in de dagen van het Zanzibarverdrag hebben beleefd. Togo is de meest Duitsche van onze kolonies. Met uitzondering van slechts één Engelsche firma, zijn daar slechts Duitsche kooplieden te vinden. De -zen ding zelfs is in Duitsche handen. Kortom, nergens zijn in onze koloniën alle uitingen van de samenleving zoozeer uitsluitend van Duitschen geest doortrokken, als in Togo en nu wil men dit gebied afgeven. De ransche Kongo daarentegen is ten deele waardeloos en het deel, dat wat waard is, bevindt zich in handen van maatschappijen, die concessies hebben. Daardoor zou er voor de ontplooiing van de groote Duitsche ko- loniseerende werkzaamheden niet eens ruimte en ge legenheid zijn. Doch afgezien nog van die bezwaren, uit een oogpunt van ruilhandel zijn er nog maar erns tige principieele bezwaren. De Duitsche koopman moet er rotsvast op kunnen bouwen, dat de Duitsche koloniën, waaraan hij zijn arbeid, zijn gezondheid en zijn kapitaal wijdt, ook Duitsch blijven en niet behoe ven te vreezen, dat op een dag de Duitsche vlag door een andere vervangen wordt. Een dergelijke vrees zou verlammend werken op onze kolonisatie. Op grond van deze overwegingen gist het dan ook reeds in de Deutsche Kolonial Gesellschaft en ik kan u mededee- len, dat baar machtigste leden zich reeds met de vraag bezig houden, hoe zij zich, als het noodig is, zullen stel len tegenover het afstaan van Togo. Zooals de Neue Preusische Korrespondenz uit di plomatieke bron verneemt, is uit het onderhoud van den rijkskanselier en den staatssecretaris van buiten- landsche zaken met den Keizer te Swinemiinde de volkomen overeenstemming van den monarch met de politiek, die de Duitsche regeering in de Marokkokwes- ie gevolgd heeft, gebleken. De staatssecretaris van buitenlandsche zaken, von Kiderlen-W achter heeft Maandag weer een on derhond mej den Frangchen ambassadeur gehad, waarbij hij den vertegenwoordiger van Frankrijk het standpunt van de Duitsche regeering wel zal'hebben bekend gemaakt ten opzichte van de instructies, die Cambon onmiddellijk voor het vertrek van Kiderlen- Wiichter naar Swinemiinde van zijn regeering heeft ontvangen en die door hem aan den Duitschen staats secretaris zijn overhanadigd. Ook aan het Berliner Tageblatt wordt medegedeeld, dat in koloniale kringen een beweging op touw gezet zal worden tegen het afstand doen van Togo, waar voor, naar beweerd wordt, plannen bestaan. De Deut sche Kolonial Gesellschaft, waarvan hertog Johant; Albrecht van Mecklenburg voorzitter is, wil een pro testbeweging op touw zetten. Gemengde Mededeelingen. DE LüNEBURGER HEIDE IN VLAMMEN. Uit Berlijn wordt d.d. gisteren gemeld: Sinds hedenmorgen vroeg woedt om Gifkendorf, Vastdorf en Wendisch Evern een geweldige heide- en boschbrand, die het dorp Wendisch Evern ernstig be- dieigt. Reeds zijn groote bosch- en heideterreineii yerbrand. Sinds vanmorgen zijn 3 eskadrons dragon ders en de brandweer uit den omtrek ter plaatse pm hulp te bieden. Tegen den namiddag is nog een groot deel van de Lüneburger brandweer uitgerukt naar Wendisch Evern voor het blusschingswerk. Het sckijnt niet uitgesloten, dat de brand opk naar Duitsph Eyern overslaat. Er bestaat nog geen uitzicht, dat de brand spoedig zal beperkt worden. DROOGTE IN VOOR-INDIë. De toestand blijkt in Voor-Indi'ë lang niet rooskleu rig te zijn. Omstreeks de helft van het uitgestrekt ge bied heeft van droogte te lijden, ten gevolge waarvan het te velde staand gewas in de Vereenigde Provinci ën, de Centrale Provinciën en in Pendjab verschroeit, Wanneer liet weder zoo nog tien dagen aanhoudt, zal de regeering de gewone maatregelen tegen hongers nood moeten treffen, EEN MILLION AIR WANBETALER. Een Amerikaansch millionair, Brown, die reeds twin tig jaren op een jacht aan de kust van het graafschap Essex in Engeland verblijf houdt, doch nimmer belas ting betaalde, is onlangs in de belasting aangeslagen en door den rechter veroordeeld tot betaling vap al hetgeen de staat van hem over Jiet afgeloopen twintig jarig tijdvak heeft te vorderen. De heer Brown, die anders het geld' met handen vol onder^ de kustbevolking laat rollen, heeft er geen plan op, zijne schuld aai; den staat te kwijten, daar hij meent, dat een jacht volgens de Engelsche wet niet als woning is te beschouwen, Het jacht, dat steeds onder stoom ligt, maar nim mer verre tochten ondernam, zal thans naar geroeid wordt, vertrekken, zoodat de Engelsche fiscus waar schijnlijk Brown's dubbeltjes niet te zien zal krijgen. HET KURHAUS TE PYRMONT VERBRAND. Gistermorgen om 4 uur brak er, zooals wij reeds in een telegram meldden, brand uit in het groote Kur- haus en badhotel te Pyrmoivt ten gevolge van kortslui ting. Een groot gedeelte van het gebouw is vernield. De schade wordt geraamd op 2% millioen mark. Alle gasten wisten zicli te redden. Zelfs kreeg nie mand letsel. Een groot gedeelte der bagage ging ech ter verloren. De gasten, die niet in andere hotels ondergebracht konden worden, kampeeren i,n de parken. legen ell' Uur was men den brand, die in de machi nekamer ontstond, meester. hen derde gedeelte van het Kurhaus is gespaard ge bleven, Het gebruik van de baden kan heden gedeelte lijk voortgaan. De rest is een ruïne, T i ir MOND- EN KLAUWZEER IN DUITSCHLAND. De mond- en klauwzeer-epidemie breidt zich in Duitschland voortdurend) uit. Uit Posen, Hannover, Rrunswijk, Hamburg en Cassel komen de. meest on rustwekkende tijdingen. De epidemie heeft reeds zulk een omvang genomen, dat de melk voor de consumptie begint te ontbreken. Men voorziet een nieuwe stijging der vleeschprijzen. DE STAKING TE LONDEN. De strijd van de Londensche dokwerkers heeft thans een ernstige wending genomen. Alle arbeiders van de Tilbury-dokken, behalve die van het Londensche havenbestuur, hebben gestaakt. Men zegt, dat het aantal der stakers in de duizenden loopt. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. De Paus neemt voortdurend in beterschap toe. De toestand van algemeene zwakte blijft echter nog aan houden. Audiënties worden nog steeds niet verleend. VERGIFTIGE KOEK. Pe Beziers zijn 400 personen ongesteld geworden tengevolge van het eten van koek, die in een winkel daar ter stede gekocht was. Daar zich bij de patiënten eenige verdachte verschijnselen voordeden, verspreidde zich het gerucht door de stad, dat de menschen aan cholera leden, hetgeen natuurlijk een hevige paniek veroorzaakte. De geneesheeren hadden de grootste moeite om de zieken aan het verstand te brengen, dat zij slechts aan een niet gevaarlijke vergiftiging- leden,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2