s* STA n s IV I R w S. BUITENLAND. JSt 5* I. PRINS Az., Oudegracht 285b 184 CZ>3Xri3IHijFL,"VV'Xj:&i Van C. L. Lietze, die in iiet bezit- is van een naam kaartje van genoemden burgemeester en met behulp daarvan oplichting pleegt. Gisternamiddag is aan de Oosterkade te Rotter dam met zijn fiets te water gereden en verdronken de 21-jarige besteller H. V. Een oogenblik later is zij lijk opgehaald. Rij een ooftteler te Drachten ziet men aan de hoornen appels hangen, die door de hitte gebraden zijn. In de woning van den bootwerker J. I., aan de Hilledwarsstraat te Rotterdam, is ingebroken. Uit een geldkistje in een kast geborgen is 39 gestolen. Ten oosten van het Pompstation te Schevening'en ontstond gisteren -een duinbrand, welke zich uitstrekte over een oppervlakte van circa 4000 M2. duingrond met helm en kreupelhout. De brandweer, geholpen door een troepje padvinders doofden het vuur met zand. Te Amsterdam hebben tijdens afwezigheid der bewoners dieven zich toegang verschaft tot een wo ning in de van Hogendorpstraat met behulp van een valsehen sleutel. Vermist worden eenige sieraden en een bedrag van 180 aan bankpapier. Rechercheurs hebben in de Hoofdsteeg te Rot terdam aangehouden de weduwe II. Haar opsporing was door de Haagsche politie verzocht. Zij wordt ver dacht van diefstal, in die gemeente gepleegd. Te Zwolle is op last van den officier van justitie in hechtenis genomen H. K. W., hulp-telegrafist te Delmershorst (Oldenburg). De Duitsche regeering heeft zijne uitlevering gevraagd, daar W. verdacht wordt valschheid in geschrifte te hebben gepleegd. Hij zal te Zwolle in hechtenis blijven, totdat omtrent zij ne uitlevering zal zijn beslist. - Woensdagavond werd iemand, die op de Boor laan in den Haag op vrij grooten afstand van de plaats waar het vuurwerk werd afgestoken, stond te kijken, getroffen door een kruithals, die nog bevestigd was aan een stukje hout. Zeer ontdaan van schrik en pijn ging de getroffene huiswaarts. - In bet ziekenhuis te Rotterdam is ter verpleging opgenomen de varensgezel M. H. die bij een vechtpar tij in de Adamshoflaan, met een bijl op het hoofd ge slagen en ernstig gewond was. De dader is aangehou den. Gepasseerden Zondag ging een heer te Rotter dam, met zijn verloofde naar Scheveninge.n. 's Middags had de juffrouw het ongeluk haar verlovingsring te verliezen en ondanks veel zoeken kwam; hij niet te recht. Doch de heer gaf het niet op en ging Dinsdag naar Scheveningen, gewapend met een zeef. Ha een uur met de zeel het zand'te hebben onderzocht, mocht hij het geluk hebben den ring in het mulle zand terug te vinden. De brievengaarder K., uit Woldendorp, is giste ren wegens verduistering te Winschoten gevankelijk binnengebracht. Op last van den justitie te Assen is te Meppel gerechtelijke sectie verricht op het lijk van den land bouwer te Hijeveen die Maandag gedood werd door het op hol gaan der paarden. Rlijkbaar zal er een vervol ging worden ingesteld: tegen den motorfiets-rijder, die, door zijn getoeter oorzaak was van het ongeval. Een bewoner van de Groote Bickerstraat te Am sterdam beeft gisteren zijn echtgenoote, na eenige woordenwisseling, met- een mes een jaap in den hals toegebracht, die van vrij ernstigen aard is. Woensdag en gisternamiddag te half vijf werd aan het- postkantoor te Haarlem een fiets gestolen. De inspecteur van de recherche Yan Beek wist giste ren den dief bij Slot-erdijk t-e achterhalen. Het is een keurig gekleede Emgelschman. Hij was ook schuldig aan den fietsdiefstal op Woensdag. CADETTENSCHOOL. Uitslag van het overgangs-examen van het 1ste naar het 2e studiejaar. Onvoorwaardelijk gaan over de cadetten Geuze, Tierie, Hooft, Brouwers, ölifiers, de Bruijn, jhr. van Speugler, P. Gout, van Resteren, Specht Grijp, P. van Driel, Kalt, Diephuis, Westerouen van Meeteren, Smits, allen voor den dienst hier te lande. Voorwaardelijk de cadetten: Hulst, Pel, de Ranter, Gockinga en B. van-Driel. Voor den dienst Hed.-Indië gaan onvoorwaar delijk over de cadetten: Bruning, v. Suchtelen, de H n ij ter, v. Katwijk, ,1. Gout, Sol, Goedhart, Spier, jhr. Boreel, van Leeuwen, Ohabot. 3 Cadetten zijn niet overgegaan. IX* cursus 1911/12 begint 10 September n.s. De lste luitenant P.'Halberstad-t, van de Cadet tenschool, wordt 1 October a.s. werkzaam gesteld bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda. EEH OHGELUK. Hedenmorgen om ongeveer 9 uur had de voeger G. de Jong* uit de Land-straat alhier, werkzaam aan een in aanbouw zijnde woning tegenover het station terwijl hij bezig was den steiger te verleggen het ongeluk door liet kantelen van een deel te vallen. De aannemer, de, heer Schaaf, liet de Jong per rij tuig naar zijn woning vervoeren. .Naar de aannemer ons mededeelde was er tot drie maal toe een boodschap naar het ziekenhuis gestuurd om den dokter te waarschuwen. De vierde maal ver nam men dat de zusters vergeten hadden den dokter te waarschuwen, waarna dr. v. Dam de eerste genees kundige hulp verleende. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor de acte Fransch L. O. mejuffrouw M. Bakker, alhier. PREDIKBEURTEN tFaLKMAAR. 6 Augustus 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman, bediening van den H. Doop. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Hei- delb. Cat. Zond. 6. Kapel, 10 uur, Ds. van der Most van Spijk, van Graftdijk, (voor Ds. Vinke). Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. H. Makkink, Evang. Luth. pred. te Breda. (Beroep). Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. J. Scherpenhuizen, te den lip. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. Woutman, herv. pred, te Breda. Apostolische Gemeente, Schoolstraat, vooi middag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. AAKBESTEDIKG. Gisteren is aan het gebouw van het provinciaal be stuur te Haarlem aanbesteed het aanvullen en uitbrei den van de verdediging van den onderzeeschen oever langs het zulderstrand van het eiland Vlieland, behoo- rende tot de zeewerken in Hoordi-Holland. Laagste in schrijvers waren M. Daalder te Alkmaar en J. W. Roelofs te Papendrecht (beiden 3100 vierk. meter voor 11.000)toegewezen bij loting aan M. Daalder. lingen de stad binnentrekt. Dinsdagmorgen was een rebellen-macht van om streeks 2000 man, komende uit Kaap Haïtien-, Pet ion - ville binnengerukt. Het garnizoen gaf zich over of liever het sloot .zich bij de opstandelingen aan. LIEFDADIGHEID HAAR VERMOGEN. In de op 2 Augustus 1.1. gehouden gewone vergade ring van „Liefdadigheid naar Vermogen," is voor di verse personen hulp toegestaan ten bedrage van 132. Dinsdag stonden de opstandelingen nog op 5 K.M. 1 afstand van Port-au-Prince. De minister van oorlog was met een strijdmacht van 200 ruiters de opstande lingen tegemoet gerukt. Een later telegram meldt dat gedurende de insche ping van president Simon met zijn gezin het gepeupel een aanval deed op de politietroepen, die de veiligheid van den aftocht der vluchtelingen verzekerden. Daarbij werden vijf personen gedood en zes gewond. - li aal te Ohabarowsk. Het geld was in tegenwoordig heid van- hoogere ambtenaren volgens voorschrift in lederen zakken gepakt, welke verzegeld werden. Bij aankomst der zakken te Chabarowsk vond men er ech- ter slechts papiersnippers en- steenen in. Wie aan de- AGENDA. VRIJDAG. Zang en Vriendschap, 7i/2—9 uur, „Harmonie" „Hieuw Leven en Orpheus," repetitie voor het ge- heele koor, 8 uur, Diligentia. EHGELAHD. In het Lagerhuis heeft minister Lloyd George, bij afwezigheid van den hèer Asquith, die lijdt aan heeschheid, bekend gemaakt, dat de re geering voorstelt, dat het huis van 18 dezer tot eind October of begin November zal verdagen. Voor de verdaging hoopte de regeering, dat het Huis een be sluit zou nemen betreffende de bezoldiging van de leden, alsmede de middelenwet en andere finaaicieele wetsontwerpen. De motie van wantrouwen tegen de regeering zal den 7den dezer behandeld worden en de amendementen van het Hoogerhuis op de vetowet op den 8sten dezer. De heer Llyod George gaf echter te kennen, dat de regeering Balfour zou vragen om een verzekering dat het debat over de motie van wantrou wen zou plaats hebben volgens de gewone regelen van fatsoen en behoorlijkheid. (Toejuichingen bij de regee ringspartij.) De minister herinnerde er aan dat in i905 Balfour Campbell Bannerman gevraagd had naar een dergelijke verzekering, nadat de liberale oppositie Lyttelton, destijds minister van koloniën, het spreken onmogelijk hadden gemaakt door te Schreeuwen In de Pall Mall Gazette van gisteravond verklaart lord Willoughby, dat Balfour's motie van wantrouwen in het Lagerhuis, en dien van lord Curzon in het IIoo gerhuis hoegenaamd geen invloed zal hebben op de houding van Halsbury en de zijnen in hun optreden tegen.de vetowet. De partij van Halsbury zal voort gaan daarmee, onverschillig of de moties van wantrou wen aangenomen of verworpen zullen worden. De Times is van meening, dat de motie van wan trouwen, die Balfour in het Lager- en Curzon in het Hoogerhuis zal indienen, de eendracht in het unionis t-ische kamp zal herstellen. Zij gelooft, dat ook de re eering de motie zal verwelkomen, omdat zij er door in de gelegenheid zal zijn, de min of meer geheimzin nige omstandigheden, waaronder de heer Asquith van den koning de belofte van peersbenoeming heeft ver kregen, op te helderen. Het volk heeft het recht er al les van te weten. Blijkt het waar, dat de belofte reeds in Hovember is verkregen, dan vindt de Times het heele debat over de vetowet een ergerlijke komedie. PORTUGAL. Een groep van ongeveer 50 afgevaar digden heeft in de Portugeesche constitueerende ver gadering' beproefd een motie te doen aannemen, waar bij het stakingsrecht werd hersteld. Deze motie is na rumoerige debatten met een groote meerderheid worpen. De stad Lissabon is weer rustig". De regeering is den toestand meester. Het gebouw van de Kamer blijft door de cavalerie bewaakt. De Constituante nam met 124 tegen1 55 stemmen het twee Kamerstelsel aan. BALKAH-SCHIEREÏLAHD. De Montenegrin scbe minister van oorlog heeft zijn ontslag genomen wegens een kwestie van intendance. De Turksche gezant heeft in tegenwoordigheid van Jen minister van binnenlandsche zaken van Montene gro mededeeling gedaan van de overeenkomst, betref fende de amnestie aan de hoofden der opstandelingen, die te Podgoritza vereenigd zijn. Hij heeft een af schrift van de overeenkomst door hen onderteekend iverhandig'd. De Montenegrijnsche minister ver klaarde, dat liet de wil van den koning was, dat de ipstand zou ophouden en de malissoren onmiddellijk nar hun haardsteden zouden terugkeeren. Gisteren nog zou de terugkeer der malissoren beginnen. lii Atliene wordt aan de „Lokal'-Anzeiger" ge seind: De oppositie-partij in Kreta heeft na een lan- beraadslaging een oproep aan de bevolking gericht, waarin zij haar uit.nood.igt als oplossing van de Kre- enzisehe kwestie slechts de vereeniging met, Grieken- mi aan te nemen. Verder besloot de oppositie orn ogen I September weer samen te komen-, om te- trach ea naar ontbinding van de nationoale vergadering' en en nieuw comité te benoemen, dat de opdracht, zal krijgen krachtige maatregelen te nemen tot- vereeni- ig met Griekenland. MAROKKO. Aan de Xcue Preusiscbe Korrespon- lenz wordt door ha-ar diplomatieken medewerker ge- chreven: De onderhandelingen tusschen Kiderlen- (Vnehter en Cambon vorderen slechts langzaam. Het dijkt- telkens meer hoe volkomen verkeerd de Frapsche bladen den toestand beoordeelen, toen zij een bespoe diging van de onderhandelingen verwachtten, als ge- olg van de besprekingen van den rijkskanselier en Ki- erlen-Wachter met, den Keizer. De besprekingen van Ie beide leiders d-er buitenlandsehe politiek met den Keizer hebben integendeel in zoover een weinig goeds belovend nieuw moment in de onderhandelingen over iet- Marokkaansche vraagstuk gebracht, als reeds een iislukking van de onderhandelingen daarbij in aan- icrking genomen werd'. In Kiel waren voor het ver rek van den Keizer naar het Hoorden de lijnen, die •uit sch land volgen zou bij de besprekingen met den 'ranschen gezant, al bepaald. Maar nu hebben beide anselier en staatssecretaris te Swinemiinde reeds de onsequentic besproken, die de Duitsche regeering uit een mogelijk afbreken va n de. onderhandelingen trek ken zal. Ook van Fransche zijde schijnt men met een nega tief resultaat van de thans gevoerde onderhandelin gen, die reeds een maand duren en nog niet eens in de hoofdkwestie eenigermate tot een tastbaar resultaat geleid hebben rekening te houden. Er wordt tenmin ste in de Temps en andere Fransche bladen, die met de regeering in betrekking staan, reeds stemming ge maakt voor een internationale conferentie. De Fran sche regeering heeft echter den wensch hiertoe in Berlijn nog niet kenbaar gemaakt. Om het gezegde nog eens samen te vatten: de on- vanTegwaa6!?' ™d 6 UU1' ds' Me«8ter' j maar Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Woens- AMERIKA. Simon, de president van Haïti, heeft dagavond 8/2 uur, vergadering van de Jongelings- er in toegestemd', het veld te ruimen. Behalve de suc- vereenigmg „Paulus". cessen- van de opstandelingen, hebben vooral de drin- Oonsistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag- gende vertoogen van de buitenlandsehe vertegenwoor- middag van 3Vs—5 uur, vergadering van de knape„ vereeniging „Samuel." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/* tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lmgsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 7 uur, vergade- 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot ring van de Christelijke Knapenvereéniging theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar .Ti digers bij de Haïtiaansche regeering president Simon daartoe doen besluiten. De Britsche. kruiser Melpo mene en de Amerikaansche kruiser Desmoines bevin den zich voor Port-au-Prince. De bevelhebbers van- beide schepen waren voorne mens te Port-au-Prince troepen aan land te zetten, ten einde het aan boord gaan van den vluchtenden pre sident te dekken en te waken tegen het uitbreken- van ongeregeldheden, wanneer het legertje der opstande- Gemengde Mededeelingen. DE STAKIHG IH EHGELAHD. De arbeiders en de werkgevers hebben te Londen een conferentie gehouden in de Londensche Kamer van Koophandel in tegenwoordig-heid van Sir Albert Rollit als scheidsrechter. Alle argumenten van beide zijden werden gehoord. Will Thorne, lid van de arbeiderspartij in het- La gerhuis, heeft -een verklaring afgelegd, die er op wees, dat er voor Zaterdag een oplossing gevonden kan wor den. Sir Albert Rollit heeft zijn bemiddeling begonnen jn zake de loonkwes-ties van- de Londensche havenar beiders. Rollit zal heden met de behandeling voort gaan, welke wordt- bijgewoond door vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers. De verdere afloop der kwestie hangt af van Rollits beslissing. Indien deze gunstig luidt voor de stakers zal Zaterdag, de staking eindigen; anders zal de algemeene staking worden af gekondigd. De heer Benn Tillet, ondervraagd over de staking, zei: Gij zijt zelf tot staking overgegaan. Wij zullen u thans geen hervatting van het werk voorschrijven. Hervatting van het werk zou dwaas zijn en uw zaak bederven. Wij stellen voor een stakingscomité te vor men en het posten te regelen. Wij zullen maatregelen nemen om de reeders te beletten hun schepen te Sou thampton, Antwerpen of elders te laden en los sen. De heer Keir Hardie zei: Ik geloof, dat de g-roote bootwerkersstaking van 22 jaar geleden herhaald zal worden. Hij spoorde het werkvolk van alle havens in het land aan om me-e te doen. De heer Thorne, ook lid van het Parlement, ried aan om de Londensche havens rond te gaan en alle werk volk over te halen onverwijld te staken. De lichtermannen hebben besloten te staken ten einde een werkdag van tien uur en afschaffing van den werkkring te verkrijgen. Ongeveer duizeixi bootwerkers aan de handelshaven van Surrey hebben gisteren het- werk gestaakt*, bewe rende dat de werkregelirig van de zijde der patroons verbroken was. DE WATERSNOOD TE PARIJS GEëlKDTGD De Parijsche watersnood is geëindigd. De prefect van de Seine heeft in overleg met dr. Roux van het Institut Pasteur besloten het water van de Marne te gebruiken voor extra-toevoer. Bij Saint-Maur wordt het water uit de rivier ge pompt en gaat het door een stelsel van Amerikaan sche filters. Juist op de plaats waar het deze verlaat om in de buizen te worden gebracht wordt druppels gewijze een hoeveelheidhypochloride van soda eraan toegevoegd', waardoor microhen die zich i,n het water kunnen bevinden, worden gedood zood-at dit, wanneer het de. reservoirs aan de Porte Daumesnil bereikt, che misch zuiver is. De Marne leverde Woensdag 800.000 M.s water, een hoeveelheid welke voldoende is om den maatregel onnoodig te maken van afsluiting van de waterleiding gedurende den nacht. LUCHTVAART. Een interessante wedstrijd heeft plaats gehad tus schen het luchtschip P 2 van het It-aliiaansche leger en den sneltrein Venetië-Milaan. Terzelfder tijd ver lieten zij Venetië. De sneltrein won eerst, maar door zijn stoppen in Padua kon het luchtschip voorkomen dat eindelijk boven de bergen verdween. - Het instellen- van een luchtvaartdienst Mun clienHeurenberg en terug in den herfst van dit jaar staat nu vast. Onder anderen heeft de stad Heuren berg een belangrijk bedrag daarvoor uitgetrokken. TENNIS S PK LEX OP ZONDAG. Te Wilmington in Delamcre (Vereenigde Staten) zijn Upton Sinclair, de socialistische schrijver, en ne gen andere leden van de kolonie van de voorstanders van een enkele belasting, waarvan hij liet hoofd is, veroordeeld tot. 16 shilling boete wegens liet sprden van tennis en golf op- Zondag. Daar zij weigerden te betalen, gingen zij voor achttien uur de gevangenis in en moesten er steenen kloppen. Sinclair heeft ge dreigd, dat hij verscheiden rechters en advokaten, als mede den ambtenaar van het openbaar ministerie voor de rechtbank zou dagen, aangezien hij ze op een Zon dagmorgen tennis had zien spelen. DE HITTE. De gevolgen van de1 hitte doen zich ook al in Zwe den gevoelen, Op verschillende plaatsen woeden branden in de groote bosschen van Noord-Zweden. Bij Alnösand is een groote houtzagerij een prooi der vlammen geworden. De regeering heeft troepen naar bet noorden gezonden om bij het blusschingswerk te helpen. NE GEK UUR IH DOODSGEVAAR. Do koopman Hildemann uit C-hiasso doorleefde de zer dagen eenige moeilijke dren. Met twee kennissen was hij, zonder gids, den ruim 3400 meter hoogen Rheinwaldhorn opgeklommen. Op den terugweg viel Hildemann, die, door een touw met hen verbonden tusschen zijn twee vrienden liep, plot seling dooor de sneeuwlaag heen en zonk in de diepte weg. Zijn metgezellen- deden twee uur lang al het mo gelijke om hem op te hijschen, doch alles te vergeefs. Zij lieten den verongelukte voorzichtig ongeveer tien meter zakken, zoodat hij staan kon op een vooruit springende rots, waarop ee,n hunner op weg ging om hulp te halen, welke hij na vier uur loopen vond; Hij zelf was toen echter zoo uitgeput, dat hij de hulpkolo- ,ne niet kon begeleiden, zoodat deze zijn voetsporen moest volgen om de plaats des onheil-s te bereiken, waar men tegen middernacht aankwam. De halfbevro ren Hildemann werd met vereende krachten uit zijn levensgevaarlijke positie opgehaald. Hij bleek geen ernstige verwondingen te hebben opgeloopen. HET RADIUM-INSTITÜUT. Den 14den dezer zal het nieuwe Radium-Instituut te Londen geopend worden, voor de opneming van pa tiënten. Het gebouw is in twee afdeelingen verdeeld: n.l. voor betalende en voor bemiddelde lijders. Voor beide oategoriën van patiënten zal de geneeskundige behan deling dezelfde zijn. Aan het instituut zijn laboratoria verbonden voor de verdere onderzoekingen naar den- invloed van radi um op de celweefsels van het mensehelijk lichaam. De voorraad radium, waarover het instituut kan be schikken, heeft eene waarde van 600.000 en is vol gens den voorzitter van het uitvoerend comité, sir Fre derick 11eves, zoo groot, dat men tal van elkander verschillende gevallen kan behandelen, waaraan te vo ren niet kon worden gedacht. RUSSISCHE TOESTAHDEN. De Petersburgsehe politie heeft weer een nieuw schandaal ontdekt. De Russische staatsbank zond een half 'miljoen roebel in papiergeld en goud naar de fi- - 1 „ruil schuldig is, is no.gi onbekend.. De minister van financiën heeft een bedrag van 50.000 roebels uitgeloofd voor dc aanwijzing van de daders. Het is wel zeker dat de ambtenaren de zakken hebben ge opend en het geld hebben gestolen. Eenige jaren geleden kwam een dergelijke diefstal voor, van de bedrijvers van dezen diefstal is ook nooit een spoor gevonden. in BOEKHOUDEN en aanverwante vakkeu ter opleiding voor practijk en examens. Telefoon 330. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het HOORDHOLLAHDSCH LAHDBOUWORE DIET. Voordam, C 11, Alkmaar. Staatsleeningen NEDERLAND Ned. Werke1. Schuld pCt. 8Vj r 21U BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleeniug 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. M 5 J apan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol i 1906 6 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. lt 41^ Financs. en Industr ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4 Ned. Handelmaatschappij resc. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew, Westersuiker aand. A'dam Deli tt Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia "t Deli-Maatschappij H Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. lf Gecons. Holl. Petrol. Oert. A j. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim w Pumatra Palembang Serlak Petroleum-Mn. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. H RH'" .Pu6' Redjang Lebong Great Cobar n Amalgamated Copper Cj. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Peru Preferent Spoor wegleeningen, Holl. IJ. Sp.-Mij. n Mij. tot expl. van Staatsspoor». Deli spoorweg AMERIKA. Atcb. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand, div Erie n n Kansas City South. R«" xr PreL Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v, H Rock Island gew. Southern Pacific n Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND Wladikawkas 1885 ;";t, '4 JPr emieleeningen NEDERLAND. Stad Amsterd. 100 Gemeente-cred. BELGIE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening I860 RUSLAND. 1864 Koers van 8 Aug. 4 Aug. 9513/hs 9513/is 7016/18 71 pet. 4% sand. dir. 3 3 9* 4 8 6 5 991* 105Vg 47i/t 921* 931* 891* 901* 1001/, 89i* 977* 1007* 97 1853* 117»* 1693* 1291* 189ifc 713 8563* 4251* 451* 1121* 680 485 288 117* 479 5211* •224 885 4451* 1641* 2071* 1631* 1076* 115 105 1501* 699 TO** 66i* 241* 26 7716/u 55i* 167 41 81 927* 2151* 111.* lil 27^ 84s* 849/18 673* 8413/1» 45 1071* 8311/16 119 81 1851* 153* '2 897/» 108 1011* 861* 1221* 1121* 1658* 458 99i* 1041* 981* 89»* 90i* 1001* 89ii/16 977* 1007* I861* 1181* 1691* 129 858 4267* 451* 487 407* 478 522 8851* 4441* 161 I681* 1057* 1121* 1041* 151 700 781* 661* 25 26 777* 55i* 41 93 1108* 271* 331%, 881* 677* 84 45 80u/» 449.* 807* 1853* 15'* 40U* 868* Koers van het geld. Prolongatie 2% pCt. MededeeHngen. Amerika opende iets luier, zonder affaire. Cultuurwaarden iets in reactie. Oliewaarden 111 vaste stemming met oploopende koersen, de handel was beperkt. Mijnen en Rubbers verlaten. Tabakken vast, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Aug. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsok Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 6 Aug.) In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 767.6 te Biarritz. De laagste stand van den barometer 751.7 te Sey- disfjord, VERWACHTING. Zwakke tot matige westelijke tot zuidwestelijken wind, gedeeltelijk bewolking, weinig of geen regen. zelfde temperatuur. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE Hoog water. Laag water. Datum. voorm. nam. voorm. nam. Aug. 4 10.35 11.11 6.39 7.13 TE EGMOND AAN ZEE. 4 10.20 1Q.&6 6.24 6.58 Burgerlijke stand. Ondertrouw dGerrit Kraaijeveld eu Anna Elisabeth Ileusij. Willem Bouman en Immetje Strooker. Jacob Wiese en Sophia Ezina Algra Jan Lodewijk Geers en Margaretha Josephina Maria Henneke. Petrus Johannes Bernardus Schaap en Jannetje Breek. Stephanus Wilhelmus Arntz en Maria Johanna Goes. Barend Ton en Aaltje Ilel- vf*1?iianj r Reinilsr Pallemans en Florence Lilian Mi merci Stevens Herring. Johannes Marinus Louw en Grietje Elisabeth de Boer. Geboren: 3 Aug. Leonardus Quirinus Jonker en Maria Koger. Gerard us, z. v.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2