tru broek: op langendltk. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Heden Beursvacantie. LUCHTVAART. per 100 Tot lid van hot bestuur der banne Broek op Lang dijk is met algemeene stemmen herkozen de beer A. Slot, terwijl de heer J. Kostelijk tot secretaris-pen ningmeester werd herbenoemd. UIT HEILO. Het bestuur der vereeniging „Voor het kind", hield gisteravond eene vergadering, gepresideerd door den heer jhr. N". van Foreest, burgemeester, eere-voorzitter der vereeniging, waarin werd besloten op 24 dezer niet naar Wijk aan Zee te gaan, daar volgens mededeeling van den secretaris, den heer D. J. Ruyter, er geen plaats was voor stalling van een vijftigtal rijtuigen. Na besprekingen kwam men tot het besluit die rij toer te maken naar Bergen, uit te spannen in café „Duinvermaak" en 's middag*s Egmond aan Zee te bezoeken, om daar het overige gedeelte van den dag door te brengen. Morgenochtend om 9x/2 uur zal in de Neder landsch Hervormde kerk de dienst geleid worden doo ds. 0. Met uit Zaandam, niet zooals abusievelijk ver meld was door ds. Smit. De heer N. Vos alhier, thans werkzaam te Alphen aan den Rijn, vroeger ambtenaar ter secretarie te Alk inaar, is benoemd tot adjunct-commies ter gemeente secretarie te Velsen. UIT OUDORP. Morgenochtend zal in de Ned. Hervormde kerk al rier geen dienst zijn. HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Deze week verlieten na een merweeksch verblijf 185 kinderen de koloniehuizen „Weezenkas" en „Kinderhuis" te Nunspeet en „Zwartendijk" te Egmond aan Zee. Vrijdag en Zaterdag werden deze drie tehuizen van het Centraal Genootschap weder door eeu even groot aantal jonge gasten bewolkt. Gelijktij ig brengen nu 95 kinderen hun vacantie in de bosschen en 315 aan zee door. KORTE BERICHTEN. Lenigen tijd geleden werd des nachts in den tuin van de Vrouwenkliniek te Amsterdam een lVz- jarig kindje gevonden. De moeder van dit kind is thans opgespoord en gearresteerd. In de verteeri.ngsorganen van het lijk van vrouw Ouderweegs te Ossenzijl, die op verdachte wijze over leed en welk lijk op last der justitie geschouwd werd is door de deskundigen arsenicum gevonden. Door den jachtopziener Woudenberg werd Don derdag een wild varken van een gewicht van pl.m. 200 pond geschoten in de bosschen van den heer W. A. Insinger te Bennekom. In de J an Slijpensteeg te Rotterdam heeft een jongen uit baldadigheid den1 kantoorbediende J. van K. met een flobertpistool een kogel in een been ge schoten, ln het Ziekenhuis is het kogeltje uit het been verwijderd. -De 15-jarige Dirk Middelveld te Zuidwolde is door den drijfriem van de atoomdorsehmaeliine gegre pen en oogenblikkelijk gedood. Een 16-jarige knaap, die gisternamiddag door het stoeien met een anderen jongen van een paard te Leiderdorp viel, is naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij aan de gevolgen over leed. HERINNERINGS DAGEN. Zondag 6 Augustus 1651. De Fransche schrijver Frangois de Salignac de la Mothe Fénelon op het slot Fénelon geboren. Hij overleed in 1715. Een kernwoord: „De moedeloosheid helpt niets zij is slechts de wan hoop der beleedigde eigenliefde." 1809. De Engelsche dichter Alfred Tennyson te Somerby geboren. Hij overleed in 1892. Maandag 7 Augustus 1900. De socialist Wilhelm Liebknecht te Berlijn overleden. Hij was in 1826 ge boren. Dinsdag 8 Augustus 1905. De schrijver Julius Stinde te Olsberg overleden. Hij was- in 1841 geboren. Een kernwoord: „Tegen der laster weert zich zelfs de machtigste te vergeefs; hij toont hem echter, hoe hoog hij staat en hoe laag de lasteraars denken." Woensdag' 9 Augustus 1821. De dichter Heinrich J.andesmann (llieronymus Lonn) te Nikolsburg gebo ren. Hij overleed in 1902. Lenige kernwoorden': „Het huwelijk is een band voor het leven en niet slechts tijdens het leven." „ln zwakke naturen verhongert de liefde, als de ijdelheid geen voedsel krijgt." Donderdag 10 Augustus 1810. De It.aliaansche staatsman graaf CamiUo Bensodi Cavour te Turijn geboren. Hij overleed in 1861. Een kernwoord „Voor de volkeren, zoowel als voor de individuen afzonderlijk zijn er omstandigheden, waarin de stem der eer luider moet klinken dan die van het ver s-tand." Vrijdag 11 Augustus 1821. De Fransche dichter Octave Feuillet te Saint-Ló geboren. Hij overleed in 1890. Zaterdag 12 Augustus 1848. George Stephenson, de vader van het, spoorwegwezen, te Taptonhouse over leden. Hij was in 1781 geboren. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Gisterenavond besloot de afd. v. d. S. D. A. P. met «■en meerderheid van 4 stemmen, na zeer uitvoerige bespreking, den heer Thomsen bij de a.s. herstemming voor den Gemeenteraad te steunen. Dit besluit- is genomen naar aanleiding van de toe zegging van den heer Thomsen, dat hij is voorstander van: le. de verbetering van Volksonderwijs, 0. a. door het verkleinen der klassen, en de invoering' van een 7e leerjaar; ITe. de verbetering der-Volkshuisvesting en toe passing van het Gentsche stelsel voor een Gemeente lijk werkloozenfotidsen Ille het krachtig steunen van gemeentewege van de openbare leeszaal en boekerij te dezer stede. GESLAAGD. De heer D. Winkel alhier, deed met gunstig gevolg examen in de Engelsche Handelscorrespondentie, afge nomen door de Federatie van Handels- en Kantoor bedienden. De heer H. W. Pisart slaagde voor de acte bot khouden M. O. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het examen Fransch L. O., mejuffrouw T. Bakker, alhier. VREEMDELINGENVERKEER. De afdeeling Alkmaar der Vereeniging ter bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer vergaderde gister avond in de Tuinzaal van hotel de Toelast. Na opening der vergadering' door den voorzitter, den heer mr. Rastert, werden de notulen door den secretaris, den heer H. van den Berg, voorgelezen en door de door 6 personen bezochte vergadering onver anderd vastgesteld. Daarna werd aan de orde gesteld de benoeming van een lid van het bestuur ter vervanging van wijlen den heer O. Bosman. Alvorens daartoe over te gaan. wijdde de voorzitter eenige woorden van waardeering aan den heer C Bosman, den grooten industrieel te dezer stede, die gewerkt heeft zoo lang het dag was! en die door al hetgeen hij voor deze vereeniging heeft gedaan zeker lang in dankbare herinnering zal blijven. Benoemd werd daarna met algemeene stemmen de heer W. H. M. Pels. De yoo-rzitter besprak daarna de spoorwegverbin ding van Alkmaar met Amsterdam. Door het groote vreemdelingenverkeer mag deze verbinding zeker on voldoende worden geacht, vooral ook voor hen die te Bergen en Egmond vertoeven en hij achtte daarom het trachten daarin verbetering te brengen door het ver krijgen in de morgenuren eener directe, verbinding Alkmaar-Amsterdam, een traject van dan pl. m. 40 minuten, een groot werk dezer vereeniging. Spr. achtte een persoonlijk onderhoud met de direc tie der H. IJ. S. M. het meest wenschelijke en stelde daarom voor den secretaris en hem te machtigen een desbetreffend onderhoud met de H. IJ. S. M. aan te vragen. Na eenige algemeene besprekingen, waaruit het al gemeen belang eener dusdanige regeling ten zeerste bleek, werd met algemeene stemmen besloten het voor stel, zooeven' genoemd, aan te nemen. Op voorstel van den heer de Vries, werd besloten lijsten ter teekening te leggen in de verschillende boekwinkels, om handteekeninge-n van adhaesiebetui ging te verwerven. De heer Lewijt. stelde zichl beschikbaar verschillende daarbij belanghebbende ingezetenen persoonlijk te be zoeken, welk aanbod door de vergadering dankbaar werd aanvaard. Aan de zustervereenigingen te Egmond en Bergen zal van dit besluit kennis worden gegeven onder ver zoek van medewerking. Bij de besprekingen over het- zenden van een afge vaardigde naar de algemeene vergadering te Breda werd ten slotte het voorstel gedaan geen afgevaardig de te zenden, maar om alle, vooral financieel© krach ten te beVaren voor de uitvoering van het in de vo rige vergadering genomen besluit, eeu waardige vie ring van den verjaardag van H. K. H. Prinses Julia na, welk voorstel met algemeene stemmen werd aan genomen. Bij de behandeling van hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht-, besprak de secretaris de wensclie lijkheid de Statuten, die thans zeer uitgebreid zijn te 'splitsen in Statuten en Huishoudelijk Reglement, ten einde te voorkomen dat op iedere wijziging in eerst genoemd document de Koninklijke goedkeuring moet worden aangebracht. Verder werd besloten, dat nieuwe leden geen entree van 1 behoeven te betalen, wat wel het geval is met hen die-eenmaal lid waren en bedankten, tenzij dit bedanken in verband stond met- het vertrek uit de ge meente. Het verzoek van dan Benno, impressario, om een vliegweek te o-rganiseeren gedurende welke de nviateur Wijnmalen zou vliegen, werd voor kennisgeving* aan genomen. Op het verzoek van de Gymnastiek-vereeniging „Turnlust," die bij gelegenheid van haar 10-jarig be staan in October een nationalen wedstrijd zal organi- seeren, om daarvoor medailles beschikbaar te stellen, werd goedgunstig beschikt en haar een verguld zilve ren en een zilveren medaille toegezegd. De ontzetvereenignng* „Floris van Teylingen" be richtte dat zij bij gelegenheid va-n de opening van het 8-Oetoberfeest, welke zal plaats hebben 7 October, 's avonds 7 uur op Oud-Alkmaar, een reductie, van 50 der toegangsprijzen verleent aan de leden van V. V. V. Alcmaria. Na eenige algemeene besprekingen besloot men een oproeping der leden te doen in het nummer der Alk- maarsche courant van heden, met verzoek zich dan voor 20 Augustus aan te melden onder overlegging van het thans geldende diploma bij den heer J. Kra mer, Houttil 24. De vergadering werd daarna op de gebruikelijke wijze gesloten. BENOEMD. B. en W. hebben voorshands voor den tijd van een proefjaar benoemd tot werkman bij den dienst der plantsoenen F. Geerlings te Helder, Benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school O, Andringa te Zwolle. MUZIEKUITVOERING door het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 6 Augustus van 8 tot 10 uur in den Hout. Programma. 1. Marche-Militaire 2 Ouverture zur Oper „Das Nacht- lager von Granada" 3. „Nachtschade", groote concertwals 4 Fantaisie de l'Opera „La fille du Regiment" Pauze. 5. Ouverture „Le premier jour de bonheur" 6. a. Weiber-Marscli I uit de b. Vilja-Lied Operette c. Ballsirenen-Walzer 1 Die lusti- d. Maxim-Marsch 1 ge Witwe v. Faust. Kreutzer. H. A. Maas. Donizetti. Auber. Léhar. EEN ONGELUK. Naar aanleiding van het onder dit kopje voorko mende stadsbericht in ons nummer van gister verzoekt men ons in hoofdzaak in verband met den inhoud van de tweede zinsnede daarvan het volgende te melden: Om tien minuten over 9 komt er iemand aan het Stadsziekenhuis, zeggende er is een man van een stei ger gevallen, is Dr. Wieherink hier? waarop door de zuster ontkennend moest worden geantwoord. Even la ter herhaalde zich dezelfde vraag met- hetzelfde resul taat en om 11 uur nog eens. Wanneer Dr. W. in den loop van den morgen aan het ziekenhuis was geweest en de zooeven genoemde boodschap was door de zuster niet overgebracht, dan was het geheel wat anders, vooral als men weet dat de zuster niet in de gelegenheid was de dokter op te spo ren. Van vergeten om den Dr. te waarschuwen is dus niet in 't minst sprake, alleen kan eene dergelijke uit drukking gebasseerd op het verkeerd overbrengen van een boodschap en op het minder praetisch optreden van onzen berichtgever, want waarom telephoneerde hij niet vanaf het station, temeer daar het van genoegza me bekendheid mag. heeten dat behoudens een enkele uitzondering de heeren doctoren om 9 uur meest allen thuis zijn, voor de zusters worden opgevat als een on verdiend verwijt van plichtsverzaking of iets derge lijks en van het tegendeel is zeker ieder die de hulp n het Stadsziekenhuis wel eens in meerdere of min dere mate heeft noodig gehad, ten volle overtuigd. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 28 Juli tot en met 4 Augustus zijn genomen loor heeren 612 baden, door dames 74 baden, door wee zen 26 baden, door onvermogenden 299 baden, totaal 921 baden. Hoogste temperatuur 77 graden. RUSLAND, Te Sint, Petersburg loopt het gerucht, dat den Tsaaf, be zich tegenwoordig in de Firische Scheren ophoudt, een oekase betreffende de verlee: ning van den graventitel aan den minister-president Stolypiin, ter onderteekening is opgezonden. BALKAN-SCHIEREILAND. Het veel besproken geval van den beambte van het Grieksche consiüaat, die door de politie te Konstantinopel is mishandeld, schijnt ernstige gevolgen te zullen hebben. Ondanks het attest van den geneeskundige van het Grieksche en Italiaansehe gezantschap ontkent de Turksche overheid de beweerde feiten beslist en geeft slechts toe, dat de man geslagen is. Bifat pasja heeft den Griekschen gezant het protokol van liet gerechtelijk onderzoek gegeven en weigert- op grond daarvan de genoegdoening, die Griekenland eischt. Voor het ove rige beweert de Turksche regeering, dat de man Turksch onderdaan is. PERZIë. Uit St. Petersburg wordt gemeld: De Nowoje Wremja beoordeelt de vooruitzichten van Moo- hammed Ali zeen optimistisch, omdat de Khan van Maran zich bij hem zou hebben aangesloten en thans van uit het noorden tegen Teheran zou oprukken, ter wijl Mohammed Ali zelfs van Asterabad en zijn broe der Salar-ed-danleh van Kermarsjah uit de hoofdstad zou naderen. Aldus zouden de aanhangers van Mo hammed Ali van drie zijden oprukken, terwijl hun tot heden slechts eenige afdeelingen tot een gezamenlijke sterkte van 1500 man naar de bergpassen tegemoet zijn gekomen. MAROKKO. De officieele verklaring, dat. de be sprekingen tusschen de heeren Cambon en Kiderlen Wachter tot een toenadering betreffende de principi eele standpunten geleid hebben, was te Berlijn voor velen een verrassing. Verschillende bladen, o. a. de ..Tiigliche Rundschau" en de „Post", hadden betoogd dat de heer Kiderlen-Wachter liever af moest treden dan terugwijken bij de onderhandelingen, en de voor uitzichten op een overeenkomst worden vooral pessi mistisch beoordeeld. Nog slechts weinige bladen be vatten een commentaar op het officieele bericht. De „Lokal-Anzeiger" zegt, dat door deze nota alle pessimistische geruchten oyer de onderhandelingen voorgoed onderdrukt worden. Als dg pripcipieele fee nadering heeft plaats gevonden, zal ook de rest yan- zelf slagen. Het „Berliner Tageblatt' meent, dat dit bericht in Frankrijk en Duitschland. met bevrediging zal ont vangen worden. Het moet blijken in hoever dat ygr moeden juist is. Het is niet onwaarschijnlijk .dat dg nationalistische pers met een zekere ongerustheid dit snelle gevolg van de besprekingen1 in Swinemtinde be schouwen zal. De grondslagen van de onderhandelin gen zullen voorloopig' nog wel geheim blijven, zooodat er voor alle vermoedens ruimte blijft. De „National Zeitung*," die zijn pessimistische- beschouwingen ge loochenst.raft ziet, is dan ook reeds met de verklaring giet tevreden. Zij zegt te weinig en zij is volgens het bind geenszins geschikt om de bezorgdheid uit den weg te ruimep, die wijde kringen, en dat zijn niet de lauwe en onverschillige, over den uitslag yan de Ma rokkaansche kwestie koesteren. Zoover als nu waren wij reeds weken geleden. De Berlijnsche correspondent van de „Kölnisehe Zeitung" meldt, dat er door de toenadering in hoofd trekken gunstige vooruitzichten zijn voor den verde ren loop van de Duitsch-Fransehp onderhandelingen geopend, Alle berichten, dat staatssecretaris Kiderlen-Wiich- ter wil aftreden omdat hij van zijn Marokkaansch pro gramma niet kan afwijken, zijn zuiver verzinsels. Uit Londen1 wordt gemeld, dat de „Chronique" on der voorbehoud eeu uit Londen van een vertrouwen inboezemende zijde, ontvangen bericht, openbaar maakt, waaruit volgt, dat Frankrijk en Duitschland het eens zouden geworden zijn' over de grondslagen van een overeenkomst; welke die grondslagen zijn weet men niet. Er wordt aan toegevoegd, dat als een in ternationale conferentie had kennis te nemen yan de definitieve oplossing van het geschil, het program, dat zou worden voorgelegd, niet meer zou bevatten dan de ondergeschikte punten, bestemd om het Marok- kaansche stelsel vast te stellen. AMERIKA. De Cubaansehe generaal Aeevedo heeft zich aan den gouverneur in Santa Marie del Ro sa rio overgegeven en de belofte van trouw aan de re geering afgelegd. Hij vertelde een verwarde geschie denis van een gewapende negerbende, die hem ge dwongen had de leiding van den opstand op zich te nemen. Maar hij is gevlucht. Acevèdo is blijkbaar niet goed bij het hoofd. Hij is in Havanna gevangen gezel Gemengde Mededeelingeu. EEN DORP VERBRAND. Het Hongaarschg. dorp Rimatopora in Hongarije is verbrand. Tien minuten na het uitbreken van den brand stonden tengevolge van den stormwind -reeds' 25 gebouwen in vlammen, o, a. de Luthersche kerk; opfi het stadhuis braadde af. De paniek werd yermeerderd doordat in een winkel 2 vaten met benzin© ontploften. Twee kinderen vonden den dood in de vlammen. In het geheel zijn er 110 woonhuizen met bijgebouwen, vele huisdieren ,en een groote korenyoorraad door den brand vernietigd. 300 Mepsohen zijn zonder dak. Er zijn gisteren te Konstantinopel 22 gevallen yan cholera aangegeven, waarvan 12 met doodelijken af loop. Te Saloniki is gisteren een geyal yan cholera voor gekomen met doodelijken afloop. 42 Nieuwe gevallen zijn aangegeven te Ipek, waarvan 32 doodelijk- De epidemie zal alleen met goed gevolg kunnen worden bestreden, wanneer de troepen de Arnauten kunnen noodzaken zich te onderwerpen aan de bevolen maat regelen van hygiëne. Een interessante proefneming werd met een hy dro-aeroplane, bestuurd door den vlieger Collie, geno men, Hij verliet 's morgens vroeg Issy en- daalde op le Seine. Hij sloot de ontsteking af en dreef 5 5 6 minuten op de rivier. Daarop zette hij weer zijn mo tor aan, steeg van het water op en keerde terug naar Issy. -Volgens „l'Auto" wil de Zwit-sersche aviateur Ai- bert Rupp van Berlijn naar Bern vliegen. Bij wijze van proefneming laat de Engelsche postadministratie gedurende een tweetal weken de post van uit Londen voor Windsor bestemd en omge keerd per vliegmachine overbrengen. De postzakken worden' vanuit Londen naar Ilendon gebracht. Binnen een half uur wordt per aéroplaan Windsor bereikt, al waar in het Koninklijk park, door Koning George wel willend ter beschikking gesteld, wordt gedaald. Prévost, ook in ons land1 bekend, vloog met een passagier van het kasteel des Marais bij Compiegne naar Reims. Boven- Lion' bemerkte de aviateur, dat hij te weinig benzine had. Hij deelde dit zijn passagier mede en al vliegende vulde deze het reservoir met 30 iter benzine. Het tweetal bereikte Bethény zonder ge- and te zijn. De jongste passagier, die ooit in een luchtschip een tochtje heeft gemaakt, is zeker de kleine Ruth Beyer, vier maanden oud, die dezer dagen met het Zeppelinluchtschip „Sehwaben" te. Baden-Baden op steeg. Haar ouders gingen natuurlijk mede. Toen rle baby op dezen tocht, door de lucht, welke twee uur duurde, honger kreeg, werd ze door de moeder op natuurlijke wijze gevoed, terwijl de andere passa giers zich aan champagne, cognac, kaviaar en pastij- tjes te goed deden-. j Interessant is het eens 11a te gaan, hoeveel de I meest bekende Fransche aviateurs dit jaar gewonnen hebben. Verscheidene vliegwedstrijden zijn bovendien nog in 't zicht Bovenaan staat: Beaumont met 511.660 francs, dan Védrines totaal 200.000 francs. Garros150.000 francs. Vidart.100.000 francs. STAKINGEN. In de haven van St. Petersburg staken 12,000 man. Zij verlangen verkorting van arbeidsduur van 12 tot 9 uur en verhooging van loon; verder het verwijderen van de vrouwen van hun werk. Oisteren zouden zich nog 6000 bootwerkers bij de stakers aansluiten. In de haven liggen 150 schepen, die groote schade lijden door vertraging. De stakingen aan de Theems laten zich ernstig aanzien en breiden zich nog voortdurend uit, zoodat het aantal stakers thans op 25,000 geschat wordt, niet tegenstaande de Kamer van Koophandel te Londen met haar bemiddelend optreden is voortgegaan. De staking van het trampersoneel te Leeds is ge ëindigd; het werk is hervat, De staking* der machine-werkers te Manchester daarentegen breidt zich nog steeds uit en omvat thans 17,000 man. Slechts -enkele firma's troffen een rege ling, waarbij zij de eischen der machinewerkers inwil ligden. De bootwerkers te Grangemouth dreigen weer met staking, bijaldien de werkgevers niet-aangesloten werklieden in dienst nemen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Aug. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZIOH T. (Geldig tot, den avond yan 6 Aug.) In het gebied yan de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 766.9 te Hortn. De laagste stand van den barometer 748.7 te Sey- disfjord. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidelijken wind, meest lichtbpwolkt droog* weer, behoudens kans op onweer. Warmer. Marktberichten. ALKMAAR4 Aug. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk f kleine fabriekskaas f 32.50, kleine boerenkaas f 34.—, commissie f 33.50, middelbare f 35.Aangevoerd 374 stapels, wegende 175626 Kilogram, waaronder 0— KG. volvette kaas. Handel vlug. ALKMAAR, 5 Aug. Aangevoerd 7 paarden f 100 a 200, 0 veulens TO A 0, 41 koeien en ossen f 160 5 300, vette kalveren f 5 67 nuchtere kal veren 18 5 18, ezels f 0 5 0, 135 magere scha pen f 12 5 24.0 vette id. f 0 5 0, lammeren f a vette varkens, per ned. pond h ct,, 43 magere id. f 18 5 29, 134 biggen f9.—513.50 6 bokken en geiten f 3 5 6, 0 kleine bokjes f0.— a f 0.boter, per l'/2 ned. pond, hoogste prijs f 0.7J5, middelprijs f 0.70 laagste prijs f 0.55 aangevoerd 4144 kop, kipeieren f 4.30 5 5.—, eendeneieren f4.— Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMERENü en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 4 Aug. 155 zak tuinboonen f 0.20 a 0.34 per zak van 15 K.G., 7129000 slaboonen f 0.44 a 0.48, snij- bponen f 0,60 a 1,40 per 1000 stuks. Bloemkool f 0.a 0.per 1ÓÖ stuks Klapbessen f 1.30 a 2.50 per dubb. m nd, aalbessen f 14. a 15.- pond, peren f 3,80 a 4 55, appelen f 2,70 a 5,— pev mand. Handel vlug. Aangevoerd 21516 mand augurken. Grof 50 a 60 ct., basterd 55 a 65 ct., fijn 65 a 80 ct. per mand van 6 Kg. inhoud, Handel zeer vlug. MEDEMBLIK, 4 Aug. Aardappelen Groote Muizen f 1.55 a 1.60, Kleine idem f 0.30 a 0.35, Groote Ronde f 1,10 a 1,15, Bonte f 1.10 a 1.15, Blauwe f 1.15 a 1,20. Aanvoer 1810 manden of zakken. STATION NOORDSCHARWOUDE, 4 Aug. Groote Muizen f 1,45 a 1,60, Drielingen f 0,60 a 0,70, kleine f 0.20 a 0.30, schotten f 1,a 1.10, Ei- genh. f 0.90 a 1.— per 35 Kg. Zilveruien f 4.20 a a 4.90, drielingen f 3.60 a 3.90, grove f 0.— a f 0,— Gele nep f 3.80 a 4.50, drielingen f 1,70 a 2,per 50 Kg., grove uien f 1.90 a 2.20. Aanvoer 1000 zak aardappelen, 1220 baal zilveruien. BROEK OF LANGENDIJK, 4 Aug. Heden werd aangevoerd en besteed 's Avonds. Aardappelen: Gladblaadjes f 120 a 1.60, Muizen f 1,40 a 1.70, Schoolmeesters f I,a 1.40, graafjes f 1.20 a 1.55 per l/2 H.L. Aanvoer 1346 zak. 5 Aug. 's Morgens 47300 Bloemkool le soort f 7. a 14-30, idem 2e soort f 1,40 a 2,40, 29500 roode kolen f 4.— a 6.80, 800 witte kolen f 10.80 a 10.80, 1900 gele kool f 5.50 a 7.90, 31700 bos wortelen f 0.90 3.—per 100 bos, 90baal uien 1.60 a 1.80, 322 baal zilveruien (nep) f 3.80 a 5.10, Drielingen f 2,— a 2,30 per half HL„ 109000 slaboonen 45 a a 0.55 ot. per 1000, rabarber f 0.a 0,4700 kilo augur ken 44 a fi4 ct. per 6 kilo. HOORN, 4 Aug. Aangevoerd 171 vette schapen f 20.— a 25.Handel vlug. HOORN, 5 Aug. Tarwe f 6.50 f 8.50, rogge a 0,k gerst f 5.25 h f 6.haver f 3.75 5 f 4.25, witte erwten f a f groene dito 14,— f 16.grauwe f 19.— a f 23.vale f 16.a f 19.bruine boonen f a f karweizaad f 10.50 a f 11.mosterdzaad f 24.a a f 25.12 paarden f 140 a f 320, koeien f —0 af ,5 schapen f 17.a 22.0lammeren f 0.a 0 kalveren f a f 0var kens f 0.— a f zeugen f a f 111 biggen f 7.a f 14.kippen f 0 a f 0. kipeieren f 4.50 a f 5.eendeieren f 0.a f 0 2630 kop boter 575 a 625. Burgerlijke staml. TE ALKMAAR. Overleden: 4 Aug. Alida Kesselaar, 7 maan den. Jacob de Boorder, 87 jaar. HARENKARSPEL (Juli.) Geboren: Adriaan, z. v. Jacob Bakker en Maria Rietveld. Christina, d. v. Cornelis Molenaar en Ali da Kuijper. Willem, z. v. Gerrit Wester en Aagje Groothuizen. - Anna, d. v. Pieter Berkhouwer en Maartje de Boer. - Elizabeth Anna, d. v. Cornelis Jansen en Aagje Zul. Mattheus, z. v. Adrianus Bos en Anna Smit. ILenricus Jacobus, z. v. Gerrit En- tes en Ililletje Ylaar. Nicolaas Andreas, z. v. Nico- laas Nolten en Jantje Groen. Petrus, z. v. Johannes Broersen en Aaltje Wijnker. Theodorus Cornelis, z. v. Nicolaas Hoogeboom en Maria Elizabeth Anna Oa- tharina dp Waal. Overleden: Nicolaas Bomm-er, oud 2 weken. Mart.inus Ivoomen, oud 3 maanden. Jannetje Bruin oud 65 jaar, eohtgen. van Cornelis Klerk.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2