STADSNIEUWS. BÏTÏTENT, A ND. No. 20486 2000. No. 16449 1500 Nos. 15716. 17450 elk 1000. Nos. 4561, 11750, 19921 elk 400. Nos. 5514, 17395, 18917 elk 200. Nos. 6763, 13994 elk 100. MOORDENAAR VAN MOERAD BEI WEER ONTVLUCHT. Meest afdoende gszonds en aan möatj en dsrm lüfleniip Voeding voor: achterlijk gebleven Kinderen» Mej. Asbertee, wed. van Lith, caféhoudlster te Uit geest, herinnerde zich de komst van eenige jongelui in haar café op den avondl tusschen 9 en 10 uur. Deze jongelui, wildj en woest optredende, werden door getuige verzodht het lokaal te verlaten. Toen zij daaraan niet voldeden, werd! de politie geroepen. Toen gingen zij op eerste aanmaning van den veldwachter Rab weg. De thans gehoordl wordende getuige, de rijksveld wachter Jan Rab, weersprak de verklaring van juffr. Asbertee, dat de bekl. op eerste aanmaning vertrok ken. Verder gaf getuige; een beschrijving der scher mutseling die tusschen hem en de bekl'. S. en v. Zw. plaats had. Lourena Huisman, fabrieksarbeider te Uitgeest, had op dén 30 April bij juffr. Asbertee, zijn schoonmoeder, in het café geholpen, bevestigde de1 d'oor de vorige ge tuigen afgelegde verklaringen. Pieter Frouwe, herbergier te Uitgeest, verklaarde dat de bekl. in zijn herberg kwamen en toen ongenoe gen kregen om 5 centen gelag. Het hekje om de toon bank werd er toen door de jongens afgenomen, waar door de toonbank werd! beschadigd!. De bekl. v. Zw. verklaarde zoo dronken te zijn ge weest dat hij zich van dien avondl niets meer kon her inneren. Frederik Buisman hadi deni 30 April in 'tcafé van Frouwe helpen bedienen en gaf een verklaring* om trent de ruzie en de beschadiging in dit café gelijk aan die van den getuige Frouwe. Dit was ook het geval met de dienstbode van Frou we. C. Conijn, rijksveldlw., verklaarde dat v. Zw, de. orde op 't station verstoorde en' dat hij hem op verzoek v. d. chef van het station wilde verwijderen, waarin hij be let werd door den bekl. 8. en veel ander publiek, zoodat hij zich genoodzaakt zag de hulp der overige politie agenten in te roepen, en dat het de politie niet dan na zeer veel moeite, gelukte de baas te blijven. Nu verklaarde bekl. v. Zw. zoo zenuwachtig geweest te zijn dat hij zich niets meer van de zaak kon herin neren. De rijksveldwachter te Castricum A. Gorter be krachtigde met. zijn verklaring de door Conijn afgeleg de getuigenis, behoudens; de bewering dat het verzet van 8. en v. Zw. gelijktijdig en in vereeniging- werd gepleegd. De stationschef Hendriks te Uitgeest gaf een uit voerige beschrijving van de rumoerige houding van het publiek op den bewusten avond1, speciaal dér drie bekl. De rijksveldwachters Schouten en Uitenbroek beves tigden het verzet tegen de politie. De officier van justitie betreurde het ten zeerste dat hij niet voor den rechter heeft kunnen brengen de behandeling van het grootste verzet tegen de politie n.l. toen de rijksveldwachter teen den grond werd ge smeten. Tegen N. werd) wegens huisvredebreuk en tegen v. Zw. en 8. werd1 wegens verzet, echter niet in vereeni ging gepleegd, ieder een gevangenisstraf van twee maanden geëischt. Geuieugri nieuws. DIEFSTAL VAN 2400. Toen in November 1907 de stormloop plaats hadl op de Spaarbank aan de Gedempte Botersloot te Rotter dam, ging ook een koffiebrander hier ter stede, schrijft de N. R. Ct., zijn spaarpenningen opvragen. Sedert droeg hij zijn spaarduitjes, tot een bedrag van 2400, in een sigarenkoker bij zich. Gisteravond en gisternacht is de man uit geweest. Hij kwam ook in een clandestien kroegje aan de Lan ge Baanst.raat, waar hij tot gezelschap kreeg' drie vrouwen, genaamd TI. F. S. (Dorische Riek), S. de B. Roode I ien) en! C. F. Met dit drietal vermaakte hij zich onder gelag'. Toen de vrouwen hem verlaten had den, kwam hij tot' de ervaring, dat de sigarenkoker, waarin zijn spaarduitjes geborgen waren, leeg in zijn broekzak zat. De hulp van de politie werd! ingeroepen, en in den loop van den nacht zijn de drie vrouwen in haar wo ningen in de Nadorststraat, Schavensteeg en Lange Baanstraat, aangehouden en naar het politiebureau in de Lange Torenstraat gebracht. Alle nasporingen naar de gestolen 2400, bestaande uit. een nieuw bankbiljet van 1000, een van 300, twee biljetten van J 200, twee van J 100, twaalf van 25 en twintig van J 10, zijn tot nog toe vruchteloos gebleven. TWEE DRENKELINGEN AANGESPOELD. Te Callantsoog- zijn aangespoeld twee lijken, die reeds in verren staat- van ontbinding verkeerden. liet eerste, dat j.l. Donderdag 3 Aug. gevonden werd, was dat van een man, vermoedelijk 25 a 26 jaar oud, geheel naakt met een zwembroek aan, blauw ge streept met witte bandjes, van middelmatige lengte, met, kort blond haar, zonder, snor of baard. Het tweede, j.l Zondag gevonden, was dat van een jongetje, oud 12 a 13 jaar, geheel naakt, van normale lengte, kort donkerblond haar, gave tanden. Op den linkerarm was getatoueerd P. P. K., op den rechter arm P. K. L. Beide lijken zijn op de algemeene begraafplaats te Callantsoog ter aarde besteld. UTT BROEK OP LANGBNDIJK. Gisteren was het feest voor de kinderen dér bijzon dere school alhier. Met een extra trein gingen de 273 kinderen met onderwijzend personeel en geleiders naar Bergen, en Bergen aan Zee. De Directie der spoor weg Mij. had het zoo ingericht dat ze te Alkmaar niet behoefden uit te stappen, wat voor zooveel kinderen een groot gemak was. Onder begunstiging van prach tig weer slaagde het feest in alle opzichten. De stoet arriveerde gisteravond om 8 uur in vroolijke stemming weer in onze gemeente, waar honderden ouders en be langstellenden haar op 't station-emplacement op wachtten. De [Jniecollecte ten behoeve van het Bijz. onderwijs bracht, dit jaar 320 gldl. op. DIEFACHTIGE AMERIKANEN. Maandagavond1 heeft een dame uit- VGravenhage, die te Edam een hotel bezocht, na; het diner een paar gouden ringen op de waschtafel laten liggen. Toen zij de voorwerpen wilde terughalen waren ze verdivenen. Daar juist een paar Amerikanen een heer en da me.) het hotel hadden verlaten, om per spoor te ver trekken, werd' de politie te Edam per telephoon ge waarschuwd. De. veldwachter Rexwinkel hield hen aan, en vond één ring in den zak van dén vreemden heer. Bij fouil leering werd de tweede ring in een schoen1 van denzelf den man gevonden. De vreemdelingen zijn ter beschik king van de justitie gesteld. PADVINDERS OP 'T VERKEERDE PAD. „Land en Volk" wijst op een uitwas der padvinders beweging em schrijft: In een veelbezocht ontspanningsoord aan den Leid- schen straatweg werden dé bezoekers door een paar daar van hun rijwiel gestapte padvinders verzocht een brief te lezen, welke aan de bezoekers werd aangebo den. Daarin stond te lezen, dat eenige padvinders van een bepaalde afdeeling in ons land, op een rondreis waren gegaan, geheel zonder geld) en door het verkoo- pen van sluitzegels voor enveloppen im huu onderhoud moesten voorzien. Aan de beleefdheid) der koopers werd overgelaten t.e geven, wat men voor het sluitzegel wilde missen. Men kent het zeer onsympathieke type der „reizi gers om de wereld)", die door heti verkoopen van prent kaarten hun kost verdienen. Een eerste „wereldwan- delaarwas interessant, maar spoedig werd' het een sport van lager allooi. Moet, de padvinderij nu ook al tot dergelijke buiten sporigheden leiden? Moet daar vermomde bedelarij toegelaten worden, uitgeoefend1 door jongens van goe den huize, gelijk de padvinders in, den regel zijn? Moet op die manier karakterbedérf in dé hand! worden ge werkt- Wij wenschen tegen dezen uitwas van de padvin- dersbeweging ernstig te waarschuwen. Deze richting mag de padvinderij niet uit, wil zij aanspraak blijven maken op de sympathie, die zij zich, blijkens de ruime deelname, heeft verworven. UIT HOORN. De bijzondere kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Hoorn heeft aan B. en W. verzocht om verminde ring der vergunningen voor gelegenheden tot vermaak. De kerkeraad vestigde daarbij bovenal de aandacht op het toenemen van de genotzucht, die door een wekenlang gebruik maken van zulke gelegenheden tot vermaak bovenmate geprikkeld wordt en op de nadeelige gevolgen van dien prikkel voor de licha melijke en geestelijke gezondheid van het jongere ge slacht. Een en ander, meent de kerkeraad, doet schade aan het zedelijk gehalte en de degelijkheid van het toekomstig geslacht, bevordert onhebbelijkheid, tuchte loosheid en afkeer van arbeid. Door 130 lidmaten der Ned. Herv. Kerk te Hoorn is aan den kerkeraad het verzoek gericht, om ter ver vulling' van de vacature Van Doorn een rechtzinnig predikant te beroepen. LAGE WATERSTAND. In Friesland) ondervindt de scheepvaart, veel moei lijkheden tengevolge van den lagen waterstand. Die stand is thans gemiddeld 22 c.M. beneden zomerpeil of ongeveer 37 c.M. beneden het normaal peil. In enkele wijken kan in het geheel niet gevaren worden, op vele vaarwaters alleen met halve vracht; op de hoofdkanalen zitten de vaartuigen bij herhaling aan den grond; de meeste stoombooten komen dan ook te laat op haar bestemming aan. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Laatste Berichten. DE Uit Athene meldt men aan de Lokal Anzeiger, dat het aan Andrelos, den moordenaar van den Haag- schen confiturenhandelaar Moerad bei, op het laatste oogenblik gelukt is uit Missolonghi te ontvluchten. Men weet niet waarheen. De overheid laat hem op sporen. MILITAIRE MARSCH IN DE HITTE, Gistermorgen 7 uur 20 minuten maakte 't vierde bataljon 9e regiment infanterie te Utrecht, comman dant majoor Noest, een militaire inarscli over Vech ten, Bunnik naar Zeist en terug over de Bilt, bij welke gelegenheid door de tropische hitte en van ver. moeidheid vele militairen uitvielen en onwel werden Niettegenstaande de ontzettende hitte had de com mandant der troep de le luitenant W. D. Kuijf, de menschen tot 's middags twee uur met gepakte ransel in veldtenue, zonder rol, laten marcheeren. In de stad zelfs vielen enkele soldaten en korpo raals van vermoeidheid neer en werden door andere militairen en burgers met water en eau de cologne bijgebracht. De treep marcheerde intusschen naar t}e kazerne, Door het talrijke publiek werd luide verontwaardiging getoond over zooveel afbeuling. Algemeen meende men, dat een zoo zware bepak king bij de tegenwoordige hitte moest achterwege blij ven j Opmerkelijk was ook. dat de militairen verzekerden dat dergelijke zware marschen geregeld gehouden wor den zonder dat eenige rekening met de temperatuur gehouden wordt. („Tel.") KORTE BERICHTEN. Gistermorgen omstreeks 6 uur is de 23-jarige Cor nelis Blom, schippersknecht aan boord van de Rudolf Otto, bij Lobith overboord gevallen en verdronken, De man laat een vrouw met twee kinderen achter. Te Huizen heeft Maandag C. v. d. P., lid van een weerbaarheidsvereeniging, bij het schoonmaken van zijn geweer een schot in den bovenarm gekregen. Op een hondenkar van een kaasventer werd de jonge man, die veel pijn leed, naar een ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Maandagavond is te Werkendam hij 't zwemmen in de Merwede verdronken de 15-jarige Aart Roubosch. Zijn lijk is nog niet opgevischt. Een bewoner van den Haarlemmerdijk te Am sterdam is gisternacht uit het raam van zijn op de 3de verdieping gelegen slaapkamer op een binnenplaats gevallen. Bij aankomel, in het Binnengasthuis, waar heen hij per auto-ziekenwagen werd veryoerd, bleok de man te zijn overleden. Te Krimpen a/d. IJsel is bij het zwemmen in de IJsel de 14-jarige B. verdronken. Gisternacht zijn uit de onderofficiers-cantine van de infanteriekazerne te Haarlem 20 medailles van de vereeniging Mars, geld, postzegels enz. gestolen. Te Boven Knijpe (Fr.) kwam dit jaar nog geen sterfgeval onder de ingezetenen voor. Zondagnacht is uit den tuin van het café De Kom te Oranjewoud bij Heerenveen de vos gestolen die aan een stevigen ketting vastzat. Naar de „Tijdl" meldt; werden op last, van den au diteur-militair uit Den Bosch de lijken van de in de Maas verdronken huzaren uit Venlo, gerechtelijk ge schouwd, vóór zij werden begraven. Niet, onmogelijk, dat deze treurige zaak nog aanleiding geeft tot. eene interpellatie in de Tweede Kamer. De Raad van Dordrecht besloot op advies; van B. en W. tot het verleenen van een subsidie van 300 aan het comité, dat de totstandkoming vani den spoor lijn Amsterdam Woerden Schoonhoven Dord recht België wil bevorderen. Verleden week meldden wij een aantal ziektege vallen. voorgekomen in de Vroolikstraat en Domselaar- straat te Amsterdam, waarbij gedacht werd!, dat de melk oorzaak van deze ziektegevallen was. Het onder zoek door den gemeentelijken gezondheidsdienst inge steld, bracht aan heti licht, dat de melk volkomen in orde was. Gistermiddag zaten nabij het, Tolhuis te Amster dam 9 personen op een stapel ijzeren1 staven, die plot seling' kantelde. Twee werklieden geraakten er onder, een overleed onmiddellijk, dé ander heeft den rugge- g'raat gebroken,. Te Groessen is een 85-jarige grijsaard, die voor zijn woning een pijpje zat te rooken1, In brand geraakt. Een voorbijganger bemerkte het. Toegeschoten hulp mocht echter niet meer baten. De ongelukkige gaf weldra den geest. Er schijnen plannen te bestaan om de belang wekkende collectie schilderstukken, op het' slot Mui den bijeengebracht, elders onder te brengen. Te Nieuweschans zijn Maandag drie deserteurs van het instructie-bataljon te Kampen door de Duit- sche politie aan de Neder] andsche politie uitgeleverd. Zij waren te Bremershaven gevat. In burgerkleeding waren ze daarheen gefietst op rijwielen, die ze in de kazerne te Kampen zich hadden toegeëigend. DE ZEE1JEDENSTAK ING. - Het H'bld. verneemt opnieuw van de directies dei- bij de zeeliedenstaking betrokken stoomvaartmaat schappijen dat, van dé bemiddelingspogingen niets' kan komen. Het bladl werdl verzocht mede te deelen, dat, hoe zij ook de goede bedéelingen der commissieleden en van den samensteller der commissie waardeeren, zij niet bereid1 zijn op eenige bemiddeling in te gaan. EEN KETEL GESPRONGEN. ROTTERDAM, 9 Augustus. Hedenmorgen toen de stoomboot „Gutenberg" van de Rheindampfschiffahrt Köln. unci Düsseld'orf, liggende aan de; Prins-Hendrik kade te Rotterdam vertrekken zou, werd' plotseling een hevige knal vernomen. Het bleek dat de ketel was ge sprongen en het voorste deel der boot geheel uit el kander was geslagen. De ketel werd op de kade ge worpen en de stukken van het buitenbekleedsel der pijp van het bovendak vlogen honderden meters ver. Een stuk ketel vloog door het dak der drukkerij van den heer Hof mans, waar, evenals in verren omtrek, geen ruit heel bleef. Hoeveel dooden er zijn is nog* onbe kend, Twee zijn er gevonden, n.l. van den tweeden stuurman Pohlman en van den matroos Lehr. Vermist worden nog twee stokers en een hofmeester, een dui ker voncl bij eerste duiking in. de boot geen lijken. Aan boord waren naar gissing een vijftiental passagiers, waaronder geen dooden, wel verschillende gewonden. De kapitein en een matroos zijn' ernstig gekwetst naar het ziekenhuis vervoerd. voor zou wanneer terlijken zin benauwd warm hadden gehad in het lotingslocaal, eerst eens wat frissche lucht gingen scheppen, voordat zij zich naai' de „Harmonie" bega ven, waar het spoedig zeer warm werd. Op de bekende wijze trachtte de „Volksbond" de jon gelui bezig te houden; café-chantan)t-gezelsehap, afge wisseld door muziek, bracht er gepaste vroolijkheid. De heer V. Ohmstede wees de jongens op 't doel en streven van den hond, onder verwijzing naar het zoo even genoemde vlugschrift en hoopte niet alleen de afdeeling dat haar streven daardoor beloond worden, maar bovenal voor de jongelui dat zij vanmiddag in den huiselijken kring- teruggekeerd zullen zijn, zij zullen kunnen zeggen: „zie zoo, die gevaarlijke lotingsdag is voorbij, wij hebben ons als fatsoenlijke nette Alkmaarsohe jongens gedragen." Dat die wenseh vervuld zal worden, behoudens mis schien eene. enkele uitzondering, die er wel steeds zal blijven, welke bond of vereeniging er ook ter voorko ming van dronkenschap ooit zal werken, mogen wc thans gerustelijk aannemen, want was het van mid dag in cle stad te bemerken dat er van morgen loting was geweest? Zeker niet, en deze bij vroegere jaren vergeleken zooveel verbeterde omstandigheid is te dan ken èn aan de Alkmaarsohe afdeeling van den Volks bond èn aan de verschillende caféhouders, die besloten den jongelui riiet te tappen en dat besluit streng hand haafden. Mogen de lotingsdagen van de buitengemeenten op morgen en overmorgen een even kalm verloop hebben als die van heden! GESLAAGD. Onze plaatsgenooten, de heeren P. C. Dekker en J. II. P. Kuymans zijn na afgelegd examen toegelaten tot de hoofdcursus om opgeleid te worden resp. voor de infanterie hier te lande en Administratie in Ned. Indië. T.OTTNG E. D. Adolf Appel M. El te 92. N. g. L. Gilles 115 id. G. A. Greve A. F. de Groot VOOR DE NATIONALE MILTTIE. Gemeente Alkmaar. 190 lotelingen, bd - broederdienst; Ig lichaamsgebreken id! in dienst. P. J. v. d.. Aakster 99. G. Admiraal' 87. 94. S. Akerboom 168. J. A. G. ATbers 25 71 bd' Ig. Z. v. Arnhem 43. J. Bak 7. D. Bakker 30 lg. Jan Bakker 161 Ig. Jo- han Bakker 150 bd. Th. Bakkuin 132. P. J. Baltu; 122. II. v. Beek 133 bdl A. II. y. d. Beek 21 lg. TI Beenders 114. J. v. d. Berg 57 lg. M. O. v. d. Berg 184 lg. .1. Berger 12. II. J. Bieman 31 lg. W. A. Bierman 110 bd. N. Bleeker 178. A. W. Blokhuis 84 bd, O. Blok maker 187. J, J. dé Boer 80. W. Boldewijn 73. A M. Boots 47. P. J. Borst 1 bd. J. J. v. dl Bosch 167 lg. W. O. Bosman, 13 ]g. K. Bras 5. F. Bruin 52 bd'. J Buiter 77. O. Burger 173. J. O. Burger 118 lg. II. O. F Bijvoet 22 lg. S. Coster 65 lg. B. M. d!u Crock 63, G. J. Dekker 17 lg. bd. D. van Deventer 68 bd. J. F. TI. Donath 149 lg. J. A. Doorewaard 36. A. Droog 9 lg. K. Drost 32, id, O. Duinker 174, N. J. Duivis 33, A. Duin 74 bd. F. v. Eist 134. B, Elswijk 27 bd P. Erkamp 159 lg. J. van Eik 105. Joh. Geels 29 id. H. J. Gilles 20 lg. G. J. Godijn 130 lg. J. G. Goot 98 id. W. Groot 62 lg. W. J. Groot 164 154 bd. L. de; Groot 129. K. Haan 180. H. de Haan 40. P. Haasbroek 171 ig. E. Habich 102 bd. K. J. Habicht 86 bdl J. Hach- meester 96. J. J. Uaker 186. U. D. Harms; 147. J. Ha- zes 91 bd. C. Hein 131. A. Helderman 4. G. P. He mels 1-41 bd. P. Hei nis 106. H. Hoekmeijer 128 lg. A. F. G. Hofstee 95 ig. J. Hoogland1 26. C. van Houts 59 ig. A. W. Huiberts 157 lg. G. J. v. d. Idsert 143. B. Jansen 124 lg. P. II. J. de Jong 54 lg. J. Jonge bloed 116. Sweeme de Jong 38 i. d. C. Jonker 28 bd. e. lg. P. Jonker 177. A. .1. Kaandorp 72 bd. C. Kaandorp 179. Th. Kaan dorp 104. J. J. Keisper 188. C. D. Klam; 111. P. J. Klugt 34. G. J. Klunen 121 lg, J. J. Koning 156 lg. L. J. Koning, 148 bd. G. Koojstra' 182 id, G, Koopman 58. B. J. Koops, 53. H. Koot. 155. A. Kooiman 189. J. W. Kokke 83. P. J. Koster 125 lg. C, N. Kramer 14 bd, J. M. Kusters- 100 lg. P, J. Kuijmana, 82 bd. V. Kui pers 106 i.d. P. Laan! 136 bdl L. Lampa 163. O. TI. bd. J. W. C. v. d. Langen! 117 ij W. Loots 70. W. J. Lut 145. H. Meerman 60. D. de Moei 35 bd. G J. Mooi 109. D. J. Mos: 15. W. Mos 123. lg. C. Mijlhof 6. S. van Nieuwkuijk 88. Jb. Nol 55. Oldenburg 120. N. v. Oosterom 137. W jans 158 lg. A. J. Overdüjfc 176. B. W. Pallemans 97. P. Pallemans 2. J. Pastoor 37. N. Peereboom 162 lg. C. Piet 140. G. Potgieser 101 lg. P. F. J. Praat 85. IT. de Raat 139 lg'.H. F. Labeling 49. J. A. Ranzijn 50. H. J. Rörslag 138. J. Roskam 146 lg. J. de Rover 46 bdl O. W. Reinhart 67. B. Schmit, 108. B. J. M. Snijders 66. A. Schoonewelt 190. E. P. Schoonhoven 56. II. Schoori 183 bdl K. Schot 144. O. J. Schouten! 127. G. J. Schrier 81. J. F. Steinmeijer 166. H. Stikikel1 172 lg. O. J. Stikvoort 75. W. J. Stokman 89. B. J. Stolk 48 bd. J. Stoop, 90 bd. J. Stiitner 16. O. J. Telleman 169. J. L. Telleman 42. J. P. Tesse- laar 185. A. Timmer 152 bel. W. F, Timmer 51 lg. G. Tjeert.es 19. J. F. Talie 69. Twint 3. II. Vaske 23 lg. A. v. d. man 119 lg. P. Velthuis 126. Vermeulen 181 lg. J. M. Vial 142. K. Vonk 135 lg. J. N. Vos 112. J. de Vries 165 bd, Th. F. v. d. Waal 79. J. Wanzing 41. G. Weder 151 lg. M. F. J. Wielage 153 lg. R. E. Wieringa 93 lg. li. L. IV illers' 78 bd. G. de Wit 11. W. Wolzak 18 lg. W. Wortel 113. C. Zand'voort 175. A. Zentvelt 64 lg. I). Zuidema, 44. N. J. Zuurbier 76. P. Zwart 61. Het scheen hedenmorgen of het edel streven van den „Volksbond ter voorkoming van drankmisbruik, afdëe- 'ing Alkmaar" niettegenstaande de door de afdeeling aan al de^ lotelingen gezonden vlugschriften, waarin e nadeelige gevolgen van het drankmisbruik kort maar zakelijk waren omschreven, door de; Alkmaarsche jongelui niet in 't minst zou worden gewaardeerd, want om ongeveer elf uur was er behalve het bestuur der afdeeling en de muzikanten in de „Harmonie" nog geen ioteling te bespeuren, om half één was dit even wel anders. Het was ook niet te verwonderen, dat) de jongelui, die het in figuurlijken zin ten deele, maar het in let- GEM F, ENTERAADSVERKIEZING. Bij de gister voor een lid van den gemeenteraad ge houden herstemming in district III, tusschen de hee ren J. 1. M. Endel en A. F. Thomson, werden uitge bracht 780 Stemmen, waarvan van onwaarde 7, geldi ge stemmen 773. Hiervan verkreeg de heer Endel' (r.k.) 351 en de heer Thomsen (li'b.) 422 stemmen, zoodat laatstgenoemde is gekozen en zitting zal nemen voor den heer F. H. Ringers, die in district I en 1IT gekozen, de zetel in district I aannam. Zang WOENSDAG riepdschap, f1/?9 uur, Harmonie, Ingezonden uiededeeliugen. >5gH\imlermeei uekenkosr alsook zwakke, inde ontwikkeling dé Lange Loos 45. Mooi 170 H. Mulder 103 II. bd. 107 J. Oude- E. A. Tromp 24 bd. W. Velden 10 ig. J. Vermeulen N. Velle- 39 bd. W. ENGELAND. De behandeling van de amendemen ten van het Hoogerhuis op de „parliament, bill" gaf in het. Lagerhuis aanleiding tot een levendig debat, waar bij het nu en dan eenigszins rumoerig toeging, zonder dat zich echter eenig ernstig incident voordeed, Minister Churchill' zette het standpunt van d,e re geering ten opzichte van die amendementen uiteen en wees er op, dat zij alle feitelijk onaannemelijk zijn, maar dat de regeering van plan is een amendement voor te stellen, bepalend, dat. de; Speaker, alvorens uit te maken of een wetsontwerp van zuiver financiëelen aard' is, overleg zal plegen met den „deputy speaker" die altijd ministerieel is, en den president van het „committee of public accounts," die steeds; tot dé op positie behoort. De regeering zal bovendien nog een amendement in dienen», waarbij wordt) bepaald, dat dé levensduur van het parlement niet verlengd kan worden bij een wets ontwerp, aangenomen tijdens de behandeling van de „parliament bill." Na een langd'urige_ beraadslaging zijn' de amende menten der lords betreffende de financieele wetsont werpen door het Lagerhuis met! 291 tegen 146 stem men verworpen. De amendementen der regeering aangaande de raad pleging van dén voorzitter van eenige leden is aange nomen met door de regeering aanvaarde wiizigingen. Lord Curzon heeft in het Floogerhuis een motie van afkeuring op het beleid' dér regeering' ingediend, overeenkomende met die door den heer Balfour in het Lagerhuis ingediend. Lord Curzon deed een heviger; aanval op hetgeen hij omschreef als een door de mi nis t ersgepleegde onvergeeflijke verkrachting' van hup plicht jegens Koning, parlement en volk- Lord Crewe hield een redevoering in den geest van die van minister Asquith in het Lagerhuis, Andere peers hebben het debat voortgezet, De piotie van lord' Curzon werd met 282 tegen 68 stemmen aangenomen, MARKTBERICHTEN". Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 8 Aug. 49 zak tuinboonen f 0.35 a 0.47 per zak, van 15 K.G., 4283000 slaboonen f 0.55 a 0.80, snij- boonen f 0,60 a 1,50 per 1000 stuks. Bloemkool f 0.— a 0.per 100 stuks Klapbessen f 0.— a0.- per dubb. m nd, aalbessen f 10.— a 12.— per 100 pond, peren f 2,75 a 3 60, appelen f 1,80 a 4,60 per mand. Handel vlug. MEDEMBLIK, 8 Aug. Aardappelen Groote Muizen f 1.65 a 1.70, Kleine idem f 0.— a 0.—, Groote Ronde f 1,15 a 1,20, Bonte f 1.15 a 1.20, Blauwe 1.15 a 1,25. Aanvoer 1640 manden of zakken. STATION NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. Groote Muizen f 1,50 a 1,70, Drielingen f 0,60 a 0,70, kleine f 0.20 a 0.30, schotten f 0,95 a LEi- genh. f 0.90 a 1.10 per 35 Kg. Zilveruien f 5.a 5.80, drielingen f 3.20 a 3.40, grove f 0.80 a f 1,30, Gele nep f 4.50 a 5.—, drielingen f 2,a 2,60 per 50 Kg., grove uien f 2.a 2.50. Aanvoer 500 zak aardappelen 1100 baal zilveruien. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Aug. Heden werd aangevoerd en besteed 's Avonds. Aardappelen: Blauwe f 1 30 a 1,50, Muizen f 1,35 a 1.60, Schoolmeesters f 0,80 a 1.60, graatjes f 0.a 0.per l/2 H.L. Aanvoer 1315 zak. 8 Aug. 's Morgens 33700 Bloemkool le soort f 12.10 19.10, 0idem 2e soort f 2,a 3,50, 33900 roode kolen f 5.80 a 10.30, 1500 witte kolen f 13.50 a 15.80, 6400 gele kool f 7.50 a 9.60, 43u00 bos wortelen f 1.80 3.60 per 100 bos, 102 baal uien 2.30 a 2.80, 350 haal zilveruien (nep) f 3.60 a 5.90, Drielingen f 2,50 3,per half HL., 45000 slaboonen 43 a a 0.45 ct. per 1000, rabarber f 0.a 0.7720 kilo augur ken 30 a 101 ct. per 6 kilo. BOVENKARSPEL, 8 Aug. Aardappelen. Gr. mui zen f 3.50 a 3.60, kleine f 1,30 a 1.50, blauwe f 2,50 2.70, Ronde f 0.a f 0.per H.L., Aanvoer zak.Bloemkool le soort f 14,a 17.50, 2e soort 6,50 a 8,50, Roode kool f 5,a 7,50, Witte kool a 11,50 per 100 stuks, gele kool f 6.a 8. uien f 1.25 a 1.35. kilogram augurken a ct. SCHAGEN, 9 Aug. Kleine kaas f' 32.50, aange voerd 18 stapels, handel vlug.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2