BUITENLAND. ST ADSnTeU W S. Trek honden wet 1910. zal worden aangevangen in wijk 1, terwijl voor elke wijk een regeling zal worden getroffen, waarbij reke ning moet worden gehouden met de beste wijze van verplaatsing. De levering der machine is ma Landré en Glinderman te schieden einde Augustus. opgedragen aan de fir- Amsterdam, en zal ge- DE ZEELIEDENSTAKING OPGEHEVEN. Gistermiddag te 5 uur werd in „Plancius" te Am sterdam een huishoudelijke vergadering gehouden van de zeelieden. Met 409 tegen 254 stemmen en 39 blanco werd, nadat de vergadering ongeveer twee en een half uur geduurd had besloten de staking op te heffen. Djt besluit was belichaamd in de navolgende motie „De vergadering van zeelieden enz., kennis genomen hebbende van het bestaan van een commissie uit de burgerijwelke het verlangen koes tert zoo mogelijk de beëindiging te bevorderen van den ongeregelden toestand, waarin het zeemansbedrijf hier ter stede verkeert overwegende, dat het nog eenigen tijd kan duren voor genoemde commissie eenig resultaat zal kunnen bereiken overwegende, dat het aantal zeelieden dat zich bij de staking aansluit steeds grooter wordt en daardoor steeds meer geld voor steun noodig is van meening zijnde, dat genoemde commissie ook na opheffing der staking nuttig werk kan verrichten in het belang der zeelieden besluit de staking op te heffen, en hiervan mede- deeling te doen aan de betrokken stoomvaart-maat schappijen." Na afloop der vergadering trokken de zeelieden zin gende de stad in. A. Mulder 0 lg. B. ,T. Roemer 5. W. A. Schoon 15. 1 J. Stuyfbergen 3. J. Vermeulen 4 bd. "5 Heiloo. 13 lotelingen. E. C. Adtaiiraal 3. M. Bakker 5. G. Bankersen 1 lg. W. O. Bus 9. N. W. Dekker 11 lg. K. de Groot 8. J. B. Lieftink 2. J. Oudl 12 lg. J. Ranzijn 13. J. Ruiter 7 bd. ,T. Sombroek 6 lg. D. Steeman 4. A. Zoon 10 bd. Limmen. 9 lotelingen. J. Balvers 3. M. de Graaf 8. O. Groot 7 lg. A. Kooij 5 bd. O. van Leeuwen 9. A. Mors 1. J. van Til 4. O. T. van der Velden 2 lg. J. ,T. Vermeulen 6. Bergen. 13 lotelingen. C. P. Bakker 11 lg. D. Beeldman 10. G. Groet 3. J. Henneman 2 lg. B. Hof 6 lg. P. Kaandorp 8 lg. A. Louwe 5. B. Schaaper 1 lg. S. J. Schouten 7 lg. H. J. Swaag 4. L. Swakman 13 lg. E. ,T. W. Top 12. A. de Waard1 9 lg. Egimond aan Zee. 25 lotelingen. J. Bult 19. C. de Graaf 25 L. d'e Groot 12 bd. W. Hoebe 8 lg. A. Kok 10 lg. K. Krab 23. J. Prins 18. C. A. Ruigewaardl 15., J. Sohong 4. L. Sloot 24 lg. A. Stam 22 lg. H. Stam 14. A. Visser 9. K. Visser 13 lg. W. de Wit 3. J. O. Wijker 20. M. Wijker 16. P. Wij- ker 2 lg. A. Zwart (25 Jan.) 1 lg. A. Zwart (27 Jan.) 17. J. Zwart 6 bd'. K. Zwart (25 Sept.) 21. K. Zwart (3 Nov.) 11 lg. M. Zwart 7. N. Zijp 5. Gisteravond! was het Hoogerhui waren meer liberale peers opgekomen Schermerhorn. A. Brouwer 3. J. Burger C. Hermes 8 lg. C. Krul Moerbeek 9 bd. C. Plas 5 bd. K. Spruit 7, terhof 6. 10 lotelingen. 1. B. Heertjes 4 bd. J. A. 2. F. van Leijen 10. P. J. O. Wes- MILITAIRE MARSOHEN EN DE HITTE. Melden we gisteren, dat tijdens een militaire marsch Dinsdag door het 4e bataljon 9e regiment infanterie te Utrecht, commandant majoor Noest, verscheidene manschappen door de hitte en de zware bepakking uit vielen, thans kunnen we daaraan toevoegen^ dat dien- zelfden dag een ander deel van dat bataljon een mili taire marsch naar Woerden en terug maakte, waarbij niet minder dan vijf-en-dertig manschappen zijn uit gevallen door de hitte. (Tel.) KORTE BERICHTEN. Te Enschede is gisteren in het ziekenhuis overle den de landbouwer J. Eggink, uit Markelo, die bij eeu twist met zijn schoonzoon A. Z. te Goor eenige ernsti ge messteken ontvangen hadl op 30 Juli. Te Ambt-Delden heeft •een vos bij een landbou wer 23 hoenders doodgebeten en bij diens buurman 20 kippen. - Dinsdagmiddag dreef boven da gemeente Budel een luchtballon, die dalen wilde op Schoot. Twee jon gens, die het anker wildén grijpen werdén meege sleurd, zoodat de ean zijn been brak en de ander hevig werd gekneusd. Gisteravond 9 uur heeft de rivierpolitie aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam opgehaald1 het. lijk van E. Uiting, oud 25 jaar, vrouw van -N. van Beek, wonende-Josephstraat 89. Het dreggen naar het lijk van haar 4-jarige dochtertje, dat ook nog- vermist wordt, wordt door de rivierpolitie voortgezet. Een 4-jarig jongetje- in de SchraveKusstraat. te Haarlem geraakte hij het spelen met lueifers in brand en is aan de wonden overleden'. Op de Maas' te Rotterdam is dé zandaak „Zes Gebroeders," tengevolge van aanvaring met de Nie- derrhein 10 gezonken. De schipper en zijn twee zoons wisten zich door op de Niederrhein over te springen te redden. Een ketelbikker te Rotterdam is gisteravond op Katendrecht, waar hij in gezelschap van een tiental personen uit was, een portemonnaie met 220 aan bankpapier ontrold. Yan den Nederl. stoomtrawler „Zeeleeuw" is m de haven van Geestemiinde vermist - vermoedelijk verdronken de Hollandsche matroos J. V., gehuwd - Te rwijl Dinsdagavond! vrouw V. te Wageningen, met haar 3-jarig zoontje op den schoot at, trok het kind onverhoedé een brandend! petroleumstel omver zoodat de brandende olie over beidén heenstortte, waardoor ze oogenblikkelij'k in vlam stonden. Beiden zijn er ernstig aan toe. In de Houtstraat te. Leiden heeft gistermorgen een hond! een kind' vap den' stafmuzikant J. een stuk uit het, gelaat en uit den arm gebeten. Het kind' werd ter behandeling naar het Hospital Wallon en dé hond ter observatie naar het politiebureau] gebracht. Te IJmuiden is bericht gekomen, dat de, matroos Vis van een' stoomtrawler, die naar IJsland! geweest en te Oostende, binnengekomen is, overboord! geslagen en verdronken is. In de Hoven bij Zutphen is bij het baden in den IJssel verdronken het 10-jarige jongentje van de wed. v. E. aldaar. Het lijk van den verdronken stoker van dé Rot- terdamsche sleepboot Eben Haëzer is thans gevonden in den Rijn voor Arnhem, nabij de plaats van het on geluk. Een heer te Heinenoord! heeft, een aardappel ge rooid, die het kolossale gewicht had! van ruim 1 kilo gram. levering en ook in BEGROOTING VAN DE STADS-APOTHEEK, dienst 1912. De begrooting van de stads-apotheek, dienst 1912, vangt aan met het. batig saldo dér rekening van 1910 ad 120.7H/2 en vermeldt vervolgens als buitengewone ontvangsten een bedrag van' 1475, wegens restitutie van geneesmiddelen. De raming van dit volgnummer is hooger dan in 1911 omdat voor het eerste eene som van J 300 is uitgetrokken wegens levering van, genees middelen aan de Cadettenschool. Tevens is hierdoor de vaste toelage van het Rijk met 40 verhoogd' en gebracht op 125 tegen 85 in 1911. In verband met de mindere uitgaven in 1911 is de ontvangst voor levering van geneesmiddelen aan het huis van bewaring en de gevangenis met 50 ver laagd en geraamd op 450, De uitgaven zijn, naar aanleiding van de van geneesmiddelen aan de Cadettenschool verband met, de hoogere prijzen van sommige artikelen, hooger geraamd' dan voor 1911 en wel op '7023 tegen i 6130 in dat jaar. Tegenover het, totaal der ontvang sten ad 1720.71%, staat een bedrag aan uitgaven van J 7023, zoodat eene toelage uit de gemeentekas benoodigd is van 5302.281/2. De commissie tot de belastingzaken stelt den Raad voor de begrooting van de stadsapotheek voor liet jaar 1912 in ontvang en' uitgaaf vast te stellen op 7023, met toekenning van eene toelage uit de gemeentekas van 5302.28y2. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter kennis van houders van hon denkarren In die gemeente, dat de bovenge noemde wet met ingang van 1 September a.s. in werking treedt; dat van genoemden datum af het aan den HOU DER van een hondenkar zal verboden zijn die te ge bruiken lo. anders dan met inachtneming van dé voorschrif ten omtrent de lichamelijke gesteldheid' en de maat der honden, het tuig, de hondenkar en het geleide; 2o. tenzij hij als houder zij ingeschreven in een re gister, aangelegd door bun college; dat onder hondenkar wordt verstaan een voertuig, met één of meer honden bespannen; dat bij de inschrijving aan den houder zal worden fgegeven een NUMMERBEWLTS lat het den GELEIDER yan een hondenkar van bovenvermelden datum af verboden zal zijn die te bruiken -. to. anders dan niet inachtneming van de voor- sehriften omtrent dé bespanning', dé bevrachting en de snelheid; 2o. zonder voorzien te zijn van het, zoo,even genoem de uunimerbewijs; dat het verboden is' als trekhonden te gebruiken of (e doen gebruiken: ENGELAND, dicht bezet. Er dan in de laatste jaren gebeurd) is'. Lord Morley stelde voor, de beraadslaging je ope nen over de amendementen in de vetowet aangebracht. Lord Lansdowne zeide: De peers worden uitgenoo- digd hun amendementen te behandelen onder omstan digheden, die het duidelijk maken, dat er niet het ge ringste vooruitzicht op is, dat hun zienswijze va.n de zijde der regeering eenigszins in overweging zal wor den genomen. Wij weten vervolgde hij dat als wij aan onze amendementen vasthouden, wij overstemd zullen worden' door de uitoefening van het recht des konings. Wij zijn niet langer in staat om ons tegen de politiek van de regeering doeltreffend' te verzetten. Onder deze omstandigheden zijn sommigen van ons overtuigd', dat, uog langer op onze amendementen te staan niet alleen geen nut zou hebben, maar schade lijk voor het algemeen belang. Zij die van die mee- ning zijn, stellen zich voor, van alle verdere inmen ging af te zien, ondér de; verklaring, dat zij, wanneer de gelegenheid zich voordoet, geen poging zullen nala ten om het grondwettelijke evenwicht, door de regee- ï'iug zoo duidelijk verstoord, te herstellen. Lord Halsbury en Lord Salisbury veroordeelden de onthouding, die Lord Lansdowne had aanbevolen, en verklaarden,- dat zij niet. zouden wijken voor de bedrei ging van peersbenoeming. Zij zouden stemmen voor handhaving van de amendementen van 't Hoogerhuis. Lord St. Aldwyn deelde mede, dat hij Lord Lans- downo's politiek van onthouding zou volgen. Lord Lansdowne zeide, sprekende over de, redevoe ring van Lord Crewe van Dinsdag, dat als de schep ping van peers hem onaangenaam is', zij zich dan niet erzekerd kunnen houden dat zij ook den souverein on aangenaam is. Het is geheel waar, dat wij de regee ring kunnen dwingen een haar onaangenamen koers te nemen en dat wij den Vorst in die richting kunnen dwingen mee te gaan. Maar dwingen wij den koning en zijn ministers in die richting- te gaian, alleen uit een gevoel van geprikkeldheid en wraakgierigheid, dan zeg ik, dat om zulke redenen zoo te handelen niet al leen onvaderlandslievend, maar ook verachtelijk zijn. Ik beweer echter niet, dat degenen, die van andere meening zijn dan wij, door motieven van dien aard geleid! worden. Lord Lansdowne heeff uit de mede- deeling van de regeering gevolgtrekkingen gemaakt, dat, indien het wetsontwerp werd verworpen, er niet peers op kleinen, maar op grooten schaal benoemd zouden worden. Hij herinnerde het Huis er aan, dat dit niet het einde, maar het begin was va-n een langen strijd', waarjn we boyen alles, zullen noodig hebben een eensgezinde partij. Het, is? omdat ifc hpop, dat het Huis een eeryollen en gewichtigen rol in die groote worsteling zal spelen, dat ik het Huis niet wensch in onrust en yerwarring gebracht te zien door het bruik maken yap een koninklijk prerogatief. ont- uit, tot ge- ST A ATS LOTERIJ. Trekking van heden. 2e Klasse, 4e Lijst. Nr. 17544 f 200. ONTEIGENINGSPROCEDURE. De procureur-generaal hij den Hoogen Raad, mr. Noyen, heeft gisteren conclusie genomen in de ontei geningsprocedure tusschen P. Pronk te Warmenhui- zen, eischer cassatie, en de Naaml. Yennootschap Noorder Stoomtramweg Maatschappij, gevestigd te Alk maar, betreffende de onteigening van een perceel wei land. Aangevoerd was in cassatie dat het feit dat de bewuste grond tot dusver als weiland gebruikt is, geen reden was om de waarde, welke die grond we gens zijn geschiktheid als bouwterrein heeft buiten beschouwing te laten. Op grond dat de rechtbank te Alkmaar verzuimde een onderzoek in te stellen naar aanleiding' van een gevoerde bewering, concludeerde de proc.-gen. tot ver nietiging ran het bestreden vonnis en terugwijzing der zaak naar genoemde rechtbank. Uitspraak 16 dezer. CADETTENSCHOOL. De off. v. gez. 1ste kl. jhr. F. A. van Suchtelen van het mil. hosp. te Utrecht, is aangewezen om 16 dezer op (e treden als chef van den geneesk. dienst alhier. DE LOTING VOOR DE NATIONALE MILTTTE. bd. broederdienst. lg'. lichaamsgebreken id. in dienst. Akersloot. 17 lotelingen. D. Akk erman 8. G. P. Boon 12. J. van G. van der Eng 2. J. van 't Hof 10 lg. p Jb. Ka lverboer K. Kr ijgsnian 14. S Klomp 16 bd. Leijen 13. G. Koppes1 1 Metselaar 11 Duin, 9 bd. de Jong 1. bd. bd. io. kreupele, schurftige, gewonde, zichtbaar drach tige of zoogende honden; o. nog niet volwassen honden; o. honden met eene geringere schouderhoogte dan 60 centimeter, indien zij na 1 September 1914 voor de kar worden gespannen en 50 centimeter, in dien zij vóór 1 September 1914 vóór de kar, of indien zij onder de kar wordén gespannen; dat tot bet tuig moeten befaooren een borstriem van minstens' 4 centimeter breedte yan zacht leder, reiken de tot achter de voorpoorten en met strengen verbon en aan een spoorstok, onder de hondenkar vastge maakt tusschen de twee uiteinden van de borne en," een draagriem van minstens- 6 centimeter breedte en een buikriem van minstens' 4 centimeters breedte; dat de hondenkar moet voorzien zijn van steunsels, die voorkomen dat zij den hond drukt, wanneer hij in rust is, alsmede van een drinkbak; dat op de kar goed leesbaar moeten voorkomen de naam van den houder en van de gemeente, waarin hij woonplaats heeft, alsmede het nummer van de kar; dat een 'persoon jonger dan 14 jaar geen geleidér van een hondenkar mag zijn; dat. bij bespanning met meer dan een hond, deze naast elkander moeten worden gespannen, zullende voor de kar niet meer dan drie, onder de kar niet meèr dan twee honden mogen wordén gespannen, in het laatste geval met diem verstande, dat de honden te rekenen van de schouderhoogte, rechtop onder de k: kunnen staan; dat niet meer dan twee personen op een hondenkar mogen plaats nemen, zullende de lading, met inbegrip van den persoon of de personen, op de kar gezeten, zich in evenwicht moeten bevinden ep haar gewicht niet zoo groot-mogen zijn, dat het trekken bov-enmati- e inspanning vereischt; dat de snelheid! niet grooter mag zijn dan van een paard in draf. SSy noodigen bonders van hondenkarren uit steil zoo spoedig mogeiyk, uiterlijk 30 Augustus a.s. schriftelijk onder opgave van naaui en woonplaats tot hnn college te wen den met verzoek om in het register te wor- J den ingeschreven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. L. VAN DER VEGT, lo.-Secretaris.; Alkmaar, 9 Augustus 1911. PORTUGAL, De Times en 'de Tagliche Rund schau hadden gemeld, d'at de Portugeescjie minister van justitie niet ongeneigd' zou zijn, de grenzen yan Angola ten gunste van Duitschland te wijzigen. De voorwaarde zou zijn, dat Duitschland den tegenwoordi- g.en regeeringsvorm in Portugal erkende. Het Berli ner Tageblatt, heeft telegrafisch aanvraag gedaan bij den Portugeeschen minister van buitenlandsche zaken. Deze antwoordde, dat Duitschland en Portugal op het «ogenblik bezig zijn de grenzen van hun West-Afri- kaansche bezittingen te bepalen ein dat men, om dit te vergemakkelijken, een zeker grensgebied, waarover nog onzekerheid! heerscht, onzijdig zal lat,en. De bewe ringen over de bedoelde voorwaarden waren onwaar. Bernardino Mach a do verklaarde in de Nationale A ergadering, dat d'e betrekkingen met alle mogendhe den uitstekend! zijn. Met 123 tegen 50 stemmen ver klaarde de vergadering, dat er een prps-idept yan de republiek zojt worden benoemd, BALKAN-HC'HIEREILANl). De ministerraad' te Konstantmopel heeft besloten niet tot geheel Albanië de aan de Malissoren toegekende privileges uit te strekken. De ministerraad! heeft kennis genomen van het ant woord van Engeland betreffende den spoorweg van Bagdad en Basvosrah naar de Perzische delf. Het antwoord wordt, geheim gehouden. MAROKKO. De Voss. Ztg. meldt dat de commis sie van Buitenlandsche Zaken uit. den Rijksdag aan hef. pinde van de maand) zou worden bijeen geroepen om de Ma rolkaan softe quaestie te bespreken. Het blad voegt er aan toe, Men verzekert uit gezaghebbende kringen, dat de bijeenkomst van deze commissie niet kan pjaatg hébben zoolang de diplomatieke besprekingen niet zijn geëindigd d. w. z. zoolang de commissie niet kan worden gesteld' voor een voldongen feit. Men beschouwt, dit dus als een bewijs dat men yer- wacht dat de besprekingen niet lang jjjeer zullen du ren. - 1 e rwijl de mogendheden bezig zijn met hun rech- in Marokko en frankrijk Moelai Hafidb gezag ge deeltelijk heeft hersteld, komt plotseling het bericht, dat de Sultan van Marokko ernstig ziels is-. De Tim.es verneemt dit uit Tanger en spreekt van een gepstelii ke crisis, welke den Sultan min of meer ontoereken baar maakt. Het zou niet de eerste keer zijn, dat de Sultan daaraan lijdt alleen zou de toestand! ditmaal ernstiger zijn dan tevoren en misschien ook meer on gelegen komen. De afdeelingen Indust-rieelen te Dresden en Chem nitz zullen binnenkort eveneens de uitsluiting aankon digen, waardoor het aantal werkloozen zal stijgen tot 25.000, In Thuringen kregen 9000 arbeiders hun slag. DE STAKING IN ENGELAND. De „Daily Express" spreekt als haar meening dat als de staking no<g tien diagen duurt, Londen een volkomen stilstand! zal zijn gekomen. De stad' zal dan den hongersnood! tegemoet zien -en in volslagen duisternis gehuld zijn, omdat er geen steenkolen meer zullen zijn om de machines te stoken. Weinig men schen stellen zich den omvang van het gevaar goed voor oogen. Londen heeft voor. tien dagen steenko len. Is die tijd om en de voorraad! uitgeput, dan staan er vreeselijke dingen te bezien. Van steenkool hangt de watertoevoer af, het gas, de trams, de treinen, het electrisich licht en den geheelcn publieken dienst. Ook moet men er wel van overtuigd zijn, dat elke poging om elders dan te Londen steenkolen! te lossen onmogelijk is, want het verbod van den Nationalen Tra nsportwerkers'bond1 omvat alle havens. De prijs van voedsel zal, als de staking voortduurt, zeer snel rijzen, en voor dé menschen er goed! over ge dacht hebben, zullen ze van hun dagelijksche verhruiks- middelen verstoken zijn. Gistermiddag heeft de secretaris van den bond' van havenarbeiders het bevel gegeven tot dé algeheele staking, waarbij hij iedereen oproept, die werkzaam is aan de havens van Londen. Daardoor is: het aantal stakers tot ongeveer 100.000 gestegen. Groote massa's fruit en groenten liggen, omdat ze niet besteld kunnen worden, te verrotten te Londen, Liverpool en Huil. Er hadden vele botsingen plaats tusschen karrevoerders en stakers, alsook met de ver- stérkte politiemacht. Tooneelen van geweld hadden ook elders plaats, o. a. op de vleeschmarkt te Smith- field, toen stakende vleesehdragers andere bedienden van vleesehhandelaars wilden verhinderen, dragers- werk te verrichten. Heftige, tooneelen hebben zich gistermiddag afge speeld in de havenbuurt, De stakers hielden verschei den vrachtwagens tegen en wierpen die om. De poli tie heeft eindelijk de menigte uiteengedreven na een gevecht van man tegen man. En dat alles in een on dragelijke hitte! HEVIGE BRAND. Een geweldige brand, die eergisteren in van glaswerken te Teplitz uitbrak en Pok daarnaast gelegen fabriek aantastte, heeft een schade aangericht van 10 mi.llioen kronen. 1300 menschen zijn dientengevolge zonder werk.Zelfontbranding van stroo voor de verpakking wordt, als oorzaak opge geven. VERWOESTE OOGST. Uit. Lahore in Engelseh-Indlë komt bericht, dat de' katoenoogst in de Pandsjab zeer slecht staat door de verwoestingen, die de katoenworm aanricht. Kap piep déze niet tot- staan brengen, dan zal! d!it jaar de oogst mislukken, zelfs op de bevloeide landen. EEN NIEUWE. TELEFONISCHE VERBINDING. Volgens Russische bladfen bestaat er plan om telefonische verbinding tusschen Petersburg en lijn to-t stand) te brengen. Bf lijn zal loqpep over na, Warschau, Lodfc', Halins- en Skalmierzyce. De lcgko.-ten worden op 10 niillioen roebel geschat, LAATSTE BERICHTEJT. de fabriek nog een eep Ber Wil- aan- tiemengde me«le<leellngen. EEN SCHIP GEZONKEN.' Aan de Berliner Lokal-Anzeiger wordt uit Alexan- drië bericht, dat op den Nijl een schip met inboorlin gen, dat van Nasr-el-Zajat naar Dessoeck voer, gezop- kon is. lot nu toe zijn 36 lijken geborgep. Men vreest dat bijna 100 menschep verdronken zjjp. OHOLERA- le Ipek zijn 39 sterfgevallen aan cholera yoorgeko- men. Je Djakoya, zijn 4 sterfgevallen aangegeven. Te Witrovitsa zijn 7 geyallep met doodejijken afloop voor gekomen op 19 nieuwe gevallen, waaryan U opdey de soldaten. Te Triest heeft zich een nieuw geval van cholera voorgedaan. Een officieuse mededeeling zegt, d'at de gezondheids toestand te Marseille geen aanleiding geeft tot onge rustheid. Enkele gevallen van cholera hebben zich voorgedaan in het krankzinnigengesticht, maar zijn gemakkelijk te beperken door de meer energieke maat regelen. In de stad enkele hier en daar verspreide ge vallen, waartegen zulke maatregelen genomen zijn, dat een verdere besmetting voorkomen wordt. EEN GROOTE UITSLUITING. Het verbond' van werkgevers van de Dusseldorpsche machinefabrieken en ijzer-, staal- pn. metaal-gieterijen heeft, voor zoover zij de eistehen van zijn arbeider?- nog niet ingewilligd heeft, besloten niets meer toe té staan. Daar de andere werkgevers hetzelfde besluit genomen hebben, kan men in Dusseldorp een groote uitbreiding van metaalarbeiders verwachten. Het aantal arbeiders, dat te Leipzig werkloos is tengevolge yap dp stakipg en dp uitsluiting bedraagt 12.000 van de 17.000 werklieden in de 119 fabrieken, die zijn aangesloten hij den boud yan tnetaalfabrikan- ten. KRUITMOLEN VERWOEST. MELILLA, 9 Aug. Een kruitmolen is in de lucht gesprongen, Bijzonderheden ontbreken tot nog toe. NTEUWE FOTOS VAN H. K. TL PRTNSES JULIANA. AMSTERDAM, 10 Aug. Op verlangen van IJ. M. de Koningin zijn door de firma Guy de Coral pp twee nieuwe foto's gemaakt van het Prinsesje op het Loo. De eene stelt voor het Prinsesje staande naast de zwaan, welke zij van dén President van Frankrijk, tijdens diens verblijf in Nederland ten geschenke ont ving. Met de beide; handjes houdt, Zij den snavel van de zwaan yast, leuk kijkend naar al het speelgoed dat haar omringt. De twee-de stelt voor het Prinsesje ip wandeltoilet, zittend! op een vierkant tafeltje. Deze foto geeft, zeer duidelijk weer dat het Prinsesje in goeds gezondheid verkeert, Haar gezichtje is vrien delijk en guitig. MILITAIRE MARSOHEN IN DE; HITTE, AMSTERDAM, 10 Aug. Hedenmorgen kwam een bataljon Infanterie van het. zevende' terug van een marsch. Nabij de Watergraafsmeer werden twee mi litairen zoodanig" do'or de warmte en vermoeienis be vangen dat zij ineen zakten en bewusteloos werden weggedragen. UIT HEER-HTTGOWAARD. Hedenmorgen werd brand veroorzaakt in een hooi schelf van dén heer A. Overtoom aan den Middelweg. Vermoedejijk is deze brand tp wijtep aan Jrindereq. die met vuur speelden. De vlammen deelden zich a] spo.e dig mee aan een tweede hooischelf, en sloegen tevens over op een schuur en daaraan grenzende koolboet. Door van alle zijden toegesnelde hulp- is het woonhuis behouden gebleven en konden rijtuigen, gereedschap pen enz. wordep gered. Ruim 14 wagens hooi en epn partij stroo gingen in de vlammen op, evenaR de beidp gebouwen. De inmiddels aangerukte brandweer is het vuur in zooverre meester, dat voor verdere uitbreiding geen gevaar bestaat. De scfyadp wordt dóór verzekering gedekt. Burgerlijke Ntaiul. GETROUWD 10 Aug. Pieter Adrianus Gerardus Louws en Adriana Josepha Winkelaar. Johannes Frijn en Jacoba Geertruida Kroese. Cornells Molle» vanger en Aafje Hollenberg. GEBOREN: 10 Aug. Herman Becnhaid, z. van Pieter Cornells vau Haren en Catharina Elisabeth Frese. Co-- nelia, (j. vati Willem de Vries en Maartje vgn gijp, Ingezonden stukken. M. de R, Pas nu krijg ik inzage van een strooibiljet hetvyelk tijdens dp jongste verkiezingsperiode, in beperkten kring- is verspreid' gewordep. In hoffelijke bewpqrdin- gen, de tijd- der pamfletten ia voorbij, wprdt er daarip op gewezen, dat „een streng kathojiek als' zoodanig zijn „persoonlijk inzicht zal ten offer brengen aan het jn- .zicht van den geestelijke, indien dit met bet zijne „verschilt." Deze stelling wordt geïllustreerd' door een voorbeeld, in hetwelk men doet uitkomen dat -ik, hoewel persoon lijk tegen de oprichting va>n een Hanze-afdeeling, (niet R. K. Winkeliers-vereeniging) mij tenslotte daarbij neerlegde „op bevel van hooger hand," en on der bewoordingen, die ik mij zelf niet herinner ooit te hebben gesproken. Aangezien „Eensgezindheid" den vorm waarin mijne z. g. „onderwerping" zou zijn gegoten, heeft vernomen uit den mond van hem, die blijkbaar na 5 jaar deze woorden als t ware stenografisch nog bij zich draag1 daarenboven van iemand, die zich in publieke uitlatih gen nog nimmer heeft schuldig gemaakt aan een fla ter van eenige beteekenis namelijk van den heer Fortuin, aan wien vergund werd de vergadering bij te wonen, waarin besloten werd een Hanze op te richten, mag 't, jtaar nipt lrjyalijk ge.npm.en worden, djt aange boden strijdmateriaal je hebben aanyaarj, VopraJ niet, een hei haar wordt gebracht, als boete-offer door

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2