STADSNIEUWS. iTl'Txe lUAJüv. CADETTENSCHOOL. I op Reupers hebben gemaakt. Aanstonds vertelde hij aan meerdere personen, dat hij onschuldig gestraft was met 8 dagen arrest; hij had zoo laat bij den ma joor Ghijsen moeten werken. Deze had hem gezegd „Als je te laat komt, zeg dan, dat je naar Eijsden ge weest bent, en dat ge je verlaat hebt." Aan zijne grootmoeder moet Reupers hetzelfde heb ben verklaard. In de kleeding van Reupers werd na zijn dood een stukje papier gevonden, waarop hij met potlood' zijn naam had geschreven en verder: „Wraak aan Baltes- sen, en aan Gijsen." ITIT WIERINGERWAARD. De heer D. de Jong alhier slaagde gisteren VGravenhage voor de acte handteekenen L. O. Ten gevolge van den uitslag van het toelatingsexa men voor een plaatsing als cadet komen in aanmer king voor den dienst hier te lande C. D. Kamerling, J. W. Yintges, S. L. Wijnbergen, II. G. Blok, M. de Vries, E. A. A. Liera, F. J. Duynstee, F. Lugt, G. C. Eykman, E. E. T. Duller, J. A. Aler, C. J. W. Lanen, H. E. Donner, J. K. van Prehn, S. J. graaf van Lim burg Stirum; voor den dienst in Nederlandsch-Indië M. P. Pattist, P. J. Droog, J. W. van Royen, M. Behrens, E. D. Fokkema, W. A. M. Molenaar. te UIT URSEM. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Franseh L. O. mejuffrouw C. E. Schouten alhier. UIT HOORN. Het kapitaal, benoodigd voor de alhier te ijsfabriek is volteekend. stichten UIT DE RIJP. Gisteren viel mej. Heuvel, huishoudster van den heer Van Doorn, d!oor een openslaand luik naar bene den. Zwaar gewond werd zij opgenomen, waarna da delijk geneeskundige hulp werd' ingeroepen. Naar men ons meedeelt, is haar toestand: zorgwekkend. UIT OTERLEEK. In de gisteren gehouden Raadsvergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren en de 'burgemeester al» voorzitter fungeerde werd, nadat de notulen waren ge lezen en goedgekeurd, mededeeling gedaan van de goedkeuring van het 1ste suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag en van de aanneming van den heer Zwiep, als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarna de geloofsbrieven van de herbe noemde leden en het nieuwe lid door de commissie werden nagezien en in orde bevonden. Overeenkomstig het, advies dier commissie werd tot toelating als raadsleden van die heeren besloten, waarop vervolgens de herziene verordening tot heffing van schoolgelden werd goedgekeurd. Bij het sluiten dezer vergadering zeide de voorzitter de tolk der vergadering te zijn, als' hij den heer Jb. Akkerman, die door hoogen leeftijd verzocht had voor cene herbenoeming als raadslid niet weder in aanmer king te komen, zijn dank betuigt vot)r de bereidwillig heid waarop hij zijn plicht als raadslid steeds heeft waargenomen. HEIDEBRAND. Onder Hilversum nabij het Loosdrechtsche boscli zijn gisteren ongeveer 10 hectaren heide verbrand. Door den vrij hevigen wind en de groote droogte liet de brand' zich ernstig aanzien en liepen de uitgestrek te sparrenbosschen in de nabijheid van het verbrande terrein eenigen tijd1 groot gevaar en waren dan de ge volgen niet te overzien geweest. Met ongelooflijke krachtinspanning wisten brand weer en politie dit gevaar echter te bezweren. LOTING VOOR DE NATIONALE MILITIE, bd. broederdienst. lg'. lichaamsgebreken, id. in dienst. Egmond-Binnen. 16 lotelingen. G. P. Apeldoorn 6. II. Bakker 13. P. van den Berg 1. A. Gaarhuis 10. P. II. de Goede 12. J. Groot' 3. W. Liefrink 16. C. Melker 7 lg. N. Mijwaard' 11. C. v. d. Molen 15 bd. P. Roozing 9. Jb. Sehuijt 8. Jb. Stoop 2 lg. A. de Waard! 5. P. de Waard' 14. N. P. Wittebrood 1 lg. Oudorp. 13 lotelingen. D. Blom 2. J. Boots 12. J. Bos 10 lg. G. Buren 3 lg. C. Bijman 8 lg. O. J. Droog 11. L. F. Essevel 9. J. Kooiman 1 bd. G. Lenting 13 lg. N. Meijer 6 lg. W. Moeyes 5. S. Vader 7. Th. Vader 4. Zuid- en Noord-Schermer. 10 lotelingen. L. Blauw 3. G. Honing 4 lg. W. de Jong 1. P. Kieft 9. D. Klinkhamer 7. T. Neij 2. M. Poeser 10. J. Slooten 6 lg. G. H. van Truien 5 bd. P. Velthuis 8. Schoorl en Petten. 18 lotelingen. J. Breed 16. D. van der Burg 8. C. Duin 9 lg. Jb. van Essen 17. J. Hoogvorst 4 lg. A. T. de Jager 11 lg. P. Kuiper 7. J. M. Louter 5 lg. ,T. J. Mors 15 K. Peijs 2. W. Polle 18. M. Praat 1. J. Rozendaal 3. D. Snip 10. S. Wever 13 bd. J. de Winter 6. W. Kolkman 14 lg. J. van der Vries 12. Koedijk. 14 lotelingen. O. Barsingerhorn 10. J. de Beurs 8. C. Boon 14 lg. -T. Dekker 2. L. Ilartlandl 7 lg. P. Kok 1. S. C. E. Ivooyman 3 lg. J. Koorn 6 lg. P. Mantel 9. E. W. Melchior 13. Jb. Otto 5. C. Snip 4. Jb. Toepoel 12. J. Wit 11 id. Warmenhuizen. 8 lotelingen. Jb. Bakker 8. P. Barsingerhorn 6 lg. Th. Doffer 4 bd. A. Kroon 7. Jb. Mooij 2 lg. C. de Nijs. 5. A. Ooyevaar 1. J. Sieuwertsen 2. Ursem. 11 lotelingen. El. Evers 2. J. Goed 7 lg. C. Jonker 9 bd. R. Koe- temeij 5. M. v. d. Lee 6. S. Mulder 3. P. Nooij 8. J. Out 11 bd. S. Pater 4 lg. C. J. Ruiter 10 lg. J. B, Stam 1 bd. ERNSTIGE BRAND. In den afgeloopen nacht heeft een zware brand ge woed te IJsselstein. De brand ontstond in de sigaren fabriek van de firma Weijers en sloeg vandaar over op de fabriek van de firma Schilte om ten slotte de kerk van de Ned. Herv. gemeente in lichte laaie te zetten. De schade alleen voor de firma Schilte wordt geraamd op 25.000. De Ned. Hervormde kerk is tot den grondl toe afgebrand. De Utrechtsche brand weer vertrok ter assistentie. LAAG WATER, Te Arnhem staat het water in den Rijn zóó laag en is er in de gemeentelijke zweminrichtingen zoo weinig water, dat er van zwemmen geen sprake meer is. De zwemmers komen nog niet tot aan het middel in 't wa ter. De kleine jongens gaan nu in het „diepe" bassin spelen. INBRAAK. Woensdagochtend! te ongeveer 8 uur is bij de wedu we Groenewoud, N. Leliestraat te Amsterdam, inge broken. Toen de wed. Groenewoud van den kerkgang thuiskwam, bemerkte zij, dat alle kasten overhoop wa ren gehaald en velschillende kleedingstukken over den vloer verspreid' lagen. Bij onderzoek bleek, dat een kistje, inhoudende 365 en 20 francs, gestolen was. De dader is zeer brutaal te werk gegaan daar hij voor de alcoot, waar een zoon en een kleindochter van de weduwe £J. sliepen, een sprei had opgehangen. Later werd het kistje teruggevonden tusschen eenig goed. Het geld behoorde aan een zoon van de wed. die gees telijke is en dit. bedrag voor kerkelijke doeleinden moet aanwenden. De politie heeft de zaak in onderzoek. KORTE BERICHTEN. Gisternacht is een schildKvachti in het artillerie- park te Arnhem door drie personen aangevallen. De schildWacht loste een revolverschot en verwondde zich zelf aan een vinger van de linkerhand. De aanvallers sloegen op de vlucht, Te Oosterhout is de metselaar de Rooy, die Maandagmorgen van een in aanbouw zijnd huis is ge vallen, aan de gevolgen daarvan in het gasthuis over leden. Het kindje van V. dat Dinsdagavond te Wage- ningen door het omtrekken van een petroleumstel zich deerlijk verbrandde, is overleden; voor de moeder be staat er eenige kans op herstel. Ten nadeele van een bewoner der Vijzelstraat te Amsterdam is Woensdag een geldkistje met 250 ge stolen. In de Nieuwe Leliestraat aldaar wordt uit een woning een bedrag van 300 gemist, d'at in e( geldtrommel geborgen was. In het Noord'hollandsch Kanaal, onder Amster dam, is Woensdagavond een jongetje van de schuit, waarop het thuis behoorde, te water geraakt en ver dronken. De 16-jarige v. M., te Leerdam, werkzaam op de boutzagerij van de firma Varsseveld en Co., aldaar, is door een drijfriem, die op de schijf sloeg, getroffen. De jongen was dadelijk dood. Het. 6-jarige zoontje van J. V. te Krimpen aan den IJssel is gisteren in den IJssel verdronken. Gistermorgen is uit het kanaal te Middelburg opgehaald het lijk van een man van ongeveer 60 jaar, vermoedelijk een vermiste reiziger. De Nederl. Wielerbond heeft tegen Zondag 27 dezer een afstandsrit van Amersfoort naar Groningen (170 kilometer), over Harderwijk, Zwolle, Meppel en Assen uitgeschreven. Voor amateur-vissehers is het vischwater in 't Amsterdamscheveld! (Drente) een dorado. In korten tijd' zijn niet minder d'an vier groote snoeken er be machtigd, die te zamen 50 pond wogen, namelijk een van 16, twee van 12 elk en een van ruim 10 pond. Gisteren zijn te Kaatsheuvel twee kinderen van engeveer 10 jaar bij bet baden verdronken. Na geruimen tijd te hebben stilgestaan is de schaatsenfabriek van de firma G. S. Ruiter, te Ak- Jtrum, weder in werking gesteld. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 13 Augustus 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. - Avond 6 uur, Ds. van de Broek van Do-drecht (voor Ds. de Pree.) Kapel, 10 uur, de heer de Borst, cand. te Schagen (voor Ds. Vinke). Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. J. Ph. Makkink, Evang. Luth. pred. te Kampen. (Beroep). Doopsgez. Kerk, 10 uur, geen dienst. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. Melchers, van Pur- merend. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, ds. de Vries van Nieuw Leuven. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Woens dagavond 8Vu uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag van 3i/j5 uur, vergadering van de knapen- vereeniging „Samuel." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 9l/2 uur, ds. H. W. Bosch. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, ds. J. de Vries, van Goes. Herv. Gem. te Egmondbinnen, geen dienst. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Stompetoren, geen dienst. ENGELAND. Het debat in bet Iloogerhuis is gis teren den geheelen avond voortgezet en toen het later werd groeide de opwinding. Er was weinig belang stelling in de redevoeringen, die grootendeels werden gehouden door lords, wier inzichten alreeds bekend waren. De unionistische lord Camperdown deelde mee, dat' hij van plan was de regeering te steunen om de schepping van pairs te vermijden. Vervolgens ver- Haarde de hertog van Norfolk, diet vroeger de politiek van onthouding van Lansdowne gesteund had, dat hij lord Halsbury zou steunen om de stem van Camper- down te neutraliseeren. Lord Halifax sloot zich ook bij lord! Lansdowne aan en zeide, dat hij met het oog op de houding van Camperdown, Halsbury zou steu nen. De beslissende stemming zal gehouden worden over de kwestie, dat de pairs niet volharden bij lord Lansdowne's amendement en deze stemming zal bei- slissen over het lot van de vetowet. Lord Morley heeft de volgende belangrijke mededee ling gedaan in antwoord op de vragen van Lord Lansdowne en lord! Mideltonindlien de vetowet van avond zou worden verworpen dan zou de koning zijn toestemming geven tot de schepping- van een genoeg zaam aantal pairs, om beschermd! te zijn tegen iedere mogelijke samenwerking van de verschillende partijen in de oppositie, door welke de vetowet een tweede keer aan een verwerping zou kunnen worden blootgesteld. Het dramatische karakter van het debat werd: tot het einde toe volgehouden toen het huis stemde over de kwestie of het al of niet zou volhouden bij Lans downe's amendementen. Indien de amendementen zouden zijn gehandhaafd zou het wetsontwerp veroor deeld zijn geweest en een nieuwe crisis geschapen. Er heersehte groote onzekerheid over den uitslag van de stemming, maar het was ten slotte duidelijk, dat de regeering het had gewonnen. De liberale pairs juichten luid, terwijl eenige conservatieven jouwden. De geestdrift van de regeeringspartij ging over op het Lagerhuis, waar een dergelijke betooging plaats vond. De Vetowet werd aangenomen met 131 tegen 114 stemmen. De crisis is dus geëindigd. DUITSCHLAND. De Duitsche ministeries van oorlog en koloniën bevestigen, dat in Kameroen den laatsten tijd opstanden zijn voorgekomen, d'ie echter konden worden onderdrukt door ernstig stoken van verschillende stammen, die aan de grens van het Fransche gebied wonen. De militaire bevelhebber van het district achtte zich genoodzaakt, soldaten uit een 1 andere streek te laten komen. De hoofden hebben eeh ter zich daarop onderworpen. 1 OOS TENRIJK-HONGARIJE. De Neue Ereie Presse bevatte gisteren het bericht, dat. het heengaan van den^ rijksminister van oorlog von Schönaich niet de tenige ingrijpende verandering in het legerbestuur zal zijn. Waarschijnlijk zal ook een verandering intre den „in een anderen hoogen post." Dit slaat op aarts hertog Frans Ferdinand, die ter beschikking staat van den opperbevelhebber van het Oostenrijksch-Hongaar sehe leger. Liet blad schrijft: „Het is bekend, dat tusschen den rijksminister van oorlog von Schönaich en den man, die dien anderen post bekleedt, sterk verschil van meening bestaat omtrent de hoegrootheid der midde len, waarop voor het leger aanspraak mag worden ge maakt. Tengevolge, van deze tegenstellingen is de een heid in het legerbestuur verbroken. Men gelooft niet, dat men door een wisseling in het ministerie van oor log alleen de gestoorde eenheid' kan herstellen, omdat ook ieder opvolger met dezelfde moeilijkheden zou te kampen hebben. Op deze gronden neemt men in goed ingelichte kringen aan, dat bij het aanstaande heen gaan van den rijksminister van oorlog, ook een veran dering in een anderen centralen post in ernstige over weging genomen wordt." Dit zou dan te beteekenen hebben, dat de troonop volger zijn tegenwoordige post, die hem bij de passie ve houding des Keizers de beslissende stem en het op perbevel van het leger gaf, zou moeten verlaten. Sedert vier weken is in de Hongaarsche Kamer de legerhervorming aan de orde. Met, de behandeling is men echter in dien tijd' nog geen stap verder geko men tengevolge van de voortdiirende stelselmatige obstructie van de oppositie. Bij den aanvang n.l. van elke zitting dienen vier leden van de oppositie een verzoek om verlof in. De re geeringspartij wil dit dan inwilligen, de oppositie ech ter wenscht hoofdelijke stemming. Iedere stemming duurt een uur en daar de zittingstijd op vier uur be paald is, word't de geheele duur der vergadering inge nomen door die stemmingen. Om de eentonigheid echter te breken, wordt er nu en dan ook eens1 een rede gehouden; in den loop van vier weken is dit echter slechts vijf maal voorgekomen. En toch schijnt er, volgens de berichten uit Boeda pest kans te bestaan op een schikking. In de pers en zelfs in de Kamer is het verzet tegen de hoofd'punten van de legerhervorming verzwakt, daar men inziet, dat die hervorming er toch komen moet en dat de op positie, wanneer zij het huidige ministerie omkegelt, zelf in den zuren appel zal moeten bijten. Daarentegen treedt de kiesrechthervorming steeds meer op den voorgrond en te dezer zake schijnt de op positie in ruil voor inwilliging van de legerhervorming te eisehen dat hare wenschen ten aanzien van het kiesrecht worden vervuld; zij wil n.l. het algemeene, gelijke en geheime kiesrecht, gemeentewijze uit te oefenen. In hoofdzaak is dat ook het stelsel van de regeering, zoodat het niet moeilijk zal vallen in deze tot overeen stemming te komen. En is deze eindelijk bereikt, dan is er geen reden meer tot obstructie en kan de wetge vende machine weder worden aangezet. SPANJE. Het onderzoek van den krijgsraad te Cadix heeft uitgemaakt, dat de muiterij op de Nu- mancia door republikeinsche matrozen geleid' werd. Zij waren van plan zich meester te maken van de offi cieren en daarna een omwenteling op touw te zetten te Malaga. Er zijn 6 man ter dood veroordeeld, onder wie de raddraaier, die zich met de wapenen in de hand verzet heeft. BALKAN-SCHIEREILAND. In Turkije wendt men ingespannen pogingen aan om het Turksche pas sagiers- en vrachtverkeer onder nationale vlag* te bren gen. Zoolang de Turken zich hierbij bedienen van middelen, die een koopman aanwendt om concurrentie te boven te komen, zou dit een economische wedstrijd zijn, zooals dikwijls voorkomt. Nu echter beginpen de lurken op zulk een wijze tegen de buitenlandsche maatschappijen te werk te gaan, dat -een maatschappij zich genoodzaakt heeft gezien, om diplomatieke tus schenkomst in te roepen. Eenige weken geleden heeft bet Turksche scheepvaartbestuur een geregeld'en dienst van Ivonstautinopel naar Klein-Azië geopend. Hierbij word't niet alleen tegen de concurrenten met lagere vrachtprijzen gewerkt, ook de schuitenvoerders nemen deel aan de beweging en bereiden den passa g'iers, die met Oostenrijksche stoomschepen willen rei zen, de grootste moeilijkheden. Bovendien jagen zij bun vrees aan door bedreiging met onaangenaamhee- dnn bij de ontscheping. De ijver van de schuitenvoer ders gaat .zoover, dat zij passagiers voor Turksche stoomschepen voor niets of voor een prijs vervoeren, terwijl de vrachtprijs, 102 graden F. geconsta- van van een voor zeer ge-ringen om naar een Oostenrijksch schip te komen, ten minste 4 francs be draagt. De overheid staat hier lijdelijk tegenover. Tot prefect van Konstantinopel is, in plaats Subhi-bei, Kiasim bei, tot nog toe gouverneur Aleppo, benoemd. Met hem komt op dezen post man, die, naar gemeld wordt, even edeldenkend, beschaafd en eerlijk is. Gemengde mededeelingen. HOOGE TEMPERATUREN. In Engeland is het niet zoozeer gisteren, als wel eergisteren de kritieke hitted'ag geweest. Aan officiee- le observatoria werden de volgende temperaturen (in de schaduw) genoteerd, alle uitgedrukt in graden Fahrenheit: Zuid Kensington (Londen) 97, Hilling- ton (Norfolk) 97, Kew (nabij Londen) 95, Notting ham 94, Margate 92, Folkestone 90. Door niet-officieele waarnemers werden nog waar genomen: Ponders End 98.8, Centraal Londen 95. Ponder's End ligt vlak bij Enfield, even ten noorden van Londen. De thermometer, waarop deze tempera tuur werd- afgelezen was geverifieerd' aan het Kew- observatorium. De waargenomen temperatuur was de hoogste nog- ooit in of bij Londen genoteerd. De tot dusver in Augustus in Londen waargenomen hoog ste standen zijn eveneens abnormaal. Dit blijkt uit het volgende lijstje van de hoogste temperaturen in de schaduw in graden Fahrenheit, 1 Aug. 82, 2 Aug. 79, 3 Aug. 74, 4 Aug. 77, 5 Aug. 73, 6 Aug. 75, 7 Aug. 81, 8 Aug. 88, 9 Aug. 97. Hoe abnormaal hoog die temperatuur van 97 graden Fahrenheit op j.l. Woensdag in Londen geweest Is (en trouwens ook die van 92% graden F., gisteren te Rot terdam geconstateerd en van de temperaturen, op dienzelfden dag en op 28 Juli j.l. te De Bilt aangetee- kend) moge blijken uit een bieronder volgend lijstje. In de laatste 70 jaar zijn in of nabij Londen slechts betrekkelijk zelden temperaturen van 93 graden of meer geconstateerd, en wel op de volgende dagen 18 Juli 1859 93, 15 Juli 1876 93, 16 Aug. 1893 93, 18 Aug. 1876 93.1, 5 Juli 1846 93.3, 15 Aug. 1876 93.8, 17 Juli 1876 94.0, 16 Juli 1900 94.0, 11 Aug. 1884 94.2, 17 Aug. 1893 94.2, 16 Juni 1858 94.5, 18 Aug. 1893 95.1, 22 Juli 1868 96.6, 15 Juli 1881 97,1. Neemt men dus 97 als de hoogste temperatuur van Woensdag aan, dan was dat op één na de hoogste ooit. bij Londen waargenomen, en de hoogste sedert 30 jaar. Te Tonbridge (in Gent) is eens; een temperatuur op- get,eekend van IOOV2 graden E., en wel op 22 Juli 1868 (Londen had toen 96.6). Het vorige jaar is in de Ver. Staten bij Washington door officieele waarnemers teerd. Juli en Aug. van dit jaar zijn dus voor West-Europa wel zeer bijzonder warm geweest. DE STAKING IN ENGELAND. Gisteren schatte men het aantal stakers in de ha vens te Londen op 80.000 man. Op geen enkel schip wordt gewerkt. 1400 Spoorwerkers van de goederen- af deeling van de Great Western Railway staken. Te Paddington, het hoofdstation van d'e Great Western, staat het bedrijf stil. De maatschappij heeft het ministerie van binnen- landsche- zaken om hulp gevraagd. In Oost-Londen verergerde de staking nog, doordat de ondergeschikten van het Londensche havenbestuur staakten, daarmee opvolgende de bevelen van de sta kingscommissie, die beweerde, dat zij stakerswerk ver richtten. Het werk in de haven staat thans heelemaal stil. In de straten van Oost-Londen heeft zicli een her- baling van geweld voorgedaan, de stakers wierpen vele vrachtwagens omver. Trekpaarden en werkwillige vrachtrijders verjoegen hen. De stakers trachtten daardoor een schaarschte aan vleesch en andere le vensmiddelen te bewerken. Gistermiddag hebben de ministers van binnenland- sche zaken, financiën en oorlog, alsmede de minister van handel en de bekende bemiddelaar Asquith een bespreking gehouden. De conferentie moet besloten hebben zoo nood'ig krachtige maatregelen te nemen, ten einde de handha- ving- van de orde in Oost-Londen te verzekeren. Er is bevel gegeven de automobielen van de leger- intendanee naar Londen te sturen, ten einde spoedig paardenvoer en legerbehoeften te kunnen vervoeren. Intusschen is voor alle politieagenten in Londen het verlof ingetrokken. Duizenden vrachtrijders en vracht dragers aan de Great Northern Great Central en Great Western spoorwegdienst hebben het werk neer gelegd, waarbij zich tooneelen van geweld voordeden. Alle troepen va,n het garnizoen Colchester hebben gisteravond plotseling bevel gekregen zich gereed te houden om naar Londen te vertrekken. Tien duizend' man troepen te Aldershot staan gereed om naar Londen te vertrekken. De militaire politie bewaakt de sporen van den gouvernementsspoorweg en heeft het bevel ontvangen te' zorgen, dat niemand' de voorbereidende maatregelen ziet. Te Liverpool hebben gisteren ernstige onlusten plaats gehad, die het zenden van troepen derwaarts hebben noodzakelijk gemaakt. De burgemeester zegt, dat de lezing van de riot act vermoedelijk noodzakelijk zal worden, hetgeen neerkomt op de afkondiging van den staat van beleg. De beurs te Londen verkeert voortdurend in gedruk- ten toestand door de stakingsonlusten. De aandeelen van de Londensche Omnibusmaatschappij zijn gevoe lig gedaald wegens de gegronde vrees, dat gebrek aan petroleum liaar noodzaken zal het geheele omnibus- verkeer te staken. De bestuurders van de motorrijtuigmaatschappijen te Londen verklaren,, dat zij eerlang ook genoodzaakt zullen zijn den dienst te staken en dit om denzelfden reden. De makelaars in edele metalen Pixley en Abell, be richten, dat het vervoer van gereed' geld' nagenoeg on mogelijk is geworden. De markten van Ballingsgate (visch) en Oovent Garden (voornamelijk fruit en bloemen) zullen ver moedelijk sluiten. De staking van de kolensjouwers is gistermiddag geëindigd, doordat de minister van handel in een con ferentie de eisehen der werklieden inwilligde, maar zulks beteekende nog volstrekt niet, dat de kolensjou wers het werk zullen hervatten. Zij weigeren dit, zoolang de eisehen der andere sta kers niet ingewilligd zijn. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. De Romeinsche correspondent van de Lokal-Anzei- ger seint, dat de Paus een goeden nacht heeft doorge bracht, De koelere kamer heeft gunstig op zijn toe stand gewerkt. De hoest heeft, opgehouden. Ook zijn de pijnen aan de knie verminderd. De koorts is evenwel nog niet. geheel verdwenen. De lijfartsen constateeren een heuglijke verbetering van den algemeenen toe stand. Bij de ontvangst van het diplomatieke corps deelde de staatssecretaris mede, dat de jicht.aanval bezig was te verdwijnen. De Paus was echter voor het overige zwak en moest ontzien worden. Dit bericht komt overeen met een officieus telegram uit Rome. V olgeus de Milaansche Corriere della Sera wordt echter de toch reeds bedenkelijke toestand van den Paus, die zooals bekend aan jicht, en bronchitis lijdt, door een nierziekte gecompliceerd. Op het Vati- kaan moet daarover groote ongerustheid bestaan. De aanval van jicht in de rechterknie, die belang rijk verminderd is, is op weg naar volkomen beter schap. Toch, vooral door de buitengewone warmte, hééft de Paus nog verscheiden dagen van rust en goe de verzorging noodig. De Paus mag het bed verlaten EEN LUCHTSPIEGELING. Woensdag is: het te Parijs de warmste dag van de maand', het jaar en de eeuw geweest. Te 1.15 bereikte thermometer 37,7 gr. O. Er was geen koeltje, zoodat de Parijzenaars geen andere conversatie voerden dan de warmte. Merkwaardig is het, dat als gevolg van de hitte in het Bois de Boulogne een luchtspiegeling werd! gezien. De heer Fournier, lid' van de Astronomi sche Vereeniging wandelde met een vriend in de Al- lée der Acaeias toen hij bij den Tir aux pigeons iets zag, dat geleek op een groot meer. De hellingen van St. Cloud werden duidelijk erin weerkaatst. Bij hun nadering scheen het meer terug te wijken en zij werden zich bewust, dat zij te doen hadden met een luchtspiegeling. EEN NIEUW GOUDVELD. Uit Moffat (Col) wordt bericht, dat op 70 K.M. ten zuidwesten van Pueblo, aan den oostelijken zoom van Saguache county, een nieuw goudVeld ia ontdekt, dat. zeer rijk schijnt te zijn. Een onderzoek, ingesteld door een deskundige te Pueblo, toonde een goudgehal te aan ter waarde van 100 dollar per ton, één monster onderzocht door een deskundige te Las Angeles, deed dezen zelfs een opbrengst van 240 dollar per ton voor spellen. Laatste berichten. BENOEMD. s-GRAVENHAGE, 11 Aug. Benoemd tot 1 eeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool tel Alkmaar de heer W. Francken, leeraar te den Helder. TIMOR EN PORTUGAL. 's-GRAVENHAGE, 11 Aug. In zake de quaestie met Portugal over Timor word't medegedeeld', dat ge durende de onderhandelingen over het geschil', waarbij het stilzwijgen de voorloopige handhaving van het sta tus quo werd verondersteld, een schermutseling plaats had tusschen Portugeesehe en Nederlandsche troepen- De Gouverneur-Generaal heeft aan den Gouverneur over de Portugeesehe Timor zijn leedwezen betuigd over het verlies van menschenlevens. bij die schermut seling en vrijlating der gevangen genomen Portugee sehe militairen gelast. Het Portugeesehe bewind had nadrukkelijk verzocht aan het geschrevene en bespro kene geen openbaarheid te geven, EEN STOOMKETEL GESPRONGEN. RO ITERDAM, 11 Augustus. Hedenmorgen is het lijkje van het dochtertje van juffrouw Van Beek op gehaald. Het lijk van den stoker Geil is nog zoek. De

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2