ALLERLEI. éMÉÉ.érn Het onvergeeflijke. Vraag en aanbod. Schaakrubriek. if m m m m - i mm._$m iA.Ü Éi Velen hebben een nieraandoenin^ lil W!m straat 54. H. de Jong-, n. h., huishoudster, Payglop 7. M. Maartens, n. h„ dienstbode, Payglop 7. A. Keeps, ti. h., handelsreiziger, Payglop 14a. H. H. Smoren- berg, r. c„ zonder beroep, Landstraat 12. G. Schoone- wil, n. h., inlegger, Runstraat 1. M. J. Voerman, 1. h., officier van het.Leger des Heils, Limmerhoek. J. A. Groeneweg, n. h., zonder beroep, Kanaalkade 10. A. W. üdo, n. h., inspecteur directe belastingen, Kenne- merstraatweg 81. C. Druiven, r. c., zonder beroep, van der Woudestraat 55. Th. H. Roër, n. h., winkelbedien de, Verdronkenoordl 25. G. F. Blok, n. h., dienstbode, Koningsweg 21. J. M. Visser Arnts, r. c., zonder be roep, Magdalenenstraat- 37. G. W. Henning, n. h., vee handelaar, Kennemerstraatweg 158. O. Borst, r. c., grutte.rsbneeht, Nieuwst-raat 13. H. de Rover, geene, ketelmaker, Voormeer' 27. VERTROKKEN PERSONEN. A. Koning, instrumentmaker, n. h., Oudegraoht 112, Arnhem. T. Wortel'-Mosk, zonder beroep, d. g., Laat i2a, Velsen. P. Avis, handelsreiziger, n. h., Limmer hoek 8, Zaandam. T. van Driel', dienstbode, n. h., Metiusgraoht 100, Beijerland. J. de Vries-Gorter, zon der beroep, n. h., Stuartstraaf 41, Beverwijk. W. Ros kam, huishoudster, n. h., Oudegracht 31, Castricum. E- C. ^'a^e, kinderjuffrouw, w. h., Oudegracht 297, Utrecht. A. M. Vosman, kinderjuffrouw, r. c., Stationstraat 6, Schoten. I. liar tog, zonder beroep, ge rot., I.uttik-Oudorp 45, Wormer. D. Kersting, zonder beroep, geene, Limmerhoek 40, Hilversum. A. J. de Graaft, kappersbediende, r. c., Payglop 10, den Haag. H. H. E. Levert, assistente huishouding, geene, Pay glop 7. lTeiloo. II. C. F. M. de Bruijn, winkeljuffrouw, r. c., Baansloot 29, Baarn. H. Loots, teekenaar, n. h., Helderscheweg 9, Deventer. K. Schouten, gasstoker, r. c., Sliksteeg 8a, Barsingerhorn. J. G. F. Kueter, timmerman, r. e., Verdronkenoord 54, Assen. J. H. Slee, zonder beroep, o. 1., strafgevangenis, Amsterdam. Verkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. r": Roomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstrantsch. h.l. Hersteld Luthersch. e.l. Evan gel. Lutherseb. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. vrije gemeente). HERINNERING SDAGEN. Maandag 14 Augustus 1826. Hermann Brehmer, de man van de behandeling der longtubelculose, te Kurtsch geboren. Hij overleed in 1889. 1841. De wijsgeer Johann Friedrich Herbart te GöHingen overleden. Hij werd in "1776 geboren. Enkele kernwoorden: „Het aanschouwen is het belangrijkste van de vor mende bezigheden van een kind." „De. geschiedenis moet de onderwijzeres der mensch- heid zijn; en wanneer ze dit niet wordt, dragen de on derwijzers der jeugd voor een groot deel daarvan dë schuld." Dinsdag 15 Augustus. 1769. Napoleon I te Ajac- °!o op 5I°rsica geboren. Hij overleed in 1821. 1771. Walter Scott te Edinburg geboren. Hij overleed in 1832. 1907. De vioolspeler Joseph Joachim te Ohar- lottenburg overleden. Hij was in 1831 geboren. Vrijdag 18 Augustus. 1792. De Engelsehe staats man lord John Bussell te Londen geboren. Hii over leed in 1878. 1850. De Eransche schrijver Honoré de Balzac te Parijs overleden. Hij was iu 1799 geboren. Zaterdag 19 Augustus. 1662. De wiskundige en wijsgeer Blaize Pascal te Parijs overleden. Hij was in 1623 geboren. 1819- James Watt, uitvinder van de stoomma chine, te LIeathfield overleden. Hij was in 1736 ge boren. door deze aarzelende uitspraak te doen uitkomen hoe zij het volstrekt niet uitgesloten achtte, dat zij zich vergistte en voor dit laatste geval een slag om den arm wilde houden. Van dit standpunt beschouwd, schijnt ons hét boven aangehaalde oordeel een bepaalde voldoening voor de prijsrechters. Schrijver dezesi heeft uit deskundigen mond over No. 300 nog niets anders dan lof gehoord', hetgeen zonder uitzondering voortsproot uit den oorspronkelij- ken indruk, dien deze 2zet. maakte. Persoonlijk was hem dit hoogst aangenaam, omdat hij zich niet herin nerde de combinatie van het interpolatie- en bi-ndings- thema ooit meer te hebben gezien. Oplossing van No. 301 (P. F. BLAKE). 1 Tc3 g3 enz. Zooala te verwachten was, zijn er, die dezen 2zet te hoog en wedera nderen, die hem te laag gesteld vin den. Laten wij voor de jury hopen, dat de waarheid in het midden ligt! Doch, afgezien van deze laatste opmerking, ligt er in dit zoo uiteenloopend! oordeel, toch ook weder veel natuurlijks. Iemand, die weinig problemen gezien heeft, geraakt van zelf onder de bekoring, die deze componist aam zijne tempo- 2zetten weet te geven. Doch hij, die reeds jaren in de iprobleemwereld ver keert, komt allicht tot de conclusie, dat No. 301 niet zoo heel veel nieuws te zien geeft en. dat de au teur er nog wel eens fijnere gecomponeerd heeft ook. Het wil ons intusschen voorkomen, dat men niet mag verwachten, hoe in een eenvoudigen wedstrijd als dezen de deelnemers het beste, wat zij hebben, zullen afstaan. Wanneer binnen eenige jaren haar kunst de vol- maaktheid heeft bereikt, die alleen bereikt kan wor- den door routine en ervaring, zal Miss Burd'ette onge- twijfeld nog veel1 meer slachtoffers maken. In dezen tijd, nu vrouwen gelijk op willen met de heeren der schepping, zich genoodzaakt wanen min stens den doctorstitel te moeten voeren, kan Miss- Bur- dette zich verdienstelijk maken door zich een geheel bijzonderen prijs- te veroveren en een record te maken, dat meer waard is- dan een diploma. Daar zijn doctoressen, apothekeressen, leeraressen bij dozijnen, maar er is maar één meisje in de wereld, die in één week 82.600 vliegen heeft gedood. Zij be hoort door de maatschappij schitterend! beloond te worden voor zulk een weldaad. Men is nu ongetwijfeld nieuwsgierig naar de wijze, waarop dit lieve kind de insecten onschadelijk maakt. Slaat ze er met de hand naar, doodt zij ze in de vlucht of gebruikt ze een speld? Helaas, de couranten geven ons hieromtrent geen bijzonderheden. Maar de heldin wordt gevierd' en bejubeld en ieder wordt opgewekt haar voorbeeld! te volgen. „Doodt de vliegen", is de nieuwe strijdkreet bij dezen modernen kruistocht, waaraan ieder zich haast deel te nemen. Van 1 5 regels 35 Cents, bij vooruitbetaling. CLEOPATRA'S NAALD. Ingezonden Mededeelingen. doch weten het niet. Vele mannen en vrouwen hebben nier- en blaas- kwalen, doch kennen ongelukkigerwijze hun ziekte niet onder dien naam. Zij schrijven hun zenuwhoofd pijn* verlammende pijn in den rug en de lendenen, duizeligheid, rheumatische pijnen, enz. aan andere oor zaken toe. Somtijds is dit zoo, doch verreweg in de meeste ge vallen zijn het de niergiften in het bloed, die dat af gematte en rustelooze gevoel, die urine-stoornissen, waterzucht, rheumatiek en rugpijn veroorzaken. Zij zijn het, die u prikkelbaar, zeurend over kleinigheden en spoedig ontmoedigd maken. Doch verbeeldt u niet, dat gij een ongeneeslijke ziekte hebt en dat gij niet gezond kunt worden. Be handelt de oorzaak uw nieren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren krachtig en gezond maken en hen zoodoende in staat stellen om de onzuiverheden, die uw lijden voroorza- ken, uit het lichaam af te voeren. Wacht u voor namaak. Op iedere echte doos komt ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen voor. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Nierop Slot- houber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. We. 305. 1ste BIJZONDERE VERMELDING. L. A. KUIJERS te Amsterdam. (5) Mat in 2 zetten. No. 300. 2de BIJZONDERE VERMELDING. E. FERBER te St. Amarin. (15) DE MAN MET DE HONDERD WONDEN. In Amerika is overleden een zekere William Laid- lan, bekend als „de man met de honderd: wonden". In December 1891 kreeg Russel Sage, de- gierigste millionair van geheel Amerika, bezoek van een anar chist, Norcroz genaamd-, die een groote som geld eischte. Toen de millionair aarzelde het geld te ge ven, dreigde de anarchist hem te zullen dooden met een bom, die- hij in een reistasch bij zich had. Sage zag terstond', dat zijn bezoeker niet met zich liet spot ten en zeide„Zooveel geld! heb ik niet hier, maar ik zal mijn boekhouder roepen, om het te halen". Hij drukte nu op een ele-ctrischc bel en daar verscheen de boekhouder William Laidlau. Sage greep den niets vermoedende boekhouder bij de schouders en schoof hem als een schild! tusschen zich en, den anarchist. Norcrosz dacht, dat men hem wildé overvallen eu wierp zijn reistasch met' den bom op den grond. Een hevige ontploffing volgde en toen men toesnelde, vond men onder de ruïnen Norcrosz dood', Sage onge deerd en Laidlan met wonden overdekt. Het duurde geruimen tijd voor Laidlan van zijn bekomen wonden genezen was. Hij vroeg aan Russel Sage echter te- vergeefsch om eenige ondersteuning- of vergoeding. Laidlan daagde den millionair voor den rechter, die hein 100.000 dollar schadevergoeding toewees. In hooger beroep werd echter dit vonnis- verworpen en Laidlan bleef ziek en arm zitten. Russel Sage stierf vóór hem en liet zijn millioenen aan zijn vrouw na, die intusschen ook niets- voor het slachtoffer van haai man deed. Laidlan leefde en stierf dan in groote ar moede. Hij laat een vrouw en zoon na. Niet de naald, waarmede de vermaarde Egyptische prinses, wier schoonheid Marcua Antonius onwedër- staanbaar vond, haar kousen stopte. Want tot de vele kunsten, die haar eigen waren, behoorde- die van kou sen stoppen niet. De hier bed-oelde naald is van steen, betreft den naar haar genoemden obelisk, waarmede sedert dertig jaren de Theemskade te Londen prijkt. Oorspronkelijk stond deze gedenknaald te Alexan- drië, naast een andere. Ongeveer een eeuw geleden, tuimelde hij daar omver, waarop Mehemed Ali, dié toen in Egypte de macht in handen had, hem schonk aan het Britsche gouvernement, d-at er geen raad mee wist en derhalve het geschenk afsloeg. Maar een on dernemende Engelsehe geleerde, sir Erasmus Wilson, bracht het gevaarte, zestig voet lang, in 1878 van Alexandrië naar zijn vaderland. Dat karwei duurde enkele maanden. De obelisk werd in een reusachtig grooten ijzeren cylinder ge daan en achter een stoomboot over de zee gesleept. In de Golf van Biscaje schoot de ketting los en dreef de cylinder met het gevaarte weg. Doch later werd- het weer opgeyischt, goed' en wel naar Londen gebracht en op de rivierkade geplaatst tegenover Waterloobrug, ter eeuwige herinnering aan de schoone prinses. De steen, die een sieraadi van Londen is, zit van onderen tot boven vol hiërogliefen, waaraan bezoekers zich gewoonlijk vergapen, zonder er wijs uit te kunnen worden. Hij werd gehouwen uit rood graniet, maar niet expres voor Antonius' minnares. Zij zag 60 ja ren vóór Christus- het levenslicht, terwijl een opschrift van dezen steen luidt dat hij omstreeks 440 jaren vroe- &erÈ door pharao Thothmus III te Heliopolis werd op gelicht. Maar het is- Cleopatra's naald', hoe dan ook. Het graniet daarvan, hoe hard ook, is echter niet tegen de Londensche atmosfeer bestand. Dertig ja ren geleden werd ha-ar naald ingesmeerd, om. het "ver weer tegen te gaan. Doch <yp den duur hielp dat niet. En nu krijgt de steen een nieuwe schmink, om aan de dampen van de Theems wederstand te kunnen bieden. Er is echter op gerekend', dat de- steenkolos eindelijk zal vernietigd' worden. En o-pdat nu het nageslacht van Britten, waar deze obelisk zijn tijd' gehad heeft en verwijderd wordt, een en ander zou leeren kennen om- tieut het geslacht, dat hem bij de Theems plaats-te, werden in een uitholling van het granieten voetstuk de volgende dingen gestopt: Een beschrijving van zijn transport, op perkament- Enkele stukken Doulton-aardewerk. Een stel Engels-die en eenige Indische munten. Een vertaling van de hiërogliefen op den steen. Een peilstok. Een portret van koningin Victoria. Bijbels in verschillende talen. De Pentateuch in het Hebreeuwsch. Een adresboek vain Londen. Whi taker's almanak. Een vertaling- van hoofdstuk 3:16, van het Johan- nes-evangelie in 215 talen. Bradshaw's spoorweggids. Een scheermes van een shilling. Een kistje sigaren en pijpen. Een doosje met haarspelden. Eenige snuisterijen van vrouwen. Een zuigflesch. Speelgoed. Een plattegrond van Londen. Eenige portretten van mooie Engelsehe vrouwen. En een maat van twee voet. Een voetbal, een wicket en een racket hadden daar wel aan toegevoegd! mogen worden. Doch van al de genoemde dingen zullen de Londenaars van over eeni ge eeuwen, raar genoeg opkijken, indien Cleopatra's naald het zoolang- uithoudt! in dit klimaat. J_B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. 1JIE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in alle stijlen, zoowel nieuw als antiek. Ook solied Stof- feerwerk te leveren. Alkmaar. Langestraat B 58. Firma P. J. en C. NIEROP. Snijbloemen-cultuur, JAC. G. VAN GARDEREN, Nieuwpoortlaan 101, Alkmaar. Speciaal adres voor fraai gesorteerde afgesneden le vende bloemen, afgehaald bij elke hoeveelheid tot bil lijke prijs in groote verscheidenheid. Vraag onze be kende reclame-bouquetjes. Te koop een AMERIK. KINDERSTOEL, "station- straat No. 3 of 5. yn een burgergezin kunnen een paar nette COMMER A SAALS geplaatst worden. AdresWildemansstraat No. 10, hoek Westerburg straat. y/mt Mat. in 2 zetten. Oplossing van No. 300 (ERIE' E. WESTBTTRY). 1 Dd8 g8 euz. Een onzer buitenlandscha medewerkers, een alge meen erkende specialiteit. op tweezettersgebied, schrijft ons- over No. 300: belhouw deze opgave, die beslist oorspronke lijkheid verraadt, als een bijzonder knap stuk werk, den eersten prijs ten volle waard." Wij vermelden dit oordeel omdat het. naar onze meening altijd een werkelijke waag is de hoogste on derscheiding toe te kennen aan een 2zet met een aan tal voor de hand liggende gebreken. En speciaal in dit geval, omdat. de. prijsrechters hier den nadruk leg den op het „piquante en het frissche" dezer opgave. Immers hiermede wordt bedoeld, dat deze 2zet een oor spronkelijk cachet, draagt, gelijk elk deskundig lezer onmiddellijk begrijpt. Bedoeld, herhalen wij, want gezegd wordt het zeer aarzelend, waardoor 'de jury zich o. i. eenigszins- bloot geeft. Doch het doel van de jury zal wel geweest zijn juist VAN HET MEISJE, DAT VLIEGEN DOODSLAAT. De tropische zomer, die ons dit jaar ven-assen kwam, is een zachte lente, vergeleken bij de ontzet tende hitte, waaronder ieder jaar weer de inwoners van Nieuw-York en Washington moeten lijden. Zij zuchten onder een vochtige warmte, die het- voor hen des te onhoudbaarder maakt en wat nog- het allererg ste is, een heirleger van vliegen komt de ellende nog vergrooten, een vliegenzwenm, als sinds de zeven pla gen van Egypte de wereld! niet meer bezocht. I Om nu dit laatste euvel zooveel mogelijk weg te ne men, hebben mannen, aan wie gezondheid en zindelijk heid zeer ter harte gaan, besloten een wedstrijd uit- te schrijven. lederen Zondag- reiken zij prijzen uit, aan die weldoeners der mensehheid, die gedurende die week het. grootste aantal vliegen hebben omgebracht. Dikwijls, wanneer de vacantie een paar dagen ge duurd heeft, hoort- men steunen en klagen. Hoe zal ik mijn vacantie doorbrengen? Wat zal ik in vredes naam den geheelen dag doen? Men. heeft van tevoren niet. bedacht, dat zich den geheelen dag amuseeren, minstens evenveel' inspan ning kost, als den ganschen dag werken. Men betreurt onwillekeurig den arbeid, dien men zoo willig verliet. Dank zij den hygiëne-liefhebbers te Washington, kent men nu niet meer de verveling van het. niets doen. Een nieuwe en interessante sport voorziet in de >ehoeft,en van eiken leeftijd. Aan haar beoefening zijn geen bijzondere voorwaarden verbonden: men kan dat doen op reis, in de stad en buiten. Zij is gemak kelijk te leeren en vermoeit noch lichaam, noch geest. Maakt de conversatie niet eentonig, doordat zij er de belangrijkste plaats- in wil. Complimentjes makend, zwaar philosophisch rede- neerend, kunnen dames en heeren myriaden vliegen dooden, geprikkeld door het bewustzijn een nuttig werk te verrichten en de hoop -een prijs te behalen. J V erleden week prijkte aan het hoofd' der lijst vijf en twintig mededingers-, die samen 641.150 vliegen had den gedood. Miss Lay ton Burdette, had voor haar re- kening 82.600 vliegen op het lijstje staan. Haar j overwinning- is des te roemrijker, omdat deze heldin oovst dertien jaren telt. HOE DE O Hl NEEZEN APPLAUDISSEEREN. Het is gelijk men weet, lang niet in alle landen ge- biuikehjk, om in een theater door handgeklap zijn vol doening te toonen. In China is liet teeken van te vredenheid' niet zoo onstoffelijk. Men oordeel© slechts. Zoodra de Chmeezen het stuk mooi vinden en voldaan zijn over het sipel, begint er een collecte onder de toe schouwers en met bet resultaat daarvan wordt een speenvarkentje gekocht. En als de voorstelling haar hoogtepunt heeft be reikt, dan komt- men met het biggetje op de planken en biedt, het den acteurs aan. Gedurende eenige oogen- blikken wordt het. spel dan onderbroken. De directeur van den troep trekt zich- in zijn loge te- ïgu en verschijnt da-n weer in kostbaar zijden gewaad op het toone.el om te bedanken. En na de laatste acte, wanneer het gordijn is ge vallen, en bet, publiek de zaal heeft verlaten, dan fees ten de acteurs en eten lietvarkentje. PAPIEREN HANDDOEKEN. In Kansas zullen met het begin van den volgenden cursus op alle scholen papieren handdoeken ingevoerd worden. Naar verluidt, hebben proeven met dergelij ke handdoeken goed voldaan. De gezondheidsraad van den btaat Kansas heeft 2 jaren geleden het gemeen schappelijk gebruik van drinkbekers op de scholen ver boden. Sindsdien zijn geen diphtheritis-e-pidemieën m den Staat meer voorgekomen en werden slechts en kele, verspreide gevallen van diphtheritis- geconsta teerd. Ook is een verbod! uitgevaardigd om in treinen en aan stations gemeenschappelijke drinkbekers te ge bruiken. De papieren handdoek is niet veel duurder dan liet wass-cken der thans- gebruikte katoenen handdoeken. De doeken zijn ongeveer 30 bij 50 cM. en zijn vervaar digd van zwaar, sterk absorbeerend) papier. Men kan gezicht ,en handen er gemakkelijk mee drogen. - Een rid van 1000 handdoeken met toebehooren kost slechts 2a 3 dollar, nieuwe rollen, die, evenals- closetpapier, om den houder beves-tigd! worden, kosten slechts 50 dollar-centen 1.25). Na gebruik worden de hand doeken verbrand. Tnmaakpotten in bruin en blauw, Keulsch Aardewerk -■-en andere soorten Aardewerk voor den goedkoop sten prijs (fabrieksprijs) en voor Wederverkoopers ex tra korting in 't Glas- en Porceleinmagazijn, de „Passage", doorgang van Luttik Oudorp naarFnidsen D. JANSEN. 1*e koop een Singer TRAPN A AIMACHINE, zoo goed als nieuw. AdresLangestr. B 36. 1J1UINVUURWERK in doozen, met handleiding, vanaf f 1,50. •T. HOLLENBERG, geweermaker, Alkmaar. Te huu('Een flink, breed WINKELHUIS met spiéé gelruiten met open achter-ERF, voorzien van gas- en waterleiding, Hekelstraat 10. Te bevragen Langestraat B 58. r£y huur: Een CAFÉ met verlof, met VEERHUIH staande op besten stand te Alkmaar. Te bevragen Ridderstraat 14. gen Hink, net DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 17 jaar. AdresOLIJ, Langestraat. Middernacht was reeds voorbij en ze zaten als laat ste gasten nog op het terras- van het voorname restau rant. oor lien in de matgroene glazen fonkelde de zware Rijnwijn, waaraan Leonore boven alle andere dranken^ de voorkeur gaf. Bjn'e twee uur lang had den ze zich levendig en vroolijk onderhouden, maar se dert een poosje viel er zoo nu en dan nog maar een enkel woord, dat een eigenaardige gedwongen klank had. Eindelijk, na een lang zwijgen, hief dr. Evertsen Hl u glas omhoog en zag Leonora- in de mooie donkere oog-en. „Op de terug'komst, morgen, van uw man, me vrouw!" Zonder een woord! te spreken, klonk zij met hem; maar de wijn had nauwelijks haar lippen aangeraakt of ze zette het glas- reed's weer op tafel. En de mooie oogen keken lang niet vroolijk. Dat zag de dokter echter schijnbaar niet, want met een rustige, harte lijke stem, sprak hij verder: „Een scheiding van bijna vier weken! En de eerste gedurende uw huwelijk, nietwaar? Wat zult u zich op het weerzien verheugen!" Leonora leunde achterover in haar stoel en haar dunne vingers- speelden met de rozen, die Evertsen haar een paar uur geleden hadl aangeboden. „Natuurlijk verheug ik mij- daarop. Had u mis schien het tegendeel verwacht?" Een uitvorschende, bijna loerendte blik richtte ze van onder de half-gesloten oogleden op den dokter. Maar deze schudde ernstig bet hooTd! I „N atuurlijk niet 1 Hoe- zou ik zoo iets kunnen ver moeden?" Zij antwoordde niet, maar nadat er weer een gerui men tijd gezwegen was, zei ze op zonderling scherpen toon: „Ik ben moe. Zullen we weggaan?" Hij was dadelijk bereid en legd'e haar galant, doch met de eerbiedige voorzichtigheid! van een kamerdie naar, de zachte zijden shawl om d<e schouders, die blank en vol schemerden door het. dunne tulle van haar zomerjapon. ..Zal ik -een auto bestellen, mevrouw?" „Neen, als de weg u niet te lang is-, zou ik liever l-o open." Hij bood haar zijn arm aan en zwijgend liepen ze door den heerlijken zomernacht, tot ze hij het hek van den dierentuin waren gekomen. Smachtend orgelde m de boschjes een nachtegaal. Op de wegen, die de breede hoofdallee kruisten, zag men hier en daar als schaduwen de gestalten van een paar jonge menschen, die elkaar innig omstrengeld hielden. En' verleidelijk als de zachte liefkozing van een vrouwenhand', streek de koele nachtwind! langs hunne door den wijn verhitte wangen. Zwaarder dan bij het begin lag Leonora's hand op den arm van haar begeleider; duidelijk voelde hi.l het warme, opbruisende leven in haar teere a;e- stalte. „Bent u ook zoo- verheugd over den terugkeer van mijn man?" vroeg ze plotseling. „Zeg het mij maar heel oprecht. Ik zal u uw antwoord' niet kwalijk ne men. „Het zal mij een genoegen zijn, hem terug te zien. 1 weet immers, mevrouw, welke oude en trouwe vrien- I den wij zijn." „Ja ja, ik weet het", zei ze qngeduldig. „Maar daar dacht ik eigenlijk niet aan. Ik bed-oel, dat, u wel blij zult zijn, nu ontheven te worden van die ridder diensten, die u mij gedurende deze vier weken zoo op offerend! hebt. bewezen. Het heeft u zeker dikwijls een zware overwinning gekost, mij zooveel van uw kost baren tijd af te staan, en ik maak me nu het verwijt, misbruik van uw vriendelijkheid te hebben gemaakt." In haar stem klonk een sterk verlangen hem iet-s af (e dwingen, dat meer was- dan een kompliment. Haar stem was zachter en welluidender geworden; een li-eve meisjesachtig onschuldige coquetterie lag in het lach j je, waarmee ze naar hem opzag. En ze scheen op dit oogenblik nog honderdmaal mooier dan anders. Dr. Evertsen ontzegde zich bepaald een genot, door zoo' star voor zich uit te kijken in plaats van haar aan te zien. „Dat is heusch een verwijt, zonder reden", zei hij vriendelijk, doch zonder warmte. „Ik zal u integen deel altijd dankbaar blijven voor de welwillendheid, waarmee u zich de diensten van een zoo onhandig ca- I velier liet welgevallen." „O deze valsche bescheidenheid' staat u heele- maal met goed. Wilt u dan, dat ik complimenten ga maken, en u ze-g, hoe aangenaam het mij was deze vier weken door u in mijn eenzaamheid getroost te worden Ik zou het graag doen, als ik niet bang was u meer te moeten kwetsen dan te vleien." „Op dat gevaar af zou ik u bijna daarom verzoeken mevrouw!

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 6