Damrubriek. ym mm m„ BUITENLAND. STADSNIEUWS. 1 28 8, 42 31, 27—21, 31 4. e. op 1721 volgde: 28 19, 3429, 39 30, 2419 en 22 2 of 4. 3e. op 1419 volgde: 38—33, 28 19, 42 31, 27—91, 31 4. De verdediger, rnr. dr. Vis, zei verwonderd te zijn geweest, dat na zoo weinig bewijs de zaak voor de Rechtbank is gebracht. Ook de splitsing der zaken heeft spreker verwonderd. Te beweren, dat door de aangebrachte aanwijzingen wettig en overtuigend be wezen is, dat de beklaagde schuldig is1 aan moord; op zijn vrouw gaat pleiter te ver. Het O. M. heeft, zoo vervolgde de verdediger, in de dagvaarding ten laste gelegd, dat beklaagde de d'ader of de mededader is. In het requisitoir heeft het O. M. geen keus gedaan, het oordeel blijkbaar aan ^ten rechter overlatend. Het feit, dat het O. M. geen keus heeft kunnen doen, be wijst de geringheid der aangevoerde bewijzen. Nu reeds blijkt het standpunt van het O. M. onjuist te zijn. Pleiter ging- daarop de verschillende aanwijzingen na en concludeerde dat er geen voldoende bewijs voor een veroordeeling is. UITHOORN. Tot organist bij de Ned. Herv. kerk is benoemd de heer A. Alt, organist en muziek-onderwijzer te Bols- ward. UIT EGMOND-BINNEN. De kinderen der O. L. school alhier hebben prettig feest gevierd. Des morgens om 9 uur werd in een der tigtal rijtuigen de tocht aangevangen over Heilo naar Alkmaar, waar de Hout met zijn mooie hertenkamp den kinderen veel plezier verschafte. Vervolgens werd naar Bergen gereden; de speeltuin van den heer Bruin gaf volop gelegenheid tot ontspanning, zoowel voor kleinen als grooten. Na den inwendigen mensch flink verzorgd te hebben, werd teruggereden over 'tWoud en Egmond op den Hoef naar E'gmond! aan Zee. Hier vermaakten de kinderen zich naar hartelust op het strand en in de zee. Hoewel er een frissche wind woei, kon deze niet beletten, dat dadelijk de kousen werden uitgetrokken en kennis werd gemaakt met het zilte nat. Ongeveer 7 uur arriveerde men weer in het dorp. De kinderen zoowel ak personeel en rijders hebben een hoogst aangename dag gemaakt. UIT STOMPETOREN. Voor de verki-zing van een commissaris van Scher- meer's Brandcontract, gehouden op 17 dezer zijn uit gebracht 42 stemmen, en wel op P. Couwenhoven 27, F. Posch 11 en J. Bruijn 4 stemmen, zoodat eerstge noemde gekozen is. De verkiezing is gedaan ter voorziening in de vaca ture ontstaan door de benoeming van den heer Jb. Houtkooper tot Directeur. PER „TELEFOON" GETROUWD. Het is heusch gistermorgen te Amsterdam geheurd en het geval had veel bekijks. Te trouwen in een auto is al reeds alledaagsch en per rijtuig naar het stadhuis te gaan, nog alledaagscher. En gistermorgen scheen het dat Rebbe Akiba's be kend woord„Alles schön dagewesen", niet bewaar heid zou worden. Een motorbootje De Telefoon dreef de O.Z. Voor burgwal op. In het bootje een troepje bruiloftsgasten, omringend de bruid en den bruidegom. De bruidegom deftig in het zwart, de bruid in chic mauve kostuum. Op de tafel een grammofoon, die lustige wijsjes uit schaterde. En de nieuwsgierige menigte, die altijd de bruiloftsstoeten aangaapt, duwde en verdrong zich aan den wallekant om het spektakel te zien. En er was groot gejuich toen de stoet aan wal stapte en in het stadhuis verdween. HET NUT VAN POLITIEHONDEN. Gistermorgen bij het ontwaken miste de familie H. te Stad-Almelo hun 29-jarigen zoon. Onmiddellijk werd hiermede de politie in kennis gesteld, die met behulp van politiehonden een onderzoek instelde. Na den honden eerst lucht gegeven te hebben aan kleeren, die de vermiste kort geleden gedragen had, liepen zij in de richting van den Weemerkolk. Aan den oever daarvan bleven zij blaffende staan Na den geheelen dag gedregd te hebben, werd gister middag het lijk van den vermiste uit genoemde kolk opgehaald. De ongelukkige leed de laatste dagen aan zwaar moedigheid. EEN NIEUWE! FABRIEK. Is de fabriek van kindermeel te Westzaan reeds velen bekend, het. zeldzame geval, dab op het meel, als het bij uitstek geschikte voedingsmiddel voor kin deren en zwakken, de aandacht vestigde, droeg er veel toe bij, om den omzet in dit artikel snel te doen toe nemen. Op 7 Augustus 1910 werd uit de fabriek de 14414e kist afgeleverd Op 7 Aug. van dit jaar werd' reeds do 15524e kist afgeleverd. Door de enorme toeneming van het gebruik van Molenaar's kindermeel is aan de firma. P. Molenaar Co., te Westzaan de noodzake lijkheid gebleken tot uitbreiding over te gaan en het was op Maandag j.l. dat de nieuwe fabriek voor 't eerst draaide. - De fabriek, staande aan de Nauernasche vaart, is er op ingericht, om door machinale sorteerders, zui veraars en poetsers alle onzuiverheden weg te nemen en bovendien- g-aat de rijst door eenige warme machi nes heen, welke haar meer snijden dan malen tot een uiterst fijn poeder. De fabriek is gebouwd op aanwijzing van den heer P. Molenaar door den heer Jb. Boerendans. De eige naar heeft de geheele inrichting* zelf ontworpen en daarbij gebruik gemaakt van de nieuwste uitvindin gen. EEN BUITENKANSJE. Op de hoeve Weilust aan den Hoofdweg te Haar lemmermeer, nabij de Lijnden, stond vroeger een beeld in den tuin, dat evenwel, doordat het verweerd werd, begon te vervelen, zoodat het nu ongeveer 20 jaar geleden, door den toenmaligen eigenaar werd begraven. Het beeld geraakte geheel in het vergeetboek. De nieuwe bewoner van deze hoeve kwam evenwel nu eens op het denkbeeld, om het beeld weer op te graven, hetgeen geschiedde. Door Amsterdamsche oud- heidkoopers werd het stuk, toen het behoorlijk gerei nigd was, herkend als een stuk van groote waarde. Volgens overlevering moet dit beeld voor ongeveer 40 jaar geleden van Alkmaar naar hier getranspor teerd zijn, terwijl men beweert dat dit beeld er een is van een paar beelden, die reeds meer dan 300 jaren oud zijn. Het moet afkomstig zijn uit Frankrijk. De eigenaar heeft het voor hoogen prijs verkocht aan iemand uit Amsterdam, vermoedelijk met bestem ming naar het buitenland. Dinsdag is het met een grooten vrachtwagen vervoerd geworden. (O. H. Ct.) DE LUTINE. Het bergingsstoomschip „Lyons" is gistermorgen van Terschelling naar Amsterdam vertrokken, om een der zuigbuizen te laten herstellen, alsmede om enkele machinedeel en te laten repareeren. De „Lyons" heeft, in den laats ten tijd geregeld op de „Lutine" gewerkt en ruim 200 Spaansche matten opgehaald, hoofdzakelijk met den beeldenaar van Fi- lips in van Spanje en het jaartal 1798. (In 1799 is de „Lutine" vergaan). De heer H. Duyf alhier heeft photographische opnamen van de Spaanscbe matten gemaakt, welke, naar men zegt, zullen worden gezon- j den aan de aandeelhouders van de bergingsmaatschap- pij, die de schatten van de „Lutine" naar boven wil brengen. Goud is tot nu toe niet gevonden, wel een stuk roes tig- ijzer, waarin blijkbaar een goudstaaf gezeten had. UIT WARMENHUIZEN. Mej. H. Hasper alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de school van de Vereeniging de Christelijke Bur gerschool „Eben Haëzer", Kerkstraat 70, te Amster dam. GESCHROKKEN! Te Hattem overleed! dezer dagen de emeritus-predi kant der Geref. kerken ds. Zahn. Het huis, door de weduwe bewoond, lag in de -nabij heid van een terrein, waar zich bij gelegenheid dei- kermis een aantal menschen met woonwagens bevon den. Enkele van hen schijnen 's- nachts op roof uitge gaan te zijn, tenminste inbrekers brachten eerst 's nachts een bezoek aan een nabij zijnde villa en toen aan die van de weduwe Z. Het stoffelijk overschot van haar man was nog niet ter aarde besteld; de kist was geplaatst in de kamer aan de straat en het raam was een weinig opengeschoven. Dit laatste bemerkten de inbrekers ook en ze vonden het erg gemakkelijk om binnen te komen en de kamer te doorsnuffelen. Maar wie zal hun schrik beschrijven, toen ze daar op dien lijkkist stuitten? Eén van de heeren was zóó geschrikt, dat hij door het- raam in een bloemperk en kele meters verder sprong. Wonderlijke wijze, waarop men bewaard werd voor inbraak, zegt het „Arak. Dagbl." KORTE BERICHTEN. In den nacht van 15 op 16 Augustus is inge broken bij den bloembollenhandelaar J. Damen Jr. Achterweg te Lisse. Er werd voor f 1500 aan bloem bollen gestolen. De heer Damen was tegen inbraak verzekerd bij „Mercurius". Gistermorgen viel in het Smidswater te 's Gra- venhage een jongetje. Er was geen hulp in den om trek en ongetjvijfeld zou het ventje verdronken zijn. Op de fiets aangereden kwam een dame. Geen oogen- blik bedacht ze zich. Ze wierp de fiets neer, sprong te water en smaakte het genoegen het kind te redden. Te Haarlem zijn den rijwielhandelaar J. J. S. 40 rijwielbanden ontvreemd. Een oud bediende, H. M., 16 jaar, heeft reeds bekend er 18 te hebben ver kocht voor f 0.70 per stuk aan een opkooper. De reddingboot te Schiermonnikoog is bij een oefening in de branding omgeslagen; een roeier is verdronken. In de Yeenen van den heer Geerts, aan de Op- sterlandsche grens, bij Bakkeveen, is brand uitgebro ken eenige hoopen turf zijn reeds verbrand. Het vuur zit pl.m. 60 c.M. diep in het veendoor gebrek aan water valt aan blusschen niet te denken. In verband met de aanhoudende droogte zullen er in Friesland bidstonden gehouden worden. Gisteren is bij de politie te Haarlem kennis ge geven, dat uit een gesloten mand, naar Den Haag- gezonden, twee gouden kettingen waren ontvreemd, en van een fiets, uit Utrecht naar Haarlem geëxpedi eerd, een fietslantaarn. Terwijl de bewoners buiten waren, is ten huize van den heer Voorthuyzen, burgemeester van Koude kerk, wonende in het Plantsoen te Leiden, ingebro ken. De zoon, die gisteren thuis kwam, vond de kasten geopend en alles onderst boven gehaald. Men weet nog niet wat en hoeveel er vermist wordt. 4e. óp 1420 volgde 28 19, (zw. 20 40) 44 35, (17 37), 42 31, en 27—21 en 31 4. De eenige zet waardoor zwart gelijk spel kon houden was de niet voor de hand liggende zet 2530. De lezer gelieve dit zelve even na te zien. Probleem 144 is zoo fraai van stand en ontleding, dat wij meenden het onzen lezers niet te mogen ont houden. Probleem 144 van J. Bourquin. Zwart: 6/10, 12/19, 21, 23. Wit: 24/28, 30, 32, 33, 34, 37, 38, 40, 42, 43, 48. Als vraagstuk geven wij heden ter oplossing een een voudig eindspel. Wit forceert de winst in 8 zetten. Vraagstuk 50 van P. A. Lamarre. Zwart: 1 Schijf op 28. Wit: 3 Schijven op 14, 26, 31. Opl. voor of op 24 Aug. AAN DE DAMMERS. Met dank voor de ontvangen oplossingen van no. 143 en vraagstuk 49, waarvan wij hieronder de oplos singen laten volgen. Stand van probleem 143 van J. Vardon. Zw. 3, 5, 7, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26. W. 21, 27, 29, 33, 34, 35, 39, 42, 44, 47, 49, 50. Zwart- heeft als laatsten zet 1722 gespeeld en nu wint. wit door: 1. 26 17 2. 22 31 3. 24 35 4. 35 44 5. 31 42 6. 20 40 7. 40 29 8. 42 33 95 14 1. 49—43 2. 43—38 3. 35—30 4. 44—40 5. 42—37 6. 29—24 7. 39—34 8. 33 2 9. 50 10 10. 47—42. De dam houdt drie schijven en schijf 42 past op 12. Vraagstuk 49 was een eenvoudige opgave van G. Bonne. Stand zw. 3, 7, 12, 15, 17, 18, 22, 28. W. 19, 20, 24, 29, 31, 37, 38. Wit speelt: 1. 29—23 1. 18 29 2. 24 33 2. 15 13 3. 31—27 3. 22 42 4. 33 2 4. 42 33 5. 2 47 en wint. Goede opl. ontvingen wij van de heeren: G. Cloeck, D. Gerling-, J. Houtkooper, G. van Nieuwkuijk, J. K., allen te Alkmaar; P. Bakker te Sehagerwaard, S. Ho- man te Wijde-Wormer en H. E. Lantinga te Haarlem. EEN MOEILIJK GEVAL. In eeD partij tusschen de heeren C. met Wit en S. met zwart kwam onderstaande- stand voor: O.. Wit. was aan zet en speelde 30—24 en 35 24. Zwart was nu in een verbazend lastig parket, Wat- moest hij nu spelen. De zet 712 die hij liet volgen was niet goed wegens 28 19, 42 31. 34—29, 39 30, 24—19, 27—21 en 31 2 of 4. Doch andere zetten waren niet veel beter. Ie. op 812 volgde ENGELAND. Minister Churchill verklaarde gis teren in het Lagerhuis, dat de toestand te Liverpool belangrijk verergerd1 is, doordat, het stakingscomité bij de arbeiders van de Eleotrische Centrale er op heeft aangedrongen, dat zij het werk zouden nederleggen. Mocht aan die opwekking gehoor worden gegeven, dan zouden Liverpool en omgeving verstoken zijn van trams en licht. Minister Lloyd George deed een beroep op de leden van het Huis en op de pers om zich op dit kritieke oogenblik van onderhandelingen beperking op te leg gen. Het voorstel der regeering. was verkeerd uitge legd en de minister was vol hoop op een bevredigende schikking wanneer de arbeiders- maar eerst, tot recht besef waren gekomen van hetgeen met de commissie beoogd- werd. Konden zij zich dan bij hare voorstellen met nederleggen, dan bleef hun nog altijd het machti ge wapen van de staking. De heer Ramsay Macdonald verklaarde, dat- aan alle zijden misverstand had geheerscht en hij sprak de hoop uit, dat hervatting van de onderhandelingen zou leiden tot een schikking. De minister gaf een over zicht van de gehouden besprekingen en! legde er den nadruk op, dat de door de regeering voorgestelde com missie van onderzoek zou bestaan uit d-rie leden, één vertegenwoordiger van de arbeiders en twee van de werkgevers. Deze1 commissie zou niet worden ingesteld om de zaak op de lange baan te schuiven, maar ook handelend optreden. De minister verklaarde, dat het hem voorkwam, dat het voorstel wat zijn geest, bedoe ling en uitwerking betreft, door Se arbeiders niet vol komen was begrepen en het deed hem genoegen thans te kunnen mededeelen, dat de onderhandelingen her opend zijn. Later deelde minister Lloyd George mede, dat er opnieuw onderhandelingen zijn geopend tusschen de regeering en de spoorwegbeambten over de aanneming- van het regeeringsvoorstel tot onmiddellijke benoe ming: van een commissie ter onderzoek van de grieven der beambten. PORTUGAL. Uit Lissabon wordt gemeld1, dat gis teren in een vergadering van de partij der Camacho Braamcamp, de president der Constituante, met een meerderheid van 47 stemmen, candidaat voor het pre sidentschap der republiek gesteld is. Gemengde mededeelingen. DE STAKING IN ENGELAND. In Engeland is de algemeena spoorwegstaking* uit jeroepen. De vertegenwoordigers der spoorwegarbeiders heb ben verklaard, dat zij het voorstel van den eersten mi nister omtrent een koninklijke commissie niet konden aannemen, omdat de ondervinding hun geleerd had, dat het lang duurt alvorens zulke commissies tot een besluit komen, terwijl' hunne besluiten dikwijls ge ïgnoreerd worden, daar de zwakste partij meestal de onderliggende is. Minister Asquith deelde den arbeiders daarop mede, dat de regeering, die op een onpartijdig standpunt staat-, niet zal dulden, dat het spoorwegverkeer ver stoord wordt en dus de noodige maatregelen zal ne men om zulks te voorkomen. Er zijn telegrammen verzonden naar alle richtingen met de aanmaning* om onmiddellijk den arbeid neer te leggen. De chef van den postdienst, zal heden een bespre king houden met de ambtenaren op het postkantoor in St. Martin Le Grand over de verzending dler mails; naar men vermoedt, zal de genie belast worden met het vervoer der mails. De bladen zullen zooveel mogelijk met auto's ver zonden worden en de directies rekenen er op, dat vele lezers hun daarbij de behulpzame hand zullen bieden. Het algemeen gevoelen is, dat de staking hoogstens drie dagen zal duren; een kwaad geval is echter, dat de bond van transportarbeiders een vergadering zal houden ter bespreking van een voorstel omtrent een algemeene staking in alle transportbedrijven. Laat op den avond werd gisteren door de nieuws agentschappen te Londen het bericht verspreid, dat de eerste minister met zijn voorstel tot benoeming van een koninklijke commissie bedoeld had een kleine commissie „ad hoc" van drie leden, die onmiddellijk een onderzoek zou instellen naar de werking van do bemiddelingsraden en dat het! uitvoerend comité van de spoorwegarbeiders misschien niet ongeneigd zou zijn tot verdere onderhandelingen. Wanneer het bericht mocht blijken waar te zijn, dan zou er meer hoop zijn op een gunstigen afloop. Al de „underground'' treinen te Londen loopen als gewoonlijk. De reeders te Liverpool hebben een manifest uitge vaardigd, waarbij zij aanbieden de uitsluiting onder zekere voorwaarden in te trekken. Het manifest volgde op een door de uitvoerende comité's van ver schillende spoorwegbonden op een gisteren gehouden vergadering genomen besluit om het thans hangende geschil niet voor beëindigd te verklaren, alvorens de uitsluiting van hunne mede-arbeiders wegens den steun, dien zij aan de spoorwegbeambten, te Liverpool en elders hebben verleend, is ingetrokken en zij weder in hunne betrekkingen hersteld zijn. Gistermiddag werd) door het stakingscomité te Lon den besloten allen lantaarnopstekers te belasten on middellijk het werk te hervatten. Aan de voornaamste lichtfabrieken is gisteren niet gewerkt, hetgeen groot ongerief in de stad veroor zaakt. De nieuwsbladen hebben hunne edities beperkt. De toestand is te Manchester verergerd. Slechts weinig treinen loopen en de dienst gaat met groote moeilijkheden gepaard. De chief constable" te Londen heeft vrijwilligers opgeroepen om dienst te doen als speciale politie agenten, voor het geval de toestand mocht verergeren. Uit verschillende plaatsen komen berichten omtrent plaatselijke spoorwegstakingen met de daarmede sa mengaande belemmering van de zaken. Te Blackburn hebben duizend man den arbeid nedergelegd. DE DUITSCHE VLAG BELEED1GD. Het bericht van de „Mat-in,dat twee Eransche offi cieren een Duitsehe vlag, die een restaurateur te Aix- les-Bains boven zijn inrichting had geheschen, hadden neergehaald en verscheurd, is onjuist. Het geheele geval komt hierop neer, dat een indu strieel uit Nancy, die te Aix-les-Bains vertoefde, te midden van een aantal buitenlandsché vlaggen ook de Duitsehe zag wapperen en deze door den groom van de inrichting liet wegnemen. Dit is de officiëele lezing, gegeven door den minis ter van buitenlandsche zaken. TER DOOD GEBRACHT. De beul Engelhardt uit Maagdenburg heeft gisteren te Frankfort het doodvonnis voltrokken aan den onder officier Müller, die zijn meisje had vermoord. Müller had, toen een verzoek om gratie van zijn vader en zijn geestelijke verworpen was, eerst geweigerd zelf gratie te vragen, maar op den laatsten dag voor zijn terechtstelling was hij van gedachten veranderd. Daar door was het vonnis indertijd uitgesteld, maar ook zijn eigen verzoek is niet ingewilligd. Gisterenmorgen om 6 uur is hij in de strafgevangenis te Preungeslieim ter dood gebracht. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. Do toestand van den Paus is nagenoeg nog dezelfde. Zijn temperatuur blijft iets boven de normale. Zijn dokters hebben hem Woensdag toegestaan mgr. Canali en mgr. Scapinelli te ontvangen, omdat zij hoopten dat het zien van nieuwe gezichten hem wat op zou beuren. Het bericht van het overlijden van kardinaal Moran, de aartsbisschop van Sydney is hem niet mee gedeeld. LYNCHERS, l it Nieuw-York wordt aan de Lokal-Anzeiger ge seind, dat de aanvoerder van de lynchers van Coutes- ville, die een neger levend hebben verbrand, op aan klacht van moord! gevangen is genomen. BRAND IN EEN UNIVERSITEIT. De physische collegezaal en liet physische laboratori um van de technische hoogeschool te Hannover is ver brand. De brandweer slaagde er in na twee uur het vuur te beperken. De schade is an-amerkelijk, daar inrichtingen van waarde zijn vernield. SCHADE f)ÖI)R~DE STAK1XG. Uit Nantes en Bordeaux komen berichten dat de uit voer van groenten en fruit door de staking in Enge land groote schade lijdt. Verscheidene schepen zijn met een groot deel van hun lading teruggekeerd. Ook in Kiel was op de groenten- en fruitmarkt aan het Kaiser Wilhelm-kanaal de invloed! van de staking duidelijk merkbaar. Vele stoombooten, die anders in Londen kolen inne men, voorzien zich daarvan nu te Holtenau en Bruns- büttel. Op de Ainerikaansch-Engelsche lijnen is de invloed van de staking ook merkbaar. Het aantal Amerikanen dat naar Europa vertrekt is veel minder dan gewoon lijk, zij nemen nu meest Duitsehe lijnen. De schepen voor Amerika bestemd kunnen niet uitvaren uit de En- gelsche havens en daardoor worden vele Amerikanen in Engeland opgehouden, die zich tot vastelands- stoomvaartmaatschappijen moeten wenden om naar hun land terug te keeren. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Poeze en Grietje Benja min. Pieter Miessen en Cornelia Breek. Arend Jan Vriezen en Geertruida Francisca Blok. Arie Sand- voort en Gerbrechdina Petronella Langeveld. Johan Adolph Ladage en Johanna van Buijsen. Overleden: 17 Aug. Maria Johanna Meijer, 2 maanden. AANBESTEDING. Bij de gisteren gehouden openbare inschrijving ten stadhuize, van den verkoop der afbraak van den Ko renmolen „de Wolf," staande op de Stadsvest tusschen Nieuwlandersingelgracht en Ooster- en Westerkolk- straat, werd ingeschreven als volgt: JHabbé te Allernaar voor 185. E. J. L. Bakker te Alkmaar voor 103. O. Visser te Alkmaar voor 13 en O. Smit te Alkmaar met bijbetaling door de ge meente van 25. Gfegund aan J. Habbé voor 185. EEN OPLICHTER. Dezer dagen vervoegde zich bij een der kleermakers te dezer stede een onbekend manspersoon, met ver zoek om 2 of 3 stukken goed voor een pak ter inzage, onder belofte dat hij óf het geld óf het goed den vol genden dag zou terugbrengen. Aan deze belofte werd niet voldaan, de winkelier kwaad vermoedende, deed aangifte bij de politie, wie bij het door haar ingesteld onderzoek bleek dat de kooplustige zich naar Amsterdam had begeven, daal de stukken goed had beleend, het verkregen geld met een ontslagen gevangene, wien hij toevalligerwijze ont moette, had opgemaakt, en toen naar zijn ouders te Harderwijk was vertrokken, waar hij, slechts in 't bezit der beleenbriefjes, werd gearresteerd. Na naar hier ter confrotatie te zijn overgebracht en na een kort verblijf in het Huis van Bewaring, werd liij weer op vrije voeten gesteld. FLORIS VAN TEYL1NGEN. De levering van het hout, benoodigd voor den op bouw van het feestterrein „Oud-Alkmaar" is bij aan besteding opgedragen aan den heer D. van Houten, houthandelaar te Groningen. Met den opbouw van Oud-Alkmaar, dat schitterend beloofd te worden, zal 1 September a.s. een aanvang' worden gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2