STADSNIEUWS. BUITENLAND. AANGEHOUDEN. staatsloterij. KERKCONCERT. goeding. Eindelijk vestigde de heer de Groot de aandacht op het plantsoen, dat z. i, wel wat uitgebreid; kan worden. De voorzitter beaamde deze meening ten volle en zou er zijn aandacht aan wijden. De heer Dil vroeg wanneer het paardenpad klaar zou zijn. De voorzitter antwoordde daarop dat het voor nieuw jaar wel gereed zal zijn. De openbare vergadering werd daarna gesloten. UIT OTERLEEK. 't Is of dit jaar alles den landman moet tegenloo- pen. Tong*blaar onder 't vee, geringe hooihoogst, geen gras meer in de weiden, gebrek aan goed drinkwater, duurte van veevoeder in 't verschiet en nu nog longeu- pest onder de varkens. Hier en in den omtrek sterven vele varkens aan die ziekte 'tkan niet erger! UIT ZUID-SCHARWOUDE. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier de heer Hartog, oud-leerling der Nor maallessen te Alkmaar. waarde gemist worden. Op de, brandkast lag nog een Van braak was aan de brand- half afgebrande sigaar, kast niets te merken. Door de politie is de deur van de brandkast medege nomen. EEN BOTSING. Gisterochtend heeft er op de Gedempte Glashaven te Rotterdam een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen der electrisehe tram en een automobiel uit Schiedam, De chauffeur week uit voor een man, die van de tram sprong, en kon daarna een botsing- met den motorwagen niet voorkomen. Een dame uit Schiedam, die i,n de, auto zat, sloeg door den schok door de voorruit en werdi ernstig dooi de glasscherven aan het hoofd verwond. In een wo ning op de Gedempte Glashaven hebben twee genees- heeren haar hulp verleend. De auto, en de motorwagen Van den tram zijn beiden erg gehavend, terwijl het tramwegverkeer ter plaatse ongeveer 1V2 uur is ge stremd geweest. UIT HEER-HUGOWAARD. Gisteren vergaderde de Raad; dezer gemeente. Afwe zig was dei heer de Boer. De voorzitter opende met een woord van welkom aan het nieuw gekozen lid, den heer N. Pool. Na aflegging der vereischte eeden in de handen van den burgemeester, werd de heer Pool met zijn benoe ming gelukgewenscht, waarna de notulen werden vast gesteld. Ingekomen was: van den Min. v. Binnenlandsche Zaken de goedkeuring op het raadsbesluit, waarbij de heer W. v. Slooten tot secretaris werd benoemd; in verband met de aflegging van de vereischte'eeden werd het voorzitterschap tijdelijk overgedragen aan den lieer Appel, waarna de secretaris de eeden aflegde en door den raad werd gefeliciteerd; Kennisgeving van den heer v Tienhoven van zijn bedanken als commissaris der Koningin in Noord- Holland1; Van Ged. Staten goedgekeurd de in de vorige ver gadering genomen finantieele besluiten; Een verzoek van de wed. Koning, die den 13den Juli de gemeente verlaten had, om ontheffing der laatste maanden in 1911 van den hoofdelijken omslag; werd ingewilligd. Een. schrijven van het bestuur van het tehuis voor militairen, inhoudende het verslag van het tehuis tot 1 Januaxi 1911 en een circulaire met verzoek om steun; werd voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het Provinciaal Bestuur in Noord-Holland d.d. 17 Augustus, waarin de wensche- lijkheid werd! uitgesproken om wanneer er zoo nu en dan subsidie voor instellingen van vakonderwijs wordt gevraagd, zooveel mogelijk tot het gevraagde bedrag te gaan. De voorzitter deelde mede, dat dit schrijven was in gekomen in verband met de aan de vereentging tot be vordering van vakonderwijs verleende subsidie van 5, waarvoor door dat bestuur 10 was gevraagd, het had ex dit er te kennen gegeven ook met 5 tevreden te zijn. De heer Plevier herinnert, zich dat destijds 5 ge geven was onder bepaling dat wanneer de vereeniging goed werkte, men later meer kon geven. Na verder eenige algemeene besprekingen, werd het adres voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede dat na een deskundig' on derzoek gebleken was, dat het torenuurwerk te Veen- huizen versleten was. Reparatie zou niet helpen, een nieuw uurwerk was noodig. Reeds deed' een deskundi ge opgave van een nieuw uurwerk voor den prijs van J 465, behalve het werk wat de timmerman zal moe ten verrichten, welk werk door den opzichter op 50 wordt geschat. Behalve het uurwerk is de toren ech ter ook in een slechten toestand, het verankeren van den toren is beslist noodig, wat ook wel een 100 zal kosten. Het laatste vindt de voorzitter nog meer noo dig en stelt daarom voor met het plaatsen van het uurwerk maar wat. te wachten. Na zeer breedvoerige discussies besloot men den ren te verankeren en de beslissing omtrent het werk tot een volgende vergadering aan te houden. Namens de commissie tot het nazien van de ge meente-rekening 1910, deelt de heer Plevier mede dat de commissie deze rekening volkomen in o-rde bevon den heeft. De commissie was echter van meerling dat het voor een volgend jaar wenschelijk was, wat meer licht op sommige rekeningen te laten vallen en vroeg ook eenige inlichtingen. Ten slotte werd de rekening goedgekeurd en vastge steld. Hierna werd de begrooting* voor 1912, aanvangende met een waarschijnlijk batig saldo groot 493.56 met een post van J 1579.13 voor onvoorziene uitgaven, voorloopig in ontvangst en uitgave, vastgesteld! on 26060.88. Besloten werd het voorstel van B. en W. om het pre sentiegeld van de raadsleden voortaan per zitting op J 1.50 per raadslid' te bepalen, in een volgende verga dering te behandelen. Goedgekeurd werd' het voorstel om 500 van de onvoorziene uitgaven af te schrijven op de subsidie voor het algemeen armbestuur. Nog deelde de voorzitter mede dat de gezondheids commissie, den termijn van ontruiming der woning bewoond door Jacob Koning tot 1 November had ver lengd, onder bepaling- dat, een nieuwe verlenging stel lig bezwaren zou ontmoeten. Ook Ged. Staten berichtten in denzelfden geest. De burgemeester was aanvankelijk met Koning oveieen gekomen, dat de gemeente zijn stukje grond zou overnemen en daarvoor zijn schulden, groot 300 betalen. Verder zou de gemeente een huis van 1200 bouwen en dan zou Koning daarin kunnen blijven wonen te gen dezelfde kosten als hij nu moest opbrengen. Later was Koning op deze overeenkomst terug gekomen. Algemeen betreurde men dat Koning het voorstel van den burgemeester niet had! aangenomen. Beslo ten werd om, als Koning niet anders wilde, in Novem ber de woning te ontruimen. De Politie-verordeningen werden wederom voor 5 jaar vastgesteld. Tot leden der commissie tot het aanhooren van re clames tegen den hoofdelijken omslag, werden be noemd de heeren de Boer, Plevier en Schilder. Hierna ging- de vergadering ter behandeling van eenige reclames tegen d-en hoofdelijken omsla geheime zitting. EEN LASTIGE BEER. Een berenleider, die de Graafschap afreist, heeft deur jachtopziener Jansen te Ruurlo moeten verzoeken zijn beer dood te schieten, daar het beest gevaarlijk be gon te worden. Het beest had getracht de slapende familie in den woonwagen te overvallen. Gisteren is door de. politie te Velsen aangehouden en gevankelijk naar Haarlem overgebracht zekeren P. W., verdacht van inbraak in den nacht van Zaterdag op Zondag in een winkel in de Corverslaan. De ver dachte heeft reeds bekend zich ook aan een aantal an dere diefstallen schuldig gemaakt te hebben. Gewoon lijk hield hij zich in de bosschen schuil. de algemeene staking te proclameeren. Men gelooft i niet dat het verbonden spoorwegpersoneel ertoe zal overgaan, wat de transportarbeidersbond ook moge besluiten. De commissie van reedera te Liverpool heeft giste ren een verklaring openbaar gemaakt, dat zij weigert voort te gaan, tenzij de bootwerkers het werk hervat ten op de overeengekomen voorwaarden. MAROKKO. Over den stand van de Marokko-on- derhandelingen schrijft een, naar het blad zegt, uitste kend ingelicht persoon uit Berlijn aan de Saaie Zei- tung:^ „Zonder twijfel heeft de heer Cambon den bes ten wil om een overeenkomst tot stand te brengen, die tot wederzijdsehe verzoening leidt. Dit is in de eerste plaats ook het doel van zijn reis naar Parijs. Inder daad zijn de onderhandelingen op een dood punt geko men en het is de vraag of het den grooten persoonlij ken invloed) van den heer Cambon, die door Parijsche en Berlijnsche geldmannen wordt gesteund, zal geluk ken de regeering van de republiek tot het toegeven op het een of andere punt te bewegen. Men hoopt het, Dat Duitschland nu nog- ook maar in het minst zal toegeven, daaraan gelooft noch de heer Cambon, noch iemand anders. Men heeft in Parijs den toestand en de sterke positie van Kiderlen Wachter van den begin ne af verkeerd beoordeeld, daar men verwend' was door von Sehön. Buitendien rekende men op het wacht woord van den Duitschen Keizer. Dat bleef uit tot er gernis der Fransehen." De lemps meldt dat tengevolge van de besprekingen van heden, de regeering zal vaststellen de rechten wel ker bezit zij onmisbaar acht in Marokko. Onmiddellijk na den terugkeer van den heer Cambon te Berlijn zul len de onderhandelingen worden hervat op nauwkeuri ge grondslagen, die wellicht de taak van de onderhan delingen zullen verlichten. CADETTENSCHOOL. 's-GBAVENHAGE, 24 Aug. Werkzaam gesteld bij de Cadettenschool de 1ste luitenant J. van Mourik, van het 10de regiment infanterie. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Zitting van Dinsdag 22 Augustus 1911. INBRAAK. Ge.rrit V., een 38-jarig zwervend varensgezel, was lieden de eerste op het beklaagdenbankje. Hij had zich te verantwoorden wegens een minder passend uitstapje dat hij zich op den 25sten Juli j.l. had veroorloofd. Toen was hij zoo brutaal om te ongeveer 8 uur in den avond een raam open te breken bij den predikant te Oudorp, den heer P. Groot. Hij stal een waschkom, een schotel en een zeepbak en met dezen schat verrijkt, zwierf hij vervolgens de straat langs om tegen tienen op den Steeweg onder Alkmaar te worden aangehouden door den Oud'orper eldwachter Uoogzaad, die er voor zorgde, dat onze vriend een behoorlijk plaatsje kreeg in het Huis van Bewaring. De O. v. J. eischte heden 6 maanden straf tegen Gerrit. gevangems- EEN OUD GEBRUIK. Een eigenaardig oud gebruik heerscht nog te IJzen- dijke. Wordt daar een ongetrouwde man dertig jaar, dan krijgt hij in den loop van den morgen een houten sleutel van ongeveer een meter lengte thuisbezorgd. De joelende en straatliederen zingende jeugd draagt dezen sleutel, waarop een als dame aangeldeede pon vastgebonden is, in triomf rond de Markt, opdat de burgerij zal weten, dat er een dertigjarige ongehuwde man in de gemeente is. Daarna krijgt de jarige den sleutel in huis en deelt aan opgeschoten jongens, die hem brengen, centen en „halve kluten" (twee en hal- vecentstukken) uit. l)e bedoelde sleutel is bekend als „de sleutel van de ossewei," waar de jarige nu zijn entree kan maken. Daarna komen vrienden en bekenden gelukwenschen. De gelukkige bezitter tracht nu op te sporen, wie de man is, die na hem aanspraak kan maken op den sleu tel. Tot diens verjaardag blijft het ding bij hem in huis. daarna geeft hij hem weer aan de jeugd en de zelfde geschiedenis wordt bij een ander afgespeeld. Wordt een vrijgezel veertig jaar, dan krijgt hij niet meer den sleutel, maar een g'eheel als vrouw aange- kleede pop. Soms wordt deze heel deftig door de vrienden met hooge hoeden op in een gesloten rijtuig' naar den feestvierende gebracht. Een kleine herinne ring dat het nu waarlijk tijd voor hem wordt. Bovenstaand gebruik heerscht alleen hij den bur gerstand. Boeren en arbeiders vallen er dig genoeg geheel buiten. Ni- Trekking van heden. 3e klasse. 4e liist. 9950 f 1000. Nr. 19328 f 100. GEPROMOVEERD. De heer G. Hengeveld, g-eboren te Alkmaar, is aan de universiteit te Geneve bevorderd tot doctor in de scheikunde. AUTOSOP. Het. zal zeker niet lang- meer duren of men kan au tomatisch worden geschoren, het is ten minste al zoo ver dat hier ter stede en wed bij den heer G. Mijlhoff aan de gedempte Nieuwesloot een paar automatische apparaten in gebruik zijn, die iedere maal wanneer er iemand moet worden geschoren versche zeep in het zeepbakje laten vloeien, hetgeen zeker voor gezondheid en zindelijkheid zeer bevorderlijk mag- heeten. Deze apparaten zijn de eerste in deze stad en gele verd door de N. V. Automatische Sop-Maatschappij te Amsterdam. eigenaar- to- uur- VAN TEXEL. Tot secretaris-penningmeester van den polder Eier- land' werd door het Bestuur van genoemd! waterschap benoemd de heer A. Noordijk te Den Burg, in de plaats van den heer W. Lap, die om gezondheidsrede- nen ontslag had gevraagd. Het Bestuur van het waterschap De 30 gemeen- schappelijke polders, heeft afwijzend beschikt over een verzoek van het bestaande comité om eene- bijdrage in de kosten voor het maken van uitgewerkte plannen betreffende tramaanleg over het geheele eiland. Het Bestuur van den polder Eierland daarentegen heeft de gevraagde bijdrage wel toegestaan. KORTE BERICHTEN. Te Emmer Compascuum (Dr.) heeft men veel last van mollen. Deze dieren komen er zoo veelvuldig voor, da t geheele tuinen verwoest, worden. Ven neemt krachtige, maatregelen tot verdelging. Gistermiddag is te Nieuw-Beerta het negenjarige dochtertje van den arbeider Modderman onder een wa gen geraakt, en dood' opgenomen. Op het stationsemplacement te Doetinchem had zekere O., uit Gaanderen, die; naar Nijmegen wilde verhuizen, het ongeluk, bij het inladen zijner goederen van den wagen te vallen. De ijlings geroepen genees heer constateerde hersenschudding. De ongelukkige werd in bedenkelijken toestand per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Bij Dedemsvaart is gisterochtend vroeg den weg werker Vittel- door den trein een zijner beenen afge reden. Tijdens het vervoer naar Zwolle is de gewonde- bezweken. De landbouwer H. Hulkenborg, te Lichtenvoorde/ welke zich de vorige: week bij het roggemaaien met een zeis de voet afsneed, is thans aan de gevolgen overleden. Uit een spoorwagen, staande op het emplacement van het Maasstation te Rotterdam is ontvreemd ee"n baal, inhoudende flanel en rokkengoed, tot een geza menlijke waarde van 200. Aangehouden is te Rotterdam de dienstbode G. v. d, W._ Zij wordt, verdacht zich ten nadeele van me vrouw K. op den Goudschenrijweg, in wier dienst zij was. te hebben schuldig gemaakt aan, diefstal van lijf sieraden en geld. Dinsdagavond is te Boxtel eene vrouw door een rangeerend treindeel overreden en gedood. ENGELAND. BRAND. Gisteravond ongeveer half twaalf brak er brand uit in het voddenmagazijn van den heer B. Velleman, aan het Groot Nieuwland. Het vuur had er zooveel voedsel, dat het gebouw in een minimum van tijd uit- en afgebrand was. De heer V., die na zijn terugkomst gisteravond in de stad hij was voor zaken uit geweest niet meer in het magazijn was1 geweest, kan omtrent de oorzaak niet in 't minst iets vermoeden. Hij was zeer laag verzekerd, zooals hij ons inlichtte, zoodat dit ongeval een zeer groote schadepost voor hem is. Til evenredigheid is dit niet minder het geval met den koopman W. Hein, die zijn wagen met kramerijen lederen avond, wanneer hij van de dorpen thuis komt, in het nu afgebrande magazijn plaatste; lieden mor gen gewerd hem echter de tijding- dat zijn wagen met inhoud dit is voor hem zijn broodwinning' was verbrand. Had men hedenmorgen op het Groot Nieuwland bij de algemeene besprekingen medelijden met den lieer Velleman, niet. minder was dit het geval met Hein, voor wien men een oproeping om steun wil doen om den ouden man weer zoo spoedig mogelijk in staat te stellen zijn kostje te verdienen. eerst ag over m INBRAAK. Toen gisterochtend om half vijf te Amsterdam de waker van den Gecontr. Part. Nachtveiligheidsdienst probeerde of de deur van het perceel 159 Spuistraat gesloten was, bemerkte hij, dat deze slechts op „dag- s ot was en dat er dus iemand binnen geweest moest zijn, daur de deur om twee uur nog- op „nachtslot" be vonden was. De onmiddellijk gewaarschuwde politie constateerde nu, dat op de eerste verdieping aan de straat, waar de boekhandel der firma Schalekamp, Van de Grampel en Bakker gevestigd is, de brandkast open stond. Op een der tafels vond men twee bankbiljetten van 100 gulden en het boek waarin de postzegels bewaard worden, en waaruit nu een. groot aantal postzegels van kleine De nieuwe spoorwegeommissie heeft gisteren een vertrouwelijke eerste zitting gehouden, om te komen tot een regeling der werkzaamheden. De geregelde openbare zittingen zullen Maandag begin nen. De commissie zal vijf dagen van elke week zit ting houden. De spoorwegbeambten zullen het gehoord worden. De bestuurders van de vier bonden van spoorwegper soneel hebben gistermiddag een besluit genomen, waarbij ze protesteeren tegen de samenstelling- van de commissie. Het protest geldt hoofdzakelijk de benoe ming van Beale, den procureur van den Midlandspoor- weg, wiens benoeming een ongunstige invloed op de onpartijdigheid! dier commissie zou hebben. De bestu ren loochenen, dat zij de samenstelling van die com missie hebben goedgekeurd. Niettemin verklaren zij dat ze het vredesverdrag van Zaterdag getrouw zullen' naleven; de besturen zijn van oordeel, dat de regee ring er alleen afgevaardigden van die spoorwegmaat schappijen in moest benoemen, die de bonden van spoorwegpersoneel al erkend! hebben. De toestand te Liverpool, die al bedenkelijk was is gister nog verergerd, doordat het bestuur van de trams blijft weigeren de stakers weer aan te nemen De stakingscommissie te Liveipool vaardigde daarom een manifest uit, waarin zij verklaarde tot voortzet ting der staking gedwongen te zijn. Da stakingscom missie dreigt ook, dat zij den bond' van transportarbei ders en het verbonden spoorwegpersoneel zal overhalen DE KERMIS. Tijdens de kermis zullen in Diligentia weer goede krachten optreden over wie we zoowel in binnenland sche als buitenlandsche. bladen veel goeds lezen. De Marzulla-troupe trad' met veel succes 14 dagen geleden te Middelburg- op in hunne onovertroffen acro batische mélange-act. Over^mejuffrouw lill.y Kalkhoven, die optrad op de I. 1. R. A.-tentoonstelling- te Amsterdam schrijft de Tel. J illy Kalkhoven, Neerlandi's jongste, soubrette, werd e"\enmi'ii vergeten. Ontvangen door de muziek met een „lang- zal ze leven" en e,en daverend! applaus van de bezoekers, waren, nadat zij haar eerste twee num mer geëindigd had, hare handjes spoedig met bloemen gevuld, terwijl het enthusiasme ten top steeg, toen een der exposanten het podium betrad en haar namens al le mede-exposanten een aardig- souvenir aan dezen dag, in den vorm van een gouden ring, aanbood. Mesdeinoise 1 los Carmen Landori, die porcelein-imi- I talies ten beste geven, mogen zich o.a. in zeer goede recensies verheugen van couranten uit Karlsruhe, as.sel en Freiburg. Allerwege wordt geroemd de fijnheid van de voorstellingen die zij geven door porcelein-figuren uit de fabrieken te Meissen, Delft en Sèvres te imiteeren, die ieders bewondering wegdra gen. De. heer Albert Bol, geen onbekende hier ter stede, treedt op met een speciaal voor Alkmaar vervaardigd piogramma. Zijn succes zal evenals' vorige, jaren, on gel wijfeld groot zijn. erdere attracties van dit programma zullen zijn de Paolis, die met hun* hond Ca.ro optreden, de Mayos, ï-olsehaatsenkunstenaara, die in den Haag in Scala steeds stormachtig werden toegejuicht, de clown Lem-Put, kort geleden teruggekeerd van zijn Zuid- Amerikaansche tournee, in Juli en het begin van Augustus trad hij met succes te Antwerpen en Rijssel op, de Typioks, die eveneens in Antwerpen succes oogstten en mejuffrouw Adrienne Solzer, die van Augustus in Scala in den Haag optrad en daar o.a. oen prachtig bloemstuk ontving. VOETBAL. De indeeling der Westelijke 3e klasse is door de Bestuurscommissie vastgesteld. DmV. V. Holland, alhier is ingedeeld in de W. 3e kl. C. met de volgende vereenigingen D. E. C., Amstel en Neerlandia (Amsterdam), Sport (Hoorn), Z. V. V. (Zaandam) en Heemstede (te Heemstede). Holland zal ook in het komende seizoen weder het j terrein aan den Westerweg achter de gevangenis be spelen. Alcmaria Victrix I speelt 3 September op haar tei ein aan de Zandersloot voor den Beker tegen Z V. V. (Zaandam). BEDELARIJ. De zwervende grondwerker Pieter W. verkeerde den 25sten Juli j.l. in grooten nood en vroeg te Limmen om brood en nachtverblijf, dingen die hij zich uit eigen vermogen niet meer kon verschaffen. De. gemeente-veldwachter van Limmen, P. B. An naert, rekende hem wegens landlooperij en bedelarij in en de centen, die op Pieter nog- werden bevonden, werden in beslag genomen. Tegen den 59-jarigen zwerver werd 3 dagen hechte nis en 3 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting geëischt. Johannes Hendricus II., een los werkman, zonder vaste woon- of verblijfplaats hier te lande, thans gede tineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, moest terechtstaan omdat hij den 29sten Juli had gebedeld te Linxmen. Den vorigen dag was hij in het genot gesteld van nachtverblijf, waaruit hij 's. morgens te 6 ure was ont slagen, met de vermaning, die hij echter pardoes in den wind! sloeg, om niet, aan 't bedelen te gaan. Bij Jansje Bakker, huisvrouw van J. Dekker, zoowel als bij Engeltje Valkering, de vrouw van J. Corne.li.sse, trachtte hij door bedelen het medelijden op te wekken, dat - vaak reed's was het hem in zijn praktijk geble- 'cen 200 dikwijls sluimert in een vrouwenhart. Hij had dan ook niet meer dan een onnoozele cent. of vijf in de marsch, toen hij werd ingerekend. Op zijn „vermogen" werd natuurlijk onverwijld beslag gelegd, terwijl hij zelf in „preventief" werd gesteld. Geëischt werd 2 maal 12 dagen hechtenis MISHANDELING. De reeds 68-jarige Cornells Z., vrachtrijder te Oos- temnd op Texel, kreeg den 17den Juli j.l. een gewel dige twist met den 8 jaren ouderen wegwerker Willem Burger. Van woorden kwam het al heel gauw tot da den en Burger meende termen te hebben om den an der wegens mishandeling aan te Magen. Cornelis, heden ter zitting present, moest zich dus verantwoorden. Hij had als beklaagde wel wat erg veel praatjes, zoodat een flinke reprimande van den President niet uitbleef. Maar overigens ging- 't voor hem nogal voorspoedig Want, aangezien de bewijslevering niet voldoende werd geacht, werd voor beklaagde vrijspraak gevraagd IN HOOGER BEROER Dirk S., eveneens op Texel woonachtig, was daarna ais beklaagde aan de beurt. De Ambtenaar van 't Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht was n.l. in hooger beroep gegaan van een kantonrechterlijk von nis contra Dirk van 20 Juli, bij welk vonnis Dirk werd' vrijgesproken. Het door dezen gepleegde feit was: te hard rijden met een motorrijwiel en niet waarschuwen, toen hij den per fiets vóór hem rijdenden gemeente-veldwach ter v. d. Poll passeerde, waardoor deze hevig schrok en als gevolg daarvan proces-verbaal opmaakte. De O. v. J. achtte echter het wettig en overtuigend bewijs in deze niet geleverd en eischte vrijspraak DRONKENSCHAP. Pieter R. van Uitgeest, voor onze rechtbank al geen nieuweling meer, was onlangs na vijfde herhaling en na een tamelijk langdurig verblijf in een onzer rijks- werkinrichtingen, door den kantonrechter wegens dron- kenschap veroordeeld en wel tot 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. Buiten kansjes, die Piet zeker niet erg naar den zin waren. Althans hij kwam in appèl. t Zal Pieter, die nog steeds van een slecht gedrag- is, naar men wil, wel niet veel baten, want zonder veel omslag werd bevestiging van het tegen hem vonnis gevraagd. gewezen (Wordt vervolgd). Laatste Xterichteu. ONLUSTEN IN ZUID-WALES. LONDEN, 24 Aug-. Te Bargved op de grens tus schen Monmouthshire en Glanmorganshire hebben he vige onlusten plaats gehad. Er zijn ongeveer een twaalftal winkels geplunderd en verwoest, Militaire hulp is gezonden. Uit andere plaatsen in de streek kwamen geen ongeregeldheden voor, maar Tredegar en Khymney worden nog- door troepen bewaakt, in ver- hand met de dreigende houding van het gepeupel. Knust eu Wetenschappen. W AGENDA. VRIJDAG. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers", 'repetitie, 8 uur, lokaal van den heer Mooij, Choorstraat. Door de bemoeiingen van het concert-bureau O. de - aal, alhier, werd Woensdagavond muzikaal Alkmaar wederom in staat gesteld een kerkconcert bij te wor nen, waarin men keunis maakte met een veelzijdig ont wikkeld toonkunstenaar, met den heer Jean Huré uit Parijs. In een bericht, verleden week in de Alkmaarsche Courant opgenomen, waarin over dit concert werd ge sproken, heeft men kunnen lezen dat de heer Huré or ganist en pianist, dirigent, componist, criticus, schrij ver en paedagoog is; voorzeker dus een veelzijdig ont wikkeld musicus. Op dit concert maakte hij zicli voornamenlijk be kend als organist, slechts één compositie toch vond men van hem op het programma. Als organist heeft de heer Huré zich doen kennen ais een groot artist, die zeer artistiek de nummers zij ner keuze voordraagt, en in die voordracht blijken geeft veel voor klankschakeering te gevoelen. Hij be gon en eindigde met. Bach en begeleidde alle andere stukken, 't Moest dus bewondering wekken om, na al die bijdragen als slotstuk de grootsche toccata en fu ga in 1) kleine terts te geven, en wel op virtuose wijze. De begaafde man droeg ook eenige composities van or ganisten aan Parijsche kerken voor en speelde een viije improvisatie, zeer melodieus, en. waarin veel ver scheidenheid van registratie voorkwam. Mej. Ilill zong meerendeels liederen van moderne meesters, en in die liederen werd opnieuw gehoord mej. I ilia Ilill is reeds meer hier opgetreden dat zij tot de beste Hollandsche zangeressen kan gerekend worden. Stralend, jubelend klonk soms haar sopraan- stem door de groote kerk 2e couplet van „Uebe Nacht van Hugo Wolff, „Aus dem Ho-henlied r van

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2