STADSNIEUWS. VERVROEGDE AAHNKELSLUITING. Naai* de N. Courant meldt, is het- rapport versche nen van de studie-commissie, benoemd door het Nati onaal Comité voor vervroegde winkelsluiting, omtrent het ontwerp-wet op de winkelsluiting, voorgesteld door de staatscommissie voor den handeldrijvenden en in- dustrieelen middenstand. De rapporteurs, de heeren A. Brummelkamp, voor- zitter, inr. A. J. Fokke, L. Hoejenbos, A. Pieters, mr. A. ïepe en jhr. mr. B. de Jong van Beek en Donk, tevens secretaris, erkennen dat ook de invoering van het ongewijzigd ontwei'p een weldaad voor den winkel stand zou mogen worden genoemd, doch stellen niette min nog eenige min of meer ingrijpende wijzigingen voor, waardoor de wet h. i. aan bruikbaarheid zou winnen. Ten slotte drukken zij naast elkander af: het wets ontwerp en een gewijzigd ontwerp, zooals zij dit wen- schen. Het bestuur van het Nationaal Comité biedt een en ander ter overweging aan en stelt aan dat comité voor te besluiten: a. dat het Nationaal Comité voor Vervroegde AA'i n - keisluiting zich zal wenden tot de Begeering', met het verzoek te willed overgaan tot de indiening van een ontwerp van wet op de winkelsluiting; b. dat bij de Regeering zal worden aangedrongen op: Verplichte winkelsluiting tusschen des avonds negen uur en des morgens vijf uur; Beperking1 van het aantal dagen, waarop eerst des avonds te elf uur moet gesloten worden, tot het aller noodzakelijkste, waarbij aan den gemeenteraad enkel de bevoegdheid te verleenen, om op ten hoogste 14 da gen in het jaar het sluitingsuur uiterlijk op des avonds elt uur te bepalen; Verplichting van den gemeenteraad om een slui tingsuur. vroeger dan negen uur des avonds, vast te stellen, wanneer dat verlangd wordt door een meer derheid van -/s der betrokken winkeliers en bevoegd- verklaring van den gemeenteraad om ook zelfstandig over te gaan tot het vaststellen van zulk een vroeger sluitingsuur: ter beschikking van de justitie aldaar gesteld en het huis van bewaring opgesloten. voorzitter en secretaris EEN SPOORWAGENVERLOOT. In t aardbeienseizoen deed zich te Beverwijk een enkele maal het gebrek aan wagons gevoelen. Bijzon der erg is dit geweest de laatste weken voor de ver zending van boonen. Naast de enorme schade daar door aan tuinders en handel berokkend, kreeg dit euvel gister nog een komische zijde. Voor 5 exporteurs was maar één wagon beschikbaar, zoodat de stationschef met Salomo's wijsheid het lot maar deed beslissen aan wien deze zou worden toegewezen. (Hbld.) BOUWVALLIG. Op het feestterrein achter het Rijksmuseum te Am sterdam vielen gistermiddag twee personen uit de luchtschommel. Na door personeel van den Gem. Ge- neesk. Dienst te zijn verbonden, werden zij naar het Gasthuis vervoerd. De schommel werd voor het pu bliek gesloten. Tevens werd op dit feestterein wederom een tent wegens bouwvalligheid gesloten. In deze tent gaf een variété-gezelschap voorstellingen. Beperking van den arbeid van het personeel ten be hoeve van het winkelbedrijf in dien zin, dat die arbeid uiterlijk op of kort na het digd. sluitingsuur worde beëin- ge- het een Gemengd nieuws. HET WITTE KRUIS. Verschenen is de beschrijvingsbrief van de 53ste gewone, algemeene vergadering van de Noord-Holland- sche V ereeniging Het Witte Kruis, welke zal worden gehouden Dinsdag 26 September te Amsterdam. Aan de orde komen o.a. Voorstel van de afd. Punnerend, gesteund) door de atd. Avenhorn, Oudendijk, Warder, Schermerhorn en Mijzen en Oosthuizen. De algemeene vergadering besluit: lo. De saldo's van de reute enz. van het reservefonds der premielee ning, door de financieel© commissie van beheer jaar- tv oordhollandsche vereeniging „Het Wit te Kruis uit te keeren, te bestemmen tot het vormen van een fonds, waaruit de stichting en exploitatie van ee.n herstellingsoord, bestemd tot opname van herstel- ende mannelijke zieken in den geest van „Heideheu- vel in de provincie Noord-Holland, zal worden bestre- den 2o. Het hoofdbestuur op te dragen in de algemeene vergadering van 1912 nadere voorstellen te doen be treffende de stichting, inrichting en exploitatie van net sub lo bedoelde herstellingsoord; 3o. Een som van ten hoogste 1000 ter beschik king te. stellen van het hoofdbestuur om daaruit te be- ^trijden de kosten, verbonden aan het onderzoek, nood zakelijk voor het doen van de voorstellen sub 2o noemd. Het II. B. adviseert tot verwerping. Voorstellen van het hoofdbestuur, leidende tot stichten van een herstellingsoord voor jongens er roor mannen te Schoorl: lo. De saldo's van de rente enz. van het reserve fonds van de premieleening, door de financieele com missie van beheer over deze jaarlijks aan het Witte Kruis uit. te keeren, te bestemmen tot het vormen van een fonds, waaruit de stichting en exploitatie van tumbouw-inrichting, bestemd tot opname van 30 en minvermogende, buitenlucht behoevende jongens boven den leerplichtleeftijd in Noord-Holland en een afzonderlijk herstellingsoord voor mannen, die een luchtkuur noodig hebben, en waarin voorloopig- 8 a 10 personen kunnen worden verpleegd, zullen worden he- streden. 2o -jo. Van de verschillende eigenaren daartoe aan te koopen een perceel boschgrond. 5o. Van „gereserveerd kapitaal" aan het sub 1 ge- tioemde fonds te verleenen een bijdrage van 20.000 4/2 pOt. obligatiën. 6o Uit hetzelfde kapitaal 10.000 3 pet. obligatiën ter beschikking van de stichting te stellen tot het vor men van een fonds tot bestrijding van eventueel© scha ften door koersverschillen van de fondsen van het re- serveionds der premieleening. 7o. Het H. B. te machtigen tot het doen stichten en inrichten van een gebouw, voor de jongens bestemd, en het doen inrichten van de woning onder 3 genoemd tot vorming van het herstellingsoord voor mannen, dè W ,n»»SZ°°r te Vinden uit het beschikbare kapitaal a J 36.937.93, vermeerderd met de uit kapitaal aan de nieuwe stichfing 20.000. 8o. Het H. B. te machtigen tot het benoemen van een commissie van beheer in welke, zoo mogelijk, 2 da mes zullen zitting nemen, voor de nieuwe stichtingen, net benoemen van het noodige personeel, liet voorloo pig vaststellen van reglementen en verder het verrich ten van al wat noodig is, zoodra de gebouwen zoover gereed zijn, dat tot de exploitatie kan worden overge gaan, onder gehoudenheid daarvan mededeeling doen op de eerstvolgende alg. verg. Voorstel van het hoofdbestuur Uit het „gereserveerd kapitaal" beschikbaar te stel len de som van 300 voor het doen vervaardigen van een portret in olieverf van wijlen den heer G. K. F. van AFalree en dit t.e doen plaatsen op „Vechtoever." een on- EEN GROET-QUAESTIE. Te Hengelo (G.) heeft de burgemeester het er op aangelegd een Raadslid, dat hem onaangenaam was, te verwijderen, hetgeen niet onmogelijk scheen omdat' dit Raadslid kommies der Rijksbelastingen is. Ziehier het verhaal zooals de „Zutf. Ct.", die een onderzoek naar het geval instelde, het mededeelt De lezing van den burgemeester luidt, dat hij op een middag in 't begin dezer maand met zijn vrouw door het dorp wandelde, toen hij dat Raadslid den heer G. J. Erederiks tegenkwam. Deze tikte aan de pet en spuwde, even nadat hij hem gepasseerd was, op den grond. De burgemeester ontbood dien avond den heer F. bij zich aan huis om te onderzoeken, als hulp-o'ficier van justitie, of de heer F. niet dat spuwen de bedoeling had gehad den burgemeester te beleedi- gen en of dit geval art. 266 Strafwetboek (van belee- diging) toepasselijk was. De heer F. heeft toen geen verontschuldiging aan geboden, integendeelvolgens den burgemeester, nam hij een onhebbelijke houding aan. Hij vroeg of hij dan niet op den grond mocht spuwen, en zei op hoogen toon „laat mij niet meer roepen voor dergelijke dingen." Toen heeft de burgemeester officieel rapport hemaakt over de handelwijze van den heer F. De heer Frederiks daarentegen verzekerde, dat hij wel degelijk zijn pet heeft afgenomen, en dat hij, reeds eenige passen van den burgemeester verwijde' d zij gingen elk een andere richting uit een vliegje in den mond kreeg, waardoor hij wel gedwongen was dat uit te spuwen. Toen hij, door den burgemeester ten zijnen huize ontboden, kwam, werd hem toege voegd „dag kommies, ik heb je laten komen in je eigen belang; je wijze van groeten bevalt mij niet, ik wil beleefd gegroet worden. Achter mijn rug te spuwen komt jniet te pas." De heer F. is toen driftig gewor den en antwoerdde „hebt u anders niets Dan ga ik vertrekken. Voor die boodschappen moet u mij niet meer laten ontbieden, dan kunt gij mij thuis spreken." En toen de burgemeester hem toevoegde ik zal naar U"n Haag gaan, dan zult ge wel meer van mij hoo- re]1 antwoordde de heer E„u kunt naar den deksel loopen." Nu is de heer I rederiks door den Minister van Fi nanciën in de gelegenheid gesteld zich te verweren tegen de klacht door den burgemeester tegen hem in- gehiacht, wegens de onbeleefdheid om achter den rug van den burgemeester te spuwen. Hij heeft daarvan gebruik gemaakt en breedvoerig betoogd dat bij aller minst onbeleefd of beleedigend tegenover het hoofd der gemeente heeft gehandeld, en meedeelt dat hem een vliegje in den mond was gevlogen. Hij heeft in dat stuk verder zijn verontschuldiging aangeboden over de uitdrukking door hem in het onderhoud met den burgemeester gebezigd „u kunt naar den deksel loopen". Natuurlijk is het geval in Hengelo ruchtbaar gewor den en wordt het druk besproken. Een deel der bur, gerij wil het er echter niet bij laten zitten. Twee adressen zijn n.l. thans uit Hengelo aan den Minister van Financiën gezonden. In het eerste wordt verzocht den heer Frederiks niet over te plaatsen, omdat de klacht van den burgemeester aan adres santen ongeloofbaar voorkomt. Dat adres is geteekend door 36 personen van verschillende richting, o.a. 13 antirevolutionairen, van wie verscheidenen achter hun handteekening hebben geplaatst „a.-r." (De burgemees ter is ook a.-r.). Een tweede adres, waarin eveneens aan den minister wordt verzocht den heer F. niet uit Hengelo te verplaatsen, draagt de h mdteekeningen van 5 Raadsleden, van wie 3 a -r. Noord-Scharwoude, benevens van Nieuwleven. Door den heer Brugman, die als voorzitter fungeer de, werd het onderwerp, waarover gesproken zou wor den ingeleid, waarna door verschillende personen over de zaak het woord werd gevoerd. Algemeen werd het betreurd, dat het aantal belangstelling in de zaak too nenden zoo klein was. Uit de gevoerde discussiën bleek echter, dat warme belangstelling' bestond bij hen, cue waren opgekomen. Sommigen waren van oordeel, dat ook de heer Eecen, houthandelaar te Oudkarspel,' groot belang bij de zaak zou hebben, vooral ten aan zien eener geschikte ligplaats voor zijn houtvlotten. Onder de vergadering brachten een paar aanwezigen een bezoek aan den heer Eecen, teneinde diens gevoe len te vernemen. Uit dit onderhoud bleek dat de heer Eecen persoonlijk niet zooveel belang had bij de zaak, doch niet ongenegen scheen haar te willen steu nen. Kwam het b.v. tot het leggen van een golfbre ker dan wilde de heer Eecen, zonder echter eenige vei plicht ing op zich te nemen, deze door het leggen van balken, wel eens meer doeltreffend maken. Bij de verdere discussie bleek, dat een flinke golf breker gelegd zou moeten worden op eenigen afstand van den Waarddijk, zooals in een schets door den heer U. Kuiper werd aangegeven. Daarvoor zou men te recht moeten komen bij het bestuur van Raakmaats- boezem. Sommigen waren nu van oordeel, dat men zich aller eerst moest wenden tot de betrokken waterschapsbe sturen, anderen echter, dat in de eerste plaats een grooter_ aantal belanghebbenden dan deze vergadering telde, zich dient uit te spreken. N-a vrij was discussie werd besloten uit deze verga dering een commissie te benoemen, die zich in contact zal stellen met andere belanghebbenden en verdere voorbereidende maatregelen zal nemen. In deze commissie kregen zitting de heeren J. Bos, A. Bruin, Jb. van Sehagen en G. Kuiper uit de ge meente Haringkarspel, S. Kuiper en O. Stam uit Noord-Scharwoude en Jb. de Boer en J. Tuinman te Oudkarspel. Spoedig zal deze commissie in verschil lende plaatsen personen voor de zaak zien te winnen en daarna o°pnieuw vergaderen. Op verzoek verklaart de voorzitter deze commissie-vergadering nog te willen leiden. Hierna werd de vergadering 'gesloten niet den wensch, dat do commissie succes moge hebben op ha- ren arbeid en het gevaar, dat „Het Waardje" tha nog oplevert tot een minimum teruggebracht za gen worden. de eerewijn werd rondgediend. Men verlangde, oud en jong, naar het eigenlijke feest, den ommegang van een negentiental mooie kar retjes met een even groot aantal paartjes. Het ring steken en sleutel trekken nam een aanvang-. Prijzen be haalden de dames T. Yendel, T. Vethaak, I. Stam. N. rsieuwboer en G. van Diepen. Van de heeren kwamen als overwinnaars uit den strijd P. Koelemeij, P. Nooij, Th. Hoogewerf en «T Kijkes. Wat een belangstelling voor het oud-vaderlandsche spel, het kegelen. -Niet minder dan 41, zegge een en veertig deelnemers. Prijzen behaalden de heeren A. Stuyt, AY. Dekker, T. Langedijk, S. Borst en J. Dol. Aan het tobbespel, een natte liefhebberij, men loopt immers de meeste kans een nat pak te krijgen en geen prijsje te winnen, werd door zeven personen deelgeno men. Prijzen verwierven de heeren G. Kali, K. Xee°-- water en K. Broertjes. UIT MEDEMBLIK. Gisterenavond omstreeks half 9 is de 24-jarige Adolf do Yries uit het krankzinnigengesticht te Medemblik ontvlucht. Onmiddellijk na de ontdekking is -de rijks- en ge- meente-politie uit den gansclien omtrek gewaarschuwd ten einde een onderzoek i.n te stellen. UIT HEILOO. Ter gelegenheid der verjaring van H. M. de Ko ningin gaf het fanfarecorps „Eensgezindheid" alhier, op initiatief der vereeniging tot bevordering' van het vreemdelingenverkeer, nabij den huize „Overweg" eene uitvoering, die door zeer velen werd bijgewoond. Het dorp was aardig geïllumineerd en in vlaggendös ge stoken. BENOEMD. Tot leeraar in het machine-teekenen aan de avond en vakschool te Zwijndrechtis benoemd onze vroe gere stadgenoot, de heer K. A. Boogh, te Dordrecht, oud-leerling van de ambachtsschool te Alkmaar. ins mo- TJIT EGMOND AAN ZEE. Gisteren was het voor de kinderen op ons dorp feest. Om twee uur des middtgs maakten ze eeu om megang door het dorp, welke werd opgeluisterd door het muziek van Gehrs. Dekker en daarmee ging het naar het stukje land, dat geheel herschapen was in een feestterrein, alwaar verschillende spelen werden uitgevoerd. Er werd geduchtig gestreden, zoowel door jongens als meisjes. Om ongeveer een uur of vijf werden de prijzen uitgedeeld, terwijl men om half acht nog een gezamenlijk met muziek en lampions door het dorp trok. Na afloop van het kinderfeest konden de grooteren zich vermaken met dansen bij de heeren Half en de Graaff. „gereserveerd te verleenen te EEN DOOPKWESTIE. Geheel onverwacht heeft ds. W. C. Mense, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Stadskanaal medegedeeld, dat hij weldra de gemeente ging verlaten. Dit heen gaan moet in verband staan met de kinderdoop, waar mede hij zich niet kon vereenigen en waardoor telkens onaangenaamheden ontstonden. Yoor hem was het een bezwaar kinderen van niet-kerkelijken te doopen en verder was de doop van „kleine" kinderen een zaak, waar bij niet in mee kon gaan. LAND EN VOLK. Het te 's-Gravenhage verschenen dagblad Land en Volk zal niet meer verschijnen. Althans niet onder dezen naam en niet als orgaan der vrijzinnig-demo craten. Het zal voortaan bloot een nieuwsblad zijn en een ouden naam hernemen „Dagb'ad van Zui'd- Holland en 's-Gravenhage. Als orgaan van den Vrijzinnig-Democratischen Bond zal in het laatst dezer maand een nieuw weekblad verschijnen. BOSCHBRAND. Over den brand' hij Herkenbosch deelt een officieel bericht van Pruisische zijde mede, dat in het 5000 morgen bosch zijn verbrand, waarvan Pruisisch en 2000 op Nederlandsch gebied veel wild omgekomen, vooral reeën. geheel 3000 op agen. Er is DROEVIG TEEKEN DES TIJDS. De gevangenis te Amsterdam en het huis vau bewa ring aldaar, zijn zoo overvol, dat de officier van justi tie verzocht heeft té Haarlem eenige deliquenten on eer te brengen. Woensdagmiddag zijn er 5 mannen gearriveerd en ondergebracht ook, niettegenstaande er ook te Haar lem gebrek aan ruimte is. BRANDSTICHTERS. Zooals men weet is Maandag j.l. ongeveer 200 II.A. dennen bosch aan den Apeldoornschen weg ten Noor den van den Apeldoornschen weg door brand vernield. Bij de politie te Zwolle hebben zich nu drie landloo- pers aangemeld, die verklaarden dezen brand, te heb ben gesticht. Zij werden naar Arnhem overgebracht, UIT BERGEN. De kermis in deze gemeente behoort wederom tot het verleden. Een. druk bezoek viel haar ten deel* Moestede laatste paar jaren het houden eener hard draverij wegens gebrek aan belangstelling achterwege blfiven, dit jaar was hiervoor heel veel belangstelling en was eene harddraverij nummer één van het kermis- programma. A elen waren naar de oude renbaan gegaan om den strijd der deelnemende paarden gade te slaan. Flink werd er geloopen. De uitslag was als volgt: ie prijs Ju. Oldenburg, le premie wed. D. Kaandorp, 2e pre mie dezelfde, le troostprijs J. de Ruijter, 2e troostprijs de Wit' De uitreiking der prijzen had in café „Hilbrand" plaats. UIT SCHERMERHORN. De heer P. Alblas heeft bij zijn installatie als bur gemeester dezer gemeente aan weduwen en behoefti- gen uit de gemeente een gift geschonken. UIT HEER-HUGOWAARD. In het lokaal van den heer Bood werd, een vergade-- ring van belanghebbenden bij de verbetering- van het beruchte „Waardje" als vaarwater gehouden, tot welke vergadering de besturen van Nieuwleven en Waarland het initiatief namen. Aanwezig waren belanghebbenden uit verschillende ueelen der gemeente Haringkarspel, uit Oudkarspel en DE KONINGINNEDAG TE RUSTENBURG. Nadat gisteren de prijzen van den optocht waren uitgereikt met een toepasselijk woord, dat getuigde van ware sympathie met den aard van het feest en van gezonden humor jegens de feestgenooten, werd te ongeveer 2 uur een aanvang gemaakt met de verschil lende volksspelen, die niet- alleen uit Rustenburg', maar ook uit de omliggende plaatsen veel belangstel ling trokken en geen wonder, het prachtige zomerweer, hoewel het algemeen belang zeker een flinken regen had verlangd, droeg er veel toe bij ook dit gedeelte van het feest in alle opzichten te doen slagen. Voordat echter met de volksfeesten een aanvang werd gemaakt, had. in het café van den heer Fok de uitreiking der prijzen plaats door de dames Blom en Napjes aan de winners en winsters die niettegen staande hun zeer jeugdigen leeftijd, het hunne hadden bijgedragen om de optocht te doen slagen. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, wérden toegekend aan de jongelui M. Boot, godin der bloe men, C. Blom, orgeldra aister, N. en J. de Jong, bloe menmeisjes, C. Bakker, dwerg, J. en J. Bakker, Noord-Hollandsche boer en boerin, J. Ursem, Oranje klant en TI. Blom. de clown. Bij de herberg van den heer Flok was met- toen spoedig bezig met een wedstrijd in het prijs- of ham knippen en onderwijl vermaakte men zich op het erf van den heer Kok met het tonglijden. Beide wedstrij den ondervonden zeer veel belangstelling, zoowel als de later gehouden wedstrijd in het tobbespel. De prijzen in hot prijsknippen, bestaande uit aardi ge, kunstvoorwerpen, werden behaald door: A. Joon, N. de Jager, G. Sterk, M. Spruit, II. Visser, K. Mie nis, _M._ Slinger, C. Termaat, T. v. d. Velde, G. Duin. Die in het tong-lijden, bestaande in geld, door: M. de Boer, J. Leegwater, A. Duivis, A. Muis, C. Kooij. En in het tobbespel door: I, Sneeboer, J. Leegwater, A. Muis, G. de Jong, D. Klinkhamer, en de 6e of eere- prijs door J. de Vries. Gedurende het feest werd door de commissie het volgende telegram aan IT. M. de Koningin verzonden: Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. Mevrouw. De feestvierende burgerij van Rustenburg, gemeente Ursem, heeft hiermede de eer Uwe Majesteit- hare hartgrondige gelukwensehen aan te bieden met de her denking van dezen voor II en Uw Huis en voor ons ge heel Nederland zoo belangrijken en gewichtigen dag. J- AVonder, voorzitter. Na eenige uren van rust werd om half acht de feest avond geopend met een korte toespraak. Het dameskoor, dat bij den aanvang van het feest op zulk een verdienstelijke wijze eenige liederen ten gohoore bracht, liet zich ook nu weder hooren oogstte met dezen schoonen zang een daverend plans. In den loop van den avond, waarin voordrachten en zang elkander afwisselden en waarin menig woord werd gesproken in verhand met liet feest, bedankte de dame, die de koningin had voorgesteld, op aardige wij ze voor de^ haar gebrachte hulde. Eenige jonge dames zongen het koninklijk echtpaar en het prinsesje nog eens toe, bouquetten werden over handigd, fanfares en applaus klonken. Terwijl or in de café's druk werd gedanst, eindigde deze aangename dag, waarop 't kleine Rustenburg ter- dege, maar op waardige wijze den verjaardag van de Koningin heeft herdacht. DE KERMIS. DE NED. TOONEELVEREENIGING gaf gisteravond hier ter stede ten derde male Saartje Burgerhart en het- succes overtrof dat der vorige avon den. De tent was stampvol. Morgenavond wordt ,,'n Avond uit" opgevoerd, een Duitsche klucht, waaraan wij de herinnering hebben bewaard1 van een vermake lijke» avond, waarop, als lachen gezond is, de gezond heid met lepels' vol wordt toegediend. STOEL EN SPREE hadden weer de tent vol en weer een hoogst dankbaar publiek bij de vertooning van „Jan Smees". Zaterdag 2 en Zondag 3 September zal door dit ge zelschap worden opgevoerd „De Graaf van Monte- Onsto," groot romantisch drama in 9 tafereelen van Alex Dumas, vrij bewerkf door M. Spree. Te Amsterdam werd' dit stuk gedurende het afge- loopeu seizoen meer dan vijftig achtereenvolgende avonden opgevoerd voor stampvolle zalen met uitbun dig succes. v De heer Spree vervult hierin de rol van EdmonDan- tes, stuurman, later Graaf van Monte-Cristo. Aan de monteering is zeer veel zorg besteed en het geheele gezelschap Stoel en Spree treedt in dit stuk op. IN DE HARMONIE. had men een wijziging in het' repertoire gebracht. Ook voor een goede opvoering van 't drama „De twee Wee- ze bleek de Nieuwe Nederlandsche Tooneelvereeni- ging goede krachten te hebben. De graaf, de baron en dergelijke typen, zij werden evengoed gegeven als dc familie Trochard en de weezen. Plet publiek leefde dan ook met het drama mede gelijk uitroepen af en toe duidelijk deden hooren. DE OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. De Openbare Leeszaal en Boekerij alhier (hoek Kaarsemakersgracht—Kanaalkade): werd' in de maand Augustus 1911 bezocht door 500 personen (471 man nen en 29 vrouwen), tegen 469 personen (416 mannen en 53 vrouwen) in de overeenkomstige mannd van het vorige jaar. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 3 September 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke, bediening van den II. Doop. - Avond 6 uur, Ds. Verwaal, Heidelb. Cat. Zona 8. Kapel, 10 uur Ds. Bremer, van Egmond aan Zee. Evang.-Luth. Kerk, 10) uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. Hulshoff van Makkum. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. de Regt. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens nderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Geref. Kerk, 10 uur Ds. Meijering van Wildervank, avond 6 uur, dezelfde. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Woens dagavond 8y2 uur, vergadering van de Jongelings- vereemgmg „Paulus". Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag van S'A—5 uur, vergadering van de knapen- vereemging „Samuel." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 8 /2 tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- ingsvereenigmg „Zacheus", voor jongelingen boven ib jaar. Zondagmiddag van 5y2 tot 7 en i ap- - --- uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 91/2 uur, ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal te ner van Haarlem. TT Herv. Gem. Egmond aap den Hoef, 9l/2 uur, Ds. li. W. Bosch. Herv. Gem. te Bergen, boom. Herv. Heiloo, 10 uur, Dr. J. Wee- 10 Gem. te de Rijp. Ger. Kerk, 2 uur, ds. van den Kie- te Schermerhorn, 91/2 uur, Ds. Kater uur, preeklezen. UIT URSEM. T,an blijdschap stralende gezichten bewoog de jeugd alhier zich in den vroegen morgen van 31 Aug Koninginnedag, om niet te laat- te komen aan het feestlokaal van Oudejans, waar zij een strikje en een stukje zilvergeld in ontvangst kon nemen. De draai- g'."' waal'in zij gratis kon zitten, lokte niet onmid dellijk tot een ritje uit; de jeugd wilde overal tegelijk zijn en spoedde zich naar de verschillende feestterrei- nen. Met een korte speech opende een der bestuursleden liet teest te l.rsem, waarop namens den burgemeester AANBESTEDING. Bij de gister gehouden aanbesteding voor het bou wen van een boerderij met woning voor den heer ,1. Stuij te Bergen, werd ingeschreven door de navolgen de personen r L.;!en tD*s'. Sclloorl f 66fi6' w' Mooij, Omval A„ uinman, Bergen 6261. P. Dubbeld, Alkmaar 6125. C. Blankedaal, Alkmaar 6100 O v. Latum, Alkmaar 6095. K. Verweel, Stompetoren 6085. D. de Leeuw, Petten 5950. Jb. Groot, Koe dijk 5652. Iloogzaad, Oudorp 5250. AA'. Stroomer Bergen 5100. De uitvoering van het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. STEUN VOOR D. HEIN. lieden ontvangen van S. 0.50. Totaal is door ons ontvangen 44.58.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2