BUITfiNLA NU) STADSNIEUWS. gedoken. ^ondertrouWd j™ ™n zalin8' D,kk"- Vóór de trein goed stil stond, wild.® een vrouw met haar vijfjarig kind uitstappen. Het kind viel daarbij tussch©ni de rails en do treeplank van den trein, die nog in beweging was. Levensgevaarlijk gewond werd bet kind opgenomen en met een lat-eren goederentrein naar Amersfoort vervoerd, waar het is overleden. ONTSPORING. De laatste trein van Harlingen naar Groningen, welke aldaar te 12.10 uur moet aankomen, is gisteren nacht tusschen Zuidborn en Vierverlaten gedeeltelijk ontspoord, doordat een koe werd overreden. Alleen 't post-rijtuig midden in den trein; werd uit de rails worpen. De passagiers bleven ongedeerd. De reizi gers der achterste wagens stapten over iin het voorste deel van den trein, die te 1.03 te Groningen aankwam. Een trein met werkvolk is vannacht nog naar de plaats des onheils vertrokken om de lijn vrij te maken. ÜIT SCHAGEN. In de vergadering van het Kerkbestuur werd mee gedeeld dat Ds. Van Meurs te Oudkarspel het beroep van Predikant by de Herv. Gemeente alhier had aan genomen. ge- i DE GROOTE MANOEUVRES. Daar het nog van de omstandigheden afhankelijk is, of ook de voorgenomen groote manoeuvres in Gelder land, van twee legerdivisies tegenover elkander, zullen doorgaan, wordt de beslissing dienaangaande in de eerste dagen der volgende week tegemoet gezien. HERHALINGSOEFENINGEN. koninklijk besluit van' 8 September is, gezien liet koninklijk besluit van 7 Februari, (bij hetwelk is be- verlofgangers der militie van de lichting i908, behoorende tot de regimenten vesting-artillerie, voor 26 dagen voor hehftlingsoefeningen in werkelij- ken dienst moeten komen) bepaald, dat de duur van die herhalingsoefeningen voor de miliciens van ge noemde lichting, behootrende tot de late, de 2e, de 3e de 5e, de 0e en de 7e comp. van het 4e reg. vesting artillerie, nader wordt gesteld op ten hoogste negen en-veertig dagen. Qt UIT RUSTENBURG. Offieiëel, aldus luidde de aankondiging, werd Vrij dagavond te zes uren, de overhaal geopend. De voor zitter van de combinatie, bouwers en particulieren, die het initiatief namen, sprak een kort docli hartelijk woord, waarbij hij gewaagde van den ondernemings geest der stichters, die met den bouw van den over haal zulk een grooten dienst aan de landbouw bewezen en die den uitvoerders van het werk, den Hoeren Klaver en Gunder zijn gelukwenschen aanbood over den vluggen en netten bouw. Ten slotte werd de hoop uitgesproken dat de overhaal zal bewijzen in een lang gevoelde behoefte te voorzien en getuigenis zal afleg gen van den bloei van Rustenburg. Direct na deze woorden, welke met een hartelijk applaus werden beantwoord, ging de eerste met kool en groenten beladen schuit onder daverend hoerah- geroep van den Nosrdijk over de rails, waarbij volko men bleek dat het overhalen gemakkelijk en vlug gaat en dat het werk zeer nauwkeurig was uitgevoerd Door de aannemers werd na deze welgeslaagde proef neming in het locaal van den Heer Vredenburg de eerewijn aangeboden. 1 UIT STOMPETOREN. Donderdagavond werd door de Afdeeling Schermeer der Hollandsche Maatschappij van Landbouw een ver gadering gehouden in het lokaal van den heer K. Brak. Na opening der vergadering en lezing der notulen werd, naar aanleiding der ingekomen stukken, be sloten, aan de Vakschool voor kaasmakers (te Hoorn) een subsidie van f 5 en aan de Afd. Alkmaar der H. M. v. L. een subsidie van f 10.— te verleenen. Door den heer J. W. Schoone werd vervolgens verslag uitgebracht van het behandelde op de ver gadering van Hollands Noorderkwartier; voor dit juiste en uitgebreide verslag betuigde de voorzitter namens de vergadering, aan den lieer Schoone. zijn dank. J De heer J. Bruijn deed mededeeling van den uitslag- der genomen proeven van bemesting op 6 akkers land. Het is gebleken dat voor dezen zomer de kunst mest in de minderheid en de perceelen bemest met ouden stalmest, de beste waren. Tot afgevaardigde voor de Alg. Verg. der Mij. te Leiden te houden werd gekozen de lieer J. W. Schoone en tot diens plaatsvervanger de heer H. Zeeman het voorstel om in het volgend jaar de Alg. Verg. te Medemblik te houden zal worden gesteud. Tot afgevaardigde naar de Vergadering van Hollands Noorderkwartier werd benoemd de heer D. de Boer en tot diens plaatsvervanger de heer H. Z eman. In de plaats van de aftredende bestuursleden de heeien P. Vader P. Dz. en Jb. de Boer werden als bestuursleden der afd gekozen do heeren P. Kramer Cz. en J. W. Schoone, die beiden de benoeming aannamen. Met dank aan de aanwezigen voor de opkomst en de verleende medewerking werd de vergadering ge sloten. UIT BROEK ÓP LANGENDIJK. Candidaat Van den Berg te Kampen heeft bedankt voor het beroep van de Clir. Ger. Gem. alhier. VAN TEXEL, Hedennacht sloeg de bliksem in den polder Eierland m de nieuwgebouwde boerenplaats van den heer C. Keijser van Brakenstein. Het gebouw, dat geheel af brandde, was nog nauwelijks voltocid, en nog onbe woond. als Toonkunstenaar te vieren. Het was namelijk op den 18en September van liet jaar 1886, dat hij zijn eerste contract sloot met de Directie der Duitsche Upera te Botterdam. I fLdieZe/i g?lege,lileid zaI doOT den Jubilaris tevens het 25ste Oushoorn-concert hier tor stede gegeven wor den doch dit kan door verschillende omstandigheden evenwel met samenvallen met bovengenoemde herden- King op 18 September, maar is voorloopig vastgesteld op Woensdag 8 November e.k. Het concert zal in zijn organisatie eenigszins afwij ken en m karakter verschillen van de vorige Oushoorn- concerten; het belooft zooals we dit trouwens van den concertgever gewoon zijn - niet alleen een schit terend Kunstenaarsconcert te worden, doch ook als verkregen ongetwijfeld een bijzondere attractie Door de leden der Zangvereeniging „Toonkunst" en die van het Alkmaarsche Strijkorkest is namelijk een commissie benoemd van eenige dames en heeren, met et doel, om door en op dit concert de groote ver diensten van den heer Oushoorn, als hoogstaand mu sicus, bekwaam componist en als hun talentvollen Di recteur te kunnen huldigen. Deze commissie heeft zich reeds medewerking verzekerd solisten, wier groote onzer stad niet onbekend zijn, en wier namen reeds voldoende waarborg geven, dat zij het muziekminnend pubhek van Alkmaar een avond van hoog kunstgenot zullen vej schaften. Het zijn de volgende dames en heeren Mevrouw A. Reballio-Sieuwe, Sopraan te Rotterdam. Mevrouw M. J. Pijn acker Hordijk, Alt te Gorinckem. s' Bariton te Rotterdam. De Heer L. Wolft, Violist te Rotterdam. De Heer A. Verheij Pianist te Rotterdam. De Heer P. Gaillard, Solo-vio loncellist van het Concertgebouw te Amsterdam. Bovendien zal ook de Jubilaris op dien avond zijn gewaardeerde medewerking verleenen en zal o. a in een zijner schoonste composities n.l. het trio voor piano, viool en violoncel, de pianopartij vervullen In den loop van de maand October zullen den in gezetenen inteekenlijsten voor dit concert worden I aangeboden door etnige jonge dames, die zich hiervoor I 6. reeds bereid verklaard hebben, de welwillende van een zestal uitstekende talenten bij vele ingezetenen van den lieer Adelaar, een concert zal er dien avond worden gegeven, het vendel zal driemaal defileeren, er zal een openlucht bioscoop-voorstelling plaats hebber, en oud-Holla-ndsche voordrachten worden gehouden Zondagmorgen wordt 't terrein om 10 uur geopend. Om 11 uur begint een dooa- muziek opgeluisterde tumwedstrijd-, terwijl in de pauze daarvan zal wor den gezongen door de vereemiguigen Nieuw Leven en Orpheus, s Avonds weer concert, bioscoop-voorstolli etc. ng Voor Maandagochtend of-elf urn- staan er volkswed strijden op het programma, verder andere vermakelijk heden, terwijl ©enige malen het vendel zal uittrekken en aain de stad een bezoek zal breingen1. Dinsdag wordt begonnen met het opstellen van d« groepen voor den grooten historischen optocht, terwijl de dag overigens op dezelfde wijze is gevuld als de vorige dagen. Woensdag hebben er allereerst kinderspelen plaats waarbij goochelaars zullen optreden, terwijl 's avomk het leest met een bal-champêtre gesloten wordt. Onze zegsman deelde ons ten slotte nog mede, dat er eiken dag gelegenheid zal zijn op het stadhuis te trouwen, terwijl velen de katos zullen loepen, opgeroe pen te worden om voor den Raad van Schepenen te verschijnen. V aarhjk, aan he,t bestuur ontbreekt het niet, als de bezoekers op het feestterrein niet voldoende „diveda- tie' vinden. MUZIEKUITVOERING door het Stedelijk Muziekkorps Directeur de heer H. A. Maas op Zondag 10 September van 2l/2 tot Ut, uur in den Hout. Mogen zij hiermede een groot succes hebben en aldus den Jubilaris kunnen toonen, dat men in Alkmaar niet ongevoelig is voor het smaken van edel kunstgenot en dat een groote schare van ingezetenen van ganscher harte wenscht in te stemmen met de hulde, die op 8 November aan de Toonkunst en hare beoefenaars gebracht worden. 7. 8. Programma. Marche-Militaire Ouverture de l'opera „La Bohémienne" Mem Traum, Walzer A l'opera Comique, Potpourri Pauze. Ouverture „Victor Emanuel" a. Heimliche Liebe, gavotte b. Prins Carnaval, marche-burlesque „Roten Rosen", a. d. operette „Der Mann mit den drei Frauen" Finale. Langlois. Balfe. Waldteufel. Jos. Kessels. Kling. Resell. Léhar. moge UIT URSEM. In de algemeene vergadering der afdeeling Ursem van de Holl. Maatschappij van Landbouw gehouden 8 Sept., werden tot bestuursleden gekozen de heeren A. Vet, M. luijn en J. Medemblik. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Leiden benoemde men den heer W. de Geus Czn. en tot diens plaats vervanger den heer S. -N. Zuurbier. Voorts besloot men aan de vakschool voor kaasmakers, evenals in 1910, eene subsidie van f 5.— te verleenen. UIT WEST-GRAFTDIJK. De heer R. K. Koppen Jz. alhier is benoemd tot cnemiker op een der suikerfabrieken in Indië, behoo- rende aan de Maatschappij „de Vorstenlanden". URT HOORN* In de heden, onder leiding van den heer H. P. Kessler gehouden algemeene vergadering van de afd. Hoorn der Holl. Maatsch. van Landbouw werden de volgende subsidies toegekend, f 10— aan de vakschool voor kaasmakersf 50— aan de N.H. fruitkweekers- vereeniging en f 50— aan den Prov. Bond van rund- veefokvereen. in N.H. tot samenstelling van een een- traal fokregister. Door de fin. commissie der in 1910 alhier gehouden groote landbouwtentoonstelling was overgelegd een staat van ontvangsten en uitgaven dier tentoonstelling. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f23524.95 waarvan f 11352— aan entrée's. Het batig saldo be draagt f 1888.035. Uitvoerige discussies worden gevoerd over een voor- stel van verschillende leden om de rekening dooreen commissie uit de afd. te doen nazien. Nadat het bestuur de portefeuille kwestie had ge- steld, werd de volgende bemiddelingsmotie van Dr. Schei; met algemeene stemmen aangenomen: De ver gadering, vertrouwen stellende in het bestuur en de nn. commissie, van oordeel zijnde, dat de thans ge voerde discussies het gevolg zijn van een onvoldoende regeling vanwege de afdeeling bij den opzet der ten toonstelling, gaat over tot de orde van den dag. De afd. vereenigt zich met het voorstel der vereen, van besturen van afdeelingen tot het vormen van een vereeniging van veehouders tot het dragen van het risico vau vleeschkeuringen. De heer L. de Goede bracht nog ter sprake de rijks keuringen van paarden, daarbij aandringende, dat de rijkscontróle zich meer bemoeien zal met de innerlijke deugden van het paard. De verkoop aan de groenteveiling te Boven- karspel bereikte reeds gisteren het bedrag van 1 millioen gulden. Het vorige jaar werd die omzet eerst bereikt op 9 Nov. KORTE BERICHTEN. -- De hoogste temperatuur, die tot heden sinds de oprichting van hét meteorologisch instituut (1849) al daar in de maand September is waargenomen;, 30.8° Cl, die reeds Zaterdag" 2 September j.L opnieuw werd bereikt, is gisteren, 8 September, overtroffen. Tegen 2 uur steeg de temperatuur van de Bilt tot 31.2° O. Ie aardwijk is gisteren het achtjarig zoontje vain den schoenmaker L., tengevolge vani bet drinken van ongekookte melk, waarschijnlijk afkomstig van koeien, lijdende aain mond- en klauwzeer, overleden. Het kind kreeg blaren op den tong en over het geheele lichaam, Onlangs stelde de veldwachter iemand te Jut faas in bewaring, die na ©enigen tijd in het arrestan ten verblijf overleed. Do justitie is ua onderzoek gebleken, dat hier hoe genaamd geen termen aanwezig waren om tegen den veldwachter een vervolging inl te stellen. de Hokkumer-EediOrpen maakte een „stomme" bedelaar zich zoo boos op zijn jongen, die ook langs de huizen ventte en maar 3% cent had opgeloopen, dat li ij uit zijn rol viel en den jongen met krachtige stem een reprimadé toediende. Jo IJ trecht' is een schildersknecht' gearresteerd, die sinds lang geen weirk had, maar door het stelen van fietsen ajam den kost kwam. Hij bracht eiken, Za terdagavond zijn „.weekgeld" aam zijn vrouw, die nim mer heeft geweten, hoe haar mian 't d'agelijksch brood verdiende. Een 20-jarige onderwijzer aan de O. L. School te Terheijden is bij het- zwemmen verdronken. Gisteren hadden' zich voor de Amsterdamsche rechtbank een 30-jarige zeeman en eer 43-jarig boot werker te verantwoorden wegens de gebeurtenissen op Kattenburg in den nacht- van 5 op 6 Juli. De zaak wordt 3 6 September voortgezet. Inmiddels werd do onmiddellijke imvrijheidsstelling van beide beklaagden gelast. HANDELSAVONDCURSUS, e aan ^en Handelsavondcursus zullen be° ginnen Woensdag 13 September a.s. des avonds 01/o uren. NIEUWE TEEEFOONAANSLUITINGEN. Oudt Alckmaar a. d. Friesche weg (op naam aan te vragen). 309. Publieke Telefooncel. Stations Vestibule H. S. M. 851.. R. van Waard, Nieuwlandersingel. 1UJIMMK"v V -c- ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de week van 1 tot en met 8 Sept. zijn de vol gende baden genomendoor heeren 613, door dames 7oo i weezen 7 en door onvermogenden 78, totaal 783 baden. Hoogste temperatuur 700. Samenkomst van alle leerlingen in het gebouw de Burgeravondschool. van BURGERAVOND- EN AVONDSCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN TE ALKMAAR. Het onderwijs aan bovengenoemde inrichtingen zal aanvangen op Maandag 11 September a.s. des avond» 7 uren. MAROKKO. Het leek Laatste berichten DROEVIGE VACANTIE. RERN, 9 Sept. (V. D.) Dinsdagmiddag- is de jarige de Bruin-, van Amsterdam, zoon van dr, Bruin, die met zijn- ouders ini Klosters vertoefde, leen gaan wandelen. Hij is ma-ar b ©meden' Zijn lijk werd den volgenden dag gevonden. ■'.aar .Nederland overgebracht worden. 14- de al- gestort. Het zal EEN ONDERSCHEIDING. heer Jh. Brands is naar wij vernemen uitgenoo- dooi het Hoofdbestuur van den Nederlandschen tot Bescherming van den Trekhond, om bij het Trekhondenconcours van de Afdeeling den Haag, van dezen Bond als keurmeester op te treden. De digd Bond KONINKLIJKE GOEDKEURING. Op de Statuten der Vereeniging „Vergunning te Alkmaar gevestigd te Alkmaar, is de Koninklijke goedkeuring verleend. UIT HEILOO. Op 16 en 17 dezer, zal in de lokalen van het café „De Ondernem ng" van den heer J. Ruiter, een Flo- ralia-tentoonstelling worden gehouden. Op den 15en wordt te dier plaatse tusschen 8 en 5 unr gelegenheid verschaft tot het inzenden van planten en bloemen, ter bekroning en tot opluistering. Bij de bekroning zal mede worden gelet op netheid der planten. De commissie zal aan de tentoonstelling eene loterij ver binden, waartoe 500 loten ad tien cents beschikbaar zullen worden gesteld. De prijzen, die betrekking hebben op de bloemenwereld, zijn tijdens de tentoon- s e ling te bezichtigen. De taak der beoordeeling en bekroning zal geschieden door eene jury, samengesteld uit vreemdelingen DE ALKMAARSCHE PAARDENVERLOTING. Bij de hedenmiddag in Diligentia gehouden verloting, uitgaande van de Vereeniging ter bevordering van den bloei van jaarlijksche paardenmarkten te Alkmaar, is de hoofdprijs gevallen op no. 15170. BENOEMD. Tot tweeden geneesheer van „het Groot Gaffel" is, naar de Zutp. Ct. meldt, benoemd dr. M. H. Kluitman, te s-Gravenhage. ZICH ZELF AANGEGEVEN. Gisteravond meldde zich op het politiebureau alhier aan J. P. C„ kleermaker t© den Helder, die verklaarde dat hij militaire kleerings tukken-, welke hij onder zich had, in den lommerd had gezet. Nadat, proces-verbaal was opgemaakt, werd hij lie den naar den- commissaris van politie te den Helde gebracht. Den UIT OTEPLEEK. t j1 °ctober a-s-„ herdenkt de heer W. van der ippe den dag, dat hij voor 40 jaren werd aangesteld als brievengaarder alhier. 101 DOOPSGEZINDE GEMEENTE. De godsdienstoefening op morgen begint niet om 1/2 uur maar om 10 uur. UIT OUDE NIEDORP. In de kaasfabriek „De Hoop" alhier is tot kaas- maker in de plaats van den heer F. Molenaar, welke naar elders vertrekt, benoemd de heer L. Blom te Heerhugowaaru. 1 7i P? nieuwe brandspuiten, welke deze week uit de fabriek van Bakker te Rotterdam zijn afgeleverd, hebben bij de beproeving in alle deelen uitmuntend voldaan. STEUN AAN D. HEIN. IUden werd als laatste gift nog door ons ontvangen van W. S. f 2.zoodat in het geheel werd ontvan gen f 101.83. JUBILEUM. Men schrijft ons De heer J. Henri Oushoorn, Muziekdirecteur van de Afdeeling „Alkmaar" van de Maatschappij t. b. d. Toonkunst, hoopt in deze maand, zooals ook reeds in enkele Tijdschriften vermeld werd, zijn 25-jarig Jubiló OUD-ALKMAAR. Vroolijk klink buiten de- Friesche poort, recht tegen over het Victor,i-ebeeld -en onmiddellijk -nabij het nu reeds weer verlaten ooievaarsnest, het- gehamer, druk zijn sinds 1 September nijvere banden er bezig om uit iet groenland een stukje oud-hollandsch stedenschoon, oud-Alkmaar, op te trekken. Nu zijn het nog maar tenten van hout, die fèl Meuren- in h-et zonlicht, afdee lingen van 5 meter, va-11 8 meter, van 12 meter 50, van 13 meter, van 22 meter 50 lengte en- vain een hoogte van een meter of vier, vijf. Maar strakjes -als timmer man en schilder die houten geraamten hebben aange kleed; er vorm en kleur hebben aangebracht, als ei rond een oppervlakte van 12000 vierkante Meter (met m het midden een dansvloer van bijna 1000) allerlei typische geveltjes en- kloeke poorten zijn ontstaan, dan zal het ongetwijfeld blijken, dat er, op initiatief van de vereeniging „Floras van .Teylimgem" een alleraar digst, geheel is tot st-and gekomen, dat uitstekend kan dienen tot centrum van vermaa-k van een jubileerende vereeniging. Wat zal er alzoo te. zien zijn? In do eerste plaats zullen ©1* 7 poort-en verrijzen, n.l. de Friesche, de Schermer, de Nieuwl-amder, de; Heiloër, de Berger, de Boom- en de Kloosterpoort-. Het stad huis, de kerk, het huis van- T-eijlingem-, de kazerne, het zakkenhui®, het ziekenhui-s, de gevangenis, zullen er verschijnen en 44 andere perceelen zullen er worden opgetrokken en al die gebouwen krijgen eèn eigen be stemming. Het stadhuis is natuurlijk de zetel van den raad der vijf schepenen, terwijl ook de rijkspolitie er een plaatsje zal vinden, voor een post. I11 het huis van Teijlingen worden de eereleden ontvangen e.11 ook daar zullen gewichtige besprekingen plaats hebben. De kazerne wordt verdeeld in twee helften, waarvan de een bestemd1 is voor het vendel (52 man), de'andere voor de 44 hellebaardiers. Terwijl men in de taveerne de „Kroon" overdag kam- eten en drinken, kan men er 's avonds genieten van oud-HolLandsche voordrachten, welke er wo-rden gegeven, in afwisseling met hetgeen op het open-luchtpodium te zie-n en to hooren zal zijn er is een groot gezelschap specialiteiten geënga geerd, w-elke de bezoekers aangenaam bezig zullen houden. Overigens hebben de gebouwen wel -eenige andere bestemming gekregen dan hun voorgangers waarna ze gemaakt zijn: i-n bet zakkenhuis komt een beignet- kraam, in bet ziekenhuis een Amerikaan-sche lucht- schommel, in -de gevangenis een stoomcarousse de kerk een cakewalk. De 44 verschillende winkels, welke tusschen de poor ten zijn opgetrokken (gevelgezichten)zijn gemaakt naar perceelen-, w-dke in- de d-agen van het beleg in on ze stad- stonden. Zelfs wordt in sommige hetzelfde bedrijf uitgeoefend als toen ter tijd. Men zal er vin den een vischwinkel, een broodbakkerij, een lioeden- en petten, een bloemenwinkel, een zilve-rsmederij in volle werking,^ twee sigaren1- en- tab-akzaken, een prent- briefkaartenwinkel, een boekhandel, een winkel van boter, kaas, melk en eieren, een groentezaak, een thee huis, eeni puddinghuis, een. po-rceleinzaak, banket- en choeoladewinke-ls. Deze zaken worden- meest door Alk- 111aa.rd.ers, ook door enkele. Amsterdammers gedreven. Allerlei kermisvermaken (hoepla, visscherij, fles- scbenwarperij, schiettent, de catacomben van Parijs), zullen er zijn en men' zal ook de Spanjaarden uit de gevangenis kunnen werpen Daar alle personen die in Oud-Alkmaar hun tijde lijke woonplaats vinden, zoo-als burgemeester en sche penen, burgers en burgeressen, hellebaardiers en waeli- I®1'® e*c-' samen- bij-na vierhonderd memschen-, in oud- Ilollandsch costuum moeten verschijnen-, belooft h-et een kleurrijk geheel te zullen worden. Vooral bij avond, als de twaalf groote excello- booglampen op het terrein en d-e vele electriscbe gloeilampjes in' de ke-ls (vo-o-r de verlichting zorgt de lieer J. J. van Dordrecht), een licht zullen geven, zoo rond-, als onze voorouders nimmer hebben (hoornen, zal het feestterrein een prachtigen- gisteren zoo mooi Van uit -p 0 - - V- UKJKJ XXI Herlijn kwam het bemoedigende bericht, dat de onder handelingen tusschen Duitschland en Frankrijk over Marokko, op alle hoofdpunten, tot een overeenstem ming m beginsel hadden geleid. Maar onmiddellijk daarop kwam er een •bericht van- het officieuze Hav-aa- agentschap te Parijs, volgens hetwelk men daar den indruk heeft, dat er neg een- vrij aanzienlijk verschil tusschen de Fransche on Duitsche opvatting bestaat. Het schijnt, nog steeds te gaan om Duitschlands ïseh van economische waarborgen, waarop, zoo-als men weet, de offici-euze Duitsche bla-deu steeds meer- de aandacht, vestigden. 1 Af11®®" vvijdde er gisteravond een scherp hoofdartikel aan, dat aldus eindigt: „Wij bieden het gemeen© recht met alle waarborgen, die men verlan gen wil. Wij kunnen niet meer bieden." Het „Tageblatt" zegt, dat men te Berlijn rustig het antwoord van Frankrijk tegemoet ziet, zonder een ter mijn op het oog te hebben. De Tagesze-i-tung-; bevat een heftig artikel tegen, -ingeland. Iwintig jaar lang, sin-ds Bismarck's heen gaan, meent het blad, heeft Engeland' in den lich-tvaa digsten overmoed met ons gespeeld en die schijnt heden, zijn hoogste punt bereikt Maar de maat- is vol-, zegt liet blad, dot over tevreden is, dat er diplomatieke stn.Pi«,u den Lngelscken gezant- te Weenen ondernomen aar- o-vermoedl te hebben-.. overigens er stappen tegen zijn. v. Simon Groot en Aaltje, en m I 6 Sept, Gerrit Cornelis, z. Kooij. 7 Sept. Willem Hendrikus Bloem en Veronica Maria Leijen. Hermanus van Deijck en Henrietta Suzanna Jacqueline Beelenkamp. Nicolaas lromp en Martha Margaretha Schut. Pe trus Franciscus Messelaar en Christina Pau- hna Ruwe. Jan Kok en Jantje Witsmeer. Lverardus Joseph Himmelreioh en Catha- nna Johanna Kaandorp. Gerardus Vader en Aafje Kaandorp. Pieter Cornelis da 611 Johanna Sara Staasen. OVERLEDEN 9 Sept. Johannes Meissen 2 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 9 Sept. Medegedeeld door het Koninklijk Nederiamlsri1 Meteorologisch Instituut te D'- Bilt OVERZICHT. (Geldi gtot den avo-nd van- 10 Sept.) In liet gebied van de waarneming is de hoogste be- ST. hoP6 'aagSte st'and vari den barometer. '737.7 te Stoek- VERW ACHTING. Meest matige noord-oostelijken tot- oostelijken wind, halt tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer be houden onweer, waa-rop de kans in het zuiden het giootst is, koeler jn het zuiden. HEKINNEBINGSDAGEN. Zondag it) September 1883. De Vlaamsche schrijver xlendnk Conscience te Bms.Qol ui.' win- Strous, sohitte- kunnen aanblik vol- bieden. Voo-r drukte en vertier heeft het°bestuur doende zorg gedragen. Zaterdag den 7den October, des avonds te zeven uur, wordt het feest geopend met een openingsrede 1812 geboren!^61106 BrUSSeI 0VerIeden- HÜ was m ~J8?8- .yermoording van de Keizerin-Koningin van Oostenrijk-Hongarije. Maandag II September 1833. De heer J. Breebaart Kzn., lid der Eerste Kamer te And ijk geboren Dinsdag 12 September 1876. De dichter Anastatius Giun (Anton Alexander, Graaf von Auersperg te Graz: overleden. Hij was in 1806 geboren. Een kernwoord „Vrijheid is geen genot, maar arbeid, ononderbroken arberd aan de groote cultuur-opgaven van den modernen Woensdag 13 September 1830. De dichteres Mxrie geboren.nel'"ESChenbaCh °P höt Zoislavic Moravië Een kernwoord „Als ge juist kiezen wilt bij een botsing tussohezj

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2