±f. Kv NI t Uk Ui S Zi», Leesgezelschap, Gm 14 dagen wordt een man verstrekt zijn eenige plaatsen vacant, Een radicaal middel. Hoe gij kunt vaststellen STADSNIEUWS. TE, KOOP Meubelen, stijlen, zoowel nieuw feerwerk te leveren. Alkmaar. AD VERTEN TIEN. Vraag en aanbod. T BOEKHANDEL Toor damel -• I3NT VIE3R. f 3.- - per kwartaal, September vto 811 nam., 0de en 3de ronde op Oc tober en wel 's morgens van 9Vz12V2 uur en 's mid dags van 25 uur. Voorts wordeni de spelers in groe pen van 4 personen verdeeld. In elke groep van 4 spelers twee prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, desverkiezende een verguld zil veren of zilveren medaille met inscriptie, lint en gesp InleggeldHoofdklasse 1,50, 1ste klasse 1,25, 2de klasse J 1,3de klasse 0,75, 4de klasse 0.50. Iedereen kan aap den wedstrijd deelnemen. Voor de hoofd- en 1ste klasse is het spelen, met klokjes verplichtend (35 zetten in iVz uur). Er zal worden gespeeld volgens de regelen van den Xed. Schaakbond. Aangifte voor den wedstrijd tot uiterlijk 23 Sept. «i. s. aan den heer H. A. van Baaien, Gerard Brandt- «.traat 10, Amsterdam. Ad. No. 311. In liet jongste Septembernummer van de C. A. werd bet zestal 5358 van den wedstrijd 2zetters gepubli ceerd, waarvan er ver over de honderd zijn ingekomen. Deze publicatie geschiedt eenvoudig onder een num mer, terwijl nevenoplosbare zooveel mogelijk geweerd worden. Zooals altijd in Engeland is er een oplos singswedstrijd aan verbonden, waardoor duals en der gelijke ongerechtigheden hoogst zelden overzien wor den. Wat No. 311 betreft, dit. kwam ons niet onaardig voor. Toch lijdt het aan' de gewone kwaal bij derge lijke sleutelzetten: weimig varianten en dubbele mat- stellingen. Doch bet is gemakkelijker aanmerkingen te maken dan den weg ter verbetering aan te .wijzen Deze waarheid, als een groot kalf schijnt hier al hij zonder toepasselijk. Ingezonden Mededeeliugen. Schetsje naar het Duitsch, van F. WOLTER—SPAN. waar is uw „Heeft u alles, freule?" „Ja, dank u." „Uw handtaschje ook, dat u al tweemaal heeft laten liggen? En uw binocle -lieve hemel binocle V endelin Boos keek heel bedrijvig om naar den be steller, die met zijn vracht koffers, doozen en plaids juist aan boord was gekomen. „Maak toch zooveel drukte niet. Mijn binocle hangt aan mijn arm." „Goddank. Een paar uur geleden in Hamburg ge kocht, en in Cuxhaven misschien al verloren. Dat zou korte vreugd geweest zijn. Ziezoo, nu wij alles hebben, zullen wij gauw een paar goede plaatsen zoe ken." 11 ude von Ileimersdorff had haar sluier wat vaster om haar hoed geknoopt». Nu liet zij de armen zakken en vroeg met flauwe stem: „Wij?" „Ja, natuurlijk", knikte hij en de oogen met de lichtblonde wimpers keken zoo vroolijk en onschuldig alsof deze kwestie van, zelf sprak. De jonge dame keerde zich 0111, maar slechts voor een oogenblik. Toen stak zij haar kin flink in de hoogte, uit haar groeten welriekenden sluier „Mijnheer Boos, u zei ,.<la, u heeft gelijk, freule. Ik heb gezegd dat ik niet verder met u mee giing dam tot Hamburg en Altona naar de fabriek moest gaan zien." „Ja juist, dat herinner ik mij.55 Wende!in Boos had zijn hoed afgenomen, en streek zich over het korte af geknipte, blonde haar. ..Ik ben van plain veranderd. In het station heb ik even getelegrafeerd; alles ging uitstekend in de fa briek. Er mankeerde niets aam. "En. daar dit niet al tijd het geval is als ik er bij- ben, ben ik zedelijk PÜcht nog een poosje weg te blijven." „Een merkwaardige redeneering ..Maar volkomen waar. Als ik iri 't geheel niet meer uitga, weet ik zeker dat ik over korten tijd een schatrijk man ben. Bovendiem als men eenmaal in 1 uxhaven is, moet men wel zulk n goede gelegenheid waarnemen en naar Helgoland oversteken. En de ge legenheid is buitengewoon gunstig, daar de boot reeds in beweging komt. „Mijnheer Boos „Zoo aanstonds freule. Ik hen dadelijk weer ter uwer beschikking. Zou u nu zoo vriendelijk willen we- enz mij te volgen, een goede plaats is het geheim van een goede reis. Op het water vooral. Kijk, de men sehen daar, die op één punt samendringen, zullen al heel spoedig dat genot opgeven. Achteraan zitten wij ook niet goed bij de sterke deining die wij te wachten hebben. Men schommelt daar vreeselijk en in geval van nood heeft men de verschansing ook niet zoo dicht bij de hand. Midden op de boot dat is de beste plaats. Maar niet te dicht bij den stoomketel. De warmte en de reuk van de olie hebben geen goeden in vloed op de, maagzenuwen. En ik ben wel bang dat wij er eenigen last van zullen hebben. Kijk, dit is een prachtig beschut plaatsje. Laten wij ons hier wat ge zellig inrichten." Hij schoof een paar lange rieten stoelen bij, sloeg ze geheel uit en belegde ze met plaids. Hij verzocht de jongedame plaats te nemen. Trude von Ileimersdorff wist niet goed of zij lachen zou of zich ergeren. Maar daar zij veel lichter lachte en daarenboven bij ervaring wist, dat een vroolijk ge zicht haar veel beter stond dan een booze uitdrukking lachte zij van harte. Heerlijk om aan te hoorën, het was een geluid of men een heelen hoop zilveren mun ten een marmeren trap hoorde afrollen. Toen zij zich op een der stoelen uitstrekte, moest zij haar kanten zakdoekje uit den zak halen 0111 haar tranen af te dro- egn. Zoo hartelijk had zij gelachen. Geen knippen der lichte oogharen verried hoe Wen- delin Boos deze uitbarsting van vroolijkheid opvatte. Met de kalme bedrijvigheid, die hem nooit, verliet, schoof hij ean kussentje onder liaar hoofd, Legde haar voeten op den stoel en sloeg een mantel om haar heen. „Nu zal het wel gaan", zeide hij, haar met tevreden blik aanziende. „Maar dat is veel te wam „Neen, neen, zeker niet! Zoodra de wind opsteekt, die daar ginds al op ons loert, zal het koel genoeg wordem. Ik zal even een glas limonade met een paar druppels cognac voor u ha len dat zal u goeddoen." En reeds was hij weg 0111 een hofmeester te halen. Trude von Heimersdorff vond dien mijnheer Boos den grappigsten man dien zij in de negentien jaar en negen maanden van haar leven ooit liad ontmoet. In de wachtkamer in Keulen waar zij veertig mi nuten had moeteni wachten, daar de trein te laat aan kwam had zij toevallig met haiar papa aan het' zelfde tafeltje g-ezeten als die mijnheer „Wendelin Boos, fabrikant uit Altona aam de Elbe", zooals hij zich zelf al heel spoedig had voorgesteld. Vijf minu ten daarna was hij met haar vader in een druk gesprek geweest over kunstmest en toen hij hoorde, dat hij met den eigenaar van wijnbergen, sprak had hij hem vijftig centenaar van een nieuw desinfecteermiddel aangeboden tegen phillaxera. Dit gesprek belette hem echter niet nu en dan iets van de nieuwste Parijsehe toiletten te vertellen, een aardig kunstje met lucifers te vertoonen en met groote handigheid een handtasch je te bezorgen, dat in de vestibule bij het kaartjesloket was blijven staan-. Een oogenblik daarna had hij op de wijnkaart een heel goed merk'ontdekt van den Hei- mersdorfer wijn. Hij werd geproefd en mijnheer Wen delin Boos was verrukt hetgeen papa te meer streel de toeu de fabrikant in zijn ingenomenheid een bestel ling' daarvan deed van honderdvijftig flesseben franco tot het. station Altoona. Op het perron spraken de heereai af, dat zij elkander bij de eerste de beste gelegenheid een bezoek zouden brengen en papa verzocht „zijn lieven jongen vriend" onder weg een weinig op zijn dochter te letten. Dat had de hieer Wendelin Boos dan oojt trouw ge daan, „een weinig" was zelfs „veel" geworden en zij dacht met eenige onrust hoe de correcte, stijve tan te Lisbeth, die haar op Helgoland verwachtte, over het geleide denkeni zou. Nu! zij bad er niets aan kunnen doen. En het was bepaald alleraardigst zooveel attenties hij voor haar had. 't Was misschien ook wel goed, dat zij op haar eerste zeereis iemand bij zich had. Met een1 welbeha- gelijk veilig gevoel nestelde zij zich vaster in haar kussens en' doeken. Waar zou hij blijven? Zij kreeg een kleurtje toen zij Wendelin Boos eindelijk mpt een presenteerblaadje zag aankomen. „Freule, het begint al zoo te schommelen, ik kan haast niet gewoon loopen. Wilt u zoo goed zijn dit broodje met zalm op te eten? Wat drinken krijgt later. IJ geeft u zooveel moeite, komt u daar nu zelf mee aan?" ,Dat is het verstandigste. De hofmeesters bedienen het eerst de passagiers van het voor- en achterdek. Ze weten vooruit dat over een kwartier niemand iets meer gebruiken zal. Integendeel...." Trude von Heimersdoff legde het broodje weer op het bordje. Niett om die laatste woorden; zij had ze niet eens verstaan. Er was iets anders dat haar onge rust maakte; zij had plotseling een gevoel alsof zij in een draagstoel zat of liever in een mand waarmee men in een mijn afdaalt. En een zeilschip, waarvan zij tot nu toe alleen den top v-an den' mast had gezien, werd langzaam geheel en al zichtbaar, om dan even langzaam weer achter de verschansing te verdwijnen. „Merkwaardig fluisterde zij en zij zag vragend haar reisgezel aian, die het bordje op zijde had gescho ven, zijn stoel dicht naast den hare geplaatst en het zich daarin gemakkelijk gemaakt had. Alsof hij pre cies wist wat. zij voelde zeide hij„Ja, het is gek. Zulk een verschijnsel is bepaald heel vreemd. Ik zou u raden niet naar het zeilschip te kijken' en ook niet naar den horizon. Het begint al koeler te worden, niet waar? Doe uw bamden onder de dekens. Als men direigt zeeziek te worden moet men het lichaam vooral warm houden." Trude van Ileimersdorff zette angstige oogen. „Gelooft u heusch dat- ik. „Helaas ja, freule." „En u?" „Ik ook, 0 ja, zelfs heel erg. Zoodra de wind wat sterker wordt moet, ik er aan g'elooven. Bij openbaart zich de kwaal op een zeer eigenaardige Niet zoozeer lichamelijk. Ik begin dan te lijden aan een verschrikkelijke gedrukte stemming, het gaat zelfs zoo ver dat. ik neiging tot zelfmoord gevoel. Zak messen, revolvers, leeren riemen of dei-gelijken heb il dan ook nooit bij mij als ik aan boord ga," Dat belooft niet. veel goeds", fluisterde het meisje met bleeke lippen. Neen, en daar is helaas niets aan te doen. Het is beter het vooruit te zeggen, niet waar? Ik deel de meening niet, die toch algemeen verspreid is, dat men niet over zeeziekte praten mag. Het is veel beter el kaar vooruit dei verschijnselen mee te deelen, dan kan men elkaar immers van dienst zijn. Ik, zooals ik u zei, heb een, onweerstaanbare neiging tot zelfmoord. E11 als u, indien het zoo< ver is, een oogje op mij wilt hou- dne, dan zal u mij veel genoegen doen en ik zal dankbaar voor wezen." „Maar mijn hemel! hoe kunt u dan zulk ondernemen?" Onwillekeurig' maakte zij een- beweging e-n legde de hand op zijn arm. M endelin Boos lette er niet op. Hij zwaaide met het hoofd en keek over de verschansing naar 't steeds toenemende geweld der golven, met hun witte koppen. „Dat is zeer eenvoudig, freule. Ten eerste mocht ik u in geen- geval alleen laten op uw eerste zeereis. Ten tweede is een kwaal, die men zeker weet dat over- waat, wel uit te houden, al is die kwaal nog zoo hevig. Ziet u ik ken een oude dame in Hamburg' -neen pardon, voorioopig zou ik nog niet naar de verschan sing gaan, dek u liever goed- toe, leun achterover en- doe uw oogen dicht ja, zoo is het goed. Maar wat ik zeggen wou. De oude dame wordt al zeeziek als zij een stoomfluit hoort of de orgels va,11 een draaimolen. Niettegenstaande dat gaat zij zomers en 's winters ie dere week eens naar Helgoland, om haar zoon te be zoeken, die daar een vaste betrekking heeft. M-en kan zijn gevoel van zeeziekte dus best overwinnen of zich ten minste tegen in zetten. Eu dat raad ik dringend aan, lieve freule, in uw belang en als ik bidden mag ook iix' het mijne. Wamt ik voel Zuchtend wierp hij zich achterover in zijn stoel. Trude von Heimersdorff zag' hem verschrikt aian. „Maar is er dan niets dat u dat ons zou kunnen helpen Mondeling Boos schudde haast onmerkbaar het hoofd. „Niets", fluisterde hij dof, terwijl de blonde wimpers zijn oogen bedekten. Een pijnlijke trek ver toonde zich om zijn mond. Maar slechts voor één oogenblik toen w.-as het of hij alle krachten inspan de, hij richtte zich omhoog. En) nu was de pijnlijke trek verdwenen, een weemoedig lachje speelde om zijn- lippen. „Niets is er wat mij helpt, freule. Den. eenen helpt een flink glas groc, den ander pepermunt, een derde als hij een warm strijkijzer op zijn maag legt neen, als 't u blieft, nog niet naar de verschansing. U moet u zelf dwingen Blijf maar heel rustig liggen. U hoeft uw zakdoek niet -aan uw mond to drukken, dat helpt niets. Beter heel rustig' te blijven liggen, heel rustig. Mij helpt niets. Dat wil zeggen ja toch wel iets. Een erge schrik of aanhoudende angst dat is het eenige afdoende middel tegen deze zeeziek te. Dat helpt iedereen. Ik heb het opgemerkt in de golf van Bisoaye. De eerste officier wa's plotseling krankzinnig geworden en rende als een waanzinnige amokmaker met getrokken mes tusschen de passagiers rond. Hij werd spoedig gevat nog voordat hij nog iemand gekwetst had maar de zeeziekte was over. De mijne ten minste Maar hoe zal men hier zoo ineens een ergen schrik krijgen! En het moet heel gauw zijn ook, want ik kan dat ellendige gevoel niet meer uithouden ik ik Het jonge meisje had) van die golf van Biscaye- kwestie niets meer gehoord. Niettegenstaande de ver maningen die zij gekregen had-, stond zij o-p, waggelde naar de verschansing en zij greep met sprakelooze ontsteltenis Wendelin Boos vast, die met rollende oogen zijn pet in zee slingerde en nu pogingen deed om zelf over de verschansing te springen. Eén been had hij er reeds overheen. „Barmhartige hemel, wat doet u, mijnbeer! Ia smeek u om alles ter wereld —wees toch verstan dig." „Neen kermde hij, terwijl hij zich trachtte los te maken. „Ik wil niet verstandig zijn. Ik kan niet verstandig zijn! Ik voel mij diep ongelukkig, ik wil sterven! Laat mij los 1 rude von Heimersdorff sloeg haar armen nog des te vaster om hem heen! en riep om hulp. Eenige hof meesters kwamen aangeloopen. Met vereende krach ten gelukte het hun hem van de verschansing te ver wijderen, „Red hem 1" smeekte het jonge meisje, de handen wringende. „Bind hem vast! blind hem stevig vast!" „Ik wil niet! Ik wil het water im!" „Lieve goede mijnheer ach toe als ik het u smeek Zij nam zijin hoofd in haar beide sidderende handen en fluisterde hem onsamen hangende klanken toe vol doodsangst en tee-derheid. Dat stelde hem eenigszins gerust. Hij liet zich naar de kajuit brengen en daar op een canapé neerleggen. Maar toen Trude von Heimersdorff bij hem irede-r- kn.iekte en zijn hoofd tegen haar schouder aanlegde, werd hij pas bedaard heel kalm en bedaard en bleef kalm tot Helgoland toe. Laat in den avond, van dienzelfden dag ontving de heer von Heimersdorff een telegram van zijn zuster Lisbeth. Zij vond het. zeer zonderling bij een verloving in de familie zoo ineens voor een fait accompli gesteld te worden- Daarenboven vond zij het bespottelijk een paar zulke verliefde menscben lalleen op reis te latpn gaan. Tot haar groote verbazing was Trudp in j ge heel niet zeeziek geweest; Wendol'1: integendeel heel erg, de weef- Uit de Ingezonden Mededeelingen. nog mij wij- of gij eenig teeken van de verschrikkelijke nier- of bla-'sziekle hebt. Vraag 1. Hebt gjj 's morgens bij het opstaan een ellendig gevoel in nw rug Vraaj 2. Zijn uw oogleden opgeblazen'? Hebt gij blauwe zwellingen onder de oogen Zijn uw enkels en handen opgezwollen? (De eerste kenteekenen 1 uattrzw ht.) Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezinksel of schrijnend Loost gij' te veel of te weinig urine fraag -i. Zijn uw ledematen bevend of rheumatisch, vooral bij slecht en vochtig weer? t ruaq 5. Is uw rug pijnlijk, wanneer gij u hukt of uit een stoel tracht op te staan Vraag 6. Hebt gij hoofdpijn of klopt uw hoofd Werkt het hart onregelmatig Wordt gij duizelig na eenigen tijd gestaan te hebben rang 7. Lijdt gij aan graveel, lenden-of heupjicht Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wijze aan geen enkele patient heeft alle kenteekenen, maar iedere patiënt heeft sommige kenteekenen. Indien gij echter eenige aanwijzing voor nier- of blaaszwakte hebt, is uw kwaal misschien reeds tot een hoogeren graad geklommen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotseling haar kracht om het water te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan een nierziekte tot in haar wortels uitroeien. Forster's Rugpijn Nieren Pillen dienen speciaal voor nier- en blaaskwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op en werken recht streeks op de lijdende nieren. Zij staan hen op een zachte wijze bij in hun grootscli werk om het bloed te filtreeren en de urinevergi ten af te voeren, die zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen teweegbrengen. Geen doos is echt, wanneer er niet de volledige naam: tosters Rugpijn Nieren Pillen op voorkomt. Zij zijn te Alkma r verkrijgbaar bij de heeren Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. er u een tocht er u n GEVESTIGDE PERSONEN. II. de Boek, smid, Yeri. Lamdstraat -36, n.h. M<ej, E. Rolff, onderwijzeres, Spoorstraat 53, n. h. Mej. O. P. Ruwe, zonder beroep, Cla-rissenbuurt 29, r. c. Mej. M. Overdijk, zonder beroep, Tuinstraat 48, 111. h, H. A. T. Schenau, kaaskoo-persknecht, Geest 27, r. c. J. S. Men- cke, gepems., Kanaalkade 31, r. c. Mej. G. de Graaf, kinderjuffrouw, Oudegracht 285a; n. h. K. Wijker, g'e- pens. zeeloods, Sb Anna straat 6, n. h. W. de Ridder, kruideniersbediende, Zijdam 10, n. h. Mej. G. van dei- Meer, dienstbode, Einmastraa-t 29, -n. h. E. F. Sparen- berg-, barbier, Boterstraat 7, ni. h. VERTKOKKEN PERSONEN. Brinkman, 'slagersknecht, Huigbrouwerstraat 5, Amsterdam, r. c. H. Jonker, winkeljuffrouw, Kraan- buurt 8, Stad Doetinchem, n. h. O. M. J. Delem-arre, winkeljuffrouw, Luttik Oudon-p 33a; Rotterdam, r. c. P. Kuijk, winkelier, Nieuwesloot 53, Ileiloo, geene. A. M. O. van Erkel, leerares Huishoudschool, Schar- loo 18a, Arnhem, e. 1. C. Stuijfbergen, dienstbode, Zui- de-rhoutlaan 6, Arnhem, e. 1. Th. van den Bergh, mandenmaker, Bloemstraat 42, Broek op Langedijk, r. c. J. 0. Bahmsen; apotheker, Mient 17, Dordrecht, e, 1. M, L. Breed, zonder beroep, Laat 179, Antwerpen, 11. h. F. M. Ypma, boekbinder, 2e Tuindwarsstraat 10, Bergh, n. h. A. B. M. Ko-llmer, winkelbediende, Laat 175, Amsterdam, r. c. J. de Haain; broodbakkersknecht, Druiven-laan 20, Uitgeest, n. h, H. Wolf, huisschilder, Overdiestraat 55, den Haag, n. h. H. A. Drost, strijk ster, Oudegracht 11, Amsterdam, n. h. M. van1 de Ka mer, slagersknecht, Huigbrouwerstraat 12, Haarlem, r. c. D. Ma-rees; kruideniers bediende, Zijdam 10, Pur- mea-end, n. h. J. E. de Rooij, instrumentmaker, Stu- artstraat 72, Utrecht, r. c. J. P. H. Louw-erens, confec- tiebediende, Tuinstraat 1, Breda, r. c. N. E. Crefeld, kinderjuffrouw, Oudegracht 207, Arnhem, e. 1. J. de Rover,, ijzerdraaier, Overdiest'raat 69, Amsterdam, 1-. e. W. de Leeuw, arbeider, Omval 4, Helder, n. h. Verkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. Roomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstrantsch. h.l. Hersteld Luthersch. e.l. Evan gel. Luthersck. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.k. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. vrije gemeente). K'jkj'S in tie modewereld. Men- staat er verbaasd over welk een vlucht kunst in den laatstem tij-d heeft genomen, meest verschillende grondstoffen worden kostbare en met-kostbare weefsels vervaardigd en interessant is het na te gaan wat men alzo© gebruikt om te weven. Een- der nieuwst estoffen is de ananas-stof, die ver vaardigd wordt van amanasvezels en die ongetwijfeld binnenkort groo-te-n opgang zal maken. Het weefsel is transparant en maakt een ehlqueren indruk dan urvf waschstof dan ook. Als bet gewasschen wordt blijft het doorschijnend en soepel en spoedig zal het over alle voiles en chiffons triumpheeren, want deze doorschijnendheid berust niet op de losheid van liet weefsel, maar is- gelijk aan die van- het fijnste perka- mentpapier. E-n deze mooie stof, waarop nog kort ge- uHiefi op het internatioinale vezelcongres te Soerabaij'a zooveel lofliederen zij-u gezongen; zal niet. duur zijn. c ananas wordt 111 vele warme streken reeds- in een groote mate verbouwd al-s bij ons de aardappel, er zul len dus grondstoffen genoeg komen. Tegenwoordig kost op Sumatra één K.G. gedroogde vezels 20 ets. Do toekomst belooft dus- wat. Andere nouveauté'® op het gebied d-er weefkunst zijn de wollen stoffen, welke van turfvezel-s en de -st-ruis- veeren, welke va-n celluloid worden vervaardigd. Ook weeft m-en tegenwoordig papier, dat voor be- hang gebruikt wordt, eveneens maiafct men van derge- ij <e papiers-toffen tapijten, loo-pers., gordijnen em bo venal goedfooope blauwe werkmanspakken. In Brussel waren -er tentoongesteld, die reeds 30 maal gewas schen waren en er niet slechter uitzagen dan blauw katoenen pakken; die even zooveel keeren in dei waseh kuip waren geweest- Men hoopt binnenkort van weef sels van papier gareu -pn wol damesmantels en andere klGedingstukken te kunnen fabriceeren, benevens ver schillende fan tas ie- artikel en. Ook is men e,r in geslaagd uit asbest, de onbrandba re sto-f, garen te maken, dat zeer veel waarde heeft daar het -niet aan brandgevaar onderhevig is, boven dien een, slechte warmte-geleider is en dus de lichaiam- warmite bewaart- Op 't oogenblik gebruikt men dit weefsel alleen nog maait Voor haardkleeden, toon-eel- gordijne-n eni de-rgelijke. Het allernieuwste zijn dp Vetwarmbare tapijten, waarin een koperdraad wordt geweven, die a-an den stroom van een accumulator kan worden aangesloten en die dan het geheele tapijt verwarme.nl kan; koude voeten zijn dan niet meer mogelijks Deze tapijten zul len bijzonder welkom zijn aan automobielisten, avia- teurs. en aan acteurs, die soms- langen tijd als „lijk" op oen ijskouden toonieelvloer moeten liggen. Een ander nieuw weefsel is dat van aluminium, dat een schitterend effect maakt. Een iavo,ndma»n'tel va.n d 11 weefsel maakt een onvergetelijken indruk en 't schijnt alsof de draagster in vloeibaar zilver is ged-om- 1' ,Zuh een' mantel S'lanst en schittert, van belang-, geeft- bij elk© beweging eeni nieuw effect en is veel be kooldijker dan sto-f met pailletten bewerkt. Boven dien heeft een kleed van aluminium-stof voor, dat het met ..schreeuwt", maar er elegant en deftig uitziet. Ingezonden ined ed eel i 11 gen De gemeente-geneesheer der stad Weenen, Dr. Gra- nichstaedten, meldt: Bij personen die niet de noodige lichaamsbeweging nemen, doen zich n-a korter of lan ger tijd gebrek aan eetlust, ongemak na iederen maal tijd, langdurig maaglijden, hardnekkige constipatie, opzwelling van de lever en aambeien voor. Om deze kwalen te verdrijven bewijzen noch medische prepara ten noch andere minerale wateren zulke blijvend gun stige diensten als een kuur van eenige weken met het echte I'RANZ JOSEF-bitterwater. In geen gezin, in geen enkel huishouden mag het van ouds beproefd ge bleken natuurlijke Franz-Josef-water ontbreken. Van 1 5 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. J,®' k' SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij K o- n i n g s w e g 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. Stoelen en Spiegels in alle als antiek. Ook solied Stof- Langestraat B 58. Firma P. J. en C. NIEROP. IM een heerlijker en smakelijker glas bier beroemde TRAPPISTENBIER. Ook flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den kelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. dan het per halve Bier- lyet KOSTHUIS slaapkamer. Adres Wed. BECKER, aangeboden met of zonder Forestusstraat 33E. vrije huur een gelruiten gas- en waterleiding, Te bevragen Langestraat B 58, Alkmaar. flink, breed WINKELHUIS met spie- en met open achtt>r-ERF, voorzien van f|?E KOOP een partij 2de hands Stoelen met leer en trijp k f 7.50 de zes, een ronde Tafel, mahonie, 1.50, een groote Spiegel, f 7.en een Piano, uit stekend geschikt voor leerlingen. Te bevragen Kooltutn 9. W. TIMMERMAN, Alkmaar. pUIK. PUIK. Heden verkrijgbaar puik beste blauwe Aard. 30 ct., puike Zeeuwsche Blanke 30 ct., puik beste Duinaard. van 35 en 40 ct. per 5 kop. Dagelijks verkrijgbaar yersehe Groenten bij G. W. v. d. POL, Schoutenstraat. OORDAM C 9, ALKMAAR, In het bevattende GIDS, - ELSEVIER's MAANDSCHRIFT, HOLLANDSCHE REVUE, - NEDERLAND. - BUITEN, OP DE HOOGTE, - EIGEN HAARD, - DE PRINS, GRAPHIC, - STRANDMAGAZINE - PUNCH, ILLUSTRIRTE ZEITUNG, - DIE WOCHE, GAPTEN LA UBE, - FLIEGENDE BLüTTER, ILLUSTRATION, - JE SAIS TOUT,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 6