STADSNIEUWS. infÏTENL AÏÏÏÏr~~~ Dit was geen voldoende bezigheid voor jonge man nen. Velen kwamen bij gebrek aan bezigheid tot denken en verwijlden in gedachten bij hun gezin, be rekenende hoe productief de thans verloren tijd voor de hunnen zou kunnen worden gemaakt. Dit alles te zamen, gevoegd bij de teleurstelling ook gisteren eerst zeer laat bij hun gezin te kunnen zijn bracht voor een oogenhlik de gemoederen in opstand, EEN AARDIGE VERGELIJKING. Dij de vele anecdoteu over Josef Israëls, mag ook de volgende worden genoemd. Eens kwam een kunst- kooper voorzichtiglijk Israëls hoefde dien heeren niet naar de oogen te zien informeeren naar een voor hem in de maak zijnde schilderij. Vriendeljjk zei hem de meester „Meneer, een schil derij is net een ezel, den eenen dag zit je 'm te slaan, maar hij wil niet loopen, den anderen zit je nauwelijks of hij holt er vandoorEn zoo moeten we allebei maar wachten tot de ezel loopt." GARNALEN-VERGIFTIGING. Het is misschien niet overbodig voorzichtigheid aan te raden bij het gebruik van garnalen. Een medewer ker van het „Ilbld." toch heeft als gevolg van het gebruik van garnalen, in een der bekende Amsterdam- sche restaurants nog wel, een paar zeer onaangename dagen doorgebracht. Het geval, vertelde zijn medicus, stond niet op zich zelf. Het komt voor, dat de garnalen er oogenschijnlijk goed uitzien en toch reeds ongeschikt geworden zijn voor consumptie. Men moet dus voor het gebruik wel zeker zijn met versche garnalen te doen te hebben. EEN VREEMD ONDERPAND. In de buurt van de gemeente Leek (Gron.) heeft een schipper zijn ongeveer 12-jarig meisje voor een hoop turf aan een vervener in onderpand gegeven. Later, wanneer hij geld had, zou hij het kind weer komen inlossen. Zeker een nieuw soort onderpand komen tot de oprichting van een a.rbeidwsveréeniging. 'Nadat door den voorzitter, den heer Jb. Ot'to, het doel der eventueel op te richten veneeniiigiing aan de vergadering was medegedeeld, werd tot de oprichting besloten. Het bleek, dat woorlooptg als punten van actie op het program waren geplaatst: het verkrijgen van 20 ets. loon voor ieder uur dat de werkman in dienst is tusiscben 1 uur en 5 uur 's m'orgens, hetgeen in dte bloemkool tijd zoo veel voorkomt en waarvoor de arbeider tot nog toe niets geniet. Verder wenscht men de aansluiting van de bouwers tot de Tuinbouw Onderlinge te bevorderen door te bepalen dat de ntet- aangesloten! bouwer ƒ0. 25 per dag. extra loon uitkeert. Nadat over het on twerp-regl emeu t eenige discussies gevoerd waren, werd het definitief vastgesteld. De contributie bedraagt tot 1 Januari a. s. 25 ets. 1 ot leden van het bestuur der1 veree.niiging, welke den naam zal dragen van „Ons Belang", werden be noemd de heeren P. Hart, J. Ot'to, O. Bregmam, -J. Ilart en S. Klomp, neep. voorzitter, secretaris en pen ningmeester eni commissarissen. been. Hoewel aan het rijtuig schade was toegebracht, kwamen de inzittenden met den schrik vrij. EEN BRANDSTICHTER. Een jongmensch van goeden huize, te 's-Gravenhage, werd op heeterdaad betrapt op het stichten van brand in de Scheveningsche Boschjes. Naar men verneemt, heeft hij bekend herhaalde malen in den laatsten tijd soortgelijke brandjes opzettelijk gesticht te hebbenr Hij is gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. VAN DEN LANGENDIJK. Gedurende de week van 4 tot en met 9 September werden aan de Broeker markt aangevoerd, 2277 zak aardappelen, 95700 bloembool, 334700 roodekool, 104100 gelekool, 45800 witte kool, 143500 bes wortelen, 1220700 slaboonen, 3021 baal zilveruien, 8671 baal uien, 460 bos rabarber, 16452 K.G. augurken en 1500 ramme nas. Van de laadplaats werden verzonden 225 wagons groenten. De afdeeling vergadering van J. v, Tricht en UIT SCHAGEN. „Toonkunst" alhier verkoos in hare den 9den in de plaats van de heeren I. Tjalkens, ('ie als zoodanig hadden bedankt, tot voorzitter en secretaris der afdeeling de heeren P. Trapman en A. Koning. De gelden der afdeeling worden aangewend voor het geven van con- certenfdoor de gemengde zangvereeniging „Euphonia." Den 12 zal de heer Barend Kwast van Amster dam eene repetitie leiding van de zangvereeniging Euphonia, die „De Schepping" van Haydn in studie heeft. De heer J. van Tright heeft als directeur der zangvereeniging bedankt. TE op NATIONALE KOLFWEDSTRÏJI) ZUID-SCHARW OUDE. Hoe meer men de buurt nadert, hoe meer vlaggen er wapperden), de vlaggetni ter eere van heit vijf (en twin tigjarig bestaan der kolfclub „Op „Maat", di© bij gele genheid van dit jubileum de eer geniet dien' 26stan Na- tionalen Kolfwedst-rijd op haiar baan in het' café van tien heer A. Kist te zien. houden. Niet alleen' brengt de vlaggen fooi eein, feestelijk aan zien aan het dorp, maar ook wijst een keurige poort den weg naar de geheel nieuw aamigelegden baan, die eveneens in e'en feestkleed te gestoken. Klokslag" 10 uur wairenl die ihieeeteln dier deelnemen aan den wedstrijd uit alle oorden' des lalnds in hef lo kaal aanwezig, waar de beer J. Stolt, voorzitter der feestvierende ve.retemigi.nlg, eeni hartelijk openingswoord sprak. Het daarna, aangeboden! glas eerewijn werd op voor stel van. demi heer Slot geledigd op het welslagen' var. liet feest. Direct daarna, werd met den wedstrijd een' aanvang gemaakt cn meni moet er ooggetuige van geweest zijn, om een denkbeeld' te kunnen vormen van de geestdrift die er onder de deelnemers voor dit ond-Hollandsche spel, dat iai meer en! meer ingang" vindt, zoowel dorp als in stad, bestaat. In de eerste serie behaalde „Op Maat" het. hoogst aantal puntóm (138)', „Recht door" van Alkmaar volg de toen daarop met. 125. Behalve, de hier genoemde veree.nigingen nieme.ni aan dten wedstrijd deel: „Zaan streek" te Koog aaini de Zaatnt, „Togido" te Krommenie, „Gouda t'e Gouda, Onder' Oins" te Krommenie, „Bolsward" te Bolsward, „Amsterdam te Amsterdam, „de Vriendschap" te Oosihuizen, „Stavast" te Groote- broek, „Keer niet" te Ixxpik, „Over de helft" te Nieu we Niedorp, „de Printe vain Oranje" te Goes, „de Vier eenen" te Spanbroek, „Ons Genoegen" te Heer Hugo- waard en de club dier buitengewon© leden, die Utrecht als standplaats kiest. In 't café werd een wedstrijd gehouden iu 't prijsbil- jarteni en prijskegelbiiljartten1, die ook al zeer veel be langstelling trok, en' Om 3 uur begon het, concert in, de op het, water liggende praam voor bel café, waar hon- deiden waren samengekomen om van het feest getui ge te zijn. Om 5 uur had ten' raarfhuize de officieel© ontvangst plaats der wodstrijddeelnemers door het giemieeintebe- etuur. De burgemeester sprak de aanwezigen toe, hoopte, dat i,ni den heftigen kamp dte harmonie mocht gehand haafd blijven, da.t liet' feest, in atlto opzichten zou mo gen slag-en, opdat die verse billende deelnemers met de aangenaamste herinneringen aan de Lamgedijken en hare bevolking zouden huiswaarts feeerem. Hiermede werd de champagne rondgediend, waarna de voorzitter van den Bond, Dr. G. 0. van Balen Blan ken, te Spanbroek, voor de aangename ontvangst be dankte en zijn gloedvolle rede met de beste wenschen voor de gemeente Zuid-Schairwoude en haar burge meester eindigde. (Applaus). Na ©enigen tijd gezellig samen te hebben gezeten, namen de kolvers afscheid, om den strijd voort te zet ten, waarvan we, den uitslag na afloop in zijn geheel zullen vertnelden. In den Zooeven genoemden biljart-wedstrijd werd de eerste prijs behaald door den heer M. Slot te Broek op Langendijk, de tweede door den heer D. Blom te Noord-Scharwoude, en de derde door den heer I'. de Geus le Xuid-Soharwoude. KORTE BERICHTEN. De handelsreiziger Van Schalen, die bij zijn schoonzoon K. in de Alberts Bergplaats inwoonde heeft aangifte gedaan, dat tijdens de afwezigheid dei- bewoners de brandkast opengebroken werd en een bedrag van f 8230 medegenomen is. f 4000 bestond uit gouden tientjes, de rest uit bankbiljetten. In een vergadering van leden der ned. herv. gemeente te Vlissingen, in verband met den toren brand gehouden, is op lijsten geteekend voor ongeveer f 6000. Voor de vergadering was er reeds f 5000. Ook buiten Vlissingen zullen pogingen worden aan gewend om een steun-comité op te richten. Vrijdagavond sloeg de bliksem in de boerderij Coöperburg te Weidum. Een begin van brand werd tijdig gebluscht. Te Dronrijp geschiedde hetzelfde in de woning van den heer Feckema. Te Workum sloeg de bliksem in een woning, zonder brand te vero zaken. Een 14-jarig knechtje te Wouw schijnt op zijn terugkeer, toen hij hooi naar vee in de weide had ge- biacht, uit speelschheid een touw aan een boomtak geslagen te hebben om daaraan te slingeren. Het touw is hem daarbij om den hals gekneld en de knaap werd daardoor gewurgd. Zaterdag werd omstreeks kwart voor eenen op den hoek van Raadhuisstraat en Spuistraat bij het postkantoor te Amsterdam door een 19-jarig jongmensch aan een ongeveer 15-jarigen jongen een grijslinnen zakje met geld afhandig gemaakt. De dief zette het op een loopen en werd bij de Molsteeg door eenige personen gegrepen en aan de politie overgeleverd. Generaal Baden Powell, de man der boyscouts (padvinders) toeft in ons land. O a. bezocht hij de hofstede Oud Bussum. Hij was verheugd, een bedrijf te hebben gezien, waar 't hygiënisch beginsel, om melk zuiver te houden van schadelijke invloeden, zoo streng werd doorgevoerd. „U krijgt nog een paar jongens van mij gestuurd", zeide sir Powell, „die moeten hier komen leeren. Ik stel speciaal in dit soort bedrijf veel belang." Te Frederiksoord sloeg de -bliksem in een woning van de Maatschappij, die geheel afbrandde. Te Vled- derveen brandde de woning van J. Brouwer af. Ook daar verbrandde de heele inboedel, zoomede een var ken. Ie Wittelte, gem. Diever, werd een boerderij getroffen, die eveneens afbrandde. De gemeenteraad van Wbrmer heeft besloten een s teenkolemgasfabriek op te richten. De burgemeester vain Haarlem weigeirde de voor stellingen in het drijvende bioscope-theater „Alaham- brate doen houden. De reden van die wei,gering werd niet medegedeeld. Te Brunsting iu Drenthe is gisternacht tenge volge van het inslaan van dem bliksem, d'e boerderij van A. Zantinge afgebrand. Laatste berichten. PRIJZEN BEHAALD. In den kwartetten-wedstrijd van Lozeley te Haarlem behaalde het Alkmaaisch Dubbel Mannenkwartet „Har monie (Directeur de heer J. H. Al) gisteren den vijtden prijs. In den gisteren gehouden Zangwedstrijd, uitg nen en de deksels van de riolen! zijn weggenomen. Acht personen werdear gearresteerd. Verscheiden sol daten werden gewond. Te CharlevilLe werd besloten tot leen algemeen© sta king van 24 uur. MAROKKO. Terwijl Duitsche autoriteiten zwijgen of geruststellen, spreken de Pranschen in onrustba renden geest, zoo heeft de minister van marine Del- schreven door den Bond van Geheel Onthouders tie- f owaégtóeren nog eens weef" ZeZS den oXfeÏonSXrT7fDgen .Nede*IandA |'.feft,.de nadruk voorgelegd, dat het gevechtsmateriaal gereed Vereentod"ernd©2D°01f Onthouding j is voor gebeurtenissen, die in ieder land en op ieder eenigd een derden prijs behaald, toegekend met oogenhlik kunnen voorkomen. algemeene stemmen. TE WATER. Zaterdagmiddag ongeveer half 6 had de 12-jarige K. op de Groenmarkt het ongeluk met fiets en al in het wate.i te vallen. De heer Broekhuizen Jr. sprong ta water en had het genoegen den jongen weer op het droge te brengen. -3. VOETBAL. Alcmaria Victrix I Wilhelmina Wilhelmina komt irn die. derde Hadden wij, gezien de prestaties d'er eein slappe vertooniing verwacht!, deze zijn door het vertoonde spel ten zeerste beschaamd W as eerti zeer 2de FIT KOEDIJK. 'Op initiatief vatn een vijftal arbeiders werd gister middag in het, café van den heer Bak oen vergadering gehouden van een veertigtal arbeiders, ten einde te EEN ZANDSTRAATRELLETJE. ROTTERDAM, 11 September. Bij een schermutse ling hedennacht tusschen politie en Zandstraatpubliek werden drie kerels en een vrouw, die met het mes dreigden, in huis gedreven. Kort daarop werd uit dat huis een politieagent in het zitdeel geschoten Hij moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Heden morgen werden de drie kerels gearresteerd, waaronder hij die geschoten had. HET STANDPUNT VAN DEN MINISTER INZAKE DEN „ROODEN DINSDAG". 's-GRAVENHAGE, 11 September. Minister Heems kerk heeft aan het bestuur der Sociaal-Democratische Arbeiderspartij bericht, niet persoonlijk de deputatie tot aanbieding van een adres tot invoering van alge meen kiesrecht op Dinsdag 19 dezer te kunnen ont vangen, omdat van Sociaal-Democratische zijde daaraan de beteekenis is gehecht van een demonstratie tegen over de propaganda, voor de Koningin gemaakt bij de opening van de zitting der Staten Generaal, met be dreiging tevens dat bij weigering de koninklijke stoet zou worden dienstbaar gemaakt aan het met de be tooging beoogde doel. Een gewoon verzoek om op een door den minister te bepalen tijdstip een deputatie voor de aanbieding van het adres te ontvangen zou niet geweigerd zijn. VERBETERING HOOFDARTIKEL. In een deel der editie van heden is door verkeerd opmaken een fout geslopen in het weekoverzicht aan het hoofd van dit blad, Op den vijfden regel van de vijfde alinea (eerste kolom) had moeten volgen alles wat staat in de tweede kolom na de vierde alinea, zoodat de overgangszin luidtDe Duitsche regeering verwierp de Fransche voorstellen wel is waar niet, maar zij eischte verbe teringen enz. EXAMEN POL1TIE-DIPLOMA. Tot plaatsvervangend lid in de commissie, belast met afnemen van het examen voor het politie-diploma te Utrecht is benoemd de heer D. Sepp, inspecteur van politie alhier. KEURING RAMMEN. Op de heden clhier gehouden keuring van halfjarige controle-rammen, van wege de Vereeniging tot ver betering van de schapenfokkerij in Noordholland waren aanwezig 22 stuks waarvan er 10 werden aan gehouden n.l. 4 van den heer S. N. Zuurbier te Ursem, van den heer K. Dekker te Oterleek, 2 van den heer W. Groot te Starnmeer, 1 van den heer K. J. Govers en 1 van den heer J. Govers, heiden te Stom- petoren. EEN ONGELUK. Gisteravond omstreeks 9 uur schrok het paard van den landman D. Greeuw, wonende Kanaaldijk gem. Heiloo, op den Stationsweg voor de naderende tram. met het gevolg, dat het beest op hol sloeg. Toen de wagen tegen een lantaarnpaal aanbotste, geraakte het paard los en rende langs het trottoir tegen de muur aan van het café van den heer de Munk aan het Scharloo. Spoedig bracht men het beest weer op de (A.) 3- ronde. vorige week, veoewïtch t i ngem t interessante wedstrijd, die die vele toe schouwers een aungena men middag heeft verschaft.. Wilhelmina was 't vorig seizoen kampioen der 2 klasse Amsterdamsche Voetbalbond en zal in 't mende seizoen^ in die eerste klasse wam dien bond spe len. Wordt zij ook iiu kampioen;, dam komt zij in de 3de klasse N. V. B. Wij mochten dus wel aan ©enig overwicht vam Alcmarila gettooven. Doch zie, het fein sacré dier jeugdige vereeniging heeft uitstekend par tij doen geven'. Met, eteinig meer geluk én imddleni Alc maria. miert zoo echt sportmain-li'be was opgetreden, was i.e overwinning beslist in Alkmaar gebleven. Doch dit zal naden blijken uit 't verloop van den wedstrijd. Even over tijd floolt. de scheidsrechter beginnen. Wilhelmima verscheen met één invaller. Alcmaria was vrijwel compleet. Wilhelmima "had' den opgooi verto ren en trapte af. Zij begon dadelijk aan te vallen en had weldra een' corner te nemen, doch zonder succes. Jiaikel e aanvallen vam bieide zij dem strandden op bui- tenspeL Alcmaria was ook nu weer vooir doel ongeluk kig. Enkele mooie kansen gingen jammerlijk verlo ren. Na een kwariter spelen nam Wilhelmima1 de lei ding. De linksbinnen' kopte een fraai genomen cor ner van rechts, buiten bereik van' den keeper im't doel. t Spel werd nu flinker. Alcmaniial wilde gelijkmaken, doch slaagde daarin nog niet zoo spoedig. Wilhelmina verweerde zich duchtig, tot de keeper bij een aanval, over een schot der middenvoor heenstapte en de stand gelijk was. Dit bleef zoo tot rust, hoeveel pogingen Alcmaria ook deed1 door de goed© verdediging heen te breken. Do pauze gaf den) spelers eein welkome gele genheid zich te verfrisscbem. 't Spelen was bij de heerscbende temperatuur een warm wetrkje! Doch te spoedig werden zij weer door dien scheidsrechter opge roepen en nam de tweede helft een aiainvamig. In deze helft was Alcmlaria sterker, doch het' hardnekkig vast houden vam Vv ilh'elmima maakte dat zij zich zeer moest inspannen om de leiding te nemen. Na 20 minuten spelen' verliet de Amsterdamsche keeper bij- een aan val der linkervleugel zijn doel, de bal werd overgezet naar rechts en de 'rechtsbuiten schoot in 't ledige doel. In dezen stand, 2 1 voor Alcmaria, kwam geen veran dering en men. dacht de Alkmaiiarders reeds te zien winnen, toen zij vlak voor tijd, wegens gevaarlijk spel binnen 't strafschopgebied!, eén penalty kreeg", te ne men. De Alcmaria-aanvoerder achtte deze straf te zwaar voor een bijna, miei te constatieereu vergrijp en de achterback schoort de, strafschop opzettelijk meters naast. Dit faire optreden werd zeer toegejuicht. Nog één halte minuut was 'er te spelen. Wilhelmina trap te uit de voorhoede, -stoof op 't doel af, -de rechtsbuiten schoot, keeper miste en de bal rolde in' 't doel. Stand 2—2. Onmiddellijk floot de, scheidsrechter tijd volgens' de nieuwe bepalingen der bekerwedstrijden, werd nu 2X 7Va minuut verlengd, 'doch zonder resultaat. Nu werd nogmaals 2X7V2 minuut verlengd en indien1 die stand dan nog gelijk was, had de bezoekende elub gewonnen. (Dit. ook volgens de nieuwe bepalingen, die alle gelden voor de bekerwedstrijden). In die eerste 7x/2 minuut wist Wilhelmina de leiding te nemen, doch Vlak voor tijd wist de Alkmaarsclie middenvoor prachtig gelijk te maken uit een vrije schop op 20 M. afstand van doel. Doch t baatte niet. De scheidsrechter floot tijd en ofschoon de stand gelijk was, kwam Wilhelmina' in de derde rende. Jammer voor onze stadgenootem, gro'ote eer voor V\ ilh'elm'ina,. Bij de Amsterdammers verdediging uitstekend, evenals de linkshalf, linksbin nen en rechtsbuiten. Hun samenspel was vrij goed. Aicmaria was in Vrij goeden vorm. Keep,ei' en. rechts- btilf (toil min/8 te voor rust) mimder dain verleden week. Voorbach veel beter. Voorhoede versterkt, doch nog sukkenlend voor doel, doch ook ongelukkig. Voor de vele liefhebbers een werkelijk belangwekkende wed strijd. Het buffet, ook nu weer geëxploiteerd door de* firma Hulstkamp. \Y itte Oo„ bewees goede diensten. Een verbetering is het naar voren breng-an der te;nt. De in zittenden hebben nu geen last meer van voorbij,gaan- den en de wandelaars kunnen gemakkelijk achterom. AGENDA. „Nieuw Leven en Orpheus" repetitie voor heeren Dinsdag half acht, gebouw Diligentia. liudnIi'ii em Wetenschappen» HET PREDIK. ZANGKOOR „VIVIA". Dit koor, gevormd door kinderen vier meisjes en vier jongens van den schrijver van het dramatisch zangspel met voordracht „Maarten Luther", den heer ds. J. Broekema te Heerhugowaard, dat reeds in den omtrek zich door verschillende uitvoeringen van andere zangspelen bekendheid heeft verworven, trad hier Zon dagavond in de Kapelkerk op, voor dit doel door kerk voogden welwillend afgestaan. Het was de 37ste uit voering die dit koor gaf. De heer B. schetste het leven van Maarten Luther vanaf zijn geboorte tot en met zijn huwelijk met me- jonkvrouw Cath. van Bora. Het zangspel was in twee deelen, elk van elf zangen. Eerst gaf de heer B. eene verklaring van den inhoud van eiken zang, daarop volgde de voordracht in dicht maat en vervolgens werd het vers door het koor op tweestemmige eenvoudige melodie en gezongen, waarbij de oudste dochter het orgel, voor de preekstoel ge plaatst, bespeelde. Het was een omvangrijke taak die het koor te ver vullen had, maar met opgewektheid werd zij opgevat en ten einde gebracht. Het publiek, was bij deze uitvoering niet zeer talrijk. A. K. FRANKRIJK. Zaterdai gavo'njd begonnen te Rou- baix de ongeregeldheden tengevolge vaini de dhurte der levensmiddelen opnieuw. De toestand werd hoe langer hoe ernstiger. De troepen werden met isteenem ge bombardeerd, er werden barrikadies opgeworpen van strantsteenen, ijzeren draden over de straten gespan- Overigens is er heden weinig nieuws. Gemengde Afededeelingen. EEN KLEINE VERGISSING. Een Amerikaansch blad „The Methodist Chronicle", bevat over den diefstal van het schilderij Mona Lisa, uit het Louvre te Parijs het volgende bericht: „In het laatst van Augustus werd in Parijs een jonge buitenlandsche dame, miss Jocondo, terwijl ze het Louvre bezocht, op klaarlichten dag door een dries ten roover ontvoerd. Deze betreurenswaardige gebeur tenis bewijst opnieuw, aan welke gevaren eerbare jonge meisjes niet slechts op straat, maar zelfs ook al in de openbare gebouwen van het moderne Babyion bloot gesteld zijn. Men kan uit dit leerrijke voorstel weer zien, waar het heen gaat, als vrouwen, die alleen naar Parijs gaan, de waarschuwingen, welke wij niet moede werden te geven, achteloos in den wind slaan. „ZOO IS HET LEVEN, WAAR 1>E KEIZER MEESTER IS!" Onder dezen titel bevat' het Amerika,anechc zondags blad „New Yoirk American" een' artikel, n'aair verluidt, afkomstig van zijn Berlijnschien (torrespondent. Daarin wordt gezegd, dat die Duitsche Keizer een schrikkelijk huistyraln is, die zijn schoondochter, de Kroonprinses, veertien dagen in de.nl ronden toren van Babelsberg heeft laten opsluiten. Twee kameniers mocht zei hebben', maar overigen mocht ze geen mem- sehan zien', zelfs haiair hondje,haar katje, haar kana rievogel vroeg ze. te vergeefs. D'e poorten van den to ren werden tijdens haair aanwezigheid nauwkeurig be waakt en dag en macht; liepen er schildwachten met liet geladen geweer geschouderd op ent neer. Waarom die strenge straf? _Omdat. die Kroonprinses het had gewaagd een mon sterachtig,en hoed, dien ze van een toomieeLspeeLster gezien had, te koiopem en te dragen! De Keizerin heeft het echter niet beter dan haar schoondochter. Toen indertijd de Aosta's, in Berlijn vertoefden, bewonderde de Keizer de zeer slanke ge stalte van de hertogin Letitia. Toen de gasten over haast. waren vertrokken, riep de Keizerin hare getrou wen (gravin zus, barones, zoo, mevrouw die etc.) bij- een. Het resultaat was: een dokter, specialiteit in schoonheid en ©en mieiuwe oorset-niaker. Op een goe den dag' kwam de Keizer in de kleedkamer van zijn ge malin, zag fleescliein en fles'schjes, fiolen en retorten, zalfjes en mengseltjes, poeier en pillen en zieide sar castisch: „Ik wist, niet, dat de slot-apotheek hier een filiaal heeft." Hij stelde een onderzoek in, was boos eii verbood voortaan zijn eigen vrouw alle ontverttiugs- irrHktelen Aan zulke, lectuur ban het Amerika ansche zondags- publiek smullen! Hoeveel zouden er zijn, die geen geloof hechten aan zulke pure fantasie? EEN ZONDERLINGE HISTORIE. In den staat Oregon was een man ter dood veroor deeld wegens het vermoorden van een vriend. Een paar dagen voor de terechtstelling maakte Webb, zoo heette de man,teen gedicht, dat hij in een plaatselijke courant liet opnemen. De gouverneur las de poëzie en was zoo geroerd, dat hij de doodstraf veranderde in levenslange gevangestraf. De directeur der gevan genis liet alle gevangenen op hunne plaats opstellen en daarna het gratieverzoek voorlezen. Toen gaf hij Webbs een doos, waarin het touw, waaraan deze zou zijn opgehangen, in stukjes gesneden lag. Ieder ge vangene kreeg als herinnering aan deze merkwaardige gebeurtenis zoo'n stukje als men het gelooven wil KORTE BERICHTEN. Het Zeppelin-luchtschip Schwaber, dat zoo'n mooie tocht naar Berlijn maakte heeft de terugreis weer aanvaard. Het heet, dat de Turksche bankier Sarango uit zjjn zomerverblijf te Tsjachili door roovers is ontvoerd. Foor 15000 gulden wil men hem vrij laten. Een nieuw geval Richter dus U' Weenen had een huisheer de huur verhoogt. Dit gafteen groote menigte Zaterdagavond aanleiding zijn huis te bombardeeren, onder het geroep van „Wo- ningwoeker." De politie moest militaire te hulp roepen. Het gebrek aan water gaf te Cabarceno (Spanje) aanleiding tot betoogingen. Er had een botsing plaats tusschen arbeiders en burgerwacht, waarbij 3 werk lieden gedood en 2 gardes gewond werden. In ;de provincie Mieres (Spanje) hebben 15.000 mijnwerkers de algemeene werkstaking uitgeroepen. De stakers vielen werkwilligen met steenworpen en stokslagen aan; de g, ndarmes moesten chargeeren en van de vuurwapens gebruik makendrie personen werden gearresteerd. Laatste Post. VA XT EX EL. Gistermiddag ontstond, waarschijnlijk door broeiing,, brand in de grooite schuur, beboerende bij d'e kapitale- hofstede „Labo,na", in den polder Eierland. Doordat het gebouw geheel van hout was opgetrokken en ho vend iem gevuld was met pakken s'ta-oo, turfstrOoisel en briketten, votnden de vlammen volop voedsel. Weldra stonden ook nog' twee andere loodsen in lichtelaaie, liet fraaie woonhuis in de onmiddellijke nabijheid bleef tot heden nog gespaard. De eigenaar, de heer Timmerman, was hij het uitbreken) van cton brand met een deel van zijn! gezin aan de Koog. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak 8 September 1911. L., C. V. en J. R., Alkmaar, dronkenschap, de dagen hecht., de 2e f 1 boete of 1 dag hecht., f 2 boete of 1 dag hecht. v, B., Zuidscharwoude, en P. H., Alkmaar, over treding ongevallenwetde le f 2.50 boete of 2 dagen hecht., de 2e 2 maal f 5 boete of 2 maal 2 dagen hecht. P. v. D., Katwijk aan den Rijn, joopen over verbo den grond, f 8 boete of 2 dagen hecht. J. v. d. S., A. VD. K. en G. de K., Alkmaar, overtreding vischwet, de le en 2e ieder f 4 boete of 4 dagen hecht., de 3e en 4e ieder f 7.50 boete of 3 drgen hecht. T. H., Warmenhuizen, C. W., Hensbroek, en P, K., Seliagerbrug, het vervoeren van vee door eene he- smettelijke ziekte aangetast of daarvan verdacht, de le f 10 boete of 5 dagen hecht., de 2e vrijspraak, de 3e f 5 boete of 5 dagen hecht. J. G., Egmond aan Zee, en A. B., Alkmaar, over treding leerplichtwet, de le f 10 boete of 5 dagen hecht., de 2e f 10 boete of 3 dagen hecht. A. le 3 de 3e P.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2