D I T S Si L A N De Oorlog. VERDRONKEN. 1 «f'4 69*/* 9a«* vrij-uit kan laten rondgaan in een omgeving- met gra zende koetjes en schaapjes en hier en daar een. scheep je, dat roerloos-stil te liggen schijnt, omdat in die ruimte en door dien afstand al het opzettelijke, dat er in dezen feestelijken1 optocht door de opgepropte stra ten ligt, kleiner© afmetingen afnemen gaat, krijgt men nieuwe, frissche indrukken, die yvel het schoonst zijn van do vele, welke dit uitnemend geslaagde num mer van het feestprogram der Ontzetvereeniging heeft geboden. Wij moeten nu allereerst nog even terugkomen op den dag' van Maandag, op het kerkconcert, waarover onze muziekverslaggever schrijft: Bij de acht-October-viering is het concert in de groote kerk altijd een nummer dat buitengewone be langstelling wekt. Maandag was dit ook het geval; de zitplaatsen in het ruime kerkgebouw waren allen bezet en stoelen en banken moesten worden gehaald om de velen, die ston den, zoo mogelijk een zitplaats te kunnen aanbieden. hen aantrekkelijkheid op 't programma was onge twijfeld een werk, dat door twee stadgenooten was ge schreven, n.m. de cantate „Herontwaking" waarvan de heer dr. Wicherink de tekst, tintelend van vaderlands liefde, gemaakt had, welke de heer J. Ff en ri Oushoorn op muziek zette. De componist had daarvoor noodig een groot koor, de verschillende coupletten toch componeerde hij vooi' gemengd- en mannenkoor, 'n enkele maal vrouwen koor en soms klein koor, baritonsolo en orgel. Ma een vrij uitgebreide inleiding zet het koor fortis suno in, en daarna doen afwisselend het gemengde het mannenkoor en de solist zich hooren, het orgel brengt, door steeds door te spelen alleen na het vierde couplet is een korte pauze verband tusschen up verschillende stukken. De heer Oushoorn heeft een frisch, mooi werk ge componeerd in het elfde couplet maakte hij ge- bruik van de Wilhelmusmelodie, oude zetting dat door de talrijke zangeressen en zangers driehonderd geestdriftig werd gezongen. De partij van den baritonzanger gaat nog al hoog somtijds, en een krachtig geluid, is er voor noodig om haar goed te kunnen vertolken; wie de heer Bram van der Stap, concertzanger uit Delft, die deze taak te vervullen had, kent, zal weten dat men de rechte man daarvoor had aangezocht. Het orgaan van dezen zan- erent zich bij uitstek voor zulke muziek. Ma de uitvoering der cantate werd den heer O. ook leider van dit concert een krans aangeboden. Overigens bevatte het programma meestal bekende koornummers, waaronder „de Morgen," eveneens van den directeur van het koor, „Vertrouwen" van Gounod, „Kyrie en Ohriste van Garms, enz. waarvan „Ver trouwen" met orgelbegeleiding was. De heer Van der Stap gaf eenige solo's. Aria uit „Flias" van Mendelssohn-Bartholdy, Psalm 22 van S. de Lange en een lied van Valerius, door Jul. Röntgen bewerkt, en de heer Louis Robert, de organist, droeg stukken voor van Derx (Wien Neerlandsch Bloed met variaties) van Mendelssohn-Bartholdy en van Cesar Franck. Ten slotte zong het g-eheele auditorium drie cou pletten van het oude Wilhelmus, dat niet zóó goed vlotte als op vorige aeht-October-concerten; de over eenstemming^ tusschen koor en organist was niet altijd zoo als het zijn moest. Verder dienen we nog even den heer Crefeld te ge denken, die van „allerhöchsten stelle" weer de jubel klanken deed hooren, om in de stad meerdere vreugde to brengen. Oudt-Alkmaer is vrijwel de eenige plek, welke feestvreugde heeft aanschouwd. Maandag had het bestuur de weezen van het Bur- geiweeshuis bij zich te gast, die feestelijk werden ont haald en zich uitstekend hebben vermaakt. In den namiddag had-den er allerlei volkswedstrijden plaats en gaven de adspirantleden van Turnlust ter afwisseling- stokoefeningen. Tegen vier uur trok het vendel de stad in, waar het veel bekijks vond en daar door een prachtige reclame maakte, van 3—5 uur gaf het stedelijk muziekkorps een concert. Maandagavond was het er reeds gezellig en in die gezelligheid deelde heel nieuw Alkmaar alle maat schappelijke standen en rangen, alle godsdienstige ge zindten waren vertegenwoordigd. Maar Dinsdag heerschte er een drukte als nog niet v,i.s waargenomen. Het bezoek van dezen dag mag op een kleine vijftienduizend- personen worden geschat en er heerschte een opgewekte geest en een' vroolijke stemming, die tot vroeg in den morgen voortduurde. Ook vanavond zal, nu de toegangsprijzen verlaagd zijn, Oudt-Alkmaer wel weer vol loopen. Dn dan dan is het gedaan. Dan blfjft alleen de herinnering aan dit feestterrein. In het sigarenmagazijn van den heer Blaauw aan het Ritsevoort was een aardige reclame gemaakt voor het sigarenmerk „Gildemeesters." De hulde door de bewoners van het oude mannen- en vrouwenhuis aan de Mieuwesloot aan „Floris v. Teylingen" en v. d. Mey gebracht, door het versieren van het in den tuin geplaatste beeld, mag tenslotte als een bewijs van instemming met de herdenking worden vermeld. VERBETERING EM AAMVÜLLIMG. In ons nummer van j.l. Zaterdag deelden wij de na men mede van hen, die den 12 December 1861 de con- stituëerende vergadering van de Vereeniging tot vie ring van den gedenkdag van Alkmaars ontzet in 1573 bijwoonden. Sommige namen zijn onjuist opgegeven, waarom wij hier eene verbeterde opnoeming geven: W. Bagge, J. Beets, H. S. Blok, H. Bossert Gz., D. Bruin, C. W. Bruinvis, D. J. Cohen, A. Siebert Cos- ter, II. van Dehn, C. Duin, dr. J. J. de Gelder, J. J. B. Grinwis, S. de Groot, Copes van Hasselt, G. Hendriks, B. G. de Vries van Heyst, dr. A. Hirschig Cz., W. Holsmuller, G. W. Honkoop, jhr. mr. J. J. F. de Jong van Beek en Donk, J. van der Ivaay, mr. W. van der Kaay, J. Krabbendam Rz., II. E. ten Kley, mr. J. A Kluppel, mr. M. A. Kluppel, Corn. Joh. de Lange, mr M. H. de Lange, S. A. de Lange, T. H. de Lange, J Liekeles Oebles, E. Masdorp, J. Metz, J. J. Molenaar J. Pasman, J. Post, O. J. Reiziger, J. Rentmeester Joh. Roem, W. F. Ruigrok, J. J. Si-emerink Schaap J G. Schutz, H. Klem an Spanjaardt, P. Spanjaardt, W- is- I F. Stoel, A. Swart, B. Switzer, W. Tiesing, J. D. S, e-, j Toussaint, H. de Veer, II. van de Velde. De rekening over 1801 meldt in ontvangst 414, als contributie a 2 van 207 leden. Onder de opgekomenen ter tweede algemeene ver gadering op 9 Mei 1862 vinden wij voorts de namen van R. Bossert Gz., C. P. Bruinvis, .J. Hess, H. G Koentze, L. Kroon, mr. D. F. van Leeuwen, mr. G. van Leeuwen, J. Masdorp, A. J. P. Oort, M. E. O. Plemp, A. Maelaine Pont, II. Sehreuder, W. Schuurman en S. Verhoeve. In die vergadering werd medegedeeld, dat in plaats van het vertrokken bestuurslid A. Swart voor het loopende jaar dr. 0. J. de Lange, die van we ge het Nut lid der eerste commissie was ge weest, als zoodanig was opgetreden. Tn de notulen der derde algemeene vergadering op 18 Juni d. a. v. komen onder de tegemvoordigen weirter 21 nieuwe namen voor. FOTO'S. De heer Van der Meulen, Laat, toonde ons een ze- ventiental meerendeels geslaagde opnamen van den optocht. EERVOL OMTSLAG. 's-GRAVEKHAGE, 11 October. Op verzoek eervol ontslagen de reserve-luitenant-kolonel der Landweer, de heer J. Wieringa, van het 26ste district te Alk maar. Gemengd nieuws. LEKKERE CHAMPAGME-PILZ. Een 19-jarigen wijnkoopersknecht, die aan ingezete nen van Amsterdam en Watergraafsmeer flesschen cbampagne-pilz verkocht, welke bij opening sleohts Slootwater bleken te bevatten, werden zes maanden gevangenisstraf opgelegd. Burgerlijke Stand. GETROUWD 11 Oct. Johannes de Boer en Cornelia Volkers. GEBOREN 6 Oct. Catharina Gangeria, d. van Bernardus Paulus Smit en Geertruida do Vries. 10 Betsie Huberta Maria, d. van Simon Fraijman en Hendrica Antoinette Maria Peeperkorn OVERLEDEN 10 Oct. Willem Frederik Alexander Verhoeff, 52 j. AMSTERDAMSCHE BEUEi. Opgave van het NOORDHO LLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Yoordam, O 11, Alkmaar. Koers van DE TENTOONSTELLING. De tentoonstelling van voorwerpen en gedenkstuk ken betrekkelijk het beleg en ontzet van Alkmaar in 15/3 werd Zondag door 42, Maandag door niet minder dan 235, Dinsdag, toen zij wegens den optocht 2 uren gesloten was, door 117 personen bezocht. Wij herinne- ren, dat zij tot en met Zaterdag dezer week geopend blijft. W. F. A. VERHOEFF. f Over de feestelijkheden is- een waas van droefenis gekomen, nu een ijverig voorstander der ontzetviering, tevens een zeer verdienstelijk, algemeen bekend en ge acht stadgenoot geheel onverwacht, door den dood uit den kring zijner familie en uit het leven dezer stad, waarin hij zulk een werkzaam aandeel nam, is wegge rukt. I erwijl mr. W. F. A. Verhoeff nog aan de fees telijkheden had deelgenomen en o.a. het kerkconcert Maandag nog had bezocht, overleed hij plotseling in n.nacht ran Maandag op Dinsdag. Sinds 1884 was de overledene, die den leeftijd van o2 jaar bereikte, advocaat en procureur hierterstede, tevens was hij lid van den Raad van Toezicht en Dis cipline, oud-kantonr. plaatsverv. en sinds kort rech1- ter-plaatsvervanger. Tn het bijzonder gevoelde hij voor de behartiging van de belangen van de minder bedeelden en hulpbehoevenden. Zoo is hij regent van het weeshuis, penningmeester van Liefdadigheid naar ei mogen en lid van het armbestuur geweest, welke betrekkingen hij niet beschouwde als eerebaantjes, maar waaraan hij zich' met hart en ziel wijdde. Ook in don kerkelijken kring was hij zeer gezien hij werd oeist kerkvoogd der Nederduitsch herv. gemeente, la ter secretaris van het college van kerkvoogden. Van de ontzetvereeniging is hij eveneens secretaris ge neest. Eindelijk was hij lid van de commissie van toezicht op liet Lager onderwijs. De opsomming van deze functies, welke de overlede ne bekleedde, bewijst reeds, dat er in den heer Ver- hoeft een man is heengegaan, die zeer veel voor de openbare zaak in zijn geboortestad heeft, gedaan. Bo vendien was hij een aangenaam hulpvaardig den omgang, steeds gaarne bereid te helpen. VERMIST. Ie Haarlem wordt sedert 8 dagen een zeer oppas send jongmensch, boekhandelaarshediende, vermist. Mén vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Stastsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Sohuld 9 Oct. 11 Oct. De schipper Wybenga, van Zwaagwesteinde, is. gis ternamiddag in het Winschoterdiep niet ver van Gro ningen verdronken bij een poging zijn 4-jarig kind, dat van het schip gevallen was, te redden. Het kind werd gered. ONTROUWE DIENSTBODE. Sinds eenigen tijd vermiste de heer P., te Roosen daal, geregeld geld. Maandag bekende de dienstbode, een zekere J. v. M., deswege door de politie onder vraagd, de dievegge te zijn. Successievelijk had zij zich de som van ongeveer J 160 toegeëigend. Zij was nog- slechts kort bij den heer P. in dienst. UIT STOMPETOREN. Inbrekers hebben gebruik gemaakt van de afwezig heid der bewoners, tijdens de Alkmaarsche ontzetfees ten, door bij den heer Hooiboer, wonende Noorder vaart. in te breken en al het in huis aanwezige goud en zilver te ontvreemden. te aan don tegenslag, die alles deed vernietigen, aan het geen ei dank zij werkkracht en volhardingsvermogen nog van het aanvankelijke plan is terecht gekomen, aan de mooie dagen, die op het storm- en regen-weer vo.gcien en die er voor zorgden, dat het gouden jubile um nóg- een feest van vreugde is gewonden. Feest-uststallingeu. De duizenden en duizenden, die zich langs Alk maars straten hebben bewogen, zullen zeker wel hebben opgemerkt, dat aan verscheiden winkeluitstallingen meer dan gewone zorg was besteed en dat, waar 't kon, de stadskleuren waren aangebracht. De heer W. Teerink, Ridderstraat, heeft met zijn dankbaar artikel een keurige uitstalling gemaakt, die er met zijn bloemen, uitsluitend in de stadskleuren, j; üera'araig.st. uitziet. Dames Brommen-Harteveid, bekend door haar smaakvolle wijze van uitstallen, hebben ook thans een keurige etalage opgemaakt in de stadskleuren, wat ook het geval is bij mej. Franse-Meijer in de Houttil, de dames Kaan in de Langestraat, den handwerkwin kel in de Hoogstraat, het schoenenmagazijn van Van Aieuwkuyk in de Houttil. de hoedenzaak van mej DorregeestKossen, enz. De heer Van Beek in de Schoutenstraat heeft dit maal de aandacht op zijn zaak gevestigd door het plaatsen van de overwinningsteekenen van „Orpheus en Kieuw-Leven," bestaande uit een 15-tal medailles en een lauwerkrans. De etalage van den heer Nederkoorn, een groot sc-hildery van de Groote kerk, teekeningen en afdruk ken op Oudt-Alkmaer betrekking hebbende tistiek. man m - ■- helpen, wanneer hem dit gevraagd werd, een burger dus, dien men noo- oe missen kan, maar wiens persoonlijkheid en wiens werk in weemoedige herinnering achterblijven van al- h n die hem gekend hebben, of die het belangeloos zich wijden aan het algemeen belang te waardeeren weten. Mr. Verhoeff moge te kort geleefd hebben tever geefs geleefd heeft hij niet. Strekke deze overtuiging tot troost van cle nabe staanden, die zoo smartelijk werden getroffen door dit droeve verlies! UIT SINT-PANCRAS. Uitslag van de verkooping door Notaris Vrijburg Zijpe, ten huize van Jn. Ruijs van: 1. Een stuk bouwland, groot 2.48.40 H.A. of 102 snees, eigendom van den heer G. Nobel te Alkmaar. Perceel 1, groot 12% snees, kooper K. Roos voor 1125. Perceel 2, groot 10 snees, kooper Jb. Kloos terboer voor J 770. Perceel 3, groot 10 snees, kooper A. Kroonenburg voor 760. Perceel 4, groot 6% snees, kooper Jn. Groen voor 500. Perceel 5 en 6, groot 28 snees, kooper Jn. Wagenaar voor 3005. Per ceel 7 en 8, groot 35 snees, kooper C. Kloosterboer voor 3535, tezamen 9695 of per snees gemiddeld 95. 2. Een stuk bouwland, groot 12% snees, kooper ,1b. Groen Pz. voor 75 per snees of 937.50. 3. 21 perceelen bouwterrein en bouwakkers aan den Twuyvmveg, groot 1.70.44 H.A., eigendom van de fa milie A. Nobel alhier. Perceel 1, 2, 3 en 4, groot 2564 M2., kooper D. Kloosterboer voor 1619. Perceel 5, groot 539 M2., kooper Jb. Groen voor 376. Perceel 6, groot 539 M2., kooper A. Oudes, 375. Perceel 7, groot 539 M2., kooper A. Oudes voor 360. Perceel 8, groot 539 M2., kooper M. Groen voor 351. Perceel 9, groot 539 M2.' kooper Jb. Tol voor 360. Perceel 18 en 19, groot 4018 M2. of 17 snees, kooper Jn. Groen Pz. voor 142 per snees of voor 1414. De overige perceelen werden opgehouden. De geheele verkooping heeft opgebracht 16482.50. Gedurende het 3de kwartaal 1911 is in de scliool- spaarbank ingelegd door 22 spaarders 70.03, doch op gevraagd 123.46. - De vereeniging Tuinbouwbelang hield 10 October .1. een algemeene vergadering der leden, waarop ook genoodigd waren de gebruikers van hulpmeatatoften alhier. Een 33-tal waren aanwezig. Na de gewone werkzaamheden, volgde door den heer P. Gootjes, den secretaris-penningmeester, een uiteen zetting van statuten, huishoudelijk regelement en in structie voor den uitvoerder. Na het beantwoorden van enkele vragen der aanwezigen, traden eefi 11-tal als lid toe, waardoor de vereeniging haar ledental zag verdubbeld. UIT WINKEL. Tot bestuurslid van de Banne Winkel is bij de op 9 October j.l. gehouden stemming, herkozen 'de heer A. Slooves Kzn., en tot hoofd Ingeland van de Schager en Niedorper Kogge, de heer A. N bel. pCt. BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. J apan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Financ. en Industr. ondernemingen enz" pCt. 5 5 5 4 4 4 4 5 4 Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbevr. pCt. 4 4 div. aand. Westersuiker A'dam Deli Langkat Idem. pref. A'dam Serdang Bindjey Delt Batavia Deli-Maatscbappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert, A Kon. Mij. t. expl. v. Patroleuu» Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Znid-Perlak Ketahoen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper ®y. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds Comm. Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. iJz. Sn.- Al ij Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top, Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div. Erie Kansas City South. '1 pref, Miss K. Texas C. v. New-Fork and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO Gemeente-cred. BELG1E. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOS1ENRIJK. Staatsleening I860 RUSLAND 1864 Ex-div. pCt. 41* fiand. div. pCt. 4 3 3 21/, 4 3 5 5 vaV8 697/8 91 104 103 488/* 48»* 9DA 9H/8 911* 871* 87V, 89 891* 99»* 99»* 87 87i* 97% 1001/]6 100 971* 1841* 186 1151* 168 168»* IHi* 1E0.76 J29S* 12 J4* 788 735 864 86/ 483 436 45 441* 1181* 114 695 695 497 495 250 246 171* 171* 487i* 4f 3 540 546 208 213 OQQ aoj 4561* Ho» 462 1691* 1591* 204 208 168 169V, 871* 83»* 791* 75 82i* 84 180 131 577 678 62 61»* 49% 45 V» 21 8 DA 241* 25 60% 59V 48»/, 49 48/ia 41* 14** 14% 64* 64»* 9% 9»* 41 41 381* 81»* 2191* 10is/M 105 108»* 23* 28»* 30 80 281* 2914 64«* 65 291*, 297, 37* 88 1001* 237* 21»/» 1071* 107 b. 26*/i« 26» Vu 162i* 162'* ID/ie IP/a 1951* 88 199»* 8S% 107? 1011* LOOWie 87i* 87 Vi 101% 86% 167 433 OP DE VOORDRACHT. Op de voordracht van leeruar in het Duitsch aan de hoogere burgerschool te Dordrecht komt als 110. voor de heer L. Leydesdorff, leernar aan het gymnnsi um en de handelsdagschool alhier, en nis no. 2 de heer 1). van Eek, leeraar aan de hoogere burgerschool te b teen wijk. is zeer ar- r 1. v*ma^z»nyen de firma H. S. Cloek, op de Laat, hebben met het oog op de feesten een gezellige, at wisselende verandering ondergaan, de costuums tus schen bloemen en planten komen dan ook zeer goed Aardig is de étalage van den heer Lienesch in de .angestraaf. de door elkander geplaatste roode en witte costuums doen dadelijk aan de stadskleuren den- KOll. Het filiaal van de fabriek van melkproducten „Wil helm,na aan do Laat heeft door de uitstalling van een torpedoboot met zuivelproducten als lading, zeker hare uitstalling aantrekkelijk gemaakt De uitstalling van den heer v. d. Veen in het Fnid- sen is eveneens uitstekend geslaagd. Het magazijn „de Feestvreugde" van den: heer U. Linde, Houttil, is met hare toepasselijke artikelen zeker een kijkje waard. u Ook de heer M. Trijbetz In het Payglop heeft clooir liet etaleeren van door hem verwaardigd kerhschnitit r de aandacht op zijn uitstalling gevestigd. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Uitspraken van 10 October. Hendrika van G., Alkmaar, verduistering, 9 weken gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Tij men P., Avenhorn, mishandeling, 2 weken Ge vangenisstraf. Pieter B., Broek op Langendijk, mishandeling, 2 weken gevangenisstraf. Maarten Hendrik Z. Texel, mishandeling, 3 weken gevangenisstraf. Paulus Matthias O., zonder vaste woonplaats, land- looperij, 12 dagen hechtenis. Hendrik Cornelis S., Alkmaar wederspannigheid, 1 maand gevangenisstraf. Jan W., Helder, mishandeling, tweemaal gepleegd, f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Paulus Gr., Grootebroek, mishandeling, f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Gerrit Sch., Hoogwoud, mishandeling', schorsing der zaak, hervatting den 31en October a.s. Jansje H., Broek op Langendijk, mishandeling f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Jacobus Ti., Texel, mishandeling, vrijgesproken. EEN JUBILEUM. De heer FJ. Kok, directeur der Factorij van v. Gend en Loos hier ter stede, herdenkt 15 October as den dag, waarop hij vóór 35 jaar als Directeur van de expeditie alhier optrad. EEN NIEUWE ZAAK. De heer J. B. Koster, eigenaar van het kleedingma- gazyii combinatie-Kreymborg aan de Langestraat opende Zaterdagavond in de Magdalenenstraat oen volkszaak in werkmans-, heei'en- en kinderkleeding. e, uitstalling met de zoo laag geprijsde goederen trok bij de opening vele kijker». UIT HOORN. Het Kerkbestuur van de Ned. Flerv. Gem. te Binnen- wijzend zal 19 Oct den herbouw van den verbranden toren en kerk aanbesteden. Een ontwerp is gemaakt door den lieer J, F. L, Frowein, architect B. N. A. j te 's Gravenhage. De American Petroleum Oompagny heeft in ver band met de buitengewone stijging der prijzen van de noodzakelijkste levensbehoeften aan geheel haar personeel van 1 October 1911 tot 30 Maart 1912 een loonsverhooging van 10 0/0 toegekend. CORRESPONDENTIE. De heeren Sanders en Kok verzoeken ons te melden, dat zij niet. de drukkers zijn van den „wegwijzer" van den optocht en daaraan part noch deel hebben. Koers van het geld. Prolongatie lr7g pOTT Mededeelingen, De stemming- op cle Amerikaan- sehö markt was over het algemeen vast; de omzetten waren evenwel niet belangrijk. Olliewaarden flauwer voor bijna alle soorten, laatheurs herstelden ze zich om op de hoogste koersen te sluiten, Noteering Ko ninklijke 452462 slot 462, noteering Geconsolideerde 382389 slot 389. Tabakken op lagere prijzen. Mij- nen ongeanimeerd. Culturen verdeeld. Rubbers stil. Marktberichte u. De Turken zijn op bevel van cle Italiaansehe regee- ïing uit Tripolis gezet. Italiaansehe troepen zijn uit Napels vertrokken en te Tobroek verscheept, om dat punt in staat van verdediging te stellen en er een post te vestigen. De Daily Telegraph verneemt uit Tripolis, dat eeni ge duizenden Turken gisteren een nachtelijken aanval beproefden; zij werden ontdekt door de zoeklichten van de oorlogsschepen. De Italiaansehe matrozen in de loopgraven verdreven de Turken door een hevig vuur, dat gesteund werd door geschutvuur van de oor logsschepen. De Turken deden een nachtelijken aanval op den Italiaanschen post te Boumelia, welks commandant bevel gaf hen te laten naderen. Toen zij dicht genoeg bij waren gaven de Italianen salvovuur af, waarop cle lurken antwoordden met een levendig geweervuur. De post riep de hulp in der kanonnen van de vloot, die een hevig vuur openden, waarop het vuren der Turken 11a korten tijd ophield. De Turken hadden 3 clooden en 1 gewonde; zij ver loren een kanon en een aantal, geweren; hun afdeeling was 2 compagnieën geregelde troepen sterk. De Itali anen leden geen verliezen. De minister van oorlog deelt mede, dat op 7 dezer een Italiaansch oorlogsschip had getracht troepen te ontschepen te Derna, hetgeen echter door het Turksohe garnizoen belet werd. Flet schip bombardeerde daarop de stad, waardoor verschillende openbare gebouwen verwoest werden en vertrok toen. De verliezen der j uvken waren vier clooden on zeven gewonden. BROEK OP LANGENDIJK, 10 en 11 Oct. Heden aangevoerd en besteed 's Avonds. Aardappelen: Blauwe f 165 a 0.— graafjes f 0,- a 0.- per l/2 H.L. Aanvoer 130 zak! 11 Oct. 's Morgens 27000 Bloemkool le soort f 9.— f }6>—>idem 2e soort f 4,— a 4,50, 58000 roode kolen f 7.— a 15.90, 18000 witte kolen f 15.—a 34.30 24000 gele kool f 7.— a 14.-, 12100 bos wortelen f 3.- a 5.30, per 100 bos, 475 baal idem f 2,a 2,15 7Trobiet?™f ,T'~ a T'Per 100265 baal uien' t 4.40 a 4.70, 20 baal zilveruien (nep) f 4.40 a 4 60, Drielingen f 0,- a 0,- per half HL.,slaboonen a ct. per 1000, Reuzen bloemkool f 14,a 24,-, 25 00 rammenas f 11,30 a 11.80. BO VENKARSPEL, 10 Oct. Aardapp. blauwe f 3, a 3.20, Bloemkool le soort f 16,50 a 19.—, 2e soort f 9,50 a 12,—, Roode kool f 7,— a 11,50, Witte kool f 12.— a 18,—. gelekool f 9,— a 13,50 p. 100 stuks, bieten f 10.— a 19.50 per 1000 stuksuien f 2.40 a 2.60 per l/2 H.L., slaboonen f 2.— a 2.50 per 15 Kg. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld 9 Oct.slaboonen f 0.60 a 0.70, snijboonen f 0,a 0per 1000 stuks, peren f 2, a 3 appelen f 1,70 a 2,70 per mand, spruitjes f 2,25 a 2,65 per zak, bloemkool f 13.80 a 15.—p zak STATION NOORDSCHARWOUDE, 10 Oct. Gele nep f 4.40 a 4.60, drielingen f 4,20 a 4,30 grove uien f 4.30 a 4.50 per 50 Kgr., Roode kool le soort f 12,50 a 14,50, 2e soort f II,- a 12,-, kleinere f 4,— a 10,—, gele le soort f 13,50 a 14,50, 2e soort f 11,50 a 12,50, kleinere f 4,— a 10,50 perlOO, Sla boonen f 0.— a 0.— per 1000. PURMEREND, 10 Oct. Aangevoerd 917 runderen, waaronder 587 vette 68 a 82 ct. per K.G. en 330 melke- en geldekoeien f 150 a 270, prijshoudend matig, 36 stieren f 0 a 0, 99 vette kalveren f 0.90 a 1.10, per kilo, matig, 266 nuchtere f 12.— a 15.—, matig 28 paarden f a 03603 schapen f 18.a 29 50, 762 overhouders f 12.— a 16.-, prijshoud. matig, 42o vette varkens 50 a 56 ct. per kilo, vlug, 20

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2