Alkmaarsche Courant bI¥në^T¥"E Ruys' Tandpoeder Ruys' Mondtinctuur StT ds NÏÊU w& Woensdag 11 October 1911. A V E K T K Ai T1 E Vi O© ilHe Minstens tweemaal per dag moesten kinderen Quaker Oats eten. Zij vinden het heerlijk en het doet hun goed. Proeven bij school kinderen genomenhebben be wezen, dat geen voedsel het weer standsvermogen zoozeer verhoogt en meer de spieren versterkt dan Quaker Oats. Daarom is het voor Uwe kinderen onontbeerlijk. t) VAN Genieugd nienws. VAN DEN LANGENDIJ K. Gedurende de week van 2 tot 7 October zijn aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk aangevoerd 836 zak aardappelen, 88800 bloemkool, 460600 roode kool, 132400 gele kool, 131800 witte kool, 117700 bos en 1409 baal wortelen, 312 baal zilveruien, 2755 baal uien, 8600 bieten, 8500 rammenas, 282 K.G. augurken en 220.000 slaboonen. Van de laadplaats^ werden verzonden 230 waggons groenten. UIT DE RIJP. Het dezer dag*en gepubliceerde verslag- over het boekjaar 1 Juli '1030 Juni '11 van de alhier geves tigde vereeniging „Het Groot Noordholl. Begrafenis fonds'' geeft wederom een duidelijk antwoord op alle vragen, welke men eeli solide maatschappij moet kun nen stellen. De regelmatige vooruitgang blijkt uit een toename van het aantal polissen met 1940, waardoor dit stijgt tot 79285, terwijl een vooruitgang van 177,629,38 het verz. kapitaal tot 5,865,014,37 doet klimmen. Aan uitkeeringen en pensioenen werd een bedrag van 86,643,05 geboekt, waardoor het totaal uitgekeerde bedrag tot 3,613,476,51% is gestegen. Slechts 0,32 van het gemiddeld aantal verz. ging over naar andere Maatschappijen, terwijl 1,08 we gens wanbetaling werd geroyeerd, cijfers welke, mede in vergelijking met vorige jaren, zeer gunstig zijn te noemen. Waar het ontbreken van z. g. „gemengde verzekering" veelal de reden van overgang naar andere maatschappijen was, daar is in den loop van het jaar een nieuw tarief (E.) ingevoerd, aan welk tarief een uitkeering bij leven is verbonden. Dat de gekweekte rente slechts 3,64 bedroeg, be wijst afdoende, dat de vereeniging haar kracht meer zoekt in solide, dan in 'hooge rentegevende beleggin gen. Nog duidelijker blijkt dit, wanneer wij onder het hoofd „beleggingen" een bedrag van nominaal 1,287,000 op het grootboek der 2% inschr. N. W. S. belegd zien, en voor „Gemeente- en Waterschaps- leeningen" een saldo van 369,050 genoteerd vinden. Gesloten werden dit jaar 2 leeningen: één 4 gem. de Rijp groot 5000 en één 4 gem. Assendelft, groot 75.000, waarop nog 40.000 te storten. De balans met verlies- en winstrekening, benevens eenige staten, w. o. een paar van den wiskundigen ad viseur der vereeniging, Dr. N. P. Kapteyn, besluiten dit verslag, dat de kerngezonde toestand der vereeni ging, op beknopte en voor iedereen begrijpelijke wijze geschetst, weer duidelijk doet blijken. -In de gisteren gehouden algemeene ledenverga dering van de vereeniging „Het Groot Noordholl, Be grafenisfonds" werden tot bestuursleden herkozen de heeren LI. J. Calkoen, burgemeester van Edam en Mr. K. Zwaardemaker, advocaat'te Bussum. In de bestuursvergadering werd tot adjunct-directeur benoemd de heer H. J. Havik Hz., tot heden bij de vereeniging als boekhouder werkzaam. Nog werd besloten het boekjaar voortaan van 1 Jan. tot 31 Dec. te laten loopen. In verband daarmee zal het eerstvolgende boekjaar 1% jaar lang zijn. UIT EGMOND-BINNEN. In de laatste vergadering van den Gemeentearad was wegens ongesteldheid afwezig de heer P. Groen, wethouder. Ingekomen was o.m. een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarbij deze verzoeken wel in overweging te willen nemen de verhooging van de jaarwedde van den gemeente-ontvanger. Besloten werd dit nader bij de begrooting te behan delen. Evenals het vorige jaar werd aan het politieperso neel eene gTatificatie toegekend. Machtiging werd verleend om op 11 October a.s. de jaarlijksche grasver- paehting bij inschrijving te doen plaats hebben. Besloten werd ter voorziening in kasgeld voor 1912 eene tijdelijke geldleening van 4000 aan te gaan. Het schoolgeld voor het herhalingsonderwijs werd met ingang van 1 Januari 1912 vastgesteld op 0.20 per maand en per kind. Het thans geheven bedrag van 0.50 werd te hoog geacht. Ingekomen was een adres van W. Admiraal om toestemming om de door hem van de gemeente gehuurde IJoogendijk in onderhuur te mogen afstaan ter beweiding van vee. De voorzitter deelde mede dat B. en W. voorstellen afwijzend op het adres te beschikken omreden dat, wanneer men op dit adres gunstig beslist, men altijd op een dergelijk verzoek gunstig zou moeten beschik ken. De heer J. Apeldoorn was van een ander gevoelen en zou gunstig op het adres willen beschikken, omreden er dit jaar buitengewone omstandigheden aanwezig zijn. In stemming werd gebracht het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken. Over dit voorstel staakten de stemmen (3 voor en 3 tegen) zoodat we gens eene onvoltallige vergadering de beslissing tot eene volgende vergadering werd uitgesteld. Op een adres van J. Baart tot gebruik van het oude schelpstet werd voorwaardelijk guustig beschikt. Aan de orde was vervolgens de vaststelling van de gemeente-beg'rooting, dienst 1912. De jaarwedde van den Gemeente-ontvanger werd verhoogd met 50 en alzoo gebracht op 250. Besloten werd een begin te maken met den aanplant van boomen op den weg naar Egmond aan Zee. De begrooting werd daarop vastgesteld. De ingekomen reclame's van den Hoofdelijken Omslag zullen in .een volgende vergadering worden behandeld. DE OPIUM-CONFERENTIE. Als datum voor de bijeenkomst der Opiunnconferen- tie te 's-Gravenhage is vastgesteld 1 December a.s. Nederland zal zich daarop o.a. laten vertegenwoor digen door eenige Indische hoofdambtenaren, die met de opium-aangelegenheden belast waren. DIPHTERIE. Het „Bloemend. Weekblad" schrijft: In de deze week gehouden vergadering der gezond heidscommissie, gezeteld te Bloemendaal, is o.m. ge bleken, dat in de laatste 16 dagen in Bloemendaal 14 ziektegevallen zijn voorgekomen. De gevallen zijn ge lukkig tot dusver niet van levensg-evaarlijken aard. Verricht zijn in dien tijd ruim 650 onderzoekingen naar bacillendragers; ruim 420 daarvan werden ver richt in het laboratorium der gezondheidscommissie te Bloemendaal. Van de geneesheeren te Bloemendaal wordt de krachtigste medewerking ondervonden. Het percenta ge gevonden bacillendragers aan de openbare lagere school alhier is ruim 20 dat aan de bijzondere school (hoofd de heer Houwen) en die der Bloemen- daalsche Schoolvereeniging geringer. Verder meldt het blad nog, dat ook in de gemeente Haarlemmerliede c. s. zich gevallen van diphterie voor doen, o.a. in het stadsgedeelte Teding van Berkhout straat 10, een gezin met vele kinderen, die natuurlijk niet school mogen gaan. De kinderen bewegen zich echter vrij op straat, spelen met de buurkinderen enz. De ouders zelf zien er ook geen bezwaar in om zich vrij in de buurt te bewegen, tot groote ergernis van hen, die het gevaar van den toestand heter inzien. Zelfs een aanmaning van den veldwachter Krohn, na mens den burgemeester, om de kinderen binnen te houden, mocht niet baten. Thans is bet zieke kind naar de Maria-Stichting overgebracht. Het is onbegrijpelijk hoeveel zorgeloosheid nog op dit gebied heerscht en hoe weinig begrip men er nog van heeft, de gemeenschappelijke belangen door eenig zelfbedwang te behartigen. En dan klaagt men als naar dwangmaatregelen wordt omgezien! INBRAAK. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is er bij een weduwe te Rotterdam in de Eudokiastraat ingebroken. Er werd een doosje met eenige sieraden en familiepa pieren gestolen. Het- doosje met die papieren is later door een agent van politie uit een sloot achter de wo ning van de bestolene opgehaald. LANDVE RHUIZERS. Enkele dagen geleden is te Oldenzaal aangekomen de Russische familie Solowinski, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, die een tweetal jaren te Lem- fcerg (Galicië) had gewoond. De menschen zagen er haveloos en zeer hulpbehoevend uit. Op advies van de Hülfverein te Berlijn, die hun had, meegedeeld, dat er te Amsterdam zeer zeker voor hen zou gezorgd wor den, hadden zij zich naar ons land hegeven. De heer M„ Cohen, vertegenwoordiger van 'tNederl. Grensco- mité voor emigranten te Oldenzaal, ging met hen naar Bentheim, waar hij voor hen verlof kreeg voor een tweedaagsch verblijf, terwijl hij tevens telegrafisch geldelijken steun verzocht bij genoemd comité te Ber lijn. Na twee dagen kwam er toezegging voor 300 mark, waarna de stakkers onmiddellijk naar Oldenzaal werden teruggehaald, daarvan betere kleeren en schoei sel voorzien en toen voor rekening van 't Grenscomité en de vereeniging Montefiore te Rotterdam naar Rot terdam gezonden werden en daar ingescheept voor Ar gentinië. Meer dan 300 van genoemde vereenigin- gen was er noodig geweest, om deze stumpers te hel pen. TURKSCH-IT ALTAANS'OUFE OORLOG. Eenige dames uit de Residentie en uit andere ste den van ons land zullen binnenkort een oproep richten tot de vrouwen van Nederland om instemming te be tuigen met een protest, te richten tot Koningin Helena van Italië, tegen het door Itali6 op wreede wijze ver storen van den Europeeschen vrede. DE OESTERTEELT. Meer en meer treedt te Ierseke de grootte van de schade, door den watervloed aan de oester- en mossel- banken toegebracht, aan het licht. Verscheidene mos selkweekers, die meerendeels niets anders hebben, dan hun scheepje, hun werkkracht en hun perceel en slechts een matig stuk brood verdienen, vinden hun honder den of duizenden ton mossels geheel of gedeeltelijk verdwenen. Een hunner heeft 5000 schade. Met de oesterbanken is het nog erger gesteld; er zijn perceelen, die sterk bevolkt waren, en nu geheel verzand zijn, zoodat er haast geen oester te vinden is. Op een perceel bij Herlsingen bijv. waren 300.000 oes ters uitgezaaid; de vorige week werden in 3 dagen slechts 9000 opgevischt. Het korren loont op zulke perceelen de moeite niet meer. In en aan de oesterputten is ook veel vernield, en er zijn ook vele honderden broedziften weggedreven. Een oestermaatschappij schat haar verlies op 20.000 a 30.000, ongerekend de schade aan haar vaartuigen en putten. HET BRANDENDE SCHIP. Het Engelsche stoomschip „Edward Dawson," dat de vorige week Zondag op het zgn. bankje van Zoutelan- de was gestrand, en aldaar in brand geraakte, brandde gisteren nog; de vlammen laaiden nog hoog op. De verschansing aan bakboordzijde was ingestort. Om het schip dreef de brandende olie. Men verwacht dat nu binnenkort het schip geheel zal uitgebrand zijn. DE RAMP IN ZEELAND. II. M. de Koningin heeft alsnog een bedrag van drie duizend gulden doen toekomen aan bet bestuur van het Provinciaal Watersnoodcomité in Zeeland, en wel speciaal tot leniging van den nood in de door den jongsten storm getroffen gedeelten van de provincie Zeeland, waaraan Hare Majesteit tot nu toe nog geen hulp had verleend. DE GROOTE PROMOTIE. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag bericht dat eerstdaags verwacht worden de eerste op- pensioenstellingen onder de hooge rangen van het le ger, welke aan de voorgenomen groote promotie zullen voorafgaan. DIEFSTAL OP EEN POSTKANTOOR. Te Eindhoven is de brievenbesteller De G., (wonen de te Strijp), op het postkantoor gearresteerd. Deze arrestatie geschiedde in verband met eene geld- vermissing op het postkantoor Eindhoven. De gearresteerde moet een biljet ad 40 in een ca fé gewisseld hebben, zonder in staat te zijn de her komst van het geld op voldoende wijze op te helderen, althans gaf hij voor dat van het wekelijksehe overschot van zijn salaris te hebben opgespaard, terwijl bij infor matie door de politie bleek, dat hij zijn volledig trak tement aan zijne vrouw afdroeg. De gearresteerde is reeds tal van jaren in dienst der posterijen, en heeft 5 kinderen. Hij blijft echter ontkennen iets met den diefstal te maken te hebben. Het op het postkantoor vermiste bedrag beloopt 273. Ingezonden Mededeelingen. gezonde Kinderen verkrijgt men door de zuige- lingen met „RFFEKE" te voeden, die, aan de melk toegevoegd, deze in de maag van den zuigeling fijnvlokkiger doet stollen en daardoor lichter verteer baar maakt. „KIJFEKE" verhoogt de voedingswaarde van de melk, wordt door kinderen gaarne genomen en goed verdragen. Kinderen, met „KEFEKE" ge voed hebben een geregelde spijsverteering, groeien flink en zijn niet zoo vatbaar voor de vele kinder ziekten. Ingezonden Stukken. Gpachte Heer Redacteur, Mag' ik U de oplossing van een raadsel vragen Is het mogelijk, dat een vader, die den aanvalligen leef- nsuuf ALEXANDRE DUMAS. 119) -o- D'Artagnan had zich niet vergist; die mannen wa ren hem slechts gevolgd om hem te vermoorden, in'de hoop dat de dood des jongelings op rekening van de vijanden zou worden gesteld. Daar het echter kon zijn, dat hij niets meer dan gekwetst was en derhalve hun misdaad kon openbaren, naderden zij om hem af te maken. Gelukkig werden zij door de list van d'Ar- tagnan misleid en zij verzuimden hun geweren weer te laden. Toen zij op tien schreden afstands van hem waren, stond d'Artagnan, die vallende gezorgd had zijn degen niet los te laten, eensklaps overeind en was in één sprong hen genaderd. De moordenaars begre pen dat, indien zij naar het legerkamp vloden zonder hun man te hebben gedood, zij door hem zouden woe den aangeklaagd; ook daarom was hun eerste denk beeld tot den vijand over té loopen. Een hunner nam het geweer bij den loop en bediende er zich van als een knots, d'Artagnan een geweldigen slag willende toe brengen, doch deze ontweek hem door. op zijde te springen. Tengevolge dezer beweging liet hij den bandiet een vrijen doorgang, die hiervan gebruik maakte om naar het bolwerk te vlieden. Daar de be legerden van la Roebelle, die het bolwerk bewaakten, niet bekend waren met het oogmerk van hem, die na derde, gaven zij vuur en hij viel door een kogel in de borst getroffen neer. Intussehen had d'Artagnan zich tot den tweeden soldaat gewend en hem met den de gen aangevallen. De strijd was van geen langen duur; de ellendeling had te zijner verdediging niéts dan het afgeschoten vuurroer. De degen van de. garde gleed langs den loop van het nutteloos geworden wapen en doorstak de dij van den moordenaar, die ter aarde viel. D'Artagnan zette hem onmiddellijk de punt van hét- staal op de keel. „Ach! doodt mij niet!" riep de bandiet uit. „Genade, genade, mijnheer de officier, en ik zal u alles zeggen." „Is uw geheim waard, dat ik u het leven laat?" vroeg de jongeling. „Ja, indien gij het leven van -eenigo waarde be schouwt voor iemand, die, zooals g'ij, twee-en-twintig jaar oud is en die tot alles kan geraken, daar hij schoon en dapper is, zooals gij." „Ellendeling!" zei d'Artagnan, „welaan, spreek, en haast uWie heeft u last gegeven mij te vermoor den „Een vrouw, die ik niet ken, maar welke men mila dy noemt." „Maar indien gij die vrouw niet kent, hoe weet gij dan haren naam?" „Mijn makker kent haar en noemt haar zoo; zij heeft met hem en niet met mij onderhandeld. Hij heeft bovendien in zijn zak een brief van die vrouw, welke voor u van het grootste belang moet zijn, naar het geen ik hem heb hooren zeggen." „Maar hoe komt gij dan deelgenoot te zijn in dien sluipmoord „Hij heeft mij voorgeslagen gezamenlijk den slag te doen en ik heb aangenomen." „En hoeveel heeft zij u voor die fraaie onderneming gegeven „Honderd louis d'or." „Welzoo, dat is vrij veel", zeide de jongeling glim lachende; „zij schat mij toch iets waard. Honderd louis d'or! Dat is een geode som voor twee ellende lingen zooals gij. Ik begrijp daarom, dat gij hebt aan genomen en ik schenk genade op één voorwaarde." „Welke?" vroeg de soldaat angstig, ziende dat alles nog niet geëindigd was. „Dat is, mij den brief te halen, dien uw makker in zijn zak heeft." „Maar!" riep de bandiet uit, „dat is een ander mid den om mij het leven te ontnemen. Hoe Vilt gij, dat ik den brief krijg onder het vuur van het bolwerk?" „Gij moet er echter toe besluiten hem te halen of ik zweer u, dat gij door mijn hand zult sterven." „Genade, mijnheer! Barmhartigheid! In naam der jonge vrouw, welke g'ij bemint, die gij misschien dood waant, doch die nog leeft!" riep de bandiet, knielende en zich met de hand ondersteunende, want hij begon met zijn bleed' ook zijn krachten te verliezen. „En hoe weet gij, dat ik een jonge vrouw bemin en dat ik geloofde, dat die vrouw dood was?" vroeg d'Ar tagnan. „Door dien brief* die m'n makker in zijn zak heeft." „Gij ziet dus wel, dat ik dien brief moet hebben", hernam d'Artagnan. „Derhalve geen langer uitstel, geen aarzeling meer, of, hoe groot mijn afkeer ook zij om ten tweede male mijn degen in- het bloed van een ellendeling als gij te doopen, ik zweer u op mijn woord van eerlijk man. Bij die woorden maakte d'Artagnan een zoo drei gend gebaar, dat de gekwetste opstond, en, door angst gedreven, zijn moed verzamelende, uitriep: „Wacht!., wachtik zal gaan D'Artagnan nam het vuurroer van den soldaat, liet htm voor-gaan en duwde hem naar zijn makker, door hem met zijn degen in de zijde te prikken. Het was vreeselijk om te zien, hoe de rampzalige op den weg, langs welken hij ging, een lange streep bloed achter liet; bleek door den hem bedreigenden dood, trachtte hij zich, zonder gezien te worden, tot aan 't lichaam van zijn medeplichtige te sleepen, die op twintig' schreden afstands van daar lag. De vrees ^as zoo akelig op zijn aangezicht, waarlangs een koud zweet vloeide, uitgedrukt, dat d'Artagnan medelijden met hem had en hem met verachting beschouwde. „Welaan!" zeide hij, „ik zal u het onderscheid too- nen, dat er tusschen -een moedig man en een lafaard, zooals gij, bestaat. Blijf, ik zal gaan." En met snelle schreden, met een waakzaam oog de bewegingen des vijands gadeslaande en van de ge steldheid des wegs voordeelig' gebruik makende, na derde d'Artagnan den tweeden soldaat. Er bleven hem twee middelen over om zijn doel te bereiken: hem te onderzoeken ter plaatse, waar hij was, of hem weg te dragen en zich van zijn lichaam als van een schild te bedienen, om hem daarna in de loopgraaf te onderzoe ken. D'Artagnan ging' tot het tweede middel over en tijd van 42 jaren heeft bereikt, een dochtertje kan be zitten van 50 lentes? In Uw hoofdartikel van Zaterdag schrijft U toch o. a. „De „g'roote" ontzetvereeniging- is een kind van twee nog bestaande vereenigingen, van het departe ment Alkmaar der Maatschappij tot nut van 't alge meen en de rederijkerskamer „Bilderdijk," beiden oud, maar niet verouderd moeder Nut kreeg verleden jaar nog een dochtertje en vader Bilderdijk trok er de vorige week nog' vol moed op uit, om in een wedstrijd naar een prijs der uitnemendheid te dingen." Daar nu „Vader Bilderdijk" in 1869 is geboren, moeten de ooievaars, die toenmaals de leverantie van kleine wereldburgers hadden, zonderlinge vogels ge weest zijn, door in 1860 al een dochtertje te brengen en eerst in 1869 met den vader te komen aandragen. Hier komt nog bij, dat ik zorgvuldig den „Burgelij- ■ken Stand" van „Bilderdijk" nog eens heb nagegaan en tot geen andere conclusie kon komen, dan dat bij tot heden kinderloos is gebleven. Eere, wien eere toekomt. Tiet huidige „Bilderdijk" mag zich het vaderschap niet toeëigenen van de „Ont zetvereeniging," wel is het meer dan eens ('t laatst nu vier jaar geleden) op 8 Oct. voor de leden dier veree niging opgetreden met- een of ander tooneelstuk, maar verder gaat de „parmetatie" niet en wij, tegenwoordi ge leden, mogen dus niet doen „alsof" Maar voor het „Bilderdijk" van heden bestond een ander „Bilderdijk," waarvan o. a. Mr. van der Kaaij. E. Masdorp, de heer de Lange lid waren, een vereeni ging, die, zooals mij wel eens vertel-d is, in den ouden St-adsscbouwburg tooneelstukken opvoerde, waarbij de spelers, volgens de toenmalige gewoonte, onverschillig welke 'rol ze vervulden, zorgvuldig gekleed waren in rok en witte das. Die vereeniging zal dus bedoeld worden, als er sprake is van de oprichting der „Ont zetvereeniging." De laatste mag zich dus niet meer verheugen in 't bezit barer beide ouders, maar is een halve wees. L. W. RUSSCHER, Secr. „Bilderdijk." MUZIKALE SOIRéE. Het concert, dat hier op de bovenzaal van de Unie gegeven zal worden door de dames Kat en Böse en den heer Patten, zal niet 10 October, maar 13 October plaats vinden. VOETBAL. Ook wat. de Sport betreft, Zondag' van Alkmaar de Victorie. Holland speelde op haar terrein aan den Westerweg haar tweede competitiewedstrijd tegen Neerlandia uit Amsterdam en won met 53. In 't begin was het spel voornamelijk tusschen de aanval van Holland en de Amsterdamsche verdediging. Een pracht-voorzet van rechts gaf den- middenvoor ge legenheid Holland onhoudbaar de leiding te verschaf fen. Daarna volgde een verzwakking van Holland, waarvan Neerlandia handig profiteerde. Door een fout van de verdediging maakte hun linksbuiten gelijk. Uit een corner maakte de middenvoor een tweede punt en de rechtsbinnen zorgde weldra voor het derde. Daar na rust. Met den stand 31 in haar nadeel begon Holland de tweede helft en speelde zoo uitstekend, dat zij niet alleen den achterstand inhaalde, doch nog twee doel punten daarboven maakte en zoodoende den wedstrijd met 53 won. 't Overwicht van Holland in deze tweede helft was zeer groot. In een tijd van 5 minu ten forceerde zij o.a. zes corners. Eén corner werd door keurig koppen in een doelpunt omgezet. Linkervleugel en linkshalf zeer goed. Gentrehalf on vermoeid werker. In de eerste helft was de rechtshalf dikwijls zoek. Verdediging van Neerlandia deed wat zij kon. Ze werkte kranig, in 't bijzonder de voor back. Alcmaria Victrix trok naar Hilversum en wist de zen vrij stevigen wedstrijd met 1-0 te winnen. U. V. V. won in Amsterdam1 van R. A. P. met 10. Kampong speelde in den Helder gelijk en Hercules won in Utrecht van Volharding met 21. In de eerste klasse verloor Ajax met 2—0 van TI. B. S. in den Haag. SCHEEPSWERF „NICOLAAS W1TSEN." Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" van de fir ma W. F. Stoel Zoon te Alkmaar is met goed ge volg te water gelaten Een nieuwe staleu inspectie-motorboot, genaamd S I A, lang' 42 voet en breed 9 voet, met kajuit betim merd met teakhout op 't voorschip. De motor is 14 P.K. De boot is gebouwd voor rekening van de Scheep vaart-Inspectie te Amsterdam. 10 cent per doosje. 75 cent per flacon. -OVERAL VERKRIJGBAAR. laadde den moordenaar op zijn schouder, in hetzelfde oogenblik, dat de vijand vuur gaf. Een lichte schok, een laatste snik, het sidderen van den doodstrijd, dat alles bewees aan d'Artagnan, dat hij, die hem had wil len vermoorden, hem het leven had gered. D'Artagnan trad weder de loopgraaf in en wierp het lijk naast den als deHrdoode zoo bleeken gekwetste. Onmiddellijk deed hij onderzoek en vond een léderen brieventasch, een beurs, waarin blijkbaar een gedeelte der som was, die de bandiet had ontvangen, een dob- belkoker en dobbelsteenendit was alles waaruit de erfenis van den gesneuvelde bestond. Hij liet den dobbelkoker en de dobbelsteenen liggen, waar zij ge vallen waren, wierp de beurs den gekwetste toe en opende begeerig' de brieventasch. Onder eenige niets beteekenende papieren vond hij den volgende nbrief, welken hij met gevaar zijns levens had gehaald: „Daar gij het spoor dezer vrouw hebt verloren en zij thans in zekerheid in dat klooster is, waarin gij haar nooit hadt moeten doen binnengaan, tracht nu ten minste den man niet te missen; zoo ja, dan weet. g'ij, dat ik lange armen heb en dat u de honderd louis d'or, die gij van mij hebt ontvangen, duur fa staan zullen komen." Geene onderteekening. Nochtans was het blijklmav, dat de brief van milady was. Hij bewaarde dien«bijge- volg als een bewijsstuk en zich in zekerheid achter den hoek der loopgraaf bevindende, begon hij den gekwets te te ondervragen. Deze beleed, dat hij zich met zijn makker had verbonden een jonge vrouw te ontvoeren, die Parijs door de poort van la Vilette moest verlaten; maar daar zij zich te lang in een herberg' met drinken hadden opgehouden, was het rijtuig" hen tien minuten vóór geweest. „En wat zoudt gij met die vrouw gedaan hebben?" vroeg d'Artagnan in doodsangst. „Wij moesten haar naar een hotel op het Koningg- plein voeren", antwoordde de gekwetste. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 5