STADSNIEUW SL No. 11961, 31.000. No. 2747, 1000. Nos. 1789, 13094, 13535, 15013 en 19913, elk 400. Nos. 351, 12244, 17242 en 18849, elk 200. Nos. 998, 2283, 1413, 7076, 8626. 9450, 10274, 11254, 13563, 14365, 14561, 15702, 17109 en 20815, elk 100. onder eede afgelegde Verklaring behelsde naast Dich- tung ook een element Wahrheit. Intusschen is nim mer aan den vader een mooie rijksbetrekking' en nooit aan den zoon een positie aan de rijksverzekeringsbank beloofd en heeft ook niet de heer Ellis zich eigener be weging tot den vader gewend. De andere ministers van het ministerie-Kuyper staan allen geheel buiten deze zaak, die echter ook zoo niet van alle beteekenis ontbloot schijnt. Gemengd nienws. UIT TIRSEM. In de laatst gehouden vergadering van den raad dezer gemeente was, behoudens een vacature (wegens het bedanken door den heer Commandeur), de zitting voltallig. Na opening der vergadering werden de notulen ge lezen; de heer de Geus merkte op dat is besloten, dé begrooting en de instructies ter fine van onderzoek op te dragen aan de 4 leden van den raad, de heeren A. Hille, Stam, Oudt en spr. en niet aan den geheelen raad zooals de notulen luidden. De voorzitter erkende de juistheid dezer opmerking. De gemeente-veldwachter Saai verzocht een gratifi catie van 100, in hoofdzaak op grond der ziekte zij ner vrouw. De heer Koppen is er voor, daar, indien de vrouw voor rekening der gemeente was verpleegd, de kosten hooger zouden zijn geweest. De heer de Geus verwees naar het besluit, eens ge nomen, om de vrouw niet in het St.-Elisabethsgesticht te laten verplegen. De voorzitter: De dokter meende dat de ziekte onge veer 14 dagen zou duren, nu is dat tegengevallen. De heer de Geus: Er zijn meer ingezetenen die in de omstandigheden van Saai verkeeren en die worden niet vanwege de gemeente geholpen. De heer Oudt- verwees naar een handeling' van den burgemeester om een andere vrouw uit het gesticht te halen, die er veel slechter aan toe was. De voorzitter herhaalde de woorden toen tegen den man in quaestie gesproken, waaruit bleek, dat deze bewering niet waar was. De heer Hille vond deze handeling, die hij van de man in quaestie gehoord had, verschrikkelijk. De voorzitter handhaafde de eens door hem gespro ken woorden. De heer Oudt verwees naar het besluit van den raad waarbij Saai geen vrije geneeskundige hulp voor hem sn zijn gezin werd verleend, daarbij vond spr. het niet #oed dat een gemeente-ambtenaar een andere gemeen te-ambtenaar in dit geval den dokter voorbij loopt. De voorzitter: Wanneer ik in de schoenen van Saai stond, dan had ik ook een specialiteit genomen. De heer Oudt achtte het beter het salaris te vet'hoo- ®en. De heer de Geus verklaarde zich tegen het verzoek en steunde het voorstel van den heer Oudt. Het voorstel van den voorz. om 100 gratificatie te geven werd verworpen met 4 stemmen tegen en 2 stemmen voor. Koppen en de voorzitter. Bij de vaststelling der begrooting zeide de heer Oudt op eenige posten inlichtingen te willen hebben, terwijl hij weer anderen wenschte te zien gewijzigd. De heer de Geus: We zullen maar met de uitgaven beginnen. De voorzitter: De heeren doen maar wat zij het best achten. De heer Oudt verzocht inlichtingen omtrent de post sehrijfloonen. De secretaris las de memorie van toelichting voor. De heer de GeusDat is een geheel andere uitleg ging' dan vroeger, doch nu stond er 50 toen 30. Het wordt betaald voor werk van den secretaris, er staat voor een ambtenaar. De secretaris: Er is een ambtenaar, die onder mijne leiding werkt, doch door de gemeente wordt betaald. De heer de Geus: De secretaris kan wel 10 bedien den nemen, doch die heeft de gemeente niet te betalen. De secretaris heeft 550 en als nu alle bijzondere werkzaamheden betaald moeten worden, dan loopt het te hoog. De secretarisVindt U dat te hoog. De heer de Geus: Dat zeg ik niet, daarbij, ik vraag dit niet aan u, ik vraag het aan den voorzitter. De heer OudtEr schijnen ook werkzaamheden voor het armbestuur onder te vallen. De secretaris: Nu jn. [)e voorzitter: Als 't niet mocht dan deden we Het niet. De heer de Geus50 is mij trouwens te hoog. De voorzitter: Nooit is er meer dan j 30 uitgege ten, die '20- is voor eventueele overschrijvingen. De heer Hille: Als er werk voor 't armbestuur bij is, dun moet dit bestuur dat zelf betalen. De secretarisNeem het armbestuur er dan af en laten we het gebruiken voor het andere werk in de memorie genoemd. De heer de Geus stelde voor 30 te geven. Wilde de raad niets geven, dan kon hij zich daarmee veree nigen. De voorzitter: Doch de heer Oudt wil er 20 afheb ben. De heer Oudt: neeu meneer, ik wil de geheele post er af hebben, daar ze mij niet duidelijk is. De voorzitter: Dat heeft, de secretaris u gezegd. De heer Ondt: Ja, indertijd zei de secretaris: 't is voor schrijven van patenten. Verder zegt hij, dat de secretaris voor een betrokken persoon nooit thuis is en dat hij toen op 't laatst door den secretaris van Sehermerhorn is geholpen. De secretaris gaf eenige inlichtingen omtrent de werking dier wet. De heer OudtMinisterie van financiën en binnen- landsche zaken, 't klinkt alles heel deftig, ik hoop niet dat m'n collega's zich er door zullen laten beetnemen en ik stel voor die post te schrappen. De voorzitter: Hebben de heeren nog meer? De heer Oudt: Ja, nog meer. De heer de Geus: 't-Is een voorstel van den heer Oudt. Brengt, u dit niet in stemming? Bij stemming verklaren de voorzitter en de heer Koppes zich voor 't behoud, de heeren Stam, Hille en de Geus voor schrapping, de heer Stam voor vermin dering' tot 30. De heer de Geus: Hoeveel heeft U er in 1910 gehad? De secretaris: Dat kan ik niet meer zien, het regis ter is weg. De heer de Geus: Ja, 't is jammer. De voorzitter: Kunnen de heeren het nu bepalen op 30.? Daarmee vereenigt zich nu ook de lieer de Geus, aoodat die post tot dit bedrag wordt gereduceerd. Wat betreft reis- en verblijfkosten 30 zegt de secretaris op verzoek van den voorzitter dat deze zijn voor reizen naar Amsterdam, voor het doen van beta lingen der renten en aflossingen en der kosten van verpleging van krankzinnigen. De heer de Geus stelde daarna voor deze post te verlagen tot- 15. De voorzitter: Do heeren doen maar zooals'het goed is. Het voorstel van den heer de Geus werd daarna aangenomen. De heer de Geus vroeg inlichtingen omtrent de post van 7(1 voor licht, en brandstoffen voor secretarie en raadzaal. Hij vond de post te hoog. De voorzitter: Willen de heeren ook die halveeren, ons goed, maar 't zal uitkomen dat t niet kan De post werd tot 50 verminderd. Omtrent schrijf- en bureaubehoeften, 300, zeide de heer de Geus dat daaronder is begrepen 35 voor reis- en verblijfkosten van den secretaris, dat is 10 maal naar Alkmaar voor 2.50 per keer en 10 maal naar Sehermerhorn voor 1. 't Kan best zijn dat de secretaris daar naar toe gaat maar ik kan 't niet best gelooven. De heer Oudt: Ik zou voorstellen de post op 200 te bepalen. De secretaris't Is ons goed maar u maakt het huishouden onmogelijk, wanneer er binnenkort nieu we modellen moeten zijn, dan zullen we aan den Mi nister moeten schrijven; we hebben geen geld die te koopen. De heer Oudt: Ik heb laatst eens gelezen voor 25 De secretaris: O, denk niet dat dit hier geschiedt, daarvoor acht ik me veel te hoog. De heer Oudt: Ik zeg ook niet, dat dit met II het geval is. De secretarisMaar u zegt het toch maar. De voorzitter: Hebben de heeren nog meer, laten we dan opschieten. Aan al die praatjes hebben we niets. De heer Oudt: Dan de post maar bepalen op 250. Goedgevonden. Bij de post onderhoud en schoonhouden van het ge meentehuis zeide de heer de Geus niet te hegrijpen waarom het raadhuis niet onder volgnummer 45 on derhoud van gemeente-eigendommen is begrepen. De secretaris: Dat u dit niet- begrijpt kan ik niet helpen. Vooi-gesteld werd de post met 50 te verminderen en te brengen op 100. De heer Oudt stelde voor den veldwachter Saai op te dragen het schoonhouden van de raadzaal en hem daarvoor 50 te geven. De secretarisBij raadsbesluit van April 1909 is dit mij opgedragen. De heer Oudt: Bij raadsbesluit van 6 October 1911 kan dit veranderd worden. De voorzitter: B. en W. benoemen dengeen, die met dit schoonhouden belast is. De heer Oudt: En zooeven sprak u van raadsbesluit, dit klopt niet. De secretaris las het besluit voor. De heer Oudt vond daarin niets anders dan de be voegdheid van den raad om er verandering in te bren gen. De secretarisDe bevoegdheid blijft aan B. en W. De heer de GeusDus ik begrijp er uit, de secreta ris krijgt 50 en het gebruik van een stuk grond ach ter het raadhuis. De voorzitter: Ik noem het een beetje. De heer de Geus: Ik vind het- hoog. Hij steunde daarna het voorstel van den heer Oudt. De voorzitter: B. en W. benoemen den ambtenaar daarmee belast. De heer de Geus vroeg' of B. en W. bereid zullen zijn Saai te vragen of hij het voor dien prijs wil doen, hij vindt het bedrag niet te hoog, doch zag heb werk gaar ne aan Saai opgedragen en de post op 100 gebracht. Bij de post kosten van bevolkingsregisters 62.60 zeide de heer Oudt dat er gemeenten zijn waar het niets kost of veel minder. De secretaris: 'tls altijd hier zoo geweest. De heer Oudt: Ik zou voorstellen die post te schrap pen of te verminderen. De secretarisVindt U het nu een tijd om het sala ris van den secretaris te verminderen. De heer Oudt: Indirect niet. De secretaris: Ja, indirect niet. De heer Oudt: Ik stel voor de post op 25 te bren gen. De secretaris: Dan zou ik na bekomen machtiging een tegenvoorstel willen doen. De voorzitter: Gaat uw gang. De heer Oudt: Mag dat? De heer de Geus: Moet'daarvoor de toestemming van den raad niet geschieden? De heer Oudt: Op zoo'n manier zal iedere burger kunnen spreken. De voorzitter: Ik geef u het recht tot spreken. De secretaris: Verhoog m'n tractement met 100 en schrap de posten van 30 voor schrijfloon en deze van 62. de gemeente krijgt van m'n salaris 25 terug, dus de gemeente zou 17 verdienen, ik dien dit voorstel alleen in met 't oog op m'n pensioen. I)e heer de Geus: Ik stel voor de post te brengen op 25 en het salaris van den secretaris niet te verhoo gt' n. Het voorstel van den secretaris wordt verworpen en dat van den heer Oudt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren voorzitter en Koppes. (Wordt vervolgd.) DE HOOGE KAAS PRIJZEN. Men schrijft ons uit Hoorn: De kaashandel doorleeft thans een ongekenden toe stand. De kaasprijzen toch zijn zoo abnormaal hoog', als ze nooit te voren waren. Wordt in normale om standigheden ongeveer 30 g. of nog minder per 50 K.G. betaald, thans nadert de prijs van de Edammer kaas de 50 gulden. Een verschil, dat ongeveer 85 cent per Edammerkaasje bet.ee.kent En dat, waar nu zelfs de kwaliteit met de week minder begint te wor den. Die prijsverhooging geldt ook voor de Eriesche kaas, die thans in Noord-Holland wordt aangeboden voor 40 gulden en meer, terwijl anders ongeveer 20. g. wordt betaald. Als oorzaken voor deze ongekende duurte noemen de boeren èn de mindere melkopbrengst èn het duurde re bijvoeder, dat door den boer moet worden gekocht. Of echter deze twee factoren een zóó hoogen prijs bil lijken, is iets, wat aan sterken twijfel onderhevig is. Meer te verdedigen is het denkbeeld, dat de boer pro fiteert van de gelegenheid, daar hij weet, dat de koop man tot koopen gedwongen is, zelfs al zullen de prij zen nog hooger gaan iets, wat de kaasboeren' voor spellen. Dezen weten en bemerken, dat de kaaskoopers el kander de stapels onder den neus wegkoopen. Een voorbeeld! Een boer wil een kaaskooper een stapel kaas laten voor 45V2 g'., terwijl deze hem nemen wil voor 45 g\, waarmee de kaas, de omstandigheden in aanmerking genomen, goed is betaald. Terwijl de koopman zich even afwendt, komt een collega naai den stapel, en de boer, syende dat er goede vraag is, vraagt 46(2 g'. en verkoopt den stapel daarvoor aan den tweeden kooper. Dezelfde omstandigheid, die de boeren aanzet tot het vragen van steeds hooger prijzen is oorzaak, dat er in den kaashandel enorme verliezen worden geleden. Wat toch is het geval. Gewoonte is, dat buitenland- sche kaashandelaren in het voorjaar van Hollandsche kaaskoopers enorme hoeveelheden kaas op voorkoop koopen, met levering gedurende het geheele jaar. Als prijs wordt dan gewoonlijk vastgesteld die van het oogenblilc, dus die, welke geldt in de week, dat liet contract wordt afgesloten, of die, welke het vorige jaar heeft gegolden. De koopmam verplicht tot leveren, ook nog in deze maanden, van de nog niet geheel opgevraagde voor- koopen, is thans genoodzaakt telkens weer te koopen op de markten. Bovengenoemde enorme verschillen nu, zijn oorzaak van de zeer groote verliezen, welke sommige firma's lijden. Vooral in Zuid-Holland ook zijn deze zeer groot. We hoorden van firma's, die ïen- i gevolge der hooge prijzen van 40 tot 80.000 gulden verloren, ja, zelfs van een, wier verlies meer dan een ton bedraagt. Een gevolg hiervan is geweest, dat men zich zelfs tot den minister heeft gewend met het verzoek, tus- schenbeide te treden en 'te trachten de bedoelde con tracten verbroken te krijgen, daar hier zeker ATan force majeure kan worden gesproken. Tot heden echter nog zonder resultaat. De kaaskoopers hopen op spoedige verandering. En kelen voorzien een reactie en wel een zeer sterke. Zij baseeren die hierop, dat het kaasverbruik veel minder zal worden, daar kaas nu zoo langzamerhand eerder onder de luxe-artikelen, dan onder de levensmiddelen kan worden gerekend. Hoe dan ook, te hopen is het zeker in het belang van den Nederlandsehen kaashandel en waarin de producenten toch ook na zijn betrokken, dat eeu spoe dige verandering intreedt, opdat nog niet grooter scha de zal worden aangericht, een schade, die zeer ernsti ge gevolgen zal kunnen hebben. UIT HEILOO. In de algemeene vergadering van de leden der af- deeling „Heiloo" van het Nutsdepartement, waarin slechts een zestal belangstellenden waren opgekomen, bracht de afgevaardigde zijn verslag uit van het in de algemeene vergadering te Amsterdam verhandelde en de bibliothecaris over de Nutsbibliotheek, bevattende thans ruim 600 boeken. In 1910 waren gedurende 9 maanden ongeveer 900 boeken uitgeleend. De rekening sloot met een batig saldo van f 34.93, Na herkiezing der vijf aftredende bestuursleden werd besloten een of meer wintervergaderingen te besteden met het hou den van lezingen, enz. door sprekers van elders. UIT GRAFT. Op de gisteren gehouden vergadering van de afdeer ling van den Bond voor Staatspensioen waren aanwe zig 12 leden. De rekening werd met een batig saldo van 8.04% goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Tromp, gekozen de heer C. Slooten. Voor winterpropaganda werd besloten het Ree. Coll. „Nieuwentijt" te verzoeken een propagandatooneel- stuk op te voeren en om, zoo. mogelijk, een spreker of spreekster op te laten treden. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering onder dankzegging voor de opkomst gesloten. UIT DE EGMONDEN. Hedenmorgen zou de vrouw van Jb. Prins haar man die weer naar zee moest, naar IJmuiden brengen. Zij stapte vermoedelijk op de tram die al reeds in bewe ging was, zoodat ze er afviel en de bagagewagen over haar heen reed. Zij was spoedig dood. De man was bijna radeloos, terwijl het geheele dorp ontzettend onder den indruk is van het gebeurde. Dr. Schipper was terstond ter plaatse, maar helaas zonder resultaat. Laten onze dorpsgenooten nu toch eens leeren be grijpen, hoe hinderlijk het is bij een vertrekkenden trein zoo'n oploop van menschen tejiebben. Niet al leen is het hinderlijk voor het personeel, maar men staat steeds aan het gevaar van een ongeluk bloot. UIT OUDKARSPET, Bij de gister gehouden stemming voor een lid van bestuur van den polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeersen) is benoemd de heer M. Kalis te St.- Pancras. DE STAKING ONDER STOOMT RA WLER- YISSCHERS. De visschersvloot te IJmuiden is gistermorgen na ar zee vertrokken en de staking is voor een week ge schorst. DE DIPHTERITIS TE ZANDVOORT. Inzake verbetering van den gezondheidstoe stand te Zandvoort, heeft de Gemeenteraad besloten tot het tijdelijk aanstellen van een speciaal genees heer, belast met de bestrijding der diphtherie en het nemen van die middelen, welke kunnen lijden tot een sneller bacteriologisch onderzoek. DE BOOMEN WEER OPGEZET. Onder leiding van een beambte der Ned. Heide maatschappij zijn, te 's-Gravenzande alle in den storm van Zaterdag 30 Sept. omgewaaide hoornen weer op gezet. Evenwel viel gisteren weer een der boomen om. Ze zullen thans alle geschoord worden. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Gisterochtend is door den lokaaltrein, die 10.50 van Hilversum naar Utrecht vertrekt, bij de halte Soestdij- kerstraatweg onder eerstgenoemde gemeente een dame uit Rotterdam overreden. De ongelukkige, die patiente was in een inrichting voor zenuwlijders, in het Alexan- derpark te Hilversum, wierp zich voor de machine met hei gevolg dat een harer armen werd afgereden en zij verder belangrijke kneuzingen opliep. Dr. Peters, die in de buurt was, verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de overredene per brancard naar de R. K. Ziekenverpleging werd vervoerd. De baanwachteres, die van het ongeluk getuige was, raakte zoodanig van streek, dat ook zij geneeskundige hulp noodig had. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 12 October. 5e Klasse. 16e Lijst. SPELEN OP IIET DAK VAN EEN SCHOOL. Hoog in de lucht, met het gezicht op de daken en torens der stad, spelen nu de kinderen van school No. 3 aan de Looiersgracht te Amsterdam (hoofd de heer S. Th. Minnema), hoven op het schoolgebouw. Ze hebben daar hoven op het platte dak van het nieuwe schoolgebouw, dat- bij het oude is aangebouwd, frissche lucht in overvloed en ze kunnen naar hartelust spelen, 't Is voor het eerst, dat in Amsterdam het dak van een schoolgebouw tot een speelplaats is ingericht en de schoolkinderen daar hun vrij kwartiertje kunnen door- 'orengen. Dc vloer der speelplaats is van gewapend beton en omringd door een steenen muur ter hoogte van 1 meter ongeveer, daar boven is een netwerk van ijzergaas gespannen tusschen ijzeren balken, zoodat er niets van het dak op straat kan vallen en men op het dak zelfs kan „voetballen". De toegang tot de speel plaats wordt gevormd door een trap; ook deze wordt door hooge beschotten beschermd, zoodat ongelukken zoo goed als uitgesloten zijn. Zoowel het onderwijzend personeel als de kinderen zijn over deze dakspeelplaats zeer tevreden. Wat een verschil is er tusschen dit „liehtige" speelterrein en het geheel ingebouwde, nauwe plaatsje tusschen de ou de en de nieuwe school, waar nu nog de kinderen uit de laagste klassen spelen. Grooter dan deze speelplaats aan de Looiersgracht, welke zich slechts op het dak van het nieuwe gedeelte der school bevindt, ia een zelfde inrichting op de nieu we openbare school-voor gewoon lager onderwijs No. 48 in de Balistraat. Ook andere scholen zullen van deze speelplaatsen voorzien worden. (Hbld.) OUDT ALKMAER. Per bulletin en per advertentie was gisteravond be kend gemaakt, dat de toegangsprijzen voor Oudt Alk- ma er waren verminderd tot 30 cents voor volwassenen en 10 cents voor kinderen. Het gevolg was, dat het gisteravond al weer stroomde naar het feestterrein, dat onherroepelijk zou worden gesloten, hoewel het bestuur eerst nog iu ernstige overweging had geno men te voldoen aan de we-nschen der winkeliers om tot Zondagavond open te blijven zeker wel een bewijs, dat de middenstand daar goede zaken heeft gemaakt. Om 7 uur werden de prijzen van de wedstrijden door den voorzitter met een toepasselijk woord aan de groo te en kleine winners en winnaressen uitgereikt. Om ongeveer 8 uur vereenigde het eere-comité, het bestuur en de jury zich in de burgemeesterskamer, waar de voorzitter de prijzen uitreikte voor de mooiste binnen- en voor de mooiste gevel versiering. Alvorens daartoe over te gaan, bracht hij een woord van dank aan de heeren juryleden voor de door hen gedane moeite. De heer G. Bos zegde voor deze woorden dank en bracht nog' eens hulde aan de geheele leiding van het zoo bij uitstek geslaagde feest. De gouden medaille voor het schoonste interieur werd aan de firma Beijne, decorateurs te Amsterdam, toegekend; de verguld zilveren aan den heer D. J. Le vert, goud- en zilversmid te Alkmaar, de zilveren me daille aan den heer P. Kwantus, voor den winkel in boter, kaas en eieren, terwijl de bronzen medaille den heer P. Waijboer voor zijn sigarenwinkel te beurt viel. Voor de schoonste gevelversiering verwierf mej. de wed. Koppen, voor de aan haar beignetkraam aange brachte versiering, den eenigen toegekenden prijs, de gouden medaille. Bij monde van den heer Beijne werd namens de win keliers een woord vau dank en hulde gericht, aan be stuur en jury. Deze plechtigheid was hiermede afgeloopen en de feesten buiten op het nu zoo mooi droge terrein na men een aanvang. Het getal bezoekers was inmimddels al weer tot eenige duizenden gestegen, die zich flink vermaakten, hetzij bij de muziek, hetzij later bij de bioscoop of bij de openlucht-voordrachten. Nadat omstreeks elf uur het vendel en nu voor het laatst had gedefileerd, trad de voorzitter der Vereeniging, omringd door het eere-comité, bestuur, schout en schepenen en andere hoogwaardigheidsbe- kleeders op een verhevenheid en vealdaarde dat het uur der offieieele sluiting was aangebroken. Vooraf, zoo zeide hij, was het hem een aangenamen plicht hierbij te wijzen op het succes, dat de Vereeni ging bij deze feestviering heeft mogen smaken, niette genstaande de teleurstellingen die zij in den beginne heeft moeten ondervinden. Vervolgens bracht hij nog eens dank aan de eere-leden de heeren Bos en Kra mer, voor hunne bereidwilligheid jegens de Vereeni ging betoond, waardoor zij in staat werd gesteld te doen hetgeen zij deed. Hij bedankte vervolgens het publiek dat Oudt-AIkmaer bezocht, de bewoners der- stad, kortom allen, die in welken vorm ook het hunne er toe hadden hijgedragen om dit feest te doen slagen, zooals het geslaagd is. In 't bijzonder bedankte hij de vereeniging „Turnlust" voor de door haar verleende medewerking en hij achtte het zich als oudlid een aan gename taak aan de banier der adspiranten-afdeeling een herinneringsmedaille aan dit feest te mogen hech ten, hopende dat die medaille voor de adspiranteu steeds een spoorslag zal mogen zijn, op den ingeslagen weg voort te gaan. Hierna gaf spreker het woord aan het eere-lid den heer Bos, die verklaarde, dat men met de meest aange name herinneringen zal terugdenken aan dit feest. Ze ker was spreker er van, dat een vereeniging met zulk een leiding aan het hoofd zal groeien en bloeien en daarom wenschte hij den heer Adelaar toe, dat hij nog vele jaren als voorzitter der vereeniging zal mogen werkzaam zijn en dan getuige wezen van den voortdu- renden vooruitgang'. Ten slotte werd aan sprekers verzoek om een drie werf hoera voor den voorzitter aan te heffen, luide vol daan. De heer Adelaar bedankte voor deze eerbewijzen en hoopte dat dit feest de grondslag mag vormen voor het verder vijftigjarig bestaan der vereeniging, waar toe hij den steun der stadgenooten door hun lidmaat schap inriep. Hiermede verklaarde spreker het feest voor gesloten. Daverende fanfares en huldebetuigingen aan de ver eeniging, gevolgd door het „Wilhelmus", volgden. De voorzitter, de oude heer Ris en de beide eére-leden wer den opgetild en spontaan klonk het hoera-geroep en het lang' zullen zij leven. Het bal, waaraan honderden deelnamen, nam hier mede een aanvang en dank zij het publiek, dat in allo opzichten ook hierin meewerkte en dank ook de leiding van den heer Groen, liep dit beter van stapel dan men had durven denken en verschafte'het aan jong en oud nog menig uurtje vati heerlijk genot en vroolijk samen- zij n. „ALHAMBRA ELOTTANTE." Heden is hier „Europa's eerste drijvend bioscope-the- ter" aangekomen, dat zijn ligplaats heeft gekozen in het Kanaal tegenover de jNieuwesloot. Het is een prachtige inrichting, geheel electrisch verlicht, vuur vrij, terwijl een zaal met 430 klapstcelen voldoende ruimte bevat voor de bezoekers van deze „sprekende en zingende bioscoop." Hedenavond om 8 uur heeft de eerste voorstelling plaats. EEN POLITIEVERZOEK. De Commissaris van Politie te Alkmaar verzoekt nogmaals bekend te worden gemaakt met den eigenaar van 4 koperen gewichten (een van 5 Hectogram, een van 2 H.Geen van l H.G. en een van 5 D.G.), welke gewichten aan het politiebureau berusten en vermoe delijk zijn ontvreemd uit een winkel alhier omstreeks 20 September j.l. DE ROYEMENTEN. Naar wij vernemen heeft het party bestuur van de sociaal-democratische arbeiderspartij in haar vergade ring van Zaterdag uitgemaakt, dat er geen reden is om het royement van de heeren J. A. B. Fenijn en M. Uitenbosch als lid der afdeeling te vernietigen, op grond van het opzettelijk, herhaaldelijk overtreden van afdeelingsbesluiten. Wel wilde het partijbestuur medewerken, zoo beide geroyeerde leden pogingen mochten willen aanwenden om weer lid te worden, mits zij verklaarden geen af deelingsbesluiten meer te zullen overtreden. Dit besluit werd met 4 tegen 1 stem genomen. - 'V. GESLAAGD. De heer S. J. van der Meulen alhier, legde aan de Universiteit te Amsterdam met goed gevolg af het tweede candidaats-examen in de theologie. Bij de te Utrecht gehouden Staatsexamens ter verkrijging van een diploma als Machinist ter Koop vaardij, slaagde de heer J. Rentenaar voor het Di ploma A.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2