STADSNIEUWS. BUITENLAND. De Oorlog. (.leringen te verminderen van 50 op 30. Hij licht te dit toe onder mededeeling dat hij 12 vergaderingen heeft voor 15. De secretarisU. bent zeker royaler dan ik. De heer Oudt: Ik verdien er ten minste niets aan. Bij de stemming stemde de voorzitter en de heeren Koppes en Stam tegen, de heer de Geus en Oudt voor, de heer Hille om de post te brengen op 40, zoodat de post onveranderd blijft. De heer de Geus stelde voor ook de levering hiervan aan Saai op te dragen. De voorzitter: Dit blijft aan B. en W. over. Bij den post opzicht over gemeentewerken stelde de heer de Geus voor de jaarwedde van den opzichter met 10 te verhoogen, en deze dan te belasten met het op zicht over de spuit. De voorzitter en de heer Koppes trokken de verwe zenlijking van dit opzicht aan een niet ingezetene in twijfel, waarna na breedvoerige algemeene discussies het voorstel werd) verworpen. Bij de post jaarwedde van den dokter stelde de heer Oudt voor deze post, uitgetrokken op 800, te ver meerderen tot 900 en 100 voor den tuin te geven. Ka eenige besprekingen werd voor het onderhoud van den tuin 150 uitgetrokken en werd1 het salaris bepaald o-p 900; de heeren Koppes en de voorzitter waren daartegen. Bij de afdeeling ontvangsten, kosten van 40 voor vergaderingen van het polderbestuur, stelde de heer Oudt voor het polderbestuur het gebruik van de raad zaal op te "zeggen. De voorzitter: Ten eerste is dit in 't nadeel der ge meente en dan zou het kinderwerk zijn. De heer Oudt handhaafde zijn voorstel. De secretaris: Ik zou maar wachten totdat de pol der zelf het gebruik opzegt. De heer Oudt: Hier zijn burgers die de vergaderin gen bij zich kunnen hebben. De heer Stam: De 40 is toch ook allemaal geen winst. De secretaris: Ik vind het beneden critiek het pol derbestuur de zak met de banden te geven. De voorzitter: Ik zou 't billijker vinden den polder meer te laten betalen dan te zeggen de polder moet hier vandaan. De heer de Geus: Dan vind ik 20 meer te weinig. De voorzitter wilde het laten blijven. De heeren A. Hi'lle en Stam willen 20 verhoogen. De heer Oudt stemde voor zijn voorstel en uitte zijn meening dat het alleen te doen was om den secretaris- penningmeester van den Polder (tevens secretaris der gemeente Ursem) de voordeelen van dergelijke verga deringen te geven. De secretarisDaarom behoeft u het niet te laten. De heer Oudt: Ja, zoo kunt u nu wel praten. De secretaris1: Het is allesbehalve net zoo tegen het Polderbestuur op te treden. De heer Oudt: U neemt steeds aan deze besprekin gen deel, alleen met het doel de vergaderingen hier te houden in uw voordeel. liet- is in 't belang van ande re burgers. Alles wat hier voor den polder gedaan is, is in han den van den heer Hille. De secretaris herhaalde zijn meening: mij kan niet schelen, als ze weg willen, gaan ze weg, maar ik vind het niet mooi dat de gemeente het polderbestuur wegjaagt. Bij de stemming zegt de secretaris iets, waarop de heer Oudt zegt: daar heb je 't alweer. Onder de stemming spreekt de secretaris om-het hier te houden. De voorzitter stelde voor de huur met. J 20 te ver hoogen, dit werd aangenomen. De heer de Geus stem de voor te verhoogen met 40, de heer Oudt met 60. De begrooting, aangeboden met een bedrag van 317.20° voor onvoorziene uitgaven, werd na bovenge melde wijzigingen vastgesteld met een bedrag voor de ze post van 409.20°. 't UITVAART—VERHOEFF. Hedenmiddag ruim drie uur had op de algemeene begraafplaats onder treffende bewijzen van belangstel ling en deelneming de teraardebestelling plaats van wijlen mr. W. F. A. Verhoeff. Onder de talrijke aanwezigen, die den overledene de laatste eer kwamen brengen, merkten wij o.a. op ver tegenwoordigers van het dagelijksch bestuur der ge meente, de rechterlijke macht, de balie, het college van kerkvoogden en notabelen van de Ned. Ilerv. gemeen te, de commissie van toezicht op het Lager onderwijs, de voogdijraad, het armbestuur, de vereeniging „Lief dadigheid naar Vermogen", de Ontzetvereeniging, voorts tal van particulieren, zoo van hier als van el ders. Toen de lijkkist in de groeve was neergelaten, werd deze bedekt met schoone kransen en bloemstukken, evenzoovele tolken van gevoelens van achting en vriendschap, welke dep zoo plotseling overledene wer den toegedragen. Op de linten stond o.a. vermeld: van de kerkvoogdij, van Liefdadigheid naar Vermogen, de commissie van toezicht op het Lager onderwijs. De deken van den raad van toezicht en discipline, mr. F. H. G. v. d. Hoeven, trad naar voren en zeide ongeveer het volgende Zoo is dan aan de aarde toevertrouwd het stoffelijk ovei'schot van hem, die zoo algemeen bemind en te vens zoo algemeen betreurd wordt, niet het minst door ons, leden der Alkmaarsche balie, die uit den aard der zaak herhaaldelijk en voortdurend met hem in aanra king kwamen. Hij, de overledene, is voor ons geweest- een goede confrère, een man van aangenamen omgang, een ver trouwd vriend, een vriendelijk mensch, wiens hoogste vreugde en grootste lust het was' anderen van dienst te zijn, indien de van hem gevraagde steun door hem niet werd) geacht in strijd te zijn met de door hem voorge stane belangen en beginselen. Ieder, die van nabij bekend was met den overledene, vreet dat hij een man was van stoeren arbeid en stalen ijver, werkzaam in hooge mate. Het gebied van zijn arbeid was niet begrensd, be paalde zich niet slechts tot zijn maatschappelijken werkkring, maar hij gaf er een extensie en een expan sie nan, die zeer groot mag heeten. Voor het algemeen welzijn, voor het openbaar nut arbeidde hij op groote schaal. Nu is hij onverwacht weggerukt, van de zijnen en uit zijn arbeid, op vroegtijdigen leeftijd. Plotseling staan zijn echtgenoote en zijn kinderen aan zijn lijkbaar, in doffe smart, waarin zijn ambts broeders van ganscher harte deelen. Dit getuigenis kan ik namens de advocaten, die hem goed gekend hebben, gevenhij was een trouwhartig vriend, een welwillend confrère, een goed, een braaf burger.. De ontijdig door den dood weggerukte blijft in de herinne ring. De herinnering aan zijn, werk, zijn goed hart, het nut, aan de maatschappij gesticht, zal bij ons advoca ten niet vervagen, niet worden uitgewischt, maar blij ven bestaan. Hij ruste in vrede! Mr. D. van Ilouweninge, president bij de Arrondis- sements-Rechtbank alhier, sprak ongeveer aldus Een laatste hulde aan den overledene/die als jong ste rechter-plaatsvervanger zoo plotseling is wegge rukt, brengt de Arrondissements-Rechtbank te Alk maar mr. Verhoeff. Slechts eenige maanden had deze rechtbank het voorrecht, dat de overledene aan haar verbonden is geweest. In dien korten tijd heeft men hem leeren kennen als een nauwgezet, ijverig man, die op uitstekende wijze alles deed, wat hij op zich geno men had of wat hem werd opgeoragen. Tuen hij op onze aanbeveling werd benoemd' tot reehtei-plaatsv vanger, was hij ons allen welkom. De enkele malen, dat hij deze functie vervulde, leerden wij hem waardee- ven als een consciëntieus rechter, die een open oog had voor de belangen van degenen, over w.ier wel en wee hij had te oordeel-en. Te vroeg is- hij heengegaan. Mo ge het der nagelaten weduwe en dochters ten troost zijn, dat de rechtbank zijn nagedachtenis steeds in hooge eere zal houden. Mr. J. Verdam, voorzitter van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, trad vervolgens nt voren. Ook de commissie van toezicht op het lager onder wijs te dezer stede, zoo zeide hij, diep getroffen door het plotseling verlies van een harer gewaardeerde Ie den, gevoelt zich geroepen hier met een enkel woord uiting te geven aan haar diep leedwezen. Op mij rust de droeve taak dit te doen en eenige woorden te spre ken ter eere van den man, die 17 jaar lang een werk zaam lid dezer commissie was en dien wij thans he laas nog slechts op zijn droeven tocht naar deze laat ste rustplaats konden vergezellen. Noode zullen wij hem missen, die belangeloos zoo veel jaren lang voor het onderwijs en daardoor voor het welzijn van anderen heeft gewerkt, die niet alleen een medewerkend lid, maar ook een goed vriend was voor ons allen. Maar in deze droeve ure rust op ons de plicht, ook dankbaar gestemd! te zijn voor het vele, dat hij heeft verricht en voor de wijze, waarop hij zijn taak vervul de, steeds blijmoedig en bescheiden, zonder zich op den voorgrond te stellen, vriendelijk e-n welwillend, al tijd dezelfde. Wij hopen dat het voor de nagelaten betrekkingen eenige troost moge zijn, dat de overledene zijn levens taak met eere heeft volbracht. Zijn nagedachtenis zal bij ons1 langen tijd in eervolle herinnering' blijven.. De heer J. G. Potgieser vertolkte namens de kerk voogden der Ned. Herij. Gemeente de laatste gevoe lens, welke men den geachten overledene toedroeg Wel verloor de kerkvoogdij de laatste jaren leden door den dood, maar zij- waren reeds hoog* bejaard. Thans staat men aan de geopende groeve van een jongere, ie mand met veel werkkracht, ijverig en nauwgezet, die in dankbare herinnering* zal achterblijven en wien men met groote droefenis een laatsten groet, een laatste bewijs van achting brengen gaat. Mr. K. A. Cohen St-uart wilde een kort maar warm woord brengen aan de nagedachtenis van den man, die jaren lang bestuurslid van de vereeniging „Liefdadig heid naar Vermogen" is geweest, welke taak hij met grooten ijver en. toewijding' heeft waargenomen. Verhoeff was penningmeester, schatbewaarder dus van de Vereeniging en van de gelden, haar door Alk- ma aria burgerij toevertrouwd ter leniging van de ar moede, Hij was dat met groote nauwgezetheid en dankbaar wordt dit erkend. Maar hooger nog dan zijn verdiensten als penningmeester wordt geschat de juistheid zijner adviezen. Hij was doorkneed in het armwezen van Alkmaar, volkomen op de hoogte van personen en toestanden en zelden werd' dan ook op do vergadering afgeweken van zijn juiste inzichten. In de derde plaats dient de overledene te worden herdacht door zijn aangename wijze van samenwerking met de overige bestuursleden, met de wakkere commissie van rapporteurs. Ilij had een blijmoedig, gelijkmatig, on verstoorbaar humeur. Namens de vereeniging mag spreker dan ook de fa milie verzekeren, dat de naam van mr. Verhoeff steeds met eere en met dankbaarheid zal worden genoemd. De heer P. Kluitman herdacht den overledene na mens het college van notabelen bij de Ned. Herv. kerk, dat zoo menige samenkomst met. hem heeft1 gehad ter bespreking van gemeenschappelijke belangen. ILoog heeft men hem leeren waardeeren. Wat hij op rich nam, deed hij goed en de woorden van hulde, reik cr zooeven zijn gesproken, zijn welverdiend. Op een hem waardige wijze is hij herdacht. Zijn heen gaan doet leed, maar zijn nagedachtenis blijft in eere en hoogachting. Namens de weduwe en de kinderen zegde een broe- ier van den overledene dank voor de betoonde deelne ming en voor de eer, den onvergetelijken broeder en die-beren afgestorvene gebracht. De treffende plechtigheid was hiermede nfgeloopen. TWEEMAAL IN BLOEI. In den tuin van den heer Dalenberg in de Berger- heul alhier staal een peereboom, die dezen zomer twee maal gebloeid heeft. Do peeren van het eerste en tweede bloeisel -groote en kleine zitten heiden nog aan den boom. HET ROYEMENT. Naar aanleiding van een gisteren door ons geplaatst bericht, verzoeken de heeren Fenijn en Uitenbosch ons het volgende door hen ontvangen schrijven van den secretaris der sociaal-democratische arbeiderspartij in Nederland op te nemen. Hierbij bericht ik u, dat het Partijbestuur in zijn vergadering van Zaterdag 1.1. uw beroep heeft behan deld tegen uw royement. ILet P. B. vo-nd geen termen om het royement te vernietigen, van welk besluit aan de afdeeling mededeeling is gedaan bij onderstaand schrijven Aan het bestuur der afdeeling Alkmaar. Onder terugzending van de notulenboeken van uwe afdeeling bericht ik u, dat het P. B. in zijne vergadering van Zaterdag 1.1. het. beroep heeft be handeld van Uitenbosch en Fenijn tegen hun roye ment. Het P. B. besloot ma kennisneming van de schrif telijke verdedigingen door hen ingediend en van, de notulen op deze zaak betrekking hebbende, na dis cussie, dat het opzettelijk overtreden van een be sluit der afdeeling', inderdaad reden opleverde om tot royement over te gaan, weshalve het P. B. geen redenen aanwezig acht om dit royement te vernieti gen. Het P. B. wil echter niet vergeten, dat beiden jaren lang lid der partij zijn geweest en voor de par tij veel hebben gedaan; één van hen zelfs heeft ja ren lang de partij in den gemeenteraad vertegen woordigd. Het P. B. zou daarom wel gaarne zien, dat hun terugkeer tot de partij mogelijk werd ge maakt en bet. P. B. dacht zich dat. dit op de volg-en- de wijze mogelijk zou zijn: de eerste stap daartoe moet natuurlijk uitgaan van hen, zij moeten het verlangen om weder lid te mogen worden aan het bestuur kenbaar maken, wel ke aanmelding tevens in zieh moet sluiten, dat zij in de toekomst besluiten der afdeeling zullen eerbie digen en zieh alleen daartegen langs organisatori- schen weg verzetten. Die aanmelding en erkenning zou dan voor het bestuur en de afdeeling voldoende kunnen zijn om zieh niet te verzetten tegen hun we- dertoelating. Met partijgroeten enz. Uit het bovenstaande ziet g-ij dus hoe het P. B. meent dat gij weder zoudt kunnen toetreden, natuurlijk in de veronderstelling, dat gij weder in het partijver band zoudt wensehen te worden opgenomen. Mocht dit zoo zijn en zoudt gij stappen in de bovenaangegeven richting wensehen te doen, dan hen ik gaarne bereid nu verder bij de afdeeling bemiddelend op te treden. ALIIAMBRA FLOTTANTE. Dit is wel het nieuwste en.tevens het meest Hol- landsche het drijvende bioscoop-theater. Vooj- wie bierglas of -fleschje een slag toebracht. Er was geen ondernemingsgeest bezit, is zulk een inrichting in het kwestie van zelfverdediging, zooals beklaagde liet land van kanalen wel iets om aan te pakken, men voorkomen. spaart lastige en dure transporten uit, men heeft niets j Jan Johan Vermeulen had 't ook gezien, dat bekl. te maken met zaalhuur, men kan overal den men- j Aafjes met een bierfleschje sloeg, schen een aangenaam zitje in een nette zaal aanbie- Als getuige a décharge werden gehoord Jan Stins den. Zijn de bezoekers eenmaal de kajuitstrap afge- landbouwer te Noorddorp, en Hendrik van 't Hoff. gaan en de zaal binnengestapt, dan denken ze er spoe- j Volgens Stins, die eveneens in de herberg aanwezi»- dig" al niet meer aan, dat ze zich op het water bevin- j was, had hij wel gemerkt dat er ruzie kwam tusschen den alleen het loopen af en toe op het dek en enkele geluiden herinneren er aan, dat men „aan boord" is. Overigens waant de bezoeker zich in een modern keu rig ingericht, eleetrisch verlicht en van amphitheaters- gewijze oploopende klapstoelen voorzien bioscoopthea ter, waar het frisch was liet gisterenavond niet te friseli? en gezellig zit. En hetgeen er vertoont wordt stoort die illusie in Aafjes en beklaagde. Getuige haalde hen uit elkaar, maar de Limmers wilden dit niet hebben. Getuige zag' echter niet, dat er geslagen werd. Ook Hendrik van 't Hoff had beklaagde niet zien slaan. De Officier van Justitie was van meening, dat de getuigen a décharge niet "veel van de zaak gezien heb ben, maar zeker op 's lands kosten een reisje naar Alk- r. li» wu. uuai xxiiv geenen deeie. Zegomar, de koning der dieven tegen maar wilden maken om den historischen optocht to den koning der detectives is een drama in drie bedrij- zien. Z. E. A. achtte het wettig en overtuigend be ven het afwikkelen der film duurt ruim een uur en wijs geleverd en eischte tegen beklaagde, die niet voor biedt, behalve een spanning, welke zelfs een opvoering de eerste maal wegens mishandeling terecht staat, 2 van een detective-drama door het gezelschap Stoel en i maanden gevangenisstraf. Spree niet- kan overtreffen,, mooie cinematografische opnamen. De dierentuin in Londen is even leerrijk als BELEEDIGING. Hendrik M., tuinman te Allernaar, was ten interessant, en de natuur-opname „Mausera" boeit j te gelegd, dat hij in den nacht van 26 op 27 Augustus niet minder. Heel aardig ia de beroemde aria Je Suis de agenten van politie Jacob de Waard en Huibert Titania, uitm Mignon, waarbij men de actrice ziet ac- teeren en hoort zingen, iets minder duidelijk maar toch vermakelijk de komische scène op de zingende cinema tographies Dan zijn er behalve, een drama het Vader hart, eenige komische nummers, een allerdolste histo rie Van een vischje, dat allerlei gedaanteverwisselin gen ondergaat en een nummer, waarbij een inbreker 'in een hachelijke positie verkeert, wijl hij op een slaapka mer van een pasgetrouwd paartje terecht komt. De welgeslaagde voorstelling, wélke zeer in den smaak van het talrijke publiek viel „bij open doek" werd er soms geapplaudisseerd eindigde met een beetje ondeugend slot „Alhambra flottante," zoodat men met een lach weer aan wal stapte, waar het elec- trische licht fel uitscheen. Wie van een goede bioscoop houdt, verzuime niet een avondje op het Kanaal door te brengen! OMLEGKALENDER. Van den heer W. Nederkoorn alhier ontvingen we een omlegkalender voor het jaar 1912. De vier bladen zijn versierd met houtgravures, welke door den heer Karl Hentschel werden vervaardigd. De vischmarkt, de zaadmarkt, de kaasmarkt en de Groote kerk koos de heer Hentschel voor zijn welgeslaagde gravures, zoodat. deze kalender een zuiver Alkmaarsch karakter Stoorvogel beleedigd had. Beklaagde verklaarde zóó dronken te zijn geweest, dat hij niet meer wist wat hij deed. Volgens de agenten had beklaagde zich, toen zij hem aanmaanden om door te loopen, tot hen gekeerd en hun beleedigende uitdrukkingen toegevoegd. Wegens deze beleediging werd tegen beklaagde, die zich niets meer van het voorval herinnert, een gevan genisstraf van 3 weken geëischt, terwijl de President hem aanraadde heden met de feesten op te passen, ten einde, niet weer last te krijgen. DIEFSTAL. Gerrit H., arbeider te Hoogkarspel, had zich te ver antwoorden wegens diefstal van geld. Den eersten keer had hij in Januari een rijksdaalder medegenomen en den tweeden keer gepoogd geld uit een lade weg te ne men. Beklaagde, die doktersbediende is geweest, haalde als zoodanig ook geld op van het Ziekenfonds. In Ja nuari begaf hij zich ten dien einde naar het huis van Simon Broer, waar hij binnenging en uit een lade een rijksdaalder wegnam. Later, toen het ontdekt werd, gaf hij hem terug. Ook bij Bu terman begaf hij zich naar binnen om geld uit een kast weg te nemen. De kamer, waarin de kast stond, grensde aan een alcoof, waar de vrouw des draagt. Teneinde deze goede kunst onder het volk te j huizes in bed lag, die geld hoorde rammelen en daarop nnon r»>rt n n n n r» ia I ---1 1 1 1. f 11I 11. 1 1 1 1 brengen, is, naar de uitgever ons mededeelt, de lang gesteld. prijs AANBESTEDING. Bij de gisteren in het hotel „de Nachtegaal" gehou den aanbesteding voor het houwen van een Pensionge- bonw met. Lunchroom a. d. Breêlaan bij de duinen te Bergen voor rekening van den heer S. El te, onder be heer en naar plannen van den architect K. Bakker Dz. is ingeschreven door: B. A. Blom, Alkmaar, 8550. J. Joon, Alkmaar, 8267. C. Tuinman, Bergen, 8260. J. Houtenbos, Bergen, 8250. P. den Das, Schoorldam, 7985. W. Stroomer, Bergen, 7890. A. Bijpost, Bergen, 7868. C. C. Nap, Bergen, 7790. O. M. v. Latum, Alkmaar, 7400. C. Bol, Alkmaar, 7300. H. Punt, Alkmaar, 7200. Bruin en Burgering, Alkmaar, 6950. C. Hoogzand, Oudorp, 6875. W. Lastdrager, Helder, 6851. P. Dubbeld, Alkmaar, 6575. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 15 October 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur Ds. Kloosterman, voorbereiding tot het H. Avondmaal. Kapel, 10 uur, Ds. de Pree. te voorschijn kwam. Beklaagde verzocht haar de zaak stil te houden, maar haar man wilde er niet van we ten. Klaasje Tensen, huisvrouw van Simon Broer, te Andijk, verklaarde juist even de deur uit te zijn ge weest, toen beklaagde bij haar in huis is geweest. Toen zij merkte, dat er een rijksdaalder weg was, heeft be klaagde hem teruggeven. Dirkje Kaptein, huisvrouw van W. Butterman, kou wegens ongesteldheid niet als getuige verschijnen. De Officier, die er op wees, dat er bij dezen bekl- absoluut geen noodzakelijkheid bestond om te stelen, maar dat hij zoo verslaafd was aan het rooken, dat hij al zijn geld er aan uitgaf, eischte 3 maanden gevan genisstraf. Wordt vervolgd). In de buitenlandsche couranten is de oorlog nu reeds naar een zeer ondergeschikte plaats verhuisd. Eerst werd de voorpagina voor het oorlogsnieuws af gestaan, waarop inet groote letters en pakkende bo- venschriften de aandacht werd gevestigd. Thans is Lvang.-Luth. Keik, 1 O^/g uur, Ds. Staderman, evang. j bijv. in het Tageblatt het allerlaatste kolommetje voor luth. pred. te Leiden Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 101/2 uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk10 uurDs. Diemer, van Dronrijp avond 6 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. den oorlog bestemd en stopt de Lok. Anz. het oorlogs nieuws weg tusschen Marokko-berichten en het reu zen-verslag van het proces' Wolff-Metternich. De Hollandsche groote bladen laten zieh, dank zij den concurrentiestrijd, nog kolommen-vol seinen, waardoor de lezer intusschen weinig gebaat wordt. Er gebeurt te weinig en er wordt te weinig bekend gemaakt ziedaar de beide voornaamste redenen, Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen waarom deze oorlog zóó weinig de belangstelling trekt! I kleine zaal Harmonie, 5 uur. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot UIT DE BIJLAGEN. B. en \Y. stellen den raad voor te besluiten: A. Burgemeester en Wethouders uit te noodigen de oprichting te bevorderen van eene ijsfabriek bij het gi-rneente-riaehthuis, volgens de door de firma Gonner- mann en Co. te Haarlem ingezonden plannen, waar van de kosten een bedrag van 23000 niet. zullen over schrijden Burgemeester en Wethouders uit te noodigen te zijner tijd de noodige voorstellen te doen tot vinding- dei' sub A bedoelde gelden. B. en W. stellen voor niet te voldoen aan het ver zoek d.d. Augustus j.l. van den directeur van het bu- dat het is, alsof twee verafgelegen Amerikaansche staatjes er bij betrokken zijn en niet een paar Euro- j peesche mogendheden. j Italië gaat door met troepen naar Tripolis te zen- I den er moeten nu op het oogenblik 22000 man zijn, terwijl de ontscheepte matrozen weer aan boord terug gekeerd zijn. De inlandsche bevolking moet 5500 ge- weren hebben ingeleverd, maar dat de Italianen nog lang niet zijn waar ze moeten wezen, bewijst het be richt, volgens hetwelk ze „zullen trachten" de stellin- gen aan te vallen, welke in de onmiddellijke nabijheid van Tripolis gelegen zijn. Zulk een klein berichtje, geeft beter denkbeeld van den standi der zaken dan al j de opgeschroefde verhalen uit Italiaanschen koker, i waarin dé Turken eenvoudig worden doodgeschreven. Verder stemmen de berichten hierin overeen, dat de reau voor Olso-spaarlichf, om over te gaan tot een Turken bij Deina hevigen tegenstand boden en hoe proefneming met bet gebruik van Olso spanrlichtbran- snel we worden ingelicht, kan hieruit blijken, dat de de rs. Voorts stellen zij voor den heer J. Overtoom alhier tijdelijk voor den cursus 19111912 te benoemen tot leeraar in het vakteekenen aan de burgeravondschool alhier. Op de lijst van aanbeveling ter benoeming van een tijdelijk leeraar in schrijven, rekenen en handels- aardrij'kskunde aan den Handelsavondcursus komen voor: no. 1, de heer B. Veltman, hoofd der school te Heiloo en no. 2, de heer S. J. S. Schipper, onderwijzer j betalen! beschieting van die stads reeds 7 October plaats had! Van de bezetting van Tombroek 8 October! komt eerst thans cle officieele Italiaansche lezing. Wel is de Italiaansche regeering er gauw bij een snorkende proclamatie van de Italiaansche troepen j tot de bevolking van Tripolis en Barka. over te seinen, waarbij de bevolking o. n. wordt wijsgemaakt dat ze voortaan, minder, misschien geen belasting behoeft, te aan de burgerschool alhier. AGENDA. VRIJDAG. „Nieuw Leven en Orpheus", repetitie voor heeren, 71/2 uur, Diligentia. Schaak- en Damclub V. V. V. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 67 uur voor meisjes, van 7—8 voor jongens, van 8—9 voor Dames in het Gulden Vlies. 71/09 uur. Zang en Vriendschap, Harmonie. ZATERDAG. 3—41/2 Kinderkoor, Harmonie. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Zitting van Dinsdag 10 October. MISHANDELING. Bartholomeus de W., tuinarbeider te Heemskerk, had zich den 13en Augustus te Akersloot aan mishan deling schuldig gemaakt. Deswege had hij zich he den voor de rechtbank te verantwoorden. Beklaagde verklaarde op gemelden datum in een café te Akersloot te zijn geweest ter gelegenheid van de kermis. Er ontstond daar ruzie tusschen verschil lende dorpelingen, die ieder van meening waren dat hun dorp 't beste was. 't Slot was ruzie, waarbij bekl. zieh zoozeer vergat, dat hij een der aanwezigen met een bierglas in het gezicht sloeg. Dirk Aafjes, van Limmen, was volgens zijn verkla ring den 13en Augustus in hetzelfde café aanwezig als j beklaagde, die plotseling op hem afkwam en hem met een bierglas sloeg, zoodat zijn gelaat begon te bloeden. Jacob Cornelisse te Limmen was getuige van het Aan de Rooae Zee is nu, volgens Turksche lezing, de heilige oorlog- uitgeroepen. Italiaansche bladen blijven inlijving van Tripolis al* het eenige noodi'ge aanbevelen. In Turkije is than* de boycot tegen de Italianen in onderscheidene mo gendheden begonnen. De mogendhedenconfereeren. Gemengde Hededeellngen. HET PROCES METTERNICH. Graaf Metternich is dan toch veroordeeld weg-ens oplichting en wel tot een straf van 9 maanden van welke 6 maanden door de voorloopige hechtenis als vervallen worden beschouwd. Wat de strafmaat be treft, is hij er dus nogal genadig afgekomen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandeck Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 14 Oct,) In het gebied van de waarneming is de hoogste be- kende stand van den barometer 767.5 te Munchen. De laagste stand van den barometer 755.5 te Bodo. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidwestelijken i wind, nevelig tot zwaar "bewolkt, mogelijk regenbuien, zelfde temperatuur. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD- HEID. De hooge druk is wederom afgenomende kern er van ligt over Zuid-Duitschland. In het westen en voorval en zag dat beklaagde zijf dorpsgenoot met een noorden zijn de beide depressies in diepte toegenomen,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2