S T Al) S NIEUWS. B UI T 1A L A Ni) De Oorlog, Perc. I en IX gecombineerd, gekocht door Jn. Boog' voor 1501. Perceel X, de Blauwe weid', groot 26 A. of 11 snee?, opgehouden op 913. EEN AARDIGE VONDST. Terwijl twee meisjes in een tuin te St. Nicolaasgn speelden, raapten ze iets van den grond, 't Leek wel goud te zijn; thuis gekomen werd, dit nader onder zocht en onderscheidde men de letters G. B. Men in formeerde aldaar en wat bleek? 't Was de verlovings ring van mevrouw B. negentien jaar geleden had ze dien verloren! SNIPPERS UIT HET HBLD. „Een nette, jonge werkster vraagt beleefd eeuige werkhuizen, katoenen japon dragende." ,,Te koop een zwartbont kalf, opbrengst der moeder 4723 K.G. melk, van vaders zijde opbrengst 5387.5 K.G. melk." Uit een plaatselijk blad: „Bij Kon. besluit van 6 Oct. is de maat voor gerook te aal of paling gesteld op 22% eM." De boer voor het loketje„Hoeveel kost 'n postzegel naar Amsterdam?" Postbeambte: „Vijf cent." De boer: „Nee, dat's me te duur. Geef me d'r dan maar een van drie cent." Doods-Advertentie „Heden overleed mijn trouwe Willem, die mij 47 jaar goed en eerlijk heeft gediend. Zijn heengaan zal mij een dankbare herinnering blijven." - „Gevraagd 2 Werklieden. 3 Vrouwen. .350 wa gons koemest." HET STOOMSCHIP IXION. Volgens uit Batavia ontvangen telegram van dd agenten der Stoomvaart-Mij. Oceaan zijn de stoom schepen, uitgezonden ter opsporing der vermiste boot van het stoomschip Txion onverrichter zake terugge keerd en is het zeer waarschijnlijk ook naar de mee ning van den gezagvoerder van de Ixion, dat de boot met allen die zich daarin bevonden, is verongelukt. BRAND IN EEN KERK. Op het dak der Oosterkerk, op de Eilanden te Am sterdam, waren loodgieters bezig een goot te herstel len, waarbij gebruik gemaakt werd van een soldeer- blaaslamp. De houten dakgoot ging smeulen, waL de loodgieters niet dadelijk bemerkten. In het schaftuur was de goot flink aan het branden gegaan. Gelukkig werd de brand bijtijds gemerkt. De brandweer was het vuur spoedig meester. Echter met het uitbreken van het brandende hout had men nog wel een uur of twee werk. DIEESTAL. Uit het bijpostkantoor aan de Prins Mauritskade in den Haag is gisteravond een rijwiel gestolen, waarop een beambte eenige oogenblikken later, zooals volgens dienstvoorschrift iederen avond geschieden moet, de aan het kantoor in kas zijnde gelden zou overbrengen naar het hoofdkantoor. Het kasgeld was reeds gebor gen in een zak, die aan het rijwiel was gehangen, en, is eveneens verdwenen. OP EEN TREIN GESCHOTEN. Even vóér de trein van 3.38 gisteren Velp passeerde, werd op een tweede klasse coupé geschoten. Scherven van het portier-raam vielen in de coupé. Een reiziger, die vlak bij het raam gezeten had, deed bij aankomst te Arnhem aangifte. Dit schijnt in den laatsten tijd daar meer te gebeu ren. Een reiziger deelde mede, dat, toen hij j.l. Za te r/1 a g zich in de buurt' van Arnhem in den trein be vond, een flobertkogel door het raam floot, gelukkig' eveneens zonder iemand te treffen. Een onderzoek aldaar schijnt zeer gewenscht. ONTAARDE OUDERS. Dezer dagen logeerden te Oudenbosch, in het volks logement „De Reizende Man," van J. Preijkers, een man en een vrouw, J. Enweis en C. Cornet, met twee kinderen. Den 2den October vertrokken man en vrouw, volgens hun zeggen, naar België, om een erfe nis te deelen. Zij zouden den 9den weer terug zijn, waarom zij den logementhouder verzochten, hun kin deren, het eeno van 13 maanden en liet andere van 6 jaar, zoolang te verzorgen. De logementhouder zou voor die dagen goed betaald worden. Tot heden toe hebben vader en moeder nog niets van zich laten hooren. Ere ij kers, die ongerust werd, ging gisteren naar den burgemeester, om onderdak viagen voor de kinderen, daar hij ze niet kon houden. Door toedoen van den burgemeester zijn do kinde ren nu in het gasthuis geplaatst. NA DEN STORM. Nabij Muiderberg zijn nog aangespoeld de lijken van_ den schipper en een zijner kinderen van het voor eenige weken op het. Pampus gezonken tjalkschip „Ons Genoegen." Beiden zijn te Muiden hegraven. WINKEL. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel op Dinsdag 17 October 1911. Tegenwoordig alle leden uitgezonderd de heer J. Breebaart Hz. De voorzitter heet de leden welkom en opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Na opening der vergadering van den Raad, Dins dag gehouden, waarbij de heer Breebaart afwezig was, werd o.a. medegedeeld: dat het provinciaal blad no. 90 van 1911, waarmede de nieuwbenoe de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, kennis geeft van de aan vaarding van dit ambt. Een procesverbaal van kasopneming, waaruit bleek dat in kas moest zijn f 1914.36\ overeenkomende met de boeken en bescheiden. Voor kennisgeving aange nomen. ciat door het Hoofdbestuur van de Nederlandsche vereeniging tegen de prostitutie is toegezonden en rapport houdende noodige bepalingen om ter bestrij ding van ontucht in de Algemeene politie-verorde- ning op te nemen. Voor kennisgeving aangenomen Een mededeeling van het Bureau voor Electrotech- nische Adviezen te 's-Gravenhage, dat het mogelijk is \oor kleine gemeenten van pl.m. 3500 inwoners een eigen Electrische Centrale te bouwen, die binnen 5 jaar zich zelf geheel bedruipt. Bij deze mededeeling is gevoegd een attest van den Burgemeester van Assendelft, welk attest evenals de mededeeling wordt voorgelezen. De heer Wit zou gaarne bedragen willen kennen als voor bouw- en exploitatiekosten. De heer Meurs vreest dat de perceelen hier te veel uit elkaar gebouwd zijn. Wordt besloten bij het be- stuui van Assendelft inlichtingen te vragen. Door de vrijwillige brandweer te Zaandam zijn een aantal uitnoodigingen gezonden voor de bijwoning van een beproeving en oefening met het brandspuit-mate riaal. Deze uitnoodiging staat in verband met destijds ingewonnen inlichtingen te Zaandam, omtrent de wer king van een daarin gebruik zijnde motorbrandspuit. De Secretaris zal deze proefneming bijwonen met opdracht rapport uit te brengen. Een verzoek van den wegwerker P. Korve-om ver betering van zijn salaris met het oog op de duurte der levensmiddelen, wordt aangehouden. Begrooting' 1912. Achtereenvolgens" worden behandeld de bij de be grooting behooi ende jverzoeken om subsidie voor 1912, als volgt lo. een verzoek van het bestuur van het Algemeen Tehuis, voor militairen te Helder om steun te ver- leenen. Op dit verzoek wordt afwijzend beschikt. 2o. Een verzoek van de vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland, om een sub sidie van 10. 3o. Een verzoek van de afdeeling' Winkel der veree niging tot bevordering van liet. vakonderwijs in West- Friesland, om een subsidie te verleenen voor 1912 van 100 en wel 25 als subsidie en 75 voor vergoeding van een schoollokaal met vuur en licht. 4o. Een verzoek van Winkel's Harmonie, om voor 1912 een geldelijken steun te mogen ontvangen. Wordt verleend voor 1912 tot een bedrag van 25. 5o. Door het bestuur der vereeniging tot Ontwikke ling- van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier is verzocht om het subsidie door den Raad toegekend, voor het landbouwhuishoudonderwijs aan boerendoch ters, te willen wijzigen als volgt: Voor 1911: 100 en wel 50 subsidie en 50 ver goeding voor een lokaal met vuur en licht; voor 1912: 125 en wel 50 subsidie en 75 vergoeding voor een lokaal met vuur en licht. Dit verzoek houdt verband met dg toezegging van provinciale subsidie. Burgemeester en Wethouders stellen voor op het verzoek, dat van de gemeente geen meerdere uitgaven vraagt, gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Nadat al deze adressen zijn behandeld, wordt de begrooting goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op 27174.17V2. Omtrapt het in de vorige vergadering aangehouden adres van enkelp inwoners van Lutje-Winkel, in ver band met den nieuw aan te leggen straatweg stelt de wegen-eommissie voor op het verzoek afwijzend te be schikken. Aldus wordt besloten. De rekening van het, Burgerlijk Armbestuur wordt vastgesteld tot een bedrag van 3981.55 met een ge meente-subsidie van 3100, waarna de vergadering wordt gesloten. DE WOGNUMMER8, De leden der zangvereeniging „Jacob Kwast" te Wognum, vertrokken hedenmorgen naar Duitschland. Ze zullen op haar rondreis in de volgende plaatsen optreden Wngening'en, Zetten (voor de verpleegden' der ge stichten), Nijmegen, Brammen, Kleef, Goch, Emme rde, Wesel, Munster, Enschedé en Lochem. Van de firma Pathé ts Parijs werd een aanvraag ontvangen om voor een fonograaf-rnaatsehappij te zingen, terwijl van een muziekdirecteur te Genève een uitnoodiging- is ontvangen voor een tournee door Zwitserland. UIT BERGEN. Te Amsterdam slaagden voor het examen vrije- en orde-oefeningen de dames M. P. M. L. Ooebergh, M. A. C. Dahmen en A. Duys, alhier. UIT SCHOORL. Bij de op Maandag 16 October 1.1, gehouden aanbe steding van het amoveeren en weder opbouwen van een gedeelte van het Café „de Roode Leeuw" alhier, waren zes biljetten ingeleverd, n.l. door de heeren R. van Essen voor f 2919, C. Schotvanger f 2760, P. Breed Cz. f 2828, P. Kooijman f 2797,50, P. den Das Jbz. f 2783 en C. Koel voor f 2699, allen alhier woon achtig. Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. BENOEMD. De brievenbesteller P. C. Nicolaï is benoemd tot assistent bij de posterijen alhier. STAATSPENSIONEERING. Gisteravond' vergaderde in het lokaal „de Graan handel", van mej. de wed. J. Wagenaar, de afdeeling Alkmaar van den Nederlandsehen Bond voor Staats- pensioneering. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer J. A. Verkuijl, trad als zoodanig op verzoek van het be stuur, voor zoover het aanwezig was, op do heer Groebe, lid van het Hoofdbestuur. Bij de opening- betreurde de waarn. voorzitter de af wezigheid van den heer Verkuijl, hij hoopte dat de propaganda-commissie haar doel zal bereiken ter be vordering' van de belangen dor vereeniging. Zich ver heugende in de flink© opkomst, pi. m. 30 leden' waren aanwezig, verklaarde spreker de vergadering voor ge opend. Do notulen werden daarna voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Van de vele ingekomen stukken noemen we: een schrijven van de afdeelingen Koedijk en Stom- petoren, strekkende om te komen tot de oprichting van een districts-federatie met een uitnoodiging aan deze afdeeling om het initiatief daartoe te nemen; een schrijven van den secretaris, de lieer E. E. Stoel, inhoudende zijn ontslagname- als bestuurslid met ingang van! 31 Augustus. Alle-deze stukken werden voor kennisgeving-aange nomen, uitgezonderd, het onder sub 1 genoemde. Omtrent het voorstel Koedijk-Stompetoren gaf de voorzitter inlichtingen, waaruit de conclusie was te trokken, dat spr. twijfelde aan de levensvatbaarheid der federatie, welke meening gesteund werd door een ander schrijven, waarin tot ontbinding der provinciale federatie werd geadviseerd. Spreker wees verder op den bloei der afdeeling zuil- der federatie, daarbij een vergelijking treffende met de afdeeling Amsterdam. Hij geloofde dat iedere af deeling, hoe klein ook, mits in 't bezit van goede flin ke mannen aan 't hoofd, het best in eigen kring zal kunnen werken, hoewel hij het zou apprecieeren in dien sterkere afdeelingen zwakkere stunen, hetzij mo reel of finantieel. De heer Jansen veronderstelde, dat de levensvat baarheid eener federatie even goed te betwijfelen is als die van een Provincialen Bond, ook hij meende een krachtdadig werken in eigen kring het beste mid del voor den bloei. De lieer Leemeijer steunde de denkbeelden van den voorzitter, doch alleen op fiantieel gebied achtte hij de federatie wenschelijk, vooral in verband met het laten komen van een spreker, die voor een federatie veel goedkooper zal zijn dan voor een afdeeling alleen. De heer Zwaan achtte een federatie betrekkelijk gunstig, alleen in verband met de eventueel te vervul len spreekbeurten, terwijl de heer Jansen er nogmaals op wees, dat het z. i. het beste was een persoonlijke propaganda te maken. De lieer Jimmink wees op de groote kracht van Koedijk en Stompeto.ren; z. i. was hun streven meer buiten hun dorpen te werken. .Nadat de voorzitter bedankt had voor den steun voor zijn voorstel ondervonden, bepleitte de heer Zwaan het voordeel eener samenwerking alleen op administratief gebied. l)e heer Leemeijer achtte steun in den vorm eener tedsratie mat het oog op de moreele kracht der afdee ling wenschelijk. Do hoer Jansen handhaafde zijn voorstel. De heer Jimmink stelde voor dit punt ter nadere overweging aan de te benoemen propaganda-commissie op te dra gen, die in een volgende vergadering verslag omtrent hare bevinding zal uitbrengen. De voorzitter steunde dit voorstel, waarna de ver gadering zich er zonder stemming mede vereenigde. De voorzitter stelde de vraag of de afdeeling zich zal doen vertegenwoordigen op de vergadering dei- Provinciale federatie, die den 29sten dezer alhier in „do Unie" zal worden gehouden. Na eenige besprekingen werd deze vraag ontken nend beantwoord. Tot lid van liet bestuur werd gekozen, ter vervan ging van den heer Stoel, de heer J. Leemeijer, die de benoeming aannam. Do voorloopige propaganda-commissie, bestaande uit de heeren Leemeijer, Jimmink, Bok, Rike en Zwaan, werd bij acclamatie definitief benoemd. Omtrent de te voeren propaganda deelde de heer Zwaan mede, dat den 13en November alhier zal op treden de heer jhr. Robert de Muralfc, te Zierikzee, lid van het Hoofdbestuur, die den 14en te Oudkarspel zal optreden, waar de avond: zal worden aangevuld met voordrachten en muziek. De kosten der hier te houden spreekbeurt werden geraamd op 60. Ook te dezer stede zal de avond worden aangevuld met zang en voordracht, waartoe het gezelschap „de Harmonie" en een gezelschap onder leiding' van den heer Slinger reeds liutine medewerking toezegden. (Wordt vervolgd) DE DIEFSTAL IN DE MAGDALENENSTRAAT. We zien tegenwoordig zoo vaak en zoo goed het leven weergegeven door een afrollende film, dat we, zoodra we een- een aaneenschakeling van g'ebeurte- riissen, rijk aan afwisseling en tegenstelling, rijk ook aan spannende en verrassende momenten, ontmoeten onwillekeurig gaan denken aan een bioscoop. „Dat is net een prachtdrama? van de kinema" roepen we, staande tegenover de werkelijkheid uit. Inderdaad heeft zich, deels hier ter stede, een serie gebeurtenissen afgespeeld, welke onmiddellijk doet denken aan een opzettelijk inelkaar gezette reeks van handelingen, door een kranig bioscope-regisseur uit gedacht ep en-scène gebracht, om er later de men- schen, mee te bopiep. jHpp oordeele zelf zich voor stellend dat mep in pen bioscoop-theater zit. „Het plan" roept de explicateur de zaal in. Tikketikketik daar zieni we dan op het doek het interieur van een Leidsche kerk met de wijdingsvolle stemming van den Zoudagmorgendienst. Het inwen dige van het- kerkgebouw trekt vlug aan ons oog voor bij, totdat we even gelegenheid hebben langer en be ter een tweetal jongens, van een jaar of achttien, ne gentien, waar te nemen. Een van hen trekt onze bij zondere aandacht zijn gelaatsuitdrukking verraadt dat zijn gedachten zich.'nipt bepalen tot de godsdienst oefening, maar verre zijn. De explicateur is wel zoo vriendelijk mede te deelen, dat er in het hoofd van den oudste der jongens een misdadig- plan rijpt. De kerkgangers verlaten het indrukwekkende ge bouw en onder hen vallen weer bijzoiider pp de beide jongens, dp een druk gesticuleerend, een plan ontwik kelend, de ander luisterend, eindelijk toestemmend. Nu biedt de film ons het Leidscjie station, de jon gens stappen in den trein. In Haarlem de bios coop schakelt het begrip tijd uit, doordat verschillende opnamen aan de film aanpen gehecht zijn! verlaten ze weer den trein en nemen de tram naar Alkmaar. We zien. hen in een Alkmaarsch koffiehuis onder een glaasje uit het geestrijk vocht moed puttend voor de onderneming, die ze nu weldra zullen volbrengen. „De diefstal" kondigt de explicateur aan. We her kennen onmiddellijk onze typisch-Alkmaarsche Mag- dalenenstraat, soms zoo druk, nu vrijwel verlaten, zien uil een welbekende slagerij een man en een vrouw komen. „Ziju vroegere patroon en diens vrouw verla ten de woning, het terrein is veilig, de slag wordt ge slagen" klinkt het door de zaal. We zien de jongens door de Achterstraat gaan, staanblijven voor een deur. De deur- is gesloten. Maar de dieven want dat gaan de jongens, nu wor den weten zich te helpen. De een klimt er over een muur en ontgrendelt dp deur. Samen komen ze op een binnenplaatsje. En nu zien we hen allerlei vergeefsehe pogingen doen om de woning binnen tc dringen, Telkens stuiten ze op gesloten deuren, wel ke de oudste, dank zij zijn terreinkennis, wel te vin den, maar niet te openen weet. Eindelijk daar bo ven staat een raam open! De jongste klautert naar boven, verdwijnt in de raamopening, we zien hem wel dra beneden een deur openen en den ander binnen gaan. Daar staan ze nu in de slagerij, gauw even een ijs kast op zij geschoven en een glazen deur geopend. En terwijl nu de jongste op uitkijk staat, sluipt de oudste de kamer binnen, ontsluit vliegensvlug een secretaire, grijpt in een laadje, nog eens eg nog eens, stopt bankpapier en zilvergeld in zijn zakken.... dp dief stal is voltooid. Het eerste gedeelte van deze werkelijkheidsfilm ein digt in de tram naar Haarlem, waar we de jongens vinden tellend: de buit. Het tweede gedeelte wordt aangekondigd als „het politie-apparaat," Het begin speelt weer in de sla gerij. De bewoner met zijn echtgenoote komt binnen, ze zien tot hun verbazing de ijskast van haar plaats, nemen meer verdachte teekenen waar, vinden hun vermoeden dra bevestigder is diefstal gepleegd. Fluks wordt er een inspecteur gehaald, die den toe stand opneemt, en snel begrijpend en juist-concludee- rend het gebeurde, gelijk wij dit zagen, reconstrueert, maar tevergeefs naar eenig spoor van den dader zoekt. Of ze ook iemand verdenken? Neen niet, of zou misschien?.... Twee jaar geleden hadden ze een oneerlijken knecht gehad, die nu iu Leiden woonde. En nu komt het politie-apparaat, gelijk de explica teur het noemde, in beweging, nu verplaatsen we ons met de snelheid, welke alleen de bioscoop kan berei ken, zijn nu eens in Alkmaar, dan in Leiden. We zien op het poli tie-bureau iu de Langestraat een telegram schrijven naar de Leidsche politie-auto- riteiten, waarin kort het vermoeden wordt aangeduid en verzocht wordt den verdachte aan te houden en zoo daartoe termen bestaan over te brengen. We merken, hoe er uit Hoorn politiehonden gerequireerd worden. A e zien in Leiden rechercheurs aankloppen aan de ouderlijke woning van de jongens, waar ze vernemen dat de zoons na kerktijd nog niet weer thuis geweest zijn, we zien in Alkmaar in het perceel in de Magda- lenenstraat justitie- en politieambtenaren een onder zoek instellen en snuffelende politiehonden bezig om een spoor te ontdekken. Zoo werkt het politie-apparaat Strakjes zullen we de radertjes van dit apparaat mooi in elkaar zien werken, maar eerst geeft de bios coop ons andere tafereelen te aanschouwen. „Een avondje uit" roept de man, die in de zaal het woord alleen heeft. De tram AlkmaarHaarlem rolt weer aan ons oog voorbij, nu te Beverwijk, waar de beide jongens uit stappen en den trein naar Haarlem nemen. Ze weten nu, dat ze 690 aan bankpapier en 100 aan zilver geld bezitten. Tn Leiden gaan ze een biertje drinken, ontmoeten sen paar vrienden en nu besluit het viertal naar den Haag te gaan. Omstreeks elf uur komeu ze er aan, wandelen, rijden, .maken allen goede sier van het geld, dat de een zoo overvloedig bezit. We zien hen vroolijk-doen in een rijtuig, drinken in allerlei kroegen, we zien het gezelschap grooter wor den, door allerlei kerels, die graag van deze royale partij willen zijn. Even zien we ze in een verdacht „huis aan de Dunne Bierkade, de drie zonder geld be neden, de jongen met de oenten in een bovenkamer. Beneden wordt gebrast, maar als het op betalen aan komt, blijkt dat het weinige geld van den een totaal verdwenen is. Hij waarschuwt zijn broer en op de bovenkamer ontwaren we den schrik van den oudste, die al zijn gestolen bankbiljettengestolen ziet! Alleen de rijksdaalders rammelen hem nog in tien zak, maar het papiergeld is wegl Van wanhoop niet wetend wat hij doet, slaat hij alarm. Een politieagent komt, wordt op de hoogte gesteld, doorzoekt het huis, vindt eindelijk op een zol derkamertje in een gevulden koffer nog een tiental biljetten van vijf en twintig gulden, 't Eind van 't „liedje van pleizier" is, dat allen omstreeks vijf uur in den ochtend' terechtkomen op het politie-commissari- aat aan de Rivie.rvischmarkt. Het „I olitie-apparaat wordt opnieuw aangekon digd. Eerst zien we den Haagseheu commissaris verdach ten en beroofden aan verhooren onderwerpen. Het eerste resultaat is, dat een prostituée, verdacht den jongen 500 aan bankpapier te hebben ontfutseld, naar het Huis van Bewaring is overgebracht, liet tweede echter is, dat er een Leidsch rechercheur van politie aan het commissariaat verschijnt, omdat de inmiddels ingelichte Leidsche politie het niet on mogelijk achtte, dat de jongen, wiens aanhouding door de Alkmaarsche politie was gevraagd, zich onder liet viertal beroofde Leidenaars bevond. Maar de jongens waren alreeds verdwenen. We zien nu de beide jongens thuiskomen. De oudste geeft zijn' niets-vermoedende moeder het verschuldigde kostgeld van hetgeep hem van den diefstal nog restte. Maar heel lang blijven de knapen niet ongemoeid. V' eer zien we een rechercheur voor de woning staan. Moeder vindt het vreemd, begrijpt ook niet recht, waarom haar zoons mee moeten naar het poli tiebureau. Nu zien we den knaap op het Leidsche bureau aan een verhoor onderworpen, merken, dat hij op een vraag, of hij te Alkmaar geld gestolen heeft, halsstar rig ontkent hij heeft het geld opgespaard, beweert hij- Toch laat men hem niet gaan. De bioscoop ver toont hem ons nu weer in den trein, op weg naar Alkmaar, nu echter niet in gezelschap van zijn broer maar iu dat van politie-agenten. En weer brengt de film ons in het Alkmaarsche bureau van politie. De verdachte blijft ontkennen, maar zijn gelaatsuitdruk king geeft duidelijk aan, dat hij meer en meer ver ward rankt in de hhndiggesteldo vragen en de scherp zinnige conclusies. Nog weet hij telkens en telkens- te ontkomen door de mazen van het net, dat langzaam maar pijnlijk zeker om hem wordt getrokken, maar eindelijk voelt hij zich vastzitten, geeft hij zich ge wonnen, bekent. „Ziedaar geëerd publiek het op een na laatste be drijf van het drama van den diefstal," klinkt er door de zaal. O, liet slotbedrijf kunnen we ons wel voorstellen. 1 er wijl we nog in het donker zitten, zien we den ver- eieren afloop: het berouw, de openbare terechtzitting, de veroordeeling der beide thans gevangen gehouden broers, de cel, Een ernstige waarschuwing is "deze film voor alle jongelui van dezen veel-biedenden maar ook veel geld- kostenden tijd om toch vooral niet meer geld uit te ge ven Jan ze bezitten, omdat- geldverlegenheid leidt tot diefstal en diefstal tot gevangenisstraf met de gevol gen daarvan. Duidelijk doet ze zien, dat het en gelukkig! schier onmogelijk is dank zij de uitste kende inrichting en samenwerking der politie, zulk een diefstal te bedrijven, zonder ontdekt te worden. Was het maar een film! Maar helaas -- het is droeve werkelijkheid. De diefstal geschiedde Zondagavond bij den slager Kiihn in de Magdalenenstraat, de schuldigen zijn de 19-jari- ge schilder Cornells Ilendrikus Gerardus B. uit Lei den, vroeger alhier, en zijn 18-jarige bro-er. Bovendien is nog' aangehouden en tiaar hier overgebracht een vriend van den oudsten bekl. K. geheeten, die, hoewel wetend, dat het geld van diefstal afkomstig was, hiervan een deel heeft aangenomen. Alle drie zitten ze hier thans iu voorloopige bewa ring cn hun verdiende straf zullen ze- wel niet ont gaan. AGENDA. WOENSDAG- II. C. Tooneelelub „St. Raphael", uitvoering voer ]p den en genoodigden, 8 uur, Diligentia. Al km. Strijk-orkest, repetitie 8% uur, Nieuwe Doe len. Mannenkoor „de Vereenigde Zangers (Dir. de heer Ilespe), 8 uur, Diligentia. DONDERDAG, R. C. Tooneelelub „St Raphael", openbare uityoe ring, 8 uur, Diligentia. Danseursus Th. Groen Jr„ van 5- 7 en 8—10 uur, Sociëteitszaal Harmonie. VRIJDAG. Kiesvereeniging „Eensgezindheid", vergadering' 8 uur, bovenzaal Centraal. Schaak- en Damclub V. V. V. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening van 6—7 uur voor meisjes, van 7—8 voor jongens, van 8—9 voor Dames in het Gulden Vlies, Weinig nieuws weer heden. Er schijnt in ale buurt van 1 ripolis gevochten te worden, maar het rechte weten we er niet van. De rI urken moeten tevreden zijn, zoo heet het ver der, met de erkenning: door de Italianen van de son- vereiniteit van den sultan over Tripolis, de Italianen willen hiervan niet weten, wenschen echter wel eeu oorlogsschatting te betalen. Naar de Duitsche rijkskanselier mededeelde, vindt er nog voortdurend tusschen de mogendheden ge- dachten wisseling' plaats over de bijlegging van den oorlog. MAROKKO. De Spaansche minister van buiten- landsehe zaken heeft gisteren verklaard, dat de vijan delijke harka bij Melilla door versterking uit yerschei- dene kabylenstammen voortdurend iu grootte toenam. De Spaansche schepen moesten door den hevigeu storm een toevlucht in de haven zoeken en konden er de voorgenomen krijgsverrichtingen ter ondersteuning van het leger daardoor uitstellen. POR IUGAL. Volgens de laatste berichten, die van het terrein van den strijd komen, bedraagt de macht van de royalisten ongeveer 1300 man. Kapitein onceiro zoekt met geforceerde marscheu een een on herbergzaam gebied blijkbaar de provincie Minho (.N. W. Portugal) te bereiken.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2