J% IS"/ Gemeenteraad van Aikmaar, 2ön/le troleum stellend op 8 ets. pea' liter, dien van steenkool op 1 ets. per k.g\, die van gas op 6 cts. per kub. Meter, die van electriciteit op 6 ots. ped K. W. U. Hoe zit- het nu, dat hoewel electriciteit zooveel duurder is, er toch zooveel afname is voor kooktoe- stellen De bijomstandigheden beheersohen ook hier groo- t end eels de kwestie. Hét comfort speelt een groote rol men kan electrischi nog" beter dan met gas den warmtegraad bepalen en een electrisch keukentje munt uit door eenvoud en gemak. Verkoopt men de kilowatt a 6 cts. per dag, dan kost het koken van den hoofdmaaltijd 0.75 cts. en voor alles 1,5 per dag per persoon. Spreker zeide dat er 's ochtends een Haushaltungs- niotor kan worden gebruikt voor messen slijpen, aard appelschillen, koffiemalen, vervolgens de keukenmo tor terwijl eindelijk voor de verlichting kan worden gezorgd. Wel zijn de keukentoestellen nu nog buiten sporig- duur, maar dat zal wel beter worden. Voor licht wordt aan de If. E. M., om één voorbeeld te noemen, per maand betaald' 30 cts, maar voor 4 cts. meer mag men de aansluiting ook voor alle andere doeleinden gebruiken. Hierna werd er een kleine pauze gehouden, waarin de aanwezigen gretig gebruik maakten van de gele genheid om de verschillende apparaten in oogen- schouw te nemen en kennis te nemen van de resulta ten van verschillende proeven, welke op 's sprekers verzoek nog in ons blad zullen worden opgenomen. In verband met het zeer tijdelijke karakter dat de eerste Alkmaarsche „electrische centrale" gisteravond natuurlijk droeg konden die proeven, welke wiskundig exact gedaan werden in ae centrale der K. E. M. te IJmuiden, niet worden genomen. .N a deze pauze behandelde spreker de voorgeschie denis van de aanbieding van stroom aan de gemeente Alkmaar en andere gemeenten. Dat men op een afstand van 25 K.M. goedkooper stroom kan leveren dan in de plaats zelf lijkt vreemd, maar is wel te verklaren. Dit is vooral het gevolg van de exploitatiekosten. Er is een vast deel in de bedrijfskosten en een veranderlijk, recht evenredig aan de kilowatturen welke men bij de menschen aan huis brengt. Voor de K. E. M. bedragen de bedrijfs kosten per jaar 80.000 waarvan 60.000 vast. Richt men een electrisehe centrale op, dan moet men bij de vele nieuwe vindingen, ontzettend veel afschrij ven,men moet rente berekenen, men moet personeel hebben, bij kleine centrales evengoed als bij groote. men moet scherpe controle uitoefenen op de electri sehe installateurs, wijl het. onderwijs in de electrotech- niek nog' in de kindsheid verkeert-, men moet admini stratie bekostigen enz. Daar een centrale begint met weinig aansluitingen, werken de machines nadeelig de gemeenten met een electrische centrale zitten aanvankelijk als een jonge hond in te ruim vel. De gemeenten gaan er ver der niet voldoende op uit om klanten te krijgen, om de klein-industrie te winnen. Vandaar, dat er in Nederland heel wat. centrales zijn, die niet rendabel zijn. Spreker wees op Haarlem en Delft. De staats commissie wil dan ook niet meer centrales oprichten dan noodzakelijk is. Enkele krachtige centrales, g*oe<l ingericht, kunnen een goed economisch bedrijf geven Noord-Holland zou bijv. kunnen worden voorzien door de beide bestaande centrales, t-e Amsterdam en t< IJmuiden. Welke middelen heeft men om na te gaan hoeveei een stad zal afnemen? De statistiek is een tombola, rnen kan er uit trekken wat men wil. Het middel der Westfriesche, briefjes schrijven aan stedelingen, gende of men zich wil aansluiten, lijkt spreker bui tengewoon misleidend. Spreker hecht meer aan het persoonlijk inzicht. Hij heeft hier menig avond- geke ken om te zien hoe er hier verlicht wordt, hoe laat de menschen hier naiar kooi gaan etc. Te optimistisch mag men niet zijn bij de schatting, wat er in eer streek zit. Alkmaar verkeert door de aanbieding der K. E. M in buitengewone gunstige conditie, daar men de eerste jaren kan besparen hooge uitgaven. Een co-ncessie wordt niet'gevraagd, men wil enkel stroom leveren op zeker termijn. De gemeente loopt niet de risico's, terwijl zij latei- vrijheid heeft om zelf te handelen. De beslissing van Alkmaar zul van groot belang zijn voor geheel Noord Holland, daar de Euberlandscentralen, Duitschland be wijst dit, de grootste kans hebben om falikant uit te komen. Men moet. niet beginnen met een reuzennet, maar langzamerhand: een net. gaan opbouwen. In afzienbareh tijd zal het, voor de K. E. M., naar spreker meent, mogelijk zijn goedkooper stroom te le veren dan door een eigen centrale. Er valt met deze maatschappij te redeneeren, ook over den termijn. Geeft Alkmaar het voorbeeld, dan zullen de petro om-ge meenten wel volgen spreker gelooft dat zij wel evenveel zullen afnemen dan Alkmaar zelf, h<> groot de gasdichtheid hier ook moge zijn. Veel geld kost de electrifieatie en daarom zal de beweging nooit bijzonder snel gaan. Een particuliere maatschappij strijdt er echter voor om de aansluiting te bevorderen om de beweging te siemuleeren, om heen te komen over de eerste remmende jaren. Spreker eindigde met. mede te deelen, dat de K. E. Maatschappij gaarne alle betrokken gemeentebesturen inzicht wil géven van al haar zaken en boeken. De aanwezigen dankten den spreker door warm ap plaus voor zijn rede. De heer Birkhof, directeur der gasfabriek, zeide oat. de lieer Smit Kleine op buitengewoon smakelijke wijze zijn onderwerp had, behandeld en zoo kaufmkn- rnsch had gesproken, dat spreker, wanneer hij met een dergelijke rede bij zijn armsten gasklant kwam, deze- zelfs zou overhalen electriciteit aan te schaffen. Het had spreker mtusschen verwonderd, dat de heer Smit Kleine zoo verbazend lang stil had' gestaan bij het koken omdat dit, wat, spr. er van hadi gezien, en ge lezen hem steeds als een Spielerei zonder practische waarde was voorgekomen. Spreker kon zich ook niet voorstellen dat er bijv. voor 4 cent boven het 30-eents- tariet zon kunnen worden gekookt. Overigens wees spr. op de nieuwe gaskomforen. De gasmotoren kun nen, meende lnj, dank zij de ontwikkeling der automo twee uur vannacht nog te redeneeren. Maar waarom i in al die gedetailleerde zaken af te dalen? Spreker was van meening, dat op motorgebied de vlag moet worden toegekend aan de electriciteit, op dat van koken of verwarming aan het gas, terwijl ze op verlicbtingsgebied om de vlag strijden. (Applaus). GESLAAGD. Te Soerabaia is onze vroegere stadgenoot, de heer Corn. II. de Vries, in dienst bij de Kon. Ind. Paket- vaart-maatschappij, geslaagd als machinist ter koop vaardij, diploma A. DE OORLOG. KIES VEREENIGING „EENSGEZINDHEID." In de gisteravond gehouden algemeene leden-verga dering van de kiesvereeniging „Eensgezindheid,-" Werd door den voorzitter, den heer Lubbe, dank be tuigd aan de heeren, die zich als candidaten voor het raadslidmaatschap beschikbaar hadden gesteld en aan de leden, die op zulk een energieke wijze die candida- turen hebben bevorderd. Voor de reorganisatie der vereeniging, de herziening van het reglement en het opmaken van een gemeente-program werd een com missie benoemd, bestaande uit de heeren mr. H. Boel mans ter Spill, O. G. Zaadnoordijk, E. J. Aukes, dr. R. G. C. Schroder en F. Rike. De. bedoeling hiervan is, te trachten het hierheen te leiden, dat „Eensge zindheid" meer nog dan te voren zal zijn een kiesver eeniging voor alle partijen der linkerzijde. R. K. KIESVEREENIGING „VRIJHEID EN RECHT." In aansluiting aan hetgeen wij meldden in ons nom- mer van Dinsdag 1.1. met-betrekking tot de dezen zo mer gehouden gemeenteraads-verkiezingen, deelt men ons mede, dat- de daarin aangekondigde bestuurs-ver- gadering van „Vrijheid en Recht" werkelijk heeft plaats gehad. De voorzitter bracht in die vergadering het voor stel, om alle besturen van kiesvereenigingen hier ter stede uit te noodigen tot eene gecombineerde verga dering, opdat deze het initiatief zal nemen tot het hendenvan een algemeene bijeenkomst, samengesteld uit de intellectueelen van alle partijen, ter bespreking van de dezen zomer gepasseerde gemeenteraads-ver kiezingen. De bestuuis-vergadering van „Vrijheid en Recht' nam in hoofdzaak dit- voorstel aan. Eene kleine wijzi ging op voorstel van een der leden, werd er in ge bracht en wel deze: dat niet alle besturen van kies vereenigingen, maar slechts het bestuur van „Eensge zindheid" de aangeduide uitnoodiging zal bereiken. ^Binnen een paar dagen zal dus aan het bestuur van „Eensgezindheid" een schrijven worden gezonden, uit gaande van het bestuur van „Vrijheid en Recht'j de desbetreffende uitnoodiging bevattende. De tekst van dit schrijven zal binnen een paar dagen in o blad gepubliceerd worden. HANDELSDAGSOHOOL. Gisteren brachten de leerlingen van de hoogste klasse der Handelsdagschool, onder leiding van hun leeraar, een bezoek aan de gemeentelijke gasfabriek alhier, waar hun op de meest welwillende wijze door den directeur der fabriek den gang van het geheele bedrijf werd uitgelegd. Dankbaar voor dit kijkje in de practijk, Waardoor hun theoretische kennis werd vastgelegd, keerden allen huiswaarts. VOETBAL. Morgen wacht den voetballiefhebbers een interes sante wedstrijd aan den Westerweg op het terrein van Holland. Deze vereeniging zal dan den strijdj aanbinden te gen 1E. C. uit Amsterdam, zonder twijfel de sterk ste derde klasse uit. die stad. Haar beide laatste wedstrijden won zij met groote meerderheid. Zij heeft in 't geheel nu 3 wedstrijden gespeeld, alle drie gewonnen en een doelgemiddelde van 220. Daarom Holland morgen zoo sterk mogelijk opko oi. Vooral kalmte en overleg in do verdediging. Alcmaria ictrix trekt morgen met een eenig'szins gewijzigd elftal naar den Helder. Bij ernstig, werken is succes mogelijk, maar dat de Adelborsten haar een warme ontvangst zullen bereiden, daarvan boude zij zich verzekerd. Er dient werkelijk bij Alcmaria met moer energie en toewijding gewerkt, dan dikwijls het geval is. Ook het tweede elftal zorge door geregelde oefening voor goede reservespelers, die elke" elui zijn tijd zoo hoog noodig heeft. op Op dé klassieke vraag: Quid novi ex Africa, welke in Cicero's tijd te Rome aan de orde van den dag was, valt heden meer te antwoorden dan de vorige dagen. Er .wordt gevochten, er wordt tegenstand- geboden. Wél is waar is het vechten nog niet zeer hevig, te oor- deelen althans naar een telegram uit Konstantinopel, waarin gezegd wordt dat de Turksche troepen een aanval op de Italiaansche troepen hébben onderno men, en dat de laatste zestig (welgeteld?) dooden hadden, maar de lurken worden dan toch meer mili tant. In Derna wordt blijkbaar een vrij ernstige te genstand geboden. Rit Italiaansche bron verluidt hieromtrent dat het Turksche garnizoen hardnekkig weigerde zich over te geven, dat de Turksche troepen" toen na een bombardement van een uur, de Italianen troepen aan wal wilden zetten, dit wisten te verhin deren. Italiaansche franje zal zeker wel weer zijn de toevoeging, dat er door een herhaald bombarde ment niets meer overbleef dan puinhoopen en dat de 1 urksche soldaten, slechts honderd man sterk naar het binnenland terugtrokken. Men schijnt in Italië bijzonder te speculeeren op het goede geloof van de lezers wie zou nu in ernst kunnen aannemen, dat honderd, soldaten vier Italiaansche kruisers kunnen verhinderen troepen aan land te zenden. Het telegram over het bombardement-, dat intus- scheii reeds Maandag plaats had, eindigt vrij apocrief na de verklaring, dat de Turksche soldaten eerst de landing wisten te belemmeren, met de mededeeling: ..de landing werd zoo goed als onmogelijk gemaakt door de hooge zee." Ook de bezetting van Benghasi weigert te capitu- leeron en de vierduizend Italianen, die ontscheept waren, hadden van 's ochtends 9 uur tot zonsonder gang te vechten. Feu opzichte der Senoussi is het uitgekomen, gelijk wij in het begin der week reeds betoogden dat. bet zou moeten uitkomen: deze sekte treedt tegen de Italia nen op en rukt met 10.000 man naar Tripolis op. Eigenaardig is het. dat tegelijk met de berichten Over het ernstiger worden van den strijd ook weer be richten over den vrede komen. De Turksche minis ter van buitenlandsohe zaken zou hebben verklaard, dat de vrede op voor Turkije zeer gunstige voorwaar den nabij is. Men mag bij deze berichten gerust eeni- ge. vraagteekens plaatsen. Geen enkele omstandig heid wijst er op, dat de Italianen in hun vurigen nationalen wijn een Turksch watertje zullen doen. In Italië is men veeleer geneigd nu een werkelijken oorlog- te beginnen en het werkelijke Turkije aan te vallen en de stemming is er steeds meer naar geen concessie of geldelijke schadeloosstelling de Turken toe te staan. 8. Alsvoren tot vaststelling van verordeningen tof het heffen en invorderen van rechten voor het gebruik van liet gemeente-slachthuis (Bijlage No. 108). 9. Alsvoren tot het toekennen van een bijslag van loon voor- gemeente-werklieden (Bijlage No. 109). 10. Voorstellen van de commissie voor de belas tingzaken enz. inzake de begrootingen voor de ge meente-reiniging en het burgerlijk Armbestuur, dienst 1912 (Bijlagen Nos. 104 en 105). 11. Alsvoren inzake de rekening van het Sfads-zie- kenhuis, dienst 1910 (Bij-lage No. 106). AMSTERDAMSCHE BEURS Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. YVerkel. Schuld pCt. 3% r 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening pCt. 5 Brazilië Funding 5 Mexico binned. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope >t 4 u Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4,1/ Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Koers van Oc». 210et. 4 div. aand. om aan BIJSLAG VAN LOON VOOR GEMEENTE WERKLIEDEN. In verband met de tegenwoordig hooge prijzen van eerste levensmiddelen, stellen B. em W. de volgende lijdelijke voorziening voor, voorshands voor den tijd van drie maanden, om na afloop daarvan opnieuw te overwegen of de te treffen maatregel al dan niet, het zij gewijzigd, zal behooren te worden bestendigd: B. en W. te machtigen met ingang van 1 November a.s. aan de werklieden der gemeente die met inbegrip van vaste emolumenten een inkomen genieten van 12 en minder per week, gedurende den tijd van 3 maanden op hun loon den volgenden bijslag te verlee- nen: aan de gehuwden daaronder begrepen de we duwnaars en de van echt gescheidenen, .die een eigen gezm te verzorgen hebben van 1.— en aan °de ongehuwden van 0.50 per week. Hiervoor zal wekelijks een bedrag van 80 noodte zij 11. DE DIERENWERELD ijl ""»niui0 Utrl U lUIIlU" biet-motoren, waarvan zij geprofiteerd hebben, tegen eiken motor concurreeren. Spreker wilde hier niet een oratio pro domo houden - de heer Smit Kleine heeft zelt de gasdichtheid in de Alkmaarsche Courant geprezen en het- gasdebiet kan dan ook alleen uitge reid worden voor kookgas maar hij wilde wijzen op het oordeel van den heer v. Doesburg, directeur der bloeiende electrische. centrale en der gasfabriek te Keulenverder op het voordeel van het hangend licht bestreed het. hygiënisch argument, kleinigheden welke hij als gasman niet mocht laten gaan De heer Smit Kleine gaf onmiddellijk toe, dat elec triciteit 111 zake verwarming niet. kon concurreeren met gas en een gezonde gemeente-politiek achtte spr het zich aanvankelijk te bepalen tot. kracht en ver- hchting, al ziet hy voor de toekomst veel in het. elec- irisch koken. Maar ten aanzien van motoren staat Hl o.p een heel ander standpunt dan de heer Birkhof l i de verste verte kan de gasmotor het niet tegen den eleetnsche.n motor opnemen. Men zie maar eens hoe vaak er 1 n advertenties wegens aanschaffing van el boden6" g te 2asmotorpn te koop worden aange- Wilde spreker de vele gezichtspunten aanroeren welke de verlichting betreffen, wel, dan stond hij om IN WOORD EN BEELD, i'.en nieuw, mooi en rijk boek is verschenen bij de Amstordamsche uitgeversfirma Van Holkema en Wa- rendorf. De dierenwereld in woord en beeld heet- het. i)t jaar lang is rle bekende fotograaf Aug. F W Vogt bezig geweest de meest bekende diersoorten in de Amsterdamsohe Diergaarde „Natura Artis Magi- suia gadeteslaan ia hun eigenaardige bewegingen en houdingen en tenslotte daarvan scherpe foto's te nemen, de dieren weergevende in de meest natuur lijke en ongekunstelde houdingen. Do niet- minder bekende schrijver over natuur, de heer E. Heimans beeft een bijschrift geleverd bij ieder der 100 groote platen, waarvan hij in een voorwoord getuigt: „de lotos zijn in bijzonder mooie zwart- en witteeken'in- gen veranderd, sommige met ongelooflijke kunstvaar digheid tot schilderijen gemaakt, een lust om te zien." lerecht spreekt de uitgeefster van een pracht- vriend, dat den natuurvriend in verrukking zal bren gen, een sieraad zal zijn voor de salon, een nuttig en onderhoudend boek voor ieder die van dieren houdt, j 1 if- ''•izoru'er 'ijkt bet ons een uitnemend hulpmid del bij het onderwijs in dierkunde ja, we zouden haast zeggen, dat dit werk, ondanks de kostbare uit voering laag in prijs, op geen enkele onderwijs-inrich- ting mag ontbreken. RECHTEN VOOR HET GEBRUIK VAN IIET GEMEENTESLACHTHUIS*» B. en W. stellen voor de verordeningen op het hef- 1 en invorderen van rechten voor liet gebruik van het gemeenteslachthuis opnieuw vast te stellen en alms te^wijzigen dat voor het smelten van vet voor een partij tot en met 5 K.G., 0.25, 5—16 K.G. 0.50, 10—25 K.G. J 1 en voorts voor iedere 25 K.G. meer of gedeelte daarvan 0.50 moet worden betaald. CHINA. De Chineesche regeering komt doodleuk verklaren dat de toestand „bij het uur" verbetert. O zeker, liet leek heel ernstig, maar de overwinning zat aan de regeer,ingzij, zoo decreteert men te Peking. Maar uit Hankou meldt men, dat de opstandelingen tot nog toe aan de winnende hand zijn en dat de keizerlijke, troepen na belangrijke verliezen zich heb ben teruggetrokken. En terwijl de opstandelingen in den vreemde o.a. in Amerika - geld trachten te krijgen voor hun zaak, deelt, de regeering „vol deernis met de bevolking van die provincies, welke zooveel door de droogte als door den opstand geteisterd worden" het geld uit dat 1?—0YP1''e('en keizerin-weduwe „overgespaard" heeft. TELEGRAFISCH WEERBERfCHTT 21 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 22 Oct.) I11 het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 765.5 te Nice en Munchen. De laagste stand van den barometer 738,1 te Valencia. VERWACHTING. Matige tot krachtige zuidoostelijke tot zuidelijken wind, nevelig tot betrokken, waarschijnlijk zelfde tem peratuur. Neerslag te Alkmaar, 21 October 1911, 5.9 m.M. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. De depressie in het westen is zeer diep geworden, waardoor in Ierland de barometer snel gedaald is, Do hoogste standen vindt men in het zuiden en zuid oosten. Deze luchtdrukverdeeiiijg veroorzaakt o.a. bij ons een zuidelijken luchtstroom, onder invloed waarvan de temperatuur vrij hoog is. Eenigszins veranderlijk zacht najaarsweer, wellicht met regenbuien, is de ver wachting. UITSLAG VEILING, gehouden 21 October 1911. De boerenplaats met boet, erf, tuin, boomgaard, boscb, arbeiderswoning, erf en uitmuntend weiland in de Schermeer aan de Ring-sloot onder de gemeente Oudorp, groot 21.35.40 H.A. Staat in bod op 52000. Hoogste bieder de heer P. Ver-burg. Grond- en polderlasten samen 268.02. De afslag zal plaats hebben op Zaterdag- 28 October 1911 des middags 12 uur, in de herberg van M. Breg ma n bij de Eriesche brug te Alkmaar. Air. A. P. IT. DE LANGE, Notaris 9ö% 69% 9? 104% 48% 91% 91% 87% 89% 10C7/ks 87% 957/a 10( 1/ia 97% 184% 118 166 128 fe I i FSLAG der voorloopige toewijzing, 18 Oct-ober 1911 te Ileiloo gehouden, ten overstaan van Notaris J. AN DER EEN te Alkmaar, van: a. Huis, Schuren, Erf en Bouwland, aan den Holle- weg- te Ileiloo, groot 17 A. 98 c.A„ ingezet door K. J. Koster op 1030, b. Huis, Schuur, Bosch en Bouwland, aan de Kapel- laan te Ileiloo, g-root 1.14.30 II.A., geveild in 11 per- ceelen. Perc. 1 Huis, Schuur, Erf en Tuin, groot pl. m. 2487 cA. ingezet d-oor K. J. Koster op 1425. Perceel 2, 3, 4, Bouwland, respectievelijk groot pl.m. 1460, 1490, .1445 c.A., ingezet door K. J. Koster op 300, J 200 en 200, samen 700, Perceel 5 tot en met 11 Bouwterrein, resp. groot 618, 640, 6-10, 640, 045, 645, 700 c.A.. ingezet door K. J.Koster op 305, 310, 300, 300, 300, J 290, 290, samen 2095, Totaal 4220,—. De afslag blijft bepaald op Woensdag 25 October 1911, des avonds 6 uur, in het café „de Onderne ming" te Ileiloo. Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij reac. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli Lang kat Idem. pref, A'dam Serdang Bindjey Delt Batavia Deli-Maatsehappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol, öert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum üordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. v pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgimiated Copper •}-. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Harinebonds Comm. Peru Preferent Spoorwegleeninger Holl. IJz. Sp.-Mij n )t Mij. tot expl. van Staatsspoor?-. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert, v, Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert, Aand.div. Eric Kansas City South. pref. Miss It. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert, Wabash gew. POLEN. Warschau Weeuen RUSLAND. Wladikawkas 1885 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO Gemeente-cred. BELG1E. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND 8 1864 Koers van het gekl. Prolongatie 2B/, Medeileelingen. De Amerikaansche markt was in eene vaste stemming, Amalgamated waren hooger. Ohewaarden openden op de slotkoersen van gisteren. De handel was van weinig beteekenis. Tabakken wil lig. Rotterdam Deli en Deli Mij. noteerden speciaal hooger. In Culturen ging niets 0111. Mijnen flauw voor Redjang Lebong. pCt. 4% aand. div. v. pCt. 4 3 3 2% 4 3 5 5 703 369 486% 48% fL 4% 720 «85% 2£8 18% 485 f33 206 872 411% 155 205 163 827/1# 7-'% f3 133 585 61% 5S8/i# 21% 26% 60% 49% 165 4% 15% 65% 10% 42 80% f3 215V# 107 108% 247/8 30% 29% 65 81% 88% 106 2i% 110% 29% 163 127/8 197% 88% 107 1007/g 86% 171 109% 167 463 pCt. 937/, 69% 1047/ 48 91% 87% 89% 100% 95% 186% 165 129 710 870 488 41% 114% 720 489% 242 488% 537 208% 871 439 155 202 162% 86 78% 83 183 681 61% 56 s/u 22 26% 60% 49% 65% 42 80% 93% 107% 25 80% 29% 65Ï/ 31% 38% 110 29% 63 12% Murktberkliteii, VERGADERING van den op Woensdag S3 O et. 1911, 's n.in. 1 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het vak- teekenen aan de Burgeravondschool.. (Bijlage No. 99). Benoeming van een tijdelijk ieeraar aan den Handelsavondcursus voor handels den (Bijlage No. 100). en kantoorbedien- 4. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een lo- ealiteit ten Stadhuize (Bijlage No. 101). 5. Alsvoren inzake proefneming met „Olso-spaar- hchtbranders" (Bijlage No. 102). 6. Alsvoren betreffende oprichting ijsfabriek bij het gemeenteslachthuis (Bijlage No. 103). 7. Alsvoren inzake het stichten van een brand spuithuis aan den Omval. (Bijlage No. 107). ALKMAAR20 Oct. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk fkleine fabriekskaas f 43.—, kleine boerenkaas f 41,-. commissie f 48.-, middelbare Lt Aangevoerd 312 stap ;!s, wegende 140502 Kilogram, waaronder KG. volvette kleine f Handel goed. ALKMAAR, 21 Oct. Aangevoerd 9 paarden f 60 A 150, 0 veulens 1 0 A 0, 87 koeien en ossen f 140 3H> vette kalveren f A 12 nuchtere kal- veien i 8 A 20, 0 ezels f 0 A 0, 129 magere scha pen f 12 A 24. 0 vette id. f 0 a 0, lammeren a Yette varkens, per ned. pond A et., 41 magere id. f 16 A 32, 204 biggen f 9.—A 16 25 bokken en geiten f 3 A 10,0 kleine bokjes f0.— a '-oter, per l/2 ned. pond, hoogste prijs f 0.90 Oprijs t 0.85, laagste prijs f 0.72s, aangevoerd 4o48 kop, Kipeieren f 6. A 7.—, eendeneieren f0.— BROEK OP LANGENDLTK, 20 en 21 Oct. Heden aangevoerd en besteed 's Avonds, Aardappelen: Blauwe f 1 25 a 1.50, graafjes f 0,a 0.per 3/2 H.L. Aanvoer 130 zak. 21 Oct. 's Morgens 26300 Bloemkool le soort f 6. a 8,—,idem 2e soort f 2,80 a 3,80, 80000 roode kolen f 7.— a 16.50. 13000 witte kolen f 15.—a 31 50, 36600 gele kool f 7.50 a 16 70, 2200 bos wortelen f 2 50 a 4 20, per 100 bos, 236 baal idem f 1,60 a 1,90 4000 bieten f7,— a 14,10 per 100, 540 baal uien f 4.20 a 4.60, baal zilveruien (nep) f 0.— a 0 Reuzen bloemkool f 7,50 a 10,90. BOVENKARSPEL, 20 Oct. Aardapp. blauwe f3, a 3.10, Bloemkool le soort f 10,— a 14—, 2e soort f 6,50 a 9,—, Roode kool f 8',— a 10,50, Witte kool f 14.— a 18,—. gele kool f 9,— a 11,50 p. 100 stuks, bieten f 10.— a 16.— per 1000 stuks, uien f 2.50 a 2.70 per i/s HL, slaboonen f 0.— a 0.— per 15 Kg. HOORN, 13 Sept. Aangevoerd 984 vette schapen f 18.— a 29.—. Lammeren f 14 a 19. Handel stug HOORN, 21 Oct. Tarwe f7. Af 8.50, rogge a 0.— A gerst f 5.75 a f 6.50 haver f4.— A f 4.75, witte erwten f A f groene dito f 19.— A f 22.—, grauwe f 23.— A f 25.— vale f20.—A 1 24.50 bruine boenen f 19.— A f20.25 karweizaad f 15.a f mosterdzaad f 23.50 A A f 24.50, 20 paarden f 110 A f 320, 20 koeien f 140 A f 290, 31 schapen f 16.A 25.0lammeren f 0.— a 0 kalveren f A f 0— var-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2