Extra aanbieding, IMSll's Plfïf £3cent. BUITEN L A A 1). I. PRINS Az,, Öudegraeht 285b AD VER TEN TIEN. Herplaatsing wegens misstelling. Onteigening fiiiriSfe dagmeïdj Mïfci» Sehellifiget*g maandag. BRAND TE KONSTANTINOPEL. O INI XXHSJFI. V\7 JIJ £3 m VOETBAL. Holland D. E. 0. 0—3. Wat de weersomstandigheden betreft, was het ver blijf op het voetbalveld gisteren verre van aange naam. Wel was het van 2 tot 4 uur droog, maar de storm was ontzettend hinderlijk en deed ook aan 't spel veel afbreuk. Het terrein van Holland was in uitstekenden staat. Ten aanschouw® van vrij veel publiek (er kwamen langzamerhand meer bezoekers) floot de scheidsrech ter even twee uur beginnen. Beideelftallen waren geheel compleet. Holland, dat den toss gewonnen had, verkoos eerst tegen den zeer sterken wind in te spelen en de middenvoor van D. E. O. trapte af. Al dadelijk ontwikkelde zich van de zijde der Am sterdammers een vlug spel en brachten zij, gesteund door den wind, een bezoek aan de Holland-verdedi ging, waar de keeper al direct een bal moest verwer ken. Het grootste deel van den strijd bleef op Hol land's helft, waar de vier half-backs ook al hielpen verdedigen. Steeds kwam de goed combineerende voorhoede van D. E. C. weer tbrug, vooral de vleugel spelers werkten uitstekend. Toen bij een doelworste- ling een der Holland-spelers den bal met de handen aanraakte, kende de scheidsrechter een strafschop toe aan D. E. O. Benauwd oogenblik! De bal werd hoog geplaatst en kon door den keeper nog net over de ha t gewipt worden. Even daarna was een kalm rollertje door zijn effect den keeper noodlottig en D. E. 0. .had de leiding. D. E. 0. bleef aanvallen en al geluk te het een enkele maal aan de Holland-voorhoede den bal op te brengen, het gemis der vijfde voorwaarts werd geducht gevoeld en de verdediging der Amster dammers kon met forsehe trappen den bal weer naar voren brengen. De D. E. C.-keeper liep eenige malen zeer gevaarlijk uit. Enkele corners op het Holland- doel hadden geen resultaat. De verdediging bleef zwoegen en reeds dacht men aan den stand 10 met rust, toen een goed geplaatst schot van één der Am sterdammers zijn vereeniging het tweede doelpunt op leverde. Onmiddellijk daarop floot de scheidsrechter rusten. De tweede helft was ook weder een strijd tusscheu den Amst. aanval en de Alkm. verdediging. Wel on dernam Holland nu meerdere aanvallen, dan in de eerste helft, maar de Amst. verdediging bleek voor haar taak berekend. Toen bij een aanval op het Hol land-doel een der half backs hands maakte, kreeg D. E, O. weer een strafschop te nemen. De rechtsbuiten zette hem met een mooi laag schot in een doelpunt pm. De aanvallen der rechtervleugel bleven verder uiterst gevaarlijk. De linksbuiten van D. E. O. rendu kort daarna met den bal op het doel af, doch werd vlak voor doel achterhaald en in den rug geduwd. Weer strafschop! Ditmaal plaatste de rechtsbuiten hoog en sloeg de keeper den bal terug, wel zaten de Amsterdammers er weer direct op. doch 't fluitje voor buitenspel bracht redding. Na nog enkele oogenblikken van gelijk spel floot de scheidsrechter eindigen. D. E. C. verdiende deze 30 overwinning volko men. Zij was bijna voortdurend sterker en Holland heeft kranig werk geleverd, door van zoo'n sterke combinatie .slechts met 30 te verliezen. De wedstrijd miste echter door haar eenigszins eenzijdig karakter de zoo aangename spanning. Bij Holland speelde de verdediging 'een vrij goed spel. De centrehalf hielp uitstekend. Van D. E. C. noemen wij de vleugelspe lers en de rechtshalf. Scheidsrechter zeer voldoende. Bij 't toekennen der strafschoppen beslist te streng. Alcmaria maakte een vei'geefsche reis naar den Hel der. Het terrein aldaar was afgekeurd. Ook HerculesU. V. V. ging niet door. B. A. P. won in Hilversum met 20 en Volharding won van Kampong met 10. Ajax speelde in de eerste klasse onvolledig tegen Quick en verloor met 62 Stand met rust 60 voor Quick. PAARDEN OP HOL. Vanmorgen omstreeks tien uur sloegen een paar paarden op de Laat, bespannen voor een wagen van den reinigingsdienst op hol. De bestuurder J. S., was juist bezig, met zijn arbeid, men waarschuwde hem, maar hij kon de beesten niet meer tegenhouden. Ze holden de Laat langs. Op de Turfmarkt botsten ze tegen een lantaarnpaal. De paarden geraakten los, de een kwam tegen de leuning van de brug aan de Voormeer en stortte met een gapende wonde in de borst neer, waardoor ook de ander tot staan werd gebracht. Door den schok, welke de wagen kreeg, rolden er eenige tonnen om, zoodat de „kostbare lading" op straat terecht kwam en er heel wat gespoeld moest worden, voor dat de zicht- en ruikbare gevolgen van het ongeval waren verdwenen. UIT DE BIJLAGEN. Burgemeester en Wethouders stellen den raad' voor de rekening van het stadsziekenhuis, dienst 1910 gopd te keuren in ontvangst op 23471.47 en in uit gaaf op J 21049.275 met een batig saldo var 2422.195 als eersten post- van ontvang te verant. woorden op de rekening over 1912; de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1912 in ont vang en uitgaaf vast te stellen op 26675 met toe kenning' van een subsidie uit de gemeentekas van .1 23000; de begrooting voor de gemeen tereinigin; voor 1912 vast te stellen in ontvang op 22560 en ii uitgaaf op 44863. Voorts stellen zij den raad voor van het polderbe stuur van de Sohermeer, behoudens de medewerking van den tegenwoordigen erfpachter K. Klijn, voor on bepaalden tijd in erfpacht, over te nemen: een stukje grond aan den Omval (Westdijk), ter grootte van ongeveer 62 centiaren, deel uitmakende van het perceel ten kadaster bekend in de gemeente Alkmaar, in Sectie G, No. 431, op de overgelegde tee kening aangeduid met de letters A, B, C en D, zulks onder nader vast te stellen voorwaarden, te gen een jaarlijksche erfpachtscanon van 3 en met de verplichting op het bedoelde perceel een spuithuis te bouwen. AGENDA. Dauscumis Gebrs. Crefeld, 810 uur. Bestuursverg. metaalbewerkers, 8"/2 uur, Voorwaarts sigarenmakers Ledenverg. fed. DINSDAG. Düni- Gii schaakclub, 8 uur, Voorwaarts Teekenavond „Kunst zij ons doel", 7 uur, Nieuwe Doelen. Ontwikkelingsclub. „Ontwikkeling zij ons doel," le zing dr. Rutgers, 8 uur, Harmonie. Ledenverg'. arbeiders-broodcoöperatie 8 uur Voor waarts. Dansclub Alcmaria Vietrix, societeitszaal Harmonie BELGIë. T en einde op even leerzame wijze onder het Belgische spreiden omtrent Belgisch Congo maatschappij voor koloniale studie van den minister van koloniën een georganiseerd voor leerlingen van derwijs, waarbij kinematogra.fische aantrekkelijke a volk kennis te ver heeft de Belgische onder goedkeuri serie voorstellingen het middelbaar on- opnamen uit het Congo-gebied worden vertoond. Een voorbeeld, dat na volging verdient DUITSCIILAND. De geruchten, dat een candida- tuur voor den Rijksdag zal yorden aangeboden aan graaf Zeppelin, nemen vasteren vorm aan en wel in het district Ulm. De grijze luchtvaarder moet er wel ooren naar hebben. Gisteren hebben in Elzas-Lotharingen de verkie zingen voor den Landdag plaats gehad, onder de leu ze: „behoud of vooruitgang." Aan den eeneii kant stonden liberalen, democraten en sociaal-democraten, aan d^n adderen het centrum met de nationalisten. PORTUGAL. De president der republiek heeft de wet tegen rle monarchistische samenzweerders be krachtigd. ITet nieuwste schip der Portugeesche marine „de Rafael" is op de kust geloopen en wordt, evenals de kanonnen, als verloren beschouwd. Twee personen kwamen om, twaalf werden er gewond. Het resultaat van de onder groote deelneming ge houden verkiezingen was tot middernacht: gekozen twee liberalen, negentien centrum, vijf sociaal-demo craten, negen Lotharinger bloc partij, een onafhanke lijk agrariër. Er moeten 24 aanvullingsverkiezingen plaats heb ben. - CHINA. Uit Ilankou wordt gemeld, dat de keizer lijke troepen gevlucht zijn, na zwakken tegenstand geboden te hebben. Het verzoek een leening te sluiten, door de Chinee- sc-he regeering gedaan aan het Vier-mogendheden- syndicaat, is afgewezen op grond, dat het verschaffen van een leening in de gegeven omstandigheden in strijd zou zijn met de neutraliteit, welke de mogend heden wenscRen te handhaven. Gemengde mededeellngeii Bij de gevolgen van de nationale ramp, bij de scha de, geleden door de economische crisis zijn thans in de Tui'ksche hoofdstad ook nog gevoegd de verliezen, toe gebracht door den grooten vijand van Kor^tantinopel het vuur. Een nieuwe brand heeft nieuwe ver woestingen aangericht in de stad, welke reeds zoo dikwijls door het vuur werd geteisterd het laatst nog 28 Augustus j.l. toe-n er brand ontstond in de Jodenwijk en daarvoor den 23sten Juli toen Stamboel, dat zooveel schrijvers, dichters en schilders van alle landen had geïnspireerd, werd vernield en duizenden aanzienlijke schade kregen. Over den juisten omvang van den brand, die Zater dagnacht uitbrak, zijn we op het oogenblik onvoldoen de ingelicht wegens overlading van de telegraaf en de strenge oorlogscensuur, werden er weinig telegram men doorgezonden. De brand brak weer uit in Stamboel, in den konak van den bij de April-gebeurtenissen vermoorden sjerit' Sadik pasja, woedde Zaterdag middernacht over een terrein, dat zich uitstrekte tot Koem-Kapoe, nog voort. Voorzoover de brand op dat oogenblik te over zien was, zouden eenige honderden huizen voor het meerendeel van hout in de asch gelegd worden. Tengevolge van gebrek aan water was de brandweer tot werkeloosheid gedoemd. Van omgekomen men schen was niets bekend; blijkbaar hadden de bewoners van het getroffen stadsdeel zich met hun draagbare eigendommen in veiligheid kunnen brengen. De wijk van Stamboel, waarin de brand uitbrak, is naar de beroemde Bajasidmoskee genoemd. Deze mos kee, waarvan honderden duiven den voorhof van het heiligdom bevolken ligt juist midden tusscheu het mi nisterie van financiën en den grooten bazaar, die bij den laatsten brand in Juni in gevaar geweest zijn. De wijk is een van de oudste en voor de beschavings geschiedenis tevens een van de belangrijkste gedeelten van Stamboel. Wij herinnerden reeds aan den brand van 23 Juli Het vfcur brak toen in de nabijheid van het ministerie van oorlog uit eu de vlammen, aangewakkerd door den storm, grepen zoo snel om zich heen, dat binnen enke le uren het geheele stadsgedeelte op enkele steenen huizen na was vernield. Verscheiden konaks, elf mos keeën en duizenden kleinere huizen werden in asch gc-legd en de officieele verslagen schatten de geheele schade op 12 millioen gulden. De puinhoopen bedek ken een lengte van een kilometer den bodem. De grootste braudcatastroplie was echter die, welke 5 Juni 1870 uitbrak en het Europeesehe gedeelte Pera vernielde. Waarom zijn de branden in Konstantinopel zoo veel vuldig en zoo verschrikkelijk 2 Die vraag vonden wc in het Augustus->nummer der Illustration besproken. De schrijver zegt dat ér drie voorname redenen zijn op te geven. Ten eerste zijn de meeste huizen van hout gebouwd. Ten tweede zijn de straten nauw, waardoor het blus- schiugswèrk wordt belemmerd. En ten derde zijn de middelen, waarmede het vuur moet worden bestreden absoluut onvoldoende voor zoo'n uitgebreide stad met haar verspreid-liggende wijken. De huizen zijn van hout opgetrokken, omdat Kon stantinopel vroeger vaak door aardbevingen werd ge teisterd het laatst in 1894. Sinds den brand van 1870 heeft het gemeentebestuur wel voorgeschreven dat de gebouwen moesten worden opgetrokken van steen en ijzer, maar deze verordening is 'lang' niet al tijd opgevolgd en waar zij werd toegepast, gaf zij nog weinig, daar de dikte der muren niet was opgeschre ven en de daken en het binnenwerk steeds geheel uit hout werden samengesteld. De brandweer is samengesteld uit compagnieën in fanterie, gecommandeerd door officieren, het materi aal is evenwel totaal onvoldoende, terwijl ook dikwijl gebrek aan water is gelijk ook thans het geval schijnt te zijn. Verder is er nog een vrijwillige brand weer, een van de merkwaardigheden van Konstantino pel. De Coumbadjis, zoo» heeten deze vrijwilligers, bezitten een kleine handbrandspuit, ze beoefenen een handwerk, dat hun een bestaan oplevert, maar zoodra er een brand wordt gesignaleerd, laten ze werkplaats of werktuigen in den steek en weldra dragen ze het spuitje op hun schouders. Ze beginnen dikwijls met. te onderhandelen met de eigenaren van de brandend» perceelen over den prijs, dien deze voor het blus schingswerk willen besteden, of met degenen, wier perceelen door het vuur bedreigd worden. Intusschen heeft het vuur volop gelegenheid zich uit te breiden Geen wonder, dat op een dergelijke wijze een brand in een stad als Konstantinopel zich niet laat inperken en dat er zoo dikwijls ernstige branden, gelijk er ook thans weer een heeft gewoed, voorkomen! EEN MIJNRAMP OP SICILlë. Te Kaltanisetta (Sicilië) is een ontploffing ge weest in een zwavelmijn. Vier-en-veertig arbeiders werden opgesloten. Men is er zeker van, dat allen omgekomen zijn. MODERNE ROBINSONS. In den nacht van 9 op 10 Juli van dit jaar strand de de Hamburger viermaster „Thekla" aan de zuid- spits van Zuiè-Amerika in de Le-Mairestraat. Alle reddingsbooten werden vernield en de bemanning moest in de masten vluchten en bracht een vreeselij- lien nacht door. Den volgenden morgen wist een deelt 24 man het Stateneiland te bereiken op vlotten. Lucifers, een pan en, een theeketel was het eenigï»,. dat ze hij zich hadden, zoodat ze aan honger en koude waren overgeleverd. Van aangespoelde stukken hout van het' schip bouwden ze een hut en legden daarbin nen een vuurtje aan. Op»een ontdekkingstocht zagen ze een zeeleeuw, dien ze met hun eenige wapens, stok- n, doodden. Het dier diende hun tot voedsel, terwijl liet maal aangevuld werd met verzamelde mossels. Dag' in dag uit aten zij niets anders, totdat op zekeren dag een vat meel en een kist margarine aandreef en zij pap kookten. Den 26en Juli kwam er een schip in zicht, de Ham burger boot „Isebeck." Alles werd gedaan om de aan dacht te trekken, de Isebeck zette een boot uit, maar kon slechts 9 man meenemen. Beloofd werd later de anderen te halen. Aan de Argentijnsche regeering werd kennis van het verblijf gegeven en den 7en Sep tember kwam een schip de achtergeblevenen halen. In dien tusschentijd waren er nog 3 verdwenen, die met een eigengemaakt bootje van wal waren gestoken. Al len zijn thans weer op het vasteland aangekomen. CARUSO. Terwijl de menschen blauwe plekken en leege por- temonnaies er voor over hebben om Caruso te hooren, heeft deze zanger zelf te Berlijn aandachtig zitten luis teren eu. kijken in een bioscoop-theater naarCa ruso! Hij verklaarde tenslotte dat „zijn gezang hem zeer goed was bevallen." DE NOORDPOOL-CGOK. De Noordpool-Cook doet weer van zich hooren. Mor genavond zal deze Noordpool-onderzoeker van beden kelijke reputatie te Kopenhagen een voordracht houden, in hetzelfde lokaal, waarin kroonprins Christiaan den 7den September 1909 Cook een gouden medaille over handigde. De courant „Berlingske tidende" noodigt de bevolking uit, Cook totaal te negeeren en noemt zijn komst een gebrek aan tact. CHINEESCHE CROC. Shrnghai-weer storm en regen. De zon is in den winter uit de stad gebannen en rheumatiek en keel ontstekingen zijn hiervan het gevolg. Ik, aldus een buiten! andsch journalist, zat in mijn hotelkamer te lillen, schelde mijn boy. Charley kwam. „Bring me a hot toddy" (breng me een groc). Charley keek me, (het was ongeveer middernacht) vreemd aan, mompel de iets en verdween. Na een kwartiertje was hij er weer, maar zonder groc. „Bad is klaar, m'nheer." „Bad, Charley?" „Ja, bad. U wou een .warm bad hebben." „Charley! Ik zei: hot toddy, niet hot batli." „Wat is toddy?" Ik kreeg een leege whiskyflesch en zei „Charley, let nu eens goed op. Dit hier is whisky. Warm water, citroen en suiker er bij. MengenBegrepen Charley lachte blij, verdween en verscheen ongeveer tien minuten later met een greote dampende pot, tot boven toe gevuld met kokend water. Daarin stond een groote liesch whisky, boven op dreven heele ci troenen, en op den bodem lag een groote hoeveelheid suiker in BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor practijk en examens. Telefoon 239. Ned. VVerkel. Schuld pCt. 3% HU U v 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening pCt. 5 Brazilië Eunding 33 Mexico hiunenl. 33 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 41/, Financ. en Industr. ondernemingen enz. pCt. 4 4 div. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden v Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Heli Langkat Idem. pref. A'dam Serdang Bindjey Deh Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan a Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Hol). Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsehe Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak t Ketahoen Gew. u pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper ®y. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds pCt Comm. Peru aand. Preferent Spoor wegleeningeu Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Staatsspoorvr. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Benv. en R. Gr. C.ert. Aand.div. Eric Kansas City South. 33 33 33 pref. J3 Miss K. Texas C. v. New-York and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert, v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd.flOO Gemeente-crcd. BELG1E. Antwerpen 1S87 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. Idem OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND 1864 4% div. AMSTERDAMSCHE BEURS, Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIEÏ. Voordam, O 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen 21 Oct. 23 Oct. NEDERLAND. 93% 6fs/8 9f 1047/g 48 91% 9H/4 87% 89% 1001/8 87% 95% 10C i/18 97% 186% 114 165 12-3 129Vt 710 870 468 41% 114% 720 <89% 242 181/4 4881/4 837 208% 439 155 202 162% 86 78% 88 133 581 61% 9/jj 22 26% 60% 49% lt'5 4% 15 V. 65% 10% 42 80% 9;% 2158/, 107% 103% 25 8c 29% 05% 31% I 81% 881/4 88% 106 2511/m 2"Vw 110 29% 183' 12% 197% 88% 10/ 1007/g 86 171 109% 167 468 3 3 2% 69% 97% 48% 88 89% 88% 184% 165% 129.- 1 0 372% 439% 42 .115 491 241 18% 4=7% 514 203 372 4i2 156 202 163 87% 81% 13 133 579 62 58% 22 26% 59% 4?% 169% 4% 15% 65 10% 42 80% 93% 107 24% 301/16 29 65 118% 28% 162 12»/,, Koers van het geld. Prolongatie 2% pCt. Mededeelingen Voor Amerika was heden de han del van weinig beteekenis, de meeste soorten op lager niveau. Oliewaarden geopend op de hoogste koersen van Zaterdag, liepen iets op om voor Koninkl. op 442 en voor Geconsolideerde op 372 te sluiten. Voor Inter nationale Rumeensche Olie bestond veel belangstel- ing. Noteering Koninklijke 440%—-442%, Geconsoli deerde 371373l/2. Tgbakken wederom in eene willi ge stemming met hoogere koersen. Culturen óp vori ge prijzen. .Mijnen bijna zonder handel. Rubbers stil. Marktberichten. ALKMAAR, 23 Oct. 1911. Aangevoerd 14 Koeien en Ossen f 220 a 317,50, 45 vette Kalveren f 40 a 104,—, p. pond f 0,90 a 1,42 nucht. Kalveren f 8 22,911 Schapen f 20,a 29,0 lammeren f a f 235 vette Varkens f 0,42 a 0,57 per K.G., 0 magere id. f a f BROEK OF LANGENDIJK, 21 en 23 Oct. Heden aangevoerd en besteed 's Avonds. Aardappelen: Blauwe f 1 30 a 1.55, graafjes f 0,a 0.per l/2 H.L. Aanvoer 150 zak. 21 Oct. 's Morgens 30200 Bloemkool le soort f 6 50 8,50,idem 2e soort f 3,50 a 4,20, 50000 roede kolen f 7.— a 11 30, 13700 witte kolen f 14.a 30.— 23000 gele kool f 7.50 a 15.3000 bos wortelen f 2.10 5 10, per 100 bos, 175 baal idem f 1,80 a 2, 11000 bieten f 7,10 a 16,10 per 100, 410 baal uien f 4.a 4.80, 30 baal zilveruien (nep) f 3.30 a 3,80, Reuzen bloemkool f 7.a 11,30. 3 Wagons witte kool f 584 a f 588 per wagon. BOVENKARSPEL, 21 Oct. Aardapp. blauwe f3,— 3.10, Bloemkool le soort f 11,a 14.50, 2e soort f 7,50 a 9,Roode kool f 8,a 13,50, Witte kool f 14.a 18,gele kool f 9,50 a 12,50 p. 100 stuks, bieten f 12.— a 16 50 per 1000 stuks uien f 2.40 a 2.70 per l/.> H.L., slaboonen f 2.a 2.60 per 15 Kg. STATION NOORDSCHARWOUDE, 21 Oct. Gele nep f 4.— a 4.20, drielingen f 3,90 a 4,40, grove uien f 4.20 a 4.60 per 50 Kgr., Roode kool le soort f 14,— a 15,—, 2e soort f 12,— a 12,75, kleinere f 4,a 11,50, gele le soort f 12,75 a 12,75, 2e soort f 10,25 a 11,50, kleinere f 4,50 a 10,per 100. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 23 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederland.-ich Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldig tot den avond van 24 Oct.) In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.2 te Horta. De laagste stand van den barometer 733.2 te Skage n VERWACHTING. Meest matige tot Iraehtige zuidwestelijke tot weste lijken wind, betrokkm tot half lewolkt, aanvankelijk nog regenbuien, koeler. Neerslag te Alkmaar, 22 Oct. 10 23 Oct. 23.2 iaM. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. De diepe depressie, die Zaterdag in het westen lag, heeft zich N.O. waarts verplaatst. De kern ligt heden ochtend boven Denemarken. Zaterdag en Zondag ver oorzaakte dit lang bij ons stormachtige winden met overvloedigen regenval. Do barometer is bij ons lang zaam rijzende, terwijl de wind naar het zuidwesten is geruimd. Voorloopig is nog winderig en verander lijk weer te verwachten. De westelijke wind doet de temperatuur iets afnemen. M. Burgerlijke Stand. GEBOREN 21 Oct. Cornells Jacobus, z. v. Cornells Kieft en Maria Catharina Morsch. OVERLEDEN 20 Oct. Johannes Wilhelmus Kessons 52 jaar. Voor direct gevraagd een leeftijd 16 h 17 jaar. Adres: Bureau van dit blad. Bij vonnis der Arrondissements-Bechtbank te Alk maar van den twaalfden October 1900 elf, is inzake de Naamlooze Vennootschap NOORDERSTOOMWEG- MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Alkmaar, eisclieresse, tegen JACOBA JEANNETTE ZIJP, echtgenoote van JACOB HARP, wonende te de Zijpe, gedaagde, uit gesproken de onteigening ten behoeve van eisclieresse van een gedeelte, groot 8 aren 70 centiaren van het perceel der gemeente de Zijpe en aldaar kadastraal bekend in sectie D nummer 1322 en een gedeelte, groot 1 are 60 centiaren van de perceelen der gemeente de Zijpe eu aldaar kadastraal bekend in sectie D num mers 1352 en 651, tegen betaling van een som van f 576 60, met veroordeeling van eisclieresse in de kos ten van het geding. Parket Alkmaar, 23 October 1911. De Officier van .Tuslilie te Alkmaar, VAN SONSBEECK. per «loos Aanbevelend,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 3