S T A D 8 N i E W 8. Gemeenteraad van Alkmaar, 45 te Botterdam, die de ouderlijke woning verlaten heeft met medeneming* van f. 350 en een gouden hor loge met ketting-, toehehoorende aan zijn vader. Hij had reeds meermalen het voornemen te kennen gegeven artist te willen worden en houdt zich dus waarschijnlijk in artisten-kringen op. HANDEL IN CONSULATEN. De volgende advertentie komt in een der bladen voor: „Attentie heeren! Voor gefortuneerde Kotterdamsche heeren zijn op 't oogenblik te verkrijgen 2 Europeesche en 2 Zuid- Amerikaansche Co nsula ten. Strikte geheimhouding verzekerd!" EEN TREURIG ONGELUK. Te Oudenbosch had Maandagavond een vreeselijk ongeluk plaats. De 19-jarige E. v. d. E. ging om vijf** uur tegen den wil zijns vaders nog een rijtuig naar Hoeven brengen. Hij zou los te paard terugkee- reu. Op den Bossehendijk, ter hoogte van de Dreef, kwam hij bij zijne terugkomst de tram tegen, die om 0 uur uit Oudenbroek naar Breda vertrekt. Daar hij slechts met paardrijden bekend was, trok hij aan den verkeerden teugel, waardoor het paard achteruit liep en zijn berijder er af viel, met het gevolg, dat hij vlak voor de stoomtram kwam te liggen. Deze kon onmogelijk meer stoppen, zoodat de machine over het lichaam van v. d. E. ging, zijn rechterbeen bij de heup en 4 vingers van een hand afreed. Z'n linkerbeen werd zwaar gekneusd en aan het hoofd had hij een groote wond. Nog levende werd hij een naastbijzijnde boerenhofstede binnengedragen, waar hij voorloopig verbonden werd. Later is hij naar het gasthuis ver voerd op last van den geneesheer, dr. Gribling. Zijn tc-estand is hopeloos. EEN BOTSING. De D-trein, die Maandagavond om 7.49 uur uit Almelo naar Amsterdam vertrok, heeft op den eersten overweg nabij Rijssen een meubelwagen, toehehooren de aan de rijtuigverhuurders Jansen te Almelo, aan gereden. De wagen werd geheel vernield. De koet sier, Quintemeyer werd, ernstig gewond aan hoofd en rug, opgenomen en, na voorloopig door een geneesheer uit Holten te zijn behandeld, naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd. De twee paai-den, die voor het rij tuig waren gespannen, zijn op hol geslagen. Gebleken is, dat. de hoornen van den overweg niet gesloten waren, omdat het nog te vroeg was. De wa gen raakte in de rails vast, waarna een baanwachter den naderenden sneltrein met een rood licht tegemoet moet zijn geloopen, welk waarschuwingssein niet dooi den machinist schijnt te zijn "opgemerkt. Een der op hol geslagen paarden is in een weide nabij Holten afgemaakt; het andere is er goed afg-e- komen. Da wagen en de meubelen, de laatste bestemd voor Ede, zijn geheel vernield. De treinenloop onder vond geen vertraging. UIT DE RIJP, Door vennooten der Mij. tot Bev. van N., werd gister met algemeene stemmen besloten de pensioenregeling van het gasfabriekpersoneel in eigen beheer te nemen. UIT SCHOORL. Bij de gehouden aanbesteding van het schilderwerk aan het nieuwe gedeelte van het café „de Boode Leeuw" alhier, op 24 October 1.1., waren 5 biljetten ingekomen van P. den Das Pz. f 234 M. Klerk f 334 0. J. Nottelman f 220; A. Kriller f 280 en G. Louter f 367. Het werk is nog niet gegund. De raming is f 330. UIT HOORN. Door de politie is in beslag genomen een valsche rijksdaalder met de beeltenis van Willem II en het jaartal 1847. Het randschrift is zeer onduidelijk. UIT St.-PANCRAS. In de gister gehouden voltallige raadsvergadering wc-rd na het doen van eenige huishoudelijke mededee- lingen de onderwijzer Pienbroek benoemd tot onder wijzer aan de herhalingsschool, doch met handhaving van de thans geldenden toestand, met dien verstande dat wanneer het Hoofd der School enkele lesuren meer wit afstaan aan adressant, hem dit wordt vrijge laten. De afd. St.-Pancras van het N. O. G. bracht onder 's Reads aandacht dat de bij reglement vastgestelde periodieke verhoogingen te laag zijn. vandaar dat zij herziening verzoekt, B. en W. stelden voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat onlangs een dergelijk adres van de afd. Heer-Hugowaard is behandeld. De heer Nol vroeg of het afbreuk zal doen aan het onderwijs. Do voorzitter zeide dat alles zijn grenzen heeft; wanneer er verzoeken inkomen om salaris-verhooging, dan is het vrijwel zekér dat deze van onderwijzers zijn; het aanvangssalaris is 100 boven het maxi mum, in vele grootere gemeenten is dit 50. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De, heer A. Oudes verzocht epn akker langs den Achterweg van de gemeente te mogen koopen. B. en W. stelden voor dit land te verkoopen voor 425 of 50 per snees. Be heer Kanis vond het een mooi stukje grond voor bouwterrein. Na eenige algemeene besprekingen werd het voor stel van Tl. en W. met. algemeene stemmen aangeno men. Het overige gedeelte van het behandelde, het adres van den heer Dr. Melchior te Koedijk werd reeds in ons nummer van gister opgenomen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter was burgemeester A. Slot, tegenwoordig alle leden. De voorzitter opende met gebed en een hartelijk welkom aan alle leden, waarna de notulen werden ge lezen en goedgekeurd. Ingekomen was eene kennisgeving van mr. van Leeuwen, inhoudende zijne aanvaarding als Commis saris der Koningin. Goedkeuring van Ged. Staten ruilovereenkomst van de Gemeente van gronrl en wa ter met K. van der Molen Kz. Ontslagaanvrage van Mej. Deelder als onderwijze res besloten eervol te verleenen. Na mededeeling dat 17 sollicitatiën voor onderwijzeres zijn ingekomen, en de daaruit door B. en W., in overleg met den heer Schoolopziener en het Hoofd der school gemaakte voordracht en na. bespreking der verschillende advie zen, wordt met 6 tegen 1 stem tot onderwijzeres be noemd mej. Koch te Markenbinnen. AdessenVerzoek van het Ned. Onderwijzers-Ge nootschap om verhooging der salarissen van het on derwijzend personeel. Voor kennisgeving- aangenomen. 1 an de vereeniging „Koophandel", om nog een lid in de Oomissie van Beheer over de Broeker veiling te mogen benoemen. B. en W. hadden gemeend, dit ver zoek te moeten steunen, met bepaling dat ook de Raad nog een lid meer daarin benoemt. Aldus wordt besloten en als lid van den raad in die commissie ge kozen de heer A. Glas. Van Sint Pancras, Harenkarspel en Zuid-Schar- woude was bericht ingekomen, dat zij als hunne verte genwoordigers in diezelfde commissie hadden be noemd de heeren T. Gootjes, J. Slot en S. Zeeman. Bij de laatst gehouden kasverificatie bleek dat in kas was 3855 en van den Rijksontvanger was den gemeente-ontvanger toegezonden J 928.40 en j 80.08. Een verzoek der bewoners der Spieringbuurt om betere rloleering werd gesteld in handen van B. en W. Verzoek van de afdeeling Langendijk der Vereeni ging tot bestrijding van alkoholische dranken, om een post op de begrooting 1912 te brengen, ten einde haar financieel te kunnen steunen. Wordt voor kennisge ving aangenomen. Door de Gezondheidscommissie waren B. en W. uit- genoodigd te Schagen eene vergadering bij te wonen, ter bespreking van de mogelijkheid eener vleesclikeu- ring. Door den voorzitter wordt verslag gedaan dier vergadering, met de mededeeling dat voor die zaak in den Raad behandeld wordt, de leden door de Gezond heidscommissie nader schriftelijk zullen worden inge licht. Nog wordt medegedeeld, dat in Augustus 1334 en in September 879 telegrammen zijn ingekomen. Op het verzoek van „Het Witte Kruis" tot invoe ring van het tonnenstelsel, wordt na bespreking- af wijzend beschikt. Na mededeelingen van reparatie aan de sluis, het schoonmaken van het torenuurwerk, verhuring van gemeenteland en het laatsen van een nieuwe ijzeren poort bij den ingang van hef kerkhof, wordt de verga dering gesloten. UIT OTERLEEK. (Vervolg). De Heer Dekker vestigde 61- de aandacht op, dat de subsidie tot wederopzegging toe kan worden verleend. De Heer Glijnis wees op de groote uitbreiding van het ledental, welke noodig is om den finantieelen toe stand weer in 't reine te brengen. De Voorzitter merkte op. dat Oterleek bij elkander reeds f 120 geeft en de H.H. Waard f 132, zoodat deze laatste gemeente zich er wel eens goed voor mag spannen. Het voorstel van den Heer de Jongh werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Do herziening der politieverordening werd aan de o;de gesteld. De Voorzitter bracht in herinnering het advies der gezondheidscommissie betreffende liet aanbrengen van bepalingen betrekking hebbende op het vervoer, reini gen e. a. van levensmiddelen en wees op de practische onuitvoerbaarheid om de groenten, de melkemmers en vaten e. a. in norton water te reinig, n, waarna de raad het nuttige erkennende, besloot deze wijziging- niet in de verordening aan te brengen. De voorgestelde bepaling op het vervoeren van melk ter verkoop, werd na eenige besprekingen in de ver ordening opgenomen, evenals de bepaling dat melk- verkoopers, ten wiens huize besmettelijke ziekten voor komen, hun bedrijf tijdelijk moeten staken. De door B. en W. voorgestelde wijzigingen in de bouw- en woningverordening werden na gegeven toer lichting door den voorzitter en eenige algemeene be sprekingen aangenomen. De voorzitter bracht daarna ter sprake het in de vorige vergadering aangehouden punt, aankoop van grond. Hij gaf breedvoerige inlichtingen omtrent het door hem ingestelde onderzoek naar den aankoop van grond, waaruit bleek, dat hij daarin niet geslaagd was doch dat de heer Klomp tegen een jaarlijksche ver goeding een stukje grond beschikbaar wilde st-Tlen, alleen voor een begraafplaats van vee ep niet voor een vuilnisplaats. De heer Glijnis meende, dat men van liet aanbod van den heer Klomp gebruik moest maken totdat er een betere gelegenheid zich voordeed. Verder werd op dit punt niet ingegaan, noch werd er een beslissing in genomen. Bij de rondvraag vroeg de Heer Couwenhoven in lichtingen omtrent de brandspuit, waarop de Voor zitter antwoordde dat het in de bedoeling lag deze spuit eerst in 1912 aan te schaffen daar de kosten daarvan ook op de begrooting van dat jaar voorkomen. De vergadering werd daarna gesloten. Laatste bericht eu INBRAAK. ARNHEM, 25 Oct. Hedennacht werd ingebroken bij de familie Van Heutsz te Ileelsum. Al het zilverwerk is gestolen, de papieren verscheurd, de kasten openge broken. Het testament van mevrouw lag- geopend. Door de serre is men binnengekomen. fV -■ i «4 S% I I i I S', kt i x% i? DE ITALIAAN SOH-TURKSCIIE OORLOG. Het is lieden weer de dag der tegenspraken. Er zijn geen R. K. priesters vermoord, er zijn bij Benglia- si geen groote verliezen geleden, de Arabieren hebben zich niet bij de Turken aangesloten, de toestand is niet verergerd. Maar even hard als dit door de Italianen wordt verzekerd, roepen de Turken, dat de Italianen bij Benghasi 2000 dooden en gewonden, waaronder 100 officieren, kregen, dat de Arabieren gemeene zaak met de Turken maken, enz. enz. Het is in dezen oorlog al buitengewoon moeielijk om achter de waar heid te komen, die geen officieele waarheid is! Van den JapanschRussischen oorlog werden we indertijd vrij geregeld op de- hoogte gehouden, thans geeft men ons slechts onware berichten en onware verbeteringen van onware berichten! Wij weten dan bijv. ook niet welke waarde wij heb ben te hechten aan een met veel ophef aangekondigd gevecht bij Tripolis, waarin, volgens de Italiaansche lezing, honderden Turken gedood en nog veel meer gewond zouden zijn. Dit is wel zeer merkwaardig in den oorlog dat men voortdurend veel meer bijzonderheden over de verlie zen van den tegenstander dan van die in het eigen kamp seint! In de Weensche Kamer is verzekerd, dat een poging- tot bemiddeling' thans onmogelijk is. CHINA. De opstandelingen moeten nu al in de vier midden provinciën de baas zijn. De minister van oorlog heeft in een telegram, aan de regeering mede gedeeld dat de rebellen 400 kanonnen bezitten, eu dat hij weigert voorwaarts te rukken, tenzij men hem meer artillerie, schietvoorraad en geld om de soldijen uit te betalen zendt. De macht der opstandelingen groeit blijkbaar bij den dag aan. Gcmeugtie mededeelingeu. ALWEER HET HUIS HABSBURG. Aartshertog Ferdinand Karei, broeder van den troonopvolger, is geheel in ongenade uit de Keizerlijke familie getreden, omdat hij zich zonder de toestem ming van Keizer Frans Jozef met een dochter van een rector heeft verloofd. De aartshertog, die 46 jaar oud is en als particulier den naam Burg zal aannemen, heeft zijn verloofde, die 31 jaar oud is en voor een schoonheid doorgaat, vele jaren geleden leeren kennen, toen hij te Praag in garnizoen lag. Hij zal uit de particuliere kas een in komen van 40.000 kronen ontvangen, daar hij zijn in komen als lid van het keizerlijk huis verliest. EEN EIGENAARDIG KERSTGESCHENK. Kapitein Soott, da leid-er van da Britsehe Zuidpool expeditie, is een eigenaardig Kerstgeschenk te wach ten. Hij is nu 15 maanden weg en spoedig na zijn vertrek werd hij vader van een zoontje. De moeder kwam op het aardige denkbeeld een film te laten ma ken van 5 minuten van het leven van het kindje en deze wordt nu over Melbourne naar den vader ge bracht, die er zeker wat blij mee zal wezen als er tenminste een projectie-toestel bij is! ZWARE STRAFFEN. Zwaar zijn te Weenen degenen gestraft, die in de September-opstootjes geverbaliseerd werden. De rech ters hebben plotseling een revolutie-tarief aange schaft, zegt de briefschrijver van het Tageblatt, vol gens hetwelk gebroken lantaarnruiten met gebroken levens worden betaald. De opstand te Weenen was een actie ten voordeele va.n glazenmakers. Toch wer den er zware straffen gegeven: een jaar voor een ruit, twee jaar voor een stok, ter bescherming tegen de rij dende politie opgeheven.... vier en twintig jaar in het geheel. Voorbeelden moesten er gesteld worden alsof de vier, die doodgeschoten werden niet vol doende voorbeelden waren. CADETTENSCHOOL. Heden werd door den generaal-majoor A. Hooge- boom, inspecteur van het militair onderwijs, een b£ zoek aan bovengenoemde inrichting gebracht. Naar wij vernemen moet de inspecteur zich in dezen geest hebben uitgelaten dat er z. i. voorshands weinig- kans is, dat de Cadettenschool zal worden opgeheven. VROUWENKIESRECHT. De openbare vergadering der afd. der Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht /waar Frl. Rosika Schwimmer uit Budapest zal spreken" over „Unsere logische Welt," zal niet op Donderdag 26 Oct. maar op Vrijdag 27 Oct. gehouden worden in de Tuin^,aal van de Harmonie. DE TREKHONDEN. De afdeeling Alkmaar van den Bond tot Bescher ming van den trekhond in Nederland vergaderde gis- teravond in de Harmonie. Het hoofdpunt der agenda luidde: Stemming over al of niet afscheiding der afdeeling van den Bond. Dit in aansluiting op de in de vorige Huishoudelijke Vergadering ingediende motie om het Hoofdbestuur te verzoeken in 1912 andermaal een Provinciaal Concours met klassenverdeeliug', annex een Loterij te mogen houden. Door de afdeeling- is een schrijven ontvangen van het Hoofdbestuur, waar in beslist afwijzend is beschikt. Reeds werd in de vo rige Algemeene Vergadering der afdeeling besloten, indien een weigerend antwoord zou worden ontvan gen, eene Algemeene Vergadering te beleggen, waar in èn leden en donateurs zouden worden opgeroepen, om over deze zaak te beslissen, terwijl tevens was be sloten dat ook donateurs op die vergadering- stemge rechtigd zouden zijn. De voorzitter, de heer J. Bruin, verklaarde dat het mopielijk was langer met het Hoofdbestuur samen to werken. Spreker erkende dat door de afdeeling inzake het provinciaal concours wel wat voorbarig was ge handeld, maar voor dit feit was d«or de afdeeling echter verontschuldiging aan het Hoofdbestuur ge vraagd e-n verkregen, hetgeen echter niet wegnam dat de houding tusschen het Hoofdbestuur en de afdee ling scheef bleef. Hieromtrent gaf de secretaris, de heer Jb. Brands, nog nadere inlichtingen, herinnerende aan de houding van het Hoofdbestuur tegenover de afdeeling, welke bleek uit het verslag der jaarvergadering en op de in 1910 gehouden keuring door den toen door het Hoofd bestuur aangewezen keurmeester. Vervolgens wees spreker op het werken van de af deeling niet alleen in Alkmaar, maar in geheel het Noorderkwartier, niet alleen tijdens de wording dei- betrokken Wet, maar ook reeds vóór dien. Spreker kwam tot de slotsom, dat het bestuur der afdeeling voorstelde niet verder met het Hoofdbestuur in rela ties te treden, daar dit het houden van een concours i-n loterij in 1912 beslist verbiedt. Zonder hoofdelijke' stemming- werd tot de afschei ding- besloten- Tot leden van hot Hoofdbestuur der nieuwe veree niging- werden benoemd de heeren mr. Iv. A. Cohen Stuart, Eijma te Egmond aan Zee, G. H. Krak en E. van der Oord. Laatstgenoemde bedankte, waarna bij de volgende stemming werden benoemd de heeren Jb. Brands en.Schmalz te Schagen. Bij dc rondvraag ontspon zich een langdurige dis cussie over het al of niet in functie blijven van het tegenwoordig' bestuur en over het direct afscheiden van de leden van eventueel later te vormen afdeelin- gen, waarna tot leden van het bestuur der afdeeling Alkmaar werden benoemd de heeren Brands, Wils, Bok, Hoogland en Schoonhoven, die de benoeming- aannamen, uitgenomen de heer Wils, die zijn besluit daaromtrent in beraad wilde houden. Bij de rondvraag werden besprekingen gehouden omtrent de aan de Langedijken te voeren propaganda, teneinde aldaar tot. de oprichting van een afdeeling der nieuwe vereeniging te geraken. De vergadering werd daarna, door den voorzitter gesloten met een woord van opwekking, ter bevorde ring van den bloei der nieuwe vereeniging, die den naam zal dragen „dc Noord-Hollandsche Bond ter bescherming en veredeling van den Trekhond". DE VISCH WORDT DUUR BETAALD.... De Alkmaarsche Hengelaarsbond, groot 35 leden, toog Zondagmorgen naar Akersloot, om een ouderlin gen wedstrijd in het hengelen te houden. Toen het gezelschap 's avonds huiswaarts keerde, was" er door allen te zamen 105 uur gehengeld met het resultaat, dat Ju 't geheel waren gevangen. 6, zeg ge zes baarsjes, waarvan de grootste een lengte had van plus minus 1 Yz palm. De gelukkige ophaler van dit vischje kreeg een mooie o-liejas als prijs, de overige prijzen werden on der de leden verloot, omdat men niet wist wie het meeste succes had gehad. LEERAAR HANDELS AVONDCURSUS. Naar aanleiding van de laatste voordracht voor tij delijk leeraar aan den Handelsavondcursus alhier heeft het bestuur der afdeeling Alkmaar van het Nerl. Onderwijzers-Genootschap een schrijven gezonden aan het College van Burgemeester en Wethouders. ONTWIKKELINGSCLUB. Gisteravond, 8 uur, hield de Ontwikkelingsclub een openbare vergadering in de Foyer van de Harmonie, waarin Dr. Rutgers uit Den Haag het onderwerp be handelde „Rasverbetering en aantalbeperking." Spreker begon met er aan te herinneren dat er in de oudheid al, toen de menschen zich nog niet met hun uitvindingsmidde-len kon-den verdedigen, reeds sprake was van een onbewuste rasverbetering. De na tuur toch hield alles in evenwicht, daar de sterksten behouden bleven en de zwaksten ten onder gingen. Nu de menschen niet meer door de wilde dieren ver slonden warden, is het niet meer de sterkte maar be slist het geld dat doet overwinnen we zien zwakke kinderen van rijke ouders met behulp van de weten schap behouden blijven, terwijl kloeke proletariërskin- deren langzaam ondergaan. Spr. wee» er'op dat waar d» brutal# rasverbetering door de beschaving is stopgezet, het voor den den kenden mensch van- het h-oogste belang moet zijn, te voorkomen dat de menschlieid niet vliegensvlug ach teruit gaat. Door het verstand moet dus de ontbre kende factor worden aangevuld. In dit verband laak te spr. de laatste zedelijkheidswet, als een middel om de menschen in onkunde te houden. Hot is mogelijk dat een groot gezin geluk kan ge ven, maar er zijn duizenden gevallen waarin het noo dig is, dat het aantal beperkt wordt. Uitvoerig werd er op gewezen, dat het voor het na geslacht hoogst ongewenscht is, dat ouders behept zijn met dreigende ziekten,, en verdei* werd stilgestaan bij de we-nschelijkheiid, dat vóór liet huwelijk een genees kundig attest werd overgelegd, dat ouders hun zorg hebben te wijden aan kleine gezinnen. Tegenwoordig is het moederschap vaak in stede van de grootste ver- nikking een vloek en dat kan anders worden. Zal de prikkel tot den strijd om liet bestaan, worden weggenomen, zal dientengevolge voorkomen w.orden, dat de zwaksten door de sterksten ten onder gaan? Dit wordt wel eens als bezwaar genoemd. Spreker wees daartegenover er op, dat het in de natuur ook niet altijd waar is, dat de sterkste overwint en besprak in verband hiermede eenige voorbeelden .uit -het boek van Kropotkiu getiteld „Wederkeerig- dienstbetoon." Bovendien herhaalde spreker dat thans niet meer zooals in den oertijd beslist werd door de brutale kracht, maar dat nu dit door het geld bepaald wordt, o.a. in oorlogen. Dr. Rutgers wees er ten slotte op dat voorlichting en weten hooger staan dan domheid, daar kennis tot macht brengt. Nadat spreker een paar vragen tot voldoening dei- stellers had beantwoord, werd de goed bezochte verga dering gesloten. AGENDA, WOENSDAG. Coöp. Ver. „Ons Belang", ledenverg., 8V2 uur, Unie. Allan. Strijk-orkest, repetitie 8V2 uur, Nieuwe Doe len. Mannenkoor „de Vereenigde Zangers (Dir. de heer W. Ltespe), uur, Diligentia. Ledenverg. sigarenmakers, 8' /2 uur, Voorwaarts. Alkmaarsche Esperantisten-Vereeniging „Alkmaria Stelo", Burgerweeshuis, ingang Gasthuisstraat, 8i/2 uur. Gymn.-Ver. „De Halter", van 810 uur, leden van 16 jaar en ouder. DONDERDAG. Dauscursus Th- Groen Jr„ van 8—7 en 8—-10 uur, Sociöteitszaal Harmonie. Vrije Tooneel, dir. Speenhof, openbare uitvoering, 8 uur, Harmonie. Openb. verg. transportarbeiders, 8 uur, Voorwaarts. VRIJDAG. Schaak- en Damclub V. V. V. Dames Gymnastiek-vereeniging „Hygiea" oefening- van 6—7 uur voor meisjes, van 7—8 voor jongens, van 89 voor Dames in het G-ulden Vlie». „Nieuw Leven en Orpheus," repetitie voor dames, 714 uur, voor heeren 8% uur, gebouw Diligentia. Ledenverg. A. B. B., Voorwaarts. VKIUUDKHD» van den op Woensdag 25 Oct. 1911, 'w 11.111. 1 uur. Voorzitter de burgemeester G. RIPPING. Secretaris de heer C. D. üonath. Tegenwoordig 17 leden. Afwezig da heeren de Groot eu Meienbrink. De notulen worden goedgekeurd. Aan de vergadering- wordt medegedeeld: a. dat is ingekomen een schrijven d.d. 6 September j.l. No. 56, van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 23 Augustus 1.1. No. 20, tot aanvaarding van eene aan de gemeente gedane schenking; Voor kennisgeving aangenomen. b. een schrijven d.d. 6 September j.l. van den heer mr. J. L. Steenlack, houdende mededeeling dat hij de herbenoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt; Alsvoren. c. een schrijven d.d. .12 September j.l. van Mej. M. Bakker, houdende dankbetuiging voor hare benoe ming tot het geven van herhalings-onderwijs aan meisjes; Alsvoren. d. een adres d.d. 20 September j.l. van den lieer C. A. Grootegoed, adjunct-directeur van den gemeente lijken reinigingsdienst alhier, waarbij hij verzoekt in aanmerking te mogen komen voor de te vervul len betrekking van directeur van dien tak van dienst; Gesteld in handen van B. en W. om bij de stukken ter zake te voegen. e. een schrijven d.d. 23 September j.l. No. 14/10467, van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, houdende mededeeling dat bij Konink lijk Besluit van 16 September j.l. No. 39, de heer G. Ripping is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente, met ingang van 20 September d.a.v. f. een schrijven d.d. 23 September j.l. van den heer A. Versteege, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot. leeraar iii de staathuishoudkunde en de staatsinrichting- aan de Handelsdagschool; Voor kennisgeving aangenomen. g. het proces-verbaal der verificatie van de gemeen tekas op 30 September j.l, in kas was 24708.43. Alsvoren. h. een adres d.d. September j.l. (ongez-egeld) van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche vereeniging tegen de Prostitutie, waarbij in overweging wordt gegeven bij de samenstelling van eene verordening betreffende bestrijding van ontucht rekening te willen houden met een door bedoeld Hoofdbestuur overgelegd rapport, bijlage on toelichting; Alsvoren. 1. °en ad:es 28 September j.l. van den heer Dr. L. K. van den Borg, houdende verzoek hem eervol ontslag te willen geven uit de betrekkingen van Stads-apotheker en leeraar aan de Handelsdag school met ingang van 15 November a.s.; Eervol verleend met ingang van genoemden datum, j. een adres d.d. 13 October j.l. van het bestuur van de Alkmaarsche Huishoud- en Industrieschool te Alkmaar, houdende het verzoek de gemeentelijke bijdrage ten behoeve dezer school, die thans 2500 bedraagt, te willen verhoogen tot 3600; Gesteld in handen van B. en, W. om bericht en raad. k. een adres d.d. 30 September j.l. van de afd. Alk maar van den Bond van Ned. gemeentewerklieden, houdende het verzoek aan de gemeentewerklieden een toeslag van 10 te geven op hun loon; Te behandelen bij punt 9 der agenda. 1. een adres d.d. heden van de afd. Alkmaar van den Bond van Ned. gemeentewerklieden, houdende het. verzoek om alle gemeente-werklieden een toeslag op het loon toe te kennen. Alsvoren. m. een adres d.d. 24 October 1.1. van de Alkm. politie- vereeniging, houdende het verzoek om de Verorde ning, regelende de inrichting der gemeente-politic te willen herzien. Gesteld in handen van B. es W. »m beriaht en raad,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2