PANTALONS. FANTASIE VESTEN K STADSNIEUWS. BUITENLAND. iff* Telefoon 141, 109 97% 184% 114% 168 180 182 705 3 59 187 41 514% 110 489 284 18 iH 539 210 385% 461 162% 209% heel overbodig'. De II eg eer i rig kan ook zonder amen dement mechanische keuringseischen stellen. Geringe liehaamsontwifckeling is reeds reden tot afkeuring; daaronder is ook te geringe borstomvang thuis te brengen, al kan de Minister geen toezegging hierover doen. Ten slotte werd het amend.-Thomson (minimum- lengte 1.57) verworpen met 48 tegen 20 stemmen. Het andere amend.-Thomson c.s. (mechanische keu ring) werd verworpen met 41 tegen 27 stemmen. Het artikel wordt z. h. s. goedgekeurd, evenals art. 56. Bij art. 57 had de heer Ter Laan (S. D. A. P.) liever verboden gezien, dat een geneeskundige zijn patiënten keurt, dan bloed- en aanverwanten tot den derden graad. Spr. vraagt dit artikel aan te houden. De voorzitter stelde dit voor. Overeenkomstig het voorstel des Voorzitters werd besloten. Art. 58 werd z. h. s. aangenomen, evenals artt. 59—64. Bij art. 65 bepleitte de heer Ter Laan een nauwkeurig onderzoek door den Commissaris der Ko ningin van de tegen de loting ingebrachte bezwaren. Art. 65 werd aangehouden tot heden, art. 66 werd z. h. s. aangenomen. Te half elf werd de vergadering verdaagd tot he denochtend. Gemengd uienws. KONIJNEN OP PROEF. De enorm© overvloed van konijnen in Australië heeft een Ehgelsche firma op de idee gebracht, dat wild te exploiteeren. Met het stoomschip „Oberhau- sen," speciaal ingericht met uitnemende koelkamers voor het vervoer van aan bederf onderhevige goederen, werden als proef naar Europa gezonden ongeveer 4000 kratten, ieder bevattende van 20 tot 30 konijnen of hazen, doch in hoofdzaak konijnen. De bedoeling is, dit product in Midden- en ZuidtDuitschland in gang te doen vinden. De ontscheping te Antwerpen van dit artikel bracht groote moeilijkheden mede, om dat het transport naar de koelhuizen te veel tijd zou vorderen, terwijl het doornemen naar Hamburg het bezwaar had, dat het vervoer naar het binnenland van daaruit te lang zal dluren. Daarom is een proef' ge nomen de kratten te IJmuiden te lossen, ze per lich ters onmiddellijk naar de koelkamers van het Vriesse- veem te Amsterdam te vervoeren, om van daar uit, na verdere bereiding, te worden doorgezonden naar Mid den- en Zuid-Duitschland. 't Ligt in de bedoeling, indien deze proef gelukt, meer booten en dan met grootere hoeveelheden naar IJmuiden te bevrachten. Over het artikel zelf wordt met lof gesproken, in zonderheid over de gevilde konijnen. De niet ontvelde schijnen minder voor de consumptie geschikt te zijn. Waar de door het stoomschip „Oberhausen" aange voerde hoeveelheid slechts gering was, werd lossing te IJmuiden voordeelig geacht, ofschoon bij grootere aanvoeren de rechtstreeksche lossing te Amsterdam wordt overwogen. Woensdagavond! tegen 9 uur is onder Wagenin- gen op den rijksveldwachter-jachtopziener W. Wien een moordaanslag gepleegd!. Op pl. m. 15 M. afstand werd' op hem een schot gelost. De hagel trof hem rechts in den neus, in den linkerschouder en in de linkerhand. De politie heeft reeds den verdachten strooper in arrest gesteld. Gistermiddag begingen eenige jongens de on voorzichtigheid brandende lucifers in een woou- schuitje, liggende iu de Raamgracht te Schiedam te werpen, terwijl de bewoners afwezig waren; met het gevolg dat een carbid-ontploffing ontstond. Een zich aldaar bevindende 9-jarig knaapje werd een eind weggeslingerd en met gebroken been opgenomen; eenige ruiten in den omtrek sprongen. Het schuitje zonk onmiddellijk. Te Rotterdam heeft een 15-jarige kan'toorbe diende uit een aangeteekenden brief, welke naar Leeuwarden werd gezonden, 1000 gestolen. Er werd nog 800 in zijn bezit gevonden. Te Charlois (R'dam) is door middel van een po- litie-hond', die lucht kreeg van een gevonden brief kaart, een schapendief opgespoord, die gearresteerd werd en bekende een schaap uit- de weide te hebben gestolen. De vorige week is te Amsterdam plotseling een jong kunstschilder, gehuwd en vader van 4 jeugdige kinderen, na veel tobben en gebrek lijden waanzinnig geworden. Verschillende jonge schilders hebben nu kunstwerken afgestaan, wellce geveild zullen worden en welker opbrengst ten bate van het gezin van den ongelukkigen collega zullen worden aangewend. Gisteravond is op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam een gewezen kantoorbediende aangehou den, die een revolverschot op zijn vader loste. De ko gel veroorzaakte geen gevaarlijke verwonding. - Zekere S. W., diamanthandelaar uit Amerika, handel drijvend in diamant op Amsterdam en Ant werpen, betrok zijn diamant te Amsterdam door mid den van twee commissiehuizen aldaar. Voor korten tijd had hij ingekocht en ontvangen voor een waarde van 138.000, waarbij de twee Amsterdamsche fir ma's tezamen waren betrokken voor een bedrag van 90.000. Beide wissels zouden op 1 November te Pa rijs betaald worden. S. W. blijkt echter die stad ver laten te hebben, zonder bericht te hebben nagelaten. Rem.-Ger. Kerk, 101/2 uur, K. F. Sparnaay, Rem. eischen. Turksche en Italiaansehe oorlogsschepen Pred. te Arnhem. LOONSVERHOOGING BIJ DE II. IJ. S. M. Men deelt aan de Tel. -mede, dat het besluit ran de directie der H. IJ. S. M., om een algemeene loons- en salarisverhoogihg aan het personeel toe te staan, niet in verband staat met de duurte der le vensmiddelen. Ze is uitsluitend! een gevolg van nieuwe pensioenregeling. de TE WATER, Hedenmorgen geraakte aan d-e Groenmarkt alhier een paard van een bespanning te water. Met vereen de krachten werd het dier met behulp van touwen weer op het droge gebracht. Oogensehijnlijk had het geen letsel bekomen. De loopjongen van den heer Bakker, oomesti- blcshandelaar aan het Verdronkenoord, die hedenmor gen per rijwiel uit de Kitsteeg kwam, zag zich, toen hij het Verdronkenoord op wilde rijden, de weg door een rijtuig versperd. Hem bleef niets anders over dan rechtuit te rijden, zoodat hij pardoes in het Ver dronkenoord terecht kwam. Iïij werd evenwel spoedig gered. De heer Jansen, -boekdrukker, aan het Ver dronkenoord, wilde met een haak de fiets uit het wa ter halen. Waarschijnlijk Tukte hij zich hierbij te veel voorover, zoodat- ook hij in het Verdronkenoord viel. Gelukkig kwam ook hij slechts met den schrik en een nat pak vrij. EEN RIJN-MAAS-KANAAL? De architect Albert Schneiders heeft aan den opper burgemeester van Aken een plan voor een-Rijn-Maas- kanaal voorgelegd. De lengte van dezen waterweg zal 135 kilometer bedlragen en de kosten ervan_ worden geraamd op 70 millioen mark. Het kanaal zal begin nen bij Bonn en dan langs Aken naar Maastricht loo- pen. Dit plan is het laatste, dat door Napoleon werd ontworpen; de uitvoering ervan zal' van zeer groote beteekenis zijn voor nijverheid en verkeer. VERKIEZING VAN EEN KIESCOLLEGE. Bij de op 13 en 27 September te Middelburg gehou den stemming en herstemming van 68 leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk, hadden, volgens, de meening van een aantal leden, daartoe niet gerech tigde personen aan de stemming deelgenomen; zij protesteerden daartegen bij het classikaal bestuur, dat hun protest verwierp, maar de verkiezing op an dere gronden ongeldig verklaarde, zoodat eene nieuwe verkiezing zal moeten plaats hebben. DE STAKING TE IJMUIDEN. De stoomtrawler „Ocean I" is gistermiddag zee vertrokken op de voorwaarden door de vastgesteld De uitsluiting is hiermede opgeheven. ont- DE GROENTIJD. Uit. Delft worden aan Het Vad. minwaardige groeningspraktijken bericht, „Het- volgende is aan oen brief van een ontgroende ontleend: Het was de avond van de muziekuitvoeringen, veel genoot ik daar niet van, want wij groenen zaten in het midden van d'e zaal en werden aanhoudend' beschoten met ka- tapuls en blaaspijpen. Erwten en boonen deden min der pijn dan de puntige maiskorrels; daarvan was de pijn soms niet uit te houden. Ook gooiden de studen ten ons met wortelen, meel, groene zeep, peper en rotte eieren. Eén er van kreeg ik op mijn borst, één spatte ka/pot op het hoofd! van den groene voor me, en kreeg ik de vuiligheid in mijn gezicht. Mijn pak is na tuurlijk naar de maan. „Later ontmoette ik een student die de volkomen waarheid nogmaals bevestig'de en op mijn zeggen: „jullie zaten zeker allemaal met de handen voor het gezicht," antwoordde: „ja wel, mocht dat maar, zoo dra je dat deedt werd er geroepen: „handen weg, recht op," en dan regende -het nog meer op onze ge zichten en hoofden. Maar de peper, die op ons ge strooid werd was het ergste." UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gisteravond geraakte door 't schrikken van het paard de melkwagen van Gootjes in de Ringslo'ot. 'Met groote moeite wist- men alles, weer op het droge te krijgen, ook de voerman kwam met den schrik vrij. UIT EGMOND AAN ZEE. Heden werd) alhier vergaderd door den visschersbond Het resultaat van deze bijeenkomst was dat er beslo ten werd de staking op te heffen. SMAADSCHRIFT. In hooger beroep diende voor het Gerechtshof te Amsterdam gisteren wederom de zaak tegen den heer A. G. Verstegen, redacteur van heb weekblad „Het Anker" te Helder, beklaagd van smaadschrift, den officier van gezondheid Stark te Hellevoetsluit aan gedaan. De feiten zijn bekend en behoeven niet herhaald te worden. De heer Verstegen werd indertijd! door de Rechtr bank alhier vrijgesproken, terwijl het Gerechtshof te Amsterdam den beklaagde van rechtsvervolging ont sloeg wegens nietigheid van de dagvaarding. De offi cier van justitie alhier bracht daarop een nieuwe dag vaarding tegen beklaagde uit, maar de Rechtbank sprak beklaagde andermaal vrij, tegen welk vonnis de officier van justitie hooger beroep aanteekende» Dit hooger beroep nu werd gisteren door het Hof behandeld. De beklaagde erkende het stuk geschreven te heb ben en verklaarde te hebben gehandeld in het alge meen belang. Hij ontkende ook bet opzet om te be- leedigen. De advocaat-generaal, mr. De Josselin de Jong, reeders j deed in zijn requisitoir uitkomen, dat bekl. aanvanke lijk vervolgd werd ter zake dat hij als1 redacteur-druk ker het stuk in zijn blad had opgenomen. Toen bekl. erkende zelf de schrijver van het stuk te zijn, was het logische gevolg daarvan dat hij buiten vervolging werd gesteld. Opnieuw werd echter tegen bekl. rechts^ ingang gevraagd, nu ter zake van het misdrijf van art. 461 Wetboek van Strafrecht, n.l. smaadschrift. Bekl. staat daarvoor thans voor de tweede maal voor het Hof terecht. Na de vorige 'beslissing van het Hof heeft de officier van justitie te Alkmaar een schrijven ontvangen van 's Hofs parket, om-den bekl. opnieuw te vervolgen, omdat de verwijzing door het Hof clat alleen nietigheid van dagvaarding uitsprak -ge handhaafd was geworden. Spr. neemt aan dat de beklaagde moet worden be schouwd als de Schrijver van het stuk. Hij eischt we gens smaadschrift tegen e,en ambtenaar in de recht matige uitoefening zijner bediening, veroordeeliug tot 14 dagen gevangenisstraf. Mr. Mendels, die als verdediger optrad, deed uitko men, dat de bekl. niet de schrijver van het ingezonden stuk is. Hij is redacteur, schrijft hoofdartikelen en entrefilets, maar geen ingezonden' stukken. Dat bekl. verklaarde de schrijver te zijn, kwam doordat hij den naam van den schrijver, die bij pleiter bekend is, niet wilde noemen. Bekl. zal dus niet veroordeeld kunnen worden als de schrijver van het stuk, gelijk de dag vaarding vermeldt, Maar als het Hof hiermede onverhoopt niet mocht medegaan, dan kan bekl. toch niet veroordeeld wor den, omdat hij niet strafbaar is en gehandeld heeft in het algemeen belang. Op de bekende, reeds vroeger medegedeelde gronden werd dit door mr. Mendels uit voerig in het licht gesteld. Uitspraak 16 November a.s. KORTE BERICHTEN. Met 17 tegeu 13 stemmen is door den Raad te Haarlem bepaald1, dat er voortaan voor de plaatselijke directe-belasting verplichte eigen aangifte moet plaats hebben. Door de politie te Voorthuizen is gearresteerd de hakkersknecht IL, dies ten nadeelte van zijn patroon T., aldaar, zich aan oplichting voor een bedrag van ruim 200 heeft schuldig gemaakt. II., die volledig bekend heeft, is gevankelijk naar Utrecht overge,- bracht, Naar aanleiding van het 'bericht, dat onlangs te Loosduinen 64 varkens door vergiff gestorven waren, wordt uit die plaats verzekerd', dat, hoewel men de oorzaak van den dood niet heeft kunnen vaststellen, HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. In het verslag der vergadering van bovengenoemde school stond' onder de leden der financieele commissie vermeld! de heer van Bruggen, dit moet zijn de heer van Buyzen, terwijl men ons verzoekt te melden dat de heer J. de Lange ook in deze commissie zitting heeft gehad. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 5 November 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke, bediening van den H Doop. Avond 6 uur, Ds. de Pree, Heidelb. Cat Zond. 14. Woensdagavond 7!/2 uur, Ds. Klooster man. Evang.-Lutli. Kerk, 10l/2 uur, geen dienst. echter door het Bacteriologisch Instituut geen sporen Doopsgea. Kerk, IOI/2 uur> D». F. F- Milatz, van van vergiftiging zijn bevonden. Monnikendam, Geref. Kerk, 10 uur, Ds. Weijers. Avond 6 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische GemeenteToussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Ger9f. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag van 31/50 uur, vergadering van de knapen- vereeniging „Samuel." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/'» tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van ö1/^ tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- fheus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Consistorie Geref. Kerk, Ondegracht D 83, Woens dagavond 8V2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Heiloo, 91/2 uur, ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. A. J. Montijn, van Haarlem. Herv. Gem. te Stompetoren geen dienst. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, Ds. H. W, Bosch. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Schermerhorn, geen dienst. Ger. Kerk, 9' 2 uur, preeklezen. Dinsdag 7 Nov., 's avonds 7 uur, Ds. P. S. Dagevos, te Texel. (Dank dag voor 't gewas). H. J. ANSINGH. t Heden overleed hier ter stede na een korte onge steldheid de heer H. J. Ansingh, controleur van de waterleiding sinds het begin van 1886 en administra teur van de Al'kmnnrsche tramvereeniging. AGENDA. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid," Qymu.-lokaal Schoolstraat B 1. Jongens-af deeling van 12 tot. 16 jaar, van 6—7 uur. Laatste Berichten. DE MAROKKANSCIIE KWESTIE. PARIJS, 3 November. De Petit- Parisien is in staat de voornaamste bepalingen van dé Fransteh-Duitsche overeenkomst over d!e Marokko-quaestie mede te dee- len. Duitschland verbindt zich niet in te grijpen in den hervormingsarbeid van Frankrijk op juridisch, adkni- nistvatief, financieel, economisch en militair gebied; en keurt goed dat de Eransche regeering toezicht oefent op het Sheriffijnsch bestuur Marokko. Onder voorbehoud der economische vrijheid en volkomen handelsgelijkheidi van alle volken, mag Frankrijk alle punten, die het noodiig acht, door troepen bezetten, om de orde en rust te handhaven en de politie te kun nen oefenen te land en ter zee. De Sultan zal aan Frankrijk de bescherming kunnen toevertrouwen der Marokkaansche onderdanen, en zich kunnen doen ver tegenwoordigen bij de buitenlandsche agenten in Ma rokko door Fransche agenten. Een geheel juridisch stelsel zal worden ingevoerd. Duitschland' zal de herziening der lijsten van protégés voorsteilen, en met Frankrijk aan de onderteekenaars van de Conventie van Madrid de noodige wijzigingen van het bestaande stelsel vragen. De exploitatie van de groote ondernemingen is ge reserveerd' voor den Marokkaanscben staat. Bijzon dere bepalingen zullen worden gemaakt voor de ex ploitatie der mijnen. Erts en ijzer zullen vrijgesteld zijn van uitvoerrechten. Ten aanzien van de territoriale compensaties wordt bepaald, dat Ouessa buiten het afgestane gebied valt. Duitschland zal den Congo kunnen bereiken door een landtong tusschen Rakiouala en Sangha, en Oebanghi door een vier kilometer breede strook ten noorden van Mangouba, waarop Frankrijk recht van doortocht behoudt. Frankrijk krijgt de gebieden aan de grens van Togoland én Dahomey, waarover geschil bestond en de „endenbek" het noordelijk deel van Kameroen, tot Logone, met recht van doortocht langs de Benouó en Mayokebbi in Kameroen. De telegraaflijn langs de Oebanghi blijft Eransch. De beide landen zullen de concessies eerbiedigen, die door oen van beiden in de afgestane gebieden zijn verleend. \0: IjiÉË'l! Ingezonden Stukken. Gaarne zag ik onderstaande regelen opgenomen in Uw blad. WelEd. Heer. In 't voetbalverslag, voorkomende in Uw blad van Dinsdag j 1., komen eenige zinsneden voor, waarin Uw medewerker geheel ten onrechte een blaam op mij wei'pt. „Men oordeele niet, voordat men zich in de omstandigheden verplaatst heeft." Welnu, Uw mede werker mag en kan volgens mij geen oordeel uitspre ken over een quaestie, die in de vereeniging ontstaan is, wanneer hij niet Ik omen ingelicht is. 't Ware dan ook beter, wanneer Uw medewerker zich voortaan met zulke quaesties niet bemoeide. U, mijnheer den Redacteur, beleefd dankend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik met de meeste hoogachting. Uw dw. dn., M. F. J. WIELAGE. [Bovenstaand stiuk is mij als' sportverslaggever een welkome gelegenheid' om nog eens even op de quaestie van Zondag j.l. terug te komen. Mij is de reden van het niet spelen van den heer Wielage door de leden medegedeeld Hij heeft uitgaande van het idee: „ik kan niet gemist worden," de elftal-commissie willen foreeeren, tegen haar zin, een speler in het elftal te handhaven, en toen dat niet gelukte, geweigerd! te spelen. Wel licht heeft liij later die weigering herroepen, doch dat is wijselijk niet geaccepteerd, 't Is' meer dan tijd, dat aan het optreden van „over het paard' getilde" voetballers, paal' en perk wordt gesteld. Zulke perso nen zijn de acht eruit gang- der vereeniging. Vandaar dat wij er in 't verslag op wezen.De inlichtingen mij verstrekt, waren alleszins voldoende die quaestie even in 't- midden te brengen. 't Was natuurlijk zeer jammer voor den heer Wie- lage, dat 't zonder zijn hulp toch uitstekend' ging Zondag. En dan wat de laatste zinsnede van den in zender betreft, daaromtrent ben ik zoo vrij met hem van mecning- te verschillen. Wanneer er dergelijke quaesties zijn, dan dient daar beslist en zelfs nog uitvoeriger op gewezen.] Verslagg. Alkrn. Courant. DE 'TAL! A A'NSCM-T EEK SOKE OORLOG. Van Turksche zijde wordt beweerd, dat de Turken op het gunstige oogenblik wachten om met alle krach ten de stad' aan te vallen, terwijl de Italianen blijven ve-rklaren, dat alle 'berichten over gevaar van het ex peditiekorps of van Tripolis ongegrond zijn- Naar Londen werd geseind', dat een Turk met- een witte vlag de overgave van, dw stad. was komen schijnen in de Algeïsehe zee te opereeren. 1 In Zürich is een brief van een officier op Sicilië aangekomen, volgens welken het geheele Italiaansehe eskader reeds 'bijna tien dagen in Zuid-Italiaansohe havens de noodige herstellingen ondergaat. Alle voor raden van munitie en kolen werden aangevuld' en het vertrek van het geheele eskader onder opperbevel van admiraal Aubry was op 30 October vastgesteld. De vloot zou reeds met verzegelde orders de havens heb ben verlaten, zoodat eerstdaags haar optreden in de Turksche wateren te verwachten is. MAROKKO. Het verdrag over den Kongo is gis teravond! door den minister van Buitenlandsche Za ken, de heer Von Kiderlen-Wachter, en den Fran- schen gezant, den heer Cambon, geparafeerd De on- derteekening van de geheele Fransch-Duitsche over eenkomst wordt 4 November verwacht. CHINA. De Nationale Vergadering beveelt een grondwet aan naar het voorbeeld van de Engelsche, maar de Zuidelijke provincies verlangen nog steecis een republikeinsche unie. Dit is de grootste moeilijk heid, maar men verwacht, dat Joean-sji-kai haar zal te boven komen. Gemengde meded elingen. LUCHTSCHEEPVAART. Gistermiddag hebben vier zoons van den Duitschen Keizer deelgenomen aan een passagiersvaart van het nieuwe Zeppelin-luchtschip Schwaben. OVERSTROOMINGEN IN ALGIERS. Bij overstroomingen in Algiers is eeu kamp van 43 personen ten zuiden van de1 Chiffa verdwenen. Elf lijken zijn gevonden. Een vijftiental lijken is in andere plaatsen gevon den. ZOO GEWONNEN, Uit Salonilki wordt aan de National Zeitung geseind dat Sollos, een van de bandieten, die den ingenieur Richter hebben gevangen genomen, in de Macedoni sche bergen door rooyers gevangen genomen is. Deze heib'ben hem zijn geheele bezitting afgenomen, waar onder ook losgeld! voor Richter, dat hij steed's bij zich droeg. EEN REVOLVER-AANSLAG. Te Lubartow, Polen, heeft een recruut negen 're volverschoten op een officier van gezondheid gelost en toen zich zelf doodgeschoten. Vier kogels boorden gaten in de overjas van den officier van gezondheid. Kleedermaker, bericht ontvangst van een keurige collectie AMSTERDAMSCHE BEURS* Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, O 11, Alkmaar. Koert van Staateleeningen NEDERLAND. 2 Nov. 3 Nov. Ned. Werkel. Schuld p6t. 3% It g u 2% BUITENLAN®. Bulgarije Tabaksleening pCt. 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 t 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Financ. en Industr. ondernemingen enz Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 1 Ned. Handelmaatschappij resc. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Lang kat Idem. pref. A'dam Serdang Bindjey Del Batavia Deli-Maatschappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketaboen Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper ®y. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Arnerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 41/j Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA, Atch. Top. Cert, v.- Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand.div. Eric Kansas City South. pref, Miss K. Texas C. v. New-ïork and Ontarie Norfolk Western O.'V. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert, v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt, 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO 3 Gemeente-ered. 3 BELG1E. Antwerpen 1887 21/^ HONGARIJE. Hongaarscke Hyp. 4 Idem 3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1800 5 RUSLAND 1864 5 93 89 Vs 97% 104% 48% 91% 91% 88% 90% 100% 88% 96% 170 89% 80% 82% 126% 677 54% 54% 22 26 171 ,iv8 65Vs )1% 43% 81% 63 222" 10 e%8 106 25 82% 80 66% 32 89% 108 £6 109% 29% 165% 12% 195 887/8 10bi/jg ioiy* 8o% 93% 69% 97% 504% 48% 917* 89 91 100% 88% 100 185 168 180 706 370 4S9 39 114 717 499 235 18% 485 541 210 836 4.63 162 208% 163 88% 88% 82% 126 571 44 £4% 21% 26% 58% 49% 172% 4% 15% 647/g 11% 48% 817/s 107 24% 32% 29% 06 81% 89 265/18 111 29% 166 12% 887/8 106% 86%

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2